Chci si nechat zařídit studium v zahraničí

Seznam našich spolehlivých agentur a škol zajišťujících studium v zahraničí Anglie, Austrálie, Irsko, USA Německo, Velká Británie, EU, Kanada
více informací»

Chci přímo kontaktovat zahraniční jazykové školy

Seznam spolehlivých zahraničních jazykových škol. Angličtina, němčina, francouzština, ruština, španělština…
více informací»

Chci si nechat zařídit práci v zahraničí

Seznam našich spolehlivých agentur zajišťujících práci v zahraničí - krátké pracovní pobyty i zaměstnání, au-pair, letní tábory, práce na farmách…
více informací»

Studium na střední škole v USA

Programy pro střední školy jsou určen pro studenty mezi 15-19 lety (věková omezení se mohou částečně lišit u jednotlivých škol). Studium na High school samozřejmě posílí znalost angličtiny, ale především je to zážitek sám o sobě. Studenti se naučí samostatnosti, zodpovědnosti a dospějí. Rok na High school s sebou nese i spoustu nových zkušeností a přátel nejen z USA.

Před odjezdem

Podmínkou pro vstup do programu je dobrá znalost angličtiny a dobrý školní prospěch (obvykle průměr známek na vysvědčení do 3,0). Školní rok začíná v srpnu a uzávěrka přihlášek bývá koncem dubna. V případě, že jste se rozhodli nastoupit v polovině roku (tj. od 2. semestru), je třeba přihlášku zaslat do poloviny října. V přihlášce je třeba vyplnit předměty, které chcete studovat. Některé jsou povinné, ale podle volitelných je vybrána cílová střední škola.
Součástí přihlášky je také výsledek testu SLEP (test angličtiny pro střední školy), který bývá školami vyžadován.

Kromě poplatků za program (závisí na délce a typu školy), počítejte také s výdaji za zdravotní pojištění (a zdravotní prohlídku před odjezdem – je vyžadován dobrý zdravotní stav) a vízum (typ J1). Chcete-li si vybrat konkrétní zemi pro studium, zaplatíte další peníze navíc.

Odjíždějící student i s rodiči obvykle před odjezdem zúčastní orientační schůzky, která pomůže zodpovědět všechny dotazy. Podobné setkání bývá pro studenty zorganizováno také po příletu do země.

Než se rozhodnete odjet, přečtěte si zkušenosti studentů, kteří již dříve vycestovali. Studium na střední škole v USA je velmi oblíbené a mnoho studentů si ze svých cest píše blogy.

Ještě malá poznámka: student nesmí kouřit.

Ubytování

Nejčastěji bydlí studenti v hostitelské rodině, kde jsou považováni za členy rodiny. Hostitelská rodina si vybírá studenta, který přikládá podrobný životopis + esej s fotografií. Pro studenty i rodiny je důležitá tolerance a otevřenost. Student musí počítat s tím, že jeho nová rodina má jiné způsoby a rituály, které se mohou velmi lišit od zvyklostí z jeho domova. Existuje také možnost tzv. přímého umístění, kdy si americká rodina vyžádá konkrétního studenta.

V případě potíží je možné se obrátit na Committee for Safety of Foreign Exchange Students, který může pomoc při řešení problémů v případě, že z nějakému důvodu selže komunikace s místním koordinátorem.

Maturitní diplom na High school

Někteří studenti v posledním ročníku střední školy chtějí v USA složit americkou maturitu. Takové ukončení se hodí v případě, že student hodlá pokračovat ve studiu na univerzitě ve Státech. Po návratu do ČR je však třeba si maturitní diplom nechat nostrifikovat. Navíc ne všechny střední školy umožňují zahraničním studentům po ročním studiu maturitu složit.

Sportovní programy na středních školách

Pro sportovně nadané studenty existuje možnost vycestovat za studiem na střední škole v USA ve sportovním programu. Lze si samozřejmě vybrat konkrétní sportovní odvětví, vypracovat tréninkový plán a aktivně se sportu věnovat. Kromě splnění výše uvedených podmínek je třeba počítat s vyšší finanční náročností.Určitě si ještě přečtěte:
Jak se dostat na střední školu v USA?
Jak získat stipendium na střední školu do USA
Zkušenosti ze střední školy v USA od odjezdu do návratu


Sdílet tento článek

Byl pro Vás článek užitečný?

  

Diskuze k článku

Chcete sledovat diskuzi ke článku e-mailem?
Autor: Jarka (24.03.2016)
Ahojky, mate někdo zkušenosti se Studyline? Napište mi prosím vaší zkušenost. Dík
Re:
Autor: Matěj (29.03.2016)
Cus, já jsem s nimi byl na střední škole v Německu od studyline a spokojenost. O ves se postarali a komunikovali i v průběhu pobytu. Celkově to hodnotím jako nejlepší výlet zatím :-) Určíte do toho bez. Hlavně Amerika je něco úplně jiného, to ti závidím.
Re: Re:
Autor: Jarka (31.03.2016)
Ty jo díky moc. :) Tak já to vyzkouším…
Autor: petishka (27.10.2017)
Ahoj, také uvažuji o studijním roku v USA a váhám mezi studyline (web na mě nepůsobí moc důvěryhodně, žádné reference), student agency (velká agentura se všemi klady i zápory) a CCI akcevpohode (spousta kladných referencí, méně známí..). Nemáte někdo porovnání, vlastní zkušenosti? :)
 
Hledání v článcích

Hledejte například: Austrálie, studium v Anglii, Au-pair, práce v Německu, (jméno agentury), Erasmus, brigáda...oblibene

RSS Odebírat novinky přes RSS/XML

Další články k tématu

Studium v USA

Studium v zahraničí

Zkušenosti našich čtenářů

Jak na střední do Ameriky bez agentury - III.díl

Nazkušenou.cz on Facebook