Chci si nechat zařídit studium v zahraničí

Seznam našich spolehlivých agentur a škol zajišťujících studium v zahraničí Anglie, Austrálie, Irsko, USA Německo, Velká Británie, EU, Kanada
více informací»

Chci přímo kontaktovat zahraniční jazykové školy

Seznam spolehlivých zahraničních jazykových škol. Angličtina, němčina, francouzština, ruština, španělština…
více informací»

Chci si nechat zařídit práci v zahraničí

Seznam našich spolehlivých agentur zajišťujících práci v zahraničí - krátké pracovní pobyty i zaměstnání, au-pair, letní tábory, práce na farmách…
více informací»

Angličtina - podmínka přijetí na univerzitu v Austrálii

Mnoho studentů se potýká s problémem, kdy australská univerzita jako přijímací kritérium požaduje splnění některé z mezinárodních jazykových zkoušek (IELTS, TOEFL apod.) V ČR nejsou tyto zkoušky obvyklé a zároveň se mnozí stresují, jen co zazní slovo "zkouška". Čtěte dál a dozvíte se, jak se velkým zkouškám vyhnout.

Univerzita potřebuje zajistit kvalitní výuku a adekvátní studijní prostředí pro všechny studenty bez rozdílu národnosti. V Austrálii na univerzitách studuje v průměru 80% domácích-australských studentů a 20% zahraničních studentů z celého světa. Pro mnohé zahraniční studenty není angličtina jejich prvním jazykem, ovšem studovat budou společně i s těmi, pro které je angličtina rodným jazykem, a musí obstát v konkurenci. Jistě byste ani vy nebyli rádi, kdyby jste měli spolužáka, který zdržuje profesora, protože mu pořádně nerozumí. Proto je na místě důkladné ověření úrovně angličtiny v přijímacím řízení.

Jazykovou přijímací podmínku můžete splnit předložením certifikátu o zkoušce IELTS, TOEFL či někdy jsou uznávány i jiné mezinárodní certifikáty. Pozor, datum zkoušky nesmí být starší dvou let. Vhodnou průpravou pro úspěšné složení mezinárodní zkoušky, ale i pro vlastní působení na australské univerzitě, je pomaturitní studium angličtiny, kdy během pravidelné výuky po celý jeden školní rok významně vylepšíte všechny své jazykové dovednosti.

Alternativní možností splnění jazykové přijímací podmínky je absolvování kurzu angličtiny na jazykové škole, která má s danou univerzitou smluvě dojednány podmínky přijetí i bez velkých mezinárodních zkoušek, tzv. direct entry. Jazyková škola tak zaručuje úroveň angličtiny studenta, potažmo univerzita uznává danou jazykovou školu za kvalitní instituci, která je schopna připravit studenta ke studiu na univerzitě.

Dalším důležitým faktorem je možnost zajištění potvrzení o studiu tzv. Confirmation of Enrolment (CoE) předem na oba kurzy - AJ i univerzitní program. Obě CoE potřebuje student k tomu, aby mohl požádat o jedno studentské vízum, které bude platit na celou dobu studia AJ i univerzitního programu.

Porovnání nabídek 3 jazykových škol, které lze využít pro postup na Curtin University, Perth (PDF dokument)

Při plánování odletu do Austrálie je třeba vzít v úvahu, že školní rok tam začíná v jiný termín, než v ČR. Letní semestr začíná v únoru a zimní semestr v červenci. Studium v Austrálii je možné začít v obou semestrech.

Máte-li zájem o studium na jiné univerzitě či v jiném městě Austrálie, informace o vhodných jazykových školách s direct entry poskytneme na požádání.

Kontakty

COM-IN Study Abroad (ČR - Praha)


Sdílet tento článek

Byl pro Vás článek užitečný?

  

Diskuze k článku

Chcete sledovat diskuzi ke článku e-mailem?
K článku zatím nejsou žádné komentáře. Chcete-li vložit komentář, klikněte na tlačítko Nový komentář.
 
Hledání v článcích

Hledejte například: Austrálie, studium v Anglii, Au-pair, práce v Německu, (jméno agentury), Erasmus, brigáda...oblibene

RSS Odebírat novinky přes RSS/XML

Nazkušenou.cz on Facebook