Chci si nechat zařídit studium v zahraničí

Seznam našich spolehlivých agentur a škol zajišťujících studium v zahraničí Anglie, Austrálie, Irsko, USA Německo, Velká Británie, EU, Kanada
více informací»

Chci přímo kontaktovat zahraniční jazykové školy

Seznam spolehlivých zahraničních jazykových škol. Angličtina, němčina, francouzština, ruština, španělština…
více informací»

Chci si nechat zařídit práci v zahraničí

Seznam našich spolehlivých agentur zajišťujících práci v zahraničí - krátké pracovní pobyty i zaměstnání, au-pair, letní tábory, práce na farmách…
více informací»

Letní jazykové kurzy na britských univerzitách

Mnoho britských univerzit nabízí přes léto krátké intenzivní jazykové kurzy. Kurzy jsou nejčastěji zaměřené na všeobecnou angličtinu, můžete ale najít i kurzy obchodní angličtiny, právnické angličtiny, přípravné kurzy na jazykové zkoušky, nebo kurzy pro zlepšení akademických dovedností v angličtině.

Letní jazykové kurzy mohou být také spojeny s nějakou další aktivitou - například přednáškami na vybrané téma, rukodělné činnosti nebo sport, případně mohou být soustředěny na určité skupiny lidí - učitele angličtiny, budoucí studeny na britských univerzitách apod.

Do kurzu jsou většinou přijímáni pouze lidé starší 17 nebo 18 let. U mnoha kurzů je stanovena minimální úroveň znalosti angličtiny, ve většině případů se nenabízí jazykové kurzy pro úplné začátečníky.

Výuka a cena letních jazykových kurzů

Výuka v kurzu probíhá obvykle pět dní v týdnu přibližně 4 hodiny denně. Na odpoledne a víkendy je připraven program, který nejčastěji zahrnuje výlety po okolí, prohlídku města, kde kurz probíhá, a společenské akce se spolužáky z kurzu. Univerzity zajišťují zájemcům i ubytování na kolejích.

Cena kurzů se liší podle délky a intenzity výuky, jazykové kurzy na prestižních univerzitách bývají výrazně dražší. V ceně kurzu je obvykle zahrnuto školné a program pro volný čas, ubytování se platí zvlášť. Je možné najít i kurzy, které jsou zdarma (viz například Aberystwyth University v odkazech), protože na nich vyučují budoucí učitelé v rámci své praxe.

Do kurzů se přihlašuje pomocí formuláře, který mají univerzity na svých webových stránkách, nebo emailem.

Odkazy na letní jazykové kurzy na univerzitách

Následující odkazy vedou na internetové stránky, na kterých vybrané britské univerzity prezentují své letní jazykové kurzy.

 • Aberystwyth University - dvou- a vícetýdenní kurzy všeobecné angličtiny, kurzy pro učitele angličtiny, jazykové kurzy pro budoucí studenty na britských vysokých školách. Nabízen je i třítýdenní kurz angličtiny pro mírně až středně pokročilé, který je zdarma (platí se pouze ubytování).
 • Anglia Ruskin University - čtyř- nebo osmitýdenní jazykové kurzy zaměřené na všeobecnou angličtinu, obchodní nebo právnickou angličtinu, nebo na přípravu na zkoušku IELTS.
 • Cardiff University - dvou- až osmitýdenní jazykové kurzy zaměřené na všeobecnou angličtinu.
 • Herriot Watt University - jedno- až čtyřtýdenní jazykové kurzy pro zájemce s pokročilou znalostí angličtiny. Kromě intenzivních kurzů angličtiny pro pokročilé je nabízen i překladatelský kurz.
 • London Metropolitan University - dvou- až šesti týdenní kurzy všeobecné nebo obchodní angličtiny pro středně pokročilé a pokročilé.
 • London School of Economics and Political Science - třítýdenní kurzy zaměřené na obchodní angličtinu určené pro alespoň středně pokročilé.
 • Oxford Brookes University - tří- až dvanáctitýdenní jazykové kurzy zaměřené na všeobecnou, právní, obchodní nebo akademickou angličtinu. Nabízen je i přípravný kurz na zkoušku IELTS.
 • The University of Manchester - tří až jedenáctitýdenní kurz všeobecné angličtiny pro zájemce všech pokročilostí kromě úplných začátečníků.
 • University College London - třítýdenní jazykové kurzy všeobecné angličtiny.
 • University of Bath - dvou až osmitýdenní kurzy všeobecné angličtiny s důrazem na britskou kulturu, nebo na angličtinu pro fitness, zdraví a sport ve spojení se cvičením. Jazykové kurzy jsou otevřeny lidem od 18 let na všech stupních pokročilosti kromě začátečníků.
 • University of Birmingham - třítýdenní kurzy zaměřené na všeobecnou a akademickou angličtinu. Kurzy jsou otevřené zájemcům od 18 let, kteří mají alespoň základní znalosti angličtiny.
 • University of Bristol - nabízeny jsou čtyřtýdenní kurzy všeobecné angličtiny, kurzy pro budoucí učitele angličtiny, nebo přípravné jazykové kurzy pro zájemce o studium na britských vysokých školách.
 • University of Central Lancashire - třítýdenní jazykové kurzy pro zájemce od 18 let s alespoň mírně pokročilou znalostí angličtiny.
 • The University of Edinburgh - dvou- nebo třítýdenní kurzy všeobecné angličtiny, konverzace, psaní a diskuze v angličtině, angličtiny pro literární studia a angličtiny pro divadlo a festivaly. Jazykové kurzy jsou určené mírně pokročilým až velmi pokročilým zájemcům.
 • University of Exeter - dvou- nebo třítýdenní kurzy všeobecné angličtiny pro zájemce s alespoň mírně pokročilou znalostí angličtiny.
 • School of Oriental and African Studies, University of London - tří- nebo šesti týdenní kurzy všeobecné angličtiny, přípravné kurzy na zkoušku IELTS a jazykové kurzy akademických dovedností určené pro zájemce s alespoň mírně pokročilou znalostí angličtiny.
 • Newcastle University - minimálně třítýdenní kurzy všeobecné angličtiny určené pro začátečníky i pokročilé.
 • University of St Andrews - dvou- a více týdenní jazykové kurzy všeobecné nebo obchodní angličtiny určené pro všechny stupně pokročilosti kromě úplných začátečníků.
 • The University of Sheffield - minimálně dvoutýdenní kurzy všeobecné angličtiny, nebo jazykové kurzy pro přípravu budoucích studentů na britských vysokých školách. Část kurzu všeobecné angličtiny je zaměřena podle výběru zájemce na akademické dovednosti, obchodní angličtinu, přípravu na IELTS/USEPT, nebo na britskou společnost a kulturu.
 • University of Stirling - dvou- a vícetýdenní kurzy všeobecné angličtiny, přípravné kurzy na zkoušku IELTS, kurzy pro učitele angličtiny a jazykové kurzy spojené s fotbalovými tréninky.
 • University of Surrey - třítýdenní kurzy všeobecné angličtiny.
 • Bangor University - alespoň dvoutýdenní kurzy všeobecné, obchodní nebo právnické angličtiny a jazykové kurzy pro budoucí studenty na britských vysokých školách určené pro zájemce od 17 let.
 • University of Wolverhampton - čtyř- a osmitýdenní kurzy všeobecné nebo akademické angličtiny. V rámci kurzu všeobecné angličtiny si studenti mohou vybrat také účast na uměleckých kurzech (keramika,fotografie, výroby šperků), kurzech práva, informačních technologií, turismu, mezínárodního práva a vztahů, britské kultury a akademické nebo obchodní angličtiny.
 • The University of York - čtyřtýdenní kurzy všeobecné angličtiny pro středně pokročilé a pokročilé studenty.

Pokud máte zájem spíše o kurzy angličtiny v Irsku, podívejte se na Letní jazykové kurzy na irských univerzitách.

Obecné informace o kurzech v zahraničí najdete v článku jazykové kurzy v zahraničí, tipy pro to, jak si kurz správně vybrat, aby váš jazykový pobyt v zahraničí měl opravdu smysl, pak v článku jak správně vybrat jazykové kurzy. Pokud se přes léto potřebujete zdokonalit v angličtině, ale studium na britské univerzitě vás neláká, pomůže Vám s výběrem vhodné jazykové školy v ČR článek letní kurzy angličtiny.


Sdílet tento článek

Byl pro Vás článek užitečný?

  

Diskuze k článku

Chcete sledovat diskuzi ke článku e-mailem?
Autor: Jaroslav Malý (22.04.2016)
Mohu se zeptat? Ten 3-týdenní kurz na Aberystwyth University, který má být zdarma je aktuálně pořád možný? Na jejich stránce o tom nemůžu nic najít. Díky za odpověď
 
Hledání v článcích

Hledejte například: Austrálie, studium v Anglii, Au-pair, práce v Německu, (jméno agentury), Erasmus, brigáda...oblibene

RSS Odebírat novinky přes RSS/XML

Hlavní článek:

Jazykové kurzy v zahraničí

Zkušenosti našich čtenářů

Jak jsem v Anglii trhala sedm týdnu jahody

Nazkušenou.cz on Facebook