Chci si nechat zařídit studium v zahraničí

Seznam našich spolehlivých agentur a škol zajišťujících studium v zahraničí Anglie, Austrálie, Irsko, USA Německo, Velká Británie, EU, Kanada
více informací»

Chci přímo kontaktovat zahraniční jazykové školy

Seznam spolehlivých zahraničních jazykových škol. Angličtina, němčina, francouzština, ruština, španělština…
více informací»

Chci si nechat zařídit práci v zahraničí

Seznam našich spolehlivých agentur zajišťujících práci v zahraničí - krátké pracovní pobyty i zaměstnání, au-pair, letní tábory, práce na farmách…
více informací»

Životopis a motivační dopis

V následujících článcích můžete zjistit, jak se správně píše životopis a na co si dát pozor u sestavování životopisu v angličtině i v dalších jazycích. Můžete si mimo jiné stáhnout vzor životopisu, ve kterém stačí jen vyplnit vlastní údaje, nebo získat inspiraci pro motivační dopis.
 

zivotopis

V čem se liší český a anglický životopis? Základní body, na které si dát pozor

Ať už se chystáte zasílat životopis do české nebo zahraniční firmy, měli byste se řídit základními pravidly, které vám pomohu zaujmout na první pohled a udělat dobrý dojem. Přeci jen se jedná o vaši profesní vizitku, která je zároveň vstupní bránou do nového a možná i vysněného zaměstnání. Víte, jak se liší psaní anglického a českého životopisu?

Číst článek V čem se liší český a anglický životopis? Základní body, na které si dát pozor

newcastle

Stáž v Newcastlu

Celý můj příběh začal minulý rok na podzim tj. 2010, kdy jsem serfovala po internetu a náhodou narazila na stránkách na program “Stáže v zahraničí“. Začetla jsem se a strašně mě to nadchlo. Viděla jsem v tom skvělou příležitost, jak si zlepšit angličtinu a získat cennou praxi. Řekla jsem si, „perfektní kombinace”. Nezaváhala jsem ani minutu, napsala jsem agentuře a začala vyřizovat potřebné věci.

Číst článek Stáž v Newcastlu

Zivotopis

Strukturovaný životopis

Pokud se v dnešní době ucházíte o zaměstnaní, pravděpodobně se ve většině případů setkáte s požadavkem na strukturovaný životopis. Jak by měl tedy správně vypadat ?

Číst článek Strukturovaný životopis

životopis

Klasický životopis

Bez dobře napsaného životopisu se dnes při hledání práce nikdo neobejde. Ve většině zaměstnání vyžadují strukturovaný životopis, jak jej správně napsat?

Číst článek Klasický životopis

motivační dopis

Nejčastější chyby v motivačním dopise

Přemýšlíte, proč pořád rozesíláte životopisy na všechny strany a stále jste nebyli pozvaní na žádný pohovor? Možná při odpovídání na pracovní inzeráty podceňujete význam motivačního dopisu.

Číst článek Nejčastější chyby v motivačním dopise

Životopis vzor

Životopis - vzor

Životopis má za úkol představit potencionálního zaměstnance společnosti a vyzdvihnout jeho znalosti a přednosti. Ani výborný životopis vám ještě nezajistí dobré místo, je ale rozhodující pro pozvání k pracovnímu pohovoru. Připravili jsme pro vás vzor životopisu ke stažení, který stačí jen vyplnit a můžete ho rozeslat.

Číst článek Životopis - vzor

životopis

Jak napsat životopis v angličtině

Pro životopis v angličtině platí stejná obecná pravidla, jako pro psaní životopisu v češtině. Životopis v angličtině by však neměl obsahovat žádné informace, které mohou být cizinci nesrozumitelné, protože nezná situaci v České republice.

Číst článek Jak napsat životopis v angličtině

motivační dopis

Jak napsat motivační dopis v angličtině

Motivační dopis v angličtině (nazývaný cover letter, covering letter nebo zkráceně jen CL) vám může pomoci co nejlépe prodat sám sebe a dosáhnout tak na vysněné místo či stáž. Nebuďte proto příliš skromní a vysvětlete, proč zrovna VY jste ten pravý pro danou pozici. Cíl motivačního dopisu v angličtině je pochopitelně stejný jako u českého motivačního dopisu – poskytnout o sobě ten pravý obrázek a dokázat tak, že by si společnost měla vybrat zrovna vás.

Číst článek Jak napsat motivační dopis v angličtině

CV

Jak napsat životopis ve francouzštině

Při psaní životopisu francouzštině platí velmi podobná pravidla jako pro životopis v češtině. Francouzi preferují životopis strukturovaný – stručný ale výstižný, přičemž mají některá specifika, na které je potřeba upozornit.

Číst článek Jak napsat životopis ve francouzštině

motivacni dopis

Jak napsat motivační dopis

Motivační dopis je velmi důležitou součástí při ucházení o práci či stáž. Jedná se o jednu z prvních informací o vás – pokud se bude líbit, můžete na jeho základě postoupit k pohovoru. Motivační dopis má za úlohu personalistu informovat, o jakou profesi se ucházíte, vysvětlit důvody vašeho zájmu a nastínit vaše předpoklady k výkonu práce.

Číst článek Jak napsat motivační dopis

životopis

Jak napsat životopis, který zaujme

Životopis je vaší první vizitkou. Zaměstnavatel si podle něho udělá první představu a rozhodne se, zda vás pozve na pohovor. Existuje proto několik základních pravidel, jak psát životopis a průvodní dopis. V tomto článku diskutujeme, jak se píše strukturovaný životopis v češtině.

Číst článek Jak napsat životopis, který zaujme

V této sekci bylo nalezeno celkem 11 článků.
Klikněte, zavolejte, zeptejte se
kvalifikovaná pomoc s hledáním kvalitního studia v zahraničí
Klikněte, zavolejte, zeptejte se
kvalifikovaná pomoc s hledáním kvalitní práce v zahraničí
 
Hledání v článcích

Hledejte například: Austrálie, studium v Anglii, Au-pair, práce v Německu, (jméno agentury), Erasmus, brigáda...



oblibene

RSS Odebírat novinky přes RSS/XML

Zkušenosti našich čtenářů

Stáž v Newcastlu

Nazkušenou.cz on Facebook