Chci si nechat zařídit studium v zahraničí

Seznam našich spolehlivých agentur a škol zajišťujících studium v zahraničí Anglie, Austrálie, Irsko, USA Německo, Velká Británie, EU, Kanada
více informací»

Chci přímo kontaktovat zahraniční jazykové školy

Seznam spolehlivých zahraničních jazykových škol. Angličtina, němčina, francouzština, ruština, španělština…
více informací»

Chci si nechat zařídit práci v zahraničí

Seznam našich spolehlivých agentur zajišťujících práci v zahraničí - krátké pracovní pobyty i zaměstnání, au-pair, letní tábory, práce na farmách…
více informací»

10 důvodů, proč se rozhodnout pro studium v zahraničí

Uvažujete o studiu v zahraničí, ale stále nevíte, zda je na něj „ten správný čas”? Zeptáte-li se kohokoliv, kdo v zahraničí studoval nebo má jinou dlouhodobější zahraniční zkušenost, ve většině případů uslyšíte podobnou odpověď: studium v zahraničí je nezaplatitelná zkušenost, která vám změní život a je to jedna z nejcennějších a nejzajímavějších věcí, které pro sebe můžete udělat.

Možná si jen nejste jisti, jaké výhody pobytem v zahraničí získáte. Pokusíme se vám pomoci – zde je 10 „NEJ” důvodů, proč se rozhodnout pro studium v zahraničí a proč byste do něj měli skočit po hlavě.

1. Poznání světa

Jedním z důvodů, proč začít uvažovat o studiu v zahraničí, je možnost poznat svět. Studium v zahraničí vám dopřeje zažít jinou zemi na vlastní kůži. Poznáte nové zvyky, tradice a lidi. Výhodou studia v zahraničí je i příležitost poznat tamní přírodní krásy, krajinu, muzea a jiné typické znaky. A jako příjemný doplněk poznávání nové země bude i to, že nebudete omezeni zůstávat jen v místě, ve kterém budete zrovna žít - budete moci procestovat i další - a nejen ty sousední - města a země. Pokud budete studovat na jiném kontinentu, budete blíže k místům, které byste jinak možná nikdy nenavštívili. Studium v zahraničí vás bude zkrátka motivovat k dalšímu poznávání. Pokud využijete možnosti cestování do okolních měst a zemí, budete plni zážitků a vzpomínek na celý život.

2. Vzdělávání

Dalším důvodem, proč se rozhodnout pro studium v zahraničí, je šance zažít různé styly výuky a vzdělávání, často velice odlišné od našich zvyků a tradic. Zapsáním se na zahraniční studijní program získáte příležitost poznat něco naprosto odlišného, než na co jste zvyklí z domova. Zjistíte, že ponoření se do vzdělávacího systému v zahraničí je skvělou cestou k pochopení místních obyvatel, tradic i kultury. Vzdělávání je základním bodem každého studia v zahraničí a výběr správné školy je velice důležitým faktorem celého procesu.

3. Poznání nových kultur

Studenti, kteří se rozhodnou pro studium v zahraničí, odjíždějí často poprvé sami daleko od domova. Když dorazí do nové a cizí země, jsou fascinováni novou kulturou a zvyky. Až budete vy sami přímým účastníkem studia v zahraničí, budete jistě příjemně překvapeni. Bude vám nabízena nová a odlišná kuchyně, poznáte tamní zvyky, tradice a společenskou atmosférou jako takovou. Rychle poznáte, že lépe začínáte rozumět místním obyvatelům nebo historii. Dostanete příležitost stát se na vlastní kůži svědkem zcela jiného života. Dostanete příležitost poznávat věci, které byste doma zkrátka neměli šanci nikdy zažít.

4. Zdokonalení jazykových schopností

Jedno z hlavních lákadel zahraničního pobytu je studium v cizím jazyce. Studium v zahraničí vám poskytne příležitost ovládnout cizí jazyk ze všech možných úhlů a zdokonalit se v něm. Věřte tomu, že opravdu neexistuje lepší cesty, jak se do cizího jazyka zcela ponořit, než skočit do něj přímo po hlavě a za hranicemi domova. Vedle každodenní výuky jazyka ve škole budete cizím jazykem mluvit každý den v běžných mimoškolních situacích, kde budete procvičovat i tu méně formální jazykovou stránku.

Dobrá rada pro všechny zájemce o studium v zahraničí: jděte do hloubky a využívejte všech komunikačních příležitostí, které se vám naskytnou - rozšíříte si tak slovní zásobu i mimo školní vyučování. Účastněte se sportovních akcí, výletů, společných večeří nebo se jděte dopoledne jen tak projít se spolubydlící. V jazyce si po krátké době budete jistí a nebudete při jeho používání cítit žádné zábrany.

5. Pracovní příležitosti

Po ukončení studia v zahraničí se vrátíte domů. Nebudete ale stejní jako dříve. Něco se změní. Vrátíte se s novým pohledem na kulturu, jazykové znalosti, vzdělávání a vůli učit se. A není tedy možná třeba ani dodávat, že všechny tyto parametry budou působit velice atraktivně pro vaše budoucí zaměstnavatele. Váš životopis se stane zkrátka neodolatelným.

Někteří studenti si uvědomí, že si zemi, ve které studují, oblíbili natolik, že se rozhodnou zkusit pracovní štěstí přímo tam. Zahraniční zaměstnavatelé si většinou velice váží toho, když potenciální zaměstnanec absolvoval studium v jejich zemi. Studium v zahraničí bude tedy stoprocentně velice cennou součástí vašeho životopisu u budoucích zaměstnavatelů, ať už to bude doma nebo za hranicemi.

Chcete, aby obsahem Vašeho životopisu byla zahraniční praxe? Absolvujte pracovní stáž v zahraničí a investujte do své budoucnosti!

6. Nové zájmy

Pokud se stále ještě ptáte, proč studovat v zahraničí, měli byste také vědět, že studium v jiné zemi vám nabídne mnoho nových aktivit a zájmů, které byste možná ani neobjevili, kdybyste zůstali doma. Možná v sobě objevíte skrytý talent pro horolezectví, vodní sporty, lyžování, golf nebo jiné sporty, které by vás doma nenapadlo ani vyzkoušet. Při studiu v zahraničí budete poznávat i jiné formy zábavy. Výlety, hry, filmy, tanec, noční kluby a koncerty jsou pouze krátkým výčtem aktivit, které budete moci během studia v zahraničí provádět. A věřte tomu, že to budou zážitky na celý život.

7. Noví přátelé z celého světa

Jedním z největších benefitů studia v zahraničí je možnost potkávat nové přátelé z různých koutů světa. Přátelství navázaná v zahraničí jsou v některých případech natolik silná, že zůstanou opravdu na celý život. V rámci studia budete chodit na vyučování a bydlet se studenty z celého světa. Každý den budete navazovat nové kontakty a prohlubovat přátelství se všemi, kteří vám budou nablízku. A to jak se spolužáky, tak i s místními obyvateli či dalšími lidmi ve městě.

Po ukončení studia se snažte mezinárodní kontakty neztratit. Spojte se s lidmi přes sociální sítě. Volejte si, pište si; bude to pro Vás více než přínosné. Mezinárodní přátelství a známosti jsou v dnešní době důležité. Tyto kontakty budou možná velice významným nástrojem ve vaší budoucnosti.

8. Osobní rozvoj

Nic se nevyrovná pocitu být zcela sám daleko od domova. Velice brzy si uvědomíte, že studium v zahraničí vám dodává sebevědomí a stanete se nezávislými. Budete prozkoumávat okolí, nové národnosti a jiné zajímavosti a kuriozity, které pobyt v zahraničí nabízí. Výhodou studia v zahraničí je jednoznačně poznání sebe sama a porozumění a adaptování se do odlišné kultury. Zároveň je ale třeba počítat i s tím, že být sám v zahraničí není vždy jen procházka růžovou zahradou. Budete podrobeni nejrůznějším zkouškám života v rámci různých situací a řešení problémů spojených se životem v zahraničí.

Všechna tato fakta vám ale dodají odvahu s vědomím, že jste sami něco dokázali bez pomoci ostatních daleko v cizí zemi. Studium v zahraničí je velká výzva a po jeho absolvování se stanete mnohem silnější osobností.

9. Změna od běžné denní rutiny

Studium v zahraničí vás odpoutá od běžného denního fungování, které zažíváte každý den. Obohatí vás. Budete mít jiný režim, než jaký zažíváte doma. Budete procházet jinou formou výuky a pokud budete mít zájem, budete se moci vzdělávat i mimo vyučování v jiných organizacích. Choďte do posilovny, dělejte dobrovolnické práce, jezděte na výlety a exkurze nabízené školou, zúčastněte se mezinárodní organizované večeře v místní restauraci s ostatními studenty - možností, jak žít jinak a naplno je mnoho. Odpoutejte se od běžného stereotypu a užívejte si studium v zahraničí naplno!

10. Nezapomenutelná životní zkušenost

Proč tedy studovat v zahraničí? Je to jedinečná příležitost, jak vycestovat za hranice na delší dobu, než jen na týdenní dovolenou k moři. Studium v zahraničí se stane neocenitelnou součástí vašeho života a bude to možná jedinečná životní zkušenost před začátkem vaší pracovní kariéry. Berte tuto příležitost ne jako formu závazku, ale jako formu poznání nových kultur a studia cizího jazyka samotného. Zkušenosti ze studia v zahraničí se nevyrovnají žádným jiným. A nezáleží na tom, zda budete studovat v Londýně, Miami, Barceloně, Římě či v Tokiu.

Uvažujete o studiu v zahraničí? Spojte se s EF Education First, která pro vás sepsala tento článek. Proměňte svůj sen ve skutečnost a informujte se o studiu v zahraničí ještě dnes!


Sdílet tento článek

Byl pro Vás článek užitečný?

  

Diskuze k článku

Chcete sledovat diskuzi ke článku e-mailem?
Titul MSc
Autor: LubosHa (27.12.2015)
Velkou příležitost při studiu v zahraničí vidím rovněž v možnosti získat titul MSc, který u nás prakticky neexistuje. Jednou ze světlých vyjímek je Ligs University - www.ligsuniversity.c… a pár dalších škol, co toto nabízí (vhodné primárně pro ty, kterým by se do zahraničí nechtělo, ale měli by zájem). Rozdíl mezi klasickým českým magistrem a titulem MSc je pak už na delší diskuzi :)
 
Hledání v článcích

Hledejte například: Austrálie, studium v Anglii, Au-pair, práce v Německu, (jméno agentury), Erasmus, brigáda...



oblibene

RSS Odebírat novinky přes RSS/XML

Zkušenosti našich čtenářů

Jak na střední do Ameriky bez agentury - III.díl

Nazkušenou.cz on Facebook