Chci si nechat zařídit studium v zahraničí

Seznam našich spolehlivých agentur a škol zajišťujících studium v zahraničí Anglie, Austrálie, Irsko, USA Německo, Velká Británie, EU, Kanada
více informací»

Chci přímo kontaktovat zahraniční jazykové školy

Seznam spolehlivých zahraničních jazykových škol. Angličtina, němčina, francouzština, ruština, španělština…
více informací»

Chci si nechat zařídit práci v zahraničí

Seznam našich spolehlivých agentur zajišťujících práci v zahraničí - krátké pracovní pobyty i zaměstnání, au-pair, letní tábory, práce na farmách…
více informací»

Stáž v Newcastlu

Celý můj příběh začal minulý rok na podzim tj. 2010, kdy jsem serfovala po internetu a náhodou narazila na stránkách na program “Stáže v zahraničí“. Začetla jsem se a strašně mě to nadchlo. Viděla jsem v tom skvělou příležitost, jak si zlepšit angličtinu a získat cennou praxi. Řekla jsem si, „perfektní kombinace”. Nezaváhala jsem ani minutu, napsala jsem agentuře a začala vyřizovat potřebné věci.

Po splnění daných požadavků jsem se rozhodla pro stáž ve Velké Británii v městě Newcastle. Hlavní důvod byl především měsíční jazykový kurz, který stáži předcházel. Dlouho jsem nemluvila anglicky a ani nikdy nebyla v anglicky mluvící zemi, a tak jsem ocenila tuhle možnost, jak si moji angličtinu před stáží oživit. V agentuře mi pomohli s vyřízením potřebných formalit a na začátku listopadu jsem odjela. Dnes můžu upřímně říci, že toho nelituji a jsem za tuto zkušenost vděčná.

Všechny obavy, které mě na začátku stáže provázely, se brzy rozplynuly. Během mého měsíčního jazykového kurzu jsem se rozmluvila a osvojila si místní prostředí. Na konci kurzu jsem se vydala s mojí koordinátorkou do firmy na malé interview a seznámení s mými budoucími spolupracovníky. Když vše dobře dopadlo, mohla jsem se jen těšit na to, až se stáž naplno rozběhne. Nyní tedy pracuji pro logistickou společnost Gastamp UK, která výhradně spolupracuje se značkami Nissan a Jaguar. Obor, ve kterém stáž vykonávám je business administration a pracuji převážně v logistickém a nákupním oddělení. Moje práce je hodně různorodá, především administrativní, ale baví mě. Naučila jsem se plno nových věcí, pracuji s novými programy, komunikuji s dodavateli, pracuji na menším projektu a učím se nové a nové věci.

Pracuji každý den od Po-Čt od 8:00 - 17:00 hod. a v pátek od 8:00 do 13:00 hod. Jediné malé mínus, které zatím na stáži shledávám, je cesta do práce, která mi kvůli lokaci firmy zabírá každý den dvě hodiny navíc. Ale je to jen malé mínus, protože mi společnost hradí náklady na dopravu. Na druhou stranu tu najdu spoustu výhod, které mi stáž přinesla a stále přináší. Především, je to ta možnost pracovat v anglicky mluvící firmě a získávat nejen cennou praxi, ale zároveň se i zdokonalovat v angličtině. Člověk se ocitne v přirozeném pracovním prostředí a je to naprosto něco jiného. Pamatuji si, jak jsem se na začátku soustředila na každé druhé slovo, abych všemu správně rozuměla. A dnes? Ten pokrok je strašně znát, každodenní komunikace v angličtině, psaní v angličtině, za chvíli začnete přemýšlet v angličtině …je to super.

Zároveň jsem v práci poznala spoustu skvělých lidí, a tak je tohle všechno pro mě spojením příjemného s užitečným. Anglie je kosmopolitní země, kde se setkávají mnohé kultury z celého světa. Získala jsem plno přátel nejen v práci, ale už během mého jazykového kurzu, kde jsem měla možnost seznámit se s lidmi z různých koutů světa. Určitě velké plus pro tento program je možnost získání dotace z Evropské unie, která pokrývá značnou část nákladů.

Teď už mě čeká poslední měsíc stáže, a tak se chystám trošku více cestovat. Psát o tom, že o zajímavá místa tu není nouze, snad ani nemusím. Jen ten čas tu rychle utíká, a tak mi bude líto, až tohle všechno skončí a já se budu muset vrátit domů.

Hanka


Sdílet tento článek

Byl pro Vás článek užitečný?

  

Diskuze k článku

Chcete sledovat diskuzi ke článku e-mailem?
Autor: Lincoln (20.02.2012)
Jsi šikovná :) Škoda, že jsem Tě nemohl potkat osobně.
Autor: Miska (29.02.2012)
Ahojky, myslíš, že bys mi na sebe mohla dát kontakt? Nebo se mi ozvat? Taky bych ráda na stáž, tak by mě zajímaly podrobnosti :-)
Díky
Míša
kontakt
Autor: Martin (28.05.2012)
Náhodou kontakt nebo odkaz na tu firmu zajištující stáž nám dát prosímtě nemůžeš?

Díky
ano
Autor: miro (28.05.2012)
ahoj bivam v newcastlu a chcel bi som pracovat anglicki viem ale nemam stastie najs si pracu prosim posli mi kontakt na
Autor: Mirga Richard (17.10.2012)
zdravim.....shanim praci v Newcastlu jsem vyucen v cernem remesle a svarec bohuzel neumim mluvit anglicky ,kdyz nebude remeslo tak cokoliv dekuji kontakt ; 07780081743
ahoj prosím
Autor: july (15.02.2014)
mohla by si poskytnúť kontakt na agentúru príp. seba? budem veľmi vďačná. mail:
Autor: jarek (18.07.2014)
Ahoj, prosímtě mohla by jsi mi napsat kontakt na agenturu, přes kterou jsi měla tu stáž, případně mi dát kontakt i na sebe? Dik :)
Autor: Nikol (02.07.2015)
Ahoj, poslala by jsi mi, prosím, taky kontakt na agenturu ? moc děkuji
stáž
Autor: Jiřina (09.04.2016)
Ahoj, našla jsem Tvůj článek, hledám práci v zahraničí a byla bych ráda, kdyby jsi mi poradila, popřípadě poslala kontakt na agenturu, kterou jsi využila ty? Jednu agenturu jsem již zkoušela, ale byl to podvod. mail: Děkuji za brzkou odpověď. Jiřina
 
Hledání v článcích

Hledejte například: Austrálie, studium v Anglii, Au-pair, práce v Německu, (jméno agentury), Erasmus, brigáda...oblibene

RSS Odebírat novinky přes RSS/XML

Zkušenosti našich čtenářů

Tři měsíce dobrovolníkem na Srí Lance

Nazkušenou.cz on Facebook