Chci si nechat zařídit studium v zahraničí

Seznam našich spolehlivých agentur a škol zajišťujících studium v zahraničí Anglie, Austrálie, Irsko, USA Německo, Velká Británie, EU, Kanada
více informací»

Chci přímo kontaktovat zahraniční jazykové školy

Seznam spolehlivých zahraničních jazykových škol. Angličtina, němčina, francouzština, ruština, španělština…
více informací»

Chci si nechat zařídit práci v zahraničí

Seznam našich spolehlivých agentur zajišťujících práci v zahraničí - krátké pracovní pobyty i zaměstnání, au-pair, letní tábory, práce na farmách…
více informací»

Jak si vybrat zahraniční jazykový kurz

V dnešní době máte na výběr ze stovky kurzů, které nabízí desítky jazykových škol a agentur. Kurzy angličtiny a další se liší v délce, intenzitě, učebních plánech, ceně a v mnoha dalších aspektech. Jak si tedy správně vybrat ale zahraniční kurz?

Přemýšlejte v předstihu

Protože toho musíte zvážit opravdu hodně, je dobré o kurzu přemýšlet několik měsíců dopředu. Začněte tím, že si odpovíte na následující otázky:

 • Jaký jazyk chcete nebo potřebujete studovat?
 • Kde chcete studovat? Proč?
 • Kolik času chcete nebo si můžete dovolit strávit v zahraničí?
 • Jak má vypadat kurz, který chcete studovat?
 • Chcete se připravit na nějakou mezinárodní zkoušku?(viz jazykovezkousky.cz)
 • Kde chcete být ubytováni?

Studovat můžete cokoliv

V moderní době neomezených možností můžete studovat téměř jakýkoliv jazyk, kdekoliv na světě. Počínaje světovými jazyky a konče orientální japonštinou či arabštinou.

Kde chcete studovat a proč?

Které místo je pro vaše studium nejlepší? Odpověď samozřejmě záleží na vašich osobních a studijních preferencích. Žádné místo pravděpodobně nebude splňovat všechny vaše požadavky, ale každé místo vám určitě nabídne něco unikátního.

Velká města nabízí širokou škálu kulturního vyžití. Na druhou stranu jsou drahá, neosobní a spíše kosmopolitnější než oplývající národní tradicí. Například Provence je „francouzštější” než Paříž, Bristol je „angličtější“ než Londýn.

Na druhou stranu menší města vám dají zakusit tradičního života, lépe poznáte místní obyvatele a jejich zvyky. Avšak jejich provinční způsob života může být pro někoho příliš svazující.

Délka a intenzita kurzu

Kdy je pro vaše studium ten nejlepší čas? Jak dlouhý pobyt si můžete dovolit? Kolik hodin denně hodláte strávit učením? Obecně platí, že čím delší a intenzivnější kurz je, tím více se naučíte a tím dlouhodobější přínos bude pro vás kurz bude mít.

Nejčastější typy zahraničních jazykových kurzů:


Letní jazykový kurz
– jeho délka je obvykle od dvou do dvanácti týdnů. Studium jazyka můžete zkombinovat s letními radovánkami – kurz je obvykle spojen s doprovodným programem výletů a sportovních a kulturních akcí.

Akademický semestr / rok v zahraničí – jedná se o dlouhodobější studijní pobyt, který trvá zpravidla šest až devět měsíců. Je to ucelený výukový blok, studenti se mohou připravit na mezinárodní zkoušky nebo na studia na zahraniční univerzitě.

Rok na zahraniční střední škole / univerzitě
– délka tohoto studijního pobytu je jeden akademický (školní) rok. Studenti mají možnost prožít si na vlastní kůži klasický studentský život po boku místních studentů.

Pracovní stáž – stáže navazují zpravidla na čtyřtýdenní jazykový kurz v zahraničí. Studenti si hradí školné a minimální náklady na ubytování a stravu. Práce je ve většině případů neplacená. Umístění studenta vyhledá dle požadavků škola.

Intenzita jazykového kurzu je určena počtem lekcí za jeden týden. Všeobecné jazykové kurzy obsahují většinou 20 až 25 lekcí za týden, intenzivní jazykové kurzy pak 30 až 35 lekcí za týden.

Typy kurzů

Chcete se v jazyce zlepšit? Získat více jistoty a zažít si ho? Potřebujete se zdokonalit v určitém oboru? Zamyslete se nad tím, CO se chcete naučit, a podle toho si kurz vyberte. Jazykové agentury nabízí tyto kurzy:

Všeobecný jazykový kurz – cílem tohoto kurzu je zvládnutí cizího jazyka obecně. Kurz je založen na logickém vysvětlení gramatických jevů, rozšíření slovní zásoby, nácviku správné výslovnosti a praktickém využití cizího jazyka v každodenním životě.

Kurz připravující na mezinárodní zkoušky - kurzy tohoto typu probíhají několikrát ročně a jsou zpravidla několikatýdenní. Zkoušku můžete složit přímo v zahraničí nebo po příjezdu do ČR.

Profesně zaměřený kurz
– tento typ kurzu je zaměřený na specifika jednotlivých oborů, např. obchod a marketing, turistický ruch, právní administrativa, vládní služby aj.

Přípravný kurz pro studia na zahraniční univerzitě – poskytne vám potřebné informace, znalosti a zkušenosti, které budete potřebovat k úspěšnému přijetí a absolvování zahraniční univerzity.

Kurz rozvíjející učitelské kompetence
– většinou dvou až čtyřtýdenní kurz, který zahrnuje jak jazykovou přípravu, tak i tipy na obohacení výuky netradičními materiály, soutěžemi apod. Probíhá většinou v prázdninové měsíce.

Ubytování

Druh a kvalita ubytování má významný dopad na váš jazykový pobyt v zahraničí.Bydlet můžete v hostitelské rodině, studentské ubytovně, hotelu, penzionu nebo mládežnickém hostelu.

Bydlení v hostitelské rodině je nepreferovanějším způsobem pobytu.

Nejčastějšími důvody jsou neustálý kontakt s jazykem, který studujete, a poznání způsobu života a zvyků dané země.

Studenti jsou ubytování v jednolůžkových pokojích, které jsou uzpůsobeny k přípravě na další den do školy. Ubytování je rozděleno do více typů dle nároků klienta.

Studentská ubytovna (kolej) je určena především pro mladé studenty, kteří mají zájem potkávat ostatní studenty ze všech koutů světa a nekladou velké nároky na standard ubytování.

Mládežnický hostel – jedná se o nejlevnější ubytování, kde se o jeden pokoj dělí 5 až 6 lidí (stejného pohlaví). Tento druh ubytování je vhodný na krátkou dobu, protože dává málo soukromí.

Klikněte, zavolejte, zeptejte se
kvalifikovaná pomoc s hledáním kvalitního studia v zahraničí

Kvalitní jazyková škola nabízející zahraniční studijní pobyty

V naší zemi jsou desítky jazykových škol a agentur, které nabízí zahraniční studijní pobyty. Jak poznat kvalitní a spolehlivou jazykovou školu? Zde je několik kritérií, která by měla dobrá jazyková škola splňovat:

 • profesionální jazykové poradenství
 • kompletní servis
 • vysoká úroveň nabízené jazykové výuky
 • dlouholetá spolupráce se zahraničními jazykovými školami a centry
 • variabilita studentských možností
 • ověřená spolehlivost péče o studenty 
 • profesionální úroveň administrativní podpory 
 • jasná cenová politika

Než se svěříte do rukou školy nebo agentury, která zprostředkuje váš studijní pobyt v zahraničí, je důležité si ji na internetu proklepnout - podívat se, jak její služby hodnotí ti, co už za sebou onu zahraniční zkušenost mají. Proběhla organizace pobytu hladce a podle dohody před odjezdem? Vypadalo ubytování podle očekávání? Byl na místě někdo, kdo pomohl s řešením případných problémů? Zkušenosti studentů vám nejlépe pomohou rozhodnout se, s jakou školou či agenturou vycestovat. Z hodnocení studentů se navíc dozvíte, co se vašim předchůdcům osvědčilo, jaké situace museli v zahraničí sami řešit, a získáte i inspiraci, co vše je možné během zahraničního pobytu, i nad rámec studia, zažít.


Hledáte zahraniční jazykový kurz? Podívejte se do největší databáze jazykových škol v ČR www.jazykovky.cz.


Další díly ze seriálu studium v zahraniční jazykové škole


Sdílet tento článek

Byl pro Vás článek užitečný?

  

Diskuze k článku

Chcete sledovat diskuzi ke článku e-mailem?
K článku zatím nejsou žádné komentáře. Chcete-li vložit komentář, klikněte na tlačítko Nový komentář.
 
Hledání v článcích

Hledejte například: Austrálie, studium v Anglii, Au-pair, práce v Německu, (jméno agentury), Erasmus, brigáda...oblibene

RSS Odebírat novinky přes RSS/XML

Nazkušenou.cz on Facebook