Chci si nechat zařídit studium v zahraničí

Seznam našich spolehlivých agentur a škol zajišťujících studium v zahraničí Anglie, Austrálie, Irsko, USA Německo, Velká Británie, EU, Kanada
více informací»

Chci přímo kontaktovat zahraniční jazykové školy

Seznam spolehlivých zahraničních jazykových škol. Angličtina, němčina, francouzština, ruština, španělština…
více informací»

Chci si nechat zařídit práci v zahraničí

Seznam našich spolehlivých agentur zajišťujících práci v zahraničí - krátké pracovní pobyty i zaměstnání, au-pair, letní tábory, práce na farmách…
více informací»

Au-pair v Norsku

Základní informace

Au-pair pobyty v Norsku umožňují poznat tuto skandinávskou zemi, naučit se norsky a seznámit se s místní kulturou. Protože Norsko není členem Evropské unie, je vyřízení administrativních záležitostí mírně náročnější než u jiných zemí.

Pokud vás zajímá práce v zahraničí, vyzkoušet si pobyt v cizí zemi jako au-pair a nabrat přitom zkušenosti je ideální začátek. Obecné informace o tom, kdo to je au-pair a jak vybírat hostitelskou rodinu, najdete v článku Au-pair pobyty.

Klikněte, zavolejte, zeptejte se
kvalifikovaná pomoc s hledáním kvalitní práce v zahraničí

Požadavky na au-pair v Norsku

  • Svobodná a bezdětná osoba ve věku 18-30 let
  • Komunikativní znalosti angličtiny nebo norštiny

Než do Norska vycestujete, doporučujeme proto absolvovat kurz angličtiny, kterou se v norské rodině bez problémů domluvíte, nebo kurz norštiny, pokud chcete těžit z této vzácné příležitosti ke komunikaci s rodilými mluvčími norštiny. S výběrem kurzu vhodné pokročilosti Vám pomůže jazyková škola ve Vašem městě.

Podmínky

Au-pair pracuje 5 hodin denně a 30 hodin týdně a dostává měsíční kapesné alespoň 4000 norských korun (ze kterého ale platí daň). Rodina může au-pair požádat až třikrát týdně o babysitting - večerní hlídání dětí. Au-pair bydlí vždy s rodinou a také se u ní stravuje. Au-pair má nárok minimálně na jeden volný den v týdnu a na 25 dní dovolené v kalendářním roce.

Rodina za au-pair hradí zdravotní pojištění, je ale nutné počítat s menším poplatek za ošetření. Účast na jazykových kurzech není povinná, rodina na ně však musí přispívat až do výše 6000 norských korun. Náklady na dopravu si hradí au-pair sama.

Administrativní náležitosti

Pro au-pair pobyt v Norsku je nutné obstarání víza/pracovního povolení pro au-pair na norské ambasádě, které se vydává maximálně na 2 roky. Vízum je možné obdržet pouze jedenkrát a jeho vyřízení zabere dva až tři měsíce. Po příjezdu do Norska je také nutné se zaregistrovat na místní policii a vyřídit identifikační číslo.

Vízum se vztahuje pouze na rodinu, pro kterou bylo vydáno. Pokud chce au-pair hostitelskou rodinu změnit, musí požádat o nové pracovní povolení.

Zkušenosti s práci au-pair v Norsku si můžete přečíst v článku Moje cesta do Norska.

Informujte se o možnosti vrácení daní při práci v zahraničí.


Sdílet tento článek

Byl pro Vás článek užitečný?

  

Diskuze k článku

Chcete sledovat diskuzi ke článku e-mailem?
K článku zatím nejsou žádné komentáře. Chcete-li vložit komentář, klikněte na tlačítko Nový komentář.
 
Hledání v článcích

Hledejte například: Austrálie, studium v Anglii, Au-pair, práce v Německu, (jméno agentury), Erasmus, brigáda...oblibene

RSS Odebírat novinky přes RSS/XML

Hlavní článek:

Au-pair pobyty

Zkušenosti našich čtenářů

Letní au-pair na severu Irska

Nazkušenou.cz on Facebook