Chci si nechat zařídit studium v zahraničí

Seznam našich spolehlivých agentur a škol zajišťujících studium v zahraničí Anglie, Austrálie, Irsko, USA Německo, Velká Británie, EU, Kanada
více informací»

Chci přímo kontaktovat zahraniční jazykové školy

Seznam spolehlivých zahraničních jazykových škol. Angličtina, němčina, francouzština, ruština, španělština…
více informací»

Chci si nechat zařídit práci v zahraničí

Seznam našich spolehlivých agentur zajišťujících práci v zahraničí - krátké pracovní pobyty i zaměstnání, au-pair, letní tábory, práce na farmách…
více informací»

Poznejte královské město Edinburgh

Edinburgh a okolí je vyhledávanou turistickou destinací. Kouzlo tohoto místa však nemůžete prožít za jeden den. Doporučujeme strávit jeden nebo dva týdny studiem angličtiny na některé z jazykových škol v Edinburghu a volná odpoledne prožít poznáváním Edinburghu – nejlépe se spolužáky z jazykové školy. Během týdnu či dvou poznáte Edinburgh opravdu dokonale. Zůstaňte však ve Skotsku ještě jeden týden po ukončení jazykového kurzu. Budete dobře rozmluveni, navážete spoustu přátelství a budete mít spoustu tipů na výlety do blízkého i vzdálenějšího okolí Edinburghu.

Kontaktovali jsme jazykové školy a vybrali jsme některé doporučeníhodné – s rozumnými cenami, dobrými učiteli a složením studentů vhodným pro české a slovenské studenty. Nechte si zaslat katalog jejich kurzů, zařiďte si studium na škole sami a využijte svobody, kterou samostatnost skýtá a prodlužte si pobyt a poznejte Skotsko. Pamatujte ale na tuto možnost již při nákupu letenky.

O Edinburghu

Základní informace o městě v češtině a anglicky a pro turisty najdete samozřejmě na Wikipedii. Užitečné pro vás budou i stránky města Edinburghu.

Edinburgh

Největší zajímavosti v češtině najdete na této stránce. Edinburgh je druhé největší skotské město, které si zachovalo svoji středověkou atmosféru. Tu podtrhuje hlavně historický hrad, který se vypíná nad městem. Zkrátka však nepřijdou ani milovníci čisté přírody, kterou je celé Skotsko proslulé.
A komu se nechce číst dlouhé text popisující krásy Edinburghu, ten ať se rovnou podívá na toto video.

Zážitky jiných studentů a jejich tipy, cestopisy

Nejlepší zkušenost je ta vlastní. Pokud se však chystáte do Edinburghu za studiem poprvé, možná vám budou k užitku stránky se zkušenostmi studentů, kteří ve městě studovali. Zaujmout vás může blog International student centre Edinburgh nebo třeba zážitky z cesty do Edinburghu. Odkaz na studentskou diskuzi na téma Edinburgh si uložte, pro případ, že budete mít konkrétní dotazy.

Praktický život v Edinburghu
... co s sebou, zábava, hospody, sport, počasí …

Top atrakce – festivaly …
Oficiální stránka známých edinburghských festivalů, které dokonce zmínil v jednom ze svých příspěvků i Český rozhlas.

Mapy a průvodci

Bez pořádné mapy se při zkoumání města neobejdete. Při plánování se však hodí mapa online či dostupná ve vašem počítači.Průvodce Edinburghem vám doplní informace, upozorní na nejznámější turistické cíle, ale i na "nevýznamné" památky, které stojí za vidění. Užitečná bude mapa Google či její Street view verze – stačí klikat myší po obrázku a jste přímo tam. :) V terénu se určitě hodí mapa centra k vytištění, a pokud jste majitelem některého z novějších telefonů, stáhněte si výbornou mapu MHD v PDF do mobilu.

Sport

Milovníci sportu nebudou v Edinburghu ošizeni. Následující seznam několika málo odkazů je jen střípkem toho, co lze po sportovní stránce v Edinburghu zažít.

Výlety

Highland experience tour

Poznání

Jazykové školy v Edinburghu

Výběr prověřených jazykových škol v Edinburghu, které poskytují kvalitní kurzy angličtiny všech jazykových úrovní najdete na stránce Jazykové školy v Anglii.

Místní turistické kanceláře

Edinburghští průvodci nejlépe vědí, co turistům ze svého krásného města ukázat. Pokud se nechcete o nic starat a jen si chcete užívat a poznávat město či jeho nejbližší okolí prostřednictvím profesionálních průvodců, budou se vám hodit následující odkazy.


Sdílet tento článek

Byl pro Vás článek užitečný?

  

Diskuze k článku

Chcete sledovat diskuzi ke článku e-mailem?
K článku zatím nejsou žádné komentáře. Chcete-li vložit komentář, klikněte na tlačítko Nový komentář.
 
Hledání v článcích

Hledejte například: Austrálie, studium v Anglii, Au-pair, práce v Německu, (jméno agentury), Erasmus, brigáda...oblibene

RSS Odebírat novinky přes RSS/XML

Nazkušenou.cz on Facebook