Chci si nechat zařídit studium v zahraničí

Seznam našich spolehlivých agentur a škol zajišťujících studium v zahraničí Anglie, Austrálie, Irsko, USA Německo, Velká Británie, EU, Kanada
více informací»

Chci přímo kontaktovat zahraniční jazykové školy

Seznam spolehlivých zahraničních jazykových škol. Angličtina, němčina, francouzština, ruština, španělština…
více informací»

Chci si nechat zařídit práci v zahraničí

Seznam našich spolehlivých agentur zajišťujících práci v zahraničí - krátké pracovní pobyty i zaměstnání, au-pair, letní tábory, práce na farmách…
více informací»

Studium na Maltě

Chcete se přes léto naučit anglicky, ale zároveň vás neláká chladné a deštivé klima severní Anglie? Potom je právě Malta ideálním cílem kam zaměřit své studium v zahraničí. Zabalte si plavky a sluneční brýle, budete je potřebovat.

University vs. jazykové školy

Na rozdíl od Velké Británie, kam se studenti vypravují často za univerzitním studiem, Malta je vyhledávaná díky své poloze zejména během letních kurzů angličtiny. Ostrovní země je oblíbená i mezi univerzitními studenty, kteří na svá prázdninová studia mohou získat i stipendium. Což však neznamená, že na Maltě neexistuje vysoká škola. University of Malta má řadu dohod s českými vysokými školami. Lze využít Erasmu, různých bilaterárních smluv až po samotné řádné vysokoškolské studium.

Při hledání ubytování počítejte s 150-350 eury za měsíc (závisí na lokalitě). Nezapomeňte také na to, že ne vždy jsou pokoje (byty) vybaveny klimatizací. Připojení k internetu nebývá problémem.

Angličtina na Maltě

Místní jazykové školy se zaměřují na nejrůznější typy kurzů. Samozřejmostí jsou kromě docházkových kurzů a přípravě na mezinárodně uznávané zkoušky také odborné kurzy (obchodní angličtina, právnická angličtina apod.). Studenti také často volí intenzivní kurzy. Největší výběr je pochopitelně během letní sezóny.

Klikněte, zavolejte, zeptejte se
kvalifikovaná pomoc s hledáním kvalitního studia v zahraničí

Praktické informace

  • Malta je členem Evropské unie a používá euro.
  • Na Maltě se mluví anglicky (angličtina je druhá úřední řeč) a maltsky.
  • Parlamentní republika Malta je nezávislá, avšak stále je členem Britského společenství národů.
  • Díky své minulosti se na Maltě doposud jezdí vlevo.
  • Na své si na tomto ostrově přijdou milovníci historických památek.
  • Obchodníci akceptují mezinárodní platební karty.
  • Nezapomeňte na redukci na elektrickou zásuvku a sprej proti komárům (v noci dovedou potrápit).
  • Na ostrově dodržují siestu (13-16).
  • Potraviny jsou zhruba od 10-20 % dražší než u nás.
  • Zajímavost: Malťané často ovládají konverzační italštinu.

Volný čas a doprava

Ostrov je často navštěvován turisty (ostatně spojit jazykové studium a turistiku je stále oblíbenější variantou dovolené) a Malta také z cestovního ruchu žije. Centrum je samozřejmě v hlavním městě (Valetta), kde najdete dlouhé a velmi si navzájem podobné ulice – takže nezapomeňte mapu. Turistické agentury zároveň nabízejí řadu výletů lodí na ostrovy poblíž Malty. Na dva z nich (Gozo a Comino) jezdí pravidelně trajekty.
Pro dopravu můžete využít místní žluté autobusy, ovšem pozor na jízdní řády. Je uveden totiž pouze čas, kdy spoj vyjíždí z první zastávky. Autobusy jsou nejlevnější forma dopravy. Nepočítejte s tím, že budete někde daleko chodit pěšky – chybí zde chodníky.


Sdílet tento článek

Byl pro Vás článek užitečný?

  

Diskuze k článku

Chcete sledovat diskuzi ke článku e-mailem?
K článku zatím nejsou žádné komentáře. Chcete-li vložit komentář, klikněte na tlačítko Nový komentář.
 
Hledání v článcích

Hledejte například: Austrálie, studium v Anglii, Au-pair, práce v Německu, (jméno agentury), Erasmus, brigáda...oblibene

RSS Odebírat novinky přes RSS/XML

Zkušenosti našich čtenářů

Studium ve Švédsku - Luleå

Nazkušenou.cz on Facebook