Chci si nechat zařídit studium v zahraničí

Seznam našich spolehlivých agentur a škol zajišťujících studium v zahraničí Anglie, Austrálie, Irsko, USA Německo, Velká Británie, EU, Kanada
více informací»

Chci přímo kontaktovat zahraniční jazykové školy

Seznam spolehlivých zahraničních jazykových škol. Angličtina, němčina, francouzština, ruština, španělština…
více informací»

Chci si nechat zařídit práci v zahraničí

Seznam našich spolehlivých agentur zajišťujících práci v zahraničí - krátké pracovní pobyty i zaměstnání, au-pair, letní tábory, práce na farmách…
více informací»

„ZAŽIJTE KANADU“ - studium a práce ve Vancouveru

Pravděpodobně jste nejednou slyšeli, že studium nebo práce v zahraničí je zkušenost k nezaplacení, která zvýší vaše šance na lepší uplatnění. Málokdo už nám ale dokáže poradit, jak tento odvážný krok zrealizovat. Někdo se vydá do zahraničí na vlastní pěst, někdo s pomocí rodiny či známých a někdo využije profesionálních služeb studentských agentur. Já sama jsem využila poslední variantu a díky ní jsem po svém návratu z Kanady získala práci, ve které své zkušenosti zúročuji každý den, když je předávám dalším lidem.

Proč do Kanady?

Rozhodli jste se, že chcete do zahraničí opravdu odjet a nevíte kam? Já jsem vyrazila do Kanady, aniž bych přesně věděla proč, vybrala jsem si ji spíše intuitivně a protože mám ráda přírodu a hory. Až na místě jsem zjistila, že tato země je skvělým místem z mnoha důvodů. Je to opravdu multikulturní země, takže jsem se tam ani minutu necítila jako cizinec, Kanaďané jsou přátelští a ve většině případů vzdělaní lidé, kteří se s vámi dají do řeči a neváhají pomoci. Navíc Kanada nabízí neskutečné sportovní i kulturní vyžití, takže je jen na vás, do jakých aktivit se zapojíte – můžete lyžovat, jezdit na bruslích, lézt po horách, užívat si města, festivalů, koncertů, zkrátka čehokoliv, co vás napadne.

Jak rok v Kanadě naplno využít?

Pokud byste se rozhodli, že je Kanada tím pravým místem pro Vás, doporučuji si zažádat o tzv. Working Holiday vízum, na které můžete rok v Kanadě cestovat, v případě zájmu neomezeně pracovat a až 6 měsíců studovat. Spojit tohle všechno vám umožní třeba program kvalitní jazykové školy Tamwood, která má své kampusy ve Vancouveru a Whistleru. Nabízí nejen studium jazykových kurzů od obecné angličtiny přes přípravu na jazykové zkoušky, ale také zajištění práce v Kanadě.

Po škole na nejlepší sjezdovky v celé Kanadě

Škola Tamwood má svůj kampus ve Whistleru, lyžařském rezortu, který hostil Olympijské hry ve Vancouveru v roce 2010. Je jen pár metrů od lanovky Peak to Peak Gondola, nejdelší v celé Severní Americe. Po 4 hodinách ve škole můžete doslova vyběhnout na Blackcomb Mountain a vybrat si z více než 200 sjezdovek, 38 vleků a 8 snowparků. Můžete také absolvovat instruktorský kurz a na svoje vysněné prázdniny si přivydělat jako horolezecký, lyžařský nebo snowboardový instruktor.

Rozmanitý výběr práce v Kanadě

Zní vám tohle jako splněný sen, ale nevíte, jak svojí cestu zaplatíte? Na začátku musíte počítat s náklady za vízum (€110), za zpáteční letenku (cca 20 000 Kč) a pojištění (cca 12 000 Kč). Měsíční životní náklady v Kanadě se hodně odvíjejí od vašeho stylu života, ale doporučená částka do začátku je $800 na měsíc. Na Working Holiday vízum ale můžete také pracovat, takže si na cestování po Kanadě můžete přivydělat přímo na místě.

Škola Tamwood a její agentura Go International nabízejí asistenci s hledáním práce ještě před odletem do Kanady anebo přímo tam. Pomohou vám zařídit daňové číslo, otevřít účet v bance, poradí, jak postupovat při hledání práce a hlavně vám umožní přístup do databáze svých pracovních nabídek. Můžete vybírat z takových pracovních pozic jako lyžařský instruktor v zimním středisku Whistler, číšník v restauraci nebo baru, různé druhy zaměstnání v hotelích v národních parcích Banff a Jaspers, asistentka prodeje v nákupních centrech v krásném Vancouveru a podobně. Za hodinu práce si můžete vydělat od $10 do $20 dolarů, zlepšit svou angličtinu a získat cenné zkušenosti. Zažijte Kanadu i vy.

Informujte se o možnosti vrácení daní při práci v zahraničí.


Sdílet tento článek

Byl pro Vás článek užitečný?

  

Diskuze k článku

Chcete sledovat diskuzi ke článku e-mailem?
Az na vysi vydelku..souhlas
Autor: Dan (26.01.2011)
Hezky psany...ale vydelek 20 dollaru na hodinu je pro 99% absolventu Working holiday programu naprosto nerealizovatelny,protoze neni realizovatelny ani pro znacnou cast obycejnych kanadanu,ci cerstvych immigrantu.
Autor: jakub (06.03.2011)
Ahoj a klik si tedy vydelam treba na stavbe ve Vancouveru?
Re:
Autor: AKA32 (05.04.2011)
delal jsem ve vancouveru na stavbe a platy obycejnych pracovniku jsou od 12 do 15. Min bys dostat nemel.
 
Hledání v článcích

Hledejte například: Austrálie, studium v Anglii, Au-pair, práce v Německu, (jméno agentury), Erasmus, brigáda...oblibene

RSS Odebírat novinky přes RSS/XML

Nazkušenou.cz on Facebook