Chci si nechat zařídit studium v zahraničí

Seznam našich spolehlivých agentur a škol zajišťujících studium v zahraničí Anglie, Austrálie, Irsko, USA Německo, Velká Británie, EU, Kanada
více informací»

Chci přímo kontaktovat zahraniční jazykové školy

Seznam spolehlivých zahraničních jazykových škol. Angličtina, němčina, francouzština, ruština, španělština…
více informací»

Chci si nechat zařídit práci v zahraničí

Seznam našich spolehlivých agentur zajišťujících práci v zahraničí - krátké pracovní pobyty i zaměstnání, au-pair, letní tábory, práce na farmách…
více informací»

Studium v USA

… na střední škole

Americké střední školy nejsou rozděleny na gymnázia, obchodní akademie a další odborné střední školy jako u nás. Existuje pouze jeden typ – high school. Studenti si pak volí jednotlivé předměty (povinné jsou jen některé), podle svého zaměření. Pro vyřízení studia na střední škole v USA se obraťte na některou z autorizovaných (českých nebo amerických) agentur, které mohou tento typ pobytů zařizovat. Podmínky a finanční náklady pro zařízení pobytu se mohou u jednotlivých škol částečně lišit.
Nejčastěji si studenti vybírají studium na celý školní rok, lze však vyřídit také půlroční pobyt (5 měsíců).
Osvědčuje se myslet na jazykovou vybavenost už dopředu. Středoškolák, který před odjezdem do USA navštěvuje kurzy angličtiny, nestráví první měsíce v cizině tápáním a posunkováním a z ročního pobytu si může odvézt výborné znalosti angličtiny.

Podrobnosti najdete v článku Studium na střední škole v USA.

Klikněte, zavolejte, zeptejte se
kvalifikovaná pomoc s hledáním kvalitního studia v zahraničí

… na vysoké škole

Studium na univerzitě v USA se liší od českých zvyklostí. Přednášky jsou povinné a aktivní účast na hodinách se vyžaduje. Bakalářská (pregraduální) studia trvají tři až čtyři roky, navazují na ně magisterské a dále doktorandské programy.
K přihlášce je třeba přiložit také výsledky testu TOEFL či jiného adekvátního testu (např. GMAT či GRE).
Studium je finančně náročné, ale výběrové vysoké školy nabízí možnost získání stipendií. Podmínkou jsou ovšem vynikající výsledky ze střední školy a podobně výborně musí dopadnout také standardizované přijímací zkoušky (SAT či ACT). Nebuďte překvapeni, když bude univerzita vyžadovat (kromě životopisu a motivačního dopisu) doporučující dopis od některého z vašich bývalých vyučujících.

Studenti doktorandského studia (a v některých případech i magisterských oborů) mohou využít programů Fulbrightovy komise

Prostudujte si také oficiální stránky sítě EducationUSA.

… na jazykové škole

USA je po Anglii druhou nejoblíbenější destinací pro studium na zahraniční jazykové škole. Svoji angličtinu si zde zlepšují nejen studenti, kteří zde pracují na částečné úvazky (či jako aupair). Studium angličtiny za velkou louží často volí i ti, kteří chtějí studovat víc než jen dva týdny. Přece jen se nevyplatí platit si letenku do Států jen kvůli 14 dnům.
New York, San Francisco, Miami, Boston, Denver či Honolulu? Studovat angličtinu lze po celém území USA a záleží především na vás. Výběr města ke studiu závisí na jazykové škole a osobních preferencích studenta.


Sdílet tento článek

Byl pro Vás článek užitečný?

  

Diskuze k článku

Chcete sledovat diskuzi ke článku e-mailem?
Autor: Majka (25.05.2011)
Všechny informace o New Yorku najdeš pohromadě třeba na newyorkcity.cz/
 
Hledání v článcích

Hledejte například: Austrálie, studium v Anglii, Au-pair, práce v Německu, (jméno agentury), Erasmus, brigáda...oblibene

RSS Odebírat novinky přes RSS/XML

Nazkušenou.cz on Facebook