Chci si nechat zařídit studium v zahraničí

Seznam našich spolehlivých agentur a škol zajišťujících studium v zahraničí Anglie, Austrálie, Irsko, USA Německo, Velká Británie, EU, Kanada
více informací»

Chci přímo kontaktovat zahraniční jazykové školy

Seznam spolehlivých zahraničních jazykových škol. Angličtina, němčina, francouzština, ruština, španělština…
více informací»

Chci si nechat zařídit práci v zahraničí

Seznam našich spolehlivých agentur zajišťujících práci v zahraničí - krátké pracovní pobyty i zaměstnání, au-pair, letní tábory, práce na farmách…
více informací»

Moje cesta do Norska

Hodně jsem přemýšlela o pobytu v cizině, neustále mě hlavně mamka tzv. ukecávala, abych se někam podívala, že ona by jela hned, ale že neumí jazyk apod. Já jsem spíše stydlivá a plachá, proto to pro mi to zpočátku nepřišlo jako dobrý nápad, ale náhoda tomu tak trochu pomohla. Seznámila jsem se s klukem, který v cizině žije, no a zamilovali jsme se…

První problémy: norština a pracovní povolení

Po nějakém čase jsem se rozhodla za ním přestěhovat. Sice miluju léto a sluníčko, ale láska rozhodla: Norsko vyhrálo. Začátky tady byly opravdu velice krušné a těžké. S prací to také nebylo vůbec jednoduché, pokud nemáte vyloženě známé na správných místech, nebo neumíte jazyk. Norové celkově mluví anglicky téměř jako norsky, proto jsem si myslela, že nebude problém se tu s angličtinou uplatnit - ale ouha. Všude, kde jsem se na práci ptala, řekli, že by mě brali hned, ale až budu mluvit norsky.

Vyřizování na úřadech bylo také na dlouhou trať, všude nás posílali od ďábla k čertu a přehazovali si nás jako horký brambor. Přitom mi kamarádky psaly, že je to tu velmi jednoduché, jen nedodaly: „Pokud si vezmeš Nora!“ Na policii si musíte vyřídit povolení k pobytu a pracovní povolení. Jenže pracovní povolení vám dají, jen pokud máte domluvenou práci na 100% úvazek, což bez znalosti jejich mateřštiny nebylo jednoduché. Proto jsem byla ráda, že jsem našla práci alespoň na poloviční úvazek, na kterou mi ale bohužel povolení nedali. Práci jsem našla přes místní pracovní úřad. Byla by to práce s dětmi a potom večer uklízení celého komplexu, kde si děti přes den hrají. Majitel pochází z Ruska, proto jsem se snáze domluvili a vypadalo to, že svítá na lepší časy, ale bohužel to nevycházelo hodinově do plného pracovního poměru.

První záblesky naděje

Byla jsem zoufalá a chtěla jet domů, bylo to vše tak složité a komplikované! Pokud máte nějaké problémy s úřady nebo policií, koukají na vás jako na cizince a trvá podle toho doba vyřízení i jejich chování vůči vám. Mnohokrát jsme potřebovali něco zařídit, ale nás, jako cizince vždy odbyli, ale pokud jsme poprosili nějakého kamaráda Nora, vše bylo zařízeno bez problému. To mě tu trochu mrzí, že na vás stále koukají jen jako na cizince.

Po nějaké době jsme ušetřili na školu (kurz norštiny-denně 3 hodinky mimo víkendů). Ten si bohužel musíte také platit sami. Pokud vyděláváte v Norsku, není to problém, ale pokud si šetříte na kurz v Čechách je to v přepočtu cca 15000,- na půl roku = 5500NOK. Na kurzu jsem se naučila komunikovat a hlavně byla vysvětlena gramatika. Učitelé jsou báječní, většinou jsou 2 na každou třídu, která obsahuje zhruba 16 žáků (některé třídy mají jen 10, některé zase více). Hodně cizinců je tu z Polska, Afgánistánu, Portugalska, Filipín, Íráku apod.

Po tom, co jsem začala trochu mluvit norsky, se mi tu začalo líbit ještě o něco více. Lidé jsou hned milejší a přátelštější, na inzerát jsem si našla práci u jedné starší paní, kde jsem uklízela, bylo to celkem náročné, protože dům byl opravdu veliký, tolik pokojů jsem, mimo hotelu, snad ještě neviděla. Paní byla velmi milá a v čase, kdy jsem odpočívala, si se mnou povídala - zpočátku pouze anglicky, ale teď už i norsky. Říká, že se učím a mluvím dobře, ale jak jsem zjistila, to říkají všichni Norové cizincům, co umí více jak 2 věty.

Současná práce jako au-pair

Nyní pracuji jako au-pair u jedné hodné a milé rodinky, chodím dopoledne do školy. Musím ale dojíždět do sousedního města, proto trávím na cestě na kurz a zpět další hodinku a půl. Když přijdu po poledni „domů“, připravím sobě a dětem jídlo, najím se a jedu pro ně do školky. Do odpoledne, než přijdou jejich rodiče si hrajeme, chodíme na procházku nebo jen tak koukáme na pohádky.

Děti jsou 4letá dvojčátka a dokáží také někdy pěkně zlobit. V Norsku je zakázané děti i třeba jen fackovat. Myslím, dát políček za to, že jsou drzé, nebo neposlouchají, natož je ohnout a dát jim tzv.“na zadek“ - to tady nehrozí. Rodiče si nechají všechno líbit, prostě dělají vše pro děti, ať je to třeba i na úkor jejich nervů. Večer koukáme na televizi, buď můžu společně s nimi v obýváku nebo ve svém pokojíčku, který je také vybaven televizí a rádiem. Jediné co vám většinu nepříjemností a zdlouhavého vyřizování usnadní je vdát nebo oženit se s Norem či Norkou. Potom povolení k pobytu dostanete automaticky i jejich identifikační číslo, kurz, jež jsem já musela platit, máte zadarmo apod.

Život v Norsku

Trošku odbočím k přírodě. Je tu opravdu nádherně, hlavně na severu. Ledovce, polární záře, výprava na Lofoty a pozorování velryb, níže lesy, hory, prostě nádhera! Byla a jsem ještě teď nadšená! Norové každý víkend chodí s dětmi na výlety, tzv. jejich „Vi gå på tur!“ „Jdeme na výlet je.“ tu velmi oblíbené. Rodina se pořádně oblékne a můžou vyrazit. Někteří nachodí za víkend až desítky kilometrů, jak staří, tak mladí.

Hodně lidí tu má vše na hypotéku a mohou si to dovolit, většinou dělají oba manželé a s platy dohromady se to dá docela snadno zvládnout. Ceny se tu dají srovnat s Čechy, ale nesmíte přepočítávat, jinak si nic nekoupíte. Jen alkohol je tu drahý! V hospodě, restauraci či baru se téměř neopijete, pokud nemáte v peněžence tisícovky. Služby celkově jsou tu poměrně drahé.

Není to tu jako v Čechách, že se musíte okamžitě bát, když zapomenete zamknout auto nebo byt. Norové skoro nezamykají, kola nechávají bez zámků apod. Tedy jen do té doby, než se setkají se zloději. Pověst cizinců kazí hodně Poláci. Osobně proti nim nic nemám, sama mám několik kamarádek z Polska, ale většinou je to bohužel tak. Zrovna dneska jsem koukala na pořád v televizi, kde bylo vykradeno zlatnictví. Podle oblečení, důkazů a všeho to byli právě Poláci. Takže jedině na ně si tu dejte pozor, ostatně jako u nás.

Také musíte počítat s tím, že v zimě je tu ráno hodně dlouho tma, jako v pytli a večer zapadá slunce cca o hodinu až dvě dříve než u nás. Takže světlo je tu tak od 10 až 11 hodin do 4 či 5 odpoledne. V létě je zase naopak o hodinku dvě vidět déle. Na někoho zima může působit depresivně, já přijela v lednu a chtěla jsem okamžitě domů. Zato léto se mi tu opravdu líbilo, sice se cachtat v moři moc nemůžete, protože má i uprostřed léta max. 22 C., spíše ještě méně, ale krásná příroda vám to tu vynahradí.


Sdílet tento článek

Byl pro Vás článek užitečný?

  

Diskuze k článku

Chcete sledovat diskuzi ke článku e-mailem?
práce v hotelu
Autor: aneta (16.02.2009)
ahoj, máte někdo zkušenost s prací v hotelu v Norsku? třeba i jak pokojská (tam yb možná nemusela být nějaka propracovana norstina)..
Re: práce v hotelu
Autor: Lenka (17.02.2009)
Ahoj, taky se snazim najit praci v Norsku. Kdybys neco nasla ci ja, muzeme si napsat.
Re: práce v hotelu
Autor: Vera (07.01.2010)
ahoj ta pokojska by sla byru vsechno co se da
Re: práce v hotelu
Autor: Erika (18.10.2010)
Ahoj,momentálně dělám jako pokojská v Norsku.Práce je v pohodě,jen je ji málo.Nejlépe se vyplatí pracovat jen tak o letních praádzninách a domluvit se musíš anglicky a někde(viz.já )norsky aspoň základy.Je to celkem síla na to ,že jsem pouze uklizečka pokojů a musím se učit norsky ,no ale za ty penízky to stojí za to.Popřemýšlej
Re: Re: práce v hotelu
Autor: jirka (30.07.2011)
ahoj moc rad bych sehnal nejakou takovoudle praci mohla bysmi dat prosim nejaky kontakt natebe popripade na zamestnavatele strasne moc chci z cech vypadnout a jet do norska za praci.. :)
Re: Re: Re: práce v hotelu
Autor: petra (10.08.2011)
Zdravim Jirko,
o praci zatim nevim,ja sama hledam,manzel uz nasel,ale pronajali jsme si na predmesti Osla dum, najem je tu hodne vysoky,hledame spolubydlici. Kdybys mel zajem, ozvi se na 00420 775234515, nebo 0047 92 50 44 44 (prosim sms) nebo na . Na cene se domluvime. Preji hezky den, Petra
Re: Re: práce v hotelu
Autor: Lenka (30.05.2013)
Ahojky,nevíš o volném místě pokjské nebo uklízečky?díky
Re: Re: práce v hotelu
Autor: NATA (17.12.2015)
Dobry den,
Ja sem ze slovenska,ale bila bych rada,kdyby ste my dala,nejaku tou adresu,na norske prace jako opatrovatelka nebo,v hotelu.Umym 8.jazyku a ucim se norsky,svedsky a flamsky.15.let jsem byla v USA,jako vojak,pak jsem se vratila domu.Delala jsem v hotelu na Aljasce,pak Nevada a California.Dekuji
Prace v Norsku
Autor: Andrea (18.02.2009)
Ahoj, taky hledame s kamarady praci v Norsku, kdyby mohl nekdo trosku pomoct byli bychom vdecni. Tak at nam to vsem vyjde :o)
Prace v Norsku
Autor: Andrea (18.02.2009)
Ahoj, taky hledame s kamarady praci v Norsku, kdyby mohl nekdo trosku pomoct byli bychom vdecni. Tak at nam to vsem vyjde :o)
hledám práci...klidně ipomůžu,už jsem tu
Autor: Gabriela (19.02.2009)
Ahoj...jsem v Norsku kousek od města Hamar.Jsem tu par dni a praci si zatim hledam.Kdyby náhodou někdo z vás měl kontakty,budu ráda...hned jak něco seženu nebo budu mit info,přidám sem do komentáře...Honě štěstí všem,,,
Re: hledám práci...klidně ipomůžu,už jsem tu
Autor: jiri buchar (01.10.2009)
prijel sem do norska na vizev .Do mestecka .trysl.Ukazalo se ze stoho neni nic pravda.prijel jsem jako kuchar.Nyni hledam praci v hameru i okoli. Situace je takova ze jsem zustal bez prostretku i bez bidleni, kdo mi muze trochu pomoci s ubitovanim .abich mohl si najit praci.i normalne zacit
Re: Re: hledám práci...klidně ipomůžu,už jsem tu
Autor: MICHAL NEKOLA (09.02.2010)
Mily Jirko, bude asi velmi tezke si najit praci v zemi nam vsem tak vzdalene a cizi, pokud jsi se do teto doby nenaucil poradne cesky,hlavne gramatika je pozadu.I presto Ti preji mnoho uspechu v tvem hledani.S pozdravem m.Nekola
CHci pomoc a pomuzu i ja
Autor: JOSEF Čisar (20.01.2011)
Ja Vas pěkně zdravim mam zajem vycestovat ja a muj kamarad take do Norska za praci a bydle tam jsme schopni zaplatit bydleni ale potrebujeme sehnat pronajem bytu a chtěli bychom vědět kolik se plati měsičně najem a zda pozadujou kauci pomohli by sme vam zas my na oplatku s jidlem a bydlenim vse by sme uhradili měliby sme finančni prostredky pro 3 osoby asina 6 měsicu tim myslim na najem i na jidlo ja si myslim ze by sme sipraci za těch 6 měsicu nasli najděte byt kpronajmu terba o velikosti 3a1 nebo i větsi a o ostani se postarame my finance na to mame jak uz jsem uvdl asi na 6 měsicu pokud by sete souhlasil dej te vědět kam a kdy by sme měli prijet telefoni kontakt na mě je 420 491 423250 zatim s pozdravemjosef Čisr
taky hledáme práci
Autor: brhel (29.03.2009)
jj, taky hledáme s přítelkyní práci v Norsku. kdyby někdo o něčem věděl, šup sem s tím. mluvíme částečně norsky.
Autor: Dav3X (30.03.2009)
Dobry den.Byl bych silene rad kdyby mi nekdo nejakym spusobem dal info.jak si zajistit v Norsku nejakou pracicku.Krize me postihla jeste vice nez sem myslela proto budu opravdu rad kdyz mi nekdo aspon trosku poradi jak se tam dostat,aniz bych tam jezdil na slepo...Zatim diky moc vsem...
Re:
Autor: Dav3x (30.03.2009)
muj mail...
Re: Re:
Autor: Dav3x (30.03.2009)
mail:davidoscz5@seznam.cz
Autor: XxX (15.04.2009)
Jak jsi mohla začít pracovat, když ti nevydali pracovní povolení?? Tos přehodila povolení k pobytu a pracovní povolení nebo makáš načerno?
Re:
Autor: Tom (14.10.2011)
ty víš jak sehnat práci a bydlení v norsku? Jestli ano, mohl bys poradit? Díky pědem.
Infce o Scandinavii - No přece Severské listy!
Autor: Martin (21.04.2009)
Infce o životě a práci v celé Skandinávii včetně kontaktů na tam žijící Čechy a Slováky: www.severskelisty.cz
Re: Infce o Scandinavii - No přece Severské listy!
Autor: jiri buchar (06.10.2009)
kdo by nam mohl pomoci jsme rodina ktera se ocitla ve velke nouzi prijeli jsme do norska za praci spojili jsme se s clovekem ktery nam mel zajistit bydlenii praci.No skutecnost byla uplne jina .ted jsme na ulici nemame ani penize anai bydleni .Jsme mestecku Hamar hledame tu praci moje zena je z dravotni sestra a ja kuchar .prosim timto kdo by nam mohl pomoci s bidlenim alespon v karavanu protoze u nas nejsou penize na pronajem .jakmile si najdeme praci budeme moci cloveku ktery bi nam pomohl ,zaplatit za bydleni .prosim pomozte .z pozdravem jiri buchar.tel:99371361
Re: Re: Infce o Scandinavii - No přece Severské listy!
Autor: MICHAL NEKOLA (09.02.2010)
Buchare, Buchare....jedte domu!!!!!!!! Ja doufam, ze Tva zena mela vic rozumu, a ze jste touto dobou uz zase doma. Pokud jsi nikde nebyl a jezdis s celou rodinou na tvz.blint, jsi blazen a kaskader.Priste jed jenom sam, a pak do toho tahej ostatni.Tak to delaji vsichni rozumni lide.Nezlob se, ale nekdo Ti to rici musi.Volba padla na mne.S pozdravem M,Nekola
prosím poradit
Autor: Antonín Fojtik (21.03.2010)
ahoj můžu poprosit nějaké informace ohledně cen jídla,ubytování popřípadě záludnosti v Norsku. chtěl bych zkusit práci řidiče autobusu v Oslu. ted poslední dva roky jsem vozil číňany poznávací zájezdy na západě a láká mě Norsko. děkuji za jakoukoliv informaci Strejda Znojmo
Re: prosím poradit
Autor: Martin (02.10.2010)
Ahoj, jak jsi dopadl s praci v Norsku? Odjel jsi tam? Taky me to hodne laka, jeste v prvni pulce letosniho roku byly i na ceckych portalech inzeraty na ridice do Norska, ale ted uz zmizely. Uvazoval bych o tom na dalsi rok. Kdyby jsi mel nejake info, napis mi na

Dik, M.
Re: Re: Infce o Scandinavii - No přece Severské listy!
Autor: Marcela Lomozová (20.03.2010)
Ahoj, s prací pro zdravotní sestry může pomoct web pracujtevnorsku.sweb… Platí to nejen pro sestry, ale i pro ošetřovatelky a lékař.
Autor: Eliška Malá (04.06.2009)
Dobrý den, hledáme s přítelem práci v zahraničí... Kdyby jste náhodou něco někdo našel v Norsku, budeme rádi. Kdyby jsme něco našli, napíšeme.
Děkujeme a s pozrdravem Eliška
Prace v Norsku
Autor: Vladka (09.07.2009)
Ahoj, jsme rodina, nyni zijici v USA.Chteli bychom zacit zit a pracovat v Norsku. Pomohl by nam prosim nekdo s nejakymi informacemi?Poradit a pomoci jak na to?Pripadne kontakty?Dekuji predem...
Muj email>
Norsko-studium
Autor: Hannah (09.08.2009)
Ahoj neznáte někdo nějakou agenturu nebo program nabízející studium vysoké školy v Norsku,ale aby byla možnost nastoupit hned po střední škole.Našla jsem spoustu programu ,ale většinou se nastupuje na kratší dobu a po absolvování alespoň 1 roku vysoké školy v ČR.
dík:)
teple more
Autor: mario (19.10.2009)
ahoj,ja som bol tento rok v Norsku a velmi ma prekvapilo horuce pocasie v juni a velmi teple more co ma velmi prekvapilo;)
Cakal som tam zimu a chladne more ale bol som milo prekvapeny krajinou ako aj slnkom skoro do polnoci;)
hledam praci jako svarec
Autor: jirka (12.11.2009)
nevite nekdo o nejake praci v norsku jako svarec co2 a nebo tig mag.v norsku jesm nejakou dobu pobival,ale ted o praci prisel.moc dekuji za
zdravotnictví
Autor: variance@email.cz (14.12.2009)
Nevíte někdo o nějaké práci v Norsku ve zdravotnictví?
ubytovaní v Oslu
Autor: Antonín Fojtik (13.03.2010)
Mám zájem o práci řidiče autobusu v Oslu může mi někdo dát prosím informace co tam stjí ubytování a zda se dá sehnal lechce nebo je to problém? Děkuji za informace Tonda Znojmo
Re: ubytovaní v Oslu
Autor: jan benda (10.02.2013)
jestli si našel tu práci na autobus, tak dej vědět, já mám zájem taky, ale norsky neumím ani slovo, K
řidič autobusu
Autor: Antonín Fojtik (21.03.2010)
prosím kdo pomůže poradit případě pomoci s ubytováním v Oslu děkuji Strejda Znojmo
dominy
Autor: Dominik (24.03.2010)
ahojky rád bych našel místo v kuchyni.
Pro Michal Nekola
Autor: Petr Sosna (19.04.2010)
Ahoj Michale!Možná je to jen schoda jmen,kdo ví?Ale čtu zde příspěvky(přemýšlím o Norsku pravděpodobně opět jako řidič)a koukám známé jméno.Co Kostarika?Zdraví Petr Jinak přeji všem zde mnoho úspěchů v hledání.
hledam praci v Oslu
Autor: Zuzka (02.08.2010)
Ahoj, hledám práci popřípadě nové kamarády. Přestěhovala jsem se za přítelem do Osla a začínám se tu nudit. Mluvím celkem dobře anglicky a budu vděčná za každý tip:-)
Re: hledam praci v Oslu
Autor: Tom (16.09.2010)
Ahoj pristi rok se taky chystam do Osla,tak hledam jakoukoli spriznenou dusi co tam uz je,nebo se tam chysta.Aneb kamaradu nikdy neni dost.Tak pokud se nekdo ozve budu jen
Re: hledam praci v Oslu
Autor: Marta Brajdiocva (20.09.2010)
Ahoj Zuzko,
ja žiji ve Švedsku, pokud se nudiš ozvi se na muj mail:
práca v norsku
Autor: adrika (26.08.2010)
ahojte susedia z Česka, som slovenka ktorá si hľadá v Norsku prácu, bývam tu 2 mesiace a rada by som si už našla nejakú prácu v kuchyni, upratovanie, pomocné práce..... Bývam v Tonsbergu ak by ste o niečom vedeli alebo kontakty mali prosím poradte mi, dakujem, všetkým prajem nech sa Vám tu páči....ha det bra....:))kontak na mna
Autor: Dalibor (17.09.2010)
rad by nasel pracu jsem atestovany SVAREC fi. SiEMENS autogen, co2 ,vyuceny topenar-instalater moc sikovny praxe svarovani potrubi. muzete ozvat
Autor: Erik (01.12.2010)
Plánuji jet do Norska za prací a hledám lidi kteří by se chtěli přidat.Kdyžtak pište na a domluvíme se.
Nabízím práci v Norsku
Autor: Petr Ricanek (04.01.2011)
Nabízím práci v Norsku nejlépe pro dva - tři páry. Jedná se o práci průvodců malých skupin v oblasti Hordalandu, údržbu a servis ubytování. Více až vážným zájemcům, kteří plánují v Norsku zůstat aspoň několik let. Práce na plný úvazek. AJ a ČJ podmínkou, aspoň muži ŘP sk B, bezúhonnost a beztrestnost, skvělá fyzická kondice. Nejsem žádná agentura, nic dalšího nezprostředkovávám. Termín únor-prosinec. Reaguji pouze na odpovědi s CV, které zasílejte na
Re: Nabízím práci v Norsku
Autor: Lucie (05.02.2011)
Upřímně doufám, že moc lidí nezaplatilo tomuto pánovi těch padesát tisíc, které požadoval jako zálohu, protože se jedná o podvod!!!
Re: Re: Nabízím práci v Norsku
Autor: Alča (06.02.2011)
Nepovidej ?? 4.1 to sem dal a uz víš že je to podvod??? Jak??? Jako pokud pozaduje nejake penize misto aby on vyplacel vyplaty :D :D pak je to velmi čudnééé!! Jak jsi na to přišla ???
Re: Re: Nabízím práci v Norsku
Autor: Ricanek Petr (06.02.2011)
Pane Petre Fládře, nejsem ani tak překvapený z Vašich pomluv, jako z toho, kam až jste schopen zajít. Na to, že je Vám 51 let, se chováte docela nevyrovnaně a o něčem to svědčí. Prezentujete se tu anonymně, stejně jako na další diskuzi pod majlem čuk a gek. Nemám potřebu komentovat Vaše výpady, to už je mínus veřejné diskuze a já s ní nic dělat nebudu. Doufám jen, že se Vám vrátí rozum a důstojnost, a že Vaší frustraci z odmítnutí budete řešit třeba rybolovem, o kterém sníte. Říčánek Petr.
Re: Re: Nabízím práci v Norsku
Autor: Vasyl (11.02.2011)
mam velky zajem o praci v Norsku,dekuji za odpoved
Re: Re: Nabízím práci v Norsku
Autor: ??? (15.02.2016)
si mu zaplatila?kedy to bolo ,ako to dopadlo?
řezník v Norsku
Autor: Tomáš (12.02.2011)
Ahoj všichni, žádám o radu kohokoliv kdo má zkušenosti s prací v Norsku jako řezník-bourač nebo porcování a kuchyňská úprava masa.Chci tam jít přes agenturu, ale rád se dozvím něco předem od vás, co už máte nějaké zkušenosti. Předem mockrát děkuji za veškeré rady, poznatky a případná doporučení!!!
Re: řezník v Norsku
Autor: Mi (27.01.2016)
Řezník/bourač je Řezník/vrah
Autor: Jita (25.02.2011)
Ahoj vsichni,
ziju v Norsku-Østfold-Sarpsborg.Jsou nejaci cesi nebo slovaci pobliz???Silene se tu nudim...:-( piste kdyztak na
Autobusák v Norsku
Autor: Martin Slivka (23.06.2011)
Nazdar všetci, chcem sa opýtať, či máte nejaké skúsenosti s prácou sprostredkovanou cez firmu Grafton. Jedná sa o pozíciu vodiča autobusu v Bergene. Neviete niekto, aké sú v Norsku zárobky na tejto pozícii?A aké sú náklady na zivot?Ďakujem za každú správu. S pozdravom Maťo
Re: Autobusák v Norsku
Autor: roland (23.08.2011)
taktiez sa pokusam cez Grafton dostat do norska ako vodič autobusu.Je to solidná spoločnost cez ktoru šli aj moji niektorý kamarati.
Re: řezník v Norsku
Autor: zdenek (29.09.2011)
ahoj,rad bych šel do norska za praci ale nevim koho kontaktovat.Do norska jezdim na ryby a ta země mě okouzlila.Snažim se vařit,momentalně delam v řeznictvi bourače a prodavače.kdo by věděl jak dejte vědět.budu se revanžovát.dik.
Hledám práci a bydlení
Autor: Tom (14.10.2011)
Hledám práci abydlení v norsku. Jelikož se ještě učím tak to zatím nespěchá, ale chci se tam pěstěhovat co nejdřive. Takže uvítám jakoukoliv radu. Nejlépe ohledně vyřizování různých povolení a práce. Děkuji předem.
Hledám práci a bydlení
Autor: Tom (14.10.2011)
můžete se mi ozvat na mail: díky
Hledám práci a bydlení
Autor: Tom (14.10.2011)
můžete mi psát na mail: díky
Práce v Norsku
Autor: Přemysl Hrdlička (29.12.2011)
chtěl bych zkusit něco jiného než jsem doposud dělal,i přesto že je mi už 34 let mám zájem o práci v cizí zemi,vybral jsem si Norsko,práce-dělník výroby,montér,stavební dělník.
práca - technické profesie
Autor: Jaro (04.01.2012)
Zdravím Vás, chcem sa spýtať ohľadom technických profesií (ale aj všeobecne), či je možné nájsť prácu v Nórsku cez agentúry (ako manpower,adecco a pod) alebo proste ísť na blink a hľadať osobne..? Priznám sa, že cez agentúry tomu moc šancí nedávam.Dík za Váš čas, a želám Veľa šťastia. Jaro (jarcikarci@azet.sk)
Autor: Matúš (08.01.2012)
Neviete niekto ako sa pohybuju platy v Nórsku ?
Práca na farme v Nórsku
Autor: Jozef (10.01.2012)
Hľadám prácu v Nórsku najlepšie na Farme
e mail:
prace
Autor: stana (02.02.2012)
ahoj,chci jet za praci ale nechci jet sam pokud by chtel jet nekdo semnou at se ozve na PS:pojedu kamkoliv kde se da neco vydelat
práca v Nórsku
Autor: Maja (14.02.2012)
Ahojte, sme pracovitý pár, študenti VŠ, hľadáme prácu v Nórsku, asi najskôr na farme, ale môže byť aj niečo iné. Viete o niečom, kde sa začiatočníci uplatnia?
Ďakujeme
Autor: pavla (22.07.2012)
zdravotná setra, učiteľka, príjme prácu na jednosmennú pravádzku. Môže byť aj v rodine. Ď.
Pro cestovatele do Norska
Autor: Martin (01.08.2012)
Ahoj,
ten článek je dobrý, máme podobné zkušenosti. Pokud by jste měl někdo zájem sepsali jsme to na blogu www.cestovanisvetem.cz
Re: Pro cestovatele do Norska
Autor: Martin (01.08.2012)
Ještě jsem zapomněl, případné dotazy lze na mail:
dotaz
Autor: Radek (15.01.2013)
zdravím, chci se zeptat zda neví někdo jak je to s prací maséra v Norsku ,,, mám rád tuto práci a chtěl bych jít do zahraničí ,,, děkuji za případné odpovědi ,,

Radek:
Re: dotaz
Autor: dobra duse (03.02.2013)
na praci masera mi rikali ze musis mit absolvovany masersky kurz v norsku ktery trva 1 - 2 roky s tim ze je ukoncen zkouskou, ktera neni zrovna snadna. Samozrejme vse v norstine. Mozna uz je to jinak, ale podle me tato verze porad plati ;)
norsko
Autor: zuzana (02.05.2013)
Ahojte sme mlady par a radi by sme se chteli ubytovat v norsku v oslo,ale nejak tam nevime sehnat byt a telefon nam nezvedaji kdyz volame na byty,kdyby nahodou nekdo mel nebo vedel vybavit ubytko ps: penize nejsou problem: tak by sem byla moc rada.Dekuji moc muj mail je zuzka
práca a život v Norsku
Autor: jeanette (26.05.2013)
Ahojte...chcem odísť žiť s celou rodinou do Nórska.Má už niekto skúsenosti???Ovládame iba anglický a nemecký jazyk.Ďakujem za radu.
Hledám práci v Norsku
Autor: Jasmína (29.05.2013)
Dobrý den, hledám práci v Norsku, trochu se domluvím v norštině. Pokud by jste někdo o něčem věděl dejte vědět.O práci v Čechách jsem bohužel přišla tak bych to chtěla zkusit v Norsku. Moc díky.
Re: Norsko-zajemce o prace
Autor: Jozef (06.07.2013)
Ahoj,us hodni let tesimsy na Norsko rad by tam sel pracoval a bidlil strasne my libise norsko gdys nahodov nigdo zna nejaku firmu ze tam bere rad tam pujdu dajte my prosim videt muj mail:norvehia@mail.ru tel:608945314
praca maliara-natierača
Autor: Miroslav (13.07.2013)
Ahojte,som vyučeny maliar,mam 20 rokov praxe,som profesional vo svojom obore.Rad by som pracoval v Norsku,lebo po nedavnej navšteve v Stavangeri som si ho
Re: praca maliara-natierača
Autor: Pepe (15.03.2016)
Zdravim,
ozvi sa na "scorpin70@azet.sk" ked chces ...
Autor: Martina (30.11.2013)
Ahoj,jsou nějací češi nebo slováci v Haugesundu?
Re:
Autor: eva keller (13.10.2014)
ano, jsem z cech a mam tri deti (18,16,14)
Praca a zivot v Norsku
Autor: Veronika Hrabcova (04.12.2013)
Ahoj, byvame vo Vestfolde, a hladam niekoho na vypomoc v rodine, obcas vybrat dieta zo skolky a pod... je niekto na okoli, kto by mal zaujem? Odmena dohodou.
Práca v Nórsku
Autor: ivana (09.01.2014)
Zdravím vás všetkých. Radi by sme išli s manželom do Nórska pracovať niekde na farmu, alebo niečo vo výrobe s mäsom. Keby ste niekto vedeli nejakú dobrú a spoľahlivú agentúru a poradili by ste bolo by to super a aj by sme sa odmenili. Tak vopred vám ďakujeme a keby niečo tak tu je môj email
Re: Práca v Nórsku
Autor: Miroslav (19.11.2014)
Dobry den,
mohu nabidnout od ted do pulky srpna najem velkeho pokoje vhodneho pro par v byte do zacatku, kde jsem a ja a z pulky casu muj syn 3 roky. Cena najmu 4.500 NOK mesic + kauce 10.000 NOK.
dejte vedet vas zajem. Mohu pomoci s norstinou. Mam tady zname rezniky, tak dejte vedet. Ja jsem stavebni ing. jsem tu skoro 3 roky, takze mam rozhled a mohu pomoci s aktivni prezentaci v norstine pri hledani prace. Miroslav +47 457 939 66
hledam praci v norsku
Autor: tomas (16.03.2014)
zdravim hledam praci v norsku na nejake stavbe nevite o necem dik kdyz tak napiste na
Autor: Milan (13.04.2014)
Ahojky
Hledám práci v zahraničí,nejlíp Norsko nebo Švédsko.Jsem vyučený elektrikář (silnoproud) Zkušenosti ze zahraničí mám ,pracoval jsem dva roky v Irsku a několik měsíců v Německu a Itálii.Bohužel moje angličtina není moc valná a s Norštinou jsem se neměl tu čest potkat, Hledám proto néjakého kolegu,nebo kolegy co ovládají AJ/NorJ se kterýma bych v Norsku
alespoň začít.Je mi sice 52 let,ale nemám problém zvladat jakoukoliv praci.
Hledám jakoukoliv práci v N ,nemusí být nutně z el.oboru.ale potřeboval bych ji co nejdřív a na co možná nejdelší dobu (minimálně 2 roky)Hledám práci i jinde,ale Norsko je priorita.
Tel.+420 736640678 mail
Au-pair nebo seznameni ?
Autor: Bobby Ptacek (24.05.2014)
Dobry den. Ja ziju uz v Norsku pres 8 let a mam pravo na norske obcanstvi. V norskem jazyce jsem take uspesne odmaturoval. Do Ceske Republiky se dobudoucna prozatim nechystam, je mi 35 let a mam syna kteremu je 7 let. A to je duvod proc sem pisi. Jsem rozvedeny a hledam touto cestou nejakou slecnu nebo mladou pani ktera by se nebala zit v Norsku. Bud jako au-pair nebo jako pritelkyne. Do Norska jsem prisel jako profesionalni sportovec, sportu se venuji i nyni a k tomt chodim do prace. Jestli dotycna ma dite, tak chci upozornit ze to pro me neni vubec problem, naopak je to vitane. Vice podrobnosti sdelim velice rad pres email: Omlouvam se ze pisi bez hacku a carek, na norske klavesnici je bohuzel nemaji. S pozdravem Bobby.
Dotaz
Autor: Igor (07.08.2014)
zdravim !!Prosim Vas jestli vite nekdo o nejakej praci v norsku?praci se nebojim spolehlivy,zodpovedny je mi 28 let,za nabidky dekuji moc
Re: Dotaz
Autor: Miroslav (19.11.2014)
Dobry den,
mohu nabidnout od ted do pulky srpna najem velkeho pokoje vhodneho pro par v byte do zacatku, kde jsem a ja a z pulky casu muj syn 3 roky. Cena najmu 4.500 NOK mesic + kauce 10.000 NOK.
dejte vedet vas zajem. Mohu pomoci s norstinou. Mam tady zname rezniky, tak dejte vedet. Ja jsem stavebni ing. jsem tu skoro 3 roky, takze mam rozhled a mohu pomoci s aktivni prezentaci v norstine pri hledani prace. Miroslav +47 457 939 66
Re: Re: Dotaz
Autor: roman (15.02.2016)
Zdravím,chystáme sa s kamarátom do Norska,asi naspelo za prácou,vies nám poradit pomoct?mail
Re: Re: Dotaz
Autor: Bohuš (16.12.2014)
Ahoj mám 58 rokov a som vyučený maliar natierač. Chcem pracovať v Nórsku mám záujem učiť sa nórsky. Zdraví som, fizickej práce sa nebojím. Prosím kontaktujte ma na: alebo prosím sms na 0905 215 687.
Práce
Autor: Martin (29.12.2014)
Dobrý den, zdravím všechny kterým se splnil sen a našli práci v Norsku. Chci odjet do Norska zatím sám později se tam přestěhovat i s rodinou. Hledám někoho kdo by měl zájem navázat se mnou kontakt a byl by ochotný si dopisovat rád bych se dozvěděl jak to v Norsku chodí jakou práci hledat apod.
Všem přeji vše nejlepší do nového roku 2015 ať se vám splní všechna vaše přání a sny

S pozdravem Martin
Re: Práce
Autor: Martin (29.12.2014)
můj email
hledani prace
Autor: Gabriela (16.01.2015)
Dobrý den, je mi 21 let a bydlim čerstvě v Oslu a shanim práci :-) Klidně hlídání děti a nebo úklid nebo cokoliv. Ty začátky tady nejsou jen tak, ale hodně štěstí všem , kteří jsou také teprve na začátku. A kdyby jste nevěděli o práci, ale jen tak se seznámit a zajít na kafé a zasportovat, tak mi napište na mail :-) Budu se těšit :-)
na posouzení
Autor: Tomáš (14.12.2015)
andrejruscak.blog.id…

Nekoupit si pití, bombóny a nemoci si vyměnit ani vypínač? To je ta země zaslíbená - NORSKO.
Kromě přírody fakt hrůza.
Autor: robert (27.02.2016)
Ahojte hledam praci pracuji Irsku uz 12 let jako reznik tak kdyby nekdo vedel prosim o nejake praci tak predem dekuji.
FRESHSTART
Autor: Tomáš (18.12.2017)
Ahoj, chtěl bych nový fresh start v Norsku, od ledna mám naplánované intenzivní kurzy Norštiny, aktuálně žiju a pracuju v Praze. Chtěl bych se zeptat, zda by mi někdo z místních (Oslo, Bergen,..) mohl napsat jak to bylo z cestou, přípravou bydlení v Norsku. Celkem mám z toho všeho strach, zároveň jsem odhodlaný nechat tu vše a začít znovu. Prosím tedy o každý tip či zkušenost! Děkuji mockrát, Tomáš
Norsko - cestovka
Autor: Silvie (27.04.2018)
Zdravím, měla bych dotaz, zda někdo z vás, kdo absolvoval cestu do Norska, tak jestli to bylo přes Pangeo tours ? Velice mě zaujala jejich nabídka zájezdů a mezi mé největší sny je se podívat do Norska, takže bych byla ráda za více informací.
Norsko
Autor: Michal (06.05.2018)
Pangeotours je výborná volba. V Norsku jsme s touto CK byli dva roky zpět a zážitek to byl neuvěřitelný. Tato cestovka má všechno naplánované a zařízené od A do Z, takže se nám nestalo, že by byl za celý pobyt s něčím problém. Jídlo je v ceně, ubytování taky super a lidé z cestovky byly skvělí !
Re: Norsko
Autor: Silvie (10.05.2018)
Mohla bych se ještě zeptat, jak zhruba vypadá harmonogram cesty ?
 
Hledání v článcích

Hledejte například: Austrálie, studium v Anglii, Au-pair, práce v Německu, (jméno agentury), Erasmus, brigáda...oblibene

RSS Odebírat novinky přes RSS/XML

Další články k tématu

Au-pair pobyty

Au-pair v Norsku

Nazkušenou.cz on Facebook