Chci si nechat zařídit studium v zahraničí

Seznam našich spolehlivých agentur a škol zajišťujících studium v zahraničí Anglie, Austrálie, Irsko, USA Německo, Velká Británie, EU, Kanada
více informací»

Chci přímo kontaktovat zahraniční jazykové školy

Seznam spolehlivých zahraničních jazykových škol. Angličtina, němčina, francouzština, ruština, španělština…
více informací»

Chci si nechat zařídit práci v zahraničí

Seznam našich spolehlivých agentur zajišťujících práci v zahraničí - krátké pracovní pobyty i zaměstnání, au-pair, letní tábory, práce na farmách…
více informací»

Stáž v Madridu

Po ukončení studia na VŠE v Praze jsem se rozhodla, že před nástupem do pracovního procesu využiji statusu čerstvý absolvent a zúčastním se zahraniční stáže v rámci programu Leonardo Da Vinci, který zaštiťuje Evropská Unie. Vzhledem k tomu, že moje vysoká škola nezajišťovala zprostředkování tohoto programu, sedla jsem k internetu a hledala jiné alternativy, jak se k němu dostat. Zcela náhodou jsem narazila na agenturu, která zprostředkovává studentské pracovní pobyty v zahraničí, stáže apod., a byla jsem nadšená, když jsem viděla, že je možné přes ní využít i program Leonardo Da Vinci.

Agenturu jsem hned kontaktovala a velmi rychle se rozjel proces vyřizování formalit. Všichni zaměstnanci jsou velmi milí a ochotní, takže mi se vším pomohli, vše vysvětlili a nebyl žádný problém. Když bylo všechno podepsané, zajištěné, vyřízené, tak jsem se těšila na začátek ledna, na kdy byl naplánovaný můj odjezd.

Pro místo pracovní stáže jsem si vybrala španělské hlavní město Madrid. Miluji tuhle zemi, její kulturu a španělštinu obecně, takže jsem při výběru vůbec neváhala. Od začátku jsem věděla, kam chci. V Madridu mě přijala partnerská agentura WiredSpain, která vlastně zajistila mé ubytování a umístění v mezinárodní společnosti Global Estrategias/Demos Group, která se zabývá profesním vzděláváním a poradenstvím.

Do Madridu jsem přijela týden před samotným zahájením stáže, tak jsem aspoň měla možnost aklimatizovat se a poznat město lépe, i když jsem ho v minulosti už několikrát navštívila. Ubytování jsem měla perfektní. Lokalita nedaleko centra, v luxusní čtvrti, od metra 5 minut. Byt byl veliký, celkem pro pět lidí, každý měl samostatnou ložnici, byly tam dvě koupelny, velký obývací pokoj a kuchyně. Na spolubydlící jsem taky měla štěstí, ale v průběhu mého dvouměsíčního pobytu došlo i k obměně lidí.

Před tím, než jsem nastoupila do práce, tak mě tam byli oficiálně představit, úplně všem. Takže jsem se asi během půl hodiny políbila se všemi budoucími spolupracovníky. Společnost měla asi 80 zaměstnanců a byla rozdělená na různá oddělení. Já jsem pracovala v oddělení marketingu, kde bylo cca 15 lidí. Všichni byli mladí, děsně sympatičtí a milí. Kdykoli jsem něco potřebovala, nebála jsem se na kohokoli obrátit, i na mého šéfa, který byl mj. úžasný. Kdybych měla aspoň z poloviny tak dobrý pracovní kolektiv jednou tady v Čechách, tak budu šťastná, a vážně nepřeháním.

Co se týče praktických věcí, tak jsem se určitě opět procvičila ve španělštině, hlavně jsem obohatila svou slovní zásobu, zdokonalila jsem se v Excelu a zvykla si na práci v open space. Práce mě moc bavila a akorát jsem litovala, že jsem nemohla zůstat déle.

Během pobytu jsem měla samozřejmě čas i na cestování, na kulturu a především fiesta!!! Poznala jsem spoustu nových lidí, cizince, což je vždycky skvělý, protože kontakty po světě se velmi hodí. Celkově jsem si pobyt opravdu užila a domů se mi vůbec vracet nechtělo. Ale tak to chodí, všechno má svůj konec a začátek. Vzpomínky mám krásné, osobně i profesionálně mi pobyt velmi prospěl, každá životní zkušenost člověka posune dál. Už teď vidím, že mi moje nová praxe ze zahraničí v mém CV prospívá, jelikož tolik pohovorů, na které jsem se dostala během tří týdnů od mého návratu, jsem před tím v průběhu celého podzimu neabsolvovala.

Veronika


Sdílet tento článek

Byl pro Vás článek užitečný?

  

Diskuze k článku

Chcete sledovat diskuzi ke článku e-mailem?
Autor: Eva (03.03.2012)
Můžete mi prosím poslat nějaké informace o tom, přes kterou agenturu jste stáž řešila na mail ev.ku(at)hotmail.com
Autor: Martina (07.03.2012)
Také bych se ráda zeptala na jméno dané agentury.Děkuji. Můj email
Autor: Misa (26.08.2012)
Ahoj, mohla bych se take dozvedet jmeno agentury? Dekuji!
Autor: Tereza (28.12.2012)
Jedná se o agenturu Czech-us, ta zajištuje stáže v rámci Evropské unie, taky jsem přes tuto agenturu byla a velmi mi to vyhovovalo, dostaneš grant od evropské unie který ti pokryje cestu, ubytování a stravu+ ještě ti něco zbyde, vřele doporučuji!
Re:
Autor: Rami (09.01.2013)
Díky za typ ;)
 
Hledání v článcích

Hledejte například: Austrálie, studium v Anglii, Au-pair, práce v Německu, (jméno agentury), Erasmus, brigáda...oblibene

RSS Odebírat novinky přes RSS/XML

Nazkušenou.cz on Facebook