Chci si nechat zařídit studium v zahraničí

Seznam našich spolehlivých agentur a škol zajišťujících studium v zahraničí Anglie, Austrálie, Irsko, USA Německo, Velká Británie, EU, Kanada
více informací»

Chci přímo kontaktovat zahraniční jazykové školy

Seznam spolehlivých zahraničních jazykových škol. Angličtina, němčina, francouzština, ruština, španělština…
více informací»

Chci si nechat zařídit práci v zahraničí

Seznam našich spolehlivých agentur zajišťujících práci v zahraničí - krátké pracovní pobyty i zaměstnání, au-pair, letní tábory, práce na farmách…
více informací»

Studium v Německu

Němčina sice často bývá odsunována na druhou kolej kvůli angličtině, Německo či Rakousko však stále jsou našimi nejbližšími sousedy a mnoho Čechů se do těchto zemí vydává za studiem či prací. Studium v zahraničí je navíc nejlepší možností, jak rozmluvit svoji němčinu a poznat německou kulturu.

Jazykové školy v Německu

Většina z vás studovala němčinu během své školní docházky, případně v jazykových kurzech. Rozumíte psanému textu, mluvenému slovu jakž takž, ale samotná konverzace vám dělá potíže? Nejvyšší čas najít si 2-4 týdny dovolené a investovat do jazykového kurzu v zahraničí.

Jazykové kurzy v Německu jsou nabízeny v široké škále typů a úrovní. Vyberou si studenti, kteří žádají individuální kurzy, stejně tak zájemci o skupinovou výuku. Pokud se chystáte připravit na některou z mezinárodně uznávaných zkoušek z němčiny, vyberte si kurz přímo zaměřený na typ zkoušky. Tyto druhy kurzů obvykle trvají 8-12 týdnů, ne vždy je v ceně složení zkoušky započítáno.

Klikněte, zavolejte, zeptejte se
kvalifikovaná pomoc s hledáním kvalitního studia v zahraničí

Studium na vysoké škole v Německu

Kromě výměnných programů (Erasmus) či jazykových kurzů se nabízí i možnost absolvovat za hranicemi celé vysokoškolské studium. Podmínky přijetí se vždy odvíjí od dané vysoké školy a konkrétního oboru. U mnoha oborů je nastaven tzv. numerus clausus, studenti se tudíž přijímají na základě známek ze střední školy, nebo tzv. Wartezeit, čekací doby: čeká-li student určitý počet semestrů, nakonec bude přijat.

K žádosti budete zpravidla potřebovat vyplněnou přihlášku, kopii maturitního vysvědčení, tzv. Transcript of Records (tedy přehled splněných předmětů a výsledků zkoušek), studijní plán, motivační dopis, strukturovaný životopis, jedno nebo více doporučení od některého z pedagogů, případně doložit jazykovou způsobilost, u nadací pak někdy také příjem rodičů a vlastní.

Předpokladem pro úspěšné studium na německé univerzitě je pokročilá úroveň němčiny. Pokud nemluvíte plynně, je vhodné absolvovat intenzivní kurz němčiny ještě před odjezdem. S výběrem kurzu vhodné délky a pokročilosti vám pomůže jazyková škola ve Vašem městě.

Na střední škole v Německu

Studium v zahraničí na střední škole si pomalu získalo své příznivce i mezi českými středoškoláky. Rok v cizí zemi je přínosem po všech stránkách, kromě cizího jazyka se student naučí zodpovědnosti, pozná nové přátele a krajinu. Mnoho rodičů se však bojí pustit svého teenagera za studiem třeba do USA. Rok je přece jen dost dlouhá doba. Studium v Německu je tak ideální kombinací, jak se naučit perfektně německy a zároveň třeba na Vánoce navštívit rodinu.

Osvědčuje se myslet na jazykovou vybavenost už dopředu. Středoškolák, který před odjezdem do Německa navštěvuje kurzy němčiny, nestráví první měsíce v cizině tápáním a posunkováním a z ročního pobytu si může odvézt výborné znalosti němčiny.

Všichni studenti mají k dispozici kontaktního koordinátora, který spolupracuje se školou a studenti se na něj mohou obrátit, kdykoliv potřebují pomoc. Studium na střední škole je určeno pro samostatné teenagery ve věku 15-18 (někdy i 19 let). Za školní rok počítejte s náklady zhruba 110 tisíc (+ doprava, zdravotní pojištění a kapesné).


Sdílet tento článek

Byl pro Vás článek užitečný?

  

Diskuze k článku

Chcete sledovat diskuzi ke článku e-mailem?
K článku zatím nejsou žádné komentáře. Chcete-li vložit komentář, klikněte na tlačítko Nový komentář.
 
Hledání v článcích

Hledejte například: Austrálie, studium v Anglii, Au-pair, práce v Německu, (jméno agentury), Erasmus, brigáda...oblibene

RSS Odebírat novinky přes RSS/XML

Nazkušenou.cz on Facebook