Chci si nechat zařídit studium v zahraničí

Seznam našich spolehlivých agentur a škol zajišťujících studium v zahraničí Anglie, Austrálie, Irsko, USA Německo, Velká Británie, EU, Kanada
více informací»

Chci přímo kontaktovat zahraniční jazykové školy

Seznam spolehlivých zahraničních jazykových škol. Angličtina, němčina, francouzština, ruština, španělština…
více informací»

Chci si nechat zařídit práci v zahraničí

Seznam našich spolehlivých agentur zajišťujících práci v zahraničí - krátké pracovní pobyty i zaměstnání, au-pair, letní tábory, práce na farmách…
více informací»

Jak se dostat na střední školu v USA?

Jak se dostat na střední školu v USA? Chce to dobrou angličtinu a špetku odvahy

Zažít na vlastní kůži studium americké střední školy, se školními plesy, sportovními zápasy, prostě tak, jak ho vykreslují americké filmy, je snem mnoha teenagerů. A sny se mají plnit zvlášť, když je dnes možné se na americkou „high school“ dostat. Mrkněte na možná úskalí, prostudujte informace o stipendiích, a pak už se vydejte sbírat zkušenosti za oceán!

Jakou střední školu v USA vybrat? Co všechno je potřeba zařídit? Potřebuju americké vízum? Mám nárok na stipendium? A co když ani pořádně neumím jazyk?! Tyhle a další otázky se honí hlavou budoucím americkým středoškolákům i jejich rodičům.

Z jakých středních škol ve Státech můžu vybírat?

Ve Spojených státech vedle sebe fungují dva typy středních škol: soukromé a veřejné. A studovat můžete na obou z nich. Kvalitnější výuku a zázemí poskytují v USA soukromé školy, zároveň u nich ale musíte počítat s vysokým školným.

Naopak na amerických veřejných středních školách, které jsou zařazeny do takzvaného systému SEVIS, můžete studovat za přijatelných finančních podmínek. Studium je možné i na středních školách, které v systému SEVIS nejsou. Studium na nich vám zprostředkuje studentská agentura.

Moje požadavky na střední školu v USA jsou specifické. Co mám dělat?

Spojte se s agenturou, která se specializuje na zajišťování pobytů na středních školách v USA. Koordinátoři v těch kvalitních mají nejen osobní zkušenosti, ale i cenné kontakty. A pro špičkovou agenturu není problém zajistit studium na jakékoli střední škole. Bez navýšení ceny programu, protože odměnu agentuře platí sama škola nebo americká agentura.

Máte-li doma talentovaného sportovce, vítěze školních olympiád, nadaného hudebníka nebo umělce, agentura STUDYLINE vám může pomoci i se zajištěním stipendia na soukromé střední škole. To může pokrýt velkou část školného (i na prestižních výběrových středních školách), ubytování a stravování. O jeho udělení rozhoduje nadání, motivace, výsledky písemného testu z angličtiny a pohovoru se zástupci školy.

Jaké jsou základní požadavky pro studium na americké střední škole?

Zájemce o studium na americké střední škole nemusí nutně být premiant ročníku. Oficiální podmínky programu říkají, že studentovi v době nástupu na státní střední školu v USA musí být 15 až 18,5 roku a angličtinu musí ovládat minimálně na úrovni intermediate. Potřeba je dobré hodnocení od učitele angličtiny a také minimálně 222 bodů v jazykovém ELTIS testu.

Mezi podmínky patří i studijní průměr, který nesmí být horší než tři. Student také musí být emocionálně vyspělý a v perfektním zdravotním stavu. Požadavky pro přijetí na soukromou školu jsou podstatně flexibilnější a liší se školu od školy.

Jak začít se zařizováním studia na střední škole v USA?

Pobyty na státních středních školách v USA zajišťují jen státem licencované americké agentury, označované jako J-1 sponsors. A ty mají své partnery i v Česku v podobě studentských agentur. Při výběru agentury vždy dejte na reference studentů, kteří mají pobyt a studium ve Státech za sebou.

Informací bude spousta a orientace v nich nelehká. Kvalitní agentura vám ale pomůže. Pomocnou ruku podá i při vyřizování víza, nákupu letenky nebo na školení před odletem. Rodiče pak právě od agentury dostávají informace o tom, jak si jejich ratolest vede. A v případě jakýchkoli (i drobných) trablů dokáže studentovi pomoci i přímo na místě. Ať už půjde o administrativu ve škole nebo „nesednutí si“ s hostitelskou rodinou.

Jaké jsou formality pro úspěšné vyřízení studia?

Zájemci o studium absolvují už zmíněný ELTIS test a krátké interview. To ověří schopnost mluvit a porozumět a také gramatiku. A pak už je na řadě „jen“ administrativa – vyplnění přihlášky do programu, zdravotní prohlídka, zajištění potvrzení od školy, hodnocení od učitele angličtiny, vyřízení víza a mnoho dalších kroků při vyřizování pobytu.

Jak je to se stipendiem? Kdo na něj má nárok?

Plánujete-li studium na prestižní soukromé střední škole v USA a máte výrazně nadprůměrné studijní výsledky (případně sportovní, umělecký, hudební nebo jiný talent), agentura STUDYLINE vám pomůže se zajištěním stipendia, které vám pokryje část nákladů na školné, ubytování a stravu. Stipendium ročně získá mnoho Čechů. Čeští stipendisté jsou ve Státech obecně velmi úspěšní. A velká část z nich v budoucnu pokračuje i ve studiu na zahraniční univerzitě.

Co když neumím jazyk?

S bídnou angličtinou na americké střední škole studovat nemůžete, ale vyrazit do USA můžete na jazykový kurz. A na výběr máte opět z několika variant. Cenově výhodné jsou semestrální kurzy v délce 20 až 26 studijních týdnů, nebo kurz, který trvá 32 studijních týdnů, tedy celý akademický rok. A díky němu a velké intenzitě výuky se můžete v jazyce zlepšit až o tři jazykové úrovně.

Studovat angličtinu však můžete i kratší dobu. Velmi populární jsou dvoutýdenní kurzy pro mládež nebo pro dospělé. Pro začátečníky i pro velmi pokročilé. Individuální nebo skupinové. Vycestovat do USA můžete i na přípravný kurz, pokud plánujete skládat některou z mezinárodních zkoušek, jako jsou anglické FCE, CAE a CPE nebo americký TOEFL.

A protože život není jen o studiu, můžete si k lekcím angličtiny přidat ještě lekce golfu, tenisu, tance nebo třeba vaření.

Co potřebuji k jazykovému kurzu v USA?

Nejdůležitější roli při výběru kurzu hrají finance. Cena jednotlivých kurzů se přirozeně liší podle jejich délky, lokality, úrovně a dalších parametrů..

Pokud namísto studia na střední škole v USA zvolíte jazykový kurz, nečeká vás složitá administrativa ani zdravotní prohlídka. Vyřídit si ale musíte studentské vízum osobně na americké ambasádě. I s vyřízením jazykového kurzu vám může pomoci agentura, která kromě kurzu zajistí i ubytování, cestovní pojištění nebo letenky.

hcete studovat na střední škole v USA nebo do USA vyrazit na jazykový kurz? Obraťte se na agenturu Studyline, která pro vás sepsala tento článek a která na českém trhu úspěšně funguje už od roku 1999. Zkušení a vstřícní zaměstnanci vám poradí jak na studium střední školy v USA, a poskytnou informace o jazykových kurzech v USA. Vydejte se do některé z poboček v Praze, Brně, Plzni a Liberci a udělejte první krok ke svému snu!


Sdílet tento článek

Byl pro Vás článek užitečný?

  

Diskuze k článku

Chcete sledovat diskuzi ke článku e-mailem?
Autor: Kamila (24.03.2016)
Já o studiu v USA taky dost přemyslím. Dobrou nabídku a cenu má Studyline. Zda se mi to hodně výhodný, nemáte někdo s nimi zkušenost? Tady odkaz primo na tu stránku: www.studyline.cz/str… Díky za odpověď.
ja a USA
Autor: Martina Marná (29.03.2016)
Já jsem se studovala rok na střední v USA a nelituju. Ze začátku to bylo těžký, ale nic jiného než to zkousnout a vydržet mí nezbylo. Podle mě jen díky tomu mám teď angličtinu na super úrovni.
Re: ja a USA
Autor: Lenička (31.03.2016)
Ahoj a s jakou agenturou jsi byla a kde, prosím? Taky se teď po něčem dívám. Díky
Re: ja a USA
Autor: Martina Marná (31.03.2016)
Byla jsem na farmě v Iowě :-), ale super zkušenost. Nejprve je potřeba udělat test z angliny a pak vyplníš přihlášku. Pak ti hledají rodinu a školu a vyřizují vízum. Já jsem tam byla s agenturou Studyline, mají dobrou cenu a taky služby. Fakt dobrá zkušenost. :)
Autor: Nela (10.04.2023)
Mohu se zeptat a mohu tam když jsem na ucnaku není to nějak omezené jenom na stredni škole?
 
Hledání v článcích

Hledejte například: Austrálie, studium v Anglii, Au-pair, práce v Německu, (jméno agentury), Erasmus, brigáda...



oblibene

RSS Odebírat novinky přes RSS/XML

Další články k tématu

Studium v zahraničí

Nazkušenou.cz on Facebook