Chci si nechat zařídit studium v zahraničí

Seznam našich spolehlivých agentur a škol zajišťujících studium v zahraničí Anglie, Austrálie, Irsko, USA Německo, Velká Británie, EU, Kanada
více informací»

Chci přímo kontaktovat zahraniční jazykové školy

Seznam spolehlivých zahraničních jazykových škol. Angličtina, němčina, francouzština, ruština, španělština…
více informací»

Chci si nechat zařídit práci v zahraničí

Seznam našich spolehlivých agentur zajišťujících práci v zahraničí - krátké pracovní pobyty i zaměstnání, au-pair, letní tábory, práce na farmách…
více informací»

Práce v Amsterdamu - moje vlastní zkušenost

Vše bylo celkem narychlo. Odlétal jsem již za dva dny, ostatně takto tomu bylo i v únoru. Letenky nám, stejně jako práci a ubytování zařizovala agentura WERK&IK, na cestu a ubytování jsme přispěli 50 eur, které nám měly být strženy z platu.

Očekával jsem, že stejně jako v předchozím případě, nejprve vyřídíme SOFI number (číslo přidělené cizincům úřadem práce – bez něj nelze podepsat pracovní smlouvu), následně podepíšeme smlouvu a druhý den vyrazíme do práce. Na letišti nás však čekal řidič, který nás zavezl rovnou do práce. Neměli jsme na vybranou, takže od šesté hodiny večerní jsme pracovali do devíti do rána (dívky do dvou hodin do rána) a to vše s jednou přestávkou.

Náplň práce obnášela úklid na největším nizozemském výstavišti RAI. Zametání různých větších či menších nečistot, odnášení starých koberců a především – luxování. Nekonečné mnohahodinové luxování jednoho místa stále a stále dokola.

Ubytování

Když nás agentura v únoru nastěhovala do kempu s letními chatičkami, vyřešili jsme zimu horkou vodou, kterou jsme v pet lahvích měli pod peřinou. Pohodlné to sice nebylo, ale přežít se to dalo. V září to však bylo jinak.

První noc práce, kdy dívky odjely s jedním ze zaměstnanců na byt, kde již měly čekat naše věci, mi vyděšeně volala kamarádka, že naše věci v bytě nejsou a všechny postele na spaní jsou obsazené a na stěnách jsou plakáty s erotickou tématikou. Okamžitě jsem kontaktoval Patrika Krammera z agentury, který měl záležitost na starosti. Prý dívky zavezl na špatný byt a vše vyřeší. O víc jsem se nestaral a když v devět ráno skončili, těšil jsem se do postele. Pan Rewiesh z agentury nám však oznámil, že potřebuje sedm pracovníků na práci během dne. Když nikdo neměl zájem (přihlásila se únava z cesty navíc po celonoční práci), zkrátka nás sedm vybral. V jedenáct jsme začali a skončili v pět. Řidič (když jsme se ho konečně dočkali) nás zavezl na byt do města Naarden-Bussum. (Pokud si vzpomenete ze školy, v Naardenu je pochován Jan Ámos Komenský, bohužel návštěvu jeho muzea jsme nikdy nestihli, zavíralo už ve čtyři).

Původně jsme však měli mít zajištěno ubytování v Amsterdamu. Patrik Kramer nás zavedl do postranní uličky před dům, který dříve sloužil jako nevěstinec. Růžové stěny, erotické plakáty, nikomu nepatřící spodní prádlo... Přiložené fotky situaci vystihnou nejlépe.

Tři dny nám na rozkaz pana Rewieshe netekla teplá voda, protože jsme si dovolili používat i koupelnu ve druhém křídle stavení (nikdo nám to ale původně nezakázal a navíc nás zde bydlelo dvanáct, takže nám to přišlo normální). Povlečení na peřiny jsme raději nepoužívali, čisté určitě nebylo.
Druhý den naše práce pokračovala vynášením odpadkových košů a umýváním záchodů. Gina a Jerry, kteří nás vedli, byli moc prima. Jerry nám dokonce za dobrou práci koupil pizzu a Gina holkám poslední den zákusky.

Naarden-Bussum, jak jsme později zjistili, je klidné a pěkné místo (měli jsme pocit, že musíme bydlet v těch nejhorších podmínkách, jaké lze ve městě najít). Lidé zde ani nezamykají dveře svých domovů. Jídlo není o moc dražší než v Čechách, navíc v Bussumu je výborná čokoládovna. Právě čokoládové bonbóny mi dodaly potřebnou energii pro další práci.

Bez smlouvy 

Po několika dnech jsme stále neměli smlouvu ani SOFI number. Jednu noc pak za námi přijel cizí člověk, který chtěl naše pasy, aby je mohl zavést do kanceláře, kde by mohli vytvořit smlouvy. Pasy jsme mu nechtěli dát, viděli jsme ho poprvé v životě. Vysvětloval jsem mu, že ostatní ještě nemají vyřízeno číslo SOFI. Volal do agentury p. Rewieshovi, abychom se s ním domluvili, ale ten byl zřejmě opilý a nebylo mu rozumět. S agenturou byly zmatky běžné.

Dívky měly odlétat o tři dny dříve a nás chlapce čekala ještě práce na poště. Ti, kteří měli řidičský průkaz měli jezdit s dodávkou i do vzdálenějších čtvrtí. Já řidičský průkaz nemám, takže jsem ani řídit nemohl. Ani řidiči však nepodepsali žádný dokument o zodpovědnosti. První odpoledne po práci na poště jsme dorazili domů a volala mi kamarádka, že domů neodletěly, protože je nevyzvedl řidič, který je měl dovézt na letiště. Řidič na ně zkrátka zapomněl (za poslední tři dny spal jednu hodinu) a p. Rewiesh ho před námi strašně ponížil. Peníze za letenky mu strhl z výplaty a z jeho dvouměsíční brigády mu tak nic nezbylo. Dívky nakonec odletěly až třetí den, protože agentura si ještě spletla datum odletu dalšího letadla.

Poslední den na poště jsem pracoval s kolegou ze Slovenska. Po návratu vrátil dodávku, kterou řídil a klíče. Konečně jsme pak v kanceláři podepsali smlouvy, které byly sestaveny tak, abychom se případně nemohli ničeho dovolat.  Pak jsme konečně odletěli (řidič  pro nás přijel pozdě, ale nakonec díky rychlé jízdě, jsme let stihli).

O pár týdnů později začali mí přátelé dostávat výplatu. Já však stále nic. Napsal jsem p. Rewieshovi a ptal se, kde to vázne. Odepsal mi, že mně a kolegovi ze Slovenska, se kterým jsem dělal na poště, strhl každému 250 euro, protože jsme poničili dodávku. Odpověděl jsem, že to není pravda,  a že se to mělo v tom případě řešit na místě po šichtě a ať mi tedy pošle dokumenty týkající se opravy a dokumenty dokazující, že jsme dodávku skutečně poškodili my. Jako další argument jsem uvedl fakt, že nemám řidičský průkaz a navíc jsem nepodepsal  žádný papír, který by upravoval mou spoluzodpovědnost za dopravní prostředek jako spolujezdec. Dostalo se mi strohé odpovědi, že pokud nemám řidičák, uvidí, co se dá dělat.

Po dvou týdnech mlčení jsem volal na českou pobočku WERK&IK, kde mi řekli, že s tím nemohou nic, a že s holandskou pobočkou nemají nic společného. Přesto poslali p. Rewieshovi mail, který mi potom odepsal, že celou kauzu postoupil děvčatům z administrativního oddělení a ať počkám. Na mé další maily neodpovídá dodnes a to je únor 2012.

Desetidenní brigáda, ze které mělo být pár tisíc (domluvený plat byl 5 eur za hodinu, v noci 6), se najednou stala brigáda, kterou jsem nakonec musel ještě splácet, protože abych vůbec mohl do Amsterdamu jet, půjčil jsem si od rodičů.

Závěrem snad mohu jen říct, že krajně nedoporučuji tuto agenturu. Budou s vámi jednat jako s kusem hadru a nejsem rozhodně jediný, kdo nedostal své peníze. Urážky nejsou ojedinělé, nedovoláte se ničeho. Snad vám byl můj příběh přínosný, beru to jako zkušenost a jediné, co mohu udělat, je předat ji dál, aby lidé jako jsou ti z WERK&IK věděli, že takhle jednat nemohou.
(Omlouvám se za kvalitu fotografií, fotil jsem mobilním telefonem.)


Autor textu není členem redakce. Publikovaný text nemusí vyjadřovat názory redakce.


Sdílet tento článek

Byl pro Vás článek užitečný?

  

Diskuze k článku

Chcete sledovat diskuzi ke článku e-mailem?
Zimní pneumatiky
Autor: Venca (04.03.2012)
Lepší nikam nejezdit.
Důvěřuj ale prověřuj
Autor: Jakub (20.04.2012)
Nejdřív si vyber nějakou prověřenou agenturu třeba Otto work force kde mají své ubytování a plat máš minimum podle koletivní smlouvy se svazem agentur..
Re: Důvěřuj ale prověřuj
Autor: petr dvořák (12.04.2013)
máš dobré zkušenosti? to je fajn a nemáš tam známé ? chystám se tam nevíš o nějaké práci? sem zedník díky můj mail je dej vědět dík
Autor: Miloš Lustyk (23.04.2012)
Tak s Ottem,bych určitě nikam nejel mám s nima hodně špatné zkuenosti,v Holandsku žiji už dva roky,a m§j příjezd byl absolutně crazy.Smlouva podepsaná,ale práce skoro dva týdný žádná,přijel sem do městečka Oss,kdesi u prostřed lesa,byl malý camp,kde jsme byli ubytování a mezi naše vedouci patřila banda,stupidních,agresivních Poláků.Nic proti nim nemám,ale to jako způsobem s náma jednali,se mi fakt nelíbilo.Byl jsem ubytován ještě s pár dalšími cizinci,o tom už raději vůbec nemluvím,po dvou týdnech sem si zbalil a jel za kámošem do Haarlemu,a vydal se hledat práci na vlastní pěst.OTTO určitě nikomu nedoporučuji..
Re: Otto jsou fakt zlodeji
Autor: Jaro (15.02.2018)
žádná práce ,někdy jak tady píšete pár hodin týdně ,no humus ,co vyděláš tak si odečtou za ubytovnu ,zlodeji Otto ,už nikdy pod ně
Re: Re: Otto jsou fakt zlodeji
Autor: andrea (29.04.2018)
Dobrý den, chtěla jsem přes otto jed letos ještě s přítelem, ale když ctu ty rezence no nevím :( Můžete mi prosím ještě něco napsat. Prosím na email: děkuji moc
Re: Re: Re: Otto jsou fakt zlodeji
Autor: Petr Cink (30.08.2018)
Rozhodně nedoporučuji!!!! hnus, špína, neplatí domluva, práce, nic! parta do basy a ne na dohazování práce a práce s lidmi, ale nenechám to tak, je to o zdraví, blázni opravdu!
neodjizdejte hlavne, pro vas prospech.
Děkuji! Petr
Autor: pajasXS (05.03.2013)
už jsem tam byl 3x a co jsem slyšel od ostatních tak před pár lety to tam bylo fajt šílené ale teď si nemůžu víceméně stěžovat nedoplatky zaplatily, komunikace občas vázne a řidiči jsou prostě občas vytížení, ale to není jejich vina... dá se tam vydělat dobře, pořád lépe jak v české republice...
Autor: Jirka (05.03.2013)
Mam na vlas stejnou zkusenost s touto spolecnosti a dodnes dluzi nekolik vyplat
Autor: petra (01.09.2013)
Tak ja mam skoro totozny pribeh sem snima byla v roce 2010 a takovy vylet a prace snima + uybotváni bych nikomu neprala ja bydlela jeste na garazi kde to docela slo..Poznala sem v amstru i otce Juliana jancika..a dozvedela sem jak to vsechno snima bylo. Jinak presne jak pises zametou s tebou diky nevedomosti zakonu oni je porusujjou jak na bezicim pasu Patrik uz tam nedela asi a misto nekoho to dela zmrdecek patrik kiss.Ja pak sla pod tu firmu uklizet pod GCA a mela sem se luxusne kdyz sem jim zdrhla:)
Autor: agenturu leto v amsterdamu uz nikdy !!! (15.09.2014)
Podobna zkusenost, odjezd na rychlo, po prijezdu jsme zjistili ze v nasim postelich spi nekdo jiny, 2 hodiny jsme cekali nez se vyspi, vsude strasny bordel, z poradani MS ve veslovani se nakonec ukazalo uklizeni zachodu na MS ve veslovani. Slibovali praci okolo 8 az 10 hodin denne, 8 hodin jsme pracovali tak 2 krat. Jinak mnohem mene. Strhavali nam penize za pauzy ktere jsme nemeli. Je to 3 tydny co jsme prijeli a jeste porad nemame penize, meli prijit do tydne, od te doby se porad na neco vymlouvaji. Probuh nikam s touto agenturou nejezdete !!!
Moje zkušenost
Autor: Honza (01.10.2014)
Toho léto (2014) jsem pracoval na letišti pod agenturou letovamsterdamu.cz a za sebe můžu říct, že jsem s touto zkušeností spokojen. Nevím jaké to bylo minulé roky, ale já osobně jsem nepocítil žádné problémy s ubytováním, nebo s penězi (až na jednu výjimku, kdy peníze přišly později než měly). Bydleli jsme v pronajatém rodinném 2-patrovém domku s dvěma koupelnami, kuchyňkami, velkým obývákem, několika pokoji, balkónem a terasou. Určitě nikdo nenadával. Myslím si, že se nám kluci z agentury (Julián Jančík, Ondřej Skalický) snažili vyjít vstříc, pokud to bylo v jejich silách. Dokonce nám z domu přivezli vlastní televizi s X-boxem a sbírkou filmů. S jízdou z práce a do práce to bylo komplikovanější. Cesta na letiště trvala 20 minut, a proto se muselo vyrážet s dostatečným předstihem (někdy i hodina a půl před začátkem směny). Stejně tak i z práce. To bylo z důvodu že někomu mohla končit směna např. v 17:00 a někomu jinému v 18:00. Tak se bohužel musíte smířit s tím, že si semtam počkáte. Ale určitě se toho nebojte, je to skvělá zkušenost...
Re: Moje zkušenost
Autor: petra (09.10.2014)
Prestan sem kopírovat ty nesmysly vymyšlený,..kraviny už od pohledu.Už jen to ze si prijel a sli ste makat hned na letište:)
doplněk
Autor: RH (10.10.2014)
Jenom pro ty, kteří ještě nevěří... WerkaIK je momentálně vyšetřován pro zneužívání pracovní síly z východní Evropy. Podrobnosti zde: www.dutchnews.nl/new…
Autor: Škrabi (20.10.2014)
Já byl tento rok v Amsterdamu přes Letovamsterdamu.cz a nemůžu si na nic stěžovat. Bydlel jsme v krásném domečku, v nádherném městě Landsmeer kousek do Amsterdamu a práce byla taky v pohodě. Obchody a všechno jsme měli kousiček a nebyl žádný problém se domluvit s organizátory a hodili nás do centra nebo k moři. Všechny peníze mi došly a jsem spokojený. Krásný zážitek. Doporučuji .. všechno i špatná zkušenost je lepší než za celý život nic nezkusit !
Re:
Autor: klara ptakova (28.10.2014)
ahoj, muzu se te zeptat jakou praci jste v amsterdamu presne delali? chtela bych taky jet, ale nejdriv si chci o tom vsechno zjistit, kdyz tady ctu ty recenze :) dekuji moc klara ptakova
Autor: Maki (29.10.2014)
Toto léto jsem taky absolvovala brigádu v Holandsku prostřednictvím agentury letovamsterdamu.cz
O tento projekt se starali dva mladí kluci Jules s Ondrou, kteří se o nás starali,vše zajišťovali, dělali veškeré papírování,. Byli jsme s nimi neustále v kontaktu,navíc nám dělali šoféry,zajišťovali směny..
Mě osobně vždy vyšli vstříc a o vše se postarali.
Mětečko Landsmeer ve kterém jsme bydleli bylo nádherné, ubytování super, navíc vše po ruce.
Práce někdy poměrně vyčerpávající, ale s tím se počítá. Výplaty chodily jak měly a pokud se vyskytl sebemenší problém, byl ihned vyřešen.
Bylo to super léto, nejen že jsem měla možnost podívat se do zahraničí a vydělat si nějaké peníze, procvičit angličtinu..ale potkala jsem především skvělé lidi.

Pro ty, co o tom uvažujete a bojíte se to zkusit, už jen proto, že čtete na netu negativní recenze.. fakt se není čeho bát. Taky jsem to četla, nevěděla jsme do čeho jdu a bála jsem se, okolí mě přesvědčovalo, že je to dobrá příležitost, tak jsem jela. A stálo to za to! Jela bych znova :)
Re: Odpověď
Autor: Sigi10 (20.11.2014)
Ahoj, můžeš mi na email poslat svůj fb? dík

Autor: Klára (06.07.2015)
Nikdy více, naprosto nechápu zprostředkovatele, tedy personál v PLZNI! Člověk má zájem, pošlu veškeré vytisknuté prověrky, naskenované osobní doklady. Odpovědi žádné a dopis se mi vrátil zpět!!

Neadekvátní přístup...
klamstvo
Autor: Lívia Ďuríková (17.08.2015)
Táto agentúra pôsobila na úrovni a tak sme sa ja a moji dvaja znami prihlasili,dva dni pred odchodom sme s nimi volali a vraj všetko klapalo,rátali s nami ,keď tu sa prestali dvíhať telefony a absolutne žiadne leto v amsterdamu sa nekonalo,takže najhoršia skusenosť s touto agentúrou,oklamala nas a neodporúčam ju nikomu.
Autor: TenCoVi (24.12.2015)
Strucne, tuhle agenturu za zadnych okolnosti nebrat!!!!!!!
zkušenost s ubytováním v Amsterdamu
Autor: Ferda (26.05.2016)
Ahoj, tak to zní trochu hororově...
My jsme byli v Amsterdamu loni v říjnu na fotbale na kvalifikaci o Euro a bydleli jsme v www.a-hotel.com/cs/n… 55-ph-apartment-suites/ . Bylo nás celkem 6, takže jsme měli ten větší apartmán a vešli jsme se tam úplně luxusně. Je to sice malinko dražší, ale zase jsme byli úplně v centru a vyspali jsme se taky super. I když díky společenské únavě by to šlo dobře určitě i jinde. Jediný problém byl s trochu složitějším vyzvedáváním klíčů, kdy jsme museli nejprve zajít na nedalekou recepci, ale jinak opravdu můžu doporučit a to zvláště pro skupinky, jako byla ta naše,či větší rodiny. Chápu, že tohle je asi trochu jiný druh pobytu, ale maji i dost dalších apartmánů www.a-hotel.com/cs/n… ytovani=apartmany, takže si může vybrat každý podle svého gusta. Když budete chtít ušetřit, tak mimo centrum jsou ceny výrazně levnější.
Autor: Pavel (02.06.2016)
Přijel jsem do Amsterdamu 1.5.2016 a odjíždím 20.6.2016!!! Katastrofa!! Jednání agentury a Juliana je opravdu hnus. Vezmou vám i to, co jste neměli.
Re:
Autor: rena (09.11.2016)
Prosím Vás, když jste svoji práci ukončil dříve, než jak bylo uvedeno ve smlouvě, počítám, že jste měl zůstat 1/2 roku, byla vám vyměřena nějaká sankce, pokud ano, prosím v jaké výši??
Děkuji za ochotu
Autor: Steve (10.05.2017)
Pokud má někdo zájem o aktuální informace, či fotky stačí napsat. Slibuji reálný popis jak se tu věci mají. Pokud vám přijde, že tato pracovní nabídka vypadá až moc dobře tak věřte že je toho dost skryté pod povrchem. Jde mi jenom o to, aby jim na to další lidi nenaleteli, nebo alespoň byli připraveni na to co je čeká...
Re: brigáda
Autor: Lucka (10.05.2017)
Ahoj, můžu poprosit více info a případně nějakou dobrou agenturu, na kterou se dá obrátit v rámci letní brigády?
Re:
Autor: Natália (05.06.2017)
poprosím bližšie informácie o tejto agentúre :)
Re:
Autor: Láďa (06.06.2017)
také prosím o info, děkuji.
Re: Prosím o info
Autor: Barbara.Bery@seznam.cz (23.06.2017)
Jaké je to doopravdy, když tam přijedu, protože zatím se mnou jednali v pohodě tak nevím co čekat. Děkuji
Re:
Autor: Mike (03.07.2017)
můžu poprosit o více informací?
Re:
Autor: Veronika (16.08.2017)
Můžu poprosit o více informací na e-mail . Děkuji
Re:
Autor: Tereza (29.08.2017)
Dobrý den mohla bych taky poprosit o info.
Děkuji
Re:
Autor: dave (08.09.2017)
také prosím o více informací, děkuji.
Re:
Autor: Šimon (20.09.2017)
Taky bych poprosil o info. Díky (suzukings@seznam.cz(
Re:
Autor: Natka (22.09.2017)
Ahoj, taky bych poprosila více informací, případně pokud i někdo ví o nějaké spolehlivé agentuře :) @natka.orsova@seznam.cz
Re:
Autor: Hshshs (05.10.2017)
Ahoj můžete mi zaslat info? O jakou agenturu se jedná? Máte na mysli letovamsterdamu = worktravel?
Re:
Autor: Daniel (16.10.2017)
Lidi taky jsem tam byl. Vrátil jsem se měsíc zpátky po půl roce.
Nedělejte taky tu chybu, pod "Léto v Amsterdamu" určitě nejezděte, a klidně to šiřte i dál.
Nebyli by jste jen zklamaní, bylo by to ještě horší. Věřte mi ...
Klidně mi napište, řeknu vám k tomu více
( www.facebook.com/bullgoo )
Re:
Autor: adela (25.05.2018)
poprosim o blizsie info na
Re: brigada
Autor: Kristýna (03.06.2018)
Ahoj
Tento rok jedu s přítelem do Holandska přes Otto, jsme docela skromní. Minulé roky jsme bydleli na farmě pod stanem. Takže jestli má někdo nějaké info ó dobré brigosku nebo ó agentuře Otto nebo nějaké dobré. Tak bych byla ráda byste mi dali vedet
Odpověď
Autor: Jakub Novák (12.06.2017)
taky prosím informace na email (z toho roku) díky
Autor: jarda (30.06.2017)
Chci jet koncem 8 mesice do holandska a tezce svazuju otto,da se jim ted verit za tolik pruseru co udelali v minulosti?
Prace v erotice
Autor: Denisa (13.12.2017)
Ahoj,nema nekdo skusenost s praci na privatech?kam podat inzerat,jak si pronajmout apartman a kde...budu rada za dobre rady...
Tak nevím
Autor: Martin (30.01.2018)
Ahoj lidi tak jsem ve spojení s firmou Otto a chtěl bych se zeptat jestli je to ještě tak na hovno jak to bylo a čtu nebo jestli se to vyplatí nechtěl bych být na tom nejhůř díky za informace pište na email a
Dotaz
Autor: Valerie (03.03.2018)
Dobrý, chtěla bych se taky poptat na nějaké info ohldně leto v amsteradu, máme tam jet s přítelem,tak teď nevím, abychom nešlápli vedle,každý píše něco jiného.
Předem děkuji za odpověd..
Otto Work
Autor: Hejlus (04.04.2018)
Ahoj lidi chtěl bych přes agenturu otto do Nizozemí mohli byste mi poradit zda je to dobrý nápad.... všude čtu téměř samé negativní recenze ale jsou staré min. 3-4 roky nemohl by mi někdo dat vědět jak je to s nimi teď? Předem díky
Re: Otto Work
Autor: andrea (29.04.2018)
Dobrý den, taky letos tam plánujeme s přítelem jet, kdyžtak mi napiste na
stejná zkušenost rok 2018
Autor: Rohel Lukáš (29.08.2018)
Ahoj od příjezdu plánuji napsat podobný článek, a nejspíš tuhle společnost i žalovat .Jelikož za 3 týdny práce jsem 3 týdny vykořistovaný ve stresu a nejspíš na tom taky ještě nakonec prodělám .Zatím kdyby někdo chtěl podrobné info můj fb je lukáš rohell (tahle agentura jsou jen sprostí zloději vážně na ně nikdo nedejte ani kdyby slibovali zlaté prase)
Tato agentura nikdy v životě! Varování!!!!
Autor: Petr Cink (30.08.2018)
Nikdy s touto agenturou nikam nejezděte! Můj bratr se tam vydal a další den odjel! Jsou to šmelináři, ubytujou vás v hnusu a nasmlouvanou práci taky nedostanete!
Nedoporučuji a nedopadne to dobře, jestli odjedete, myslím to pro vás dobře. Jen ne tuto agenturu, žijou tam samí poláci, alkoholici, špína, neberou telefony, nedodržujou dohody, nic!!!!
Hodně štěstí!
Mudr.Mokrý Puchýřek
Autor: Bezdomovec (25.10.2018)
Takže děkuji,zní to strašidelně.Jedině na vlastní pěst.Dromedàr
Autor: Boxova (29.04.2019)
Dobrý den, s kamaradkou se chystáme jet přes agenturu léto v Amsterdamu a už po druhé po nás chtějí poslat kopii občanského průkazu, přijde nám to nějaké divné. Takže kdyby měl někdo informace, tak prosím napište.... Děkuji
Autor: Milan Němec (09.05.2019)
Ahoj lidi chtěl jsem ject do Holandska přes Otto ,ale když čtu ty recenze tak mám docela strach.může mi někdo poslat info?nemec82@seznam.cz děkuji
Autor: Michaela (04.08.2019)
Tato agentura by měla zavřít. Díky ní jsem zažila ty nejhorší pracovní zážitky a zacházení, které nikdy nestřepu. Holky v Olomouci mají asi prémie za každého,koho tam pošlou nebo neví, co se tam děje. Už je to 5 let, ale znáte to, noční můry si každý pamatuje.
Nejdřív odvoz - za ten si účtují 100€. Přijedete do "nikam" kolem vás nic, jen nechutné olivově zelné kasárny z dob války. Všechny vás vyženou na jedno parkoviště, kde naposledy slyšíte jazyk, kterému rozumíte. Z kanclu vyjde slovena, která začne řvát, abychom se okamžitě shromáždily v kanclu, pokud chceme mít se svými hrdličkami pokoje alespoň vedle sebe (pozn.: v olomoucké kanceláři je vše domluvené tak, abyste spolu žili v jednom pokoji - přichází tedy nová informace o dvou pokojích). Vystojíte 2 hodinovou řadu, kde vám předají klíče a zdůrazní, že pokoje budeme odevzdávat ve stejném stavu, jako jsou teď. Jediné plus za celý tento pracovní tábor beru to, že jsme vyfasovali novou matraci! Po chvíli dohadování, že nám stačí jeden pokoj, vám povolí sdílet jeden pokoj ve dvou, ale ten druhý (nevyužitý, prázdný) budete stejně platit. V příloze uvidíte, kolik jsme za 14 dní toho hnusu museli platit - přiložím výplatní pásku - pro zábavu). To, do čeho jsme vešli a v čem jsme měli následujících x měsíců žít, by se nehodilo pro squattery, smažky ani pro bezďáky. Naštěstí jsme měli čistotné sousedy, kteří nám půjčili savo a a veškeré čisticí prostředky. Pokoj byl pomalovaný, zatuchlý, plesnivý, smradlavý. Ale každý si to musí udělat hezké, aby tam nezbláznil (při odchodu jsme ho tedy dali po původního stavu, jak po nás žádali).
Šli jsme navštívit onu vychválenou společenskou místnost :D - na webu samozřejmě fotky z doby výstavby, vše nedotčené - krása. Realita - místo baru, na kterém je vysázených několik pc s internetem, trčeli vytrhané dráty ze zdi, pár pc tam bylo, ale nefunkčních. Biliard hrál všemi barvami a neměl koule. Zkrátka vybydlená místnost, ve které nejspíš žili uprchlíci (které jsme mimochodem měli po týdnu před barákem, celý tábor, taky krása). Nezbývá vám nic jiného, než se opít a to dost.
Další den jsme doufali, že půjdeme do práce - omyl - nejsi polák, práce jen tak nebude. Skoro měsíc nás posílali do práce, resp. do všemožných prací, hlavně ne do té, se kterými jsme měli uzavřenou smlouvu. Do práce nás stále vozil autobus, popř. dodávky či osobní auta, kterých měli, jak ve vozovém parku. Ještě aby na to auta neměli peníze, když jsme za transport platili tolik, že by mě vyšel levněji jaguár s osobním řidičem.
Moje práce byla celkem fajn, pokud jsem ale byla poslána zase někam jinam, nastal děs a hrůza. Všichni ignorovali vaše požadavky a jen vás okřikovali a (bez prominutí) buzerovali.
Pozemky, na kterých byly kasárny, koupilo Otto od města za pár €. Nám pronajímali jednu usmrkanou místnost za 70 € týdně! :D :D Vývar z toho měli dobrý.
Pokud nejste polák, nevyděláte si nic navíc. Jen tolik, abyste zaplatili nájem a příplatky za vše. Polákům byli upřednostňované všechny směny a měli k dispozici i auta. Asi po měsíci všeho přežívání, měl přítel pracovní úraz. Celkem vážný. Stav se mu zhoršil hodinu po tom, co přijel z práce. Sehnali jsme léky od sousedů. Samozřejmě jsme v noci nespali a nějak přečkali do rána. Běžela jsem do polského kanclu pro auto. Nikdo se mnou nechtěl mluvit, posílali mě od dveří ke dveřím, prý se jich tyto věci netýkají!? Neposkytli mi žádnou pomoc. V kanceláři visel papír s číslem na doktora, jediné, na co ten ***** ukázal prstem – číslo neexistovalo. Podle vybledlosti barev na papíru už zřejmě nežil. Jeden mladý, ochotný mi tedy nějaké čísla vytiskl (ortopeda a zubaře). Praštila jsem do stolu se slovy, že končíme a že podávám výpověď. Za malou chvíli přišel do naše pokoje poslíček, ať nekončíme, že nám půjčí dodávku i s řidičem.Ceník: 14€ za řidiče + 90 € za cestu. A to bez legrace. Za minutu jsem byla opět v kanceláři a čekala na papíry s výpovědí. Naštěstí jsme kolem sebe měli pár dobrých lidí kteří nám půjčili své auto a jeli jsme do nedaleké nemocnice. Po návratu jsme sbalili věci a jeli zpátky domů.
 
Hledání v článcích

Hledejte například: Austrálie, studium v Anglii, Au-pair, práce v Německu, (jméno agentury), Erasmus, brigáda...oblibene

RSS Odebírat novinky přes RSS/XML

Nazkušenou.cz on Facebook