Chci si nechat zařídit studium v zahraničí

Seznam našich spolehlivých agentur a škol zajišťujících studium v zahraničí Anglie, Austrálie, Irsko, USA Německo, Velká Británie, EU, Kanada
více informací»

Chci přímo kontaktovat zahraniční jazykové školy

Seznam spolehlivých zahraničních jazykových škol. Angličtina, němčina, francouzština, ruština, španělština…
více informací»

Chci si nechat zařídit práci v zahraničí

Seznam našich spolehlivých agentur zajišťujících práci v zahraničí - krátké pracovní pobyty i zaměstnání, au-pair, letní tábory, práce na farmách…
více informací»

Oblíbené země pro studium v zahraničí

 

Angličtina jazykům vládne

Nikoho nepřekvapí, že nejčastěji voleným jazykem je angličtina. Jako jazyk, který si chtějí upevnit, zdokonalit se v něm, popř. si z něj chtějí udělat mezinárodní zkoušku, si jej loni vybralo 80% studentů.

Druhým nejčastějším jazykem je s 8% francouzština, která se postupem času stává také dominantním druhým cizím jazykem, který si studenti volí na středních školách a gymnáziích. Třetím nejčastěji voleným jazykem byla španělština (5%). Němčina, kdysi druhý hlavní cizí jazyk, je nyní na jazykovém chvostu. V loňském roce se pro studium němčiny v zahraničí rozhodlo jen 1% studentů.

Země číslo jedna

Z anglicky hovořících zemí studovalo nejvíce studentů ve Velké Británii (45% studentů). Velkou Británii si studenti volí hlavně z důvodů dobré dopravní dostupnosti (levné letenky nebo jízdenky a poměrně krátká vzdálenost), a také pro její čistou angličtinu a „učebnicové“ nefalšované anglické prostředí.

Druhým nejoblíbenějším studijním místem byla Malta (18% studentů). Maltu si vybírají především studenti, kteří chtějí jazykový kurz spojit s letní zábavou a dovolenou u moře.

16% studentů studovalo loni angličtinu v Austrálii. Průměrná délka kurzu v Autrálii je 6 – 12 měsíců. Výhodou studia v Austrálii je, že studenti zde mohou zažádat o studentské vízum s pracovní praxí. V průběhu studia tak mohou legálně pracovat, a to maximálně 20 hodin týdně během školního roku a na plný úvazek v době letních prázdnin.  

Na čtvrtém místě v oblíbenosti zahraničních studijních pobytů bylo s 10% Irsko.

Zrušení víz, výhodný kurz a nízké ceny letenek přilákaly do Kanady 4% studentů. Studentské vízum s pracovním povolením zde mohou studenti dostat až do věku 35 let.

3% studentů si loni pro své jazykové studium vybralo USA. Nejčastější americkou destinací bylo díky nekonečnému létu a nádherným plážím Miami. Pokud budou zrušeny víza i do Spojených států, počet studentů zde jistě poroste.

Velká Británie
45%
Malta
18%
Austrálie
16%
Irsko
10%
Kanada
4%
USA
3%

Nejčastější typy kurzů

Nejčastější kurz, který si studenti pro své studium v zahraničí vybírali, byl kurz obecného jazyka (80%). Ve 40% se studenti rozhodli pro jeho intenzivnivnější variantu, tzn. 6-7 lekcí cizího jazyka denně.

10% studentů si vybralo jazykový kurz připravující na složení mezinárodní jazykové zkoušky.
8% studentů zvolilo kurz obchodního jazyka.
3% studentů prožila školní rok na zahraniční střední škole.

Nejžádanější zkoušky

Nejčastější zkouškou, kterou studenti v loňském roce skládali, byla zkouška FCE (First Certificate in English) a CAE (Certificate in Advanced English). Úspěšnost studentů u těchto zkoušek byla téměř 100%. Důvodem výborné úspěšnosti je cílená příprava, systematická výuka přesně podle formátu a typu zkoušky a několikatýdenní pobyt v anglicky mluvícím prostředí.


Najděte si svůj jazykový kurz v zahraničí na www.jazykovky.cz.


Další díly ze seriálu studium v zahraniční jazykové škole


Sdílet tento článek

Byl pro Vás článek užitečný?

  

Diskuze k článku

Chcete sledovat diskuzi ke článku e-mailem?
K článku zatím nejsou žádné komentáře. Chcete-li vložit komentář, klikněte na tlačítko Nový komentář.
 
Hledání v článcích

Hledejte například: Austrálie, studium v Anglii, Au-pair, práce v Německu, (jméno agentury), Erasmus, brigáda...oblibene

RSS Odebírat novinky přes RSS/XML

Nazkušenou.cz on Facebook