Chci si nechat zařídit studium v zahraničí

Seznam našich spolehlivých agentur a škol zajišťujících studium v zahraničí Anglie, Austrálie, Irsko, USA Německo, Velká Británie, EU, Kanada
více informací»

Chci přímo kontaktovat zahraniční jazykové školy

Seznam spolehlivých zahraničních jazykových škol. Angličtina, němčina, francouzština, ruština, španělština…
více informací»

Chci si nechat zařídit práci v zahraničí

Seznam našich spolehlivých agentur zajišťujících práci v zahraničí - krátké pracovní pobyty i zaměstnání, au-pair, letní tábory, práce na farmách…
více informací»

Studium v Austrálii


Studium v Austrálii má výhodu, že můžete legálně pracovat.

Studium v zahraničí, konkrétně v Austrálii, je mezi mladými lidmi velice oblíbené. Kromě toho, že je Austrálie nádherná země, sem studenty láká možnost pracovat. Australské zákony studentům umožňují odpracovat dvacet hodin týdně, což většině mladých lidí výrazně pomůže. Studium v cizí zemi je tak hned levnější a práce v zahraničí je výborná zkušenost.


Práce v Austrálii jedině se studiem

Ten, komu se studovat nechce a rád by si v zemi klokanů pouze vydělal, má smůlu. Pracovat v Austrálii aniž byste u toho studovali, je možné jedině s business vízem. To je ovšem určeno spíš pro ty, kteří do Austrálie jedou na pracovní setkání či konferenci. Aby ho člověk získal, musí doložit zvací dopis nebo pozvánku na nějakou pracovní akci. Nechcete-li tedy investovat do vzdělání, ale pouze si třeba v létě vydělat, Austrálie se k tomuto účelu příliš nehodí.

Studium v Austrálii

Naopak pro ty, kteří do Austrálie jedou hlavně procvičit angličtinu a nejde jim o závratné výdělky, je Austrálie jako stvořená. Při studiu je možné odpracovat týdně dvacet hodin, v době prázdnin dokonce můžete pracovat na plný úvazek.

Pro koho je studium v Austrálii určeno?

Pokud jste se například nedostali v Česku na vysokou školu, není nic ztraceno. Jedním z ideálních řešení může být právě studium v Austrálii, neboť abyste mohli u protinožců studovat, nemusíte mít v Česku status studenta. Jediné, co potřebujete, je studentské vízum, a to Austrálie uděluje všem, kteří tam chtějí studovat.

Jak vyřídit studentské vízum

Víza vyřizuje australská ambasáda ve Vídni. V Česku existuje mnoho agentur, které vám zdarma či za poplatek vízum vyřídí. Výhodou spolupráce s agenturou je, že vám odpadne spousta papírování a vyřízení víza bude s velkou pravděpodoností rychlejší, protože agentury ví přesně, co je potřeba. Pokud chcete do Austráli odjet úplně na vlastní pěst bez zprostředkovatelů, najdete veškeré informace o vízech na stránkách australské ambasády.

S turistickým vízem nemůžete pracovat

O vízum nezapomentě žádat včas, jeho vyřízení může trvat i dva měsíce. Abyste studentské vízum dostali, musíte v Austrálii studovat minimálně tři měsíce. Pokud by váš pobyt byl kratší, dostanete turistické vízum. To vám však neumožní pracovat.
Nejvíc informací o vyřízení víza najdete na stránkách australské vlády.

Klikněte, zavolejte, zeptejte se
kvalifikovaná pomoc s hledáním kvalitního studia v zahraničí

Kolí stojí studium v Austrálii?

Obecně není studium v Austrálii nejlevnější záležitostí. Díky práci se vám velká část nákladů vrátí. Pokud budete pracovat dostatečně dlouho, možná si dokonce vyděláte. Na začátku cesty však musíte mít dost peněz, abyste si mohli zaplatit školu, první měsíc ubytování a hlavně letenky.

Cena jídla

Samozřejmě nikdo není schopne říct, kolik přesně utratíte za jídlo. Potraviny však nejsou v Austrálii příliš drahé. V průměru za jídlo člověk utratí asi padesát australských dolarů týdně. Chleba stojí například zhruba 3,5 AUD, litr mléka 2 AUD. Za hlavní jídlo dne v restauraci můžete zaplatit až pětadvacet AUD (nejméně deset), proto je pro studenta samozřejmě výhodnější stravovat se jinak.

Ubytování

Při studiu v Austrálii určitě nebudete bydlet v hotelu, neboť by se vám to velice prodražilo. Za hostel za týden zaplatíte do 150 AUD, hostitelská rodina vás bude stát o padesát AUD více. V ceně je však obvykle strava, a proto ji jako nejpohodlnější ubytování volí většina studentů. Pokud si najdete rodinu, která hostí studentů více, cena bude levnější. Až si v Austrálii zvyknete, můžete si zkusit najít podnájem, který vyjde výrazně levněji. Pokud vás bude v bytě víc, můžete se dostat i na polovinu ceny oproti ubytování v hostitelské rodině.

Doprava

Pokud budete bydlet daleko od školy a práce, hromadná doprava se celkem prodraží. Nejvýhodnější je pořídit si předplacenou jízdenku. Využít můžete buď jízdenku ohraničenou časově nebo na počet jízd.

Zábava

Určitě využívejte studentských slev, díky kterým můžete hodně ušetřit. Základní cena lístku do kina může být i 18 AUD.

Obecně se dá říct, že týdně utratíte něco okolo 150 - 170 AUD.

Jak najít práci

Práci si nemůžete najít předem, což může někoho znervózňovat. Obavy jsou však zbytečné, práci najdete skutečně každý. Pokud je vaše angličtina špatná, nenajdete práci hned, proto je ideální navštívit dříve jazykový kurz (intenzivní konverzační - s výběrem Vám poradí jazyková škola ve Vašem okolí).

Klikněte, zavolejte, zeptejte se
kvalifikovaná pomoc s hledáním kvalitní práce v zahraničí

Pro hledání práce budete samozřejmě potřebovat anglický životopis. Pokud si nevíte rady s tím, jak ho napsat, určitě vám pomůže pár rad, jak napsat životopis v angličtině a motivační dopis v angličtině.

Kolik si vyděláte?

Výše výdělků samozřejmě záleží na tom, jakou práci si najdete. Obecně platí - čím lepší angličtina, tím kvalifikovanější práce a více peněz. Odměny pro studenty se obvykle pohybují okolo 10 AUD na hodinu. Pokud budete pracovat všech dvacet povolených hodin týdně, vyděláte si tedy 200 AUD, což vám pohodlně zaplatí náklady na život. Budete-li chtít i něco ušetřit, aby se vám zaplatila letenka a škola, musíte objevit pár fíglů, jak ušetřit a najít si dobrou práci. Pokud však budete v Austrálii dostatečně dlouho, určitě se v tom naučíte rychle chodit.

Jak se tam dostat?

Jak nejlevněji do Austrálie? Pro našince přichází v úvahu pouze letecká přeprava. Pokud poletíte z Prahy, můžete vybírat spojení například přes Londýn, ale nově také přes Dubaj. Levné letenky do Austrálie si rezervujte vždy co nejdříve před odletem. Ušetřit tak můžete tisíce.

Odkazy, které se při studiu v Austrálii můžou hodit

Pokud uvažujete o vyjetí do ciziny, doporučujeme vám přečíst si články práce v zahraničí, brigády v zahraničí a studium v zahraničí.


Sdílet tento článek

Byl pro Vás článek užitečný?

  

Diskuze k článku

Chcete sledovat diskuzi ke článku e-mailem?
Jó, Austrálie
Autor: pav23 (27.05.2009)
Kámoš tam studoval rok a nemůže si to vynachválit. Dost mu to závidím, ale nemám tolik peněz, abych si mohl pořídit letenku, jazykovku a ubytování...Není tu někdo, kdo řešil stejnej problém? Docela bych věděl, co tím mám dělat, protože představa pořád teplýho počasí a surfování se mi dóst líbí!
Autor: Lucie (06.04.2011)
Ahoj,
nemáte někdo zkušenosti se získáním stipendia na studium univerzity v Austrálii?
Vypadá to docela komplikovaně, tak bych něčí osobní zkušenost hodně ocenila:)
Předem díky
Austrálie
Autor: Terka (05.05.2011)
Ahoj lidi,
v Austrálii jsem strávila nějaký ten čas a pokud byste potřebovali rady, info apod., určitě se mi ozvěte na . Se vším ráda pomůžu ;)
prace + studim v au
Autor: Jakub (08.11.2012)
Ahoj vsem.
Jsem v Sydney pul roku , a rad kazdeme pomuzu , hlavne pri vyberu s agenturou , rada z nich nepracuje tak jak má. Ja jsem ze svoji agenturou naprosto spokojeny!
Pokud máte nekdo zajem napiste na : , povim vám vsechny + a - AU.
Re: prace + studim v au
Autor: Venca (17.11.2012)
promin, ale znis jako bys pro nejakou agenturu sam pracoval
Re: prace + studim v au
Autor: Venca (17.11.2012)
promin, ale znis jako bys sam pro nejakou agenturu pracoval
austrálie
Autor: Ondra (31.03.2016)
čau lidi, prosím chci se zeptat zvažuji půlroční pobyt v Austrálii, poradíte mi někdo jakou agenturu vybrat? Město bych chtěl Sydney a studovat angličtinu? Moc díky za rady a vaše názory.
Re: austrálie
Autor: Matěj Mark (01.04.2016)
Ahoj. Byl jsem se Studyline v Sydney a vše klaplo. Hodně mi pomohli s výběrem školy, dlouho jsem to řešil. Divím se, že měli tolik trpělivosti (selc na Bondi a volba to byla super). Zařídili mi bydlení v rodině kousek od školy. Ta byla taky moc fajn, akorát trochu háklivá na moje dlouhý sprchování :)
 
Hledání v článcích

Hledejte například: Austrálie, studium v Anglii, Au-pair, práce v Německu, (jméno agentury), Erasmus, brigáda...oblibene

RSS Odebírat novinky přes RSS/XML

Hlavní článek:

Studium v zahraničí

Nazkušenou.cz on Facebook