Chci si nechat zařídit studium v zahraničí

Seznam našich spolehlivých agentur a škol zajišťujících studium v zahraničí Anglie, Austrálie, Irsko, USA Německo, Velká Británie, EU, Kanada
více informací»

Chci přímo kontaktovat zahraniční jazykové školy

Seznam spolehlivých zahraničních jazykových škol. Angličtina, němčina, francouzština, ruština, španělština…
více informací»

Chci si nechat zařídit práci v zahraničí

Seznam našich spolehlivých agentur zajišťujících práci v zahraničí - krátké pracovní pobyty i zaměstnání, au-pair, letní tábory, práce na farmách…
více informací»

Letní jazykové kurzy na německých univerzitách

Většina německých univerzit pořádá během letních prázdnin několika týdenní jazykové kurzy němčiny. Jazykové kurzy bývají nejčastěji zaměřené na všeobecnou němčinu, nabízejí se ale i kurzy obchodní nebo právnické němčiny, kurzy zaměřené na německou literaturu, kulturu apod.

Úroveň znalosti němčiny

Německé univerzity nabízejí kurzy pro různé úrovně znalostí, ve většině případů však nepříjímají úplné začátečníky. Stupeň pokročilosti se popisuje podle Evropského referenčního rámce, který rozděluje studenty na 6 kategorií - A1 a A2 (začátečníci), B1 a B2 (mírně a středně pokročílí) a C1 a C2 (pokročilí).

Cena jazykových kurzů

Školy spolu s kurzy poskytují i ubytování - obvykle na kolejích nebo v německých rodinách. Součástí kurzů bývá často i odpolední a víkendový program. Univerzity v mnoha případech přijímají pouze studenty starší 18 let.

Kurzy na německých univerzitách mohou být cenově přijatelnější než obdobné kurzy nabízené jazykovými školami. Bez aspoň minimální znalosti němčiny je ale obtížnější vše zařídit. Do kurzů se většinou přihlašuje pomocí fomuláře, který školy zveřejňují na svých internetových stránkách.

Odkazy na jazykové kurzy na univerzitách

Následující odkazy vedou na stránky, na kterých vybrané německé univerzity prezentují nabízené letní jazykové kurzy.

 • Technische Universität Dresden - tří- nebo čtyřtýdenní kurzy zaměřené jak na všeobecnou němčinu na všech stupních pokročilosti (kromě úplných začátečníků), tak na obchodní němčinu nebo německou literaturu.
 • Universität Augsburg - třítýdenní jazykové kurzy pro zájemce od 18 let na stupni pokročilosti B2 až C2.
 • Freie Universität Berlin - program Letní a zimní univerzita nabízející čtyř- nebo šestitýdenní jazykové kurzy pro všechny stupně pokročilosti. Zájemce si může vybrat mezi normálním a intenzivním kurzem.
 • Humboldt Universität Berlin - různé dvou- nebo třítýdenní jazykové kurzy pro studenty na všech úrovních pokročilosti.
 • Universität Bonn - třítýdenní jazykové kurzy pro zájemce od 18 let různých úrovní pokročilosti
 • Technische Universität Braunschweig - tří až šestitýdenní kurzy pro zájemce od 18 let různých stupní pokročilosti kromě úplných začátečníků.
 • Fremdsprachenzentrum der Hochschulen im Land Bremen - čtyřtýdenní jazykové kurzy pro zájemce na všech úrovních pokročilosti
 • Universität Köln - třítýdenní kurzy zaměřené na všeobecnou němčinu, německé reálie a historii, obchodní a právnickou němčinu. Kurzy jsou určené pro zájemce na úrovni pokročilosti B1 až C2.
 • Universität Duisburg Essen - třítýdenní jazykový kurz pro zájemce od 18 let na úrovni pokročilosti A2, B1 a B2.
 • Heinrich Heine Universität Düsseldorf - dvou až šesti týdenní jazykové kurzy pro úrovně A1 až C1.
 • Katholische Universität Eichstätt- Ingolstadt - třítýdenní jazykové kurzy pro různé úrovně pokročilosti.
 • Universität Giessen - čtyřtýdenní jazykové kurzy pro zájemce starší 18 let na všech úrovních pokročilosti.
 • Leibniz Universität Hannover - třítýdenní jazykové kurzy pro začátečníky i pokročilé. Kromě kurzů všeobecné němčiny jsou nabízeny také kurzy se zaměřením na technickou němčinu, historii a geografii a přípravné kurzy na jazykové zkoušky DSH/TestDaF.
 • Universität Heidelberg - jazykové kurzy pro začátečníky, mírně pokročilé i velmi pokročilé zájemce. Kurzy se soustředí na všeobecnou němčinu a jsou doplněny přednáškami na různá témata. Jeden kurz je zaměřen na obchodní němčinu.
 • Technische Universität Ilmenau - třítýdenní jazykové kurzy všeobecné nebo technické němčiny pro zájemce od 18 let.

Zkušenost s jazykovým pobytem v Německu si můžete přečíst v článku jazykový pobyt v Norimberku.

Obecné informace o kurzech v zahraničí najdete v článku jazykové kurzy v zahraničí. Tipy pro to, jak si kurz správně vybrat, aby váš jazykový pobyt v zahraničí měl opravdu smysl, si můžete přečíst v článku jak správně vybrat jazykové kurzy. Pokud se přes léto potřebujete zdokonalit v němčině, ale studium na německé univerzitě vás neláká, pomůže Vám s výběrem vhodné jazykové školy v ČR článek letní kurzy němčiny, španělštiny, francouzštiny a italštiny.


Sdílet tento článek

Byl pro Vás článek užitečný?

  

Diskuze k článku

Chcete sledovat diskuzi ke článku e-mailem?
Jazykové kurzy v Bayreuthu (Bayreuther Sommeruniversität)
Autor: Insa von Uslar (17.02.2014)
Letní škola německého jazyka se koná i v Bayreuthu. Je porádana ve spolupráci s Bayreuthskou universitou a koná se v srpnu a září. Další informace (i v angličtině) najdete zde: www.sommeruni-bayreu…
 
Hledání v článcích

Hledejte například: Austrálie, studium v Anglii, Au-pair, práce v Německu, (jméno agentury), Erasmus, brigáda...oblibene

RSS Odebírat novinky přes RSS/XML

Hlavní článek:

Jazykové kurzy v zahraničí

Zkušenosti našich čtenářů

Jaké to bylo být Au-pairkou před 8 lety

Nazkušenou.cz on Facebook