Chci si nechat zařídit studium v zahraničí

Seznam našich spolehlivých agentur a škol zajišťujících studium v zahraničí Anglie, Austrálie, Irsko, USA Německo, Velká Británie, EU, Kanada
více informací»

Chci přímo kontaktovat zahraniční jazykové školy

Seznam spolehlivých zahraničních jazykových škol. Angličtina, němčina, francouzština, ruština, španělština…
více informací»

Chci si nechat zařídit práci v zahraničí

Seznam našich spolehlivých agentur zajišťujících práci v zahraničí - krátké pracovní pobyty i zaměstnání, au-pair, letní tábory, práce na farmách…
více informací»

Letní práce v Řecku na Thassosu

Jak to začalo

Práci v Řecku jsem si chtěla vyzkoušet už od základní školy, protože jsem už tehdy Řecko zbožňovala a navíc jsem se chtěla zdokonalit v řečtině. Když mi kamarádka nabídla, abych s ní jela v létě 2007 pracovat do hotelu na Thassosu, neváhala jsem.

Předem upozorňuji, v tomto článku píši mimo jiné o Řecích z ostrovů, kteří se chováním někdy až neuvěřitelně liší od lidí z velkých měst. V Řecku mám kamarády a vím, že rozhodně nemůžu jejich chování generalizovat.

Příprava na cestu

Na cestu jsem se nemusela nijak zvlášť připravovat, bohužel jsem ale začala příliš pozdě shánět letenky a na výběr byly v podstatě jen celkem drahé a ještě dražší, pokud jsem chtěla letět z ČR. Trasa letu také nebyla ideální, z Prahy jsem letěla do Atén a odtamtud zpět na sever do Kavaly. Z Kavaly na Thassos vedou dvě cesty, já jsem si vzala taxi do přístavu Keramoti , z něhož jsem se dopravila do Limenasu, hlavního města ostrova, odkud mě kamarádka odvezla do Skala Rachoni.

Klikněte, zavolejte, zeptejte se
kvalifikovaná pomoc s hledáním kvalitní práce v zahraničí

Pobyt v zahraničí a práce

Hned na začátku jsem doplatila na typickou řeckou vlastnost – nikdy není nic jisté. Majitel hotelu sice práci slíbil, ale hned po mém příjezdu si to rozmyslel. Tak jsem skončila hned první den s kufrem na pláži, bez práce a bez ubytování.

Naštěstí trvalo jen pár hodin, než jsem dostala práci v nedalekém baru a ubytování ve 4 km vzdálené vesnici Agios Georgios. Další háček byl v tom, že za ubytování (pěkný malinkatý pokojík s koupelnou) jsem musela v noci pracovat ve vesnické taverně (servírování a umývání nádobí) a tak jsem pracovala okolo 12 hodin denně, volno jsem nedostala ani na jeden den a po práci jsem jen padla do postele a spala.

Zjistila jsem, že Řekové se k člověku chovají neuvěřitelně odlišně podle toho, zda je platící turista nebo někdo, kdo pro ně pracuje. Sezónní pracovníci jsou někdy považováni za sluhy, kteří si nezaslouží respekt. Možná, že jsem si toho všímala o to víc, že jsem spoustě řeckých zákazníků rozuměla. A opravdu se mi vyplatilo neprozrazovat hned, že umím řecky, protože to, co jsem od některých vyslechla, by přede mnou jinak určitě nevyslovili. Pokud jedete do Řecka pracovat například v taverně, připravte se na to, že od zákazníků uslyšíte většinou jen naštvané "Dones mi," "Udělej," "Kde s tím vězíš?"

Cizinci byli vesměs velmi milí, obzvlášť Němci, kterých je vesnice Agios Georgios v létě plná, neboť v ní mají letní domy a jsou to právě oni, kdo drží vesnici "nad vodou". Místní Němci mi mnohokrát pomohli, když jsem potřebovala někam odvézt. Také díky Němcům jsem si posledních pár dní mého pobytu konečně užila, známá mi pomohla dostat poslední den volno a vzala mě na prohlídku ostrova a pár mladých Němců se mě poslední dny ujalo, když viděli, že celý den pracuji. Noci venku pro mě znamenaly ještě méně odpočinku před dalším těžkým pracovním dnem, ale za tu zábavu to opravdu stálo.

Plat

Za den práce v baru jsem dostávala 25 Euro, což je běžný plat pro barmany či servírky v Řecku. Se spropitným můžete počítat od cizinců, ale od místních většinou ne. Zvláště pokud jsou to známí vašeho zaměstnavatele, připravte se na to, že vám mnohdy ani nezaplatí vše, co projedli a propili.

Náklady

Ubytování a jídlo

Můj domácí mi nikdy neřekl, kolik bych platila za ubytování. Servírku v taverně potřeboval a tak jsme neřešili variantu, že bych platila za ubytování a nepracovala pro něj. Stejně tak za jídlo jsem pracovala – snídani a večeři jsem měla také v taverně.

Zaměstnavatel si běžně bere 5 Euro za den ubytování, ale nepočítejte s tím, že dostanete nádherný pokoj v hotelu, kde pracujete. Personál bydlí většinou ve vlhkých sklepních pokojích. Za jiné ubytování (třeba v apartmánu) zaplatíte stejně jako byste platili za ubytování na dovolené – na Thassosu v sezóně na některých místech i 65 Euro za noc.

Doprava

Doprava na ostrově není finančně náročná. Trajekt z pevniny stojí 1,50 za osobu a taxi na ostrově 1 Euro za kilometr. Kromě toho vás vcelku ochotně svezou místní, tedy pokud budete mít odvahu. Spousta z nich je zvyklá jezdit v opilosti ("Vždyť jezdím pořád stejnou trasu!") a často i s lahví ouza v ruce. Za jízdy se pouštějí volantu a jsou obličejem otočení k cestujícím na zadním sedadle.

Zábava

Vstupenky na diskotéky bývají drahé a stejně tak alkohol. O víkendu a v případě zvláštního programu dáte za vstup na diskotéku i několik desítek Euro. Nejznámější diskotékou je klub Bolero, kde se čas od času konají i koncerty řeckých celebrit. Pivo v denních barech a tavernách stojí okolo 3 Eur za malou láhev, v nočních barech je dražší a za koktejl (což je i vodka s džusem) dáte asi 8 Euro.

Praktické informace

Na co se připravit

Mějte pevné nervy. Možná narazíte na skvělou práci a zaměstnavatele, který chápe, že nejste otroci, ale častěji to bude opak. Na druhou stranu je to skvělá zkušenost a je potřeba myslet na to, že těch pár týdnů (nebo měsíců, chcete-li) vám dá hodně a nebudete jich litovat.

Jazyk

Nepotřebujete umět řecky, ale naprosto nutná je angličtina. Samozřejmě je dobré naučit se pár frází řecky. Pokud umíte aspoň trochu řecky, nebojte se tak mluvit na domácí zákazníky, zvlášť když si na vás budou příliš dovolovat (je třeba se chovat mile, ale nenechat si líbit např. osahávání, což dost Řeků servírkám dělá).

Zdraví

Pro zdraví turistů je na ostrově zřízená klinika Health Center ve městě Prinos. Na Thassosu mě poprvé v životě zastihla alergie a potřebovala jsem kapky do očí a za pár dní také antibiotika, když mě pobodal infikovaný sršeň. Právě doktor z Health Center mi pomohl. Antibiotika na čtyři dny mě stála 25 Euro. Takže doporučuji nezapomenout jakýkoliv formulář od pojišťovny, kam vám doktor zaznamená cenu ošetření. Jen tak budete mít šanci, že tyto peníze dostanete v ČR zpět. A samozřejmě si schovávejte podepsané a orazítkované účtenky od léků.

Kam se podívat

Určitě nevynechejte hlavní město Limenas (na starších mapách Thassos), přístav je krásný a i v Limenasu najdete pozůstatky antických staveb. Kromě toho je v každé vesnici kostel a sem tam nějaká ta památka, na tomto ostrově ale budete spíš obdivovat olivové háje a přírodu.

Kdy na Thassos

Na přelomu července a srpna přece! 31.7. se oslavuje příchod léta a ve vesnicích se pořádá skákání přes ohně, tuhle akci vřele doporučuji!

Přínosy a ztráty

Můj pobyt mi vzal některé iluze o Řecích. Poznala jsem, jak strašně se umějí chovat a často si vyslechla věty typu "Co není řecké, je k ničemu." Po návratu jsem byla opravdu unavená, na druhou stranu ale ráda, že tuhle zkušenost mám.

Moje řečtina se zlepšila a i díky tomu jsem se naučila jednat s Řeky, a ačkoliv jsem byla jen barmanka z ciziny, naučila jsem se, jak sebou nenechat "zametat". Pochopila jsem, že když ostrované říkají "My víc slavíme, než pracujeme," znamená to v praxi, že téměř nic na ostrově nefunguje a všude se válí smetí.

Přesto mám Řecko pořád stejně ráda, vždy to bude jedno z mých nejoblíbenějších míst na dovolenou a musím uznat, že několik ostrovanů mi dokázalo, že umí pomoct, když je potřeba. Práci v turistickém ruchu si na Thassosu už zopakovat nechci, ale všem radím si to jednou vyzkoušet, škola života to tedy opravdu je.

Galerie


Skala Rachoni – sever ostrova; část baru, ve kterém jsem pracovala
© Petra Holubová

Pohled z vesnice Agios Georgios na kostel a protější vesnici Rachoni
© Petra Holubová

Pozůstatky antických památek ve městě Limenas
© Petra Holubová

Autorka: Petra Holubová

Informujte se o možnosti vrácení daní při práci v zahraničí.


Sdílet tento článek

Byl pro Vás článek užitečný?

  

Diskuze k článku

Chcete sledovat diskuzi ke článku e-mailem?
Autor: weronika (15.04.2008)
ano..akorát tyto prázdniny se chystám na do řecka na stáž a mám z toho trošku strach tak jsem ráda že jsem se tady něco víc dozvěděla.
Autor: deni (03.08.2008)
Dobrý den.Chtěla jsem vás poprosit o email.Chtěla bych se od vás dozvědět něco víc o baru u kterého jste vyfocená.děkuji Denisa
Re:
Autor: Petra (19.08.2008)
portokali@portokali.org
Je to bar Mitros, doporučuji navštívit, pokud se dostanete na Thassos, je ve velmi příjemném prostředí hned u pláže.
Autor: Jana (11.02.2009)
Ahojky, já jsem také žila na Thassosu asi dvy roky, mám trochu lepší zkušenosti, ale v něčem jsem také byla velice zklamaná. Logika některých domorodců je až zarážející. Ale moc mi to dalo. Byla jsem rok v Pefkari Hotel Thassos a pak rok v Theologosu, v horské´vesničce, tam jsem dělala v Snack baru. Ted jedu opet, ale na pevninu.
Re:
Autor: Wanda (01.04.2009)
Ahoj Jano, prosím kdy jedete Do řecka. Já mám jet poprvé a sháním někoho k sobě na brigádu na ekofarmu. Můj mail:
Můžete nám pomoci?
Autor: Zuzana (17.09.2013)
Dobrý den Jano,

našla jsem na netu Vaši informaci, že jste na Thassosu žila asi 2 roky. Nikdy jsem na chatu nebyla, takže nevím, jestli je to velká troufalost Vás oslovit.
Už dlouhou dobu hledáme informaci, jestli někdo z Česka nekoupil na Thassosu dům. Nenarazila jste náhodou na někoho, za tu dobu, co jste na Thassosu byla?
Moc bychom se chtěli s někým seznámit a podělit se s ním o zkušenosti.

Děkuji předem za čas, který budete e-mailu věnovat a za jakýkoliv tip budeme velmi rádi.
Můj e-mail:

Moc děkuji a zdravím

Zuzana Bahníková
Autor: Eleniki (26.04.2009)
ahojky... ja jedu ted koncem kvetna pracovat na Kretu, ale majitel hotelu je muj znami a jeho pritelkyne hodne dobra kamaradka, tak doufam, ze se mnou budou i po pracovni strance zachazet hezky.. dost jsem si z tveho clanku vzala, dekuji. Elena
Re:Pro Eleniky
Autor: Jana (18.06.2009)
Ahoj, četla jsem, že jedeš - či jsi již odjela pracovně do Řecka za známýma. Je mi 23 let a chci odjet, co nejdříve.Chtěla jsem se proto zeptat, zda v tom místě, kde jsi máte nějaké volné místo? Můj e-mail: děkuji. Budu taky ráda za jakékoli rady či kontakty kdo mi může poskytnout.
Re:
Autor: Eva (25.09.2009)
Ahojky Chtěla jsem se zeptat jestli náhodou tam kam si odjela pracovat na krétu neni poblíž nějaké pracovní misto?Už dlouho bych ráda odcestovala za prací na krétu ale bohužel nikde nic nenabízejí.Pokud o něčem víš jistě mi napiš na děkuju moc
práce
Autor: Edita (11.05.2009)
Ahoj...přínosné čtení. Přemýšlím, že se vydám v létě pracovat do Řecka. Nemluvím řecky, ale jinak několika jazyky. Sháním nějaké typy, kam se vvydat, kde hledat práci, jak cestovat...můžete mi někdo poradit? Děkuju. Edita
brigáda -akutní
Autor: veronika (19.05.2009)
Ahoj hledám na rychlo práci v Řecku...Již jsem tam pracovala...mám bohaté zkušenosti s prácí v gastronomii.a mám vystudovanou hotelovou školu....Jestli máte někdo typy nebo nabídky prosím ozvěte se mi na email..děkuji moc!!!!verca.kiki@email.cz
Necekejte tam nic dobreho...v Recku
Autor: Karin (03.09.2009)
Ahojte, chci jen dodat, ze citim a souhlasim s pani Pertou Holubovou...Ja se pohybuji v recku jiz 5 rokem a muzu Vam rict, ze jsem jiz pracovala vsude i v ruznych oblastech Kateriny-Alikes, Tessaloniki-centrum, pak jsem odjela na ostrov Kos (na dovcu dobry)..na lodi co zpracovava musle jako delnik jsem zacinala-des, jako ruka pro vsechno v rybi taverne, jako barmanka na rannich, jako servirka v rest., jako pomocny cisnik v hotelu, jako pokladni v supermark.s turist.veci, a naposledy jako uklizecka, coz byla a je pro me ta zatim nejstrasnejsi zkusenost!!! Jako lide, pokud je jde tak nazvat...nevim nevim..nelibi se mi a budu odtud odjizdet s radosti..!!! A verte, ze se jiz nikdy nevratim, mozna jen na dovolenou, protoze to stoji za to to ano, ale jako pracovni sila nikdy!!!
Najdete tu totiz jen nezodpovednost, nervy, zavist, pomluvy, pretvarku a fales..sedrou vas z kuze a pomluvi, ze jste pomali!!! Neplati prescasy a slibuji hory doly.. Obtezuji sexualne a zahrnuji darkama a nabidnou i penize-uuuffff!!!, lezou dost do soukromi-ptaji se zda jsi vdana atd. a s kym jakou rasou..!!! Nenajdete odvolani nikde.. Jsou totiz i rasisti..zazila jsem na vlastni kuzi!!!

Ma posledni pracovni zkusenost je jako uklizecka v malem 3 hvezd.hotelu Pyli Bay,v Marmari na ostrove Kos,a jsem tolik rozbourena, ze si pujdu stezovat na urad prace a na pojistovnu.. Jednani a pristup tamnejsich lidi katastrofalni!!!
Re: Necekejte tam nic dobreho...v Recku
Autor: Štrůdl (07.10.2009)
Já tam byl také jen na dovolený. A lidi byli příjemný, skvělý.
Chci tam teď jet makat, pouze s angličtinou do baru, zprostředkovatelská agentura je etga.sk : máte s nimi někdo zkušenosti?
Jinak když tam jede pracovat sama holka tak chápu že z toho neni nějak nadšená a že na ní místní dorážej...tak jako hezká holka sama snad kdekoliv...!
Re: Necekejte tam nic dobreho...v Recku
Autor: alena (19.12.2009)
no tak musis na to koukat trochu s nadhledem:)
Re: Necekejte tam nic dobreho...v Recku
Autor: Linda (24.01.2012)
Jsem studentka v oboru architektury. Zajímám se o letošní letní brigádu v Řecku. O starších kolegyň a kolegů, kteří tam už pracovali, jsem ale varována.Doporučili mně přečíst článek Petry Holubové. Anglicky i německy umím, řečtinu po chvílích dělám druhým rokem a jde mně to době. Japonština by byla obtížnější.
Přesto mě rodiče od Řecka zrazují. Zajímám se o brigádu v Anglii, zdá se mně, že se to podaří. Nemám chuť ze sebe nechat dělat služku od všelijakých ušmudlanců, kteří nejsou k Čechům nijak příjemní, jak slyším.
Re: Necekejte tam nic dobreho...v Recku
Autor: Petra (28.06.2013)
ahoj, v hotelu Pyli bay jsem byla ubytovaná a je to tam moc hezké a dobře vaří.
Autor: Renata (16.09.2009)
tak to je mazec...uz dlouho premyslim o praci v Recku, ale po tomto mailu nevim, nevim, udelalo si mi z toho docela spatne:)v Recku sem byla nekolikrat, ale pouze na dovolene, kde jsme bydleli u mistnich rodin a chovaly se k nam moc hezky, ale penize meni charakter, co si budem vykladat..
Autor: Mila (08.10.2009)
letos jsem byla na brigádě v řecku a je to super v šem doporučuji byla jsem od agentury job4summer
Re:
Autor: Hoffy (22.11.2009)
Ahoj, letos se také s přítelkyní chystáme na letní brigádu do Řecka. Chci Vás všechny proto požádat o nějaké kontakty(i agentury) vhodné a spolehlivé pro vycestování a zkušenosti s hledáním práce v Řecku. Muj mail je Děkuju Vám všem moc!!!
Reakce na Karin
Autor: MorskyVanek (13.09.2010)
Nedivím se... Z vlastní zkušenosti i zkušeností známých mi je jasné, že narazit v Řecku (ale pozor, i potažmo na Kypru) na slušného zaměstnavatele je velké štěstí. Mě se to ještě nepodařilo (a zatím nevím o lidech, které osobně znám -tj. reference prac. agentur neberu na vědomí!, kterým se to podařilo). :D Pokud neumíte řecky, budou s vámi většinou vytírat podlahu a pokud řecky umíte, tak o trošku míň. :)))
Ženy s obtěžováním počítat prostě musí, plus platí vše výše zmíněno včetně nájezdu do soukromí ze všech stran, pomluvy, útlaky, naschvály, intriky, vše si užijete dosyta. :)
Řecko pořád sebemrskačsky miluju, ale budu si ho muset nechat už jen na dovolené, protože pracovně to bylo zatím peklo (včetně Kypru - podobná mentalita- jsem měla celkem asi 7 zaměstnavatelů a to nepočítám jejich různé zástupce s protichůdnými příkazy apod).
Mazec
Autor: Honza ZR (27.12.2010)
Tak tenhle článek mě probudil z krásného sna o řecku... na dovolených 3x to byla pro mě krásná a uzasna zeme s privetivymi lidmi... proto ani nemuzu uverit co se zde docitam...
Re: Mazec
Autor: El (18.10.2011)
Je to přesně tak a možná ještě hůř :) V Řecku mám odpracováno asi 6 měsíců během posl. 3let.Asi tady napíšu všechny své zkušenosti, třeba to někomu pomůže :)))
Re: Re: Mazec
Autor: El (18.10.2011)
PS. opravdu, všichni, co tam jezdíte na dovolené -nemějte iluze. Řekové potřebují vaše peníze, potřebují se nabalíkovat aby přežili zimu. TAkže proto se chovají úžasně a mile ke všem turistům.! Mluvím o Řecích všeobecně, narazila jsem i na pár mladých, co nebyli omezení a buranští a pochopili mě jako pracující cizinku, byli fajn. Ale ti ze střední a starší generace, hrůza.
Re: zkušenost s prací na Kosu
Autor: Janča (02.02.2012)
Ahoj taky nemám moc dobré zkušenosti s Řeckem. Byla jsem tam na brigádě v hotelové restauraci na ostrově Kos. Byla to studentská stáž. Nikomu nedoporučuji jet přes tyto stáže, protože musíte podepsat smlouvu, kde se zavazujete 3 měsíce pracovat pro hotel, kde vás umístí. Jestli smlouvu porušítě musíte zaplatit velké poplatky. Když jsem přijela do hotelu tak mě ubytovali s dalšími 5 dívkami v nějakém sklepení. Byla tam všude plíseň, malé okno, které bylo přetřené na bílo, tkž tam nešlo žádné světlo. Koupelna byla také v hrozném stavu. Postupem času nám tam začaly plesnivět i naše věci, polštáře, které byly u zdí a podobně. V restauraci nás brali jako nějaké otroky, museli jsme prostě makat, cílem řeků je z vás vytřískat co nejvíce za co nejméně peněz. Kolektiv v restauraci byl celkem dobrý, jen šéf po nás semtam řval, ale to byla asi jeho práce. To jeho řvaní jsem mu ani moc nezazlívala, protože moc lidí by asi nezvládlo řídit restauraci pro 400 lidí. Větší problém byl s manažerem hotelu. Ten nás stážisty dostal na starost a musím říct, že některým (i mě) dělal ze života peklo. Většinou si vybral nějakou holku a po té se vezl, dokud si nevybral někoho dalšího. Jídlo jsme dostávali třikrát děnně. Dostávali jsme to co zbylo ze švédských stolů, tkž každý den to samé. Po nějakém čase nám manažer začal nabírat jídlo sám a nabíral nám co nejméně..já jsem například z Řecka odjížděla o 10kg lehčí:D. Jako vrchol všeho bylo, když nám ten náš sklep, kde jsme bydleli dvakrát vykradli(peníze, mibily, foťáky a dokonce i jeden notebook)Jinak jsme nemohli na hotelovou pláž, v hotelu jsme měli určené kudy smíme procházet, aby nás náhodou nějaký host neviděl. Musím říct, že když jsem odlétala z Řecka, tak m i spadl veliký kámen ze srdce. Řecko je krásné, ale řekové se chovají pěkně akorát k turistům, kteří jim sypou peníze. Jinak je Řecko v mnoha ohledech zaostalou zemí. Snad tento článek někomu pomůže při rozhodování zda jet nebo nejet do Řecka pracovat...
Autor: Katka (28.06.2012)
Přesně tak pod vše se můžu podepsat chování řeků, pomlouvání, lezení do soukromí, intriky, závist, špína, osahávání, lhaní nejistota. To vše u Řeků najdete. V jednom z prvních dnů mého života ne řeckém ostrově mi jeden majitel restaurace, sám stoprocentní řek, řekl: nikdy nevěř Řekovi! A později se to ukázala jako svatá pravda. Dokonce i na něm samotném. Na druhou stranu někdy je taková facička do života přínosná. Pro mě to byla veliká škola života a zkouška nervů.
Rhodos
Autor: Petra (27.03.2015)
Dobry den byla jsem na letni stazi od job4summer na Rhodosu. Uz nikdy s touto agenturou nechci nic mit ! Je to opravdu pouze agentura a pracovni podminky jsou nestesitelne. Agentura funguje pouze kdyz po vas oni neco chteji a do doby dokad neprijedete na Rhodos ! Dostavate minimalni mzdu za otrocinu , kazdodenni prace (cca 12h ) za 300 euro mesicne , za napr 14 dni v kuse prace den volna a opet 14 dni prace. Je to opravdova otrocina a oklamani pro ty co tam prijedou. Navic arogantni jednani majitelky spolecnosti je otresne ! Radim domluvit si praci na vlastni pest jinak budete obrani o mnoho penez !
Kurz plávání
Autor: Lenka (07.04.2017)
Dobrý den, ráda bych se zeptala ohledně práce v Řecku, mám možnost jet příští týden na měsíc do Řecka, učit plavání v moři, ale podle téhle stránky www.slunecnerecko.cz… je tam aktuálně 22 stupňů, což si nemyslím je ideální na koupání v moři. Měla bych tam mít 2 kurzy denně, tak nevím jestli tyto kurzy vůbec v Řecku jsou už od dubna či nikoliv. Nevíte někdo? Nebo co si myslíte?
Autor: Miska (24.04.2017)
thassos je krasny ostrov a hlavne ty plaze to se opravdu vyplati navstivit. znama mela dokonce na jedne te plati svatbu a vypadalo to nadherne, jako v raji :)
Re:
Autor: Jana (15.01.2018)
Dobrý den, já měla na Thassosu také svatbu, mám na to krásé vzpomínky, svatba spojená s líbankami. Bylo to opravdu jako v pohádce. :-)
Autor: Magda (26.03.2018)
Tak na Thassosu svatba to muselo byt super a romanticky, akorat nevim jestli bych tam vedrem nepadla, jedine treba pri zapadu slunce bych si to dovedla predstavit :)
thassos
Autor: Hana (10.12.2018)
Thassos je krasne misto, kamaradka tam mela tento rok svatbu a fotky jsou nadherny , vypada to tam jako v pohadce, nehlede na to ze se to da vyuzit i jako dovolena.
 
Hledání v článcích

Hledejte například: Austrálie, studium v Anglii, Au-pair, práce v Německu, (jméno agentury), Erasmus, brigáda...oblibene

RSS Odebírat novinky přes RSS/XML

Další články k tématu

Práce v Řecku

Práce v EU

Au-pair pobyty

Zkušenosti našich čtenářů

Práce Rhodos - Řecko

Nazkušenou.cz on Facebook