Chci si nechat zařídit studium v zahraničí

Seznam našich spolehlivých agentur a škol zajišťujících studium v zahraničí Anglie, Austrálie, Irsko, USA Německo, Velká Británie, EU, Kanada
více informací»

Chci přímo kontaktovat zahraniční jazykové školy

Seznam spolehlivých zahraničních jazykových škol. Angličtina, němčina, francouzština, ruština, španělština…
více informací»

Chci si nechat zařídit práci v zahraničí

Seznam našich spolehlivých agentur zajišťujících práci v zahraničí - krátké pracovní pobyty i zaměstnání, au-pair, letní tábory, práce na farmách…
více informací»

Odborné stáže dotované z fondů EU

Stáže jsou investicí do budoucna, na tom se jistě všichni shodnou. Účelem je získávání zkušeností nebo jejich rozšíření v oboru studia či v oboru vykonávané profese. Při absolvování stáže v zahraničí si navíc účastníci ve značné míře osvojí cizí jazyk. Výsledek stáže se pak zrcadlí v obdržených referencích a mezinárodní zkušenosti přidané do kolonky Experience v životopisu účastníka.

Jsou stáže placené? Jak zajistit, aby měla stáž v zahraničí smysl a požadovaný přínos?

Platí téměř bezvýhradně, že stáže jsou neplacené. Nicméně pro nezaměstnané, čerstvé absolventy bez zkušeností se nabízí možnost účasti na stáži v zemích EU při čerpání finančních prostředků z grantu programu Leonardo da Vinci. Prvotním předpokladem tedy je být v evidenci úřadu práce, resp. nepracovat a druhým předpokladem je znalost jazyka na dobré úrovni alespoň B1-B2 dle ERR.

Dle našich zkušeností lze stáž považovat za přínosnou, pokud probíhá alespoň 6 týdnů. Námi organizované stáže jsou 8 – 12ti týdenní. 

Skutečný přínos si absolventi uvědomí většinou až po návratu ze stáže. Níže si můžete prohlédnout výsledky stáží účastníků našeho projektu Evropské odborné stáže pro osoby na trhu práce, který byl schválen Národní agenturou pro Evropské vzdělávací programy v roce 2011 a 2012 a financován z grantu programu Leonardo da Vinci.

O jaký program se jedná, a v jakých oborech lze stáž zrealizovat?

Jedná se o program Leonardo da Vinci, který funguje v rámci projektu Mobility mládeže. Bližší informace najdete na internetových stránkách Národní agentury pro evropské vzdělávací programy.


Každým rokem určí Národní agentura jiné prioritní obory, do nichž je třeba účastníky odborné stáže v zahraničí vysílat. V roce 2010-2011 účastníci realizovali stáže zejména v  oborech - marketing, obchod, účetnictví, IT, nebo finančnictví. V roce 2011 – 2012 byl hlavní prioritou obor sociálních služeb. V aktuálních letech 2012-2013 jsou prioritní obory následující - sociální služby, marketing, obchod, účetnictví, ICT, design, právo či finančnictví. 


Kde stáže probíhají?

Naši partneři působí ve Velké Británii (Londýn, Newcastle, Manchester, Edinburgh, Brighton, Oxford, Bournemouth a Plymouth), v Irsku (Dublin), ve Španělsku (Madrid, Barcelona a Malaga) a ve Francii (Bordeaux, Paříž). Všichni naši partneři nejsou v organizaci programu žádnými nováčky a umísťují stážisty do středně velkých společností – hostitelských organizací, se kterými mají předchozí dobré zkušenosti.


Kde mohu zjistit více o vašich projektech?

Více informací o programu Dotovaných stáží financovaných z fondů Evropské unie najdete na našich webových stránkách Czech us.


Sdílet tento článek

Byl pro Vás článek užitečný?

  

Diskuze k článku

Chcete sledovat diskuzi ke článku e-mailem?
K článku zatím nejsou žádné komentáře. Chcete-li vložit komentář, klikněte na tlačítko Nový komentář.
 
Hledání v článcích

Hledejte například: Austrálie, studium v Anglii, Au-pair, práce v Německu, (jméno agentury), Erasmus, brigáda...oblibene

RSS Odebírat novinky přes RSS/XML

Nazkušenou.cz on Facebook