Chci si nechat zařídit studium v zahraničí

Seznam našich spolehlivých agentur a škol zajišťujících studium v zahraničí Anglie, Austrálie, Irsko, USA Německo, Velká Británie, EU, Kanada
více informací»

Chci přímo kontaktovat zahraniční jazykové školy

Seznam spolehlivých zahraničních jazykových škol. Angličtina, němčina, francouzština, ruština, španělština…
více informací»

Chci si nechat zařídit práci v zahraničí

Seznam našich spolehlivých agentur zajišťujících práci v zahraničí - krátké pracovní pobyty i zaměstnání, au-pair, letní tábory, práce na farmách…
více informací»

Zkušenosti Katky H. se studiem na střední škole v Austrálii

Austrálie jasně vyhrála

Když jsem přemýšlela, kam vyrazit na střední školu do zahraničí, táhlo mě to do Austrálie, a to hned ze dvou důvodů. Prvním důvodem byla moje vášeň pro surfování, kterému jsem se v té době věnovala již 3 roky. Druhým důvodem byla angličtina, ve které jsem chtěla být na pokročilé úrovni.

V Čechách jsem chodila na jazykové gymnázium, strávila jsem půl roku v USA, takže anglicky jsem už vládla celkem dobře, ale pořád bylo co zlepšovat. Navíc jsem tušila, že mi pobyt na střední v zahraničí přinese nevšední zážitky i zkušenosti.

Rodiče mě podpořili, Kukabara byla skvělá

Rodiče mě v mých plánech podporovali, což bylo příjemné. Mohla jsem tedy začít vše zařizovat.
Se vším mi pomáhala Kukabara Agency, jejíž přístup mi plně vyhovoval. Jednání bylo vždy přátelské, rady na cestu užitečné.

První dny nebyly zrovna růžové

Otevřeně přiznávám, že první dny a týdny nebyly zrovna růžové. Nerozuměla jsem australskému přízvuku a do toho ještě onemocněla. Ale vše se postupně zlepšovalo. Nemoc odezněla a já si postupně zvykala na australskou angličtinu. Na problémy jsem brzy zapomněla a užívala si vše, co mi pobyt nabízel.

Škola byla v pohodě a já si tak plnými doušky vychutnávala surfování, koupání i výlety do okolí. Bylo to parádní!

Studium je jiné než v ČR

Pobyt u „protinožců“ byl jedna velká změna, která se týkala i způsobu výuky. V Austrálii se totiž studuje jinak. Většinu předmětů si volíte dle toho, co vás zajímá.

Pobyt v Austrálii byl životním zážitkem

Svou australskou zkušenost hodnotím jako jeden z nejlepších životních zážitků. Jsem sebevědomější i samostatnější, protože jsem si musela vše vyřizovat sama. Jsem také vděčná za přátelství s lidmi, které jsem v Austrálii potkala. Mám tak kamarády z celého světa, což je skvělé.

Upřímně a z celého srdce tak pobyt v zahraničí doporučuji! A s čistým svědomím doporučím i agenturu Kukabara Agency, která mi pobyt pomohla zařídit.


Sdílet tento článek

Byl pro Vás článek užitečný?

  

Diskuze k článku

Chcete sledovat diskuzi ke článku e-mailem?
K článku zatím nejsou žádné komentáře. Chcete-li vložit komentář, klikněte na tlačítko Nový komentář.
 
Hledání v článcích

Hledejte například: Austrálie, studium v Anglii, Au-pair, práce v Německu, (jméno agentury), Erasmus, brigáda...oblibene

RSS Odebírat novinky přes RSS/XML

Nazkušenou.cz on Facebook