Chci si nechat zařídit studium v zahraničí

Seznam našich spolehlivých agentur a škol zajišťujících studium v zahraničí Anglie, Austrálie, Irsko, USA Německo, Velká Británie, EU, Kanada
více informací»

Chci přímo kontaktovat zahraniční jazykové školy

Seznam spolehlivých zahraničních jazykových škol. Angličtina, němčina, francouzština, ruština, španělština…
více informací»

Chci si nechat zařídit práci v zahraničí

Seznam našich spolehlivých agentur zajišťujících práci v zahraničí - krátké pracovní pobyty i zaměstnání, au-pair, letní tábory, práce na farmách…
více informací»

Rozhovor: Možnosti studia a práce v zahraničí

Rádi byste vycestovali do zahraničí za studiem cizího jazyka nebo za prací? Zároveň byste chtěli cestovat a poznávat nová místa? Jaké jsou možnosti a co například nabízí agentura STUDYLINE se dozvíte v následujícím rozhovoru.

Jaké programy jsou mezi studenty nejpopulárnější?

Stále větší zájem je o letní jazykové pobyty pro děti a mládež a také o studium na středních školách a univerzitách v zahraničí. O rostoucím zájmu o tyto pobyty svědčí i fakt, že jsme v letošním roce nemohli přijmout a umístit všechny zájemce o studium na střední škole v USA, právě z důvodu velkého zájmu o tento program. Nabídka našich kurzů a programů je však velmi široká a každým rokem přibývají nové. V letošní sezóně je v naší nabídce novinkou například studijně pracovní program na Maltě.

O jaké studijní destinace je největší zájem?

Nejčastěji se jezdí za studiem do Velké Británie, Austrálie a USA. Pro ty, kteří chtějí spojit hezkou dovolenou v teple u moře se zdokonalením se v angličtině, je ideální Malta. Ti co chtějí spíše poznávat, než relaxovat na pláži volí Velkou Británii nebo Irsko.

Čím si vysvětlujete velký zájem o tak vzdálenou zemi jakou je Austrálie?

Austrálie je ideálním místem, kde lze spojit studium s prací, poznat nové přátele z celého světa a prožít spoustu dobrodružství při cestování. Studium v Austrálii patří mezi stále populárnější (ročně odjíždí do Austrálie studovat kolem 3000 Čechů a Slováků) hned z několika důvodů: klima, pláže, exotika - každý kousek Austrálie je pro Evropana exotický, nádherný a naprosto unikátní, přijatelná cena – studium v Austrálii je levnější než v některých jiných anglicky mluvících zemích, přijatelné životní náklady – díky pracovnímu povolení a nízkým životním si student může pobyt užít opravdu naplno, životní styl – první co Vás v Austrálii příjemně překvapí je přátelská, otevřená a pohodová povaha Australanů.

Jaké typy studia nabízejí jednotlivé školy?

Kurzy pro dospělé nabízejí školy ve všech výše zmíněných zemích, ale i v ostatních jako je Španělsko, Německo, Rakousko, Francie a další. Jazykové kurzy mohou být v různých intenzitách, v kombinaci s konverzacemi, lekcemi obchodního jazyka, v menších skupinách (tzv. Minigroup) nebo individuální (One-to-one). Délka a intenzita studia je u jazykového pobytu volitelná, je možné studovat dva týdny, zdokonalovat se v jazyce po celé léto nebo v průběhu roku i déle.

Dalšími možnostmi jsou specializované kurzy pro děti a mládež (Freestyle, Adventure, Classic atd.), učitele jazyků, manažery, kurzy Club 50+ pro seniory a kurzy kombinované s golfem, tenisem, flamengem, vařením, uměním, literaturou apod.

Velký zájem je také o dlouhodobé jazykové kurzy v zahraničí připravující k některé z mezinárodních zkoušek. Mezi nejpopulárnější patří zejména anglické Cambridgeské zkoušky FCE, CAE, CPE a kurzy akademický semestr a rok.

Jak probíhá výběr školy a programu?

Celý postup vyřizování studijního pobytu v zahraničí začíná v ideálním případě schůzkou, na které zájemci poradíme s výběrem lokality, školy, vhodného kurzu, ubytování a dalších služeb na míru dle úrovně pokročilosti studovaného jazyku, možností a stanovených cílů klienta. Celé vyřízení studijního pobytu v zahraničí trvá od 2 do 8 týdnů (u zemí s vízovou povinností déle).

Kde mohou studenti využít vašich služeb?

STUDYLINE nabízí své služby prostřednictvím pěti kanceláří v Praze, Brně, Plzni, Liberci a Olomouci. Klienti STUDYLINE mohou také využívat služeb našich partnerských agentur v Austrálii, Novém Zélandu, USA, Kanadě a Velké Británii.

Informujte se o možnosti vrácení daní při práci v zahraničí.


Sdílet tento článek

Byl pro Vás článek užitečný?

  

Diskuze k článku

Chcete sledovat diskuzi ke článku e-mailem?
Australie minuly rok
Autor: Tomas (04.06.2010)
Byl jsem pres STUDYLINE v Australii a mohu jen doporucit!
Re: Australie minuly rok
Autor: Daniel (23.10.2010)
A byl si tam pracovat,nebo studovat...?
 
Hledání v článcích

Hledejte například: Austrálie, studium v Anglii, Au-pair, práce v Německu, (jméno agentury), Erasmus, brigáda...oblibene

RSS Odebírat novinky přes RSS/XML

Nazkušenou.cz on Facebook