Chci si nechat zařídit studium v zahraničí

Seznam našich spolehlivých agentur a škol zajišťujících studium v zahraničí Anglie, Austrálie, Irsko, USA Německo, Velká Británie, EU, Kanada
více informací»

Chci přímo kontaktovat zahraniční jazykové školy

Seznam spolehlivých zahraničních jazykových škol. Angličtina, němčina, francouzština, ruština, španělština…
více informací»

Chci si nechat zařídit práci v zahraničí

Seznam našich spolehlivých agentur zajišťujících práci v zahraničí - krátké pracovní pobyty i zaměstnání, au-pair, letní tábory, práce na farmách…
více informací»

Jazykové kurzy v Kanadě

Studium angličtiny nebo francouzštiny v zemi javorového listu si vybírají nejenom dobrodruzi, turisté a milovníci přírody. Země je k cizincům vstřícná. Najdete zde otevřenou multikulturní společnost a poznáte mnoho národností světa.

Typy kurzů v kanadských jazykových školách

Kanadské jazykové školy nabízejí širokou škálu kurzů, vše závisí na konkrétní jazykové škole. Setkat se však můžete převážně s těmito typy kurzů:
Obecná angličtina – standardní kurzy a intenzivní kurzy angličtiny.
Odborná angličtina - zaměřena na odborná témata (medicína, právo, obchod) + možnost odborných stáží (některé školy i v tomto případě nabízejí intenzivní kurzy).
Příprava k mezinárodním zkouškám (v Kanadě je běžné skládat TOEFL a TOEIC, některé školy však připravují i ke Cambridgeským zkouškám – předem se informujte).
Programy pro mládež – zejména během letních měsíců, ubytování v hostitelských rodinách, součástí kurzů je nabídka mimoškolních aktivit. Tyto programy jsou vhodné pro studenty ve věku 14-18 let a jsou určeny pro samostatné studenty.
Akademická angličtina – příprava pro studium na některé z vysokých škol v Kanadě.
Individuální studium – výběr vlastního kurzu na míru, který je připravený podle konkrétních požadavků studenta. Některé jazykové školy dokonce nabízejí možnost ubytování v doma lektora, což umožňuje vlastní studijní plán.
Kurzy pro učitele – výuka angličtiny a francouzštiny pro nerodilé lektory cizích jazyků.

Kritéria pro výběr jazykové školy pro studium v Kanadě

  • Odpovídá vybraný kurz mému požadovanému zaměření, pokročilosti a intenzitě (všeobecná angličtina, akademická angličtina, obchodní angličtiny či jiné odborné kurzy)?
  • Poskytuje škola před začátkem rozřazovací test (vstupní test – výsledky nemusí odpovídat evropskému referenčnímu rámci)?
  • Kolik je studentů ve třídě a jaká je jejich pokročilost (aby se kvůli nedostatku studentů nesešli v jedné třídě mírně pokročilí až středně pokročilí)?
  • Kdo je lektor, jaké má vzdělání, praxi s výukou angličtiny pro cizince?
  • Zázemí školy a přístup jejích zaměstnanců

V Kanadě ročně studuje více než 150 000 zahraničních studentů (včetně univerzitních).

Některé agentury a jazykové školy nabízejí při delších pobytech slevové akce. Někdy se vyplatí připlatit si dva týdny navíc a získat ještě jeden týden výuky zdarma. V letní sezóně však některé školy účtují vyšší školné (i ubytování).

Život v Kanadě

Podobně jako u nás jsou nejteplejšími měsíci červenec a srpen, ale vzhledem k rozlehlosti Kanady je podnebí hodně závislé na nadmořské výšce a zeměpisné šířce. Nejvíce srážek spadne na pobřeží (a často v zimě, kdy mohou být tuhé zimy).
Životní náklady v Kanadě patří mezi ty nižší mezi anglicky mluvícími zeměmi. Před odjezdem si nezapomeňte vyřídit zdravotní připojištění do zahraničí a navštívit včas všechny lékaře (hlavně stomatologové jsou nákladnou záležitostí).


Sdílet tento článek

Byl pro Vás článek užitečný?

  

Diskuze k článku

Chcete sledovat diskuzi ke článku e-mailem?
K článku zatím nejsou žádné komentáře. Chcete-li vložit komentář, klikněte na tlačítko Nový komentář.
 
Hledání v článcích

Hledejte například: Austrálie, studium v Anglii, Au-pair, práce v Německu, (jméno agentury), Erasmus, brigáda...oblibene

RSS Odebírat novinky přes RSS/XML

Nazkušenou.cz on Facebook