Chci si nechat zařídit studium v zahraničí

Seznam našich spolehlivých agentur a škol zajišťujících studium v zahraničí Anglie, Austrálie, Irsko, USA Německo, Velká Británie, EU, Kanada
více informací»

Chci přímo kontaktovat zahraniční jazykové školy

Seznam spolehlivých zahraničních jazykových škol. Angličtina, němčina, francouzština, ruština, španělština…
více informací»

Chci si nechat zařídit práci v zahraničí

Seznam našich spolehlivých agentur zajišťujících práci v zahraničí - krátké pracovní pobyty i zaměstnání, au-pair, letní tábory, práce na farmách…
více informací»

Au-pair v Itálii

Základní informace

Au-pair programy v Itálii nejsou tak rozšířené jako například ve Velké Británii, ale i zde je nyní možnost pracovat jako au-pair, poznat italskou kulturu a zlepšit se v italštině. Pokud vás zajímá práce v zahraničí, vyzkoušet si pobyt v Itálii při práci au-pair je ideální začátek.

Obecné informace o tom, kdo to je au-pair a kde hledat hostitelskou rodinu, najdete v článku Au-pair pobyty.

Klikněte, zavolejte, zeptejte se
kvalifikovaná pomoc s hledáním kvalitní práce v zahraničí

Požadavky

  • Svobodná a bezdětná osoba ve věku 18-30 let
  • Alespoň základní znalost italštiny

Abyste se v hostitelské rodině co nejdříve bez obtíží domluvili, doporučujeme před odjezdem absolvovat kurz italštiny. S výběrem kurzu vhodné pokročilosti Vám pomůže jazyková škola ve Vašem městě.

Podmínky

V Itálii je možné pracovat jako au-pair nebo au-pair plus. Au-pair pracuje 25 až 30 hodin týdně, au-pair plus přibližně 36 hodin týdně. Au-pair má většinou volné dva dny v týdnu, au-pair plus pak alespoň jeden. Rodina může několikrát týdně požádat au-pair o babysitting – večerní hlídání dětí. U au-pair plus může být babysitting častější – až 4krát týdně.

Au-pair většinou bydlí a stravuje se s rodinou, která jí také platí kapesné – minimálně 280 eur u au-pair a 320 eur u au-pair plus. Délka pobytu se pohybuje od 2 do 12 měsíců.

Náklady na dopravu si hradí au-pair sama. Pokud si au-pair hradí zdravotní pojištění doma, je i v Itálii pojištěná a platí pro ni stejné podmínky jako pro místní obyvatele. Při ošetření je však nutné počítat s doplatky, je proto dobré se před odjezdem připojistit.

Administrativní náležitosti

Pro práci au-pair v Itálii nejsou potřeba víza a au-pair nemá povinnost navštěvovat jazykové kurzy. Rodina jí ale musí umožnit do kurzů chodit, pokud o ně má zájem.


Sdílet tento článek

Byl pro Vás článek užitečný?

  

Diskuze k článku

Chcete sledovat diskuzi ke článku e-mailem?
K článku zatím nejsou žádné komentáře. Chcete-li vložit komentář, klikněte na tlačítko Nový komentář.
 
Hledání v článcích

Hledejte například: Austrálie, studium v Anglii, Au-pair, práce v Německu, (jméno agentury), Erasmus, brigáda...oblibene

RSS Odebírat novinky přes RSS/XML

Hlavní článek:

Au-pair pobyty

Zkušenosti našich čtenářů

Můj studijní pobyt v italském Forli

Nazkušenou.cz on Facebook