Chci si nechat zařídit studium v zahraničí

Seznam našich spolehlivých agentur a škol zajišťujících studium v zahraničí Anglie, Austrálie, Irsko, USA Německo, Velká Británie, EU, Kanada
více informací»

Chci přímo kontaktovat zahraniční jazykové školy

Seznam spolehlivých zahraničních jazykových škol. Angličtina, němčina, francouzština, ruština, španělština…
více informací»

Chci si nechat zařídit práci v zahraničí

Seznam našich spolehlivých agentur zajišťujících práci v zahraničí - krátké pracovní pobyty i zaměstnání, au-pair, letní tábory, práce na farmách…
více informací»

Jak jsem v Anglii trhala sedm týdnu jahody

Když jsem v únoru pomalu plánovala, jak bych mohla strávit letošní léto – léto v období plného rozpuku finanční krize, ze všech stran se ke mně dostávaly informace o tom, jak bude těžké si letos sehnat práci v zahraničí.

Proč zrovna jahody?

Původně jsem uvažovala o slunném Španělsku, Řecku a popřípadě i deštivém Irsku, kde jsem byla i vloni na au – pair pobytu (který byl mimochodem sice přínosem po stránce jazykové, nikoli však až tak po stránce finanční a hlavním mínusem pro mě bylo to, že au – pair je po většinu pobytu sama a já chtěla být s přáteli). Problémem pro mě byl však také nedostatek financí v době, kdy je potřeba platit zprostředkujícím agenturám zálohy. Proto jsem se rozhodla, že se zeptám raději přímo své kamarádky, která byla i se svým přítelem loni na jahodové farmě v Anglii, jestli by bylo možné se tam nějak dostat.

Řekla, že to není problém a že tam chtějí jet letos oba znovu a napsala dotyčnému farmáři email. Když jsem se jí ptala, na jak dlouho je nejlepší tam jet, říkala, že 4 týdny jsou málo a 6 týdnů je tak akorát, abych se tam nezbláznila. Farmář nám slíbil 4 místa, a tak jsme si ke konci dubna rovnou zabookovali zpáteční letenku v sestavě: kamarádka, její přítel, moje další spolužačka z univerzity a já.

Nejdůležitější jsou gumáky

Farma se nachází v jižní Anglii, v oblasti zvané Cornwall, blízko krásného plážového města Newquay. Proto naše lety (nejlevnější se společností Ryanair) vypadaly následovně – Brno – London – Newquay. A ačkoli byly nejlevnější, celkově nás tyto čtyři lety přišly dohromady na 5000 kč. Z Newquay nás vyzvedl autem přímo farmář se svou dcerou a dopravili nás až na farmu. Až po příjezdu jsme si uvědomili, že jsme se nějak přepočítali a týdnů tam nakonec zůstaneme sedm…


Práce

Jediné, co tedy bylo třeba před odjezdem zařídit, byla koupě letenky, gumáků a pláštěnky. Pojištění jsem měla předplaceno na celý rok k platební kartě. Dále bylo třeba už jen spoléhat na solventnost farmáře. Nezbytností je však stan, jelikož na farmě se spí ve vlastním stanu…ano, i sedm týdnů. A jakkoli to zní děsivě, nic na tom není, protože ve stanu trávíte denně obvykle jen těch 8 hodin, co spíte, takže o tom ani nevíte (vlastně až ke konci pobytu to víte, pokud vám promokl a zplesnivěl úplně nový značkový stan skupiny adventure, údajně vhodný do všech ročních období). Nicméně právě díky tomu, že vydržíte spát ve stanu, platíte týdně farmáři jen 5 liber za spotřebovanou vodu a energii.

Trhání jahod je ta nejhorší práce - prý

Před odjezdem jsem si musela také vyslechnout děsuplné historky kamarádů a známých o tom, jak kamarád jejich kamaráda také sbíral jahody a jak je to ta NEJHORŠÍ práce, jakou jsem si mohla vybrat. To stejné mi nespočetněkrát zopakovala babička a moje matka a několikrát se znovu ptaly, jestli to myslím opravdu vážně, že budu spát celou dobu ve stanu. Potom maminka jen kroutila hlavou a řekla, ať si hlavně nabalím hodně ibuprofenu a připravím se na velkou bolest zad. Jediný můj protiargument byl, že tam moje kamarádka se svým přítelem už jednou byla a že když tam chtějí jet znovu, nemohlo to být tak strašné. Další důležitou informací bylo to, že je tato práce placená od hodiny, nikoli od kila či krabičky. Placena je však mzdou minimální, tj. 5, 70 liber, bez daně to vycházelo v průměru asi na 5, 50 liber/hod.

Vzhledem k tomu, že jen můj super lehký stan se spacákem váží kolem pěti kilo, do krosny se vám toho už do 15ti kilo moc nevleze (já pro jistotu letěla v gumákách :). Tudíž se vyplatí všechno jídlo i kosmetiku nakoupit až na místě, protože je to mnohdy i o dost levnější než tady. Také se vyplatí si vzít s sebou na farmu jen opravdu hnusné staré oblečení, které tam míníte pak nechat, protože počítejte s tím, že ačkoli není vaše nejoblíbenější činnost nakupování, hodně oblečení a bot si tam přesto levně nakoupíte. Nedá se odolat a z mé zkušenosti vím, že muži si toho odváželi třikrát více než my :) .


Pancake party

Práci na farmě jsem si skvěle užila

Život na farmě byl podle mého názoru krásný. Zejména tedy pokud bylo krásně, protože pak máte pocit, že si léto užíváte každou minutou, jelikož jste pořád na čerstvém vzduchu, všude jsou krásně zelená pole, na nich ovce a kolem ty nejnádhernější a největší jahody, jaké jste kdy viděli. Týden po našem příjezdu bylo až okolo 30ti stupňů a já se hned první den spálila. Připadalo mi směšné mazat se v Anglii opalovacím krémem. Nakonec se ukázalo, že je tam nějaká zvýšená ozonová díra, a tak jsme se pro jistotu mazali padesátkou, i když bylo pod mrakem. Ze začátku nás bylo na farmě jedenáct čechů a jedna slovenka, dalších pět angličanů na farmu denně docházelo z přilehlých vesniček. Za celou dobu pobytu jsem sice bohužel nepromluvila takřka anglicky, ale český humor je přece jen lepší, a tak jsme se bavili od rána až do večera.

První týden bylo ještě hodně práce, a tak jsme začínali v 6:30, kdy byl nástup, a farmář a jeho žena, kteří byli neuvěřitelně hodní, nám rozdělili úkoly. Většinou nás kupodivu rozdělovali tak, aby byli kamarádi dohromady a mohli se prý bavit při práci. V 10 hodin byla půlhodinová tea break a ve 13:00 byla lunch break. Končilo se obvykle v 16:00. Dohromady tedy 8, 5 hodiny práce denně. V sobotu se pracovalo 5 hodin a pak, když nepršelo, byl tzv. car – boot, kam přijížděli lidé z okolí a prodávali velice levně (obvykle padaly takové sumy jako 20 pencí) cokoli je napadlo. Takže tam seženete vše od oblečení, přes rychlovarné konvice až po vánoční ozdoby.

Další týdny už pršelo a nebylo tak tolik práce pro tolik lidí, takže se pomalu přestávaly sbírat jahody a sbíraly se maliny, angrešt, rybíz či cukety. Kluci kopali a pracovali na výstavbě nových skleníků. Jeden týden dokonce bylo tak málo práce a tak moc deště, že jsme jeden den v týdnu nepracovali vůbec a práce o sobotách už dál nikdy nebyla. Takže ačkoli byl náš plat v prvním týdnu 260 liber, v dalším se snížil na 160. V následujících týdnech jsme měli v průměru 200 liber týdně za 7, 5 hodiny práce denně kromě víkendů. Výplatu dostanete přesně rozepsanou v papírovém balíčku každý pátek. Co chcete si vezmete, co si chcete uložit, můžete dát zpět farmáři, který vám peníze schová do sejfu.


Výlet na Land´s end

Práce nebyla moc náročná

Co se samotné práce týká, nebylo to nijak náročné. Jste placeni od hodiny a nikdo vás nehlídá. Jahody jsou na různých polích – někdy jen tak sedíte na slámě, sbíráte a povídáte si, hrajete slovní hry nebo posloucháte mp3, jindy chodíte okolo vysokých stolů, kde jsou jahody ve výšce vašeho pasu, takže si opět záda narovnáte. Jahody jsou buď venku, nebo ve skleníku a farmář se snaží tyto prostory obvykle přizpůsobit počasí, takže v dešti prakticky netrháte. Také netrháte celou dobu jahody, ale i jiné druhy ovoce, nebo se jen staráte o záhonky ještě nevykvetlých jahod či sázíte jahody nové. Práce tedy není tak monotónní, jak se může zdát.

A samozřejmě - jahody jsou permanentně zdarma, stejně jako ostatní druhy ovoce či zeleniny zde. Takže pracujete a když už se vám zdá, že nevydržíte do pauzy, můžete sníst kilo jahod na posezení, nejsou totiž ničím postříkané. Já je jedla každý den a nikdy mi nepřestaly chutnat…

Jak je to se stravováním? Rozhodně se nemusíte bát, že byste v Anglii zhubli, což je mylná představa všech známých a rodičů. V průměru je možné podle našich zkušeností za dvouměsíční pobyt přibrat 3 - 8 kilo :) . Nakupovat jsme jezdili jednou týdně na velký Tesco nákup do blízkého města (3 libry však stojí jen zpáteční jízdenka autobusem) a často se pak ještě jezdilo donakupovat mléko a pivo. Vyplatí se nakupovat ve dvojicích hlavní suroviny jako je toastový chleba, těstoviny, rýže a omáčky. V průměru lze pořídit týdenní nákup za 20 – 30 liber na osobu a to na sobě opravdu nemusíte nijak šetřit (muffiny, nutela, arašídové máslo a pivo již započítáno). Dokonce se nám podařilo najít plechovku výborné curry omáčky za neuvěřitelné 4 pence (asi 1 kč).


Pláž nedaleko farmy

Drahé jsou v Anglii zejména jízdy autobusem. Naštěstí se jedna skupinka čechů složila a pořídila si tam auto (cca 15 000 kč), a tak jsme mohli po práci jezdit levně na výlety na pláž. Doporučuji navštívit místa jako Land´s End, Eden Project, St. Ives a Michael´s Mount. Celý Cornwall je nádherná část Anglie, kam jezdí většina angličanů na dovolenou. Je to surfařská oblast a když budete v Newquay za hezkého počasí, bude se vám chvílemi zdát, že jste v Austrálii.

S párty moc nepočítejte

Co se však týče sociálního života, musíte počítat s tím, že jste na farmě trošku uvězněni. Kolem vás je jen příroda a silnice, které vedou do nikam, v lepším případě do další vesnice o 10ti domech. Takže ne, nejezdilo se večer po práci nikam na party, když už, pilo se pivo v kulturní místnosti, což byla plně vybavená kuchyň s mikrovlnkou, toastovačem a televizí. Hned vedle byly pánské a dámské sprchy a záchody (vše zděné). Přesto jste celý den ve společnosti zábavných lidí ve vašem věku (všem bylo do 26 let, povětšinou studenti z Brna) a jediný čas, kdy můžete být sám se sebou, je 10 minut denně - během sprchování. Takže lidem, kteří jsou spíše asociální či náladoví tuto formu pobytu moc nedoporučuji. Mně osobně to však vyhovovalo a připadalo mi to jako skvělý letní tábor pro dospělé.

Klikněte, zavolejte, zeptejte se
kvalifikovaná pomoc s hledáním kvalitní práce v zahraničí

A to, co vás asi nejvíce zajímá, tedy celkový výdělek, se odvíjí samozřejmě od životního stylu, který v Anglii vedete. Pokud kouříte, nakupujete oblečení a cestujete, dovezete si o dost méně – za necelé dva měsíce kolem 800 – 1000 liber. Pokud tam však jedete přímo a jenom za výdělkem a vedete lehce asketický život, je možné si dovézt domů za 7 týdnů odhadem i 1300 liber.

Autorka: Veronika S.

Informujte se o možnosti vrácení daní při práci v zahraničí.


Sdílet tento článek

Byl pro Vás článek užitečný?

  

Diskuze k článku

Chcete sledovat diskuzi ke článku e-mailem?
Lákavé
Autor: Michal Poliach (06.10.2009)
Ahoj Veroniko,
Článek vypadá velice zajímavě, dokonce mě přesvědčil, že i když mé zahraniční sny (místo destinace a dlouhodobé sny) - jsou malinko jiné, tak určitě takovýto zážitek stojí za to absolvovat :). Akorád dá se na takové místo získat nějaký přímější kontakt? Nebo je nezbytné toto řešit přes agenturu?
Případně děkuju za jakékoliv další informace na email . Za cokoliv moc děkuji
Majky
Autor: Tomáš (08.10.2009)
Ahoj Veroniko
Napsala by jsi mi kdyztak taky kontak jak psal majky na emajl dik za jakoukoliv informaci
ahoj
Autor: Veronika (08.10.2009)
Ahoj, bohuzel kontakt na tuhle farmu nemuzu poskytovat, protoze se na ni jezdi stylem kamarad rekl kamaradovi a letos uz nas tam bylo moc, coz je je i duvod, proc jsem nenapsala nazev farmy primo do clanku...
Nicmene doporucuju si proste farmy v Anglii vygooglovat, na jihu je jich spousta od jahodovych, kvetakovych, pres farmy s ruzemi az po farmy drubezi (coz doporucuju pro otrlejsi, pac se pak vase vyplata nebude odvijet od pocasi). Znama jezdi uz nekolik let na jahody do Danska a je tam taky spokojena.
Re: zajem o clanek
Autor: Tomas (17.01.2010)
Dobry den, mel bych zájem váš článek uveřejnit na jednom našem webu, prosím kontaktujte mě na emailu
a domluvíme se na detailech.
Re: Re: zajem o clanek
Autor: Barbora - Nazkušenou.cz (18.01.2010)
Dobrý den,
děkuji za Váš zájem, ale články z této rubriky už neuveřejňujeme nikde jinde.
Re:
Autor: Johana a Petra (09.02.2012)
Ahoj Verunko, chtěly bychom se zeptat, jestli bys nám nedala kontakt na tuhle farmu, vypadá zajímavě a velice nás zaujalo, jak se ti tam líbilo. Snad pro letošní léto budou ještě volná místa. Předem děkujeme. tady je email
Re:
Autor: Dan (15.06.2014)
Ahoj, mohla by si mi prosím napsat když tak emaily či jen nějaké údaje/názvy/maily na jiné farm v Anglii, pokud by to nešlo přímo na tuto?
Děkuji
Re:
Autor: Nikca (03.04.2016)
Ahojky mohla by jsi me jen prosim kontaktovat na mail
Dekuji ;)
Nabídka
Autor: APK trade association (R) (14.10.2009)
Dobrý den,
každý rok jsou naší společností nabízeny pozice jak na farmách, tak i na jiných místech. Chcete-li cestovat bez problémů za prací(sklady, velkovýroba, farmy,...) neváhejte nás kontaktovat.
Krnáč Lukáš, , 721 959 363
Re: Nabídka
Autor: robert 36l a pavel 40l 16.1.2010 (16.01.2010)
mu žete nas informovat co je ktomu potřeba
Re: Re: Nabídka
Autor: Marie (22.11.2012)
Ahoj, četla jsem předem že to je stylem "kamarád, řekl kamarádovi " ale jedem s holkama poprvé na brigádu do Anglie a chtěly bychom něco takového a moc se nám to líbí. Kdyby si mi mohla napsat kontakt byla bych ti moc vděčná . . Děkuji
Re: Nabídka
Autor: Premek (08.06.2014)
mel bych zajem o praci s manzelkou na jakekoli farme v okoli Plymountu nebo Trura ale jedna se o dlouhodobou praci ne jen praci na par dni dekuji za info a kontakt na e mail
Autor: Petra (22.10.2009)
Ahoj Verčo, vím přesně, o které farmě píšeš, strávila jsem tam 4 léta po sobě, naposledy před dvěma lety, takže jsme se nepotkaly. Mám to tam hodně ráda, obzvláště Jeremyho rodina byla úžasná a výlety do NQ za slunečného počasí byly úžasné. Vždycky jsem to tam brala jako takový "ozdravný pobyt" :-) Jen to moje poslední léto tam bylo díky dešti, který trval téměř 5 zýdnů v kuse trochu náročnější, ale dalo se to vydržet.
Re: Autor: Petra (22.10.2009
Autor: dessi (10.11.2009)
Ahoj Petro můžu o vás požádát o kontakt na ta farma kde jste byla, prosím o moc,nemám rád totíž takovy styl jako kamarád řekl kamaráda a tdale to ne ni v pořadko to ten cely systém tak funguje na ten princip a PROTO LIDE NEMÁJI PRÁCE,NEMÁJI ŽÁDNÉ PRÁVA A VŮBEC. PROSÍM NAPIS TE MI NA MAIL moc vám děkuji předem.S pozdravem Dessislava
Re: žádost
Autor: dessi (14.03.2010)
Ahoj Petro můžu vás požádát o kontakt na ta farma kde jste byla, prosím o moc,nemám rád totíž takovy styl jako kamarád řekl kamaráda a tdale to ne ni v pořadko to ten cely systém tak funguje na ten princip a PROTO LIDE NEMÁJI PRÁCE,NEMÁJI ŽÁDNÉ PRÁVA A VŮBEC. PROSÍM NAPIS TE MI NA MAIL ,do dne3n9ho dne nem8m od Vas odpověd' což není od vaše strana seriozné budu rád když mi odpovíte,moc vám děkuji předem.S pozdravem Dessislava
Re:
Autor: Michaela Peigerová (07.12.2011)
Ahoj, prosím Tě byla bych Ti velice zavázána, kdybys mi dala kontakt na tu farmu, se kterou máte takové výborné zkušenosti ;) moc chci jet na brigádu do Anglie! Doufám, že mi uděláš radost a pošleš mi více informací a hlavně kontakt na tu farmu na email: , DĚKUJI MOC PŘEDEM!!
Re:
Autor: Jan L. (03.02.2012)
Ahoj, chtěl jsem se zeptat zda by jsi mi na tuto farmu nemohla poskytnout kontakt? Minulý rok jsem byl na farmě, na kterou bych už asi nikomu nedoporučil jezdit a hledám teď něco spolehlivějšího. Do zahraničí cestuji sám , a i proto bych chtěl mít záruku lepších podmínek. Předem moc děkuji za odpověď (panjanlaus@gmail.com)
Žádost
Autor: terka (07.01.2010)
Ahojik Péťo!
Tvůj článek byl natolik záživný že jsem si odkázala představit tu pohodu, jakou jste tam museli na samotě mít. Prosím tě nedala by jsi mi na toho farmáře kontakt ??? Jestli ano, napiš mi ho prosim na Moc ti děkuju za jakoukoliv informaci.
S pozdravem Terka
Nesouhlasim..
Autor: anglickysen (07.01.2010)
Chtel bych rict, ze nesouhlasim s tvrzenim, ze prace na jahodach je nejaka pohodicka... osobne jsem to zazil i sber tresni v Anglii a jahody jsou zatim to nejhorsi (maliny pohodicka).. ono zalezi na tom zdali vas nekdo kontroluje..na vetsine farem vas kontroluji na miste nebo alespon zpusobem, ze do kazde vasi bedny date svoje cislo a pote kontroluji kvalitu vasi jahod...take si farmar prochazi a radek a neni zrovna nadseny kdyz tam nejake vetsi mnozstvi jahod zustane.. proste nemam tak pozitivni zkusenost... i kdyz na vsechno si clovek zvykne.. neni nad to kdyz da farmar ukolovou mzdu to je pak clovek si schopen do obede nasbirat to co sbira hodinovkou cely den :) .. proste hodinova mzda neustale nuti k flakani a stale se divate na hodinky atd... ale s MP3 musim souhlasit..hudba do usi je to nejlepsi jinak by se clovek v tom jaohodvem zahonku zblaznil..
Re: Nesouhlasim..
Autor: Šárka (06.04.2012)
Já jsem taky byla na farmě s hodinovkou - ve Skotsku, ale flákárna to nbyla ani náhodou! Bylo stanoveno minimální množství malin (sbírala jsem maliny), které je třeba za hodinu nasbírat, a kdo toto množství 3x nesplnil, byl vyhozen. Takhle tam skončili lidi třeba i po týdnu! Bylo to obvykle okolo 4kg za hodinu. Ovšem když člověk zrovna dostat ke sbírání "blbý" řádek, nebyla vůbec sranda to nasbírat! Teda aspoň pro mě... A kontroly na poli i ve fóliovnících byly, i vážily občas krabičky s malinami, jestli jsou dost plné.
prace
Autor: Václav (15.01.2010)
Dobrý den?Měl bych zájem o trhání jahod na farmě v Anglii.Chtel,bych jet přes někoho ne přes agenturu.Co budu potřebova.Reč neumim což je,asiproblém.Předem děkuji?Tel.776594036
Práce v zahraničí
Autor: Kristýna (26.01.2010)
Dobrý den,
chtěla bych přes prázdniny (červenec-září) jet pracovat do zahraničí, buď do VB nebo do Itálie, nejlépe někam na farmu (sběr ovoce...). Jazyky umím základy. Chtěla bych poprosit někoho kdo mám již nějaké zkušenosti o radu popřípadně o zaslání kontaktu spolehlivé agentury.Můj mail:Krista-H@seznam.cz Děkuji Kristýna
Re: Práce v zahraničí
Autor: ZUZKA (22.04.2010)
Ahoj, vime, ze, agentura Interprax Consulting, s.r.o se specializuje na pobyty na zemedelskych rodinnych podnicich, farmach ve Svycarsku a Lucembursku, ale je treba studovat agro na vysce v Brne, nebo Praze a znat nemcinu.Spoluzaci byli s nemi minuly rok v CH a v poho, pry to delaji uz dlouho. Kontakt. . Ahoj z Brna Zuzka
zalezi kam se clovek dostane
Autor: vlastik (10.02.2010)
jak pise kolega o neco vis dost zalezi na tom na jaky lidi na farme narazite...ja byl loni na jahodach a uz bych nejel ani za mak...placcenej od hodiny sem nebyl takze pokud ste nedelali tak ste nevidelali. Kdyz ste delali pomalu tak vam rekli at zrychlite. Kdyz ste meli skaredy jahody tak ste meli problem. Proste ja bych se tam uz nevratil, stacilo jednou
Autor: Petra (22.02.2010)
Ahoj chtela bych te pozadat zda by sji mi neposlala informace ohledne te prace v anglii. Velice me zaujala a chtela bych o tom popremyslet.predem dekuji muj mail:bubu.peta@seznam.cz
Autor: Patricie (25.02.2010)
Ahoj,chtěla jsem se zeptat jestli můžu jet na brigádu do zahraniční i když mi je teprve 17?díky
Autor: Michal (08.03.2010)
Zdravím všechny pracující v zahraničí.
S kamarádem bysme taky chtěli někam vyrazit, prvděpodobně asi do Anglie...
Zaujal mě článek Veroniky. Rád bych zkusil stejnou nebo podobnou práci.
Mohl by sem někdo napsat kontakt na nějakou spolehlivou agenturu, která tyto práce zprostředkovává? Díky moc všem
sháním farmu...
Autor: Zuzka (11.04.2010)
Ahoj, napsala jsi skvělý článek, který se dobře četl od začátku až do konce. Stejně jako hodně lidí i já letos hledám práci na farmě a docela jsi mě přesvědčila, že tady bych nemusela nikomu naletět a nechat se ošidit apod. Mohla bys mi, moc moc prosím, poslat na tu farmu kontakt? Předem moc díky, Zuzka
Autor: Veronika (11.04.2010)
Díky, jak jsem zmiňovala, bohužel na tuto farmu jezdí malá skupinka stálých lidí, takže na téhle už je plno pro toto léto.
Re:
Autor: Jerry (26.06.2012)
Ahoj.
Mám trochu jinou prosbu, než ostatní. Potřeboval bych kontakt na jednu tmavovlasou slečnu z Brna, která jela sama možná na tuto "vaší" farmu v sobotu 16.6.2012 busem z letiště Luton do Londýna a pak dále vlakem. Dle jejích slov vlakem jela poprvé. Třeba budu mít štěstí. Pokud ano, prosím o kontakt na Díky Jerry.:-)
Re:
Autor: Zuzka (11.04.2010)
Jej tak to je škoda, nemáš ale třeba nějaký tip na jinou farmu - jestli jsi třeba neslyšela něco od kamarádů a tak...
Já jak jsem psala, se dost bojím jet tam jenom tak na drzo nebo na farmu bez referencí, protože vím o pár lidech, co přijeli dokonce v mínusu:-(
Ocením jakýkoli tip. Díky, Zuzka
Autor: Kateřina (14.04.2010)
Ahoj Veroniko, už dlouho se snažím najít nějakou takovou práci, ale neuspěšně. Mohla by si mi prosím poslat nějaký kontakt na místo, kde si pracovala.Děkuju
můj mail
Autor: Dominika (22.05.2010)
Ahoj Veroniko,
mohla bych tě poprosit o kontakt kde jsi pracovala? Snažím se najít práci podobnou jako ty, ale zatím ne moc úspěšně. Děkuju můj mail je
Moc by mě pomohli i jakýkoli tvoje zkušenosti nebo informace, nerada bych strávila další léto v ČR.
Filmecek o trhani rybizu v GB ceskymi studenty
Autor: MAT (05.07.2010)
Zde je vyzivny film o trhani rybizu v GB, abyste si udelali image. Zadne romanticke predstavy, prosim!

www.film1.cz/index.php?cs/filmy/polofilm-big-pick-2007
Re: Filmecek o trhani rybizu v GB ceskymi studenty
Autor: helca (19.06.2012)
No, chudák farmář..... takový pracanti - co čekat od českýho studenta.
Autor: Tereza Rulíková (26.08.2010)
Dobrý den,
četla jsem Váš článek a velice mně zaujal. Scháním nějakou lepší práci na příští léto. Mohla bych poprosit o kontakt na kterém bych se mohla o práci na této farmě přihlásit? e-mail:
Děkuji za odpověď,
Tereza Rulíková
newquay
Autor: Raduzz (02.11.2010)
Ahoj,
žiju v Newquay, kdybyste se mě chtěli někdo na něco zeptat, tak vám rád odpovím, budu-li vědět. z125(at)seznam(dot)cz
Cheers
Re: newquay
Autor: Jan Hauser (10.03.2011)
Dobry den,
chtěl bych se zeptat jestli nevíte o nějaké možnosti alespon sezonní práce. Děkuji za jakoukliv radu.

S pozdravem
Jan Hauser
Autor: Sandra (30.12.2010)
Ahoj lidi, chtěla jsem se zeptat, kde a jak seženu sezónní práci na léto příštího roku tak, abych se tak opravdu dostala, ale i tak, abych neutrácela zbytečně za agenturu? Máte někdo ověřené nějaké webovky či zkušenosti? Díky, Sandra
Práce na farmách
Autor: anglickysen (05.01.2011)
Dobrý den, pokud vsá zajímají informace o pracích na farmách, tak navštivte náš web www.anglickysen.cz
Autor: zuzi (04.02.2011)
ahoj veroniko,tvuj clanek me velice zaujal...shanim se svym pritelem a kamaradkou neco podobneho(sber ovoce).mohla by si mi dat kontakt na tohle misto,kam jezdis ty nebo na neco podobneho(co je overeno)?...neradi bychom naleteli.kontakt na me: m dekuji
Veliká prosba
Autor: Honza (05.02.2011)
Ahoj Verunko.

Já a můj kamarád dlouho přemýšlíme o práci v zahraničí. Velice nás láká příroda, poznávat nové lidi a podívat se po nových krajinách.

Nedávno jsme se konečně rozhodli, že bychom toto léto odcestovali někam do zahraničí za prací. Více méně nás lákají farmy v Anglii. A tak jsme se snažili nají nějaké informace ohledně farem v Anglii. Nakonec jsme narazily na tvůj článek ohledně zkušeností s určitou farmou v Anglii a musím říct, že nás velice inspiroval.

A tak bychom tě chtěli poprosit o nějaký kontakt na pana farmáře z této farmy. Opravdu Moc by jsi nám pomohla. A byly bychom ti moc vděční. :-)

Děkuji za tvůj čas. Měj se pěkně, Ahoj Honza

E-mail :
Autor: k (06.02.2011)
slecna mela na farmu velke stesti. zdaleka ne na vsech farmach jsou lide spokojeni, a na vetsine se netrha za hodinouvou mzdu.
Autor: zuzkahrouda@seznam.cz (17.02.2011)
Veroniko, vím, že ti všichni jen píšou o kontakt a ty je odmítáš. Pochopím, když to zopakuješ u mne. Ale psalas zatím jen o minulém létě - proto se ptám na kontakt teď. Nemůže se obyčejný smrtelník (student z ČR) dostat na nějakou sympatickou farmu o které píšeš? Díky za případný mail. Třeba i záporný...
zuzana
sjesenska@gmail.com
Autor: Sona (19.02.2011)
mohla by som poprosit o kontakt na farmu? alebo aspon o lokalizaciu kde sa farma nachadza? vopred dakujem
Jak jsem v anglii trhala sedm tydnu jahody
Autor: Jana Polakova (27.02.2011)
Pohled tehle divky je trosku naivni.Ja ziji v Anglii
6 let a treba vim, ze k autu je treba pojisteni, ktere
je velmi drahe.Muzou mluvit o stesti,ze si je nezkontrolovala kamera.Jinak auto zaberou.Muze je potkat i emergency dan,ktera je velmi vysoka, muze se sice dostat v dubnu zpet,ale nektery tax office vyzaduje
pritom fyzickou osobu pritomnou.
Autor: Veronika (01.03.2011)
Pojisteni k autu samozrejme meli.
sber jahod
Autor: miluska (05.03.2011)
jak pise slecna ze 7 tydnu sbirala jahody a skvele si to uzila tak se tam nejspis flakala jasny mela plat na hodinu.ja chodim kazdy rok na sber jahod tady v ceske republice vydelam si za 4 tydny opravdu pekne penize ale placeno to mam podle toho kolik kg nasbiram takze zadne flakani sbiram co nejrychleji umim abych vydelala co nejvic ale verte treti den nemuzu vstat ani z postele jak moc me boli nohy.behem dalsiho tydne si clovek zvykne ale je pravda ze doma pak toho moc nepodelam.mam za ty 4 tydny moc pekne penize ale slecne jen zavidim ze pise leharko to teda urcite ne a nevim jestli ji to mam verit.kazdy si to musi vyzkouset.milus
Autor: sharon (07.03.2011)
ahoj, hledam overenou farmu ( dobře placené, nějaké volno a v pohodě lidi) chtela bych jet tyhle prazky, tak pokud neco znáte a nechcete jet sami, rada se přidam.
Autor: Eva (08.03.2011)
Ahoj Veroniko,
s kamarádkou nás zaujal tvůj článek o brigádě v Anglii a chtěly bychom se Tě zeptat jak to probíhalo, jestli jsi si musela zajistit všechno sama nebo přes agenturu?
Mohla by jsi nám poskytnout nějaké další informace na email ?
Za cokoliv moc děkujeme
Eva a Eva
Velmi zajímavé
Autor: Alice (08.03.2011)
Ahoj Veroniko,
přečetla jsem si tvůj článek a zaujalo mě. Chtěla bych tě poprosit o nějaký ten kontakt.
Předem děkuji za jakékoli informace, zasílej mi je na email
Ali
Zní to pěkně :)
Autor: Zbyněk Moník (27.03.2011)
Ahoj Veroniko, Tento článek mne zaujal a chtěl by se zeptat jak si se k této práci dostala.? Určitě bych to chtěl zkusit, zní to velice dobře. Můžeš mi prosím když tak poslat nějaký kontakt? Díky moc (monik.zbynek@seznam.cz)
Autor: Silvie Hirkova (22.04.2011)
Ahoj Veroniko,
mohla bych Tě požádát o kontakt na farmu ??
Předem děkuji :)
Autor: Laco (23.04.2011)
Veroniko ahoj.
Muj mail je .... napis kdyz muzes prosim mam par otazek jeste :)
Autor: Nicol (01.05.2011)
Ahoj Veroniko, s kamarádkou hledáme nějakou brigádu na léto a tvůj článek nás velmi zaujal :) Hrozně moc by nám pomohlo, kdybys nám dala kontakt na farmu, kde jsi pracovala. Předem děkujeme...
email:
Prosba
Autor: Lucccka (14.05.2011)
Ahoj Verčo, prosím o kontakt na tuhle farmu :) asi budou mít už letos plno, ale chtěla bych to zkusit, páč jsme s kamarádama začali hledat pozdě a nikde už neberou, tak musím zkusit všechno a tvůj článek vypadal pěkně :) můj kontakt:
děkuju moc :)
Autor: BBD (30.07.2011)
Ahoj
Ja jsem prave mesic na te nejmizernejsi farme v UK (T W Busby a son), samozrejme na jahodach muj pritel to po 2 tydnech vzdal a odjel domu... Neni to moje prvni farma, ale mam pocit ze jsem se probudila nekde v 17tem stoleti a to jeste v Rumunsku... Uz jsem na jahodach byla a dalo se to (zde ani nahodou), ale nejlepe bylo na chrestu...
Jinak jak tam pisete ne vsude je to leharko, kdyz se dela na hodinovku...
prosím o kontakt
Autor: Vojta S. (16.10.2011)
děkuju za vyčerpávající článek :) mohla bys mi prosím poslat na mail kontakt na tuto farmu? Chtěl bych o prazdninách (2012) jet na nějakou brigádu, nejlíp farmu, ale moc se mi nedaří žádnou sehnat. Agenturám moc nevěřím. Tak jestli bys byla tak hodná, a napsali mi :) Děkuju
Re: prosím o kontakt
Autor: Martina (14.05.2015)
Dobrý den,

také bych poprosila o nějaký ten kontakt na farmu. Nechci přes agenturu.

dík.

M.
Autor: Andrea (07.11.2011)
ahojky Verčo mohla by si mi podat nějaké bližší informace o sbírání jahod v anglii... s přítelem by jsme chctěli na léto jet do anglie.. právě na nějaké to sbírání plodů. Mohla by ses mi prosím ozvat na e-mail byla bych ti moc vděčná,moc by si mi pomohla. pa Andrea
Autor: Jenda (09.11.2011)
Ahoj Verčo. Máš parádní článek a byl bych moc rád, kdybych se tě mohl zeptat na pár věcí. Napiš mi kdyžtak na email . Díky.
to se hodi
Autor: Alejka (17.12.2011)
Možná vás bude zajímat, že v Londýně se můžete levně ubytovat ve slovenském hostelu INNLONDON, koupit české a slovenské potraviny v obchodě DUKLA nebo si obědnat odvoz z letiště u česko-slovenské licencovane taxislužby RADS TRANSFERS.
Pokud se chystáte podnikat, je tam slovenský účetní HELRICK LTD, český BAR PRAGUE a nebo firma na převoz věci TEAHOUSE TRANSPORT.
Autor: Veronika N. (16.01.2012)
Ahoj Veru, s partou by jsme chtěli vyrazit přesně na takovou farmu jak tady popisuješ, byla bych ti velice vděčná za kontakty na email . Předem děkuji za odpověď.
Autor: Nikola (17.01.2012)
Ahoj mohla by jsi mi prosím poskytnout nějaké informace? :) Pokud máš čas, ozvi se prosím na
Byla bych moc vděčná :) S pozdravem Nikola :)))
Autor: Lucie (18.01.2012)
Ahoj,taky bych prosila o podrobnější informace na e-mail .Děkuju moc:)
Autor: Alena (18.01.2012)
Ahojky pises moc zajmave uz moc dloho hledam nakou praci v zahranici ale zatim sem nasla same podvody.tak jestli muzu poprosit o nakou info.o tom pres jakou agenturu jsi tam byla.Muj email Dekuji moccc
Autor: Dáda (21.01.2012)
také bych tě jako ostatní poprosila o kontakt na farmáře, děkuji....můj e-mail je
Kontakt
Autor: Lukáš (25.01.2012)
rád bych poprosil o kontakt na tuto farmu, prosim o poslani na muj email:
Dekuji moc...
kontakt
Autor: Braňo (01.02.2012)
Aj ja by som rád poprosil o kontakt pre danú farmu, prípadne iné kontakty ľudí, ktorí pracujú v UK, a majú dobré skúsenosti, prípade, môžu osobne pomôcť v hľadaní serióznej práce v UK
Kontakt:
Ahoj,Veroniko,
Autor: Denisa Krejčová (19.02.2012)
chtěla bych tě poprosit o kontakt na tuto farmu v Anglii, chtěla bych přes prázdniny vyrazi si přilepšit finančně, díky za odpověď Denisa
Re: Ahoj,Veroniko,
Autor: Ivana Krejčová (19.02.2012)
jsem studentkou SŠ a chtěla bych o těchto prázdninách vyrazit někam na brigádu a finančně si přilepšit, prosím o kontakt na tuto farmu v Anglii, předem moc děkuji můj kontakt: mooc děkuji Ivana
Autor: Marek (06.03.2012)
Krásnej článek, také bych rád s kamarády vyrazil od července asi na 2 měsice do Anglie na nějakou farmu ... rád bych poprosil o kontakt na tuto farmu na email . Předem děkuji.
Autor: Pavel (10.03.2012)
Mohl bych požádat o kontakt na tuto farmu? Děkuji email
Autor: Alice (26.03.2012)
Ahoj, velice mě zaujal tento článek. Já, společně se svou kamarádkou, sháním práci mimo čr, konkrétně UK/Irsko. Už sme něco měly, když nám napsali, že jsou bohužel plně obsazení.
Napsala bys nám prosím kontakt na farmu? Byly bysme moc vděčné, jelikož sme už neuvěřitelně bezradné. :/


Předem děkuju!!
Když tu tak čtu ty komentáře, tak
Autor: Jakub Gřešek (12.04.2012)
si nejsem jistý, jestli by na této farmě ještě zbyla nějaká volná pracovní pozice na období červenec-srpen. Bylo by možné mi poslat kontakt na tuto farmu Veroniko?
Autor: Michal (13.04.2012)
Ahoj Veroniko. V poslední době jsem taky uvažoval o sbírání jahod a když jsem si přečetl tvůj článek,tak mě to ještě víc nalákalo.Mám teďka taky krizi tak věřím že mě určitě pochopíš ,tak kdyby si byla tak hodná a poslala mi na email nějaké blížší informace kontakt a pod.? Děkuji ti za každou pomoc :)
Autor: Sandra (10.05.2012)
Milá Veroniko ráda bych se taky letos vydala někam takhle na brigádu jenomže nevím jak k takove brigádě se dostat a tak bych byla ráda jestli by jsi mi neposkytla nějaké informace.
Taky bych byla ráda kdyby měl někdo zájem a přidal se ke mě abych nemusela jet sama.
Autor: Sandra (10.05.2012)
Milá Veroniko ráda bych se taky letos vydala někam takhle na brigádu jenomže nevím jak k takove brigádě se dostat a tak bych byla ráda jestli by jsi mi neposkytla nějaké informace.
Taky bych byla ráda kdyby měl někdo zájem a přidal se ke mě abych nemusela jet sama.
Re:
Autor: Sandra (10.05.2012)
prosím dyžtak o poslání nějakých informací na email:
Autor: Marek (10.05.2012)
Dobrý den, bohužel já mám s jahodou farmou v Anglii špatnou zkušenost. Úkolová mzda, několik kritéríí které musí nasbírané jahody splňovat (velikost, tvar, barva, nesmí být otlačené, nahnilé, správná hmotnost v kelímku), pracovní doba od 5:00 do 21:00 6xtýdně, to vše spolu s dalšími 130 zběrači + několik nadřízených, většinou Bulhaři. Společné záchody, sprchy, společenská místnost, kuchynka. Průměrný výdělěk v přepočtu na hodinu 2,8 libry.
Volno k nákupům v neděli kdy je většina obchodů zavřítá.
Umístnění někde v polích 4km chůze k civilizaci. Z cizích jazyků jsem se naučil možná trochu ruštinu. Za tři týdny jsem si vydělal na cestu tam a zpět, ubytování, stravu, provizi agentuře. Takže +-0 kč.
Slečně můžeme jenom závidět. Vsadila na osvědčené reference farmy od svých kamarádů, a to vyplatilo.
Hrášek
Autor: Guttata (19.05.2012)
Ahoj, tak já mám taky zkušenost z anglické farmy. Předem jsem si našla na internetu farmu na JZ Anglie.Inzerovala ji Češka, která hledala lidi na jaro-podzim pro sběr hrachu, fazolí, cuket apod. Komunikace s ní byla v pořádku, obratem odpovídala na všechny dotazy, radila. Proto jsem taky s kamarádkou bez obav na farmu vyrazila. Realita vypadal uplně jinak než bylo popisováno. Farma byla přecpaná lidmi (Češi, Slováci, Poláci ale i nějací Kurdové), pro které tu nebyla práce. Všichni byli rozděleni do skupin podle toho co bylo třeba sbírat. My byli přiděleny na hrách. Byli jsme placeni podle výkonu a zpočátku jsme si vydělali s kamarádkou každá asi 10 liber denně a bylo nám od breku. Karavan kde jsme bydleli byl těsně před rozkladem, jeden záchod a 2 sprchy pro cca 200 lidí. Bylo horko, bylo třeba kropit pole, proto netekla voda ve sprchách. Později bylo větší vedro a prý jsme moc plýtvali pitnou vodou proto zastavili na pár dní i tu. Kdo si chtěl stěžovat mohl jít. Lidí na práci bylo až dost.První dny jsem měla pocit že nevydržím už ani vteřinu. Výdělek 10 liber denně, nelidské podmínky, platby za karavan do kterého zatíkalo, a taky hnusné chování farmářů. Přesto jsme nakonec zůstaly 7 týdnů a musím říct, že to bylo to nejlepší co jsem v životě zažila. Nelituju ani na chvíli. Poznala jsem že v mé kamarádce opravdu naleznu oporu, poznala jsem že miluji svůj domov, poznala jsem nové lidi, poznala jsem jak člověk dokáže fungovat v nouzových podmínkách a zároveň se bavit, poznala jsem sama sebe, svoje schopnosti, poznala jsem co všechno ve mě je, co dokážu sama zvládnout a vyřešit, poznala jsem co je to užívat si život. A i když jsem domů přijela cca s 15 000 Kč (ha směšná částka za tu dřinu) šla bych do toho kdykoliv znova :)
Re: Hrášek
Autor: Margaret Smurf (24.05.2012)
Ahojky, velmi mě Tvůj příspěvek zaujal, mohla bys mi prosím poradit nebo poslat přímo nějaký kontakt na farmu/my kde bych se v létě taky obohatila o tolik zážitků a zkušeností?:) předem děkuji. Maky
Rada pro začátek.
Autor: Jelínek V. (30.05.2012)
Ahoj, je mi 18 a chtěl bych se vydat do Anglie jak se říká na zkušenou. Hledal jsem různě po internetu farmy v Anglii, našel jsem jich opravdu hodně, ale nechci aby moje první zkušenosti s cizinou byly záporné. Prosím poraďte mi nějakou farmu, kde se platí hodinově a máte s ní dobré zkušenosti. Tento článek od Veroniky je přesně to co bych na poprvé chtěl, vypadá to, že farma je vážně dobrá. Email:
Zájem o NAZEV FARMY :))
Autor: Martina Dudová (06.06.2012)
ahoj, chtěla bych se zeptat na název farmy a kde přesně byla :) Nemohla by si mi poslat tyto údaje (třeba i o farmaři) na můj mail? Byla bych ti moc vděčná. Tvůj článek byl přesně to, co jsem hledala :)
můj mail :
dotaz
Autor: Heda (24.06.2012)
Ahoj Verčo, za 2 týdny odjíždím do Anglie a sháním pár rad. Neměla by jsi ICQ, nebo skype ? Kdy by jsi mi poradila ? Případně můj e-mail


Předem moc děkuji za odpověď !
Lidi neblázněte
Autor: mjr.Zeman (03.07.2012)
Je to jenom pytel bludů,nikde nelétají pečená kuřata sama do vašich úst.V zahraničí už nejedna studentka skončila jako šlapka na ulici,mějte to napaměti a nepodléhejte nesmyslným iluzím o bezpracném výdělku při kterém si ještě užijete dovolenou se spousty zážitků.Jistě existují farmy kde je vše ok,ale jestli-že vám někdo omítá dát kontakt abyste si ověřili reference,tak je to s prominutím přinejmenším podivné a pro vás velký hazard.
Dík ...
Autor: Viktor Stropek (15.07.2012)
Výborná diskuze a ještě lepší článek .... díky moc ...
ale,ale
Autor: timtt (18.07.2012)
Z toho článku není vůbec těžké zjistit,jaká farma to je:na to přijde každý průměrně inteligentní student:
a hlavně!!
Autor: timtt (18.07.2012)
když jsem si spočítal ten výdělek,tak ani jako student,bych za to nedělal tu dobu ani u nás:fakt trapný.
Thx for keeping our privacy!
Autor: The Farmer (09.08.2012)
Dear Veronica,

Thank you for the hard work you did, for sharing your experience on this public phorum and for keeping our privacy protected.

Again, thank you so much!

+++
Autor: Premysl (10.08.2012)
Farem je v anglii vic nez dost jak dole na jihu Anglie tak na severu zhruba vsude vam dali za hodinu prace 6,8 liber ale nikde nejsou takove podminky jak se zde popisuje
Re:
Autor: Sid (25.08.2012)
:) ...vydarene
Opravdu o tom uvažuji.
Autor: Marek Jakubec (11.11.2012)
Zdravím. Píšu hodně brzy, ale o brigády je nouze a plánuji na prázdniny brigádu v Británii a tohle je poměrně příjemná možnost :)
Prosím autora o nějaké kontakty a přesnější informace, děkuji :)
napiš mi prosím na mail -
Autor: Martin (18.11.2012)
Chtěl bych se aspoň zeptat přes jakou agenturu nebo jak to sehnat ? Kdyz tak mi prosim vas preposlete na email :)
Brigáda
Autor: Míša (04.12.2012)
Ahojky Verco,clanek vypada zajimave,mohla bysi mi poslat informace o te brigade a jak si kni prisla a jak sis to zarizovala?? dekuju tady Ti necham svuj mejl
Autor: Radka (06.01.2013)
Ahoj Veru,
přes jakou agenturu jste tam byli?..ráda bych taky jela někam sbírat ovoce, ale nevím přesně, na jakou agenturu se obrátit, co by bylo nejlepší. A tvůj článek zní hodně lákavě. Máš kontakt přímo na farmáře?...Byla bych ráda, kdyby sis našla prosím čas na odpověď a odkázala mě na někoho.

Moc děkuji...mail:
Autor: Tereza (09.01.2013)
Ahoj:-) Tento článek mě velice zaujal a o takovéto brigádě přemýšlím už delší dobu. Prosím, neposlala by jsi mě taky nějaký kontakt týkající se této brigády..? Dívala jsem se na google, ale nikde není nic tak přesvědčivého a prostě tomu nevěřím. Moc by mě to pomohlo. Nebo jestli by jsi mě neposlala nějakou dobrou webovou stránku, která je již nějak "prověřená" :-) Předem Ti moc děkuji. Tady je můj email: , budu moc ráda, když se ozveš..S pozdravem Terka
Také prosím
Autor: Ivča (30.01.2013)
Ahoj Veroniko.
Napsala by jsi mi, prosím, také o jakou farmu se jedná? Adresu a e-mail na farmáře? Bylo by to úžasné :D
Díky
můj mail:
:)!!!!!
Autor: Tereza (26.02.2013)
Ahoj Veru:), plánuju tyhle prázdniny jet na brigádu do Anglie:). Moc mě zaujal Tvůj článek:). Mohla bys mi prosím poslat kontakt na tu farmu:) Moc děkuju! Můj mail:
Re: :)!!!!!
Autor: Martin (09.03.2013)
Ahoj, já bych se taky rád přidal, chtěl bych s přítelkyní letos taky někam vypadnout a tenhle článek mne velice zaujal. Jestli to je možné a byla by jsi tak hodná a ochotná, tak bych taky prosil o kontakt na tu farmu. Děkuji mnohokrát.
Pěknej článek
Autor: Kubajz (09.03.2013)
Ahoj Veru,

musím se přiznat, žes mě pěkně navnadila. Většinou se setkávám spíše se špatnými zkušenostmi z podobných brigád. Rozhodně bych letos rád zavítal do VB. Začít na farmě a pak zkusit najít práci na stálo. U nás se mi práci najít nedaří. Mohl bych tě poprosit o kontakt na tuto farmu? Byl bych ti zavázán. Děkuju.

Autor: Josef (10.03.2013)
Ahoj,
pěkný článek :) a souhlasím s tebou je tam krásně. Chystáš se tam letos? Já se tam chystám s přítelkyní letos a doufám že to bude stát za to! Případně že by jsi jela, kdy máš v jet? ( chalupa43@seznam,.cz )
Dotaz
Autor: Klára (17.03.2013)
Ahoj Veri,

četla jsem tvůj článek a velmi mě zaujal. Chtěla jsem tě poprosit, jesti by jsi mi řekla název farmy. Už jsem na nějaké farmy psala, ale neodpovídají. Někde jsem se zase dočelta, že je to na farmě hrozné. Budu ráda za jakékoliv informace, nebo alespoň radu, jak najít dobrou farmu. Moc by jsi mi pomohla. E-mail:

Děkuju, s pozdravem Klára
Autor: Libuše (17.03.2013)
Ahoj, mohla bych Tě poprosit o zaslání informací na mail: , kde a pod kterou agenturou si to zařídit? Děkuji moc :-)
Autor: Bohunka (24.03.2013)
Dobrý den, moc se mi líbil Váš článek, scháním také možnost této brigády. Mohla bych dostat nějaké informace? děkuji :)
Autor: Pavlína (03.05.2013)
Ahoj :) Zaujal mně tvůj článek :) Chtěla bych také někde jet :) Mohla bys mi prosím poslat nějaký kontakt na farmu? Díky :)
Autor: Monika (06.05.2013)
ahoj, moc se mi líbí tvůj popis brigády, měla bych vážný zájem o tuhle brigádu, poslala bys mi (adresu, jméno farmy/fsrmáře)
Mohla bys mi prosím poslat více informací? děkuji
Autor: Michaela (25.05.2013)
Ahoj, libil se mi tvuj clanek a chtela bych tě poprosit o kontakt na tu farmu. Byla bych ti vážně vděčná. Na email dekuju moc.
Re:
Autor: sandra (03.06.2013)
Ahoj prosim taky o nejaky kontakt na farmare...chceme jet s kamaradkou a byly by jsme radi kdyby nas bylo vic :) dekuji
Autor: Michael (03.07.2013)
Ahoj všichni, když si tak zběžně pročítám příspěvky soudím že každému jde jen o to jak si usnadnit možnost si nějak přilepšit a dostat se lehce k poreferované práci na nezmíněné farmě. Od roku 09 se zhruba každý druhý dotazuje na kontakt na farmáře-farmu kdyby vám všem vyhověla, potřebovala by určitě nový kontakt aby měla s kamrády práci ona sama.
Autor: Denis (15.09.2013)
Ahoj Veroniko, je mi 15 let a chtěl jsem se zeptat, jestli můžu v těchto letech do Skotska. Můj e-mail je:
nebyl by kontakt na farmáře? :D
Autor: Tereza (26.12.2013)
Nazdar :)
s kamarádkou si hledáme přesně takovou brigádu na léto
a hledáme přesně takovou jakou jsi zažila
hodně by se nám hodilo kdyby jsi byla ochotná nám poslat kontakt na farmu kde jsi byla :) dík
Prosba
Autor: Rút (29.12.2013)
Čau Veru,
moc Tě prosím, jestli by jsi mi mohla poslat nějaké kontakty na farmy v Anglii(pokud jich znáš víc), klíďo na tu, kde jsi byla Ty!!:-) Nikde jsem žádné kontakty nenašla, byly to jen podvody:-( Děkuji, .
Farmy
Autor: Radim (17.01.2014)
Čau Verčo,
moc Tě prosím, jestli by jsi mi mohla poslat nějaké kontakty na farmy v Anglii(pokud jich znáš víc), klíďo na tu, kde jsi byla Ty!!:-) Nikde jsem žádné kontakty nenašel, byly to jen podvody:-( Děkuji, Radim
Prosba
Autor: Jiří Pilgr (29.01.2014)
Ahoj Verčo,
chtěl bych tě poprosit o nějaké kontakty buď na lidi, kteří by mohli poradit nebo třeba přímo odkazy na farmy :) Snažím se něco najít, ale není to žádná sranda. Můj email Děkuji mnohokrát
Jirka
wow
Autor: Jirka (04.02.2014)
Zdravím, taky by mě zajímaly nějaké bližší informace :) mohla by jsi mi je poslat na mail: prosím? :) Děkuji za odpověď
Autor: Kateřina Vajdáková (16.02.2014)
Dobré odpoledne,
ráda bych Vás poprosila, jestli byste mi prosím nemohla poslat nějaké bližší informace týkající se farmy, na které jste pracovala. Váš popis práce mne velice zaujal. Můj e-mail:
Děkuji předem za odpověď.
Hezký zbytek den,
Kateřina Vajdáková
Farmy
Autor: Zuzka (21.02.2014)
Tak i já se přidávám k zástupu prosících :D taky letos scháním nějakou práci na farmách ale vůbec se mi nedaří- takže jetli máš nějaké odkazy na farmy/dobré agentury, nebo jestli už na týhle "tvojí" je už víc volno .. :D
můj email: a kdyby jo tak moc děkuju
PS. hodně inspirující článek ;)
Autor: Pavla (25.02.2014)
Ahoj. Také bych letos ráda zkusila brigádu v zahraničí. Tento článek je celkem motivující. Chtěla jsem poprosit o nějaké kontakty. Můj email Děkuji
Autor: patrik (26.02.2014)
Ahoj, libil se mi tvuj clanek a chtela bych tě poprosit o kontakt na tu farmu. Byla bych ti vážně vděčná. Na email patriktomciakseznam.cz moc krat diki
farma :)
Autor: Jarka (19.03.2014)
Ahojky, tak vidím, že to tu od teba chce každý, tak isto aj ja by som ťa chcela poprosiť, aby si mi dala vedieť meno farmy kde si pracovala, snažila som sa ju vystopovať pomocou oblasti čo si uviedla, ale nič som nenašla. Info sa mi bude hodiť, tak ak je to možné, napíš mi prosím na e-mail:

Ďakujem vopred :)
Re: farma :)
Autor: Lukáš (24.03.2014)
Ahoj,
rád bych letos odjel za sběry... můžete mi prosím hodit taky informace nebo nějaké zkušenosti do meilu ??

Mimochodem moc pěkný článek ;)
Re: Re: farma :)
Autor: Lukáš (24.03.2014)
Email mám
Autor: Týna (10.04.2014)
Ahoj lidičky, letos chceme jet s přítelem na sběry zeleniny nebo ovoce. Dáte mi informace pokud někdo letos pojedete, třeba by jsme se mohli přidat :) děkuji týna
email:
Re: Týna
Autor: Kuba (13.04.2014)
Ahoj zatím nemáme se snoubenkou nic domluveného,ale rádi bychom letos jeli. Nejspíš na měsíc od července. :)
kontakt
Autor: regina (05.05.2014)
Ahoj Veroniko,Tvé zážitky a postřehy se mi moc líbily a taky sháním farmu na sběr,aby byla spolehlivá.Prosím napsala bys mi email kontakt na toho farmáře?regina.j@seznam.cz.Děkuji moc a přeji hezké dny.
Autor: Rendas (31.05.2014)
ahoj chystáme se taky na nějákou farmu do Anglie popřípadě Skotska , kdyby se chtěl někdo přidat a domluvit se , můj email je chce jet koncem června na dva měsíce.
Autor: Bazy (05.06.2014)
Ahoj,12-13.6. odchadzam na zber ovocia do Valencie,je niekto kdo sa prida?
Autor: Nicol (10.06.2014)
Ahoj Veroniko nebo kdokoliv,
nevíte prosím o kontaktu jak se spojit s touto farmou? Velice mne článek zaujal. Předem děkuji a zasílám svojí e-mailovou adresu
Víte o nějakém sběru v zahraničí?
Autor: Mirek (10.06.2014)
Dobrý den, chtěl bych se zeptat,zda-li nevíte o nějakém sběru ovoce-zeleniny v zahraničí (např. Rakousko,Německo, Itálie atd..) popřípadě domluvit si sraz a dohodnout se osobně. Jsem z Brna. Můžu si vzít přítelkyní s sebou. Pokud víte, rád bych,abyste mě prosím kontaktovali na email :
Autor: Anet (13.06.2014)
Nám třeba dohromady s přítelem stačí 20-30 liber na týden. Asda je levnější než Tesco;)
šílené
Autor: Radim (27.06.2014)
Tak jak to tady tak čtu, tak by slečna Veronika musela jen na základě této diskuze rozdat cca. 250 krát kontakt a to psala že už při 11 lidech jich bylo moc! Navíc takové kontakty se nikdy nepředávají dál, je to opravdu o kamarádech, nikdo nedá ruku do ohně za cizího, proč si kazit reputaci doporučení m na třeba problémovou osobu. Je nesmysl tady v x případech žádat o kontakt, jste šílenci! Vyražte a riskujte, sezením na zadku nic nezískáte...
Re: šílené
Autor: tak tak (11.10.2014)
Konečně rozumnzý komentář ... kdyžtak mrkněte na mou stránku (Sběr ovoce a zeleniny/práce v zahraničí)

luzři
Autor: Daniel Fikejs (03.11.2014)
Ahoj :) potřeboval bych si přes prázdniny vydělat nějaké peníze a u nás v Česku je to těžký jak sis asi všimla :D
prosím,neměla bys jsi nějaký nápad jak kontaktovat tohoto farmáře? :D
V případě můžeš mi zaslat zprávu na emailovou adresu:
zatím ti moc děkuji ;)
Autor: Eliška (21.01.2015)
Ahoj Verčo,
vidím, že ti na tento článek reagovala spousta lidí a já se k ním přidávám. Tvoje zkušenost mě ujistila o tom, že bych tuhle práci zkusila ráda také, ale jak sama asi víš - farem jsou stovky. Byla bych ráda, kdybys mi napsala název té, na které jsi byla ty, nebo na nějakou, kterou již vyzkoušel někdo z tvých kamarádů.
Děkuji moc Eliška Mužíková (Karlovy Vary)
Zájem
Autor: Anna (28.01.2015)
Ahoj, tak jako spousta lidí, i mě zaujal tvůj článek. Moc bych prosila na kontakt na farmáře a název farmy.
Děkuji předem. :)
Mám zájem o stejné zkušenosti
Autor: Katka (05.02.2015)
Ahoj, také bych se připojila s prosbou o informacích ohledně farmáře, kde si byla s přáteli a popřípadě kontakt na něj. Jsem studentka VŠ a tento druh brigády by byl pro mě přínosem jak z jazykové stránky tak i pracovní. Děkuji za jakékoliv informace.

Autor: Zdeněk (08.02.2015)
Ahoj,hledám práci sbírání nebo zeleniny v zahraničí pro kámaradku.Zájíma mě kde se to příhlašuje nebo nějakou agenturu.Napište na můj mail
Autor: Lektorka v TR (13.03.2015)
Ahoj, já jsem sice nepracovala na farmě, ale učila jsem angličtinu v Tuerecku, což mi taky přijde zajímavé, podívejte se ke mně na blog, kde píšu info o tom, jak je možné pracovat v zahraniči. Poslední článek odkazuje právě na práci lektora.
pracevenku.wordpress…
Autor: Alena Králová (16.03.2015)
Ahoj,
nevíš jestli na tuto farmu berou i nezletilé (17 let)? Vdyžtak bych poprosila o podrobnější informace (stačí název) na mail . Díky
Prosba
Autor: Michaela Orlitová (16.03.2015)
Ahoj, moc se zajímáme o brigádu v zahraničí a tvoje zkušenost vypadá lákavě, ikdyž se jedná o podstatně starší článek, mohla by si mi prosím zaslat kontakt na farmu? :)
Předem moc děkuji
Autor: aneta (16.03.2015)
Ahoj,mohla bych poprosit o kontakt na tuhle farmu? Za chvíli končím školu a chtěli jsme s přítelem vycestovat za práci. Tohle mi přijde ideální a možná lepší než au pair což je opravu těžké sehnat pro couple. Prosím o kontakt na mail děkuji moc
Autor: Market (20.03.2015)
Ahoj, jako vsichni ostatni prosim o nejakej ten kontakt, prosim
Email je
Diky moc
zájem o brigádu
Autor: Káťa (24.03.2015)
Ahoj Veru, bylo by taky možné dostat email na tuto farmu? a co bych tam měla do emailu napsat? Je to lákavé a nevím jestli nepíšu pozdě, jestli by byli ještě nějaké volné místa. :) moc děkuji a hezký večer. Můj email je didlik
Re: zájem o brigádu
Autor: Káťa (25.03.2015)
didlik20@seznam.cz je ten email. =) špatně jsem ho napsala nahoře.
Autor: Martin Babiak (10.04.2015)
Ahoj. Tvoj popis je veľmi pekný. rád by som sa dozvedel, ako už mnohý predo mnou ako si sa k takejto práci dostala. Nejaký kontakt, web . Ak sa dostaneš až k môjmu komentu nájdeš ma na ďakujem
Autor: Klára (17.04.2015)
Ahoj, mohla bych poprosit o kontakt na farmu? děkuji.
Chtěla bych taky jet :(
Autor: Petra (28.07.2015)
Prosím tě Veroniko, dáse získat nějaký kontakt? jela bych určitě taky :(
Sběr jahod
Autor: Adri (29.07.2015)
Bohužel nemůžu zcela souhlasit s tím,že sběr jahod je pohodová práce. Sama jsem byla na sběru v německém kantonu ve Švýcarsku a jediné co jsem si odvezla jako vzpomínku, byla neustálá buzerace za kvalitu a rychlost při sběru. Začínali jsme ráno v 5:30, kdy svačina probíhala formou, že si každý dal na poli jedno "rychlo-kafe"...odpolední pauza byla zhruba hodinu, kdy nikdo neměl energii vařit, takže se denně jedly těstoviny nebo Ravioly. Poté jsme se vraceli zpět na pole, kde jsme byli do večerních hodin...první dva týdny prakticky denně do 20-21 h vč. soboty. Co se týče ibuprofenu, tak ten byl na denním pořádku. Ze Švýcarských krás jsem toho také moc neviděla a místo zlepšení se v německém jazyce jsem se zlepšila v jazyce polském...

Tím samozřejmě nechci odrazovat od takové práce. Můj názor je takový, že záleží na jakou farmu narazíte.
Můžete se mít královsky a získat zkušenosti,zážitky a navázat kontakt s místními a nebo si můžete škrtat kalendář do odjezdu:)
Autor: Georgi I. (03.08.2015)
Ahoj,pokud je možné ještě ted něco sehnat, mohla by jsi mi prosím poslat email na tu farmu? Případně doporučení kam bych měl hledat abych něco vůbec sehnal. Díky moc a hezké prázdniny.
Autor: Georgi I. (03.08.2015)
PS...zapomněl jsem dodat svůj email. Moc ti děkuju
věk
Autor: martin (13.11.2015)
Ahoj chtěl bych se zeptat jestli tam na farmě byli taky lidé kterým ještě nebylo 18 let, mě bude v létě teprve 17 takže by mě zajímalo jestli je nějaká šance že bych se tam dostal. předem díky za odpověď.
Prosím o kontakt a informace
Autor: Natálie (02.01.2016)
Ahoj Veroniko, chtěla bych tě moc poprosit o nějaké informace a kontakty, mc bychom chtěli vyrazit o prázdninách :) moc děkuji
Autor: Nikol Bělehradová (05.02.2016)
Ahoj Veroniko,
chtěla bych se zeptat,jestli jde sehnat nějaký bližší kontakt nebo jestli takovou brigádu shánět čistě přes agenturu. Byla bych ráda,kdyby jsi mě kontaktovala na mailu
Autor: Filip Hofírek (11.02.2016)
Ahoj, pokud by bylo možné zaslat kontakt na farmu tak bych tě o něj chtěl poprosit. Zní to jako dobrá zkušenost! :) moc díky - email:
Ahoj
Autor: bara (13.02.2016)
Plánuji brigádu někde na nějaké farmě a jak hledám nemůžu nic najít a když už najdu, tak z recenzí zjistím, že se jedná o podvod či podobně. Chci tě poprosit jestli by jsi mi neposlala kontakt na email: na na farmu nebo popř agenturu přes kterou si to měla, děkuji moc, ahoj.
Jel by někdo?
Autor: Anna (14.02.2016)
Ahojte,
Taky plánuju brigádu, pokud možno od dubna 2016, kdybyste někdo měl ověřený kontakt na farmu případně taky se přidal... ozvěte se na
Autor: Kristýna (16.02.2016)
Ahoj, moc pěkný článek. Mohla bych taky poprosit o kontakt na farmu? Moc díky
Autor: Romana (18.02.2016)
Dobrý den, taky s kamarády plánuji cestu do zahraničí a nejlépe sběr jahod ve Velké Británii. Obracím se na vás, protože jsem už byla přes agenturu v hotelu v Řecku a půl roce jsem stále nedostala výplatu, proto dám na radu zkušeného ''sběrače'' a ne na reklamy os lidí, kteří nikdy tuhle práci nedělali. Ráda bych vás tedy požádala o kontakt na farmu. Můj e-mail je Děkuji za ochotu. Mějte se krásně a ať se vám daři. Romana
Prosba
Autor: Monika (16.03.2016)
Ahoj. Také bych měla zájem o kontakt na farmáře. A prosbu, kdy je možno nastoupit, jestli v průběhu roku je to jedno, nebo je to jen v určitých měsících. Děkuji. Můj email je
Dotaz
Autor: Michal (17.03.2016)
Ahoj. Velice pěkné, spolu s kamarádem bychom taky měli zájem. Mohl bych touhle formou požádat o bližší info. či radu na koho se obrátit.. Děkuji
Super!
Autor: Lucie Mráčková (19.04.2016)
Ahoj Veroniko,

skvělý článek! S přítelem se snažíme vyjet do Anglie/Skotska :) Mohla bych tě poprosit o nějaký kontakt? :) Budeme rádi za každý tip, za každou informaci. (e-mail )

Přeji ti fajn den :)

Lucka M. a Tomáš P.
Autor: Aneta (11.05.2016)
Ahoj Veroniko,
Velice me zaujal tvuj článek, nechtela bych se zeptat na kontakt nebo nejaky dobry typ, kde by to bylo fajn. ( )
Dekuji moc
Aneta
Autor: Katka (25.05.2016)
Ahoj Verčo,

mohla bych tě poprosit o nějaký kontakt na tuto farmu, na mail:

Děkuji moc :)
Lákavý zážitek
Autor: Elis (13.06.2016)
Ahojky mohla by sem se zeptat kde si k takové praci přišla nebo kde si ji našla jestli pres někoho nebo přes nějakou agenturu? Děkuji. Příkládám ti svůj e-mail
Autor: Lucilu (29.10.2016)
Ahoj, už dlouho hledám něco takového, o čem tu píšeš. Problém je, že mi je teprve 17 a nevím, jestlli by to nebyl problém :/ Můžeš mi prosím na můj email nepsat nějaký kontakt na tuto farmu ? Moc děkuji Luc.
ZAJEM
Autor: Michaela (29.10.2016)
ahoj mam zajem, poslala bys mi prosím kontakt na mail
Informace
Autor: Filip (03.12.2016)
Ahoj Verčo,
S kamarádem nás velice zaujal tvůj článek.
Taky bychom chtěli zažít podobné dobrodružství jako ty, nemohli bychom se tě zeptat na nějaké základní informace ?:) kdyžtak můj kont. email
Fajn příležitost
Autor: Lenka (12.12.2016)
Ahoj Verčo,
velice mě to nadchlo! :) A dám na zkušenosti Tvé než-li jen slova těch kteří, to nezkusili. Plánuji v létě 2017 jet nekam za penězi do zahraničí a Tvé povidani mě nakoplo o to víc :).
Poprosim tě o bližší info či kontakt na ovocnou farmu do mail.
Předem děkuji, L.
Re: Fajn příležitost
Autor: Lenka M. (30.12.2016)
Ahojky,velice mě to nadchlo! :) A dám na zkušenosti Tvé než-li jen slova těch kteří, to nezkusili. Plánuji v létě 2017 jet nekam za penězi do zahraničí a Tvé povidani mě nakoplo o to víc :).
Poprosim tě o bližší info či kontakt na ovocnou farmu do mailu :
Předem diky, ať se Ti daří. L
Prosímmm
Autor: Nikča (04.01.2017)
Ahoj:) také prosím,kdybys mi napsala o jakou farmu šlo !:) děkuji
Autor: Simona (07.01.2017)
Ahoj, nepotřebuji přímo kontakt na farmu, na které jsi pracovala. Jen by mě zajímalo na jakých stránkách mám dané farmy najít. Děkuji moc
kontakt:
Práce na farmě ve Skotsku
Autor: Jorck Cherryť (22.01.2017)
Mám zasebou 6x Práce na farmě ve Skotsku nikdy žadnej rumun polák bulhar ...plat 200-320£ tydně ...pokud farmy supervizoři sběrače/pickery okradají na kg je to problěm no
Re: Práce na farmě ve Skotsku
Autor: Tereza (01.03.2017)
Ahoj, prosímtě kde ve Stotsku jste byli? děkuji :-) email
Re: Práce na farmě ve Skotsku
Autor: Petr (10.03.2017)
Ahoj,
mohl bych poprosit o tvůj email, popřípadě facebook?
Děkuji
Re: Práce na farmě ve Skotsku
Autor: Kristýna Orisková (30.04.2017)
Ahoj, mohla bych poprosit o bližší info? Sháním brigádu v zahraničí na léto a tohle zní skvěle! Můj e-mail: nebo facebook: Kristýna Orisková
Děkuji :)
Re: Práce na farmě ve Skotsku
Autor: Klára (28.05.2017)
Mohla bych taky poprosit o kontakt, popřípadě alespoň nějaké typy jak práci dostat. Děkuji, mail:
Autor: Zuzana Maříková (03.02.2017)
Ahoj, mohla bych taky prosím požádat o kontakt na tuto farmu? Můj email
Děkuju moc :)
Autor: Lucie (10.05.2017)
dobrý den,s pritelem se nam zalibila tato nabidka ,uz drive jsme planovali c estu do zahranici a tohle mi pride jako velmi zajmava nabidka , muzete mne prosim kontaktovat na predem moc dekuji
Re:
Autor: Tana (28.06.2017)
Ahoj,velice me to zaujalo,rada bych poprosila kontakt na farmu.Dekuji za jakekoliv informace na email
Nové informace o práci v Anglii
Autor: KArel (10.11.2017)
Dobrý den,
nové informace o práci v Anglii naleznete zde !
www.nazkusenou.cz/st…

Hezký den,
Kája
 
Hledání v článcích

Hledejte například: Austrálie, studium v Anglii, Au-pair, práce v Německu, (jméno agentury), Erasmus, brigáda...oblibene

RSS Odebírat novinky přes RSS/XML

Nazkušenou.cz on Facebook