Chci si nechat zařídit studium v zahraničí

Seznam našich spolehlivých agentur a škol zajišťujících studium v zahraničí Anglie, Austrálie, Irsko, USA Německo, Velká Británie, EU, Kanada
více informací»

Chci přímo kontaktovat zahraniční jazykové školy

Seznam spolehlivých zahraničních jazykových škol. Angličtina, němčina, francouzština, ruština, španělština…
více informací»

Chci si nechat zařídit práci v zahraničí

Seznam našich spolehlivých agentur zajišťujících práci v zahraničí - krátké pracovní pobyty i zaměstnání, au-pair, letní tábory, práce na farmách…
více informací»

Doprava ve Velké Británii

Vybrali jste si ze seznamu zahraničních jazykových škol a jedete studovat angličtinu do Velké Británie a máte obavy, jak si zorganizujete cestu? Je to o mnoho jednodušší než si myslíte. Náš článek vám poradí jak na to, krok za krokem. Cestu si celou můžete připravit předem na internetu, naplánovat si všechna spojení z pohodlí domu a navíc ušetřit, protože koupě jízdenek a letenek dopředu vyjde levněji. A užít si můžete i poznávací zájezd do Anglie!


Na konkrétním příkladě vám vysvětlíme, jak si cestu zorganizovat:
Představte si, že se musíte dostat na tuto adresu, kde budete bydlet:

95 West Hill Road
Bournemouth
Dorset
BH2 5PQ
United Kingdom

22.7 nejpozději do 19:00.

1) Vyhledání lokality a letiště

Podívejte se na maps.google.com, kde přesně se místo nachází. Najděte nejbližší letiště (ideálně s přímým spojením z ČR), v našem případě se jedná o Londýn.

2) Výběr letenky

Ověřte si, jestli na vybrané letiště létá některá z nízkonákladových společností (Použijte dole uvedený seznam). Alternativně můžete použít i stránky www.skyscanner.com, na kterých se nenacházejí všechny nízkonákladové společnosti.

Výslednou cenu za letenku získáte poté, co se podíváte přímo na stránky příslušné nízkonákladové letecké společnosti.

3) Volba spojení z letiště do cílového místa

Nejdříve si zkuste najít spojení z letiště do místa určení na stránce www.megabus.com, která nabízí jedny z nejlevnějších jízdenek.

Přiletěli jsme na letiště London, Luton a autobus do Bournemouth odjíždí ze stanice London, Waterloo. Spojení mezi oběma místy najdete na traveline.info, kde najdete autobusy, vlaky i městskou hromadnou dopravu.

4) Doprava v cílovém místě

Po příjezdu do Bournemouth lze použít opět traveline.info na vyhledání spojení mezi nádražím a místem ubytování.

Jak si koupit letenku

Důležité rady

 • Pokud s sebou berete zavazadlo k odbavení (pamatujte na váhový limit) nezapomeňte ho vybrat při koupi letenky (nízkonákladové společnosti si účtují poplatek za zavazadlo k odbavení navíc).
 • Zkontrolujte si na webových stránkách společnosti povolené rozměry a váhy i příručního zavazadla do kabiny.
 • Při koupi letenky je vám obvykle automaticky nabídnuto cestovní připojištění. Pokud jej nechcete a máte jiné, zrušte tuto placenou položku při koupi letenky.
 • Dejte si pozor na nevyžádané nabídky dalších služeb (přednostní odbavení, sms potvrzení, zapůjčení zavazadla, jídlo během letu a jiné služby), které se objevují přímo při objednání letenky.
 • Finální cenu letu zjistíte až úplně na konci objednávkového formuláře, po volbě způsobu platby (počítejte také s menším poplatkem za platbu kartou).
 • Po zaplacení letenky a obdržení rezervačního kódu, nezapomeňte na internetu předem provést online check-in (pokud to daná letecká společnost umožňuje). Jméno a příjmení uveďte bez diakritiky, pozor na překlepy (v případě nesprávně uvedeného jména vám společnost naúčtuje vysoké poplatky za změnu údajů). Zobrazený palubní lístek si vytiskněte (jednostranně) a vezměte s sebou na letiště.
 • Nezapomeňte si s sebou na letiště vzít doklad, jehož číslo jste při online check-inu uvedli (tj. uvedete-li občanský průkaz, nelze pak použít pas).
 • Buďte na letišti dvě hodiny před odletem.
 • Pokud letíte s přestupem, počítejte minimálně dvě hodiny na přestup.
 • Po příletu si nechte další hodinu jako rezervu na vyzvednutí zavazadla (běžně trvá 15 minut) před odjezdem dalšího spoje.

Doprava ve Velké Británii

  Nejlepší server pro vyhledání spojení je traveline.info. Vyberte si na mapě výchozí místo.

 • Pokud je to možné, využijte společnost megabus.com, která nabízí jedny z nejlevnějších jízdenek.
 • Autobusové lístky si můžete koupit také na stránkách společnosti National Express, která se specializuje na dálkovou autobusovou dopravu.
 • Lístky na vlak lze objednat přes společnost National rail.

Kupte si lístek dopředu přes internet – získáte lepší cenu. Nezapomeňte si však do Velké Británii vzít s sebou stejnou platební kartu, kterou jste použili při placení jízdenky na internetu (budete ji potřebovat při kontrole jízdenky).

Nejběžnější linky pro dopravu ve Velké Británii

Seznam nejpoužívanějších nízkonákladových společností

Seznam webových stránek letišť ve Velké Británii

(stránky mohou pomoci při orientaci na letišti a poskytnou další informace o dopravě z letiště)

UK:

Irsko:

Letiště vhodná pro odlet z České republiky


Sdílet tento článek

Byl pro Vás článek užitečný?

  

Diskuze k článku

Chcete sledovat diskuzi ke článku e-mailem?
K článku zatím nejsou žádné komentáře. Chcete-li vložit komentář, klikněte na tlačítko Nový komentář.
 
Hledání v článcích

Hledejte například: Austrálie, studium v Anglii, Au-pair, práce v Německu, (jméno agentury), Erasmus, brigáda...oblibene

RSS Odebírat novinky přes RSS/XML

Nazkušenou.cz on Facebook