Chci si nechat zařídit studium v zahraničí

Seznam našich spolehlivých agentur a škol zajišťujících studium v zahraničí Anglie, Austrálie, Irsko, USA Německo, Velká Británie, EU, Kanada
více informací»

Chci přímo kontaktovat zahraniční jazykové školy

Seznam spolehlivých zahraničních jazykových škol. Angličtina, němčina, francouzština, ruština, španělština…
více informací»

Chci si nechat zařídit práci v zahraničí

Seznam našich spolehlivých agentur zajišťujících práci v zahraničí - krátké pracovní pobyty i zaměstnání, au-pair, letní tábory, práce na farmách…
více informací»

Vzhůru do zahraničí za prací - s pracovní smlouvou před odjezdem

Taky tě láká vyměnit práci nebo brigády v malém českém rybníčku za něco neznámého, a o to zajímavějšího? Nebo jsi čerstvě po škole a rád bys získal praxi a zkušenosti, kterými se hned tak někdo chlubit nemůže? Pokud se nerad seznamuješ s lidmi, radši sedíš doma než cestuješ, obvykle jen čekáš, co ti spadne shůry, nestojíš o to, zdomácnět v jiném jazyku než češtině, a vlastně ani moc pracovat nechceš ... nic tu pro tebe nemáme! Pokud jsi ale otevřený všemu novému, máš rád lidi, baví tě jazyky a práce se neštítíš, máme pro tebe tip. Nechat za sebou všechno známé, všední, domácí a vrhnout se za pracovní zkušeností do světa!


Ředitelka MSM Academy, Iveta Konvičná

Je to ale pro tebe vůbec reálné? Máš šanci dostat práci, co ti bude sedět? Nevysedneš z letadla a nezjistíš, že je všechno jinak, než to vypadalo před odletem? O tom všem jsme si povídali s Ivetou Konvičnou, ředitelkou MSM Academy, pražské jazykové školy, která kromě pořádání tuzemských jazykových kurzů vysílá zájemce na studijní i pracovní programy v zahraničí.

Kolika lidem už jste pomohli práci v zahraničí získat?

Za rok se nám do programu přihlásí stovky lidí, jen asi desetina z nich ale najde dostatečnou motivaci, aby prošla celým procesem. Někdy u neúspěšných kandidátů hrají roli jejich nedostatečné zkušenosti nebo nevyhovující jazyková úroveň. I přesto jsme ale přesvědčení, že naše programy práce v zahraničí jsou pro všechny, a i proto naše portfolio rozšiřujeme o další destinace a pozice, abychom mohli pomoci i uchazečům s nižší úrovní angličtiny nebo s menšími zkušenostmi.


Jak dlouho obvykle na dané pozici lidé pracují?

Pobyty se pohybují od dvou měsíců až do jednoho roku. Nejdelší požadavek jsme zatím dostali na 6 měsíců.

Na kterou pozici ve které zemi jste dosud umístili nejvíce uchazečů?

Nejvíce spolupracujeme s Velkou Británií a s Irskem a klientům představujeme převážně pozice v pohostinství. Oblíbené jsou pozice číšníka či servírky, kuchaře, recepční nebo pokojské. Další pracovní možnosti jsou v USA, Francii, Španělsku a přes léto v Chorvatsku.

Jaké pozice jsou nabízeny pro práci v zahraničí?

Momentálně se specializujeme na práci v pohostinství a administrativní pozice. Na sezónu 2019 připravujeme přidávat mnoho dalších specializací z oboru marketing, vzdělávání, sportovní management, finanční oblast a design. Mnoho příležitostí u nás nalezne i mládež, která má ráda aktivní a zábavnou práci, v našem portfóliu naleznou práci v zábavních střediscích, animátorské pracovní pozice či jako delegáti v hotelových resortech. Nezůstaneme pozadu ani s novými destinacemi, a to i z těch exotických. Rozhodně budeme rádi, když se nám klienti s tímto zaměřením ozvou, případně budou sledovat naše stránky MSM Academy, kde je budeme informovat o aktuální situaci.

Jak probíhá vlastní získání práce?

Naší rolí je konzultovat celý proces tak, aby se pro vás stal co nejjednodušším. Jako první si vyžádáme váš životopis v angličtině a představu o pobytu. Hlavně nás zajímá, kdy chcete odjet, na jak dlouho a jak reálné jsou vaše představy o práci, výdělku a dalších náležitostech. Krátce si prověříme vaši angličtinu a pak už pracujeme na vašem životopise - poradíme vám, jak ho sestavit a vyzdvihnout ty nejdůležitější zkušenosti. V tu chvíli začínáme mluvit s našimi agenty v zahraničí, kteří nám na váš profil dají zpětnou vazbu. Někdy si vyžádají doplnění v životopise, někdy chtějí připojit motivační dopis, někdy se stane i to, že jim váš profil nevyhovuje a my vám tak musíme nabídnout jiný program. Poté vám poradíme, jak provést ústní pohovor přes Skype nebo jinou platformu. Tyto pohovory probíhají vždy online. A pokud na pohovoru uspějete, jste připraveni koupit si letenku a naplánovat svůj odjezd.

Kolika pohovory průměrně projde běžný uchazeč o práci v zahraničí, než práci najde? S Vaší asistencí a konzultacemi je určitě spojen určitý poplatek; pokud je pohovorů více, platím jeden asistenční poplatek nebo musím zaplatit opakovaně?

Většinou zájemci prochází asi dvěma pohovory, jsou ale i takoví, kterým je pozice nabídnuta hned po prvním pohovoru. Poplatek nám platíte jen jednou, protože neplatíte za zprostředkování, ale za konzultaci, která vás provází celým programem.

Podepíšu pracovní smlouvu a mám tedy jistotu, že jsem na dohodnuté místo přijat, ještě před odjezdem z ČR?

Pracovní místo máte vždy jisté ještě před odjezdem a doporučujeme klientům, aby si dříve, než obdrží pracovní smlouvu, nekupovali letenky. Chceme, aby zájemci měli jistotu toho, co budou v zahraničí dělat, a že o ně bude postaráno.

Co když zaplatím poplatek za zprostředkování a vhodnou práci nenajdu? Může se to stát?

Ano, i to se může stát. Právě proto zahraniční partneři poplatky účtují v několika vlnách. Problém může nastat právě během pohovoru, kdy se klient nezvládne správně odprezentovat a nedostane tak nabídku. Může se stát i to, že nabídku dostanete, ale příliš dlouho se rozhodujete a místo mezitím obsadí někdo jiný. Vždy klientům doporučuji, aby si sami pro sebe nastavili nejen představu o ideální práci v zahraničí, ale i limity, za které nechtějí zajít. Tím jsme schopni eliminovat dlouhé rozhodování a správně nastavit očekávání.

Co když mi práce nebude vyhovovat? Pomůžete mi najít jinou? Za jakých podmínek?

Máte možnost pracovní nabídku odmítnout po pohovoru se zaměstnavatelem. Pokud už jste v zahraničí a nelíbí se vám vaše práce, vždy je pro nás klíčové udělat maximum pro to, abychom situaci vyřešili bez nutnosti hledat novou práci. Práce v zahraničí není vždy pohodlná záležitost, ale snažíme se, aby naši klienti měli veškerou podporu, zároveň ale aby se postavili novým výzvám. Zatím jsme s žádným klientem neřešili, že by bylo nutné práci změnit, vždy jsme problémy vyřešili tak, aby mohl zůstat na svém původním místě.

Pokud se po měsíci v zahraničí budu třeba z rodinných důvodů potřebovat vrátit do ČR, nebude problém se ze zaměstnání v zahraničí vyvázat?

I takové situace se stávají. Každý z klientů, kteří odjedou pracovat do zahraničí, se tam sami za sebe každodenně setkávají se svými kolegy a manažery, kteří je mají na starost. V takovém případě je nutné konzultovat tuto situaci přímo se svými nadřízenými a poté samozřejmě můžete rozvázat kontrakt, stejně jako v každé práci tady v Česku. Další podmínky jsou potom specifikovány konkrétním zaměstnavatelem ve smlouvě, kterou obdržíte spolu se samotnou pracovní nabídkou.

Jsem zatím na VŠ a rád bych vyrazil na prázdniny do USA. Pořádně si pocestovat, ale tak, aby mě to nezruinovalo.

V tomto případě bych vám doporučila speciální program Work and Travel.

Jsem projektant s VŠ a 8 lety praxe v oboru. Mluvím plynně anglicky i německy. Kamarád je začínající programátor s bezchybnou angličtinou. Pomůžete nám najít práci alespoň trochu v oboru? Na léto, případně i na delší dobu?

Umíme si poradit i s takto náročnou klientelou, která má specifické požadavky. Ne všechny možnosti, které jsou nabízeny v zahraničí, jsou zveřejněny. Proto je potřeba, aby se nám zájemci ozvali a nezávazně zaslali své CV v angličtině spolu se svými požadavky. My jim už zpracujeme nabídku, která není závazná, ale přímo na míru.

Nemám speciální požadavky ani na typ práce, ani na zemi. Chci si jen dobře vydělat a podívat se někam ven. Jazyky neumím, jen základní fráze anglicky. Mám šanci získat práci, nebo je to ztracené?

V tomto případě bych vám doporučila spíše jeden z jazykových kurzů, které vám můžeme nabídnout v mnoha destinacích od Británie až po Austrálii, Kanadu či USA. K práci v zahraničí vždy budete potřebovat alespoň středně pokročilou úroveň angličtiny. Když pro nic jiného, tak pro navázání vztahů s kolegy, ale samozřejmě i pro výkon vaší práce. Rádi s vámi naplánujeme, jak se na tuto úroveň dostat a poté vám pomůžeme najít práci, která bude splňovat vaše představy.

Kontakty na MSM Academy:
Telefon: 778 766 400
Email: study@msmacademy.eu
Webová stránka: msmacademy.eu
Adresa:
Černá Labuť – 3. Patro
ul. Na Poříčí 25
110 00 Praha 1 - Nové město


Sdílet tento článek

Byl pro Vás článek užitečný?

  

Diskuze k článku

Chcete sledovat diskuzi ke článku e-mailem?
K článku zatím nejsou žádné komentáře. Chcete-li vložit komentář, klikněte na tlačítko Nový komentář.
 
Hledání v článcích

Hledejte například: Austrálie, studium v Anglii, Au-pair, práce v Německu, (jméno agentury), Erasmus, brigáda...oblibene

RSS Odebírat novinky přes RSS/XML

Nazkušenou.cz on Facebook