Chci si nechat zařídit studium v zahraničí

Seznam našich spolehlivých agentur a škol zajišťujících studium v zahraničí Anglie, Austrálie, Irsko, USA Německo, Velká Británie, EU, Kanada
více informací»

Chci přímo kontaktovat zahraniční jazykové školy

Seznam spolehlivých zahraničních jazykových škol. Angličtina, němčina, francouzština, ruština, španělština…
více informací»

Chci si nechat zařídit práci v zahraničí

Seznam našich spolehlivých agentur zajišťujících práci v zahraničí - krátké pracovní pobyty i zaměstnání, au-pair, letní tábory, práce na farmách…
více informací»

Au-pair v Anglii a v dalších částech Velké Británie

Základní informace

Velká Británie patří díky své historii a kulturnímu vyžití k světově nejoblíbenějším a nejvyhledávanějším destinacím. Pokud vás láká možnost stát se na několik měsíců platným členem britské rodiny (včetně jejích zvyků a životního stylu), přihlaste se do programu au-pair. Díky tomuto typu práce v zahraničí se zdokonalíte v angličtině a zblízka poznáte britskou kulturu.

Obecné informace o tom, kdo to je au-pair a jak vybírat hostitelskou rodinu, najdete v článku Au-pair pobyty.

Požadavky na au-pair v Anglii

 • alespoň středně pokročilá úroveň angličtiny
 • věk mezi 18 a 30 lety
 • svobodná/ý, bezdětná/ý
 • zkušenost s péčí o děti a domácími pracemi
 • dobrý zdravotní stav
 • čistý trestní rejstřík
 • zodpovědnost, samostatnost, časová flexibilita
 • přizpůsobení se anglickým zvykům a životnímu stylu rodiny
 • rodiny upřednostňují nekuřáky

Uvádí se, že budete potřebovat alespoň středně pokročilou znalost angličtiny - úroveň SŠ (tj. B1). Než odcestujete, doporučujeme proto absolvovat kurz angličtiny. S výběrem kurzu vhodné pokročilosti Vám pomůže jazyková škola ve Vašem městě.

Pokud proti tomu hostitelská rodina nic nenamítá, lze však vyjet i se znalostí slabší. Rodina vám může poskytnout příspěvek na kurzy v Británii - ať už ve státních či soukromých školách. Také vám dopředu dokáže vytipovat kurzy v dané lokalitě. Jejich otevírací doba je přizpůsobena možnostem au-pair, zpravidla na ně budete chodit dva dny v týdnu.

Au-pair většinou žije s rodinou a na celou dobu se stává jejím platným členem, existuje však možnost bydlet samostatně a do rodiny pouze docházet na dohodnutý čas. V prvním případě má au-pair nárok na samostatný pokoj a stravu (i v době osobního volna).

Výhody práce Au-pair v Anglii

Kromě klasických výhod práce Au-pair přináší ta ve Velké Británii hned několik výhod a důvodů, proč sem jet.

 • nativní angličtina mluvčích - kde jinde se ji naučit nejlépe,
 • možnost poznat “obávanou” anglickou kuchyni,
 • velké zastoupení agentur a poptávaná země - snazší sehnat dobrou rodinu,
 • vyšší kapesné od 70 GPB,
 • 1-2 dny volna,
 • možnost navštěvovat jazykovou školu,
 • řidičský průkaz není povinný.

Práce Au-pair

Stanovte si, co budete dělat a další podmínky s rodinou dopředu, neboť existuje několik programů au-pair:

 • Standardní - pracovní doba je dvacet pět až třicet hodin týdně. Zahrnovat bude potom péči o děti a související činnosti.
 • Au-pair Plus - pracovní doba je třicet pět až třicet osm hodin. Povinnosti jsou stejné, starost o děti a činnosti, které se dětí týkají.
 • Programy časově náročnější (tzv. Mother's help) - zpravidla pro zkušenější au-pair, mívají vystudovanou příslušnou školu (pedagogika atd.). Pak se budete své pozici au-pair věnovat až pětačtyřicet hodin v týdnu. Na starost budete mít i domácnost (povinnosti typu žehlení). Uchazeč/ka potom musí být starší (alespoň dvacet let), měl/a by disponovat komunikativní znalostí angličtiny a být ochoten či ochotna zůstat alespoň jeden rok.

A ujasněte si i to, co dělat nebudete. Mějte úkoly dány písemně a rozhodně tak učiňte i tehdy, když si rodinu vybíráte sami, bez agentury. Pokud neporozumíte některému z požadovaných úkolů, určitě se co nejdříve doptejte. Nikdo vás nesmí nutit dělat to, co nemáte předem domluveno a sepsáno. Tzn. jste-li au-pair, mezi vaše povinnosti nepatří péče o zvířata, velký úklid atd.

Tři večery v týdnu po vás mohou rodiče žádat tzv. babysitting, tj. hlídání dětí i v tuto dobu. Jinak máte volno a jedenkrát týdně byste měli mít volno celý den – alespoň v neděli. Uvádí se minimální hranice den a půl až dva. Budete-li tu déle než rok, jsou vám garantovány čtrnáctidenní placené „prázdniny”.

Některé rodiny hledají výpomoc i na tyto náročnější činnosti, pak jsou ale začleněny do speciálních programů typu Au-pair ke koním nebo Au-pair couple (stále více vyhledávaný program určený párům, kdy se povinnosti dívky týkají standardně dětí a chlapec se například stará o zahradu).

Praktické rady pro začínající Au-Pair


S agenturou nebo bez?

Agentura spolupracuje s prověřenými rodinami, takže máte záruku, že například dostanete dohodnuté kapesné. Vazeb na hostitelské rodiny má více. Tím vám umožní v krátkém čase vybrat tu správnou, a to i tehdy, pokud máte speciální požadavek. Zprostředkuje vám kontakt s vybranou rodinou a je vám k dispozici, pokud budete potřebovat s čímkoli poradit, ať se to bude týkat nezbytných dokumentů (dopis rodině) nebo třeba budete mít otázky ohledně rozsahu pojištění. A současně se na ni můžete obrátit, pokud byste například chtěli rodinu změnit.

Klikněte, zavolejte, zeptejte se
kvalifikovaná pomoc s hledáním kvalitní práce v zahraničí

Reference

Reference jsou ve Velké Británii běžné, setkáte se s nimi i například při žádosti o zaměstnání, takže je budete potřebovat i jako au-pair. Budete potřebovat:

 • tzv. charakterovou referenci - vyplňovaný má povinnost napsat postavení vůči vám (měl by to být například váš vyučující, ne kamarádka), jak dlouho vás zná a tím nejdůležitějším bodem bude popsat právě to, jaké osobnostní předpoklady máte pro práci s dětmi (jste trpěliví, spolehliví, zodpovědní).
 • druhá popisuje na začátku obdobně to, co první varianta, tedy v jakém vztahu je pisatel reference vůči uchazeči o post au-pair atd. Klíčovou informací u tohoto typu jsou pak údaje o zkušenostech s péčí o děti. Nemusíte mít praxi například jako vedoucí na táboře, jelikož nejste chápáni jako profesionálové. Coby reference vám tak bude stačit i kupříkladu hlídání dětí příbuzných a známých.

Reference by většinou měly být maximálně čtyři. Podobu budou mít buď dopisu nebo dotazníku, který vám dá agentura. Součástí reference jsou i kontaktní údaje na jejího autora, agentury si mohou tuto položku chtít ověřit.

Dárek pro rodinu

Hračky nebo sladkosti dovezené dětem mohou být pro rodiče prosazující přísnou výchovu nepřijatelné. Stejně tak pro některé dospělé je problematický dar alkohol (z důvodu víry atd.). Nejlépe je zařídit se podle zájmů dětí i dospělých, zohlednit životní styl rodiny atd. Nenapadá-li vás přece jen žádný dárek “na míru” a chcete něco neutrálního, volte typicky české výrobky či produkty, oblíbenou možností jsou třeba oplatky.

Náklady

První část tvoří poplatky agentuře, při registraci zaplatíte od cca 500 Kč zálohy. Doplatek uhradíte až v případě, že se s rodinou skutečně dohodnete. (Od 2000 Kč za dlouhodobé pobyty, to znamená ty, které budou trvat alespoň 7-12 měsíců.) Potřebovat budete i potvrzení o vašem zdravotním stavu, za cca 100 Kč, výpis z Rejstříku trestů bude stát také 100 Kč. Sami si budete hradit dopravu do cílové destinace (letenka), rodina vám však může proplatit cestu z letiště či nádraží. Rodiny někdy přispívají i na jazykové kurzy. Jste tu jako host, takže máte zdarma ubytování i stravu. Nejste zaměstnanec, takže jako odměnu za výše uvedené činnosti dostáváte právě kapesné. Než ho dostanete, doporučuje se mít s sebou cca 150 euro na pokrytí výdajů právě třeba za kurzy.

Doprava

Do Velké Británie jako au-pair můžete i bez řidičského průkazu, pak si hledejte rodinu spíš na venkově. Ve větších městech představuje řízení výhodu.

V Londýně můžete využít i hromadnou dopravu, proto se vám zaručeně vyplatí modrá Oyster Card. Ušetříte s ní a například v autobusech se bez ní už dnes téměř neobejdete, buď zaplatíte s ní nebo s bezkontaktní platební kartou. Karta je zdarma, ale budete za ni platit zálohu, ta v současnosti (5/2016) je 5 liber, které jsou vratnou zálohou. Kartu si musíte nabít na minimálně dalších 5 liber. Na metru díky Oyster Card může být úspora až 50 %.

Jak se dopravit:

 • letecky - lze využít nízkonákladových společností, pozor na zavazadla (nutno doplatit velké dolů), pozor na skryté poplatky (check-in na letišti, nevytištěné boarding pass): Ryanair, EasyJet, BmiBaby, Click4sky, Jet2, Thomson, Wizz Air
 • autobusem - nižší stálé ceny, není komfortní, pomalejší, např. RegioJet
 • vlastním autem - nejpohodlnější, převezení nejvíce věcí, vhodné pro dopravování se po Británii, jen nezvyklé řízení při ježdění vlevo, náročnější, přes moře trajektem nebo Eurotunelem

Kdy jet?

Začíná se hodně jezdit už v červnu a hlavní vlna zájmu opadá v září. Druhým populárním obdobím je začátek roku.

Na jak dlouho?

Agentury jsou schopny nabídnout i kratší letní pobyty v délce dvou měsíců. Existují i rodiče, kteří o prázdninách hledají někoho, kdo se o děti postará. Ale nezapomeňte, že hledání hostitelské rodiny může trvat déle, jde totiž také o období dovolených.

Minimálním standardem je zůstat v rodině alespoň tři měsíce. Pro rodiny je optimální, pokud s nimi můžete strávit minimálně půl roku až rok; to je z důvodu toho, že děti špatně snášejí častější změny au-pair v rodině.

Nastaly problémy

S rodinou byste si měli otevřeně pohovořit, pokud máte k něčemu výhrady. Jestliže to nepomůže, kontaktujte zástupce své mateřské agentury. I oni budou usilovat primárně o řešení smírné. Agentura sehraje roli jakéhosi prostředníka mezi vámi oběma. Nestačí-li to, držet vás nikdo nemůže, rozhodnout se, že rodinu opouštíte, smíte kdykoli. Že končíte, byste měli dát vědět hlavně své host rodině. Je to slušnost a mnohdy jim na vás hlídání dětí prostě závisí, tak jim dopřejte prostor, aby se dle toho zařídili. Agenturu informovat nutně nemusíte.

Onemocníte

V takové situaci si samozřejmě smíte dojít k lékaři a jste zproštěni povinnosti péče o děti, je na rodině, aby si nějakým způsobem tuto situaci zařídila. O svou finanční odměnu však nepřijdete. Systém zdravotního pojištění zde funguje trochu jinak než u nás. Pokud tu pracujete, strhávají se vám odvody ze mzdy. Nepracujete-li, máte nárok na to, aby vám byla zdarma poskytnuta standardní péče. Připlatit si můžete například za služby soukromých lékařů. Podrobněji o pojištění dále.

Specifika práce Au-pair v Anglii

Výběr lokality a jazyk

V případě, že budete chtít strávit čas jako au-pair ve Velké Británii, stane se pro vás podstatným výběr konkrétní lokality, a to hned z několika důvodů. Pokud budete chtít zůstat v Londýně, bude to zpravidla klást vyšší nároky na vaši jazykovou vybavenost. Nemusíte ovšem zoufat, pokud vaše angličtina zatím není perfektní. Jen je potřeba si vybrat spíše v okrajových čtvrtích nebo se uchýlit na venkov. Také se může stát, že o vás projeví zájem přistěhovalecká rodina, kterých žije právě v Londýně a dalších velkých městech mnoho. Máte ale volbu na libovolné město ve Velké Británii.

Místo pobytu a řidičský průkaz + co specifika řízení?

Rodiny řidiče preferují, ale není to nutnost. Bude vám stačit řidičský průkaz vydaný v ČR, měnit si ho nemusíte, alespoň tedy pokud vlastníte takový, který má na sobě modré logo EU. Máte-li starší, potřebujete jej vyměnit za ten nový.

Zvyknout si budete muset nejen na řízení vlevo a zdejší pravidla silničního provozu se liší také rychlostními limity. S tím souvisejí rovněž specifika angloamerického měrného systému, tedy rychlost uvedená v mílích.

Výše kapesného

Od vašich povinností se odvine i výše kapesného. Au-pair si aktuálně (tzn. květen 2016) vydělají 70-80 liber týdně, au-pair plus asi 90 liber a Mother’s help si přijdou na 120-200 liber.

Minimální výše je dána zákonem. Ve Velké Británii je to 70 liber týdně (5/2016). Na kapesné mají vliv i další faktory jako lokalita. Průměrné kapesné se vyšplhá na cca 90 liber (5/2016). Konečnou částku vám sdělí agentura spolu s nabídkou rodiny, kterou vám najde.

Jako Au-pair budete mít asi problém si založit bankovní účet zde, ale zkuste to. Jeho vedení je zdarma. Jinak zkuste požádat vaší banku o zřízení librového účtu a zjistěte si podmínky SEPA plateb a výběrů z bankomatů v Británii.

Délka pobytu

Minimálně tu budete muset zůstat dva, lépe tři měsíce. Pro vycestování vám stačí platný občanský průkaz. Maximum délky pobytu jsou dva roky. Své působení tu ukončit můžete i předčasně. Výpovědní lhůta je zpravidla dva týdny, aby se za vás stihla najít náhrada. A ta platí pro obě strany.

Kontakt s rodinou

Kupte si místní SIM kartu, pokud vám ji rodina nedá. Máte dvě možnosti:

 • dobíjet si kredit (Pay as you go) - v bankomatu, stíracími kupóny, kreditní či debetní kartou.
 • platit měsíční paušál (contract/pay monthly) - největšími operátory v UK jsou Vodafone, O2, Orange, T-Mobile a 3.

Volný čas Au-pair

Co dělat, když máte volno? V první řadě samozřejmě můžete vyrazit za dalším vzděláváním, na jazykové kurzy totiž, pozor, musíte tehdy, když máte povinnosti au-pair splněny. Jde navíc o ideální příležitost, jak se seznámit s novými lidmi. Což oceníte především tehdy, když budete mít takových možností, jak někoho poznat, méně, protože jste si vybrali k pobytu ne úplně rušnou lokalitu.

Zjistili jste, že máte volného času až příliš? Přivýdělek možný je, často se nabídky týkají třeba úklidu, takže můžete i další část svého času využít účelně. Jen svou hostitelskou rodinu požádejte o svolení. K platbě příslušného pojištění vás přihlásí zaměstnavatel. Vy si musíte zařídit jen tzv. National Insurance Number. To bude sloužit pro vaši identifikaci ve zdejším sociálním systému. Pracovní povolení nepotřebujete. Informujte se o možnosti vrácení daní při práci v zahraničí.

Zdravotní a sociální pojištění

V případě nutnosti nějak vyřešit pojištění narazíte na dvě varianty:

Odjíždíte na dobu kratší než šest měsíců

V tom případě si budete muset doma hradit zdravotní pojištění. Jste-li student, pak ho za vás platí stát. Pokud už nestudujete, budete si platit pojištění jako tzv. osoba bez zdanitelných příjmů. Ve všech zemích EU pro vás platí to, že by se vám mělo dostat ošetření za stejných podmínek jako místním. Ve Velké Británii je pro vás navíc automaticky péče v základu hrazena. Některé úkony si připlatíte. To, co si platíte vy, se nazývá spoluúčast. Abyste nic platit nemuseli, doporučuje se i v tomto případě mít sjednané cestovní pojištění.

Odjezd na déle než šest měsíců

Potom se doma můžete z pojištění odhlásit. Tím jste ušetřeni povinnosti si ho v ČR platit. Jak již bylo zmíněno výše, ve Velké Británii ošetření nikdo neodepře, a to ačkoli neplatíte žádné pojištění. V tomto případě byste si ovšem komerční pojištění sjednat měli (to znamená to cestovní). Pojišťovna by poté, co se vrátíte domů a opět se k ní přihlásíte, mohla žádat potvrzení, že jste nějakým jiným způsobem pojištěni byli.

Co si připravit před návštěvou pracovní agentury v Česku

Před samotnou cestou byste si samozřejmě měli uvážit pár věcí:

 1. Jedete poznávat cizí zemi a její kulturu a zvyklosti. S tím se pojí to, kde budete a jakou rodinu si zvolíte. Volba multikulturnímu Londýnu nebo zůstanete na venkově, nebo budete chtít do britské rodiny nebo vám nebudou vadit cizinci.
 2. Odlišné zvyky či víra vás ale mohou zaskočit, a to tím spíše, přidá-li se jazyková bariéra způsobená tím, že zatím neumíte nijak skvěle anglicky. Chcete-li to změnit, volte britskou rodinu.
 3. Rodinu byste měli proto poznat, ale samozřejmě vám ani vymezení podmínek (kuřáci versus nekuřáci) nezaručí, že si s nimi sednete, budou se s vámi chtít více sblížit a vy nebudete trpět samotou.
 4. Záleží vám na výdělku a jste ochotni se zapojit i do časově náročnějšího programu Mother's help?
 5. Pokud se chcete naučit jazyk, budete schopni si financovat kurzy nebo potřebujete najít rodinu, která vám finančně přispěje?
 6. A jaká by vaše rodina měla být? S kolika dětmi si poradíte a zvládnete například péči o batole? Odrostlejší děti budou znamenat méně starostí.

Na co se Britská au-pair nikdy neptá


Na co si dát pozor před pohovorem

 • Potřebujete zaujmout, ale nepřehánějte to. Buďte přirození. Přiznejte i svoje obavy. Celá vaše prezentace bude působit reálněji, když se nebudete bát o sobě říct i něco málo negativ.
 • Stejně tak nedávejte najevo, že opravdu z nějakého důvodu toužíte opustit svůj dosavadní život a stát se au-pair.
 • Nemluvte tzv. na první dobrou o tom, co se vám nepovedlo, že jste neuspěli ve škole nebo v zaměstnání.
 • Nelžete v žádném směru. O sobě a dovednostech. Nevymýšlejte si reference. Získat je není tak náročné. A pokud vám děti „nic neříkají”, opravdu je pro vás práce au-pair to pravé?

Na co si dát pozor v rodině

 • Britové jsou citliví na svůj osobní prostor. Nevyzrazujte nic, co se dotýká rodiny.
 • Zdravte, buďte hodně zdvořilí. Britové si potrpí na fráze, ptaní se, jak se máte apod.
 • Nezapomeňte, že se zde setkáte s jiným typem výchovy - západní výchova bývá více benevolentnější než u nás. Nemáte právo soudit rodinu.
 • Britové jsou konzervativní národ - mají své tradice, které dodržují. Nikdy neznevažujte, neobhajujte za každou cenu své názory.
 • Vyvarujte se tělesných a osobních kontaktů hned po příjezdu - Britové se chtějí nejprve blíže seznámit.
 • Pozor na to, jak je oslovujete - Skotové, Angličané, Walesané - obyvatelstvo je hrdé na svoji národnost. Obecně nemají rádi označení Britové.
 • Britové bývají hodně šetřiví a opatrní.

Samozřejmě se jedná o obecné rady. Můžete narazit na velice otevřenou rodinu, nebo budete bydlet u přistěhovalecké rodiny. Vždy je vhodné se s mentalitou seznámit dopředu.

Tipy na otázky ke Skype hovoru

 1. V kolik se vstává?
 2. V kolik děti odcházejí do školy či školky?
 3. V kolik se vracejí?
 4. Jaké mají mimoškolní aktivity? Kroužky, sport atd?
 5. V kolik mají být přítomni na těchto volnočasových aktivitách?
 6. Jaké má rodina stravovací návyky, nějaká specifika? Vegetariáni a jiné?
 7. Co děti a jídlo? Smějí sladkosti, mají je nějak omezované?
 8. Jsou děti na něco alergické? Mají nějaká zdravotní omezení?
 9. Jak tráví rodina volný čas? Sporty? Pravidelné aktivity?
 10. Má nějaká zvířata? Žijí v bytě? Smějí do postele?
 11. Chodí do rodiny často návštěvy nebo se navštěvuje s příbuznými či přáteli?
 12. A zapojí vás do těchto aktivit?
 13. Kolik času mohou děti strávit u televize nebo u počítače?
 14. Co děti baví a zajímá, co dělají rády? Kreslení, hudba, sport atd.
 15. Je v rodině dostupný internet a budete ho moci používat také?
 16. Budete muset řídit? Půjčí vám rodina auto i pro osobní potřebu? Jak to bude s financováním benzínu?
 17. Co mají rádi rodiče, o co se zajímají, co patří mezi jejich záliby?

Aktuální nabídky práce pro au-pair v Anglii najdete ve fóru au-pair v anglicky mluvících zemích. O zkušenostech s prací au-pair ve Velké Británii si můžete přečíst v článku Au-pair v Londýně a její možnosti.


Sdílet tento článek

Byl pro Vás článek užitečný?

  

Diskuze k článku

Chcete sledovat diskuzi ke článku e-mailem?
Autor: jana (20.08.2008)
jako je to fakt pěkně napsaný ještě by to ale chtělo napsat kolik že to dostávaj peněz ale v českých korunách...díky
Re:
Autor: kocmik (01.09.2008)
stačí si to spočítat ;) když máš týdně 55 liber a jedna libra je 30, tak máš za týden 1650kč a za měsíc ti to dá 6600kč
Re: Re:
Autor: nikool (17.05.2012)
tak to je hodne malo:D
Re: Re: Re:
Autor: Martin (05.11.2012)
Málo?! a kolik si ušetříš v čechách? Máš postaráno o bydlení a o jídlo, plus učíš se anglicky a ta rodina tě většinou bere i na různé akce a výlety, jako zkušenost je to dobrá, lepší než makat někde v čechách za mizerné peníze a v práci, která tě nikam neposune a nic ti do života nedá....
Re: Re: Re: Re:
Autor: Vašek (05.10.2014)
martin má pravdu na to že učíš angličtinu berou tě na výlety je moc super ještě jsem nikdy au pair nedělal ale tenhle rok o letních prázdninách to chci zkusit :)
Re: Re:
Autor: Petra (13.06.2012)
platí se 75 až 100 liber za týden a nato že máš stravu a bydlení zadarmo to celkem jde
Re:
Autor: krociš (17.01.2012)
jaj ty nevíš kolik je libra ? :D
Autor: Andrea (29.10.2008)
Zajímalo by mě, jak se do tohoto programu mohu přihlásit. Mám velký zájem.
zájem
Autor: Katka (15.12.2008)
Ahoj,chtela bych jet dociziny hlídat deti a nevím jak se tam prihlásit?? Dekuji za radu
zájem
Autor: Allena (16.12.2008)
zkus to ve Student Agency nebo Studyline..ja jela v lete se Studyline a bylo to celkem fajn, ale 55liber - to je dost smesny...
Re: zájem
Autor: Ája (07.11.2011)
Ahojky ty jsi dělala au-pair v anglii mohla by ses mi ozvat na email?
Re: zájem
Autor: Šárka (27.02.2012)
nebo aupar-world.net
přes agenturu to je zbytečně drahý, a takle si vyberete rodinu jakou chcete:-)
platy
Autor: Martina (02.03.2009)
ahojky, tak myslim, ze se da vydelat i mnohem vic jak 55 liber, ale zalezi na taky na tom, co vsechno musis delat.. Je to celkem relativni, protoze kdyz je tvojim ukolem jenom vyzvednout deti ze skoly a rano jim nachystat svacinu, tak je to hodne dobre ohodnoceni :-) na druhou stranu si ale clovek muze vydelat i pres 100 liber, pokud k tomu treba pomaha v domacnosti (a samozrejme natrefi na "lepsi" rodinu)
Autor: Paja (06.03.2009)
No, alespon 70 liber
Rf
Autor: salma (25.04.2009)
mnela bych zajem ale nevim kam se prihlasit dekuji
Autor: Verča (15.05.2009)
Chtěla bych jet odjet do zahraničí, jako au-pair.Anglie mě ale moc neláká, mám pocit, že je tam pořád hnusně.Byl jste tam někdo?Jaký bylo počasí?
Re: Uvzdychaná Verča a její pocit že je tam pořád hnusně
Autor: Sizla (28.07.2009)
Drahá Verčo, tvůj nafrněný nosánek a tvůj pocit že je tam pořád hnusně, je dost neštěstí. Trchu se prober a nekňuč
Re: Re: Uvzdychaná Verča a její pocit že je tam pořád hnusně
Autor: Co je za problem (13.09.2014)
Ježiši, co je na tom že řekla že se ji tam nechce kvuli počasí? :D jediny nafrněný nosánek seš asi ty :D ona čekala spíš odpověd, že třeba muže jet do Neměcka nebo do jakekoliv jine země a ne že ma nafrněný nos když nema rada hnusne počasi :) taky by mi lezlo na nervy kdybych byla pul roku někde a tam denně chcalo :D řekni že tebe ne a zabalím to tu :)
Autor: Kristýna (09.09.2009)
Plánuji odjed do Anglie dělat au-pair, rodinu již mám domluvenou, ale nevím jak je to se soc. a zdrav. pojištěním. Můžetě prosím někdo poradit ? :-) Děkuji moc
Re:
Autor: Lenka (14.09.2009)
Ahoj Kristýno já jsem teď jako au pair v Irsku a co se týče zdravotního a sociálního pojištění tak jediný co musíš udělat je (pokud jedeš na více než 6 měsíců) tak se odhlásit u svojí zdravotní pojišťovny a zařídit si cestovní pojištění (který ti možná i přímo v tvé pojišťovně nabídnou). Já jsem u Zdravotní pojištovny ministerstva vnitra platila necelý 4000,-- na půl roku. A se sociálním se nezatěžuj protože to není povinné si platit.
Re: Re:
Autor: Kristýna (14.10.2009)
Děkuji ti moc Leni, takže to zdravotní pojištění budu za tu dobu platit té pojišťovně, u které si to cestovní pojištění zařídím jo?
Autor: Lenka (06.11.2009)
Přesně tak. Normálně jim to tam zaplatíš v hotovosti.
Re: Re:
Autor: Andys (01.05.2010)
Zkus třeba taky pojišťovnu allianz, ta na rok nabízí pojištění za 3150,- a máš tam léčebné výlohy na vše, kromě zubaře a těžkých chirurgických zákroků. Ale je tam především letecký transport do tvé vlasti, při hodně těžkých zraněních... já jen doufám, že ho nikdy nevyužiji :D
Autor: Andy (15.10.2009)
Holky, taky se chytnám do UK - akorát taky nevím, jak to má být s tím pojištěním a tak... já jsem student a jedu jen na 4 měsíce, takže bych se tím neměla ni zabývat ne?
Jo a ještě prosím, neví někdo jak se to potom daní, jestli není třeba v UK zajít na nějaký příslušný úřad nebo to vyřídí rodina?
nevím
Autor: Berýsek (12.11.2009)
ahoj lidi,chtěla bych po matuře do Velké Británie jako au-pair, chtěla bych kdyby mi někdo na vás,co už jste tam byli,dali alespoň e-mailovou adresu,chtěla bych vědět moc věcí. Přeci jenom tam chci jet aspoň na rok a aspoň si ujasnit, co určitě mám vědět a na co se ptát a tak... Ráda si nechám poradit, i když tam už budu muset žít sama.
Autor: Týna (07.03.2010)
Ahoj, též jako všichni tady se chystám do UK jako au-pair. Váhám, jakou agenturu zvolit. Dívala jsem na studentagency.cz a na greataupair.com, nevím, co zvolit. Kdybyste s tím měli zkušenosti, moc prosím o radu.:-) Jela bych úplně poprvé, a tak zatím moc nevím, co od toho očekávat,a kde co hledat. Předem děkuji :-)
Autor: Petra (11.03.2010)
Opravdu je to jen pro bezdětný??
Re:
Autor: Monika (31.03.2010)
Taky by mě zajímalo,jestlije to jen pro bezdětný. Chtěla bych tam vyrazit i se svým synem, aby se naučil anglicky. Aupair jsem již dělala a mohu to doporučit. Je to vynikající zkušenost, ale člověk musí vědět, že tam jede pracovat a ne na výlet...
Autor: katula (14.04.2010)
Ahoj holky ja byla jako au pair v nemecku a ted se chystam do anglii a to jedine s coolagent.cz nemuzu si na tu agenturu stezovat doporucuji vam ji a rodiny davaji vedcinou kolem 80 liber v anglii. s 55 by ste tezko vyzili..pokud tedy chcete zit a ne prezivat
prosím o radu;)
Autor: zuzka (28.04.2010)
Ahojda. Chtěla jsem se zeptat jestli by mi někdo neporadil...;)Chtěla bych jet do Anglie jako au-pair. Hlavně kuli tomu, abych si zlepšila angličtinu. Hledala jsem si o tom nějaké informace a dočetla sem se, že minimální pobyt je 3 měsíce. A to je problém , rodiče mě nechtěj pustit na "tak dlouho". Nevíte pls někdo, jesi nejde sehnat někde pobyt v Anglii jen třeba na měsíc? Nebo je lepší nejet tam jako au-pair ale najít si pobyt přes něco jinýho...? Předem moc děkuji za radu a odpověď;) Pěkný den;)
Re: prosím o radu;)
Autor: veronika (05.03.2011)
co takhle zaplatit ty v anglii nějakej kurz? a neobirat rodiny ktery s tebou pocitaj...
Re: prosím o radu;)
Autor: Aneta (01.11.2011)
Pokud tě nechtějí rodiče pustit, tak se na to rovnou vykašli.
Autor: Veronika (29.04.2010)
Ahoj, zajimalo by me kolik tak stoji v Anglii kurzy anglictiny mesicne?
Autor: Veronika (30.04.2010)
ja myslela jazykovy skoly, kdyz budu delat au pair...
Re:
Autor: vladka (30.04.2010)
lochneska.cz/kurzyaj… - tak to potom tady
Re: Re:
Autor: vladka (30.04.2010)
to bys mela pak najít na tom DirectGov zmiňované v odstavci č. 1.
Autor: Andysek (01.05.2010)
Holky vřele Vám doporučuji agenturu www.britjob.com, mé dvě kamarádky tam už díky ní jsou už dva roky...
Agentuře pošlete jen registrační dotazník, dear family letter a samozřejme výpis z trestného rejstříku a zprávu od lékaře... Jako každá agentura chce po Vás poplatek, ale ten nemusíte platit hned. Agentura si poplatek účtuje podle Vašeho týdeního platu a peníze odešlete na jejich účet až dostanete svůj první plat v UK.
Tato agenturá má perfektní jednání a hlavně lidé, kteří tam pracují, to nemají jako hlavní job, takže na Vás rozhodně nehodlaj rejžovat.
Autor: Veronika (05.05.2010)
Nevite nekdo o nejake agenture ktere au pair nemusi platit zadne poplatky?
pojištění
Autor: Kamila (14.05.2010)
ahoj,jedu za měsíc do anglie a chtěla jsem se zeptat jestli někdo nevíte jak si mám zařídit pojištění na dva roky, tak jestli s tím máte nějakou zkušenost tak dejte vědě. Díky :))
britjob.com
Autor: karin (08.07.2010)
Ahoj všichni, chystáme se do Anglie v nejbližší době. Slyšeli jsme o agentuře britjob.com... Ma s ni nekdo nejake zkusenosti apod..? predem dekuju za informaci
Re: britjob.com
Autor: Jana (11.10.2010)
Ahoj , teď se s agenturou britjob chystám jako aupair, jaké máš s ní zkušenosti?dík Jana
aupair UK
Autor: Pitra (09.07.2010)
ahoj jsem jako Aupair v UK je nas tu par holek,ale cim vic tim lip,takze kdyz nekdo budete jako aupir v UK, dejte urcite vedet.. :)
Re: aupair UK
Autor: zdenuleee (14.07.2010)
ahoj, prosmí tě píšeš že jsi jako aupair v UK. Chci tam v září také vycestopat, a tak bych se tě chtěla zeptat přes jakou agenturu jsi vycestovala. Nemám s tím žádné zkušenosti. moc díky
Re: aupair UK
Autor: mkaculinka (12.08.2010)
Ahoj, jste někdo au pair v Londýně? Já tu teď bydlím v pronájmu a hledám nějaké rodiny live out, abych u nich nemusela bydlet, nebo by mně nevadilo třeba kdybych tam byla jenom nějaké dny.Kdyžtak pište
Autor: Hanny (12.08.2010)
Ahoj holky...také jedu na konci měsíce na roční aupair pobyt...vše přes student agency a hned první rodinka, která se mi ozvala, se zdá být fajn. Dokonce jsem se tam byla v červnu na týden podívat... doporučuji.
Autor: Agnett (12.08.2010)
Ahoj holky, jsem v Anglii ve městě Solihull u Birminghamu jako au pair 3 dny a zatim je to jako mazec. Měla bych tady byt rok a pochybuju že nebudu menit rodinu. Rodina je hodna ale jinak je tu nuda a nez zacne skola tak se asi unudim. Nikoho neznam a proste první okamziky jsou nejhorsi... Doufam ze casem bude vse dobry,ale pripravte se ze to neni zadna sranda. Kdyby jste meli nejakeotazky tak pisnete. Jinak vse mam pres Student Agency.
Re:
Autor: Jana (21.09.2010)
ahoj Agnett, tak to jsme na tom stejně, já teda bydlim ve vesnici Brill (asi 12mil od Oxfordu), rodina je sice super,ani práce neni těžká, 5-ti letej je zmetek osmiletej je v klidu, ale strašně se tu nudim-bože. a přemýšlim taky o změně rodiny,myslela jsem, že tu bude dobrý busový spojení ale ono jaksi skoro nic.chci si to tu užít a ne tu trčet jak ve vězení-jsem tu sice jen asi 18dní ale nevim nevim,na jednu stranu se mi jí měnit nechce(rodiče jsou fakt hodný),ale já potřebuju zábavu. neni to jednoduchý.
Re:
Autor: Ondra (28.09.2010)
A kde presne v Solihullu bydlis?
Re: zajem
Autor: Odpoved Agnett (13.09.2014)
Ahoj, je mi sice teprve 17 ale vazně premyslim, ze po matuře na ty 4 volne měsíce odjetu (mmožna i s přítelem) do UK taky hlidat děti :) a ty pišeš ze se mužou lide na tebe tady otočit v případě dotazu. :) tak mohla bych tě poprosit o e-mail? muj je mam trochu víc dotazu .. :D Děkuji moc :)
Re:
Autor: Monika (13.08.2010)
Ahoj holky, příští týden se chystám do Anglie jako aupair, vše mám zařízené přes Student Agency, budu asi hodinu západně od Londýna v Arborfield u Readingu, jestli jste některá tam poblíž, budu ráda, když se ozvete :)Muj mail je
Autor: Karel (13.11.2010)
koho spíš berou ženský, nebo chlapi??
Re:
Autor: Petra (24.01.2011)
Já třeba pracuji s přítelem v jedné rodině. On pomáhá s dětmi, řídí, pracuje na zahradě, takže i mužská ruka je v rodinách potřebná. Ale je pravda, že dřív byly oblíbené dívky, protože byly důvěryhodnější. Teď už je to lepší i s kluky.
Re: Re:
Autor: Háňa (11.05.2012)
Ahoj, chtěla jsem se zeptat, jestli ti to zařídila agentura, to, že chceš pracovat jako au pair se svým přítelem. Děkuju za odpověď :)
Re: Re:
Autor: Jiřina (27.09.2012)
Ahojky, jak jsi zařídila to, že můžeš pracovat i s přítelem? Máš to přes agenturu nebo sis rodinu hledala rovnou na netu? Chtěla bych ještě do konce roku taky odletět do zahraničí, takže si teď zjišťuju potřebné info.:)
Díky
Autor: olca (28.12.2010)
Holčičky,
au-pair není o pobavení a pařbách, je to zodpovědná práce za směšný prachy..
posta
Autor: martinv (02.02.2011)
Dobry. Chtel bych nejak zjistit,kdo ma cestu tam/na zpatek -UK. Jestli je nejaky portal na nete, kde je tradice, ze tam chodi tyto cestovatele.
Autor: Sjuzn (08.02.2011)
ahoj ,chtěla bych po matuře někam jet jako au-pair. Ale nevím kde je to lepší, jestli ve Velké Britáánii nebo v Canadě. Nemám stím zkušenosti, a proto bych chtěla poradit od Vás,co už jste tam byli, potřebovala bych vědět pár věcí jak to tam v těch rodinách chodí, a kde bch mohla natrefit na dobrou rodinu. Hledala jsem si o tom nějaké informace, ale moc jsem se toho nedozvěděla. Přeci jenom tam chci jet aspoň tak na 3-6 měsiců(možná časem i na dýl) . Ráda si nechám poradit. Chtěla bych do rodiny, kde bych s nima mohla bydlet, kde mají děti přibližně od 2 let, na počtu a věku dětí nezáleží. Také samozřejmně, aby ta rodina byla dobře zajištěna, klidná, aby nebyli žádné problémy. Tak pokud někdo o něčem ví, tak bych byla moc ráda kdyby mi poradl.:) děkuji moc
BRIT JOB NE!!
Autor: Klarina (22.03.2011)
Vím, že to není až tak úplně k tématu, ale chci to napsat, kde se dá, protože to nemá obdoby. Takže ve stručnosti: Kamarádka byla přes tuto agenturu v rodině Kennedy na ostově Isle of Man. Byla tam se svým přítelem, a jelikož bylo hodně obtížné sehnat práci pro pár, vzali to. Měli dělat au-pair + drobné práce. Místo toho si z nich udělali otroky. Dětem pouze vařili po večerech, jinak kamarádka uklízela asi 15 místností každý den v rodině sice nesmírně bohatý, ale v rodině dobytků a zvířat, kteří si s prominutím neutírají ani zadky, když jdou na velkou. Pro představu mají třeba místnost s bronzem, který musela leštit, dále místnost se stříbrem... Její přítel odvážel děti a staral se o koně a podobně. Tohle všechno by za ty peníze ještě někdo snesl, ale oni byli pod neustálým tlakem. Rodina jim nadávala, byla věčně nespokojená a kromě toho, že všichni byli hrozný prasata, tak jejich děti si vymýšleli různé intriky a lži, aby dostal pár vynadáno. Tímto bych chtěla předejít tomu, aby nějaký pár zažil ještě něco pdoobného a budu se snažit to napsat, kam se dá. Já to s tou kamarádkou prožívala, jelikož jsem byla na stejném ostrově ve stejnou dobu, a dělala taky au-pair. Kdyby chtěl někdo bližší info, nebo cokoliv, kontaktujte mě na mail: . Díky
Re: BRIT JOB NE!!
Autor: Lentilka (24.10.2011)
Tak tohle se ti může stát s jakoukoliv agenturou, ne vždy se narazí na skvělou rodinu. Sestřenice byla se Studentagency a měla naprosto příšernou rodinu, který na ni taky nebyli dvakrát hodní... Nakonec od nich musela doslova utéct a to ji ještě odmítli dát její věci... Takže ono si nevybereš:-/
Autor: Míša (29.03.2011)
Ahojky!Nepotřebuje někdo záskok na prázdniny(třeba jen na měsíc)jako au-pair v Anglii?Třeba i pro dva lidi?(kluk a holka)Děkuji za informace.Mějte se hezky.Paa
BRITJOB - VELKÁ SPOKOJENOST
Autor: Anieee (25.05.2011)
Ahoj holky. Já jela přes britjob do města Crawley k rodině s jedním dítětem. Bohužel u této rodiny jsem nebyla moc spokojená protože se rodiče právě rozváděli. Kontaktovala jsem mou agenturu a za 10 dní mi našli novou rodinu v Readingu. Jsem zde už 8 měsícu mooc spokojená. Agentura Britjob mě občas kontaktuje jak se mám. Májí velmi dobré jednání a vřele všem doporučuji. Anna
P.S. Jela přes ně i má kamarádka. Našli ji rodinu kousek ode mne a je taky moc spokojená.
Autor: Tereza (12.06.2011)
Ahoj byla jsem aupair v Londyne a nemuzu si stezovat. Mela sem problem jak se dostat do rodinky tak jsem pouzila ceskeho taxika v Londyne a usetrila i spoustu penez. Tak posilam dal a dik.
www.facebook.com/vas…
Facebook au-pair
Autor: Michal (19.07.2011)
Ahoj lidi, založil jsem na Facebooku stránku o au-pair. Rady, tipy, zkušenosti. Stačí pročíst, nebo se zeptat.
www.facebook.com/pag…
Britjob
Autor: Michaela (14.12.2011)
Ahoj, plánuju jet do Anglie jako au-pair. Líbí se mi agentura Britjob, je mi ale divné, že se u ní neplatí žádný poplatek.. někde jsem tu četla, že peníze potom odečítaj z výplaty, nevíte kolik? Děkuju!
Autor: Filip (07.02.2012)
ahoj jsem kluk devatenact let a chel bych delat v anglii au-pair jelikoz mam šestiletou sestru a s detmi mam velice dobrý vztah.Nevite nekdo o necem pro kluka ?? dik :-)
Re: Re: zájem
Autor: Zdenka (09.03.2012)
Ahoj, chtěla jsem se zeptat, jak je to s vízem v Anglii. Jedu tam teď na 6 měsíců a pořád nevím, jestli se musím někde hlásit nebo ne. Četla sem, že se hlásím v Anglii někde na policajtech, ale vůbec netuším. Můžete mi některá poradit? Díky moc
Re: Hlášení u UK policie
Autor: Fixinela (09.08.2012)
To hlášení od našeho vstupu do EU už dávno odpadlo. Tzv. staré ap legitimace se už Češkám nevydávají. Je třeba číst aktuální, ne dlouhá léta staré informace nebo již dlouho neaktualizované webovky.
Pomoc od zkušeného :))
Autor: Kath (08.04.2012)
Ahoj:)
Tenhle rok končím školu, je mi 19 a mým dlouhodobým snem je jet do Anglie jako au-pair. Pro zkušenosti, naučení angličtiny a hlavně kvůli tomu, že anglii miluju:)
Byla bych hrozně ráda, jestli by nebyl někdo tak hodnej a po e-mailu si semnou o tom trochu nepopovídal. Potřebovala bych získat informace od někoho zkušenějšího:)
Jak jsem pochopila, je lepší jet tam "na vlastní pěst" než přes agenturu:)
Jestli se najde nějaká milá duše, může mi napsat na
Děkuju moc!
Re:
Autor: Andysek (01.05.2012)
ahoj potrebuju nejakou zmenu a dlouho uz premyslim ze bych chtela jet do anglie delat au-pair muze te mi nekdo poradit ..jeden z duvodu je i kvuli nauceni jazyka ...nechci ale platit za realitku .. za kazdou radu budu tada :) muj email
Autor: Ivana (07.05.2012)
Ahoj. Tento rok maturuji a chtěla bych jet do Anglie, pracovat jako aupair. Je to můj sen a hlavně bych chtěla nějakou životní změnu. Prosím, můžete mi dát nějaké rady? Můj email je: Děkuji moc :)
Autor: Andrea (14.05.2012)
Nevíte o nějaké místo pro au-pair, ktetě je od 15 let ??Nejlépe Anglie
Re: AP pod 17
Autor: Fixinela (09.08.2012)
Věk pod 17 let je nesmysl (právní důvody), ideálně od 18-ti výše, pak nemusí rodiče nic spolupodepisovat. Hlavně pak neposílej fotečky, kde jseš jako holčička, oni chtějí někoho, kdo se umí postarat, ne nějaký bambino, který bude chtít každou hloupost volat mamince.
Autor: Eliška (26.05.2012)
Ahoj, máte někdo zkušenosti s hledáním další rodiny během pobytu v Británii? Zajímá mě to hlavně z toho důvodu, že agentury vyžadují lékařské potvrzení, které nevím, jak bych v Británii sháněla. Taky mě napadlo, že bych znova kontaktovala Student Agency.
Každopádně by se mi hodila nějaká cizí zkušenost :).
Díky.
prace
Autor: Denisa Brabencová (17.06.2012)
Ahojky :) mám zájem o au-pair v Anglii, nevite prosim o necem? Muzu ihned nastoupit. Kdyztak dekuji. :)
Anglie
Autor: David (27.06.2012)
Dobrý den, začátkem srpna odjíždím do Anglie přesná destinace Menchester.Už jsem tam jednou byl a pracoval jsem 2 měsíce pak jsem odletěl domů.A teď tam pojedu znovu práce je tam dost.Teď si budu zařizovat i pracovní povolení, jinak bez pracovního povolení tam můžete pracovat maximálně 3měsíce. Hlavní je aby jste po příjezdu sehnali bydlení,zašli si na pracák sehnat si nějakou práci, pak si zařídit bankovní účet a hlavně národní pojistku tu si seženete na sociálce. POkud máte nějaké otázky nebo chcete se přidat pište na mail. Jinak na hodinu jsem měl plat 180kč za den jsem si vydělal 1600kč průměrný plat měsíčně je kolem 36 000Kč. a za bydlení dáte kolem 1700 na týden.
Re: Anglie
Autor: Martin (16.11.2012)
Pracovní povolení není vůbec potřeba. Bankovní účet je dobrý u HSBC, protože nedělají tolik problém kvůli proof of adrress. Bydlení za 1700 na týden? Tak to abych jel na sever... Průměrně vychází pokoj na 300 liber měsíčně, mluvím o singlu. Jídlo tak 150 až 200 liber na měsíc. MHD je celkem pálka, záleží jak kde, já dávám 60 liber měsíčně. Plat základ je 6,08 liber na hodinu, ze začátku Vás ani nebudou danit, pouze odvod na NI - national insurance (pojištění).
Autor: Míša (11.07.2012)
Zdravím,také přemýšlím o práci v Anglii jako au-pair.Chtěla jsem se zeptat někoho,kdo s tím má dobré zkušenosti,i třeba konkrétně s nějakou agenturou nebo anglickou rodinou, aby mi napsal na mail.Ráda bych se dozvěděla víc.Děkuju :)
Mail:
Autor: Andrea Provazníková (12.07.2012)
Ahoj, chci jet jako au pair do Anglie( někdy v září), chtěla bych se zeptat jestli někdo nemá v plánu jet také, že by jsme se popřípadě domluvili a vyrazili do stejného města, přece jen by se tam hodil někdo s kým by se dalo popovídat mateřským jazykem. Můj mail je :
Re:
Autor: Dominika (29.07.2012)
Ahoj, já bych chtěla taky vycestovat do anglie, ale nevím, jestli jsi už náhodou někoho nesehnala k sobě?
Au-pair
Autor: Mila (17.07.2012)
Zdravím všechny, kteří přispívaji na tyto stranky. Zakladame novou au-pair agenturu a radi bychom rošířili naši databázi zájemcu o tuto práci. Jestli máte někdo zájem tak mi napište email na a já se budu snažin najít nejakou vhodnou rodinu bez jakéhokoliv poplatku z vaší strany.

Díky Mila
Autor: Dominika (29.07.2012)
ahoj, chtěla bych vycestovat do Anglie, jako operka. Mohl by jste mi někdo doporučit nějakou dobrou agenturu?nebo nechce tam jet někdo taky?že by jsme se dali do kontaktů a probrali to?když tak dej vědět
Autor: janinka (30.07.2012)
1 libra je cca 32 Kč
Autor: Misha (31.07.2012)
Plánuji odjed do Rakouska dělat au-pair, rodinu již mám domluvenou, ale nevím jak je to se soc. a zdrav. pojištěním. Můžetě prosím někdo poradit ? :-) Děkuji moc
Re: Pojisteni / Versicherung
Autor: Fixinela (09.08.2012)
Socialni za Tebe odhlasi skola nebo zamestnavatel, neni treba individualne odhlasovat! ZP ale musis odhlasit osobne na formulari sve ZP. Raději to tam dej dvojmo a kopii si nech, můžou v tom mít ev. bordel! V Rak. budes povinně rodkou pojištěna po celou dobu pobytu, hned po prijezdu se na to zeptej a chtej videt papiry! Karticku a kopii smlouvy pak vem s sebou nazpet do Cech, protoze budes muset prokazovat, jak si byla v mezidobi pojistena. Jinak sileny penale! Kdyz budes na skok doma, tak ale s vyjimkou ohrozeni zivota nechod k CZ doktorovi, ev. zubare si radeji zaplat v hotovosti. O tom, zes byla tu a tam v CZ zbytecne na ZP nikdy nemluv, oni by se toho mohli chytat! Do tri prac. dnu po navatu se znovu prihlas k libovolne ZP, dostanes znovu karticku atd. To poj. jinak vzdy vetsinou plati do konce mesice, cca max. tyden by jeste mohli tolerovat, ale jinak pak znovu uzavri poj. na minimalku, pokud nemas jistotu, ze te nekdo zamestna. Pochopitelne, v Rakousku si nastuduj podminky, za kterych jsi pojistena, cemu nerozumis, to si nech vysvetlit. Snad to takhle postaci.
au-pair uk
Autor: Kristýna (03.08.2012)
Jsem v Sheffieldu 2 týdny a nikoho neznám. Tak jestli jste někdo blízko ozvěte se.
CF
Autor: Dana (14.10.2012)
Ahoj, v požadavcích je uveden "dobrý zdravotní stav", co to přesně znamená? Mám cystickou fibrózu, prostě mě zajímá, jestli mám šanci se tam dostat. Děkuji za odpověď :)
Autor: ZUZANA (16.11.2012)
jak velkou musis mit znalost anglictiny
Autor: ANDREA (16.11.2012)
JAKY MUSIM MIT ZNALOSTI S ANGLICTINOU
Autor: Eva (02.01.2013)
Zdravím, chtěla bych se zeptat, jestli někdo nemáte zkušenosti s nějakou agenturou která poskytuje práci au pair pouze pro letní pobyty a je možnost vycestovat s kamarádkou, která bude mít rodinu poblíž. Předem děkuju :)
Autor: týna (17.09.2013)
chci se zeptat jestli někdo z Vás jel do Anglie jako au-pair s ani ne mírně pokročilou angličtinou a jak dlouho trvalo než Vám kvůli této překážce agentura sehnala rodinu. Díky ;-)
Autor: Karolína (05.01.2014)
Je mi 18 let a chtěla bych zkusit něco nového. Mohl by mi někdo z Vás, který má již zkušenosti s operkou v Anglii dát vědět na můj mail-
Potřebovala bych získat nějaké informace:)Předem děkuji:)
Jak je to s dobou pobytu ?
Autor: Kristýna (17.01.2014)
Někde jsem četla že musím jako au-pair pracovat minimálně 6 měsícu... Je to pravda? Nemohu tam tedy jet jen na dva ? Díky za pomoc
Autor: Kristina (13.04.2014)
Ahoj chtěla bych také odjet někam jako au-pair. Mohl by mi někdo prosím doporučit nějakou agenturu nebo kde hledáte ? Prosím pište na e-mail : děkuji :)
Autor: Kateřina (23.04.2015)
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat jestli znáte nějaké dobré agentury na operky,kde bych se mohla více zdokonalit v anglickém jazyce. Budu ráda,když se mi ozvete děkuji s pozdravem Kašparová
hlidani Deti
Autor: Michaela (16.09.2016)
Ahoj,ziju v Anglii a hledam nakou pani,slecnu na hlidani,jsem zdravotni sestra. Mam 2 letou holcicku. Samozrejme bydleni a jidlo uhrazuji ja. Bydlela bys semnou.. Platila bych tydne. Muzeme se do mluvit napiste mi email kdo bude chtit.
Autor: Lucka (13.10.2017)
Ahoj, ráda bych jela jako au pair do Anglie, ale zatím o tom vím jen minimum. Byl by zde někdo, kdo už tam byl, ochotný se osobně setkat? Jsem schopná se za danou osobou dopravit kamkoliv.
 
Hledání v článcích

Hledejte například: Austrálie, studium v Anglii, Au-pair, práce v Německu, (jméno agentury), Erasmus, brigáda...oblibene

RSS Odebírat novinky přes RSS/XML

Hlavní článek:

Au-pair pobyty

Zkušenosti našich čtenářů

Jak jsem v Anglii trhala sedm týdnu jahody

Nazkušenou.cz on Facebook