Chci si nechat zařídit studium v zahraničí

Seznam našich spolehlivých agentur a škol zajišťujících studium v zahraničí Anglie, Austrálie, Irsko, USA Německo, Velká Británie, EU, Kanada
více informací»

Chci přímo kontaktovat zahraniční jazykové školy

Seznam spolehlivých zahraničních jazykových škol. Angličtina, němčina, francouzština, ruština, španělština…
více informací»

Chci si nechat zařídit práci v zahraničí

Seznam našich spolehlivých agentur zajišťujících práci v zahraničí - krátké pracovní pobyty i zaměstnání, au-pair, letní tábory, práce na farmách…
více informací»

Práce v Itálii

Nalezení práce v Itálii je mnohem jednodušší v severní části země, kde je v současné době i relativně malá nezaměstnanost. Oproti tomu na jihu může být kvůli vysoké nezaměstnanosti najít práci obtížné. Průměrná nezaměstnanost v Itálii se v roce 2016 pohybuje kolem 11 %.

Administrativní požadavky

Pro práci v Itálii nepotřebují čeští občané pracovní povolení ani povolení k pobytu, při pobytu delším než tři měsíce se však musí registrovat na místním obecním úřadě. Při registraci se předkládá doklad totožnosti a doklad o zaměstnání (pracovní smlouva), studiu nebo samostatně výdělečné činnosti. Pokud pracovní smlouvu ani další doklad nemáte, musíte prokázat, že vlastníte dostatek finančních prostředků na život v Itálii. Částka je závislá na počtu lidí ve vaší domácnosti. Registrace na obecním úřadu je zpoplatněna částkou přibližně ve výši 15 euro.

Zájemce o práci by si dále měl zařídit i číslo sociálního zabezpečení na místním finančním úřadu při pobytu delším 3 měsíce. Žádat o číslo sociálního pojištění (codice fiscale) musíte na místním finančním úřadu - Agenzia delle Entrate. Konkrétní adresy úřadů lze získat na adrese http://www.agenziaentrate.it/.

Podle místa pobytu se zaregistrujte na příslušné pobočce zdravotní pojišťovny ASL (Azienda Sanitaria Locale) a získáte zdravotní průkaz.

Před návratem do České republiky se nechte vystavit formulář U1 (E301), který slouží pro náš úřad práce jako potvrzení vašeho zaměstnání v Itálii. Na základě něho vám může být přiznána podpora v nezaměstnanosti v ČR. Formuláře v Itálii vám vydají na příslušných pobočkách Instituto nazionale della previdenza sociale (INPS) - http://www.inps.it. Ještě při pobytu v Itálii před odjezdem zažádejte také o formulář E304 pro vaší pobočku zdravotní pojišťovny. Formulář slouží jako doklad, že za vás bylo odváděno zdravotní pojištění v Itálii.

Před odjezdem do zahraničí je dobré si procvičit komunikativní znalost italštiny, ideálně navštívit jazykový kurz. S výběrem vhodné pokročilosti Vám poradí jazyková škola ve Vašem městě. Komunikativní znalost anglického jazyka také využijete, ale připravte se na to, že v Itálii převážně starší generace anglicky nerozumí.

Administrativní orgány v nouzi

Velvyslanectví Italské republiky v ČR
Nerudova 20, 110 00, Praha 1
E-mail: ambasciata.praga@esteri.it
www: http://www.ambpraga.esteri.it/

Velvyslanectví ČR v Itálii
Ambasciata della Repubblica Ceca
Via dei Gracchi 322, 00192 Roma
E-mail: rome@embassy.mzv.cz
www: http://www.mzv.cz/rome

Minimální mzda při práci v Itálii

Minimální mzda není v Itálii stanovena, odvíjí se od kolektivních smluv v jednotlivých odvětvích. Výše minimální mzdy se pohybuje okolo 70% průměrné mzdy. Průměrné mzdy a aktuální finanční situace v jednotlivých odvětvích lze sledovat zde.

Daň z příjmu fyzických osob:

V Itálii je daň z příjmu FO progresivní dle celkové částky příjmu.

 • do výše příjmu € 15 000 = 23%
 • € 15 000 - € 28 000 = € 3 450 + 27% z částky, která převyšuje € 15 000
 • € 28 001 - € 55 000 = € 6 960 + 38% z částky, která převyšuje € 28 000
 • € 55 001 - € 75 000 = € 17 220 + 41% z částky, která převyšuje € 55 000
 • příjem přesahující € 75 000 = € 25 420 + 43% z částky, která převyšuje € 75 000

Mezi ČR a Itálii existuje bilaterální dohoda o zamezení dvojího zdanění daně z příjmu fyzických osob. Po návratu z Itálii můžete žádat o navrácení daní z příjmu fyzických osob, pokud jste byli například zařazeni do špatné daňové skupiny či nepracovali po celý rok. Informujte se o možnosti vrácení daní při práci v zahraničí.

Ceny potravin

Doporučujeme nakupovat v supermarketech, kde neznačkové potraviny jsou často levnější než u nás. Rozdíly v cenách jsou dané tím, zda kupujete potraviny značkové a kde nakupujete - trh, supermarket, malé obchůdky.

 • chléb 1 kg: 2 – 4 €
 • pečivo světlé 1 kg: 1,5 – 4 €
 • těstoviny 0,5 kg: 0,3 – 2 €
 • cukr 1 kg: 0,9 – 1,5 €
 • olivy: 0,9 – 1,5 €
 • olej olivový: 1,8 – 8 €
 • mléko 1 l: 0,5 – 1,2 €
 • sýr mozzarella 0,1 kg: 0,5 – 0,8 €
 • brambory 1 kg: 0,5 – 1,5 €
 • ovoce 1 kg: 0,85 – 3 €
 • zmrzlina: 1 – 3 €
 • pivo 0,5 l: 0,4 – 1,5 €

Ubytování

Pokud budete hledat ubytování sami, tj. nezajistí vám ho zaměstnavatel či zprostředkující agentura, pak lze využít inzertních portálů Attico.it, Prendicasa.it, Piucase.it. Pokud umíte trochu italsky, lze nalézt bydlení i na FB stránce o bytech v Itálii.

Ceny energií a bydlení

Ceny bydlení se liší podle regionu, kde chcete pracovat. Obecně platí, že ceny energií stále v Evropě stoupají, v Itálii k roku 2015 se průměrně platilo:

 • 5,54 Kč za 1kWh elektřiny,
 • 2,55 Kč za 1 kWh zemního plynu.

Na severu za jednopokojový byt s kuchyní zaplatíte přibližně 500 €, v Římě je to o něco více. Na jihu vás vyjde pronájem samozřejmě levněji, ale počet pracovních příležitostí zde klesá. Obvykle se platí kauce (depozit) ve výši jednoho nájmu dopředu, mějte proto s sebou peníze do začátku.

Doprava do Itálie


Letecky

Z Prahy lítají pravidelné denní spoje do Říma. Lze využít nízkorozpočtové společnosti Wizz Air. Letiště naleznete i v dalších větších městech - Bologna, Milán, Florenc, Genova, Pisa, Neapol.

Z Bratislavy a Budapeště lze využít další nízkorozpočtové letecké společnosti - Ryanair.
Ceny letenek závisí od sezony, ale lze sehnat single lístek od 1000 Kč.

Autobusem

V turistické sezóně několik společností poskytuje kyvadlovou dopravu z ČR (svoz ze všech větších krajských míst) do letovisek v Itálii. Například můžete využít nabídku od Ancora, která nabízí lístky od 2000 Kč.

Využít lze i přepravců RegioJet a FlixBus za příznivé ceny v komfortních autobusech se stewardy. Navíc jezdí celoročně - odjezd z Prahy, pokud chcete bez přestupování. Ceny vychází od 1000 Kč za jednu jízdu.

Vlakem

Do Itálie lze jet i vlakem, ale je to nejdelší možná cesta (ale s nádhernými výhledy na Alpy). Navíc si můžete vzít zavazadel, kolik chcete a nejste omezeni váhovým limitem.

Z Prahy se dostanete s dvěma přestupy do Milána, Benátek nebo do Říma. V Itálii se svezete rychlovlaky EuroStar Italia (ES). Při cestě přes noc jen jeden přestup v Mnichově na přímé noční vlaky do Milána nebo Benátek.Nejlevnější jízdenky do Milána či Benátek vyjdou jak pro denní, tak pro noční vlaky na 78 €.

Po Itálii lze pak zvážit síťové jízdenky InterRail Global Pass na vybraných 5 dnů z 10 (neomezené cestování).

Autem

Poslední možností je samozřejmě využití vlastního auta, kterého pak můžete využívat i v zemi samotné. Nejznámější trasy vedou přes Německo nebo Rakousko. Pokud se chystáte na západ Itálie do Toskánska, je nejvýhodnější trasa přes Německo. V opačném případě je rychlejší vydat se přes Rakousko.

V Německu jsou dálnice bez poplatku, v Rakousku je však už nutná dálniční známka, která na deset dní stojí 7,9 €. Z Innsbrucku se vydáte přes Brennerský průsmyk, kde se platí mýtné ve výši 6,5 €. Mýtnému se nevyhnete ani v Itálii, zde se vybírá při každém výjezdu z dálnice.

Samozřejmostí pro každého řidiče jsou platné doklady: řidičský průkaz, technický průkaz a doklad o povinném ručení vozidla (zelená karta). Itálie je jednou z nejdražších zemí, co se týče cen za pohonné hmoty.

Nabídky práce v Itálii

Ekonomická situace v roce 2016 není zrovna příznivá, co se týče pracovních míst v Itálii. Problémy sehnat lépe placenou práci mají i místní, zejména pak mladí.

Obecně snazší je si sehnat práci v severní oblasti země, nejlépe si vede město Miláno. Pro většinu prací budete potřebovat znalost alespoň základů italštiny, komunikativní angličtina je samozřejmostí.

Pět oblíbených a nejsnáze sehnatelných prací pro cizince:

 • lektor anglického jazyka - certifikát není vždy vyžadován
 • zástupce cestovní kanceláře - vyzvedávání turistů, zajišťování zábavy a administrativy pro cizince, časově i psychicky náročná práce, ale dobře placená
 • gastronomie - práce v hotelích a restauracích, zejména pro cizince bez znalosti italského jazyka
 • instruktor v lyžarském středisku nebo jiném sportovním středisku (tenis, golf), o tyto pozice je pro velký zájem lepší žádat s dostatečným předstihem

1. Oslovit firmy napřímo

Pokud jste se rozhodli oslovovat firmy napřímo, pak si projděte nabídku pracovních míst na Evropském portálu pracovní mobility (EURES) - zde www.eures.europa.eu. Založte si na EURES profil, nahrajte vaše CV v anglickém jazyce a začněte obepisovat firmy.

Hledat firmy nabízející práci v Itálii můžete taky na stránkách úřadu práce www.cliclavoro.gov.it či uveřejněná volná místa jednotlivých italských regionů zde.

Využijte profesní sítě LinkedIn, kde si můžete také vyhledat otevřené pozice firem v Itálii a kontaktovat je pomocí této sítě. Neváhejte obepisovat firmy, které nemají vaší aktuální očekávanou pozici vypsanou, můžou vám doporučit jiné místo, nebo se s vámi pobavit o jiných možnostech.

2. Proletět inzeráty

Výhoda profilu na inzertním portálu je, že můžete sledovat, jak vaše žádost postupuje systémem. Obvykle zde dostane odpovědět, zda-li byla vaše žádost akceptována či nikoliv.

Připravte si životopis v anglickém a italském jazyce, který budete nahrávat do systému ke každé pracovní nabídce, která vás zaujme. Často po vás bude vyžadován stručný motivační dopis nebo představení se.

Portály zabývající se inzercí volných pracovních míst:

3. Vyjet přes českou agenturu

Pokud jste se rozhodli hledat práci přes českou agenturu, nezapomeňte si danou agenturu prověřit. Projití referencí od bývalých zákazníků by mělo být samozřejmostí před samotným oslovením agentury. Převažují-li negativní reference, nevyužívejte služeb této agentury.

Zjistěte si, za jaké služby agentuře platíte. Ze zákona agentura nesmí žádat peníze za zprostředkování práce, pouze za služby okolo - pomoc s bydlením, zajištěním dopravy, administrativy apod.

České agentury nabízející pomoc se zprostředkováním práce v Itálii:

Klikněte, zavolejte, zeptejte se
kvalifikovaná pomoc s hledáním kvalitní práce v zahraničí

4. Domluvit se se zahraniční agenturou

I v případě zahraniční agentury v Itálii si zjistěte reference od bývalých zákazníků a služby, za které budete dané agentuře platit.

Webové stránky agentur, které vám mohou pomoci se zprostředkováním práce v Itálii:

5. Miluji adrenalin - jedu naslepo

Varianta hledání práce až na místě je nejriskantnější a nejzdlouhavější ze všech možností, ale v případě některých typů zaměstnání to jinak nejde - různá řemesla apod. S hledáním práce proto začněte hned po příjezdu. Životopis v anglickém i italském jazyce si připravte ještě v České republice a jeho kopie začněte rozesílat a rozdávat hned po příjezdu do země. Neváhejte se pravidelně firmám ozývat, jak postupuje vaše žádost.

Stanovte si konečný termín, do kterého chcete práci najít. Raději se vraťte zpátky, než utratit úspory. Životní náklady nejsou v Itálii nejlevnější. Doporučujeme vyjet na začátku turistické sezóny do některého z přímořských letovisek, preferujte spíš sever země. Navíc na jihu se anglicky příliš dobře nedorozumíte. Neváhejte kontaktovat známé v Itálii nebo ty, co už zde pracovali, o pomoc či rady.

Zdravotní a sociální pojištění v Itálii

Zdravotní pojištění spravuje zdravotní pojišťovna (Servizio Sanitario Nazionale). Než získáte v Itálii práci (tedy zejména pokud jedete naslepo), jste pojištěni v České republice. Po tuto dobu mějte sjednáno cestovní pojištění a zažádejte si o EHIC kartu (evropský průkaz pojištěnce), na základě které jste ošetřeni v akutních případech. Pro rekonvalenscenci a další léčbu slouží právě cestovní pojištění.

Pokud máte v Itálii už práci sjednanou, nebo ji získáte, odhlašte se z českého systému zdravotního pojištění. Oznámit to musíte do osmi dnů od získání práce. Musíte také vrátit EHIC kartu. Zpravidla (na základě odvádění zdravotního pojištění od vás a vašeho zaměstnavatele) se stanete pojištěncem v Itálii. Máte tak nárok na stejnou zdravotní péči jako místní obyvatelé.

Spoluúčast na placení zdravotních výloh je zde obdobná té, co je u nás. Nutná ošetření jsou zdarma. Speciální ošetření (prevence před rakovinou, očkování) jsou pak zpoplatněna, ale záleží na vašem věku a případně příjmech. U zubaře platíte za plomby a zákroky, za samotnou kontrolu neplatíte.

Před návratem si od zdravotní pojišťovny nechte vystavit formulář E304, který dokládá vaše pojištění v Itálii. Musíte předložit v ČR do 3 měsíců od návratu, jinak doplácíte celou dobu v zahraničí a ještě penále.

Sociální zabezpečení v Itálii pokrývá většinu občanů. Poskytuje dávky v nezaměstnanosti, v nemoci a mateřství, v případě pracovních úrazů a další. Jak už bylo řečeno výše, pokud jako občan ČR budete pracovat v Itálii déle než tři měsíce, musí na místním finančním úřadu (Agenzia delle Entrate) zažádat o číslo sociálního zabezpečení (codice fiscale).

Nezapomeňte si vyřídit dokument U1 (E301), pokud chcete mít nárok na dávky v nezaměstnanosti v ČR. Lze získat i online na stránkách MPSV.

Doporučení a triky pro usnadnění práce v Itálii

 • Pozor na jazyk - znalost italštiny téměř nutností, Italové moc anglicky nemluví (starší generace a na jihu země skoro vůbec). Doporučujeme kurz italštiny před odjezdem. Vyberte si město, případně v Praze městskou část, kde bydlíte, a vhodný kurz už si snadno zvolíte třeba podle zkušeností s jazykovými školami přímo z úst studentů.
 • Budete-li pracovat na jihu nebo v rodinné firmě, existuje větší šance, že za vás zaměstnavatel nebude chtít platit daně. Vyžádejte si vše potřebné od zaměstnavatele ještě před odjezdem.
 • Pro snazší sehnání práce a dorozumění se v anglickém, německém jazyce doporučujeme hledat spíše práci na severu. Dokumenty nepodepisujte v jazyce, kterému nerozumíte - žádejte o překlad.
 • Práci na kvalifikovaných postech začněte hledat i půl roku dopředu. U krátkodobých brigád, zejména v turismu, postačí ke shánění týden až šest týdnů dopředu.
 • Využívejte známostí ke hledání práce v Itálii - podle studie z roku 2016 až 84 % nezaměstnaných v Itálii využívá k hledání nové práce známých a členů v domácnosti.
 • Využijte šablony pro Životopis v angličtině.
 • Dražší pohonné hmoty, pokud hodláte cestovat vlastním autem.
 • Není zde dálniční známka, platí se mýtné za úseky na dálnici - různě vysoké částky dle oblasti v zemi.
 • Nezapomeňte na finanční rezervu, hlavně v případě, kdy budete hledat práci až na místě - životní náklady v Itálii jsou minimálně 2x vyšší než u nás.
 • Nezapomeňte se do 8 dnů od získání práce odhlásit ze zdravotního systému v ČR. Po návratu mějte formulář E304, který dokládá vaše zdravotní pojištění v Itálii.
 • V Itálii je odlišný typ zásuvek - pořiďte si redukci, lze koupit i na místě.
 • Před odjezdem si zajděte ke svým běžným doktorům a k zubaři.
 • Před odjezdem doporučujeme si vyřídit plnou moc, například pro poštu v ČR, lze zvážit i změnu kontaktního místa do ciziny za menší poplatek (cca 200 Kč k 2016).
 • Italská pracovní morálka:
  • siesta jen v době oběda, kdy se kolem 13 zavírají i všechny obchody, na malé pauzy si nepotrpí,
  • pracovití, rychlí, “náš zákazník - náš pán” - budou očekávat i od vás,
  • slušné upravení a oblečení - Italové mají styl a dbají o něj,
  • v práci se obvykle začíná v 9 ráno a končí až kolem 18 večer.
 • Připravte se na večerní italský život - rádi se baví, čekejte i pozvání od kolegů někam ven, neodmítejte.

Pokud uvažujete o práci v cizině, ale zjistili jste, že Itálie nakonec nebude ta pravá země, doporučujeme vám článek Práce v zahraničí.

.


Sdílet tento článek

Byl pro Vás článek užitečný?

  

Diskuze k článku

Chcete sledovat diskuzi ke článku e-mailem?
Dotaz
Autor: Lenka (16.05.2008)
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat.Když chci jet do Itálie, mám tam známé,časem bych tam začala pracovat.Jaké všechny formality tam musim vyřídit, abych tam mohla zůstat žít?Moc děkuji za odpověď.Můj mail
Re: Dotaz
Autor: Barbora (19.05.2008)
Dobrý den,
musíte se registrovat na místním obecním úřadě a vyřídit si číslo sociálního pojištění. Může být trochu problém se zaregistrovat, pokud ještě nemáte pracovní smlouvu, po jejím získání by ale registrace měla být spíš formalitou.
Re: Re: Dotaz
Autor: Denisa (21.07.2009)
Na obecním úřadě mě nechtějí zaregistrovat /nepracuji/! není pro ně dostačující pojíštění od Metal Aliance. Pojíštění budete mít v Itálii až s prací..Prý si mam sehnat formulář E106, ale ten je jen pro pracující! mají v tom pěknej bordel!!!
Re: Re: Re: Dotaz
Autor: Denisa (21.07.2009)
deniska.horvath@gmail.com
Re: Re: Dotaz
Autor: adet (10.02.2016)
An pracovni smlouvu a 3 vyplatni pasky pote ziskate residenci
Re: Dotaz
Autor: Silvia (05.06.2012)
Ahoj lenka chci se zeptat chceme taky jed do otalie ele nemame tam žadne zname myslis si že by si sa mohla zeptat o praci ci tam nejaka je potrebuju to dva chlapi,na profesi na začatku nezaleži.Diky
pro Lenka
Autor: pinea (19.08.2013)
vdej se za Itala . :-)
pro Lenka
Autor: Pinea (19.08.2013)
vdej se za Itala . :-)
Re: Dotaz
Autor: ivan (19.08.2013)
:-)
Re: Re: Dotaz
Autor: Vlasta (19.08.2013)
chybka to patřilo pod jiný Dotaz . :-)
Autor: tomas (22.05.2008)
dobrý den shaním brigádu v itálii na léto 2008 nezná někdo slušnou agenturu na sprostředkovani předem děkuji
Re: prosba
Autor: Jana (08.10.2009)
ahojky,sháníme práci nebo i třebas brigádu v Itálii,vím ,že je to těžké ale i tak se chceme pokusit něco najít..muže nám někdo pomoci děkujeme předem za jakoukoli radu a pomoc..hezký den Jana
Re: Re: prosba
Autor: Paya (02.01.2010)
Ahoj Jani,o práci v Itálii vím,tak pokud tvůj inzerát stále platí ozvi se.hezký den
Re: Re: Re: prosba
Autor: Jana (02.01.2010)
ahojky děkuji za odpověd ano inzerát stále platí..mužeš se mi ozvat na skype janisvip nebo děkuji Jana
Re: Re: Re: prosba
Autor: Jana (04.01.2010)
Ahoj,
prosím tě jestli mi můžeš poradit ohledně práce, napiš mi na mejl , předem ti moc děkuji a budu ti vděčná za každou radu.
díky Jana
Re: Re: Re: prosba
Autor: Katka (04.01.2010)
dobrý den, můžu připojit i svůj kontaktní email:;-) děkuji...
Re: Re: Re: prosba
Autor: Jana (16.01.2010)
ano muj inzerát stále platí..mužeš mi napsat na email nebo skype janisvip díky Jana
Re: Re: Re: prosba
Autor: Vendula (26.01.2010)
Zdravím,hledám sezonní práci v Itálii..Nevíte o něčem? emai adr. ,diky.
Re: Re: Re: prosba
Autor: Mia (31.01.2010)
dobry den shanim praci na letni brigadu v Rimini jako pokojska kdyby nekdo poradil byla bych moc rada. dekuji za odpoved :-)
Re: Re: Re: prosba
Autor: marie (02.02.2010)
mohla bych se taky pripojit svym emailem
Re: Re: Re: prosba
Autor: Martin (11.02.2010)
Dobrý den přeju,rád bych se otázál,zda je možné sehnat práci jako zámečník a svářeč v itálii.Děkuji Martin
Re: Re: Re: prosba
Autor: Lenka (15.02.2010)
Můžu připojit i svůj email? Jsem studijně v Itálii po celý rok 2010 a moc ráda bych si tu našla práci, nebo brigádu..(nejlépe Miláno, Parma a okolí)
Re: Re: Re: Re: prosba
Autor: Radek (06.03.2010)
Devcatka vite co znamena prace v Italii?Moc bych neriskovala.Vite co je -PUTANA-?
Re: Re: Re: Re: Re: prosba
Autor: SIMONA (07.05.2010)
Ja pracuji a ziji v Bologni 8 rokem a nejsem PUTANA!!!!
Re: Re: Re: Re: Re: Re: prosba
Autor: Alice (07.05.2010)
Puttana se píše s dvěma ,,tt,, A co teda děláš, když italštinu moc neumíš?
Re: Re: Re: Re: Re: Re: prosba
Autor: Yveta (21.11.2012)
Ahoj ,jsem take v Bologni,ale bohužel zatím bez práce...múžeš mi poradit?Děkujiiii....
práce
Autor: Bára (09.03.2010)
Zdravím, taky se zajímám o práci v Itálii, pokud je tedy nějaký tip, můj email je Díky moc!!
Re: Re: Re: prosba
Autor: jarda (22.08.2010)
prosim nama nekdo nakej kontakz na praci v italii???dik za kazdou odpoved, piste na meil,
Re: Re: Re: prosba
Autor: jarda (29.12.2010)
prosimte muzes poslat co je to za praci a nakej kontakt.pis na muj mejl
Práce v italii
Autor: Kuba (14.09.2011)
Dobrý den, chtěl bych pracovat v italli jako čísnik,vím že je to tezke nájit,Může te my poradit prosím nekdo nebo jestli víte o praci.Předem děkuji.

Můj email.
Můj tel. 724 704 711
Re: Re: Re: prosba
Autor: terka (21.05.2012)
Dobrý den pokud by jste vedeli o nejake praci v Italii prosim o info na za kazdou pomoc jsme vdecni hezky den
Re: Re: Re: Re: prosba
Autor: Silvia (05.06.2012)
ahoj teto tak koukam že hledame na stejno :-D
Re: Re: Re: prosba
Autor: Bohuslav (28.08.2012)
dobry den chtel bych pracovat i s pritelkyni v Italii ,je nejaka moznost?? na zacatek aspone nejake pomocne,uklidove prace nez se naucime jazyk .Mame zaklady NJ.dekuji za odpoved na muj mail .
Re: Re: Re: prosba
Autor: Petra (06.02.2013)
Ahoj Vim ze je tento inzerat moooc stary, ale prece jen to zkusim. Tez shanim praci v Italii. Mohl by mi nekdo poradit. Moc dekuji.
Re: Re: Re: prosba
Autor: Richard Csorba a Chrenkova Petra (31.01.2014)
Zdravím smim se zeptat?všiml se mi komentářů o praci s přítelkyni chceme delší dobu odjed nebudeš se zlobit,když se zeptam primo tebe?Nevis o něčem jako dělníci nebo tak? s ubytováním předem dekujem.
Re: Re: Re: prosba
Autor: Roman (04.06.2014)
Zdravim vite ještě o praci v italii? Kdyžtak na mail diky
Re: Re: Re: prosba
Autor: Lukas a Verca (07.06.2015)
Ahojky,chci se zeptat,vy by jste vedeli o nejake praci v italii prosim? dekuji
Re: Re: Re: prosba
Autor: Martina (19.04.2016)
Ahojky stále platí ,že máš info o práci v Italii ,jsme pár a rádi bychom odjeli za prací.předem děkuji
Re: Re: Re: prosba
Autor: Hanka (24.07.2016)
proísm kontaktujme mě ohledně práce v Itálii. Potřebuji nutně poradit na koho se obrátit či jaké mám šance. děkuji
resident
Autor: martasss (16.06.2008)
dobry den, chtel jsem se zeptat. co vsechno musim udelat pro to abych mohl byt residentem v italii. A jestli nahodou nevite jak to
tam funguje s povinym rucenim na motorku???
dekuji.
Re: resident
Autor: Belana@email.cz (17.11.2014)
Rezidentem se muzete stat ,kdyz mate bud tady uz pribuzne,nebo praci.Pak neni problem,je to registrace na comune.Na motorku plati spec.pojisteni do statu EU,to same ridicak.
Shanime praci v Italii
Autor: Honza (28.06.2008)
Nazdar lidicky
mame z pritelkyni zajem pracovat v Italii jestli mate nekdo nejakou radu pres jakou ageturu by jsme meli hledat praci budemem radi za jakoukoli pomoc.
Rada nad zlato. Na e-mail
Diky
Re: Shanime praci v Italii
Autor: Wintour srl (10.02.2012)
Spolecnost Wintour pusobici na italskem trhu jiz osmym rokem prijme pro nadchazejici sezonu 2012:
- animatory
- instruktory sportu, tance, fitness
- asistenty miniklubu
- choreografy
- dj
- tanecniky

Pozadujeme:
- velmi dobrou znalost AJ a alespon zakladni znalost dalsiho evropskeho jazyka
- dobre komunikacni vlastnosti
- dispozici pracovat minimalne 2 mesice v terminu 31.03.12 - 10.10.12
- min. 18 let
- pozitivni pristup, energickou a veselou osobnost

Nabizime:
- plat v rozmezi 500 - 700€ cisteho + strava a ubytovani zdarma
- praci v mezinarodnim prostredi mladych lidi
- uhradu cestovnich nakladu do mista pracovni destinace

Selekce budou probihat v Praze 20.3.2012
pro vice informaci: www.wintour.it

V pripade zajmu, zaslete sve CV V ANGLICKEM JAZYCE s fotografii na adresu:
Re: Re: Shanime praci v Italii
Autor: veronika (10.08.2015)
500-700 euro ?Tydne ?Na plny uvazek to asi mesicne nemuze byt?Moc malo.
sháním práci v Udine
Autor: Žaneta (30.06.2008)
Dobrý den, ráda bych pracovala přes léto 2008 v Itáli Udine, budu tam celé 2 měsíce, nemáte někdo nějaký kontakt. Děkuji Můj meil
Pracovní zkušenost v Itálii
Autor: Simona (11.07.2008)
Dobrý den,
Chtěla jsem se podělit o svou pracovní zkušenost v Itálii. Práci jsem si shnáněla v oblasti Milána v Lombardii, kde by měla být relativně největší zaměstnanost v celé Itálii. Musím říct, že najít si trvalou práci zde je prakticky nemožné. Sháněla jsem práci v oblasti informatiky, vystudovala jsem informatiku na universitě a mám praxi více než 5 let v této oblasti, mluvím 4 světovými jazyky a z italštiny mám překladatelské státnice. Očekávala jsem, že si práci na dobu neurčitou najdu poměrně snadno.
Jednak prvním problémem sehnat zaměstnání byl požadavek rezidence v Itálii. Když jsem šla požádat o rezidenci na místní obecní úřad, řekli mi, že musím mít pracovní smlouvu. Když
jsem přišla do jakékoliv pracovní agentury, řekli mi, že mě nechtějí ani zaregistrovat bez rezidence v Itálii, to samé mi řekly i soukromé firmy. Takový začarovaný kruh, jako témeř
vše zde v Itálii. Nakonec jsem rezidenci v Itálii vyřešila jiným způsobem, tj. dokázat přeložené zdravotní pojištění na 1 rok (neplatí zde VZP kartička, musela jsem si nechat úředně pověřit české pojištění u Allianz na 1 rok, protože pojištění v Itálii se nemůže uzavřít bez residenze v Itálii...) a prokázat, že disponuji finanční částkou 5 000 euro. Potom jsem mohla vyřídit rezidenzi a začít hledat práci.

Obešla jsem snad všechny pracovní agentury zde v Miláně s mým CV, odpověděla jsem na více než 200 CV přes internet, zanesla jsem dalších 200 CV osobně do firem v celém okolí Milána. Takže nakonec jsem zaslala přes více než 500 CV. Ozvalo se mi 8 firem ze všech těch zaslaných CV.

Všichni nabízejí jen smlouvy na dobu určitou na pár měsíců či dokonce týdnů, nejdelší smlouva, kterou mi nabídli je na jeden rok v jedné firmě, která se specializuje na informační systémy přes agenturu. Ve smlouvě je samozřejmostí, že mi neplatí dovolené, nemocenskou, v případě těhotenství či nemoci, kdy bych chyběla více než měsíc mě okamžitě mohou dát výpověď.
Ve firmě je také mnoho kolegů italů, kteří se nacházejí ve stejné situaci jako já. Mé obavy, že by můj úspěch ve hledání práce zde byl zapříčiněný důvodem, že jsem cizinka je tedy bezpředmětný. Situace na pracovním trhu je zde opravdu kritická. Nemluvím o brigádách či letních pracích v mořských oblastech...
Firmy houfně propouštějí, stěhují se na východ, práci nabízejí jen ve formě kontraktů na pár měsíců, nemohou si vzhledem k ekonomické situaci ani dovolit najmout další zaměstnance. Lidé se tu tak nacházejí v situaci, kdy mají na starost rodinu, hypotéku, mají přes 40 let a nikdy neví, jestli až jim vyprší termín pracovní smlouvy, jestli jim ji firma prodlouží, jestli je nenechají ze dne na den doma a jestli v případě, že onemocní je propustí ze dne na den.
Ti šťastnější, kteří našli práci na dobu neurčitou před více než 10 lety, si ji tak drží, pracují přesčasy, mnohdy neplacené.

Podotýkám, že se jedná o situaci téměř v celé Itálii. Zde ve firmě se mnou pracují kolegové, kteří se kvůli pracovní nabídce přestěhovali až z hlavního města Říma, protože tam ani tyhle krátké smlouvy mnohdy nikdo nenabízí.
Mnohé firmy slibují, že po vypršení pracovní smlouvy na dobu určitou zaručují přijmutí do firmy na dobu neurčitou. Opravdu jsem ale zatím nezažila případ, kdy by tak učinili. Počkají do posledního dne platnosti smlouvy, potom zaměstnance nechají 2 týdny doma a potom prodlouží smlouvu opět na dobu určitou. Tím se vyhnou zákonu,že smlouvu jde prodloužit maximálně 3krát po sobě (tím, že zaměstance nechají doma, ho potom najmou jako novou osobu, která ve firmě před tím nikdy nepracovala) , neplatí daně za zaměstnance a také na sebe neberou zodpovědnost za náběr nové osoby do firmy. Tuto zkušenost mi také potvrdily desítky lidí, italů.
Také pracovní agentury, které většinu zaměstnání zprostředkovávají, vzhledem k obrovské poptávce po pracovních příležitostech, se chovají naprosto neuvěřitelně. Ztrácí životopisy, nezvedájí telefony, nečtou emaily, při osobní návštěvě a dotazu, zda pracovní nabídka, která visí ve výloze je ještě volná, odpoví, že ani neexistuje. Plné cizinců, rumunů, arabů, extra komunitních občanů, jim ani nezbývá nic jiného.

S tímto jsou také spojené mnohé další situace. Například hypotéku banka nedá za předpokladu, že člověk nepracuje na úvazek na dobu neurčitou.

Také platové poměry jsou naprosto žalostné. Pobírám zde plat dvakrát nižší než jsem měla u nás v ČR v Praze a čtyřikrát nižší než jsem vydělávala v Německu na stejné pozici. Ceny potravin a služeb jsou zde však třikrát dražší než v ČR.

Situace, kterou zde popisuji, zde opravdu existuje přesně takhle. Z mnoha zkušeností mých přátel či kolegů z práce je to zkušenost mnohanásobně potvrzená. V součastnosti jsem se setkala s mnoha případy, kdy italové odcházejí ze země pracovat do ciziny.
Já jsem sem do Itálie přišla kvůli soukromým důvodům s pevným odhodláním usadit se zde a nenechala jsem se odradit ani 8 měsíčním hledáním pracovního místa, chováním agentur a firem, ale abych řekla pravdu, je to situace naprosto nesnesitelná. Plánuji se tedy i s přítelem vrátit zpět do ČR.
Re: Pracovní zkušenost v Itálii
Autor: Barbora (11.07.2008)
Simono, děkuji za zajímavý komentář. Nechcete o tom napsat krátkou zkušenost sem na web? Pokud byste měla zájem, napište mi prosím na email barbora(zavináč)nazkusenou.cz.
Re: Pracovní zkušenost v Itálii
Autor: Eva (17.07.2008)
Milá Simono, mocí díky za Vaši zkušenost.. Je to ještě horší než jsem si představovala, hodlám se za pár měsíců přestěhovat do Itálie za přítelem a když si představím, že mě čeká tenhle kolotoč, je mi zle.. Eva
Re: Pracovní zkušenost v Itálii
Autor: Michaela (08.08.2008)
Ahoj, bohuzel musim potvrdit, ze mas naprostou pravdu a bohuzel uz dva roky se nachazim ve stejne situaci, kdy mi firma,kde pracuju prodluzuje smlouvu (samozrejme porad na dobu urcitou - neplati dovolenou, nemocenskou a td.). Mluvit o vyplate je zbytecne, v Cechach bych si vydelala mnooohem vic. NO TO JE ZIVOT!!!!!!
Re: Re: Pracovní zkušenost v Itálii
Autor: formichina (03.10.2008)
tak proc se nevratis do CR,kdyz je to tak mizerny??
Re: Re: Re: Pracovní zkušenost v Itálii
Autor: MICHEALA (07.02.2009)
DUVOD PROC SE NEVRATIM DO CR JE TEN, ZE MUJ MUZ JE ITAL A JA TADY MAM RODINU.
Re: Re: Re: Re: Pracovní zkušenost v Itálii
Autor: spera (09.02.2009)
Jaky to je mit tam rodinu, cetla jsem ze v rodine se nic neutaji:) atd..
Re: Re: Re: Re: Pracovní zkušenost v Itálii
Autor: Jarka (11.02.2009)
Miso, jsem na tom uplne stejne :0).
Re: Re: Pracovní zkušenost v Itálii
Autor: Jan (03.11.2008)
Zacnete uvazovat!Az budete mit misto na neurcito, tak vyse uvedene agentury kleknou!Kdo je vytvoril,proc a kdo za nimi stoji?!Kdyz dam klic od domu casto z ruky=drive ci pozdeji mi ho vykradou.Tak je to i temi pracovnimi misti.
Re: Pracovní zkušenost v Itálii
Autor: Ivo (12.08.2008)
dobry den,komentar od simony je naprosto presny.ziju v italii dva roky a o praci jsem nezavadil.myslim o stabilni misto.Navic jsme se pokouseli s pritelkyni zde podnikat na cesky ziv.list ale tezce jsme nepochodili,vubec nic vam neuznaji,vse musite mit italske.pro zajimavost me pred tydnem staveli carabinieri a po predlozeni nasi obcanky se me zeptali kde mam povoleni k pobytu a zda je CR v unii.rad poradim i ostatnim muj email je
Re: Pracovní zkušenost v Itálii
Autor: Jan (03.11.2008)
Souhlasim ze to neni jednoduche.I kdyz to neni tak cerne jak se zda.Zustal jsem tu(je to 17 let)a do CR ani nahodou.Kdo zlomi zacatek k tomu se pak Italove chovaji lepe nez vlastni rodina(ceska),rekl bych.
K vlastnimu vztahu cechu v zahranici mohu rict-sehnal jsem praci zhruba 8 lidem.Vysledek=lepsi nemluvit.Lenost,pohodlnost,dej mozna ti to vratim,maji to oni musim to mit taky,atd.Stalo se i to nekdo krad.
Prosim je to muj uhel pohledu(bez urazek),ziji ve Friuli 17 km od Udine.Vsem co doopravdy chteji drzim palce.Nezapomenout slusnost a poctivost(i kdyz ne vzdy plati)!!!
Re: Re: Pracovní zkušenost v Itálii
Autor: Gl (23.01.2009)
Ahoj, ja cetla tvoje psani a jsem rada ze aspon nekdo se tam uchytil:) taky tam chci ale kdyz ctu ty clanky tady:(
Re: Re: Re: Pracovní zkušenost v Itálii
Autor: Jan (24.01.2009)
Uved svuj e-mail,zkusim Ti neco poradit.Prosim trochu info,vzdelani,vlohy povaha atd.
Re: Re: Re: Re: Pracovní zkušenost v Itálii
Autor: Gl (25.01.2009)
Glamoury@email.cz, děkuju
Re: Re: Re: Re: Re: Pracovní zkušenost v Itálii
Autor: gl (25.01.2009)
jinak mam vystudovanej cestovni ruch..Aj, zacala jsem s italstinou pred pul rokem a hrozne mi to jde, tak proc to nezkusit. Nepotrebuju sedet nekde v kanclu..byt s lidma v kontaktu. Premyslela jsem neco treba v hotelu nebo na lodi. Vubec nevim kde mam zacit. Mam praxi jen za barem ale to bych si ze zacatku netroufla. Sezona je jeste daleko ale uz trochu potrebuju nejaky infa
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pracovní zkušenost v Itálii
Autor: Jan (03.02.2009)
Pro parc. vytizeni Ti napisi behem 2-4 dnu.Neco uz me napadlo,je to treba overit.Zatim cauky Jan
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pracovní zkušenost v Itálii
Autor: martin (20.12.2009)
Muzu taky poprosit o nejake postrehy nebo komentare k nalezeni prace ve friuli nebo trentinu? Jako gastarbeiter bych nemel problem misto sehnat, ale do toho samozrejme jit nechci, chtel bych neco trosku "na urovni". Ekonomicke vzdelani, praxe v obchode, italstina a anglictina bez problemu. Vic info kdyztak po mailu, . Grazie mille!
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pracovní zkušenost v Itálii
Autor: Petr (04.08.2012)
Dobry den Jane,cetli jsme vase prispevky o praci v Italii,je mozne i po tak dlouhe dobe vas pozadat o kontakt na vas Diky
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pracovní zkušenost v Itálii
Autor: Verca (28.02.2010)
ahojky,rada bych se te zeptala jestli si uz neco nasla nejakou praci v Italii nebo mas nejaky kontakt, budu rada kdyz se ozves.
Re: Re: Re: Re: Pracovní zkušenost v Itálii
Autor: Lucka (27.01.2009)
Honzo, je mi jasne, ze nemas specialni poradnu pro Cechy v Italii ztracene, ale presto - neporadil bys i mne? :-) Chystam se do Udine na studijni pobyt a rada bych si tam i privydelala, pripadne nasla co nejlevnejsi ubytovani, protoze stipendium je dost nizke... Muj mail je . Budu vdecna za kazdou radu ci pomoc. Diky a hezky den.
Re: Re: Re: Re: Pracovní zkušenost v Itálii
Autor: Martin Holas (07.04.2009)
Dobrý den Honzo,
chystám se nyní na léto někam na jih a rád by jsem Vás požádal také o pár rad. Náhodou jsem zavítal na tento web, takže pokud budete ochoten, kontaktujte mě prosím na emailu :

Předem díky moc a jsem s pozdravem

Martin
Pracovní zkušenost v Itálii
Autor: Bára (09.03.2010)
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jestli je ještě aktuální Vaše pomoc zájemcům o práci v IT. Pokud ano, ráda bych Vám poslala svůj životopis. Můj email je Děkuji!
Re: Re: Re: Re: Pracovní zkušenost v Itálii
Autor: Martina (24.11.2011)
Ahoj Jane,po precteni tveho clanku z r.2009 bych te chtela poprosit,zda by jsi mi mohl pomoct pri hledani prace v tvem okoli,jsem druhym rokem na Sardinii a z osobnich duvodu bych radeji na continent kde si treba najdu ceske kamarady..tvuj clanek je pomerne stary a tak nevim zda se k tobe dostane,pokud ano reaguj prosim na muj email dekuji Martina
Re: Re: Pracovní zkušenost v Itálii
Autor: Petr Singer (25.01.2009)
Ahoj! Zdravim Te, a zaroven jsem rad ,ze jsi se v Italii uchitil,ponevadz spousta clanku o hledani zamestnani je dosti negativni a tak si myslim,ze to asi opravdu neni tak snadne.Vystehoval jsem se do Ameriky pred 13 lety,ale mou touhou bylo zit v Italii.Uvazuji o navratu do Evropy, a chtel bych to konecne zkusit prave tam a nekde na severu jako jsi prave Ty.Taky pises o "nasincich v cizine".Ja tez nemam ty nejlepsi zkusenosti.Drz se!!!
Re: Re: Pracovní zkušenost v Itálii
Autor: Alex (31.01.2009)
Ahoj, muzes se mne prosim ozvat na ?Potreboval bych radu.
Dik moc
Re: Re: Pracovní zkušenost v Itálii
Autor: Iva (04.05.2009)
děkuji, že jsi napsal i něco hezkého o Itálii, mám tu zemi ráda a s manželem se tam snažíme dostat a najít práci, jen nevěřím agenturám.....manžel již na jihu Itálie pracoval. Prosím poraď jak pokračovat v hledání. Email . Máme tu zemi velmi rádi. hezký den
Re: Re: Pracovní zkušenost v Itálii
Autor: jindra (16.07.2009)
cau jane kdyz uz jsi sehnal 8 lidem .sezenes i me?hahahahabydlim v rimini uz 10 let mluvim 5 jazyky italsky plynule.tady nic neni.pis mi na moc,mozna je to fakt na severu lepsi no urcite na jihu zijou jen sami chudy cikani.hahahah.cus a dik jindra
Re: Re: Re: Pracovní zkušenost v Itálii
Autor: Mirek (14.10.2009)
Ja jsem si v Italii odsedel osm let a od te tady pocialni
pobiram socialni davky a smeju jak blazen.Jestli
Vam muzu poradit tak Italie neni zeme kde se hle
da prace nebo kde by se Cech mohl usadit ale je
to cast evropske unie kde se ma jenom parazitovat
a pak se mate dobre at ve vezeni nebo na svobode.
Re: Re: Pracovní zkušenost v Itálii
Autor: Lucka (26.07.2009)
Dobrý den,prosím o radu.Mám manžela Egyptana,je to šéf kuchař,chtěli by jsme na nějaký čas odjet za práci do Itálie.Myslíte,že by bylo reálné najít práci?Předem děkuji za odpověd,mail:Egypt09@email.cz
Re: Re: Pracovní zkušenost v Itálii
Autor: Karin (03.09.2009)
Tak to mate pravdu, souhlasim s vami urcite mate sve zkusenosti po tolika letech..ja ziji jiz 5 rokem v recku, ale tady je to jeste horsi...lide strasni!!! a rasisti... A nadarmo se nerika jiny kraj jiny mrav..
Re: Re: Re: Pracovní zkušenost v Itálii
Autor: Karin (03.09.2009)
reagovala jsem na zkusenost pana Jana..
Re: Re: Pracovní zkušenost v Itálii
Autor: Renata (09.09.2009)
Dobry den, naprosto s Vami souhlasim Jane! Hlavne o chovani Cechu.
Re: Re: Pracovní zkušenost v Itálii
Autor: Monika (12.09.2009)
Ahoj..pravě čtu všechny články k práci v Itálii..no nic moc:-(Já se budu za několik měsícu stěhovat do itálie(Monfalcone)kousek od Udine za přítelem a děsí mě hledání práce protože sem kadeřnice a nic jiného neumím:-(Jestli někdo z vás ví o něčem zajímavém tak prosím napište.Děkuji krásny den:-)Muj mail:monetta05@centrum.cz
Re: Re: Pracovní zkušenost v Itálii
Autor: Monika (25.10.2009)
Ahoj Honzo, jsem jedna z mnoha na téhle stránce která by ráda něco věděla o životě v Itálii..... prosím pokud budeš mít čas ozvi se mi na mail
Re: Re: Pracovní zkušenost v Itálii
Autor: Láďa (26.01.2010)
Ahoj, po přečtení těchto příspěvků, bych tě rád požádal o pár rad. Chystáme se s přítelkyní na odjezd do Itálie a každá rada bude dobrá. Poprosím, jestli mne můžeš kontaktovat na email: . Děkuji mockrát
Re: Re: Pracovní zkušenost v Itálii
Autor: Jarca (04.01.2011)
Dobry den, se zájmem jsem si přečetla Váš komentář na těchto webových stránkách ohledně možnosti pomoci při hledání práce v Itálii. Ráda bych Vás poprosila o radu, jak nejlépe práci najít. Během několika měsíců se budu stěhovat za přítelem do Friuli, konkrétně Codroipo. Myslíte, že bych Vás touto cestou mohla poprosit o radu, jak začít a co kde sehnat?
Zde je můj email : . Mnohokrát děkuji za odpověď
Re: Re: Pracovní zkušenost v Itálii
Autor: Jiri (04.07.2011)
ahoj zaujal me tvoje info chtel sem se zeptat jsem zednik delam vse ze stavariny napr.obklady,dlazby,stuk,omitka,zdeni,kamenictvi,sadrokarton proste skoro vsechno byl bych rad za info na praci ve tve lokalite .zn.Italskeho jazyka slusna ....dik za odpoved
Re: Re: Pracovní zkušenost v Itálii
Autor: Martina (28.07.2011)
Ahoj nebo dobrý den,čtu tady komentáře a přesto tvůj mě hodně zaujal:-)Mám vic dotazů,jednou bych do Itálie ráda tak řikajíc utekla,zkusila bych tam pro začátek chvili žit a pak by se vidělo:-)Každopádně je mi jasné že začatky nejsou jednoduché a je jedno kde,nu co mě zajima?třeba jak si v Itálii najít bydleni?Myslím podnájem třeba....zda existuji nějaké stránky na netu třeba a tak ,dalši určo kolik tak si sebou vzít peněz do začátku aby to stačilo na jidlo levné bydleni.Nu vic mě asi nenapada,samozřejmně je asi nutné mit nějaké zakl.znalosti italštiny.Můj meil je:Mmartinka.k@email.cz,budu se tešit na odpověd.Ahoj Martina
Re: Re: Pracovní zkušenost v Itálii
Autor: Milan (19.10.2011)
Zdravím všechny čtenáře a zejména Jana. I když jsou reakce celkem negativní,přesto pokud můžeš Honzo,napiš na můj mail jestli víš o nějaké stabilnější práci ve stavebnictví na severu Itálie. Brigádničil jsem v přímořské oblasti na výstavbě apartmánů,ale jen 2měsíce. V ČR jsem stavbyvedoucí,ale celý život mě to do Itálie táhne a jen dovolené mi nestačí. Problémy s prací vlivem krize jsou v mnoha místech Evropy, ale mentalita Italů je nesrovnatelně lepší,než ta česká a mnohdy jsem se za naše krajany styděl. Pokud člověk chce,myslí to vážně,poctivě a slušně,má šanci. Dík za reakce,popř. maily.
Re: Re: Pracovní zkušenost v Itálii
Autor: jana (16.04.2012)
ahojky vsem. rada bych vyjela do it ihned,protoze tady nic nemohu najit. praci nemam . nasla bys enejaka prace ?? a ubatovani?? jdiky jana
Re: Re: Pracovní zkušenost v Itálii
Autor: vlasta (23.12.2013)
já jsem tu 2 roky vdaná . Manželova rodina je báječná a můj muž je ůžasnej - má jen jednu malou chybu - není bohatej a tak jsme závislí na jeho výplatě . Je pravda , že má práci taky na dobu určitou , ale pracuje ve firmě už nějakou dobu ,vydělá si různě jezdí po stavbách nejvíc asi 1700 eu , ale už byl i měsíc kdy měl vyděláno jen 80 eu - firma ale platí neustále pozdě jednou řeknou 5 pak 10 pak 20 a 24 když příjde výplata zjistíš , že vyplatili čtvrtinu a zbytek prý později a zase čekáš a musíš být zticha -jinak ti další smlouvu nedaj. Dost děs - nikdy nevíš co si naplánovat protože nevíš jestli na to bude o nájmu ani nemluvě. kdyby aspoň platily včas . jinak někdo psal ,že ceny jsou tu 3 x dražší než v Čechách - nevím jak jinde ale u nás je 55 tisícové město a ceny jsou srovnatelné jako v Čechách -mléko ,vejce ,olej, sýry ... dokonce levnější ale jsou i věci naopak drahé tady třeba cukr moučka je 2 x dražší tady - všude je něco . Jedno je jisté je tu jiná mentalita a záleží na místě . Jediné co mi tu chybí ke spokojenosti je najít si práci -dokonce jsem si udělala pečovatelský kurs -zatím zbytečně -práce není a pokud nemáš přátele na vhodných místech , tak ji ani nenajdeš ať se snažíš sebevíc.Podle mně je to problém vytvořený politiky a množstvím cizinců zejména z UK, Ro , Pol, Alb - politici nasadili takové podmínky ,že podnikatelé nepřežívaj a zavíraj a ti výše jmenovaní jdou pod cenu s platy a ochotně pracují i na černo -takže ani Ital práci nesežene a pokud nejste ochotni pracovat za 4 maximálně 5 euro tak práci nenajdete - pokud neděláte něco opravdu kvalifikovaného .Pokud ví někdo o práci v okolí Faenza může mi dát vědět
Re: Re: Pracovní zkušenost v Itálii
Autor: Milan (15.01.2014)
Dobrý den Honzo, četl jsem váš příspěvek na českých stránkách webu - Na zkušenou. Ohledně práce v zahraničí - v Itálii. Já vím, že uvedený článek pochází z roku 2008. Je
možné, se s vámi nějakým způsobem spojit a mimo tyto stránky?
E-mail:urbanek.milan@centrum.cz

Děkuji a přeji hezký den
Milan
Re: Re: Pracovní zkušenost v Itálii
Autor: Kristýna (08.09.2014)
Ahoj, žiješ kousek od Udine??Můžeš mi prosím říct jakáje momentálně situace v Itálii....chci se tam přestěhovat z Čr a žít tam...Kuju:)
Re: Pracovní zkušenost v Itálii
Autor: Martin (12.01.2009)
Ahoj,

to je to vazbe tak spatny???
co v pripade, ze tam clovek vystuduje jejich skolu (vejsku),
je pak sance vetsi sehnat praci v oboru?

diky za odpo
Re: Re: Pracovní zkušenost v Itálii
Autor: Jan (24.01.2009)
Asi takhle:Martine,zalezi co clovek v zivote hleda.Pokud tady vystudujes VS a budes mezi prvnimi 20% tak Ti prace chybet nebude,a to urcite plati pro vsechny zeme.Rekl bych - casy prumernosti a podprumernosti jsou pryc(dusledek ,,dobre" planovane migrace,EU a s tim spojeny fakt - precti dobre Mastricht,sp. cl.90-106 a vlasy se Ti postavi,ecc.).Pokud chces neco konkretniho vedet napis e-mail.Zdravim Te Jan
Uznani vysokoskolskeho titulu
Autor: Darina (04.03.2009)
Zdravim vsechny, cetla jsem prispevky o praci v Italii, musim jen souhlasit, ze je zde pracovni krize. Jsem v Bologni od zari 2008, do prosince jsem byla na stazi doufajic, ze potom si najdu praci. Jsem vedecka pracovnice, pracovala jsem ve vyzkumne laboratori v nemocnici v ramci staze.Nyni mi nabizi na mistni pomery dobre misto, az na 7 let, ale musim si nechat overit platnost mych VS titulu (mam vystudovanou biochemii a doktorat v onkologii). To je take sileny proces, vse presne tak, jak to tady popisuje vetsina.Mam tedy z Cech dichiarazione di valore a potrebuji jeste v Italii ekvivaleni meho titulu k nejakemu italskemu. Pres univerzitu je to velmi dlouhy proces, navic vas vetsinou nechaji dalsi 3 roky tudovat, coz nechci, je mi 29 a chctela bych pracovat :-)Nasla jsem vsak odkaz pod ministerstvem skolstvi a vyzkumu (Miur) - kancelar v Rime, ze kdyz zamestnavatel vypise konkurz na pracovni misto, mohu se jako clen EU s overenymi tituly (ne ekvivalence)zucastnit konkurzu a v mezicase zaslat tyto dokumenty jim a oni mi bud daji ekvivalenci k memu ceskemu titulu nebo ne, behem cca 3 mesicu. Platilo by to jen pro tuto konkretni praci. Dale narozdil od univerzity nemohou poslat cloveka studovat na dalsich x let, ale musi rici, zda tento muj cesky titul vyhovuje dane praci nebo ne. Nemate nekdo prosim zkusenosti s touto ekvivalenci?Jinak ted nemam praci, zkousim alespon hostesku nebo tak neco, ale zatim porad nic nic..Jsem rada, ze jsem objevila tyto stranky a nasla virtualne spriznene duse se stejnymi nazory :-)Nejvice me dostal Simonin pribeh, je to teda SIIIILA!!!
Jinak jestli nekdo jste v Bologni nebo nekde okolo, strasne rada bych si pokecala v cestine, s kymkoliv!!A tak jestli je taky nekomu smutno, ozvete se mi na .
Drzte se vsichni, preji hodne stesti a za kazdou poznamku budu samozrejme moc rada!
Re: Pracovní zkušenost v Itálii
Autor: Denisa (04.03.2009)
Ahoj Simčo, četla jsem Tvoje zkušenosti z Itálie, Milána. Ja se tam taky stěhuji. Našla už jsi něco? já hledám zatím něco jen s angličtinou, italštinu ještě moc neumím..napiš mi prosím
Re: Pracovní zkušenost v Itálii
Autor: Deniska.horvath@gmail.com (21.07.2009)
Simono, jak jak jste přeložila to pojíštění? mě taky nechtějí zapsat na obecním úřadě, prý není pojíštění ,,valid,,.
Re: Pracovní zkušenost v Itálii
Autor: Denisa (21.07.2009)
Simono, jak jste zažádala o přeložení toho pojíštění? To moje tu prý není taky dostačující pro zapsání na obecní úřad. a nevím jak dál, jsem v tom stejné začarovaném kruhu jako Vy, poraďte prosím..
Re: Re: Pracovní zkušenost v Itálii
Autor: Simona (23.10.2009)
Ahoj,pojisteni jsem si prelozila sama, sla jsem na Tribunal ve meste Monza, oddeleni prekladu, tam jsem vyplnila prohlaseni, ze muj preklad odpovida skutecnosti, zaplatila jsem vsechny poplatky kolem (neni to moc, cca 30 euro jestli si pamatuju dobre). Pak jsem to zanesla na obecni urad, me ceske pojisteni, s mym prekladem, orazitkovanym z tribunalu a takhle mi to uznali. Pak chteli jeste vypis z conto corrente, kde chteli videt, ze je minimalni castka cca 5 tisic euro, ze conto corrente je prihlaseny na me jmeno (prohlaseni z banky) a pak mi tu rezidenci konecne dali! hodne stesti, S.
Re: Pracovní zkušenost v Itálii
Autor: Veronika (14.09.2009)
Ahoj Simono,
situaci kterou zde popisuješ je velice žalostná až by tomu člověk skutečně nevěřil.... byla bych ráda kdyby jsi mi mohla vylíčit další zkušenosti pokud by jsi měla čas. já nyní v praze děkuji Veronika Kruková
Re: Pracovní zkušenost v Itálii
Autor: radek (12.10.2009)
ahoj simono, muzes se me prosim ozvat na mail , diky moc
Re: Pracovní zkušenost v Itálii
Autor: Monika (06.11.2009)
Dobrý den, je to rok a půl, co jsem se vrátila z Varese (25km Milano) do Prahy, protože jsem měla podobné problémy, prostě žít a v klidu pracovat, bylo téměř nemožné. Tady v Čechách mi to nikdo nevěřil, jakých zkušeností se mi dostalo, jsem ráda, že čtu Váš příběh!
Hezký den! I když reaguji pozdě, ulevilo se mi moc.
Re: Pracovní zkušenost v Itálii
Autor: Lucia (14.01.2010)
Naprosto s tebou souhlásím, s rezidenci to je velky problem, přesně tak, chtějí pojištění k tomu aby ti dali rezidenci nebo pracovní smlouvu a pak ti dají rezidenci a pak tě pojistí, mají to úplně postavené na hlavu, bez jednoho nemůžeš udělat druhé a bez formulářů tě nikdo nezaměstná, to byl i můj problém, s tím že já pojištění v česku zrušila úplně takže ani 5000 euro nepomohlo k tomu aby mi residenci dali...našla jsem si práci po roce, a pro mé štěstí mně řekli, že mně zaměstnají i bez rezidence, že jim to pak donesu až si ji udělám, tak to bylo fakt štěstí, jinak bych se musela taky asi pojistit v česku a platit a platit, tak jak je to bohužel v česku zvykem aj když je člověk nezaměstnaný pojištění si musí platit furt, takže pro ty co se chtějí do Itálie vypravit, připravte si formuláře před tím než se vydáte práci hledat, není to vůbec jednoduché a ještě jedno varování pro slečny, já jsem odjela do Itálie, protože jsem si tu našla přítele, ale pokud se chcete vydat sami, připravte se na to, že vám bude chodit hodně nabídek v oblasti erotiky, nikde jsem se s tím nesetkala jen tady, dejte si na to pozor, přece jen jste v cizině, a bohužel je toho .... tady plno, já jsem proplakala dny a noci, kdy mi už někdo zavolá se seriozní nabídkou, pak jsem si našla po roce sedění doma a učení italštiny práci v supermarketu. A jak píše kolegyně pracovní smlouvu vám nikdo nedá na dobu neurčitou, s podmínkami že dovolená neexistuje, jste povinni odpracovat určité hodiny týdně s tím že vyhodit vás může prakticky kdykoliv....
Také se setkáte s tím, že agentury či zaměstnavatelé vás zaměstnají, ale na černo nebo zbytek peněz vám dají bokem...
Bez kontaktů a známých práci prakticky neseženete.
Jo a ještě italové, moc nereagují na emaily ale spíš telefonicky a pokud vás nevyberou ani vám nedají vědět, a můžete čekat, jak dlouho chcete.A bez italštiny sem ani nejezděte.
To jsou mé zkušenosti. A aby se neřeklo, tak jediné proč jet do Itálie je na dovolenou,chci říct na dovolenou k moři, to jediné si tady opravdu užijete.
Zdraví Lucia
Re: Pracovní zkušenost v Itálii
Autor: Simona (07.05.2010)
Moje situace byla uplne jina.Jednoho dne jsem se rozhodla,ze bych mohla zacit pracovat.Mrkla jsem se na internet pracovni prilezitosti bologna.Nasla jsem praci,ktera by me mohla zajimat,zaregistrovala jsem se online a poslala zivotopis.Behem 2 dnu se mi ozvala nejaka prac.agentura z Bologne vubec je nezajimalo jestli mam trvale bydliste a nejakej papir.Protoze jsem rekla,ze jsem z EU.Je to rok co pracuji a nemuzu si stezovat.Pak jsem sla na urad a vyridila si trvale bydliste,zdravotni pojisteni atd.Ale jedno je jiste,bez dobre italstiny se tady clovek neobejde.Navic italove cizince nemaji moc v lasce.Saluti!!!!!!!!!
Re: Pracovní zkušenost v Itálii
Autor: natik (01.03.2011)
Ahoj,

musim reagovat na prispevek Simony. Je to presne tak, jak pise. Ja taky ziji v Milane a prace tu opravdu neni. Na jednu pozici je dalsich 600 uchazecu. Nejhorsi na tom je, ze Italove jsou velci ignoranti, takze ani nevi, ze jsme v EU. Povazuji nas za plevel, jsou krome toho velci rasisti.(tady na severu). Vyskrtli me z nekolik pozic jen proto, ze nejsem odtud. Navic jsou velice neprofesionalni. Ja jsem tu uz treti mesic a praci jeste nemam. A ani nevim, zda nakou najdu. Mozna, jako animator v lete to bude snazsi, ale velice o tom pochybuju. Takze vsechny kdo se sem chystaji nechci odradit, ale bohuzel situace je takova. Asi jako Simona jsem rozeslala 400 CV a stale nic.

Preji vsem hodne stesi a pevne nervy!!!
Re: Re: Pracovní zkušenost v Itálii
Autor: vlasta (23.12.2013)
Ne všude v Itálii a ne ,že všichni nevědí kde je Česká Republika - naopak- sice nejdřív podle přízvuku myslí , že jsem jedna z UK , ale když řeknu že jsem z Prahy tak část tam byla , další tam chce jet , další o Praze aspoň slyšeli a jen někteří vůbec netuší kde to je .
Re: Pracovní zkušenost v Itálii
Autor: martin.zvonek@email.cz (22.12.2013)
četl jsem tvuj komentař a zajímavé.byl jsem v italiu a davam ti za pravdu.rad si ještě otom promluvím jestli chceš.martin.zvonek@email.cz
lidé v Italii a život s nimi
Autor: Ivana (18.07.2008)
díky komenařu od Simony jsem poznala Italii i taky z jiné stranky než jí znám ja......Už 5 let jezdím na dovolenou na to samé místo v Italii.....Mam tam spoustu známích Italu a také pracujících čechu na sezonu.....je to ovšem na jihu Italie,takže se celý pracovní rok odehráva celou sezonu..což je asi 5 měsícu....a to jsem jen 5 měsícu co Italové Pracují a vidělávají si na zbytek roku než začne další sezona.......když jsem se tohle dozvěděla tak jsem tomu nevěřila..začala jsem jim tvrdit že bych ty peníze utratila už během 2 měsícu.....a oni že pro mě je to normalní že tak žili jejich rodiče a tak jsou naučeny i oni......

už dlouhou dobu přemejšlím že si zbalím věci a odstěhuju se na jih Italie k mému příteli který je Ital....ale nedokažu si představit že bych celou dobu lítala po uřadech a schaněla nake povolení..atd...nejde to vyřídit v ČR????děkuju za odpověd či reakci
Re: lidé v Italii a život s nimi
Autor: lada (10.08.2008)
ahoj italie je krasna ale ma to sve pro i proti ale ja se tam taky chystam uz to neni jako driv shanet povoleni atd ted jen staci kazdy mesic se hlasit na policiji a platit si tady pojisteni ------------pokud by jsi vedela o jake koliv praci nekde ja jihu tak se prosim ozvi na muj email ne bo na lide -

wwwlide.cz/maxim.brite
sezónní brigáda
Autor: Josef Rychlý (26.08.2008)
Dobrý den, je mi 18 let a třetím rokem studuji Hotelovou školu v Praze, kde se učím Italsky. Domluvím se se celkově v pohodě a příští prázdniny bych chtěl sehnat nějakou brigádu v Itálii, v nějakém menším hotelu anebo v restauraci. Bohužel se mi moc nelíbí ty zprostředkovací agentury, protože z nich mám trošičku obavy. Pracovat bych chtěl nejlépe na severu. Nemáte někdo nějaký tip? Rád bych odjel na dva měsíce na příští prázdniny (2009), ale to bych už měl asi začít něco shánět. Děkuji, Josef Rychlý
Re: sezónní brigáda
Autor: Jan (03.11.2008)
Nejsem z oboru,ale mohu Ti rict zacni hned hledat!Po strance profese(tj.pohostinstvi)na Itali ma malokdo.Je se co ucit.Pisi ze zkusenosti Friuli-Venezia-Giulia.Z CR se to neda srovnat,at uz dnes nebo 20 let nazpatek.
P.s.kazda oblast = jina kuchine(fantazie)
Re: sezónní brigáda
Autor: Veronika Kruková (14.09.2009)
Dobrý den,

nezastupuji žádnou agenturu, ale ráda zařídím práci - sezónní brigádu v jižní Itálii nebo v Řecku. Již nyní se hlaste na sezónu 2010!
Také si u mne můžete zakoupit autobusové jízdenky od renomovaných autobusových dopravců. Bez přidané provize!

Neváhejte mě kontaktovat osobně

děkuji a těším se na všechny
S pozdravem a přáním pěkného dne

Veronika Kruková

tel: +420 607 644 677
Re: Re: sezónní brigáda
Autor: Katka (10.10.2009)
Dobrý den, v Itálii jsem pracovala před třemi lety 2 sezony po sobě-oblast Rimini. Opět přemýšlím, že bych se do Itálie vrátila. V jaké oblasti, oboru a za jakých podmínek práci zprostředkováváte? děkuji
Re: Re: sezónní brigáda
Autor: Jana Mrázková (13.10.2009)
Dobrý den jsme dvě 26leté a sháníme si brigádu na sezonu 2010.Mohla byste nám poradit??můj mail je moc děkujeme za jakou koliv radu
Re: Re: sezónní brigáda
Autor: Marcela (10.01.2010)
Dobrý den chtěla bych jít na letní brigádu do Itálie napište mi prosím kdo o něčem serióznim víte děkuji mail:sentandraska@centrum.cz
Re: Re: sezónní brigáda
Autor: Jana (04.01.2011)
má dotaz ještě mužete pomoci s nalezením práce? odepište prosím na email
Autor: Lucka (01.09.2008)
tak podle toho co tady čtu,tak se Itálie od Španělska moc neliší..taky jsem si prožila svý a dávám radu nikomu nevěřte,myslela jsem si že si v cizině češi pomáhají a je to většinou naopak...
Re: raaguji na odpoved Lucky ohledne pomci od Cechu
Autor: Renata (09.09.2009)
Ahoj Lucko, take s Tebou musim soulasit...ja zila 8 let v UK rok v Kanade a take rok v USA...ted ziji v Milane...sice mam problemy si najit praci a presto ze tu znam par Cechu mam trosku obavy se sverit nebo zadat o pomoc ...mam zkusenosti ze pomoci se mi nikdy od Cechu nedostalo a kdyz jsem pomohla ja tak jak rikal Honza nekteri i kradli takze moje reputace u mych zamestnavatelu nebyla ruzova kdyz jsem doporucila ohledne prace....
Re: Re: raaguji na odpoved Lucky ohledne pomci od Cechu
Autor: Petr CSOKA (24.03.2012)
Dami souhlas nikdo z cehu vVam nepomuze spise vas dost potrapi.
Autor: Lucie (18.09.2008)
Dobry den
Musim rict, ze moje zkusenost s praci v Italii je naprosto stejna jako Simonina. Tez pracuju v oblasti informatiky, jsem tu 2 roky, ale praci na dobu neurcitou jsem si jeste nenasla. Take temer vsichni mi kolegove nejsou zamestnanci firmy, ale pracovni agentury Adecco a firma jim jen neustale prodluzuje smlouvu a to uz po nekolik let. S timto systemem prace je tezke nejak rozumne se tu "usadit".
Re:
Autor: Jan (03.11.2008)
Pracovat pro ADECCO je totez jako pracovat pro otrokare.To neni spravna cesta!
Co zkusit vlastni firmu?Maly zivnostnici=lekce PC,ucetnictvi at uz zjednodusene nebo radne,pres Camere di commercio doprovodi a preklady do CR,pomoc pri investicich v CR(rekreacni objekty),atd
Jen ne ADECCO tudy cesta nevede!
Zdravim Jan
Re: Re:
Autor: Žaneta (26.02.2016)
dobrý den mohl byste mi napsat na email , vaše zkušenosti? Moc děkuji za případnou odpověd.
Autor: Werunka (25.11.2008)
Dobry den, bydlim v Italii uz dva roky a momentalne schanim praci v Milane..kdyby jste prosim nekdo o nejake vedel dejte prosim vedet na muj mejl , dekuji.
dotaz
Autor: ewelina (11.01.2009)
chtelam se sptat jestli nekdo ne vi o prace v Italie?sem schopna pracovat jako pokojska lebo uklidacka cokoliv tp moj email
Autor: simoni (24.01.2009)
Dobrý,
Chtěla jsem se vás zeptat jak je to se socialnim pojistenim kdyz jdete delat ven treba do Italie..(i pres agenturu), vubec tomu nerozumim. dekuji za odpovedi
Re:
Autor: Jan (24.01.2009)
Pokud jde o pozici zamestnance,plati zdravotni a duchodove pojisteni zamestnavatel.Pokud je osoba tzv.na sve noze,tak si to plati sam(musi).Mluvim o INPS a INAIL.Vzdy overit jestli je prubezne placeno ze strany zamestnavatele!V druhem pripade si to ohlida(velice dobre)stat! Mandi Jan
Re: Re:
Autor: simoni (25.01.2009)
Mam prave zajem o oblast Rimini a nechapu jestli se o to stara zamestnavatel nebo ja musim nekam tam na urad.. a v Cesku musim zajit treba do pojistovny a odevzdat karticku apod..?
Re: Re: Re:
Autor: Jan (03.02.2009)
Vyrizuje Ti to zamestnavatel,podle posledni vyhlasky je povinnen nahlasit noveho zamestnance do 24 hodin!
Pis na
Pomoc
Autor: Edoardo (26.01.2009)
ahoj Lidi..Byl jsem teď 5 let v Itálii a vrátil jsem se domůů.Tedy spíše nás propustili z důvodu krize..Nemáte někdo něco nebo nevíte někdo o něčem na léto u moře? Pracoval jsem v cestovním ruchu a dělal jsem i plavčíka a záchranáře...nebo jestli se někomu chce jet na blind na začátku jara něco si sehnat...vím že sever Itálie není problém a práce se tam sehnat dá..Pokud pomůžete budu rád a napiště mě na Dík
Autor: zikani (26.01.2009)
5 let to je celkem slusny, takze sever je nejlepsi pro praci?
Re: Pomoc
Autor: jindra (16.07.2009)
cau edo.ja tu ziji uz 10 let a to v rimini u more.neni to tak lehky musis mit -brevetto di salvataggio-diplom zachranre,plavcika.ktery ti tady uznaj.evropsky.ja si ho budu delat ted na podzim stoji 550 euro a mas to na bazen i more a plati v cele evrope.u more tezko najdes maji to uz rozdeleny mezi znamymi.ale mohl bys sis kdyz budes mit stesti najit bud jako zachranar-plavcik v kempingu anebo v hotelu.makas cely den plat je 1200 a mas to jen na 3 nebo 4 mesice.kdyztak se ozvi na jindra
práce
Autor: Standa (27.01.2009)
Dobrý den..scháním práci na jaro 09 nebo léto jako číšník barman nebo kuchař.Mluvím Italsky,Německy a částečně Anglicky..Pokud budete někdo o něčem vědět napište na mail nebo tel 739988428..děkuji...
Italština
Autor: Tomáš (03.02.2009)
Ahoj, chtěl bych se zeptat jestli někdo neví, jak to vypadá s letními brigádami na farmách letos? Je nutné na takové farmě znalost Italštiny?
info a pokud mozne pomoc
Autor: Jan (03.02.2009)
Piste,kdo chcete neco vedet na
Nejsem agentura,no profit,pokud mohu poradim a pomuzu!!!
Zdravim Jan
Re: info a pokud mozne pomoc
Autor: Isabela (03.02.2009)
Honzo, moc by me zajimalo, jakej je zivot ve Friuli, jak je to tam s praci? Jaci jsou tam lide? Isa.
Prace na severu Italie
Autor: Isabela (03.02.2009)
Dobry vecer, ja v Italii ziji jiz 12 let, v Lombardii, v provincii mesta Milana. Praci jsem si nasla pred 12 lety na dobu neurcitou, tehdy to bylo lehci. Firma bohuzel zkrachovala a od te doby jsem o nejakou stalou praci nezavadila. Je to hrozny pocit nevedet jestli za par mesicu firma prodlouzi smlouvu a budu mit na hypoteku. Znam hodne cizincu, co tu pracuji v barech, pizzeriich, restauracich, popripade cestovnich agenturach. Je to vzdy prace na par mesicu, stala prace tu opravdu neexistuje (ani pro italy). Tez mam vystudovanou VS zde v Italii, ale je to jako by nebyla. Prace je s ni sehnat uplne stejne tezka jako pro italy, vetsinou si clovek najde praci pres znamosti. Navic tech cizincu (rumunu, bulharu, ukrajincu, moldavcu, cinanu, marokincu...) je tu tak strasne moc, ze pro prace v baru ci restauraci si mohou dovolit platit tak malo, ze plat u nas v CR nakonec vyjde vyssi (ovsem s nizsimi naklady na zivot). Ja jsem tu vdana, mame deti, ale abych rekla pravdu, nebyt manzela a rodiny, bych se prestehovala zpatky do CR. Podle me pobyt v Italii je dobry pro nauceni se jazyka, nejakou tu zkusenost, ale ne delat si jakekolvi idee usadit se zde a zit normalni zivot (alespon v soucastnosti, jak sem jiz podotkla v minulosti to bylo mnohem snazsi, snad se do budoucna veci zmeni) . S pozdravem Isabela
Re: Prace na severu Italie
Autor: Jan (12.02.2009)
BundiIsabela,
je treba ,,vydrzat,,.Ale bez legrace ja bych se zaridil na colf servis(garant.osoby z Cech-stred.vz. v zdravotnictvi,atd)pro stredni a vyssi vrstvy(tem v mnoha pripadech Ukr..,Mol...atd.nevyhovuji pro kult.uroven-mozna je to spis zpusob zivota).Drzim palce Tobe a cele Tve rodine!Kdyby
Mandi Jan
Re: Prace na severu Italie
Autor: Denisa (04.03.2009)
Ahoj Isabelo, jsi ještě pořád v Miláně, já se stěhuji teď do Monze, ráda bych si s někým chtěla někdy pokecat..napiš
Re: Re: Prace na severu Italie
Autor: RéKA (30.07.2009)
AHOJTE VSETCI, ZAJTRA ODCHADZAM DO MONZY, KONECNE UZ NATRVALO, TAKZE KED STE NABLIZKU OZVITE SA, BUDEM STRASNE RADA!DENISA-UZ SI SA VYSTAHOVALA?
DIK
RéKA
Re: Re: Re: Prace na severu Italie
Autor: Renata (11.09.2009)
Ahojky...ja bydlim v Lissone coz je blizko Monzy...tak se kdyz tak ozvi ...taky bych rada pokecala...

je muj mail...

cauky
Re: Re: Re: Re: Prace na severu Italie
Autor: Míla (22.01.2010)
V roce 1968- 1970 jsem pracoval v Praze na stavbě Chemapol a Strojimport pro firmu Marelli aerotechnica s kamarádem, se kterým jsem ztratil kontakt v roce cca 1988. Může mi někdo kdo žije v Lissone poblíž pomoci znovu tento kontakt naavázat, popř. zjistit jestli stále žije s rodinou v ul. B. Colleoni 3, Lissone? Na tři dopisy jsem nedostal odpověď, ani se mi nevrátily. Předem díky. Můj E-mail:
jan
Autor: ila (10.02.2009)
ahoj jane ziju uz tri roky blizko rima bydlela jsem jen s pritelem ale ted bych si chtela najit praci ale nejvic ze vseho jsem tam chtela vzit sve dva zname-par mlady schopny maji vubec sanci najit si praci?nebo bude lepsi je tam netahat...podle tech komentaru mam strach at nejsou bez prace zklamani atd..prosim ozves se mi
uraz
Autor: marek (12.02.2009)
Ahoj všichni.Jsou tomu dva roky co jsem měl v Italii pracovní uráz(pád ze střechy)Dostal jsem částečny invalidní duchod(it)539eu!!mám poraněnou míchu ale hýbat se mužu a k tomu poškozených pár nervu v mozku.Asi přes rok čekám na soud ohledně odškodné,bolestné,trvalé následky.Má někdo zkušenosti s podobným připadem?Můj mail
Re: lidé v Italii a život s nimi
Autor: Irena Burkertova (20.02.2009)
Dobrý den chtěla bych pracovat v Italii v červenci bych chtěla odjet myslíte,že tam je práce?Můj mail:Adventplus@centrum.cz
češi v italii
Autor: martina (26.02.2009)
Dobrý den, koncem měsíce odjíždím na stáž do Imole, nevíte náhodou nějaký stránky, kde byh se mohla zkontaktovat s čechy kolem bologni, rimini atd. děkuji můj mail:
Re: češi v italii
Autor: jindra (16.07.2009)
cau martno ja jsem v rimini ozvi se.taky mi cesi moc chybi.pis na
Autor: Misa (02.03.2009)
Mam drobny dotazek asi trochu mimo, ale aspon to zkusim. Chystam se s pritelem na 5 dni do Milana poslednich 5 dni v breznu a rikali jsme si , ze nez platit drahy hotel, radsi bychom prispeli treba nekomu na najem vymnou za nocleh. Pokud byste o necem takovem vedeli (nevim, jestli to neni uplny nesmysl...), budu rada za kazde info. email: misagumanova(zavinac)seznam.cz. Diky moc
práce v zahraničí
Autor: Nataliagency (06.03.2009)
Nataliagency – Zprostředkování práce v zahraničí
(Řecko,Německo,Itálie,Sardínie) pro hostesky,tanečnice a společnice.
Krásné podniky,ubytování zdarma a velmi vysoké výdělky.To vše a regulérní cestou,
tzn. vše podloženo pracovní smlouvou,sociální a zdravotní pojištění + pracovní povolení v místě pobytu.Pojďte si s námi vydělat.
Více na www.natali-agency.cz
Tel:+420723233933
Autor: Simča (12.03.2009)
Ahoj, chtělabych se zeptat jestli je v severní části Itálie možné najít nějakou brigádu od 15ti let?
pomozte mě najít praci v italii,
Autor: Martin Nečas (15.03.2009)
ahojte lidičky,pomúže mě někdo najít praci v italii,na púl roku-rok,domluvím se tak na 50%italsky,dělal jsem před 15lety v rimini,je mě 34let,třeba na pole,vinici,pomocnou sílu,jsem malíř natěrač,ale dělal jsem i číšníka,díky moc moje tel. č.:773666849,nebo
Zdravotní pojištění v Itálii
Autor: Alča (01.04.2009)
Dobrý den,mám v úmyslu brzy se odstěhovat do Itálie.Nevíte někdo, jak je to se zdravotním pojištěním ? Je vhodné platit ho v Čechách nebo mě automaticky ošetří a všechny náklady budu muset hradit ?
Děkuji předem za Vaše rady a zkušenosti.
Můj mail :
Re: Zdravotní pojištění v Itálii
Autor: Pavla (01.04.2009)
Dobry den vsem, prave jsem si procetla celou diskusi, bydlim v Italii uz vic nez dva roky. Co se tyka pojisteni, tak - abych odpovedela na predchozi prispevek- kdyz se clovek stehuje do zahranici natrvalo, je lepsi si ho v CR zrusit, popripade doporucuji prihlasit se na prislusnem mestskem urade k trvalemu pobytu. Presne si nepamatuju, za jak dlouho ho udeluji, ale myslim tak do 1 roku urcite. Pote co clovek dostane potvrzeni o trvalem pobytu (certificato di residenza), muze jit na INPS zazadat o Codice fiscale (varianta naseho rodneho cisla) a potom o zdravotni karticku. Pojistovny zde neexistuji, zdravotnictvi je placene statem a podle toho to taky vypada. Pokud clovek potrebuje specializovane vysetreni, ceka nekdy i rok a vic, pokud nechce platit. Pokud je ochoten zaplatit, jde k soukromemu specialistovi a vysetreni mu udelaji hned.
Co se tyka me, pred rokem a neco jsem odpromovala na Filozoficke fakulte v Brne, obor nemcina - italstina, navic jsem si udelala pedagogicke minimum, abych pripadne mohla i ucit. Nyni si nechavam vse uznat, proces by to byl otresny, kdybych me neseznamili s jednim zastupitelem na regionu, ktery mi s tim pomaha. Misto univerzity kontaktoval rovnou ministerstvo skolstvi, kdyz pujde vsechno dobre, tak bych od zari mohla zacit ucit na strednich skolach. Uz nekolikrat jsem se presvedcila o tom, ze zde vsechno funguje pres znamosti, kdyz je clovek sam a nikoho nezna, nic nezmuze.
Re: Re: Zdravotní pojištění v Itálii
Autor: Alča (02.04.2009)
Ahoj Pavlo, děkuji za komentář. Mohla bych ti prosím napsat na tvůj mail v případě dalších dotazů ? Díky předem.
Re: Re: Re: Zdravotní pojištění v Itálii
Autor: Pavla (02.04.2009)
Jasne, klidne napis na
Hodne stesti.
Re: Re: Zdravotní pojištění v Itálii
Autor: Tereza (14.04.2009)
Ahoj Pavlo, také se budu stěhovat do Itálie...ještě mě ale napadlo když si v čr odhlásím pojištění, neměla bych si ještě alespoň na začátek zaplatit cestovní pojištění (myslím než třeba začnu pracovat nebo dostanu trvalý pobyt)....díky za radu
Re: Re: Re: Zdravotní pojištění v Itálii
Autor: Pavla (15.04.2009)
Mas pravdu, nejake cestovni pojisteni si porid, nez se vsechno vyridi.
Nataliagency práce v zahraničí
Autor: Nataliagency (08.04.2009)
Nataliagency

Nataliagency – Zprostředkování práce v zahraničí
(Řecko,Německo,Itálie,Sardínie) pro hostesky,tanečnice a společnice.
Krásné podniky,ubytování zdarma a velmi vysoké výdělky.To vše a regulérní cestou,
tzn. vše podloženo pracovní smlouvou,sociální a zdravotní pojištění + pracovní povolení v místě pobytu.Pojďte si s námi vydělat.
Více na www.natali-agency.cz
Tel:+420723233933
Zivot v Italii
Autor: Jades (10.04.2009)
Ahojky chtela bychz jistit více informací o brigadách v Italii.Chceme s přítelem sehnat brigádu na nějaké farme,sběr ovoce atd....V italstine jsme na začátku,učíme se.Je mi jasné,že čím více umíš,tím lépe se domluvíš,ale dá se tam vystačit i s málem?Nebo to bude velký problém?A co vše si musíme zařídit a ohlídat?Moc díky za informace,prosím o zaslání na email
Mejte se hezky.Moc nás to tam láká vyjet a vyzkoušet život tam(hůř jak u nás tam snad už ani nemůže být.)Nebo snad ano?Díky pa
Parťačka do Itálie na léto
Autor: Nina (19.04.2009)
Ahojky,
chtěla by na toto léto vycestovat za prací do Itálie. Nemám moc odvahu jet sama a proto hledám nějakou dívčinu,která by jela se mnou. Chtěla bych pracovat v někajém hotelovém komplexu jako animátor. Nabídek je na netu celkem dost a zdají se být kvalitní, nic podezřelého. Tak kdo by měl zájem,prosím ať se mi ozve na mail:
Díky:-) Nina
Re: Parťačka do Itálie na léto
Autor: Martina (20.04.2009)
Ahoj,

nahodou jsem si cetla ze hledas nekoho na leto do italie. Ja o tom taky uvazuju, mluvim plynule italsky, ale o nejakou praci v italii jsem na netu zatim nezavadila. Kdyz tak mi napis na Ahoj
Re: Parťačka do Itálie na léto
Autor: jindr (16.07.2009)
cau nino ja opakuji ziji v it.uz 10 let.neni to tak lehky nejit si praci ale jsetli chces ozvi se i na meil a muzes se prijet podivat aspon se se mnou rozdelis o najem.hahaha.napis na
Jsem kvalitní zedník obkladač,ovládám krby a práci s kamenem a skipper,s kapitánským průkazem.
Autor: Ivan Dorica (20.04.2009)
Našel bych v Itálii práci se kterou určitě potěším ? Těším se na odpověď.Zdraví se brouk Dinny
Re: Jsem kvalitní zedník obkladač,ovládám krby a práci s kamenem a skipper,s kapitánským průkazem.
Autor: Ivan Dorica (20.04.2009)
Abych to doplnil co mne v Itálii těší je Hotel Dorica,Marine Dorica a vesnice Dorica.Ale to hlavní proč píší je můj kontakt.776864227,604110987
Re: Re: Jsem kvalitní zedník obkladač,ovládám krby a práci s kamenem a skipper,s kapitánským průkazem.
Autor: Peter (25.05.2009)
Hľadám prácu ako murár obkladač píšte...lelko@pobox.sk
bibione
Autor: dita (28.05.2009)
dobry den.s kamaradkou hledame praci v italii-bibione,jako uklizecky apartmanu a nebo pokojske v hotelu...vi nekdo o necem a nebo spolehlivou agenturu...
Poradíte nám,jak najít práci v Itálii?
Autor: Zuzana (01.07.2009)
Ahoj,hledáme společně s přítelem práci v Itálii(asi tak na rok)odjezd plánujeme přibližně na konec ZÁŘÍ 09,já jsem kadeřnice a on číšník,myslíte že máme šanci se uchytit?Nevíme jestli práci hledat přes agenturu,nebo jestli se vydat na vlastní pěst?Budeme rádi za každý váš příspěvek,nevíme co všechno to obnáší.Díky
Tanečnice-Konzumentky
Autor: Nataliagency (12.07.2009)
Tanečnice a Konzumentky
Nataliagency přichází z novými podniky a destinacemi.
Můžeme Vám nabídnout nové podniky v Itálii,Řecku,Německu
a také v Norsku.Celkem spolupracujeme s 15-ti prověřenými podniky
v těchto destinacích.V Itálii Vám můžeme nabídnout práci ve městech
Pescara,Termoli,Campobasso,Laríno.V Řecku město Kalamata,Argo.
Německo město Fankfurt a Norsko město Oslo.Dále pro Vás připravujeme
podniky v Paříži.Sezóna právě začala a práce pro tanečnice a konzumentky je
v plném proudu.Dívkám se plně věnujeme aby jejich pracovní pobyt probíhal
tak jak má.Pojďte si s námi vydělat,poznat jiné kultury a život trochu jinak.
Další info. na našem webu. www.natali-agency.cz
a pište na mail
pojištění
Autor: jana (15.07.2009)
prosím, pokud mi můžete poradit budu opravdu vděčná...za chvíli odjíždim do italie a nevím jak je to se zdravotní pojištovnou, mimochodem mám všeobecnou...mám přítele v itálii a chci tam odjet tady v čechách jsem bez práce...ale nevím jestli si mám tady v čechách dále platit pojištění nebo ho zrušit nebo opravdu nevím co dál!
Re: pojištění
Autor: jindra (16.07.2009)
cau jano.ziji v it.uz 10 let a je to uplna pravda nejlepsi je si zrusit v ces.pojisteni a koupi si pojisteni do ciziny-evropy-italie stoji ov VZP asi 4200 na rok ale potom kdyz se vratis driv tak nemuzes byt osetrena v cesku.kdyztak se ozvi n bus
Autor: Alena (16.07.2009)
Co takhle zavolat do pojistovny a zeptat se primo tam? :) tam ti daji zaruceny informace. ale pojisteni se v cr rusi, jen kdyz jedes pryc na dliuho, ale nevim na jak dlouhou dobu presne
Re: Pracovní zkušenost v Itálii
Autor: jindra (16.07.2009)
je to uplna pravda.ja ziji v italii v rimini uz 10 let nejsem resident ale tim se stnete jakmile bude te mit praci ale je to opravdu tezke ze zacatku se vymlouvali ze jsem z vychodu tak asi prostitutka i vas tak berou je to mon ponizujici a ted se k tomu pridala krize takze najit si praci na plny uvazek prakticky nemozne.a to ziji v turisticke zone.i ja jem poslala 500 cv mluvim 5 jazyky a bylo mi to houby platny .jepravdaze ted je moc tezke i pro itly najit si anebo udrzet svou praci.vsude propusti takze j se asi budu vracet domu.tak vas vsechny v cesku zdravim a praci zdar.jindra
P O D V O D ! ! !
Autor: Tomáš (16.07.2009)
POZOR NA POPTÁVKU LIDÍ DO ITÁLIE NA SBĚR OVOCE.JDE O PANA Ing.MALÍKA Z BŘECLAVI!!! JE TO PODVOD !!!
Re: P O D V O D ! ! !
Autor: vali (17.07.2009)
už sme se spálili..už se to dává na polici.
Autor: Vlaďka (17.07.2009)
Dobrý den, tři roky bydlím v Itálii, v oblasti Piemonte, blízko Cunea.Kdyby jste někdo bydlel poblíž, můžeme se sejít.S prací je to opravdu špatné, čím dál horší, vaše zkušenosti mluví za vše.Můj e-mail je
Lekari v Italii
Autor: Katka (21.07.2009)
Ahoj lidi, nevite nahodou nekdo, jake jsou moznosti dostat praci v Italii pro ceske lekare? Samozrejme, se znalosti jazyka.Diky
coment
Autor: vanda (05.08.2009)
Chystam se po dvou letech v Londyne s kamaradkou,ktera je z Calabrie,do Rima.Slysela jsem,ze situace prac.prilezitosti neni zrovna skvela,ale tohle...Naladu mi to nezvedlo,ale snad to tam vybojuju.Informace co je potreba si zaridit jsou uzitecne.Preju vsem jako me hodne stesti.
info
Autor: vasek (17.08.2009)
AHOJ MOHL BY MI NEKDO ŘICT NEJAKOU RECENZI NA FIRMU MR JOP KTERA ZAŘIZUJE PRACI V ITALII DIKY MOC VASEK
Autor: adu (18.08.2009)
ahojky, sháníme s přítelem práci v Itálii. Nejspíš jen na sezonu, popřípadě déle. Nejlepší by byla práce v nějaké rodině (hlídání dětí, práce na zahradě...), poraďte prosím... díky
Re: prace v itosce
Autor: hanak (18.08.2009)
ahoj,mate nekdo zkusenosti s agenturou Mr.Job???dikas moc za pripadne odpovedi...muj mail:hannule13@seznam.cz
Re: P O D V O D ! ! !
Autor: jana (29.08.2009)
Pozor take na nabidky stazi v pohostinstvi pro studenty,je to zamaskovane oskubavani mladych.
Budete pracovat jako ostatni pracovnici, ale dostanete sotva tretinu vydelku! Vsechny nabidky zvazte a proverte!
prosim nalehave o pomocnou ruku pri shaneni prace v italii
Autor: tonda (16.09.2009)
ahojky lidicky nutne shanim jakoukoli praci v italii nebo zemich eu.vemu cokoli jen abych vylepsil svou financni situaci.odjet muzu kdykoliv.jsem sportovni postavy a je mi 33.let prosim pomozte jsem ve srabu a jedine prace venku me muze pomoci.prace na farmach a v zemedelstvi nevadi.jeste jednou dekuji tonda muj kontakt je-605 45 02
práce Siena
Autor: Jana (21.09.2009)
Ahoj, Ciao nebo Dobrý den,
hledám práci v Sieně,přijela jsem s přítelem na rok, on studuje a já se snažím zorientovat na pracovním trhu. Jde to ztuha, tak kdyby jste někdo o něčem věděl.....
ale je tu krásně... ;-)
Práce
Autor: Fido (07.10.2009)
Zdravím lidičky, hledám někoho kdo už v Italii pracuje. Miluju mentalitu Italskýho národa a chtěl bych si tam najít dlouhodobou práci. Optimálně barmana ale vezmu téměř cokoliv. Hledám někoho ke komu bych se mohl přidat, kdo by mi tam trošku pomohl. Díky moc
ahojte
Autor: kristýna (07.10.2009)
mám prosbičku nevíte někdo o nějaké práci v Itálii?byla bych moc vděčná předem děkuji.pište mi na email
prosba
Autor: Jana (08.10.2009)
dobrý den,sháníme jakoukoli práci v Itálii,mužete někdo pomoci? děkuji za jakékoli info..Jana
Re: Re: sezónní brigáda
Autor: Jana Mrázková (13.10.2009)
Dobrý den jsme dvě 26leté a sháníme si brigádu na sezonu 2010.Mohla byste nám poradit či nabídnout?děkujeme +420 739 492 855
prace v toskansku
Autor: Pavel (16.11.2009)
dobrý den,
sháním někoho, kdo by mi pomohl se sehnáním práce pro léto 2010, příp už na jaro 2010, nejlépe pokud možno toskánsko (Pisa, Florencie...)
předem děkuji za nabídky a užitečné rady
Autor: Martina (16.11.2009)
Dobrý den,
chtěla bych se za přítelem odstěhovat do Itálie. Mám ale dítě, které stále navštěvuje základní školu, nevíte jak postupovat v takovém případě a jak je to tam se školstvím? Moc děkuji
dotaz
Autor: Radek z Ostravy (26.11.2009)
nevíte někdo o menší firmně z italských benátek brali brigádně svářeče přišel jsem o kontakt spolumajitelka byla slovenka od Nitri její přítel ital studovala v Benátkách díky
Dotaz
Autor: Vlasta (29.11.2009)
Dobrý den,
uvažuji o tom že bych vyjela do Itálie na léto 2010, jednalo by se o 2 nebo maximálně 3 měsíce, chtěla bych pracovat v nějaké místní cestovce. Má s tím někdo z Vás zkušenosti?? Je problém sehnat práci na tak krátkou dobu?
Děkuji předem.
můj mail:
Autor: Jaromír Valíček (01.12.2009)
Zdravím , prosím Vás hledáme s kamarádem práci v Italii nebo někde jinde u moře .Pracovali jsme v hotelu ve španělsku kde podmínky nebyli nic moc , za každou radu budeme vděční předem děkujeme za odpověd .Prosím Vás jen žádné podvody , doufám že se ozvou jen lidi , kteří vědí o čem mluvím .
Prace na jihu Italie
Autor: Marketa N. (02.12.2009)
Pomuze mi prosim nekdo najit praci v okoli Taranta?-jih Italie. Ziji tu s pritelem, vsechny dokumenty uz mam italske. Bohuzel je ted krize a nikde neprijimaj.. Poradte mi prosim..
hledám práci v severní Itálii
Autor: Jana (08.12.2009)
Dobrý den,
chtěla bych poprosit zda mi někdo nepomůže najít práci v severní Itálii, nejlépe v okolí Pordenone. Chci si zdokonalit italštinu, práci spíše hledám jako uklizečka či nějaké pomocné práce. muj mejl je:
předem velmi děkuji Jana
řidič
Autor: Martin (09.12.2009)
Ahoj,nevíte jak je to s prací řidiče?Byla by šance se někde chytnout?Mám A B C E T,takže vše kromě autobusu a z italštiny pouze základy.Nejlépe v okolí Verony. E-mail ,díky Martin
good work
Autor: stepan (16.01.2010)
ahoj,
nahodou jsem narazil na tzto stranky a jak vidim, tak krize v evrope opravdu tezce radi a kontinent je doslova preplneny nezamestnanymi lidmi, kteri se velmi casto dostavaji do zoufale situace.
ja ziji 20 let v Australii, konkretne v Adelaide a vlastne jsem za tu dobu nebyl v Cechach, tak nevim jaka je tam situace, ale tady v Australii je prace pomerne dost a za slusne penize, tak proc nevymenite Evropu za Australii?
ja mam 8 let australsky pas a je mi tady fakt dobre, i lidi jsou tu pratelstejsi nez v Evrope.

preji vam uspesny lov a good luck
Re: good work
Autor: R71 (25.12.2011)
Ahoj, presne Adelaide je destinace, kterou hledam. Muzeme se nejak prosim zkontaktovat?
Prosba
Autor: Marketa (18.01.2010)
Zdravim vsechny,
na podzim bych chtela jet s kamaradkou do Italie, Nejlepe do Rima, najit si praci a studovat...asi na rok. Byla bych moc rada kdybych se mohla nekoho kdo tam bydli zeptat na vsechno co mi vrta hlavou. Tak doufam, ze mi nekdo odpovi:) Dekuju (market.rysava@seznam.cz)
Práce
Autor: Magda (25.01.2010)
Ahoj, narazila jsem na práci poblíž Taranto a majitel mě řekl že hledá ještě cca dalších 4-5 zaměstnanců. Chce holky a aby uměli italsky. Práce je na letní sezonu od dubna do konce září s ubytováním. Jako čišnice či barmanky, lepší se zkušeností ale není na překážku bez. Pro více info mě můžete kontaktovat na magdicka(zavinac)gmail.com
prosba
Autor: Jana (26.01.2010)
hledám jakoukoli práci či brigádu v Itálii,třebas sběry ovoce a zeleniny,pomocné práce,uklidy atd. prosím o pomoc děkuji a budu ráda za každou nabídku a odpověd ..Jana
Autor: LUKAS (04.02.2010)
AHOJ CESI V OKOLI RIMINI ZIJU TADY 5 LET JE TU NEKDO NA POKEC A NA PIVCO
Autor: Pavca (06.02.2010)
Ahojky shanim praci v okoli bibione,Caorle,jeslti se zde nekde nachazite holky ceske dejte vedet prosim,budu moc rada.
papa
Re:
Autor: niky (28.02.2010)
ahoj,narazila jsem na tvuj inzerat,taky schanim praci v Italii a hledam nekoho kdo by vyjel semnou,jestli by si byla pro,urco se ozvi,zatim ahoj
Autor: Pavca (06.02.2010)
Jeste bych chtela dodat ze zde ziji a rada bych i obcas na pokec,tak piste...okoli benatek...presneji Portogruaro
Práce
Autor: Hana (08.02.2010)
Ahoj, je mi 23 let a zila jsem v Italii presneji na Sardinii pres 3roky a musela jsem se kvuli zavaznym okolnostem vratit. Nyni zvazuji navrat ale na jine misto Italie. Nevite nekdo o nejake praci ci brigade? pisnete na mejlik . Dekuji
Práce
Autor: Klára (11.02.2010)
Ahoj,htěla bych jet na léto pracovat do Itálie, nejraději Toskánsko(Viareggio a okolí)Nemohl by někdo pomoci?Jakkoliv a dále sháním kamarádku, která by chtěla jet také.Za odpověď předem děkuji.Mám praxi v hotelu i jako au-pair.(ze.klara@seznam.cz)
finally a happy news feom australia:)
Autor: pavca (12.02.2010)
Ahoj stefane,zrovinka sem si precetla tvuj optimisticky naladeny mail,konecen nekdo kdo je spokojen,hi...ja ziju skoro 2 roky na severu italie a musim rict ze krize je velika.S pritelem a nasi rocni dcerkou chcemem byt ale bliz rodine do cech takze do australie asi na zivot nezabrousime! kazdopadne posli nejakou praci,hi...pavca
brigoška
Autor: Jana Š (13.02.2010)
Ahoj, s kámoškama sháníme brigádu v Itáii, spíše úkid, pokojská, sběr ovoce...
schanim praci řidice v italii
Autor: daniel (16.02.2010)
Ahoj nevite někdo o praci v na kamion v italii ? diky tel.608171103
Autor: Rada (17.02.2010)
Dobry den,chceme s přítelkyní pracovat v Italii a nemame znalosz jazyka,tak budem rádi za kazdou radu.předem děkujem za odpovět.Náš email
Autor: Michal (22.02.2010)
Dobrý den,nevíte někdo o práci v Italíí.Děkuji
Autor: marek (23.02.2010)
tak v italii jelbych jen na dovcu dvakrat jsem tam makal jako vul za par korun a nekteři tam makaly zadarmo cela italie stoji za hovno a když mi nekdo řekne že si tam videlal vic jak 15 za mesic tak je borec
pro marka
Autor: jindriska (24.02.2010)
CAU MARKU.TAK JA V ITALII ZIJI 10 LET NEJSEM TU VDANA.A V PRACI BERU 1500 EURO MESICNE ZA 7-8 HOD DENNE A TED JSEM ZROVNA NA HORACH RADY PRAVDA ZE MAKAM DOST HODIN A BERU MENE ALE POD 1300 EuRO TO TEDA NEMAM.ALE JE TO TAK JAK RIKAS JSME TU LEVNA PRACOVNI SILa.jen nas vyuzivaji.ja jem si to za tech 10 let uzila dost.zacinas od nuly a pomalu pomalu stoupas.chce to cas a zkusenosti.jinak jak nejsou zkusenosti oni toho samozrejme vyuziji.zdravim
Re: pro jindrisku
Autor: terka (28.03.2010)
ahoj prosim nevis o nejaky farme nebo necem podobnym kde na leto hledaji "pomocnou silu" brigadu sice az nekde sicilii mame zajistenou ale nevime co to je za agenturu kdyby jsi mohla tak mi prosim napis a nebo jestli vis jak to chodim tam dole u Sicilie fakt by jsi mi moc pomohla, na predem dekuji
Re: Jindřišce
Autor: Zuzka (08.04.2010)
Ahoj, přečetla jsem si že už pár let žiješ v Itálii. Chtěla jsem se tě zeptat, nevíš tam o nějaké práci? Učila jsem se němčinu, italštinu bych se ráda naučila na místě. Ráda bych tam také zůstala. Chěla bych najít práci pokojské, sběr nebo třeba úklid. Vím, že bez jazyka to půjde těžko. Ale kdybys o něčem věděla, budu moc ráda když se mi ozveš na mail:
Permesso di soggiorno/Codice fiscale Jak zacit s hledanim prace
Autor: Natalie (26.10.2010)
Ahoj, tak si tu prave procitam tuhle zajimavou diskuzi. I ja se chystam do Italie, oblast Lombardie. Chci si tam najit praci, ale opravdu netusim, kde zacit. Spousta vas tu pise, ze je treba permesso di soggiorno(ale ja si na oficialnich strankach nasla, ze od r. 2007 tohle jiz pro CR neplati). Staci tedy pouze Codice Fiscale? A jak dlouho se na to ceka? Uz ted mam strach, ze to bude komplikovanejsi, nez jsem si myslela. Ale domu se s neporizenou rozhodne vratit nechci. Preji vam vsem moc uspechu v hledani prace a pevne nervy!
Itálie
Autor: Kamil (23.02.2010)
Dobrý den,
sháníme s přítelkyní práci v Itálii na červenec, nejlepší by byl sběr ovoce. Je nějaká pravděpodobnost, že se nám ji podaří najít přímo na místě, nebo je lepší všechno zařídit dopředu?
Mockrát děkuji za odpovědi.
práce
Autor: Luboš (24.02.2010)
Dobrý den, hledám jakokoliv práci v Italii, budu velmi rád kdyby se něco našlo. Při nejhorším budu hledat přímo na mistě a kdo by měl zájem také vyjet pište e-mail:
Re: práce
Autor: Honza (13.05.2010)
Ahoj Luboši,
jestli si ještě nevyjel už do Itálie,nechceš jet s námi?Hledáme ještě jednoho člověka do auta.Jedem jen tak neslepo a doufáme,že něco najdem.
prace v Italii
Autor: Nefertiti Kozderková (27.02.2010)
Ahoj,hledam práci v Itálii nejlépe na farmě u moře na sběr ovoce...prosím mohl by mi někdo poradit ? děkuju moc.... :-)
Re: prace v Italii
Autor: niky (08.03.2010)
ahoj,chci se zeptat jestli uz si neco nasla, kdyztak se ozvi na mail, muzeme se nejak domluvit.
Autor: niky (28.02.2010)
ahoj,hledáme s kamoškou nějakou práci v Italii,pokud byste někdo o něčem věděli budu ráda když se ozvete.
Autor: Partacka do Italie (28.02.2010)
ahooj,hledam nejakou praci v Italii a jeste nejakou fajn holcinu ktera by taky rada vyrazila za praci, budu rada kdyz se nekdo ozvete a mohli bysme se domluvit.
Autor: F.Hortensky@seznam.cz (07.03.2010)
ahoj hledame praci v italii :) berem cokoliv, dorozumime se anglicky a trochu nemecky, vsem je 18+, mame auto...muzem dobrat este 2 lidi
Brigádka
Autor: Yanycca (15.03.2010)
Ahoj, vím, že pravděpodobně žádnou nabídku nedostanu, ale proč to nezkusit? Z kamarádkou hledáme téměř cokoliv kdekoliv v Itálii (nebo i jiném státu).Zkušenosti v hotelech, barech, farmach apod. Jazyky:němčina, angličtina, zakl.italštini. Tak pokud by nás někdo na léto chtěl, ozvěte se :) Děkuji, Jana a Gina. mail:
Re: Brigádka
Autor: Marek Brož (09.06.2011)
Dobrý denn,příští rok jedu pracovat do sv.Italie hledam přátele co by se nebali jet se mnou .muj mai myslim ze by bylo lehči jet v partě umim italsky a nemecky muj facebuk je také Marek Brož
Upozornění – diskutujte na fóru
Autor: Redakce Nazkušenou.cz (16.03.2010)
__________________________________________________________
Rádi bychom Vás upozornili, že můžete diskutovat přímo na fóru Nazkušenou, kde najdete všechny diskuze přehledně zorganizované:

www.nazkusenou.cz/fo…

Děkujeme

Redakce Nazkušenou.cz
__________________________________________________________
Prosba
Autor: Zuzka (26.03.2010)
Ahoj, prosím někoho, kdo ví o nějaké práci v Itálii, aby se mi ozval na mail. Ráda bych odjela s kamarádkou co nejdřív a na dobu neurčitou. Italsky neumíme, jen německy, proto bychom rády sehnaly práci kde se italština téměř nevyskytuje - třeba jako pokojské nebo na sběr. Pokud o něčem víte nebo máte kontakty na známé v Itálii, prosím napište mi: Moc děkuju..
dotaz a prosba
Autor: terka (28.03.2010)
ahoj vsichni chtela bych se zeptat zda nekdo z Vas slysel o agenture AG-K.EUROPE v lete s nimi jedeme do italie ale nikde jsem na ne nevidela zadny komentar atd. a nebo jestli mi doporucite agenturu s kterou jste pracivali vy. moc dekuji popr. piste na vsem predem dekuji
Re: dotaz a prosba
Autor: Katka (09.04.2010)
Ahojky,
tu agenturu vubec neznam... Ale az s ni pojedete nezapomente sdelit sve zkusenosti, jestli vse dopadlo ok.
Dekuji
Re: dotaz a prosba
Autor: honza (05.05.2010)
Ahoj s touto agenturou AG-K.EUROPE, máme ted 7.5.2010 odjet do Itálie za prací zaplatili jsme jim poplatek.Tak jsem zvědavý zda-li se vůbec někam pojede už teď z nich mám špatný pocit,protože informace o odjezdu nejsou ani do teď jasné,jediné štěstí je,že se sněkým mám svést autem,takže snad ty náklady nebudou vysoké.
Pokud máte nějaké informace o této agentuře,tak mi prosím napište díky.
řidič autobusu
Autor: jiří (25.04.2010)
zdravím všechny, sháním práci v Itálii jako řidič autobusu, městská, dálková, nebo z města na pláž, cokoliv - pokud někdo o něčem ví anebo má dokonce nějaké zkušenosti, kontaktujte mě prosím na . mluvím anglicky a italsky, děkuji moc za pomoc
Autor: Simona (07.05.2010)
Pro vsechny!!!!!! Kdo chce,praci si vzdy najde!!!!!!!Dulezite je vyridit si ze zacatku codice fiscale,protoze ho budou vsude chtit,pak muzete odpovidat a posilat zivotopisy na inzeraty a on se urcite nekdo ozve.A jde to i bez pracovniho povoleni.Trvale bydliste,ktere se vyridi behem 2 mesicu,budete mit diky vasi aktualni praci,zdravotni pojisteni take a nevidim kde je problem.Nevim jak to funguje na jihu,ale v Bologni je plno pracovnich nabidek.Je jasne,ze kdo nic neumi ma malo moznosti.Nesouhlasim s lidma,kteri neustale breci,ze neni prace.Spise je to neschopnosti!!!!!!!Krasny den
Autor: Lannica (17.05.2010)
Zdravim, chtela sem se zeptat zda nevite o nejake strance nebo agenture ktere nabizi praci v italii nebo v recku! Pak sem se chtela taky zeptat zda tu nekdo ma zkusenosti s praci jako barmanka nebo napojova hosteska.Dekuji
hosteska Itálie
Autor: Rezzy (23.05.2010)
Ahojte, prosím vás, chtěla jsem se zeptat, pokud jde o práci (nápojové) hostesky-konzumentky v cizině (nejčastěji Itálie a Řecko). Uvažuji o tom, ale je jistě dobré být opatrný, aby člověk neskončil v nějakém pochybném podniku či nevěstinci. Agentur (ať už českých nebo slovenských) nabízejících tuto práci je strašně moc a je docela těžké rozeznat také jejich přístup a úroveň. Nemáte nějaké reference nebo doporučení na někoho osvědčenýho? Zároveň nějaké i tipy či zkušenosti s tímto typem práce? Přemýšlím nad tím, ale erotické služby nebo něco podobného odmítám dělat!!! Předem díkes! Kdyžtak můžete písnout Díky
Autor: Ivča (06.09.2010)
Dobrý večer chtěla bych se zeptat jestli je nějaká pracovní příležitost v Itálii v Bibione?Mám obchodní školu obor Obchodník,Bavilo by mě ale pracovat v nějakém obchodě s oblečením,Mohli byste mě informovat na můj email Ivana.bencatovazavináčseznam.cz a ještě k té práci nějaké ubytování kde by třeba člověk mohl být?Děkuji Ivča
Autor: Hana (25.10.2010)
Ahojky kdo jste se slyšeli o brigádě v Itálii firma Apofrui máte s ní zkušenosti.Jestli jste u této firmy pracovali prosím ozvěte se myslím si že je to podvod.Děkuji
Re:
Autor: Redakce Nazkušenou.cz (27.10.2010)
Více infomací o této firmě najdete u nás na foru www.nazkusenou.cz/fo…
Pomoc
Autor: Petra (29.10.2010)
dobrý den scháním práci v italii okolí říma,pokud někdo o něčem víte -nebo pokud máte info o nějaké slušnější agentuře budu moc ráda.Moc děkuji za pomoc
prosba o pomoc
Autor: Jana (04.01.2011)
pomuže mi někdo sehnat práci nebo brigádu v Itálii? jakoukoli,ne kluby..prostě jakoukoli práci,uklidy,sběry ovoce a zeleniny,pomocné práce prostě cokoli moc předem všem děkuji za pomoc Jana
prosba o pomoc
Autor: Jana (04.01.2011)
pomuže mi někdo sehnat práci nebo brigádu v Itálii? jakoukoli,ne kluby..prostě jakoukoli práci,uklidy,sběry ovoce a zeleniny,pomocné práce prostě cokoli moc předem všem děkuji za pomoc Jana
Re: prosba o pomoc
Autor: lubos (29.01.2011)
ziji v jizni italii brigada se tady da sehnat tak od brezna do listopadu na sber ovoce ted jsou tady mandarinky a pomerance ale tam brigadu jen tezko sezenes no a potom cerven cervenec srpen v rekreacnich zarizenich ja ziji primo u more a vim ze tam zacinaji lidi shanet uz v dubnu no ale leden unor a prvni pule brezna je tady s praci uplne mrtvo. jestli budes chtit dalsi info ozvi se na
Re: Re: prosba o pomoc
Autor: Domi (29.01.2011)
ahoj, rádi bychom s přítelem po zkouškách koncem června vyrazili do Itálie, a rádi bysme si i přivydělali, tak mě napadl právě sběr ovoce nebo pak později sběr hroznů na vinicích..budu moc ráda za tip, kontakt, zkušenost..díky moc
Re: prosba o pomoc
Autor: niky (17.03.2011)
ahoj,jestli mas zájem jet do Itálie za prací tak mám nabídku, ozvi se na email
dotaz na pojisteni..
Autor: Honza (04.01.2011)
Zdravim, mám možnost ject na rok pracovat do Itálie se smlouvou jako OSVČ.Všechno by bylo v pohodě..jenomže živnosták mám momentálně pozastavený a na vycestovaní potřebuju doklad E101..který mi na socialce vystavý pouze po 2 měsících aktivní živnosti.Na to nemám čas čekat..takže druhá varianta je přihlásit se na soc.přímo v itálii.Tak se chci zeptat co to obnáší,kolik se platí zálohy atd.. volal jsem dokonce i na ministerstvo zahraničí a nikdo mi nedokazal poradit.Díky moc.H.
Re: dotaz na pojisteni..
Autor: lubos (29.01.2011)
ja jsem v jizni italii 4 roky. musis si prvni zaji do agenzie delle entrate pozadat o kod fiscale po te co ti ho prideli ti poradi co dal neplati se tam nic.muzes se mi ozvat na
hledáme práci
Autor: sunny007 (17.01.2011)
Ahoj, chtěl bych se zeptat jestli někdo neví o nějaké práci v Itálii pro 3 lidičky, nejlépe něco pro neznalé jazyka, jako odrazový můstek.... Děkujeme moc
Re: Re: prosba o pomoc
Autor: Domi (29.01.2011)
ahoj, rádi bychom s přítelem po zkouškách koncem června vyrazili do Itálie, a rádi bysme si i přivydělali, tak mě napadl právě sběr ovoce nebo pak později sběr hroznů na vinicích..budu moc ráda za tip, kontakt, zkušenost..díky moc
Hledám brigádu na léto v Itálii
Autor: Lucie (29.01.2011)
Ahoj, chtěla bych brigádu na prázdniny v Itálii. Zatím se mi nedaří nic sehnat:( Mohla bych vyjet v půlce června, cca na dva měsíce. Nemáte někdo nějaký typ? Budu dělat cokoliv(pokojská, pomoc v kuchyni, sběr ovoce,...) kromě klubů. Pište na e-mail:
Předem díky:)
Práce v itálii
Autor: Pavel (02.03.2011)
Zdravím.. Chci na sezónu 2011 do Itálie na jakoukoliv brigádu. Sháním člověka, který by jel taky, protože ve více lidech se lépe táhne. Máš li zájem, ozvi se mi na email. Zkusíme něco najít, popřípadě vyměnit zkušenosti.
Re: Práce v itálii
Autor: vasek (14.03.2011)
TO JE VIDET ŽE JSI ASI JESTE V ITALII NIKDY NEBYL PROTOZE CIM VIC LIDI SEBOU POTAHNES TIM VIC SI BUD JISTY ZE PRACI NESEZENES JA V ITALII ZIJI JIZ 5 LET A VIM JAK TO CHODI TAK HODNE STESTI
Re: Re: Práce v itálii
Autor: nick (01.06.2011)
Ahoj Pavle,kde tam jsi? chtěla bych jet také do Itálie pracovat,nejlépe do hotelu, kde je ubyt i strava,(pokojská, pomoc v kuchyni a tak)základy ij,nj,aj, jsme pár, pomohl bys něco do začátku na start sehnat?Ubyt a práci, aspon nějaký tip.Díky a měj se fajn. email:
práce v Itálii
Autor: niky (17.03.2011)
ahojky všichni,hledám někoho kdo by rád semnou jel za prací do Itálie? Nenajde se tady někdo kdo má taky hrozně rád Itálii a rád by tam pracoval? Jestli je tu nějaký stejný nadšenec tak se ozvi, mám nabídku na práci. Jedna se o normální práci. Více info napíšu v emailu. Budu se tešit na Vaše odpovědi. pište na email
Prace na letni sezonu
Autor: Pavlina (27.03.2011)
Ahoj,jsme 2-3 kamaradky a shanime praci na letni sezonu.Zajimame se o praci servirky,barmanky ci pokojske.Pokrocila AJ a zaklady NJ.Nevite nekdo o necem? Zadne eroticke nabidky, prosim.E-mail ci tel 721428795 Diky
Torino
Autor: Marek (20.04.2011)
Hledám někoho v Torinu nebo jeho blízkém okolí, na pokec v češtině, ideální třeba někdo s dětmi.Přítelkyně tam 13 let žije a ráda by, aby její děti měly s češtinou nějaký kontakt.
Kdyby někdo věděl i o nějaké práci pro ni v Torinu, to už bych chtěl asi příliš :o)
Můj email mvala(zavináč)centrum.cz
Autor: Marek Brož (09.06.2011)
Dobrý den,chci na příští prázdniny jet do sv.Italie za praci.Rád bych jel s více lidma. Myslím si že s určitým počtem zatim neznámych přátel by ty horké situace byly lehčí!italštinu se již učím rok a mám znalosti i v nj.kdo by měl chut mi pomoct? muj email je a facebuk Marek Brož
Autor: Nikol (13.06.2011)
Ahoj nevíte někdo o nějaké práci v Itálii (jákaoliv, kdekoliv) diky moc za každou radu.
práce
Autor: Ilča Kubištová (26.06.2011)
Dobrý den, mám zájem pracovat s přítelem v Itálii, mohl by mi někdo doporučit nějakou agenturu a poslat případné info? děkuji email:m

moc děkuji Ilča
Sběr ovoce v Itálii
Autor: Radek (03.07.2011)
Dobrý den!!!
Nemáte někdo prosím kontakt na někoho a nebo na nějakou farmu v Itálii na sezonní sběr.Chtěl bych na srpen nějakou brigádu v Itálii.Jen jestli náhodou???Děkuji moc a určitě bych se odvděčil.Hezký den Radek
Re: Hledám brigádu na léto v Itálii
Autor: Radek (04.07.2011)
Dobrý den.Neví někdo kontakt na nějakou farmu či nějoho kdo tam byl na sběr plodin v Itálii.Chtěl bych zabít čas v létě a mam moc dovolené,tak bych to chtěl zkusit.Můžu celý srpen a určitě se odvděčím!!!Děkuji za odpovědi.Můj mail je
Autor: Sandra (11.07.2011)
Ahoj, chci se vypravit do Itálie na nějakou sezoní brigádku. Kdyby někdo o něčem věděl, budu ráda, když mě kontaktujete. Ráda bych spíše severní Itálii, okolí Bibione atd.. Práci pokojské a tak podobně.Děkuji
dotaz
Autor: Linda (24.07.2011)
Dobrý den, hledáme s kamarádkou nějakou brigadu v Itálii na srpen. Kdybyste o něčem věděli, tak prosim napište na Děkujeme.
Re: Shanime praci v Italii
Autor: bedřich b. (11.08.2011)
čau lidi nevíte o nějaké práci v itálii poblíž bassana del grappa italsky se dorozumím řp B pracoval jsem 2roky u ségry pomocná síla v baru odepište na muj email moc díky
hledam praci
Autor: Stanley (12.08.2011)
Prosim nekoho!!!Hledam praci v Italii nejlepe Bolzano mam tam pritelkyni a chci ji byt co nejblize!!!Pracuji sice v Anglii kde mam dobre placenou praci ale ona do Anglie nechce.Neni tu po pravde oco stat.Miluji ji silene a chci si tam najit praci ale nechci ji zatezovat tim at ma starosti zda mam praci nebo ne.Chci se postarat sam o sebe.Prosim nekoho nevite o necem.Neovladam NJ ani Italstinu ale Neco umim Anglicky.Prosim pomozte mi nekdo chci byt uz co nejdrive u ni a dokazat ji jak moc pro me znamena!!!Muj email je
italie
Autor: Marek (26.08.2011)
pokud by mi chtel někdo poradit ohledne prace v Italii napište mi prosim na e-mail:
Italsky se vcelku domluvim, Aj v poho :-)) diky
Autor: Lubos (28.08.2011)
Hledam nejakou agenturu ktera dodava lidi do Italije na praci,bohuzel Italsky neumim budu muset se doucit dekuju.muj tel 773562937
Autor: Honza (08.09.2011)
Dobrý den,chtěl bych se zeptat na nějakou práci v itálii.Děkuji za odpoved. Můj email -
Autor: Bára (22.09.2011)
Ahojky neví někdo o práci v Itálii? :) Prosím moc děkuji
Re:
Autor: Niky (22.03.2012)
ahojky, vim o praci v Italii, ozvi se mi na email a napisu vice. zatim ahoj
Autor: Bára (22.09.2011)
Ahojky neví někdo o práci v Itálii? :) Prosím moc děkuji
Re:
Autor: nikyk (12.09.2012)
ahojky, narazila jsem na tvuj inzerat nazkusenou, ze schanis v Italii praci, mam kamrarada v jizni Italii, rada bych tam jela ale nemuzu uz dlouho nikoho najit a samotny se mi tam nechce, jela bych i klidne naslepo, ozvi se a kdyz se domluvime, byla bych rada, Italii miluju :)
hledam kamaradku
Autor: Ivi (11.10.2011)
zijeme s pritelem v Rime, on toho ma moc a ja... hledam kamaradku k obcasnemu spolecnemu programu :-) napis na
Re: hledam kamaradku
Autor: dasa (04.01.2012)
ahoj hledas kamaradku zavolej nebo napis dasa tel 732369257
Autor: niky (18.10.2011)
hojky všichni,hledám někoho kdo by rád semnou jel za prací do Itálie? Nenajde se tady někdo kdo má taky hrozně rád Itálii a rád by tam pracoval? Jestli je tu nějaký stejný nadšenec tak se ozvi, mám nabídku na práci. Jedna se o normální práci. Více info napíšu v emailu. Budu se tešit na Vaše odpovědi. pište na email
Práce v italii
Autor: Kubík (29.11.2011)
Ahoj, chtěl bych pracovat v italli jako čísnik,vím že je to tezke nájit,Může te my poradit prosím nekdo nebo jestli víte o praci.Předem děkuji. Kuba

Muj telefon je + 420 724 704 711
Nebo email
Italie
Autor: Kuba Kalvoda (29.11.2011)
Ahoj, chtěl bych pracovat v italli jako čísnik,vím že je to tezke nájit,Může te my poradit prosím nekdo nebo jestli víte o praci.Předem děkuji. Kubík

Email je
Telefon je 724 704 711

Díky :-)
prosba
Autor: Jana (11.12.2011)
hledáme jakoukoli práci nebo brigádu .mužete někdo pomoci? muj email nebo tel.č.+420777207456 nejdříve pouze sms..předem děkujeme
Autor: dasa (04.01.2012)
hledam praci pokojska pom sila v kuchyni nebo manualni prace nebo se pripojim k nekomu kdo vi o praci a nechce jet sama predem dekuji tel 732369257
prosba
Autor: Michal (08.01.2012)
Ahoj. Sháním práci v Itálii. Nejlépe tak od března na celou sezonu. Rád bych pracoval někde na sadě nabo vinici. Můžete mi někdo poradit, jak a kde nejlépe ji sehnat? děkuji
můj e-mail:
Autor: Jana (10.01.2012)
Ahoj, chtěla bych se zeptat, jestli někdo neví o nějaké práci v Bibione na červenec a srpen, jsme dvě a chtěli bysme zkusit práci pokojské nebo uklízečky, předem děkuji J.
Autor: Patricie (11.01.2012)
Dobrý den, hledám jakoukoliv seriózní práci v Itálii, nejlépe pro 2, ale spokojím se i s jedním volným místem. :) oba máme slušnou znalost ij, já ji studuji na VŠ. Kdybyste někdo o něčem věděl, ozvěte se, prosím. Díky.
Autor: marcela (13.01.2012)
ahoj, hledam praci v jizni italii... v podstate je jedno jaka prace, zkusenosti a 4letou praxi jako servirka a assistentka baru. umim anglicky a italsky jen zaklady. dekuji za info...
Prace v Italii
Autor: Pavlína (23.01.2012)
Dobrý den,
chtela bych se zeptat jestli nekdo nevíte o práci v Itálii, nejlépe pro pár v jednom hotelu.
Předem dekuji za odpovědi,
muj e-mail:

:) preji hezky zbytek dne
práce v MILANU
Autor: Soňa (06.02.2012)
Dobrý den, přítel odjíždí pracovna na 12-16měs. do Milána. Rozhodla jsem se odjet s ním. V italštině jsem pokročilá + NJ a základy AJ. Pokud někdo ví o nějaké práci, ozvěte se.
Re: práce v MILANU
Autor: Hanka (20.03.2012)
Ahoj, tak pokavad tady opravdu pritele jen doprovazis a pres den nemas co delat. Muzeme zajit treba na kavu a doplnovat si spolecne italstinu. mam tady jiz tri roky pritele v Milane ajsem tu minimalne deset dni v mesici, protoze stale mam v Cechach praci. Nyni si platim ucitelku italstiny, abych co nejdrive mluvila a mohla si nejakou praci hledat. Jiank jsem hledala narazovou praci take treba na tyden, kdy jsem tu, protoze pritel je cely den v praci..a pokavad nemas znami nebo on..tak je to dovolim si rict nemozne.
Tak hezky den a dyzztak se ozvi
Autor: dasa (16.02.2012)
MAM ZAJEM O PRACI V BAVORSKU Nemecku jako pokojska pom sila v kuchyni v Nemecku jsem pracovala dekuji za nabidky tel 732369257
práce v Miláně
Autor: dolcezza@seznam.cz (16.02.2012)
Ahoj všem, odjíždím s přítelem na rok - rok a půl do Milana (1.4.2012-31.3.2013). Přítel tam jede služebně, jí jako doprovod. Budu ráda za každý kontakt, popř. nabídku práce. Italsky se domluvím dobře, stejně tak německy. Mám základy angličtiny. Prosím, ozvěte se....
Autor: Lubos (26.02.2012)
Ahojky rad bych delal v italii jako zbierac ovoce nevi negdo vo necem dekuji.Muzete zaslat na
Autor: Hana (08.03.2012)
Dobrý den, hledáme práci v Miláně, na jaro-léto 2012. Jsme dvě kamarádky. Ideální by byla práce pokojské. Popřípadě cokoliv jiného, jen ne žádné erotické služby!!! Děkujeme za nabídky! Můj mail -
Autor: Filip (19.03.2012)
Zdravím, hledám jakoukoliv práci v Itálii. Italština základ, angličtina základ. Nezáleží jestli sever, nebo jih, ani na druhu práce, jsem schopný, manuálně a technicky zručný. Děkuji za případné odpovědi.
Autor: niky (22.03.2012)
ahoj, hledám fajn, dobrodružnou holčinu která má ráda Itálii a chtěla by tam pracovat přes léto. Chtěla bych odjet tak koncem května,začátkem června. Mám i pracovní nabídku. Pokud je tu někdo kdo by rád jel určitě se ozvi, napíšu více info v emailu. Pište jen vážní zájemci!
Piste na email
Autor: niky (22.03.2012)
ahoj, hledám fajn, dobrodružnou holčinu která má ráda Itálii a chtěla by tam pracovat přes léto. Chtěla bych odjet tak koncem května. Mám i pracovní nabídku. Pokud je tu někdo kdo by rád jel určitě se ozvi, napíšu více info v emailu. Pište jen vážní zájemci!
Autor: jirka (07.04.2012)
Dobrý den mám sen jet do itálie a na ulici tam hrát divadlo je to možné a nebo potřebuji povolení
sháním práci - svářeč - bagrista
Autor: Milan (13.04.2012)
Zdravím,sháním práci jako svářeč, vlastním svářečské oprávnění na co2,a svařování obalenou elektrodou bohužel bez státnic i bez eurozkoušek.dále vlastním oprávnění na VZV,a mám stroní průkaz na kolové nakladače a kolové rypadla. kdyby jste někdo o něčem věděli rakousko,německo,švícarsko....kamkoli po evropě byl bych moc vděčný. Děkuji
kontakt e-mail :
Práce v Itálii
Autor: Pavlína (18.04.2012)
Prosíím,pomůže mi někdo nebo poradí jak jakým způsobem najít si práci, nebo brigádu v Itálii? Studuji italštinu a mám nutnou potřebu se zdokonalit v konverzaci. DĚKUJI SRDEČNĚ
Re: Práce v Itálii
Autor: niky (28.06.2012)
ahoj,hledam nejakou kamosku ktera by semnou jela do Italie, mam znameho itala ktery by zajistil ubytko, ozvi se a muzeme se nejak domluvit.
Autor: nikyk (19.04.2012)
ahojky, hledam fajn holcinu ktera by jela semnou za praci do Italie, mam nabidku do restaurace nebo do baru, jedna se o normalni praci, zadny hostes a nic tomu podobne, napiste. Jen vazni zajemci.
Re:
Autor: Dagmar (23.04.2012)
napiš sms ozvu se prace italie 732369257 dik
Práce v Itálii
Autor: Frenky (20.04.2012)
hledáme ženy, dívky od 18 let pro práci v Itálii na pozice : konzumentka, tanečnice, společnice.
Doprava, ubytování zajištěno.
Plat 1.500 - 2.500 €
bližsí info na mailu:
Prace pro 2 zedníky
Autor: Jan (09.05.2012)
Ahojte.. již více jak 10 let se pohybuji v Italii v oblasti nakup prodej aut..Jelikož mám již řadu známých tak občas seženu něj práci,ale vše je bez povolení!!! Ted konkrétně scháním pro občany Srbska kteří zde žijí již 17 let a podnikají v oblasti nákupu nemovitostí ..2 zedníky..resp. jeden dobrý fasádník a obkladač a druhý aby se vyznal ve výkresech , problematika šalování,okna.atd.Znalost jazyka bud Srbsky nebo Italsky//nemohu vše řešit přes tel..jsem více v ČR//
Prosím jen lidé s dobrou pracovní morálkou a ne alkoholici!!! Prace převážně Padova a okolí. Výdělky až 1500 eur ale vše se odvíjí od kvality práce a spokojenosti
Re: Prace pro 2 zedníky
Autor: JanIT (16.05.2012)
Toto oznameni ma vsechny znaky podvodneho jednani!Pracovat v oboru zednik,nepojisten,hodnoceni typu-podle spokojenosti,atd. vse za az 1.500€(tj. mene nez 10€/hod)a pro Srby prostrednictvim Cecha=sebevrazda-otroctvi.Plat ucne po 2 letech s cassa edile je cca 1.750€/mes.-samozrejme complet INPS a INAIL(zdrav. a soc. pojisteni)!!!
sber ovoce v italii
Autor: jane (14.05.2012)
ahojky, rada bych brigadne na sber ovoce do italie?? prosim ,pokud vite , znate napiste .. diky
Re: sber ovoce v italii
Autor: Veronika (25.05.2012)
Ahoj, odkud jsi? Taky bych chtěla něco takového najít, ale nemám s kým jet....snažím se pořád něco hledat, ale nemůžu nic najít :-(
Re: Re: sber ovoce v italii
Autor: Nikol (12.06.2012)
Ahooj já bych se s tebou chtěla domluvit, chystm se do Itaie dlouhoo, a nikdo semnou nechce! Byla bych ráda, kdyby se ke mě někde přidal..
Autor: niky (12.09.2012)
ahoj, taky nemuzu nikoho najit na praci v Italii, kdo by semnou jel, pokud chces jeste jet a mas dobrodruznou povahu, ozvi se :)
sber ovoce v italii
Autor: jane (04.08.2012)
tak misto do italie , jsem nakonec dostala praci od 8.7. na Zl v nemecku bez jazyku. Diky BOHU !!! ma super vydelek a bydleni i stravu .. s pozdravem
Autor: Karel (23.05.2012)
Ahoj, v půlce června jedeme s kamarády do Itálie a chceme sehnat nějakou brigádu ( sběr, apod.. ). Nevíte náhodou o něčem, příp. nějaká rada ?? Děkuji, můj email je
12.6.2012
Autor: Nikol (12.06.2012)
mám velký zájem o jakoukoliv práci v Italii.. dlouhodobě prosím kontaktujtr na
Re: Re: Re: sber ovoce v italii
Autor: Veronika (12.06.2012)
ahoj Nikol, prosím pošli mi e-mail
Re: Re: Re: Re: sber ovoce v italii
Autor: Nikol (12.06.2012)
Ahoj Veru..
Autor: niky (28.06.2012)
ahojky, mam v planu vyrazit na slepo do Italie a hledat si tam praci, mam tam znamyho ktery mi najde ubytovani, hledam fajn holcinu ktera ma taky rada Italii a chtela by vyrazit semnou, prosim piste jen vazni zajemci!!!
Hledam
Autor: Libor (04.07.2012)
Ahoj,hledam sber ovoce,nevite nekdo onecem?Dik.libor2626@seznam.cz
Nabídka ubytování: Florencie
Autor: Bára (08.07.2012)
Nabízím volné lůžko pro slečnu od 1. srpna. Apartmán se nachází v Zona Campo di Marte, ulice via Repetti 6, Firenze, 15 minut pěšky od náměstí Piazza Brunelleschi. Nájem činí 216 €, totéž platí jako záloha. Účty za energii se dělí. Spolubydlící je milá a společenská.
kadernik
Autor: Martin Kalina (24.07.2012)
Prosim Vas shanim jakoukoliv praci,nejlepe kadernik ve meste Rossolina Mare nebo Padova...Nemam ani ubytovani..25.8.jedu na tydenni dovolenou a chci uz tam zustat...prosim poradite,pomuzete??? Dekuji Martin
email:
HLEDÁM(E) : PRÁCE V ZAHRANIČÍ (kdekoliv)
Autor: HOnza (31.07.2012)
Zdravim,
chceme s kamarádem tedkom začátkem srpna vyrazit za prací do italie.Informací co se týče nábídek práce v I. nemáme žádné ani zkušenosti.Vyrazit na slepo se nám moc nechce, tak kdy by někdo měl radu či tak budu rád když se mi ozve a bud to na mail nebo jen na mail :). Jinak hledáme jakoukoliv práci třebas sběr a pod. Italštinu sic neumíme ale německy se domluvime a anglicky když nebude zbytí taky. když by někdo odpověděl předem díkes
TYP NA PRACI -KDE HLEDAT
Autor: jane (04.08.2012)
Tak se mi nikdo neozval..a nakonec mam praci dlohodobe pripadne na ZL v nemecku . Jsem spokojena..bez jazyku ..uklidy privatnich bytu .. mohu jen doporucit.. byla to ale nahoda, stesti!! nenadru se a mam super penizky!!S bydlenima stravou u cesky , 6€/h. podala sefka inzerat a nemuzeme pokryt vsechny zakazniky, jaky je zajem..
Autor: Michal (07.08.2012)
Od 2.9. budu v Rime a potreboval bych tam praci/brigadu na pul roku. Tady jsem delal cisnika, ale beru cokoliv :) . Diky
Autor: Michal (07.08.2012)
Prosiiiiim! :)
hledám
Autor: marty (27.08.2012)
hledám někoho kdo chce jed na zběr jablek do italie na 3 tydny.podminka je mit řidičák.
hledám
Autor: marty (27.08.2012)
pište na
bydleni v bologni
Autor: Iva Horejsi (27.08.2012)
Hledam pokoj v Bologni od pulky zari 2012 do konce ledna 2013. Nevite nekdo o necem? Uz jsem celkem zoufala. Diky moc za vsechny napady!
pryc z italie
Autor: martina (01.09.2012)
dobry den. ja ziju v itali uz 15 let s italem a mam 2 italske deti. pracujeme obadva ja v restauracce 700euro aon na zivnostnak 2500. asi 8 let se snazime mit hypoteku na byt, ale tady to neexistuje, daji nam tu s nasimi platy tak 50000 a za to si tu nekoupis ani garaz 2mx2m. platime 700euro najem mesicne za 3+kk,restauracka , kde pracuji zavre a poslala jsem aspon 500 zivotopisu , mam skusenosti velke a mluvim perfektne italsky , ale bez jakekoliv odpovedi, tady neni zadna prace. muj pritel ma 15ooo dani na zaplaceni z 28000 co si vydelal a ze kterych uz platil , socialku , zdravotni , dane a kostel,(co se v itali plati) 8500. takze 28000-15ooo-85oo= 45oo euro je jeho rocni vydelek ze ktereho musi platit aj benzin 2euro/litr a pracuje on 6.30 do 19.00 kazky den krome nedele. co s tim? zatelefonovala jsem babicce a zacinam balit. budu se vracet do Prahy s celou rodinou. Italie je hezka , slunecna a tepla, je tu vsechno povoleno a kdyz reknu vsechno tak vsechno, zluta na semaforu neznaci jak v cechahc zastav spadne cervena , ale pridej plyn a projedto , jinak budes muset cekat a jestly zastavis tak za tebou budou auta troubit, jestly te nenabouraj a nebo nevyleze nekdo z auta a nerekne ti ze si krava, protoze byla zluta a ne cervena. deti tu tez moc se ve skole nenauci, muj 11 letej syn sel minuli rok na druhy stupen do seste tridy a zaplatila jsem 450 euro za knizky a dalsich 200 za zbytek potreb. zapsala jsem ho na 5 mesicu na fotbal a stalo me to 400 euro , aby si 2x tydne kopl do balonu atd. Italie je hezka ,ale .........
Autor: martina (01.09.2012)
a malem jsem zapomenela, asitak dva mesice nazpet jsem se vratila domu , chci si umyt ruce a nejde voda , odvezly me celej vodovod do bytu , protoze jsem nezaplatila jednu slozenku , ktera me nikdy nedosla, propodla 24 dni. a pak jsem ji musela zaplati a misto 120 euro jsem zaplatila 380 euro a musela pockat 6 pracovnich dni nez my to zas namontovaly. tohle je Italie a mestsky urad me nijak nepomohl, protoze skoro vsechny kancelare jsou zavrene , protoze urad nema penize , protoze stat mu je neda, protze je ukradly vsecno poslanci a vlada.
Re:
Autor: nave (05.09.2012)
Ahoj, reaguji na prispevek Martiny z 30.8.2012. Musim s tebou ve vsem souhlasit. Italie, to je jeden velky bordel. Zila jsem v cizine i ve Spanelsku a i tam veci fungovaly mnohem lepe. Prace tu neni, lidi jsou tu agresivni, ignoranti, fasisti. Ja jsem odpovedela tak na 500 pozic, rozeslala x cv a za 4 mesice jsem nic nenasla. A to co nabizi je za tak male penize, ze clovek si tu ani nepronajme byt. Pokud nekde je krize, tak je to prave tady. Spoustu mladych Italu je nucenych opustit Italii, protoze tu zadna prace neni. Nemluve o zalozeni rodiny, coz je tu naprosto nemozne. Jak popisujes, bohuzel ani na tu zabavu neni. Vsechno je neskutecne predrazene, takze clovek radeji sedi doma. Ja uz se tesim az odtud vypadnu!!!
Brigáda Itálie 2013
Autor: Jan (08.09.2012)
Zdravím, velice bych chtěl příští prázdniny (červenec, srpen) nejlépe na oba měsíce na brigádu do Itálie. V zimě mi bude 18 a italštinu se učím sám. Už se učím půl roku a celkem mi to jde, takže za rok budu umět ještě o něco lépe:-)Anglicky se domluvím. Byl bych vděčný za jakoukoliv radu, pokud má někdo zkušenosti. Chtěl bych třeba na sběr ovoce nebo do hotelu, ale moc se mi nechce přes ty různé podvodné agentury. Také by mě zajímalo, jestli si bych si musel zažádat o Codice fiscale. Pište prosím na e-mail: (.cz je v mailu dvakrát:-)
Autor: niky (12.09.2012)
ahojky, mam v planu vyrazit na slepo do Italie a hledat si tam praci, mam tam znamyho ktery mi najde ubytovani,mozna pomuze i s praci, hledam fajn holcinu ktera ma taky rada Italii a chtela by vyrazit semnou, prosim piste jen vazni zajemci!!! piste na
Dotaz
Autor: Pavla (09.10.2012)
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat a víte, kde mám najít brigádu nebo práci na vinařskou oblastu v IT (sběr hroznů) ? Ráda bych jela na příští rok 2013 od léta nebo na podzimu, můžeš mi napsát na email Učím se nejprve italštinu. Děkuji
Autor: miluška (17.10.2012)
Dobrý den,chtěla by jsem jet pracovat do Itálie,můžete mi poradit jak na to nebo kde mam hledat děkuji
Autor: Miluška (17.10.2012)
Dobrý den,chtěla by jsem jet pracovat do Itálie,nevíte o něčem prosím napište mi na
Brigáda o prázdninách
Autor: šárka (10.11.2012)
Dobrý den,
chtěla bych se zeptat jestli někdo nevíte o práci na příští léto v Itálii. Asi tak od toho června - srpen. Máme nějakou možnost kdybychom chtěli jet 4 kamoši? Děkuji za odpověď
Autor: Martin P (19.11.2012)
Ahoj, prosím nevíte někdo o nějaké práci v Itálii, popř. i ubytování pro mě a pro mou přítelkyni?? Cokoliv.. Díky a prosím zaslat na e-mail:
Práce ...
Autor: Yveta (21.11.2012)
Mám prosbičku,nevíte někdo o nějaké práci v Itálii-Bologna a okolí?Byla bych moc vděčná předem děkuji....pište mi na email:
Severní Itálie
Autor: Diana (05.12.2012)
Dobrý den, prosím, nenašel by se někdo, kdo ví, jak sehnat práci v Itálii nebo nejlépe ví o nějaké práci, kontakty na lidi co někoho hledají,.. Děkuji moc!!
Re: Severní Itálie
Autor: niky (06.12.2012)
ahojky, hledám nejakou fajn holcinu ktera by semnou vyjela do jizni Italie za praci, vim o praci, pokud mas jeste zajem o praci v Italii ozvi se :)
Re: Re: Severní Itálie
Autor: Diana (09.12.2012)
Ahoj, práci pořád sháním, ale ne v J Itálii. Pro mě nejlepší severní, ale děkuji!!!!
Autor: niky (06.12.2012)
muj mail nikyK a jsem na seznamu, tak se ozvi
agentura Perega
Autor: Lenka (09.12.2012)
Dobry den, pristi tyden mam odjet pracovatdo hotelu pobliz Bolzana s vyse uvedenou agenturou. Oplatek jsem jeste neuhradila a chci se zeptat, jestli s nimi mate nekdo zkusenosti? Predem dekuji za odpoved.
Autor: Bára (12.12.2012)
Dobrý den,začala jsem se učit italsky,už jsem byla i v Itálii u známých,italštině rozumím a i trochu mluvím.Jen by to stačilo trochu dopilovat.Hledám práci v Itálii jako servírka,nebo práci na baru.jsem tím vyučená.koukala jsem i na nějaké agentury ale většinou hledají jen na sezonu,nebo na zámořské lodě.nevíte prosím o něčem? Předem děkuji.Můj e-mail:
Autor: Bára (12.12.2012)
Dobrý den,začala jsem se učit italsky,už jsem byla i v Itálii u známých,italštině rozumím a i trochu mluvím.Jen by to stačilo trochu dopilovat.Hledám práci v Itálii jako servírka,nebo práci na baru.jsem tím vyučená.koukala jsem i na nějaké agentury ale většinou hledají jen na sezonu,nebo na zámořské lodě.nevíte prosím o něčem? Předem děkuji.Můj e-mail:
Autor: niky (16.12.2012)
Nenašla by se tu fajn kamarádka která má ráda Itálii a jela by tam za prací? Hledám někoho kdo taky miluje Itálii a rád by tam pracoval nějakou dobu. Vím také o možné práci, více napíšu mailem. Pokud se tu najde stejný nadšenec jako já, určitě se ozvi, prosím pište jen vážný zájemci!!!můj mail
LAP DANCE
Autor: Dominika Tichá (31.12.2012)
Italská Agenzi aspettacoli spolupracuje s více než 30 místními lapdance cluby v Itálii. Práce po celé Itálii od severu až k jihu ostrovů.
Garantujeme našim dívkám zaručenou výplatu, příjemnou spolupráci, práci jako lapdance bereme profesionálně a s naprosto seriozním přístupem.
Zaručujeme servis 24hodin denně, naši dostupnost a dodržování smluvních podmínek.
Pracujeme s hezkými dívky příjemného vystupování od 18 do 25 let jako tanečnice lap-dance. Máte možnost dobrým výdělku, který garantujeme vyplácený denně. Částka výdělku závisí na příjemném vystupování, vzhledu a výkonu tance.
Tanečnice musí vystupovat nejméně 2x za večer, měla by se přizpůsobit místní taneční hudbě a vystupovat by měla v přijatelném tanečním oblečení.
Možnost i soukromé show (kde je přísně zakázáno jakéhokoliv fyzického či intimního kontaktu).
Nabízíme ubytování zdarma, sdílené s ostatními dívkami, které pracují ve stejném klubu.
Poskytujeme bezplatný odvoz, který vás zavede do clubu a zpět domů.
Nabízíme samozřejmě pracovní smlouvu.
Pracovní doba je 5 až 6 dnů v týdnu v závislosti na clubu.
Minimální pracovní doba nesmí být však menší než 1 měsíc

Pokuď budete mít zájem, ozvěte se na e-mail:
Konzumentky v Itálii
Autor: Dominika Tichá (31.12.2012)
Chcete si rychle a snadno přivydělat a přitom ještě prožít hezké chvíle v Itálii?
Nabízíme Vám příjemnou práci jako nápojová konzumentka v mnoha z našich nightclubu v Itálii.
Jedná se o bezpečnou a legální práci. Nightcluby jsou v Itálii úplně jinak postaveny než v Česku a rozhodně se nejedná o žádné služny intimního charatkteru. Nightculy v Itálii mají spíše podobu večerních zábavních klubů či diskoték s příjemnou atmosférou.
Práce u nás obnáší:
Sedět mezi zákazníky podniku a verbálně s nimi komunikovat v přátelském a zdvořilém stylu.
Povzbuzovat zákazníky k tanci a konzumaci nápojů, a takto zvýšit tržbu klubu.
Snažit se vytvořit příjemnou atmosféru v klubu, díky Vaší přítomnosti.
Návštěvníci nemají žádné právo na jakýkoliv fyzický kontakt.

Nemáme zvláštní požadavky na vzhled a postavu.Stačí splňovat následující kritéria:
- Věk 18 - 30 let
- Příjemný vzhled a vystupování
- Schopnost a vůle komunikovat
Znalost jazyků není podmínkou,jelikož se jedná o reklamní prezenci a komunikací s návštěvníky se brzy naučíte, jež stačí pro dobrý výkon prace. (V tomto Vám samozřejme rádi pomůžeme.)
Pro více infa:
job in Italy
Autor: Darina Bulvová (05.02.2013)
Dobrý den.
Rádi bychom s přítelem vyjeli do zahraničí za prací/brigádou, zejména do Itálie.
Oba jsme 27 let staří, zaměstnaní, máme dokončené VŠ vzdělání a tak chceme poznat i jiné kultury a něčemu se přiučit. Doba odjezdu by byla vhodná v polovině června.
Druhu práce jsme absolutně otevřeni.
Budu čekat na Vaši odpověď.
Srdečně.

Darina Bulvová
plavčík
Autor: Katka (09.02.2013)
Dobrý den, nevíte prosím o nějaké pozici plavčíka v Itálii na léto 2013? V létě 2012 jsem pracovala jako plavčík v USA, mám platnou licenci. Mluvím velmi dobře italsky, domluvíme se anglicky, zvládla bych i němčinu. Děkuji.
plavčík
Autor: Katka (09.02.2013)
Dobrý den, nevíte prosím o nějaké pozici plavčíka v Itálii na léto 2013? V létě 2012 jsem pracovala jako plavčík v USA, mám platnou licenci. Mluvím velmi dobře italsky, domluvíme se anglicky, zvládla bych i němčinu. Děkuji.
Autor: Mirek (06.05.2013)
taky bych rád přispěl do dlouhatanské diskuse o italii..protože od r.1992 je to muj druhy domov..víte je těžké chápat jinou zemi a mentalitu, představte si, že vietnamci, kteří u nás žijí by žili a chovali se stejně jako my..to je absolutně nemožné a oni si žijí po svém, tak jako my třeba v itálií..oni zase nechápou nás..Ten kdo si tady stěžuje na itálii, na jejich postupy a byrokracii, zdlouhavost atd..nezapadnul do jejich životnímu stylu a nikdy nepřebere jejich mentalitu..bohužel..italové vás ihned přijmou a vyjdou vám vstříc, pokud budete, jako oni..tzn.molto gentile což znamená, musíte být přátelští,milí,laskaví,usměvaví a hlavně ukecaní...:-) A to jsou vlastnosti čechům velmi cizí,nezlobte se na mě, ale je to tak..žil jsem v okolí verony,bolzana a římu, pracoval jsem, sportoval jsem fotbal, hokej, dokonce mě nechali trénovat své děti..kdykoliv jsem o něco požádal, vždycky mi všude vyhověli a tak, jak tady je jeden ze sta normální, tak si myslím, že v itálii je to naopak..co se týka rezidence, tak s tím jsem neměl nikdy problém, nebot základ po přijezdu do itálie je zajít ihned na Agenzia delle entrate, kde vám vystaví doklad CODICE FISCALE který potřebujete ke všemu, např.k uzavření smlouvy o pronájmu bytu, který si najdete v novinách s inzerci, když máte pron.byt, okamžitě máte rezidenci - bydliště..a o práci musíte bojovat s tisíci cizinci, ale přece nejste horší než afričani,rumuni,bulhaři atd..chodte,ptejte se, nepřestávejte, samo to za vámi nepříjde..je dobré kupovat noviny s inzerci a nejvíce potřebujou v itálii muletisti - řidiče vysokozdvižných vozíku, řidiče s C ečkem, v okolí bolzana tzn,alto adige se s italštinou nechytáte..jsou to samí němci a baví se jen německy takže tam vyžadují bi lingua, tzn.dvojí jazyk - it a D..výborná stránka na práci je jobs.egov.bz.it/bors…
Autor: Vlaďa (15.05.2013)
Dobrý den, neví někdo o nějaké brigádě,práci na severu Itálie?Sběr ovoce,umývač nádobí....okolí Brixen,Bolzano??Děkuji za odpověď
prosba
Autor: Adriano (06.06.2013)
Dobrý den,chtěl bych se zeptat,jestli nvíte o nějaké práci v Italii,mluvím Italsky,děkuji za odpovědi
Dotaz
Autor: Vlasta Pinusova (15.06.2013)
jsem Češka vdaná za Itala najde se nějaký krajan(ka) s možností dát mi jakoukoliv práci v oblasti Ravena , Forli , Faenza , a okolí - neúspěšně hledám jakoukoliv práci už skoro třičtvrti roku a teď zůstal bez práce i manžel . můj email Děkuji .
Dotaz
Autor: Vlasta Pinusova (15.06.2013)
jsem Češka vdaná za Itala najde se nějaký krajan(ka) s možností dát mi jakoukoliv práci v oblasti Ravena , Forli , Faenza , a okolí - neúspěšně hledám jakoukoliv práci už skoro třičtvrti roku a teď zůstal bez práce i manžel . můj email Děkuji .
Re: Dotaz
Autor: Yveta (15.06.2013)
Ahoj, bydlìm na severu Itàlie-Bologna...a situace zde,je bohuzel stejnà..."sedìm" doma jiz pres rok,obcas se mi sice neco naskytlo,ale bohuzel jen nàrazove-2-3 dny v mesìci,ufff.....hodne stestìììì....ciaooo :-),Y.P.S.Mimochodem je tu takè hodne ukrajinek,moldavanek,atd... asi jak v Cesku ...!
Práce jako pečovatelka o seniory v Itálii...
Autor: Simona (16.06.2013)
Zdravím,prosím nevíte o někom nebo o nějaké seriózní agentuře,která zrpostředkuje práci jako pečovatelka o seniory v jakékoliv části Itálie?
Italsky umím plynně a praxi v pečovatleství taktéž mám.
Jenom mi chybí kontakt,abych vyrazila a hurá na cestu:-))Díky za info a případné odpovědi...
dotaz
Autor: jan (07.07.2013)
zdravim všechny nevite o nake praci v itali rad by sem tam odcestoval a co nejdřive dejte vedet a imel dekuji na
Autor: Katka (11.10.2013)
Ahojte kdyby někdo měl zájem o práci konzumentky v Itálii dejte vědět :) podám víc info na emailu :) nemějte strach a dejte vědět
Autor: Mariam (15.10.2013)
Hledam praci v Itálii, řidičák mam, anglicky německy a rusky mluvím meil díky
Dotaz
Autor: Rút (27.12.2013)
Dobrý den,
velmi by mě zajímala práce v odvětví sběru ovoce v Itálii. Mám 18 a zkušenosti se sběrem mám od 14. Dorozumím se anglicky, italsky základy a rusky(i když toto nebude zřejmě potřeba) :-) Děkuji a tady přikládám mail:jagoska.r@seznam.cz
PRACE V ITALII
Autor: italka (15.02.2014)
Zdravim.Nevi někdo o praci v Italii?Treba v techo mistech nebo pobliz(Verona,Caorle,Benatky)pro 2 osoby-muz a zena..Dekuji za pripadne odpovedi na
Re: PRACE V ITALII
Autor: italka (15.02.2014)
zapomela jsem dodat bez znalosti jazyka..ale myslim ze tam nebude problém se ji naucit.. :)
Re: Re: PRACE V ITALII
Autor: Yveta (16.02.2014)
Ahoj, přeji Ti štěstí,ale je to čím dál složitější něco sehnat a je fakt,že ovládat jazyk je výhodnější.....já žiji v Bologni( domluvím se i dialektem sicílským) a již 2 roky jsem bez práce....je tu mnohem větší krize než u nás...!!! Dám Ti však tip, zkus štěstí ve městě BOLZANO- tam hledají na sezonní práce,ted´ v zimě a domluvíš se tu německy....ciaoooooo :-)
Re: Re: Re: PRACE V ITALII
Autor: italka (20.02.2014)
dekuji
Re: Re: Re: PRACE V ITALII
Autor: Simona (31.08.2014)
Ahojky Iveto,

jestli mas zajem jit nekdy na kafe dej mi vedet.

Muj mail:

PS: Pozdrav vsem
Práce
Autor: Mirek (17.04.2014)
Zdravím
Po přečtení všech příspěvků jsem nabyl názoru, že uchazeči o práci jsou většinou studentky nemajíce jasnou představu o svém budoucím zaměstnání. Nevidím zde žádný příspěvek od muže či ženy, která hledá skutečnou práci třeba v továrně, skladu, prostě manuální.
Jsem zaměstnán (v Čechách) jako obráběč na CNC strojích a věřím, že si do června práci v Itálii najdu. Preferuji spíše jižní část země. O výši platu mi moc nejde. Prostě se mi tam líbí:-)
Re: Práce
Autor: eva (29.06.2014)
Zdravím ... i toto bysme uvítaly v jakékoli tovarně apod. Jak jsi na tom?
Autor: Petra (27.05.2014)
Ahojky, taky hledam praci v Italii na delsi dobu nebo sezoni prace. Doporucili by jste mi nejakou agenturu nebo nejakou nabidku prace na kterou bych se mohla obratit? Dekuji
Re:
Autor: lubos (02.06.2014)
agenruam moc neduveruj najimaji holky jako barmanky nebo pomocnice v restauracich ale ve finale hledaji konzumentky a spolecnice nejlepe je kdyz ti nekdo dohodi praci u nekoho koho zna ja tady ziji 11 let a vim o tom sve jsem na jihu italie a prave cesky a slovenky jsou do baru nejzadanejsi
Re: Re:
Autor: eva (29.06.2014)
Zdravím a nemáš tedy nějaké rady pro uplné začátečnice bez jakého koli základu jazyka (zatíím) ... Děkuji
Re: Re: Re:
Autor: lubos (15.07.2014)
jestli mas nejake otazky na zivot v jizni italii muzes se ozvat na :
Re:
Autor: niky (30.06.2014)
ahojky, taky hledam praci v Italii a taky nekoho kdo by jel semnou, samotny se mi vazne nechce a ve dvou je to urcite lepsi, pokud by si chtela jet spolecne tak se ozvi :)jsem na emailu
Práce v Itálii
Autor: Kamila (04.06.2014)
Zdravím, nevíte někdo o nějaké práci v Itálii nejlépe v Milano Marittima? vystudovala jsem hotelnictví a turismus, takže beru asi cokoliv :)kdyby nekdo veděl ozvěte se mi prosím na
Motorky v Itálii
Autor: Jirka (25.06.2014)
Dobrý den, má tady někdo z přispěvatelů zkušenost s prací v servisu motorek? Jsem mechanik a rád bych se přesunul někam, kde je sezona delší. Mám deset let praxe a nerad bych to zahodil a uklízel někde v kempu.
Pokud by se tu našel někdo s relevantním a věcným komentářem, budu rád, když se ozve.
Díky
Italie
Autor: Eva Vršecká (29.06.2014)
Zdravím všechny nadšence, s přítelkyní chceme odcestovat pracovně do italie... na vinice, do baru, do hotelu kamkoliv. Jak nejlépe najít praci, když nemáme zatím ani základy Italštiny? Na blind jet přímo tam a hledat, nebo co je nejlepší. Agenturám moc nevěřím. Víc hlav víc ví kdo se chce přidat ... směle k nám :)
Re: Italie
Autor: niky (30.06.2014)
ahojky, taky hleda praci v Italii a hlavne spolucestovatele, ve vice lidech je to urcite lepsi takze pokud by to slo rada bych se pridala :)
Žádost o pomoc
Autor: Pavlína (01.07.2014)
Hledám někoho kdo žije či právě nyní je ve městě Bolzano. SPěchá. Děkuji za případné zprávy
Autor: Kateřina (17.08.2014)
Ahoj všem sháním práci nebo brigádu v Itálii,sběr ovoce a zeleniny,pomocná síla v kuchyni,servírka,pokojská a podobné práce které bych mohla zvládnout,jsem 23letá slečna bez závazků tady v ČR a ráda bych vycestovala za prací....třeba i s partou lidí na měsíc na dva ...pracovala jsem jako servírka,prodavačka i jako dělnice ve výrobě manuálně zručná jsem a nekonfliktní :-)....díky předem za jakoukoli radu tip a nebo kontakt ..hezký den Katerina
Autor: Kateřina (17.08.2014)
Kdyžtak mail
Autor: Nika (23.10.2014)
ZDRAVIM VSECHNY MILOVNIKY ITALIE,
pokud chcete v Italii pracovat, musite sem prijet, najit si bydleni, prihlasit svoji rezidenci a mestskem urade a vyridit si potrebne dokumenty.Pak teprve zacit s hledanim prace. Na dalku, aniz byste do Italie prijeli, praci stezi najdete. Jedinou vyjimkou je spolecnost Wintour, ktera kazdorocne hleda cca. 100 lidi z cele Evropy na pozici animatoru do prazdninovych letovisek. Pohovory dela i v Praze.

Naucte se italsky, protoze se tu jinym jazykem nedomluvite. Vyjimkou jsou severni regiony, kde se mluvi i nemecky.

Pokud se nekdo rozhodne prestehovat se sem na trvalo, tak pro zacatek je nutne mit financni rezervu alespon 2000€ na osobu. Na vyrizeni italske obcanskeho prukazu, pokud nemate zajistenou pracovni smlouvu alespon na 6 mesicu, je nutne mit v italske bance 5500€(na osobu) - v pripade rodiny s detmi je castka jina.

Jsem v Italii 5 let. Jsem tu velice spokojena, ikdyz zacatky nebyly vubec lehke. Preji tem, kteri o teto nadherne zemi sni, aby se jim jejich sny povedlo realizovat.
Re: zdravím milovníky itálie....
Autor: Yvetta (24.10.2014)
Souhlasím s Tebou, Nika... bydlím řadu let v Bologni a přes léto na Sicílii-v Palermu.... mluvím italsky,ale rozumím i některým dialektům,pouze nemluvím ,protože dialekty ( ani ty naše) nemám v oblibě..... :-) každopádně všem vám držím palce, jelikož sehnat práci v Itošce je čím dál těžší, pokud člověk nepochází z Ruska,Ukrajiny anebo Rumunska :-) :-)
Re: Re: zdravím milovníky itálie....
Autor: Myrta (06.11.2014)
Jiizni Italie je prekrasna. Mluviim o jizni Italii protoze tady ziji uz 50 let. Podnebi je tady nadherne / zona Trapani / a lide vecinou zvedavi, hrdi na sicilskou zemi, na puvod a kdyz muzou umi pomoct. Radi uvitaji cizince ale jsou opatrni a trochu neduverivi. Jako vsude taky na Sicilii je velka krize, nezamestnanost. Dobre se tady uchyti lide od remesla. Madi lide viecinou vystuduji a jdou za praci na sever a neni jisto ze ji tam ted najdou. Sicilie je velky ostrov s mnoha primorskymi letovisti s moznosti prace v letni sezone pocas turistickeho ruchu. Jinak je tady nezamestnanost jako na severu.
Re: Re: zdravím milovníky itálie....
Autor: Myrta (06.11.2014)
Jiizni Italie je prekrasna. Mluviim o jizni Italii protoze tady ziji uz 50 let. Podnebi je tady nadherne / zona Trapani / a lide vecinou zvedavi, hrdi na sicilskou zemi, na puvod a kdyz muzou umi pomoct. Radi uvitaji cizince ale jsou opatrni a trochu neduverivi. Jako vsude taky na Sicilii je velka krize, nezamestnanost. Dobre se tady uchyti lide od remesla. Madi lide viecinou vystuduji a jdou za praci na sever a neni jisto ze ji tam ted najdou. Sicilie je velky ostrov s mnoha primorskymi letovisti s moznosti prace v letni sezone pocas turistickeho ruchu. Jinak je tady nezamestnanost jako na severu.
Re: Re: Re: zdravím milovníky itálie....
Autor: Mario (17.11.2014)
Zdravím Vás a rád bych se s Vámi někdy setkal,pokud budete mít zájem. Fandím všem Čechům,kteří žijí a pracují v Itálii a vždy když pobývám v Itálii, se snažím,aby mě nikdo nespojoval se zemí zamračenců,závistivců a nespokojenců(a úspěšně to učím i své děti). Pokud by Češi měli aspoň půl mentality Italů, oč by se jim líp žilo. A když se tomu, co píšu a vduchu si myslím,zasměju - Ital mi úsměv opětuje a Čech se zamračí(buď je naštvanej že se směju a on ne nebo si myslí že jsem blázen) Můj mail je:
Autor: Jan (12.01.2015)
Dobrý den.Už týden bydlím kousek od Milanu a snažím se najít práci.Mluvím plynule anglicky a zacinam pomalu mluvit i Italsky.Mám pět let praxe jako barman a číšník.Nevíte náhodou někdo o nějaké praci prosím vás?jsem ochoten delat cokoliv.dekuji :)
mateřská
Autor: anonymka (19.06.2015)
Mám dotaz: jak je to v Itálii s mateřskou, je to jako u nás, že nárok na ni mají jen lidé co odpracují na hpp 1 rok? Díky za odpověď.
Autor: Jakub Axmann (25.06.2015)
zdravim hledám praci v italii nejlepe San Benedetto del Tronto
Autor: Jakub Axmann (25.06.2015)
zdravím hledám práci jako zdravotní bratr v ITALII..
Dotaz
Autor: Veronika (14.02.2016)
Dobrý den, chtěla bych vás poprosit pokud budete vědět někdo o nějaké práci v Itálii, Ozvěte se mi prosím na můj e-meil : předem moc děkuji a hezký den :)
prosba
Autor: Martina (19.04.2016)
Dobrý den scháníme práci v itaii ,já a můj přítel ,prosím Vás zda máte někdo nějaké info dejte nám prosím vědět .Budeme rádi za každou odpověd ,email benfika Pěkný den Martina
Hledáme práci
Autor: Hugo (26.04.2016)
Ahojte,hledáme práci na farmě,nebo ve skladu či v hotelech,jsme 2 pracoviti sportovci dekuji
Daně
Autor: Petr (25.09.2016)
A hoj všem. Žiju v Itálii 12 let a chtěl bych vědět jestli mám platit tzv. Dichiarazione di redito Letos to chtěli poprvé a mě se to nezdá. Podle mě to mají platit jen ti cizinci co mají italské občanství nebo trvalý pobyt v Itálii. Diky za odpověď a pomoc.
Autor: Danielle (26.10.2016)
Dobrý den. Sháním práci v Itálii. V oblasti Trenta :) Nedávno jsem odtamtud přijela a ráda bych se tam vrátila. Předem děkuji za jakoukoliv nabídku :)
Spolupráce v Itálii
Autor: KATEŘINA (17.10.2017)
Nabízím Čechům nebo Češkám žijícím v Itálii, zajimavou finančně spolupráci.
Časově nenáročnou a dobre placenou.
Tel 777 8080 53
Re: Spolupráce v Itálii
Autor: Ondrej (25.02.2018)
Dobrý den hledám práci v Itálii mluvím italsky dost dobře nemáte někdo kontakt schanim něco jako dělník na stavbě farmě vše prosím o pomoc děkuji můj kontaktu 720299411
Pojištění
Autor: Zuzana Písaříková (12.03.2018)
Dobrý den,
Chtěla bych se zeptat na pár informací ohledně pobytu v Itálii. Momentálně jsem v Itálii, plánuji tu zustat delší dobu(mám tu přítele , Itala), hledám si práci a pravděpodobně budu mít od příštího týdne práci (part time) . Zatím platím i pojištění v ČR jako samoplatce a v Itálii mám krátkodobé cestovní pojištění, které si postupně prodlužuji, zatím jsem tu 2 měsíce. Chci se zeptat v případě, že do 3 měsícu nebudu mít smlouvu, musím se vrátit do ČR na nějakou dobu? Nebo se krátkodobé pojištění dá dát znovu? V případě, že budu mít smlouvu, popř jen na částečný úvazek, mohu se od pojištovny v ČR odhlásit? Bylo mi řečeno, že v Itálii zaměstnavatel platí pouze pojištění urazu při práci, normální pojištění prý nemají, vše je hrazeno státem. Chci se tedy zeptat, pokud se odhlásím a budu mít smlouvu v Itálii, stačí to tak, nebo si musím zařídit jěště nějaké pojištění v Itálii navíc? Bylo mi totiž řečeno, že později když bych se chtěla vrátit do ČR musím předložit smlouvu a vyplatní pásku a aby se vidělo, že za mě zaměstnavatel platil pojištění, ale co mi řekli tady tak normální pojištění jako odvádíme my ze mzdy nemají. Omlouvám se, že mám tolik dotazu, ale popř. kdybych chtěla pracovat jako samostatně výdělečně činná, mohu si v Itálii zajistit vlastní pojištění a od toho v ČR se odhlásit? V případě, že to jde nevíte jaké pojištění si musím sjednat abych když se budu chtít vratit do ČR měla vše v pořádku? Jinak codice fiscale už mám z dřívějška.
Budu moc vděčná za informace.
Děkuji moc! :)
Zuzana Písaříková (pisarikova.zu@outlook.cz)
 
Hledání v článcích

Hledejte například: Austrálie, studium v Anglii, Au-pair, práce v Německu, (jméno agentury), Erasmus, brigáda...oblibene

RSS Odebírat novinky přes RSS/XML

Hlavní článek:

Práce v zahraničí

Zkušenosti našich čtenářů

Můj studijní pobyt v italském Forli

Nazkušenou.cz on Facebook