Chci si nechat zařídit studium v zahraničí

Seznam našich spolehlivých agentur a škol zajišťujících studium v zahraničí Anglie, Austrálie, Irsko, USA Německo, Velká Británie, EU, Kanada
více informací»

Chci přímo kontaktovat zahraniční jazykové školy

Seznam spolehlivých zahraničních jazykových škol. Angličtina, němčina, francouzština, ruština, španělština…
více informací»

Chci si nechat zařídit práci v zahraničí

Seznam našich spolehlivých agentur zajišťujících práci v zahraničí - krátké pracovní pobyty i zaměstnání, au-pair, letní tábory, práce na farmách…
více informací»

Studium ve Velké Británii

Velká Británie nabízí rozmanité studijní možnosti, které jsou otevřené i pro cizince. Občané členských států EU platí stejné školné jako Britové a mohou také požádat o půjčku na školné. Univerzity často nabízí i stipendia, která pomohou náklady na školné zaplatit. Bakalářské programy trvají stejně jako u nás většinou 3 roky, magisterský titul je ale možné získat už po jednom následném roce studia.


Podmínky

Předpokladem pro úspěšné studium na britské univerzitě je pokročilá úroveň angličtiny. Pokud nemluvíte plynně, je vhodné, než odjedete, absolvovat intenzivní kurz angličtiny. S výběrem kurzu vhodné délky a pokročilosti vám pomůže jazyková škola ve Vašem městě.

Výběr školy

Seznam oborů, které nabízí vysoké školy ve Velké Británii, můžete najít na stránkách UCAS, nebo na Educationuk.org.

Přihláška

Přihlášky na vysoké školy ve Velké Británii se podávají centrálně na internetové stránce UCAS. Zájemce o studium v zahraničí vyplní přihlášku, na které může uvést až 5 oborů, které si vybral. Přihláška na jeden obor stojí 5 liber, na více oborů 15 liber.

Přihlášky na většinu škol se zasílají mezi 1. zářím a 15. lednem, na univerzity v Cambridge a Oxfordu a na medicínské a veterinářské obory je nutné přihlášku poslat už do 15.října. Přihlášky zaslané mezi 16. lednem a 30. červnem univerzity zvažují pouze v případě, že mají málo uchazečů.

Klikněte, zavolejte, zeptejte se
kvalifikovaná pomoc s hledáním kvalitního studia v zahraničí

Životní náklady a školné

Životní náklady ve Velké Británii jsou vyšší ve velkých městech. Náklady se odhadují na 800 liber měsíčně v případě studia v Londýně, nebo na 600 liber měsíčně u studia v jiných městech.

Čeští občané platí stejné školné jako studenti z Velké Británie. Školné si stanovuje každá univerzita samostatně, pro školní rok 2008/2009 je jeho maximální výše stanovena na 3145 liber.

Čeští občané mají možnost požádat o studentskou půjčku na pokrytí nákladů na školné. Výše půjčky se odvíjí od školného stanoveného vybranou vysokou školou a není závislá na příjmu žadatele nebo jeho rodiny. Úrok půjčky závisí na míře inflace a půjčka se splácí až po ukončení studia a překročení určité výše příjmu. Po překročení minimální hranice příjmu se splácí 9% z výdělku nad tento limit. Minimální hranice příjmu i přesné podmínky poskytnutí půjčky se v jednotlivých částech Velké Británie liší (například Skotsko nabízí jiné financování studia než Anglie).

Práce během studia

Možnost pracovat ve Velké Británii není pro české občany nijak omezena. Studenti platí ze svého příjmu daň a pojištění. Daň z příjmu se platí až po dosažení výdělku vyššího než 5435 liber (pro rok 2008-2009). Pojištění se začíná platit při výdělku větším než 105 liber týdně.

Ubytování

Většina škol nabízí ubytování na kolejích. Přesné informace o ubytování potom univerzita zasílá společně s vyrozuměním o přijetí. Náklady na bydlení v samostatném pokoji se pohybují okolo 90 až 150 liber za týden. Je také možné pronajmout si pokoj nebo byt samostatně, sehnání bydlení bývá ale složitější.

Cestování

Do Velké Británie se dostanete nejpohodlněji a nejrychleji letadlem. Letenky do Londýna zakoupíte u společností British Airways, Wizz Air a easyJet, létají každý den. Dostupné jsou spoje i do dalších anglických měst, jako je Manchester, Nottingham nebo Bristol.

Zkušenosti se studiem ve Velké Británii si můžete přečíst v článku Studium ve Skotsku.

Zajímavé odkazy

  • UCAS gb - web, přes který se podávají přihlášky na vysoké školy ve Velké Británii
  • Direct.gov.uk gb - informace o přihláškách, financování studia, studentských půjčkách, přehled univerzit ve Velké Británii a další
  • Prospects.ac.uk gb - informace o magisterském a doktorském studiu ve Velké Británii
  • UKCISA gb - stránky Komise pro záležitosti zahraničních studentů
  • Student-support-saas.gov.uk gb - informace pro zájemce o studium ve Skotsku
  • Aimhigher.ac.uk gb - informace pro zájemce o studium ve Velké Británii
  • British Council gb - stránky Britské rady nabízející informace o studiu a životě ve Velké Británii a o jazykových kurzech a zkouškách
  • www.educationuk.org gb - přehled škol a kurzů, vyhledávání stipendií, rady ohledně studia a života ve Velké Británii

Informujte se o možnosti vrácení daní při práci v zahraničí.


Sdílet tento článek

Byl pro Vás článek užitečný?

  

Diskuze k článku

Chcete sledovat diskuzi ke článku e-mailem?
vrácení daně
Autor: pavel (14.05.2008)
ahoj, pokud si v anglii vydělám jako student více než 5225 liber během prázdnin, tak mi nebude záloha na daň vrácena vůbec, nebo nebude vrácena pouze z částky převyšující 5225 liber
Re: vrácení daně
Autor: Barbora (14.05.2008)
Ahoj Pavle, podle toho, co jsem našla, by jsi měl platit daně jen z částky převyšující minimální hranici, která se pro daňový rok 2008-2009 navýšila na 5435 liber (opravila jsem to i v článku). Část záloh na daň by ti proto měla být vrácena.
Autor: .... (30.07.2008)
AHOJ CHCI SE ZEPTAT TO JEN VYPLNÍM PŘIHLÁŠKU... A ONI MI PAK DAJÍ VĚDĚT??? NEMŮŽU DOSTAT STIPENDIUM???
Autor: Laďa (22.12.2008)
Jak je to s pujčkouna financování magisterského studia? Dá se získat ta výhodná půjčka i na jiné než bakalářské studium?
Autor: Kata (08.06.2009)
Nevíte ZDA DOKLAD O ZKOUŠCE IELTS SE DÁVÁ UŽ PŘI PODÁNÍ PŘIHLÁŠKY NEBO STAČÍ AŽ U PŘIJÍMACÍHO ŘÍZENÍ?? A JE TĚŽKÝ TO SLOŽIT NA 6.5-7 BODŮ?? DÍKY MOC
pani
Autor: eva (01.02.2010)
Dobry den. Chtela by jsem vycestovat za praci do anglie a sebou vzit dve deti jak najdu skolu zakladni
Autor: David (12.04.2010)
Dobrý den, dozvěděl jsem se, že lze studovat vysokou školu v Anglii přes internet až na zkoušky, kde musíte být osobně. máte s tímto nějaké zkušenosti, popř. nějaké bližší info? Předem díky
SAAS-NI number
Autor: Šimon (18.09.2011)
Ahoj, teď právě se chystám žádat o dotace na školné od SAASu, ale součástí přihlášky je taky national insurance number, které ale přece nemám šanci získat, dokud si nenajdu práci v UK. Nemáte s tím zkušenosti? Jde to nějak obejít, nebo to číslo získat?
Střední škola
Autor: Martina :) (14.07.2012)
Chtěla bych se optat, jestli lze jít z klasické české základní školy na anglickou střední školu. Děkuju za odpověď :))
Jak se přihlásit na vysokou v Británii
Autor: Miroslav Kupfer (25.12.2012)
Podobný článek jsem četl i tady: www.tetadita.cz/2012… - snad to někomu pomůže.
Studujte zdarma v Anglii
Autor: www.ed-wise.com (17.04.2013)
Studujte zdarma v Anglii

Edwise International (www.ed-wise.com) již řadu let studentům a profesionálům poskytuje příležitost ke studiu na britských vysokých školách a univerzitách. Naše kanceláře se nacházejí ve Spojeném království, České republice a Polsku.

S některými univerzitami máme dohodu, že po studentech není vyžadováno absolvování English Test Certificate (IELTS). Zajistíme rovněž bezplatný kurz angličtiny pro studenty, kteří si potřebují zdokonalit dovednost komunikace v tomto jazyce.  

Naše služby představují asistenci ve všech otázkách týkajících se přijímacího procesu na instituce vyššího vzdělání ve Velké Británii:

• Poradenství a asistence ohledně volby vhodné univerzity

• Vyplnění přihlášek na univerzitu a UCAS   

• Vyhotovení „personalizovaného stanoviska“ k přihlášce   

• Překlad dokumentů   

• Sledování výsledků přijímacího procesu a komunikace s univerzitami   

• Zastupování studenta při žádosti o studentskou půjčku   

• Zajištění ubytování ve Velké Británii   

• Zajištění bezplatného kurzu anglického jazyka v případě, že jej student potřebuje   

Stačí pouze dodat potřebné dokumenty týkající se studia a my se postaráme o zbytek!
www.ed-wise.com
cz.ed-wise.com
pl.ed-wise.com
 
Hledání v článcích

Hledejte například: Austrálie, studium v Anglii, Au-pair, práce v Německu, (jméno agentury), Erasmus, brigáda...oblibene

RSS Odebírat novinky přes RSS/XML

Hlavní článek:

Studium v zahraničí

Nazkušenou.cz on Facebook