Chci si nechat zařídit studium v zahraničí

Seznam našich spolehlivých agentur a škol zajišťujících studium v zahraničí Anglie, Austrálie, Irsko, USA Německo, Velká Británie, EU, Kanada
více informací»

Chci přímo kontaktovat zahraniční jazykové školy

Seznam spolehlivých zahraničních jazykových škol. Angličtina, němčina, francouzština, ruština, španělština…
více informací»

Chci si nechat zařídit práci v zahraničí

Seznam našich spolehlivých agentur zajišťujících práci v zahraničí - krátké pracovní pobyty i zaměstnání, au-pair, letní tábory, práce na farmách…
více informací»

Au-pair v Londýně a její možnosti

Od července 2006 do ledna 2007 jsem měla možnost poznat směr, jakým se život ubírá v Londýně. Chtěla bych se s vámi podělit o některé své zkušenosti a doufám, že můj článek alespoň v něčem pomůže.

Jak to začalo

Po ukončení střední školy jsem si řekla, že než jít na vysokou, tak raději budu rok na jazykové škole a pak odjedu do zahraničí. Přestože to plánovala spousta přátel, nakonec jsem odjela jediná. Protože jsem neměla s prací au-pair zkušenosti, které většina rodin požaduje, rozhodla jsem se, že si nebudu vybírat, a vzala jsem první nabídku, která se mi naskytla.

Kamarádka jedna mé známé tou dobou odjížděla z ročního pobytu u rodiny a já jsem dostala skvělou příležitost jí vystřídat. Neplatila jsem proto žádné poplatky agentuře, zato jsem ale byla zcela odkázaná pouze na informace, které mi poskytla ona slečna a sama rodina, se kterou jsem si před příjezdem vyměňovala e-maily a několikrát mi telefonovali. Pohovory proběhly ke spokojenosti obou stran, i když jsem nervozitou do telefonu hrozně koktala a dělalo mi veliké problémy rozumět anglickému přízvuku po telefonu.

Klikněte, zavolejte, zeptejte se
kvalifikovaná pomoc s hledáním kvalitní práce v zahraničí

Příprava na cestu

Vůbec jsem nevěděla, co vše je před cestou potřeba zařídit a tak jsem několik dní chodila po úřadech a ptala se, co dělat. Nakonec to nebylo nic složitého. Dočasně jsem se odhlásila od pojišťovny a uzavřela pojištění do zahraničí. Do té doby jsem nevěděla, že v Anglii mají jiné zásuvky než u nás, tak jsem si pro jistotu koupila adaptér, který je možné zakoupit i přímo v Londýně. Na cestu jsem se vybavila základními léky, spoustou kosmetiky a hygienickými potřebami a i když věci jako tělové mléko tam nestojí moc, za hygienické potřeby jsem byla velmi ráda.

Rozměnila jsem si asi 100 liber, což mi na první týden bez problémů vystačilo. Pak už jen stačilo zakoupit jízdenku a mohla jsem i se svými napěchovanými zavazadly odjet. Výhoda jízdy autobusem spočívala v tom, že nebyla omezená váha zavazadel. Cestu zpátky jsem absolvovala letadlem, tak jsem tam pak musela spoustu ne až tak důležitých věcí nechat. Litovala jsem proto, že jsem si z Čech přivezla tolik věcí. Londýn je totiž snem pro všechny, co rádi nakupují a dá se tam za skvělé ceny pořídit značkové oblečení.

Co mě čekalo u rodiny

Po vystoupení z autobusu na mě čekalo taxi, které mě dovezlo přímo k rodině. Samozřejmě ho hradila rodina. Po příjezdu to bylo hodně těžké, přestože všichni byli milí. Jakou au-pair jsem měla vlastní pokoj a stravu zajištěnou u rodiny. Co mě velice zklamalo však byla velikost pokoje. Vešla se do něj pouze postel s skříň. I když v něm byla slibovaná televize, šlo na ní chytit pouze dva kanály a to jen ve velice špatné kvalitě.

V Anglii je jako hlavní jídlo dne večeře. Rodina často večeřela i po osmé hodině večer, takže jsem se rozhodla obědvat sama a k večeři si vzít jen něco malého. Později se tohle rozhodnutí ukázalo jako chyba, protože matce z rodiny vadilo, když jsem si tam něco vařila, zatímco ona pracovala doma se zákazníky. Vařila jsem si proto především těstoviny, které jsou časově nenáročné a nevydávají vůni. Doporučuji jíst s rodinou, protože se s nimi při hovorech u večeře můžete dost sblížit.

Já jsem tak ve své rodině fungovala opravdu čistě jako pracovník, ale pravděpodobně to bylo i tím, že děti už byly odrostlé a mě tak měli jen na úklid. Své povinnosti jsem obdržela napsané na třech stránkách ihned po příjezdu.

Život v Londýně

Na tom být au-pair v Londýně bylo úžasné především to, že se to tam jen hemží Čechy, Slováky a Poláky. Od své rodiny jsem dostala kontakt na některé au-pair jejich přátel a i přes svou stydlivost jsem psala úplně neznámým lidem a chodila s nimi ven. Také za pomoci nočního života jsem pak znala čím dál víc lidí a našla mezi nimi dobré přátele. Dají se tam najít české hospody a funguje tam jakási česká „komunita“ .

Na stránkách www.pohyby.co.uk se dá dočíst o spoustě praktických věcech o práci a pobytu v Anglii a zároveň jsou tam informace o pravidelně pořádaných akcích, kde se člověk má možnost seznámit se spoustou Čechů.

Podivnůstky

Byla jsem au-pair v dle mého soudu typické anglické rodině a dělala jsem uklízečku pro spoustu dalších rodin. Všimla jsem si některých opakujících se věcí, které mi nepřišly jako cizinci úplně samozřejmé. Co nemůžu pochopit je, že spousta rodin myje okna třeba každý týden, ale jen zevnitř. V jedné z rodin mi po vytření podlahy bylo oznámeno, ze podlaha je mokrá a musím ji vytřít ještě jednou hadrem do sucha.

U rodiny jedné mé kamarádky se zase chodilo po bytě v botách. Bylo mi vysvětleno, ze pokud si někdo v dome sundá boty, značí to, že tam zůstane déle. Především ve starších domech mají často zvlášť kohoutek na studenou a horkou vodu, což mi nepřijde příliš praktické.

Zkušenosti z barů a diskoték

V Londýně je úžasné, že s vámi hned všichni komunikují, ptají se, odkud jste a jsou velice přátelští. Co mi trochu vadilo bylo, že většina hospod zavírá kolem 23 hodiny a diskotéky tak ve 2:00. Samozřejmě je spousta výjimek. Pak si ale musíte dávat pozor, kam jdete, protože to může být i nebezpečné, když se kolem vás začne motat skupina mladíků a nechtějí pochopit, že vy se s nimi bavit nechcete.

Do některých klubů je vstup až od 21 let a do jiných zase není možné jít bez společenské obuvi, což platí i pro chlapce. Většinou se vyplatí jít do takových klubů kolem osmé hodiny, protože je pak zlevněné vstupné, případně vstup zcela zdarma. Alkohol tam není zrovna nejlevnější a příliš nedoporučuji dávat si míchané nápoje, ve kterých je často samý led a alkohol téměř není cítit.

Studium angličtiny

V Londýně a jeho okolí je spousta možností studia jazyka. Já jsem navštěvovala dvakrát týdně školu ve Wattfordu, kde jsem nejprve musela podstoupit rozřazovací test. Školu mi pomohla najít rodina, která mi také umožnila se tam v případě nutnosti dostavit i v „pracovní době“. Pokud chodíte do školy, máte o místo víc, kde je možné poznat nové přátele a zároveň se něco naučit. Po půl ročním studiu jsem obdržela od školy zdarma certifikát platný po celé Evropě.

Praktické informace

Jen bych chtěla upozornit, aby opravdu nikdo nepodceňoval opačný směr jízdy, který v UK mají. Mě tam i přesto, že jsem se vždy rozhlížela několikrát, málem srazilo auto. Taky nezapomeňte mávnout na autobus, aby vám zastavil. Spousta cizinců to neví a tak kolem nich jen jezdily autobusy a oni se zlobili, že nestaví.

Finance

Rodina mi platila zhruba 50 liber na týden, což je velmi málo a nebýt toho, že jsem si tam přivydělávala úklidy v jiných rodinách, opravdu bych měla problém nějak vyjít. Spousta anglických rodin však platí někoho, kdo jim alespoň jednou týdně provede generální úklid v domě či bytě, tak je tam spousta možností přivýdělku. Nejnižší plat bývá 6 liber na hodinu a úklid vám většinou zabere 2-3 hodiny.

Jiné rodiny zas jen potřebují jednou za čas někoho na babysitting. Je však dobré se zeptat hostitelské rodiny, zda jim tento způsob vašeho přivýdělku nevadí.

Hodně tam stojí doprava, proto se hned zezačátku vyplatí koupit si slevovou dobíjecí Oyster kartu, kterou dostanete za menší a navíc vratný poplatek na každé stanici metra. Stačí jen vyplnit požadovaný formulář.

Přínosy a ztráty

Kromě nezanedbatelného zlepšení v angličtině, jsem se naučila, jak se o sebe postarat v situacích, o kterých by mě nikdy ani nenapadlo, že se do nich mohu dostat. Byla jsem zpočátku nucena vše řešit s malou znalostí angličtiny a už bych se nebála takhle znovu někam vypravit. Poznala jsem spoustu nových lidí, pár nových přátel a samozřejmě Londýn.

Během doby, co jsem byla pryč, jsem ztratila spoustu přátel, ale za to si o to víc vážím těch, kteří mi zůstali. Vím, co to je, opravdu se cítit sama a na dně, bez nikoho s kým bych si mohla promluvit. Všechno se podřizuje více či méně rodině, se kterou žijete. Pokud se vám něco nelíbí, většinou to nemůžete říct, protože to je nejen váš zaměstnavatel, ale navíc s těmi lidmi žijete.

Jíte jídlo, co oni kupují, a i když třeba koupí něco jen kvůli vám, stejně to pravděpodobně nebude stejné, jako když jíte doma. Pokud se v rodině vyskytují hádky, trpíte tím i vy, protože není nic nepříjemnějšího, než to poslouchat. Na prvním místě jsou oni a pak až vy (i když záleží i na rodině). A to ať už se to týká toho, kdo půjde první do koupelny, nebo co budete poslouchat za hudbu, pokud nemáte dostatečně izolovaný pokoj. Je dobré s takovými věcmi předem počítat, i když je to ta horší varianta.

Přese všechno jsem moc ráda, že jsem odjela a myslím, že je to životní zkušenost, po které se ze mě stal lepší člověk. Jsem mnohem víc samostatná, sebevědomá i mnohem otevřenější.

Galerie


London Eye
© Kateřina Platzerová

Karneval v Londýně
© Kateřina Platzerová

London Bridge
© Kateřina Platzerová

Karneval v Londýně
© Kateřina Platzerová

Autorka: Kateřina Platzerová


Sdílet tento článek

Byl pro Vás článek užitečný?

  

Diskuze k článku

Chcete sledovat diskuzi ke článku e-mailem?
teplá a studená
Autor: Lukas (19.06.2008)
Ty oddělené kohoutky na teplou a studenou vodu v UK jsou hygienický předpis - studená voda musí být pitná, kdežto teplá nemusí - takže musí být oddělené, aby se nepromíchaly. V nových bateriích je to prý tak, že trubka za kohoutky má dva oddíly a voda se mísí až jak teče z kohoutku ven. Praktické to rozhodně moc není...
Diky
Autor: Alca (22.07.2008)
Ahoj Katko, musim rict ze mi mluvis z duse...jakobych poslouchala sama sebe.ja jsem v anglii druhym tydnem,vim ze je to zatim jen hrozne kratka doba a urcite jsem si jeste na vsechno nezvykla,ale muzu rict ze sny a realita o au-pairstvi jsou uuuplne jine.rozhodne bych tento clanek doporucovala vsem zacinajicim aupairkam...
Re: Diky
Autor: Veronika (05.07.2009)
Ja jsem v rodine nedaleko Manchesteru a jsem tu 7. mesicem, ja si na vse zvykla uplne v pohode, ja mam rodinu, kde se staram o neslysiciho postizeneho kluka, takze s nim kdyz nekam jdete, tak on normalne utika, rodina se o nej nikdy nestarala, jsou hodne bohati a tzv. kluka si kupovali... takze kluk je jeste zaostaly a nema rad zenu v dome, matka od nich utekla, tak tu jsem misto ni ja.... A reknu vam klukovi je 14 a je jako 4lety, to by tak nevadilo, kdyby cas od casu nebyl agresivni na rukou jsem sama jizva od drapancu, ale dobre me tu plati a prace tu neni zas tak narocna, koupili mi auto na jezdeni jake jsem si vybrala, ale jinak v tehle rodine jsou na prvnim miste penize, kluk zna jen koukani na dvd a hrani nintenda, tot vse, takze ja s nim sedim cele dny a koukame na dvd, protoze kdyz s nim jdete sama ven utece vam a uz by se nevratil... Jinak v rodine jsou i spatne hygienicke navyky, klukovi se zuby necisti a koupe jednou tydne, jinak ho koupat nemam.....a to se kazdou noc pomoci, tak si dokazete predstavit jakou vuni asi ma.Ale hlavne, ze maj spoustu penez, jinak po otci splachuji i zachod, protoze je tak linej, ze ho po sobe nemuze splachnout.... Jinak to tu jde, jsem tu hlavne kvuli jazyku a to me drzi... Tak si kazdy peclive rozmyslete a premyslejte jakou rodinu mate a jestli jsi tu teprve 2 tydny, tak uvidis, ze to ude ok.....
Re: Diky
Autor: Dominika (13.08.2012)
Ahoj, mohl bych se zeptat, jak si se do anglie dostala? Přes jakou agenturu? Děkuji za tvojí odpověď ;)
Autor: Luca (17.08.2008)
Ahojky Káťo, byla jsem na tom podobně, nevím jak, ale vydržela jsem tam až do konce (10 měsíců).chtěla jsem mockrát odjet dříve,ale jediná věc, kvuli které jsem tam zůstala byl ten certifikát.Jinak bych radila aby holky nejezdili někam, kde je jenom jeden rodič. tam sem byla já a nedokážete si představit,co já tam zkusila. starala jsem se o postiženou holčičku celý den, protože její matka radši chodila do práce a po večerech s kamarádama. Já jsem tam skoro žádné přátele neměla, protože jsem musela být pořád k dispozici.asi jsem to předtím neviděla, nebo neřešila, protože to je fakt težký něco říct, ale teď na sebe mám vztek.
Prace au pair je jen a jen o prioritach.....
Autor: lianee@seznam.cz (15.09.2008)
Ahoj vsem au-pair!
Pracovala jsem jako au-pairka nekolikrat, v Anglii a Francii,a i kdyz jsem si rekla, ze do toho uz nikdy nepujdu...jsem v tom zas. Tentokrat jsem na severu Anglie a rodinu jsem si hledala opravdu peclive. Vzdy jsem si rodiny hledala sama, ne s pomoci agentur a tak je tomu i ted.Myslim, ze Katcin clanek je dost pravdivy,ale mohla klidne pritvrdit :o)Tahle prace je proste o prioritach...Zasadne si tedy vybiram rodiny bohate a nejlepe s 1 ditetem.Je silene moc a moc veci, ktere jsou tu divne,jine..to jaci jsou anglani prasata,myslim vime vsichni,stravuji se naprosto silene,proto jsem se naucila pozdni vecere odmitat a to, co si uvnitr mysli o ceskych au pair myslim citime vsechny. A jsme zase u toho, tedy priorita..mam ted prioritu skolu,proto par veci zkousnu,ale fakt jen par.Jinak jsem se naucila byt osobnosti,byt hrda na to ze jsem z CR,nepodleham jejich zvykum a nedelam nic,co nechci.Rodina je vzdy zpocatku v soku,fajn,muzeme si o tom promluvit,ale po 2 tydnech vas zacnou respektovat,jako cloveka,coz je to nejdulezitejsi....Proto vam vsem chci rict, neztracejte svou hrdost!Naucte se mluvit o tom co potrebujete a co se vam nelibi, a kdyz je rodina silena, odejdete!Prace au pair neni co byvala,nevracime se do stredoveku, dnes je to jen a jen o jazyce a o prosazeni se v zivote!Nedelejme jim otroky!Preji vsem stesti a energii bojovat..........Hezky den! Tereza.
Re: Prace au pair je jen a jen o prioritach.....
Autor: katka (23.10.2008)
ja už dělám aupair taky potřetí... tentokrát jsem ale konečně našla fajn rodinu, která mě mezi sebe přijala a kde se cítím jako doma... je to opravdu o štěstí a o komunikaci...
Re: Prace au pair je jen a jen o prioritach.....
Autor: zdenča.. (03.12.2010)
prosim Tě mohla bych se tě zeptat jak se hledají rodiny? mám v plánu letní pobyt - 3 měsíce a nevím jestli se mám svěřit agentuře nebo jet sama na sebe.
Re: Re: Prace au pair je jen a jen o prioritach.....
Autor: Kristýna (09.01.2012)
ahojky, napiš mi na e-mail
můžeme si pokecat, když budeš chtít.. pa, kristýna.. taky se chystám..
Re: Prace au pair je jen a jen o prioritach.....
Autor: Ricki (18.06.2011)
Ráda bych dala *LIKE* kdyby to tu bylo :)
Au-pair
Autor: Michal (29.09.2008)
Ahoj, zajímavý článek. Myslím, že každý prožívá jako au-pair něco jiného. Každá rodina je jiná, každá má jiné zvyky, tak jak všude jinde.
P.S.: Mrkněte na můj blog: pandrhol.blog.cz
Jsem au-pair v Londýně a jsem kluk:)
P.P.S.: Není na té fotce s popiskem London Bridge spíše Tower Bridge? ;-)
Re: Au-pair
Autor: Lucia Horucková (08.06.2009)
no, no, v Londýně jsou mosty jak London Bridge, tak Tower Bridge :-)
Re: Re: Au-pair
Autor: Lukáš Pouska (24.04.2011)
Ale toto je zrovna Tower Bridge.. ;)
jsem zvědavá
Autor: Míša (06.01.2009)
Jsem moc ráda za takové články a blogy,chystám se vyrazit jako au-pair poprvé tak se moc těším,i když se bojím.. díky takovým článkům alespon trochu vím do čeho jdu..
Autor: Katka (15.03.2009)
Ahojky, jsem au-pair v Anglii, ale bohuzel na dost spatnym miste (Botley - kousek od Southamptonu), kde nejsou zadne jine au-pair a agentura pry ani v okoli nikoho nema. Nevite, jak bych mohla nekoho najit, samozrejme i zahranicni au-pair. Bez kamaradu to tu neni ono a potrebuju hodne mluvit, dekuju. Kata
Re:
Autor: Michal (01.06.2009)
Zkus mrknout na gumtree.com
Autor: Lucia Horucková (08.06.2009)
jo, jo, au-pair to není žádný med, ale hodně záleží, do jaké rodiny se dostanete. Asi nikdy bych už nebrala rodinu, kde je pouze matka. Být VELMI pečlivý při výběru rodiny!!
Au pair Leeds
Autor: Martis (19.07.2009)
Ahojky jsem třetí den v UK, aupair v Guiseley, Leeds. Do centra Leeds to mám cca 15 minut vlakem. Není někde v okolí nějaká jiná aupair nebo prostě někdo, s kým bych mohla zajít na kafo, pivo, pokecat atd.? Rodinku mám docela v pohodě, teprve si zvykám, nejvíc mě deptá, že tu nikoho neznám :( A samotnou mě to neba :oD Ozvěte se mi na martoolka(zavinac)seznam.cz Těším se :)
Autor: Martina (24.09.2009)
Ahoj...jsem v Londýně ani né týden a vůbec tady nikoho neznám a ani v okolí tu nejsou žádné au-pair. Nevíte kde bych je mohla tak trošku sehnat? :D
Re: london
Autor: andrea (28.09.2009)
Ahojky, ja bych taky chtela do Londyna ako a-pair.
Please, jak si se dostala? Thank you!
Re: Re: london
Autor: Barbora (28.09.2009)
Ahoj Andreo, zkus se podívat třeba na nabídky na fóru - www.nazkusenou.cz/fo… . Držím palce!
Re:
Autor: kristina (06.10.2009)
ahoj Martina, ja idem do Londyna 1.11., mozno aj skor (este dohadujem s host family)

ako sa ti tam zatial paci? kde presne byvas?:)

mimochodom zvysne au-pairky, je tazke najst si nejaku bokovku pracu?
Re: Re:
Autor: Martina (06.10.2009)
Ahoj, byslim v Brosley-Sever Londyna. S tou bokovou praci ani nevim.Zalezi na domluve s rodinou a, jak mas rozvrzene hodiny prace. Sama taky chci si najit neco, ale jsem tu chvilku. Tak se snazim nejak spratelit s rodinou
Re: Re: Re:
Autor: kristina (07.10.2009)
nevie mi to najst na mape :( kazdopadne, ja budem v Borehamwood, co je severo-zapad Londyna a poznam este jednu au-pairku, madarku, co byva v Stanmore (este viac na zapad odomna). Ona je v Londyne uz dlhsie a celkom sa vyzna, takze keby si potom mala zaujem, by sme sa nejak vsetky skontaktovali a vyrazili si :)
Re: Re: Re: Re:
Autor: Martina (11.10.2009)
to je super...to bydlis kousek odeme. Budu tam chodit do skoly
Re: Re: Re: Re: Re:
Autor: kristina (11.10.2009)
ja som nakoniec zmenila mesto :/ ale ta madarka tam stale je, si ju najdi cez facebook - email: povedz jej, ze Kristina zo Slovenska ti povedala, ze je v londyne, ze ci by ste sa nestretli a tak
Pro Martinu v Londyne
Autor: Marcela (18.01.2010)
Ahoj, jsi prosim te jeste jako aupair v Londyne? Kdyz tak prosim te mi napis: , diky.
Re:
Autor: Lucka (11.12.2009)
Ahoj,já jedu jako aupair do anglie za 14 dní,budu kousek od Londýna. Ráda bych na někoho z vás kontakt. Můj mail je Díky moc
Autor: Jana (05.10.2009)
Ahoj, dekuji za pravdive prispevky, jsem v Anglii jako au pair 6. den a delam to poprve. Bydlim v North Yorkshire, 3 km od mesta Leyburn a touot cestou bych se chtela spojit s nekym nedaleko ode me. Myslim, ze jsem nasla hodnou rodinu, citim se tu velmi dobre, jen mam velky problem s anglictinou - proto jsem zde, zatim ma komunikace pokulhava na bodu mrazu a rada bych nasla nekoho, kdo se vyskytuje nedaleko ode me, abych prekonala strach, ktery v sobe nosim a mela nekoho, s kym si mohu o vsem promluvit. staci napsat na . mejte se hezky, tesim se, Jana
...
Autor: Papu (11.10.2009)
Ahoj,chci jet do Anglie jako au-pair.Jenže moc valný zkušenosti s dětmi nemám a v přihlášce se obvykle píše reference....mám i tak šanci?
Re: ...
Autor: Obin (12.10.2009)
Jsou i stranky, kde reference nepotrebujes. Kazdopadne je nutne ze sveho zivota vyhrabat nejaky zkusenosti s detma. Pokud bys zadny nemel, tak aspon zajdi ke znamym co je maji a zkus si je na par hodin pohlidat. Udelej par fotek a tak. Ale bacha, abys pak nebyl prekvapenej, co decka dovedou ;-) Jinak mrkni na www.aupair-world.net… tam se to da vyridit bez referenci. Jeden den rano jsem si vyplnil profil a oslovil pres nej 4 rodiny a vecer uz mi psala rodina ze ma eminentni zajem.
Re: Re: ...
Autor: Papu (12.10.2009)
díky za stránku,hnedka se tam mrknu
Au pair -špatná zkušenost s rodinou
Autor: Vladimír (23.10.2009)
Bylo by dobré založit databázi rodin, které jsou nevhodné, kterým je třeba se při výběru vyvarovat. Stojíme s manželkou před rozhodnutím, zda se ve věci angažovat či nikoliv. Dcera nám ukončila VŠ a rozhodla se zdokonalit v AJ. Přes StudentAgency odcestovala před měsícem do Londýna do rodiny, kde měla pracovat jako au pair-home assistant, t.j. uklízet domácnost, pomáhat s dětmi a to od Po do Pá v době od 07-10 hod.+ 17-20 hod. (6 hod. denně), So,Ne volné. Do Londýna přiletěla v 14 hod. v neděli a už ten den na ní čekaly podělané záchody, halda prádla na vyprání a žehlení. 14 dní, včetně sobot a nedělí, nevystrčila hlavu z domu, protože se jí to přes příval práce, která na ní čekala nepodařilo. Bydlí v pokoji, který je zároveň prádelnou. Má tam pračku, sušák a vše potřebné pro úklid. Když má trochu volného času, tak musí podnikající rodině pomáhat s tříděním letáků a zboží, o víkendech s hlídáním dětí. To vše za 90 liber týdně, ani o fufník navíc. A co se týče studia AJ? V týdnu zakázáno, prý jen ve volném čase v sobotu. To se toho naučí! Chovají se k ní jako ke kusu hadru, není pro ně problém zadělat celý záchod, poplivat umyvadlo, vysvléci se před ní a hodit to na zem se slovy - ukliď to.

V listopadu ji chceme navštívit a už nyní jí bylo rodinou sděleno, že se s námi nesmí setkat nebo jen krátce, protože jí čeká ten víkend hlídání dětí, neboť oni mají údajně oslavu a lístky do divadla. Když se dcera jakkoliv ozve, tak jí je sděleno, že se buď ptá v nevhodnou chvíli a nebo, že ji klidně vymění za jinou "aupair". Je tam prvně a tak si nechce moc dovolovat.
Stojíme tedy s manželkou před rozhodnutím, zda neudělat pořádný kravál ve StudentAgency a případně soudně z nich nevymahat zaplacené peníze zpět, protože mi to vše připadá jen jako obchod s bílým masem. Ty rodiny by přeci měly být také prověřené a ne, že jen ze strany našich studentů se musí dokládat z jaké jsou rodiny, jak umí uklízet, jakou mají praxi a kolik dětí už hlídali. U každé takové rodiny by mělo být jasné kolik se u nich vystřídalo "aupair", jak dlouho tam vydržely a proč aupair odešly předčasně, než se původně zavázaly.
Jsme rozhodnuti řešit věc i v Londýně a to přes zastupitelský úřad a místní policii. Je to jen sprosté zneužívání studentů v rámci tzv. kulturně výměnných pobytů, kdy jsou zaměstnáváni po celý týden min. 10 hodin denně a to za pakatel, za který by jim to nikdo z místních nedělal. Zneužívají toho, že se k nim hrnou ve snaze zdokonalit se v AJ mladá nezkušená děvčata, ze kterých si tam dělají otroky. Že si mohou vybírat, protože nabídka přerůstá poptávku.
Omlouvám se, ale musel jsem to sem napsat. Zároveň vyzývám všechny takto zneužité k založení databáze, která by sloužila pro další nové nezkušené zájemce o práci aupair v Anglii, či jiném státě Evropy či USA.
Re: Au pair -špatná zkušenost s rodinou
Autor: Barbora - Nazkušenou.cz (23.10.2009)
Je mi líto, že má vaše dcera tak špatnou zkušenost. Rodina samozřejmě porušuje všechny zásady pro práci au-pair. Já sama bych hned kontaktovala Student Agency a důrazně požádala o okamžitou výměnu rodiny. Vzhledem k tomu, že jste jim zaplatili poplatek za zprostředkování, měli by se o vaši dceru postarat a výměnu rodiny jí umožnit.
Bohužel existují rodiny, které zneužívají toho, že se au-pairky nechtějí bránit a ozvat se. Sama s tím mám osobní zkušenost, protože jsem z takové rodiny odešla a dodnes si myslím, že to bylo výborné rozhodnutí. Doufám, že vaše dcera bude mít s novou rodinou víc štěstí.
Re: Au pair -špatná zkušenost s rodinou
Autor: Květa (26.10.2009)
Dobrý den, vaše dcera by měla kontaktovat Student Agency a požádat o výměnu rodiny. To není absolutně žádný problém a pokud půjdete do "agentury" udělat bordel, řeknou vám, že to měla udělat už dávno. Má na to právo, ať už u těch vydřiduchů není ani minutu! Moje kamarádka přes Student agency taky měnila rodinu, žádný problém to nebyl a byla pak daleko spokojenější. A to byl její jediný důvod to, že bydleli na moc malém městě. Rodině nemusí vůbec nic říkat, pokud se bojí, agentura to za ni zařídí. Za to jste přece zaplatili. Rychle pryč! Přeji jí hodně štěstí a pevné nervy :)
Re: Au pair -špatná zkušenost s rodinou
Autor: Vladimír (26.10.2009)
Děkuji za podporu. Nyní s manželkou čekáme až se nám dcera vrátí z Francie, měla by si to rozhodnout hlavně ona sama. Minulý týden tam jela s tou rodinnou na jejich letní sídlo. Je to samota, kde kolem do 10 km není živáčka, jen vinice a pole. Oni se rekreují (přijela za nimi ještě jedna rodina s dětmi) a ona jim tam všem dělá servis. Prý na 14 dní. Až se vrátí, tak to s ní vše probereme.
Au pair -špatná zkušenost s rodinou
Autor: Vladimír (01.11.2009)
Takže, pokračuji:
dcera se s rodinou vrátila z Francie zpět do Londýna. V telefonu nám v pláči povyprávěla co zažila. Na jejich letním sídle ve Francii (dům s bazénem uprostřed pustiny, kde kolem do 10 km není živáčka, jen pole) se musela starat o dvě rodiny s dětmi (celkem 5 dětí), uklízet po nich, mýt nádobí, podělané záchody, podlahy, prostě celkový servis 24 hod. denně. Protože dům pronajímají, tak prodělala i závěrečný úklid. Od úklidu má zkrvavené ruce s živou tkání, protože oni nepoužívají běžné mycí prostředky, ale ocet. Prý kvůli domovnímu septiku a tomu, že ocet je dobrou dezinfekcí. Co dokáže ocet s lidskou tkání si dokážete představit. Podlahy na kolenou, dlaždičky v kuchyni 2x, protože ještě něco údajně zbylo mezi spárami. V závěru jí bylo vytknuto, že zapoměla na nějaký výklenek. V potu tváře kritická sprcha.
Do Londýna přijeli v sobotu s haldou prádla, včetně povlečení ze všech postelí z pokojů, které v tom domu byly. Na dotaz, zda po vyprání, usušení a vyžehlení toho prádla může jít na chvilku ven, se strhla vlna hněvu. Pani domácí, kterou prozatím nejmenuji, jí začala nadávat, co si to vůbec dovoluje, že takové otázky jí nemá vůbec co podávat. Že má plno práce a že nikam nepůjde. Bylo jí vysvětleno, že 6 hod. denně je pro babysyting, zbytek dne má pracovat, t.j. být neustále 24 hodin k dispozici. Dále jí bylo vysvětleno, že by měla být vděčná za to, že jí vzali do Francie a za to, že s nimi může bydlet v jednom domě, kde má svůj pokoj a v něm i televizi. Tím myslela tu prádelnu s pračkou, sušičkou a úklidovými potřebami, kterou dcera obývá, kde nejde ani otevřít okno. Notebook má svůj z domova, obědy si hradí z peněz, které si u té rodiny vydělá. Patrně si myslí, že my tady žijeme v jeskyni a musíme být vděčni, že jsme se díky nim dostali na světlo boží. Začaly jí být v dalším hulvátským způsobem vytýkány různé nedostatky, jako že někde při úklidu přehlédla nějaké drobečky v šuplíku nebo, že jindy nevyluxovala dětský pokoj jak měla (vyluxujte dokonale pokoj, když vám tam obratem vběhnou 3 děti). Nakonec jí bylo sděleno, že když se jí to nelíbí, že může klidně vypadnout a že ona zařídí, aby jí londýnská agentura deportovala zpět do Čech a nebo ať si sama do týdne zbalí své věci a vypadne. Ona, že si sežene jinou aupair a zajistí, aby si naše dcera už nikdy nikde v Anglii ani neškrtla. To všechno kvůli tomu, že si dovolila se zeptat, zda po úklidu může jít ven. A abych nezapoměl, bylo jí opět vytknuto, že si nemá co dovolovat zvát do Londýna své rodiče a bydlet s nimi o víkendu v hotelu, že má dost své práce a o víkendu má pracovat.

No a tak si dcera balí své věci a v pondělí jede domů. To, co si tam zažila fakt nemá zapotřebí. Chtěla tam být rok, dva měsíce stačily. A to není rozmazlená. Musela se o sebe starat 5 let v rámci vysokoškolského studia.

Ve středu navštívíme StudentAgency a budeme to řešit. Jinak dceři propadá zaplacené studium angličtiny, na které jí prozatím za ty dva měsíce pustili jen 2x, nám propadají zaplacené letenky na listopadovou návštěvu dcery a dceři propadají letenky, které jsme jí zaplatili, aby se v prosinci dostala na vánoce domů. Stálo nám to všechno vůbec za to? A to tam chtěla být dcera celý rok! Jen proto, aby se naučila anglicky. Uběhly dva měsíce a ona neměla možnost se jí vůbec začít učit.

Kladu si otázku, jak je možné, aby takový systém zneužívání našich studentů vůbec fungoval!!!

Jak je možné, že:
a) StudentAgency nijak nekomunikuje se studenty, které takto někam vyšle a nezjišťuje jak je s nimi zacházeno a zda podmínky, do kterých se dostaly jsou vyhovující,
b) jak je možné, že pobyt studentů na území Anglie nemonitoruje místní agentura? Proč nikdo nenavštíví rodinu, do které se student dostane, neprověří podmínky v jakých se student nachází, jak je s ním nakládáno a zda jsou dodržovány alespoň základní pracovně právní podmínky, především pracovní doba?
c) jak je možné, že se o zneužívání studentů nezajímá cizinecká policie, úřad práce v Anglii,
d) jak je možné, že se do databáze StudentAgency dostane rodina s takovými sklony? To si na takovou rodinu ještě nikdo nikdy nestěžoval? To nikdo neprověřoval kolik už měli k dispozici studentů a kolik jich předčasně tuto rodinu opustilo a z jakých důvodů? Mimochodem dcera se setkala v Londýně se studentkou také z Čech, která je na tom úplně stejně. Stejné zacházení, stejné výhrůžky. Patrně v domnění, že výhrůžkami, urážením dosáhnete pokory daného jedince, který pak jen tančí, jak vy pískáte. Není tedy jediná, kdo takové podmínky v Anglii prožívá.

Dále si kladu otázku, proč se anglické rodiny k našim studentům vůbec takto chovají? Proč jsou pro ně jen kusem hadru? Podle nich asi všichni žijeme někde ve východním bloku v jeskyních! Napadá mne, zda to není dáno vlastním systémem. Aby se dcera, která má vystudované gymnásium a vysokou školu, dostala vůbec do databáze StudentAgency, tak musela předložit výpis z rejstříku trestů, doložit i fotografiemi kolik toho už v životě kde uklidila a kolik dětí už hlídala. Světe div se, příslušná agentura to i telefonicky prověřovala. Řekněme si na rovinu, který mladý člověk v České republice se živí úklidem po hotelích, rodinách apod. Který mladý člověk v České republice pracuje po rodinách jako aupair? Žádný, protože studuje a rodiče se o něho starají. Nemá žádnou praxi a do Anglie odchází nezkušený, vyplašený, od svých rodičů, ve snaze naučit se jazyk a samozřejmě za to všechno odvést i nějakou tu práci. A pokud někde takovou činnost vykonával, tak jen minimálně, v rámci své rodiny nebo příbuzných. V Anglii si pak nutně díky těmto referencím musejí myslet, že ti co tam přicházejí jsou jen nuzáci, nezaměstnaní, kteří se musí živit touto podřadnou prací, aby si vydělali na chleba. Všichni kdo tam takto přicházejí jim musejí být vděčni, že je vytrhli z té bídy a že u nich mohou bydlet pod jejich střechou, jíst jejich jídlo a koukat se na jejich televizi. Vděčni za to, že po nich mohou umývat pokálené záchody a plazit se jim u nohou s octem napuštěným hadrem v rukou. Je to nechutné a člověk se diví, že to vůbec existuje. To jsou ty kulturně výměnné pobyty v Anglii pro studenty? Takto to má fungovat?

Když dcera odlétala do Anglie, tak jsme si přáli, aby rodina, ke které jede byla normální, přátelská. Věděli jsme, že existuje mnoho případů, kdy to tak nedopadlo. Bohužel i my jsme narazili na špatnou zkušenost. Proto bych byl rád, když to nedokáže StudentAgency, aby se vytvořila databáze závadových rodin, kterých by se měly naše děti, prostě všichni studenti, kteří takto vyrazí na zkušenou, vyvarovat. Děkuji.
Re: Au pair -špatná zkušenost s rodinou
Autor: Veronika (01.11.2009)
I ja mam takovou zkusenost s rodinou, tak prosim az bude nejaky seznam s nevhodnymi rodinami ja mam take kandidaty.
Re: Re: Au pair -špatná zkušenost s rodinou
Autor: Vladimír (01.11.2009)
Re: Au pair -špatná zkušenost s rodinou
Autor: Alena (02.11.2009)
Dobrý den,
Vaší dcery je mi líto, protože sama mám za sebou au pair pobyt, který byl skvělý. Nechápu ale, proč to dcera tak dlouho snášela. Ani vaše požadavky mi nejsou moc jasné. Není běžné, aby se agentury samy hlásily a ptaly se "jaké to tam je". Na aupair pobyt ale přece jede dospělá osoba, která v případě tak strašných podmínek může zvednout telefon a sama do student agency zavolat. NAšli by jí jinou rodinu, a tak by jí nepropadly peníze za jazykovku a Vám letenky - mohla v Anglii klidně zůstat.
Re: Re: Au pair -špatná zkušenost s rodinou
Autor: Vladimír (02.11.2009)
Patrně proto, že je slušně vychovaná a není zvyklá si hned stěžovat a řešit to razantním způsobem. I přes to, že jsme jí říkali, aby se na to už vykašlala, tak na dnešek do půlnoci ještě té rodině prala a žehlila povlečení. Nechtěla nikomu zůstat nic dlužna. Ráno jí bylo sděleno, že má vypadnout a že peníze za minulý týden nedostane, protože prý ve Francii ztratila nějaké povlečení na polštáře. Asi ho chudák nešťastná, chudá, hladová, ukradla, ne?
Re: Re: Re: Au pair -špatná zkušenost s rodinou
Autor: jana (22.02.2010)
Pripojuji se k vetsine, a sice nechapu, proc se Vase dcera neobratila na agenturu,vzdyt od toho tam ta agentura je a vy si ji za to platite. Nedava to vubec smysl,vase dcera tim nechtela vyhrotit situaci, ktera stejne jiz vyhrocena byla..? Kdyz ji rodina vyhrozovala, ze ji vymeni za nekoho jineho, proc nerekla "dobre,tak to udelejte", nic jineho by si podle Vasich slov ani neprala. Opravdu to takto vubec nemuselo skoncit, agentura by ji behem tydne zajistila jinou rodinu, spokojenost by byla na obou stranach a Vam by nepropadly penize, opravdu to nechapu, to ze odjede zpet domu je preci uplne zbytecne reseni. Doufam, ze toto bude platit jako odstrasujici pripad a ponauceni pro ostatni, ze se maji propriste vzdy ozvat, lide kteri jedou delat au-pair prece nejsou male deti. Nechapu, proc jste to se Student Agency nezacali hned resit a nevyridili ji vymenu, jen si tady stezujete, co hrozneho ji rodina zase provedla a pak cekate,az dcera prijede domu. Souhlasim s vami vsak, ze by agentury mely vice proverovat rodiny.
Re: Au pair -špatná zkušenost s rodinou
Autor: Kamila (30.12.2010)
Dobrý den, Váš příběh mě Vladimíre ohromě zasáhl aupair chci dělat už do mých 12 let prosím chtěla bych svámi prodebatovat blíže příběh Vaší dcery a pár rad pří zařizování pobytu v UK jako aupair ozvěte se mi prosím na mail
Re: Au pair -špatná zkušenost s rodinou
Autor: Jana (22.12.2009)
Jsem prekvapena, co tu ctu ... ja prave jedu taky jako Home Assistant do UK pres Student Agency ...
Autor: STUDENT AGENCY (02.11.2009)
Vážený pane Vladimíre, je nám velmi líto, že je Vaše dcera u rodiny nespokojená. S Vaší dcerou jsme byli v kontaktu, ale informace, které tu uvádíte, nám neuvedla. Zmínila, že je doposud spokojená a o potřebě vyměnit rodinu či pomoci z naší strany nás neinformovala. Je samozřejmě v našem zájmu situaci vyřešit ke prospěchu Vaší dcery a ocenili bychom, pokud byste věc řešil s námi namísto poškozování našeho jména tímto způsobem. Dnes jsme od vás obrželi e-mailovou žádost o schůzku, které samozřejmě rádi vyhovíme. Děkujeme
STUDENT AGENCY
Autor: Vladimír (02.11.2009)
Omlouvám se tímto StudentAgency a věc budu v dalším řešit v rámci sjednaných schůzek. Nechtěl jsem StudentAgency poškodit, chtěl jsem poukázat na to, že v rámci systému není vše v pořádku a mohou se do něj dostat rodiny, které nejsou vhodné. Dcera se samozřejmě na Vás obrátila ve snaze získat radu, ale nechtěla se před rodinou znemožnit a nadále s ní žít v nějaké vypjaté situaci, ke které stejně došlo. Doufám, že mou omluvu přijmete. Nedivte se rodičům a jejich emocím, když vidíte jak to na tom světě taky může fungovat.
Autor: iriska (24.01.2010)
prosím nemá někdo zkušenosti s agenturou studyline? děkuji za každou odpověď :-)
Už tam pádím taky :)
Autor: Misha - mishatrip.blogspot.com (18.04.2010)
Ahoj, tak i já jsem se rozhodla na čas změnit prostředí a vyrazit do víru britského velkoměsta jako aupair.
Vyrážím 1.května, tak jestli se tam někdo vyskytnete a budete chtít pokecat česky, tak jsem jen pro:)
víc na mishatrip.blogspot.com
Míša :)
Re: Už tam pádím taky :)
Autor: Vladimír (05.05.2010)
No, tak hlavně aby jsi se nedostala do té samé rodiny co naše dcera. Ta má z toho trauma ještě dnes.
Re: Re: Už tam pádím taky :)
Autor: Misha - mishatrip.blogspot.com (05.05.2010)
Jsem tu sice jen pár dní, ale stěžovat si nemůžu. Rodina je hodná, a i když děti občas zlobí, tak mám dostatek volného času, abych si od nich odpočinula a načerpala síly na další čas strávený úklidem a starání se o ně. Rodiče mi pomohli se zřízením účtu, kam mi budou posílat kapesné, a s kurzy angličtiny začínám už dneska, což je skvělé, na to že jsem dorazila v sobotu večer.
U mě je tedy vše v pořádku...
Re: Re: Re: Už tam pádím taky :)
Autor: Lucy (10.05.2010)
Ahoj, já se chystám odjet přesně za měsíc a už se moc těším, i přeto, jak hororové scénáře jsem tady četla. Jedu přes agenturu britjob, tak snad to bude dobrý a kromě agentury celkem pravidelně komunikuji i s rodinou, která se zajímá jak se mám a podobne. Zatím se vše zdá být doslova ideální, tak jen doufám, že to tak i bude.
Prosím, mohla bys mi poradit jak to máš zařtízený s pojištěním? Agentury jsem se ptala, ale zatím mi mailem neodpověděla, tak by mě to zajímalo. A ten účet máš v ČR, nebo tam? Já bych potřebovala nějakou variantu, kde bych si ukládala já peníze a převáděla je domu, a pritom neplatila příliš za převody. Slyšela jsem, že jsou za to poplatky až kolem 20 liber. Díky za odpověď, když tak mužeš na mail:
Autor: Ivan (12.05.2010)
Do Anglie jsem jel přes agenturu (Agentura All), protože jako klukovi se mi hůře hledali kontakty, rodiny spíše preferovali holky.. tak jsem si řekl, že to zkusím zadat nějaký agentuře, jestli uspěju.. Od známé jsem měl doporučenou Agenturu All, tak jsem si řekl, proč ne? a přihlásil se. Rodinu mi našli, nemůžu si stěžovat. Peníze dobrý, zkušenost k nezaplacení, prostě bezva!
prosim pomozte mi
Autor: klára (16.07.2010)
ahoj jsem v londýně,harrow osmej den a potřebuji zmenit rodinu, nejsem tu přes agenturu. jsem zčeské republiky. u teto rodiny mohu zustat deset dní a neco si najít, bo zavolat do nejaké agentury tai v londyne. moc tu nikoho neznam. prosim poptejte se, muj email je , icq 209 875 89 díky
nová rodina
Autor: Ivana (18.07.2010)
Ahoj, jsem s pritelem v anglii asi mesic, bydlime na vesnici a vubec se nam tu nelibí, chteli bychom nejakou rodinu ve meste. Nevite nekdo o necem, nebo nejaky tip na internetovych strankach. Diky moc Ivana (mail )
Autor: A (23.08.2010)
Zdravím všechny,

mám dotaz, odjíždím také jako au-pair s tím, že bych měl v místě pobytu studovat jazykovou školu. Na stránkách agentury psali, že se cena takové školy pohybuje okolo 200 liber. Nevíte, zda-li se tato částka musí platit najednou, nebo nějak rozdělit? Je to dost peněz na jednou, tak nevím, zda-li si tolik povezu.

Předem díky
Autor: Tereza (12.06.2011)
Ahoj byla jsem aupair v Londyne a nemuzu si stezovat. Mela sem problem jak se dostat do rodinky tak jsem pouzila ceskeho taxika v Londyne a usetrila i spoustu penez. Tak posilam dal a dik.
www.facebook.com/vas…
Re:
Autor: Petra (28.06.2011)
Ahoj, jsem ted v Londýně jako aupair a nikoho tu neznám. Nemáš kontakt na nějaký čechy co tu ještě jsou?
Re: Re:
Autor: Hermína Šrubařová (14.07.2011)
Ahoj je mi 19let a měla bych jet jako au-pair do Londýna ještě tento měsíc a ráda bych tam taky na začátek někoho poznala. Kdyžtak mi napiš na e-mail ....
Re: Re:
Autor: Hermína Šrubařová (14.07.2011)
Ahoj je mi 19let a měla bych jet jako au-pair do Londýna ještě tento měsíc a ráda bych tam taky na začátek někoho poznala. Kdyžtak mi napiš na e-mail ....
Autor: Tereza (21.06.2011)
Ahoj, chtěla bych se zeptat, jestli by mi někdo, kdo má zkušenosti s au pair nedoporučil nějakou spolehlivou agenturu nebo aspoň které se mám vyhnout,chtěla bych to zkusit ve Velké Británii,moc děkuji=D
hledam kamaradku
Autor: Mari (29.06.2011)
Ahoj, jsem au pair v Hemel Hemsted, je to kousek od Londyna, smerem na letiste Luton. Chodim na kurzy anglictiny v st. Albans. Napiste mi, jsem tu jiz druhy mesic. Budu se tesit. Me jmeno na skype mariannas3 a face book Mari Sosna.
Pracovní povolení?
Autor: Veronika (06.07.2011)
Ahoj, chtěla bych jet jako au pair do Anglie. Chci se zeptat, potřebuji jako au pair pracovní povolení nebo nějaké US visum? Protože jsem se setkala už s tím, že to po mě rodiny požadovaly. Díky za odpověď
Kamarádi severní Londýn
Autor: Eva Budikova (17.07.2011)
Ahojky,
není tady někdo ze severeního Londýna (Barnet,Whetsone a okolí).Jsem tu necelý týden a nikoho tu neznám. Ráda bych našla faln lidi s kterými bych si zašla ven nebo se večer pobavit (ebudulka@gmail.com).

Eva
Facebook au-pair
Autor: Michal Pochylý (19.07.2011)
Ahoj lidi, založil jsem na Facebooku stránku pro au-pair a pro všechny, kteří hledají rady a informace o práci au-pair.
www.facebook.com/pag…
Re: Facebook au-pair
Autor: Jana (08.09.2011)
Ahoj vsem au-pair, jsem od 1.6.2011 jako au-pair v rodine me netere. A s nekterymi poznatky se mohu ztotoznit a o to je to bohuzel horsi. Nyni pusobim v Readingu. Pokud jste nekdo v primo zde nebo v blizkosti, tak budu rada, kdyz me budete kontaktovat na email .
Diky a drzim vsem palce, at se dari.
Jana
Re: Facebook au-pair
Autor: Jana (08.09.2011)
Ahoj vsem au-pair,
Mam bphuzel podobne zkusenosti jako Vy vsichni. Jsem od1.6.2011 v Readingu. Pokud se nekdo nachazite zde nebo v blizkosti, budu rada, kdyz me budete kontaktovat na mailu .
Mejte se krasne a drzim palce.
Jana
Autor: anca (01.02.2012)
Ahoj, taky zvažuji, že vyjedu. Narazila jsem na tento web lochneska.cz/aupair-… popisují tam, jak vyjet do Anglie na vlastní pěst bez placení agentuře, tak to taky zkusím. Máte někdo zkušenosti s těmi au pair website, na které článek na té lochnesce odkazuje, přes které se dá bezplatně najít rodina? Je něco, čemu se mám vyhnout?
Au-pair začátečnice
Autor: Verča (04.03.2012)
Opravdu zajímavé informace... V červnu končím jazykovku a chystám se také do Anglie,ale zatím pouze sbírám info. Stále zvažuji zda na vlastní pěst nebo přes agenturu. Chci tam jet min. na půl roku a chtěla bych se zeptat jak to je s pěnězi,zda dostáváte nějaké potvrzení o víši příjmů,nebo zda jsem v UK vedena na nějakém ůřadě??? Doufám,že najdu hodnou rodinu, která mi poskytne i volný čas. Kdyby jste měl někdo nějaké rady a tipy co a jak budu moc vděčná=).
Autor: Kačka (23.05.2012)
Ahoj, zajímalo by mě, jestli je lepší si najít rodinu za pomoci nějaké agentury (jestli máš nějaký dobrý typ, já už jsem do jedné psala a zatím mi nepřišla žádná odpoveď) nebo "najít si rodinu" sama (na jakých stránkách (?). A ještě jeden dotaz, je možné být au pair jen třeba na 2-3 měsíce? Nemám s tímhle žádné zkušenosti, jsem na gymplu a chtěla bych přes prázdniny do Anglie nasbírat nějaký nový zkušenosti a hlavně zlepšit ještě víc jazyk, tak proto mám takový "blbý" dotazy, ale četla jsem už hodně stránek o au pair, ale nikde jsem nevyčetla pořádnou odpoveď, až když jsem přečetla tvůj článek, tak jsem si řekla, že se tě zeptám, máš s tím už zkušenosti :) Díky za odpověď, ahoj :)
Autor: Kačka (23.05.2012)
Ahoj, zajímalo by mě, jestli je lepší si najít rodinu za pomoci nějaké agentury (jestli máš nějaký dobrý typ, já už jsem do jedné psala a zatím mi nepřišla žádná odpoveď) nebo "najít si rodinu" sama (na jakých stránkách (?). A ještě jeden dotaz, je možné být au pair jen třeba na 2-3 měsíce? Nemám s tímhle žádné zkušenosti, jsem na gymplu a chtěla bych přes prázdniny do Anglie nasbírat nějaký nový zkušenosti a hlavně zlepšit ještě víc jazyk, tak proto mám takový "blbý" dotazy, ale četla jsem už hodně stránek o au pair, ale nikde jsem nevyčetla pořádnou odpoveď, až když jsem přečetla tvůj článek, tak jsem si řekla, že se tě zeptám, máš s tím už zkušenosti :) Díky za odpověď, ahoj :)
Re: Londýn 2012
Autor: Terka (19.06.2012)
Já jsem si našla rodinu přes www.aupair-world.net… Rodinka se mi ozvala sama, mají tři děti a vypadají moc mile. Nejprve jsem také chtěla jet přes agenturu, ale když mi nebyla schopná za 2 měsíce poslat ani jednu nabídku (a to mám zkušeností s dětmi až až), tak jsem se rozhodla najít si rodinu na vlastní pěst. Trvalo mi to asi tak 5 hodin a už jsem věděla kdy a kam budu odjíždět a měla za sebou rozhovor přes skype. Dokonce mi ochotně dali mail na jejich nynější au pairku. S tou jsem zjistila, že v Čechách bydlíme kousek od sebe a byla tak hodná, že mi poskytla odpovědi na všechny mé otázky. Takže vím, že nejedu k žádné "tyranské" rodině, ale naopak se mám na co těšit :). V Londýně budu od 2. 7. 12. Protože do školy budu chodit až od září a budu mít tak docela volné večery, tak kdyby jste někdo chtěl něco podniknout, budu ráda, když se ozvete ;)
Re: Re: Londýn 2012
Autor: Hanka (18.07.2012)
Ahoj Terez! Od večerejška jsem v Londýně, Richmondu, a hledám tu někoho, s kým bych se mohla kamarádit:D tak jestli bys měla zájem, můžem někam vyrazit a třeba poznat další lidi, nebo jestli tu už někoho znáš, tak bych se k vám mohla přidat..?:) moc bych chtěla poznat Londýn, ale raděj tu nechci courat sama, aby toho v tom nadcházejícím frmolu někdo nezneužil.. kdyžtak prosím napiš na tenhle mail: xhancca zav. seznam.cz Budu se těšit!;) pa Hanča
Autor: Aneta (09.08.2012)
Holky, no super, kdyz tak čtu vaše komentáře, jak se vám líbí v Londýně? Já chci vyrazit dělat au-pair v Londýně po novém roce. Nevzali mě letos na vysokou, což mě hodně mrzí, jen o pár bodů, takže si chci hlavně zlepšit jazyka poznat i něco nového a děti mám ráda. Jste tam už přes měsíc, jak se vám tam líbí? :-) Aneta.
Re: Anet
Autor: Terka (10.08.2012)
Je tu krásně. Mě se tady líbí moc. Kord teď přes Olympiádu to bylo super. Žiju v oblasti, kde je hodně au pairek, tak jsem si hned našla přátelé. Občas mě štve, že mluvím skoro víc česky a slovensky, než anglicky :)
Já zase od nového roku chci jet dělat au pair do USA, tak bych ti pak mohla dohodit mojí rodinu, kdybys chtěla. Jsou celkem v pohodě, mám hodně volna. Mají 3 děti. 9 Oliver, tan už je více méně samostatnej, 6 Ben, s tím si občas zahraju fotbal, nebo šachy a 5 Emily, ta je skvělá, hodně mi pomáhá s angličtinou a je to fakt takovej andílek. :)
Re: Re: Anet
Autor: Oli (14.09.2012)
Ahojky, bylo by super jet do nějaké rodiny na doporučení :) Budou shánět někoho od nového roku?
Re: Re: Anet
Autor: Verča (09.11.2012)
Ahoj Teri, četla jsem tvoji diskuzi. Prosím ozveš se mi na můj mail , že bych se tě zeptala na nějaké věci, pokud ti to nebude vadit :-). Byla bych moc ráda. Děkuji
U.S.A.
Autor: Terezka (30.08.2012)
Ja se zase chystam po vanocich do U.S.A., nemate nekdo zkusenosti odtud? A pokud se tam nekdo chystate, tak budu rada, kdyz se ozvete :)
U.S.A.
Autor: Terezka (30.08.2012)
Ja se zase chystam po vanocich do U.S.A., nemate nekdo zkusenosti odtud? A pokud se tam nekdo chystate, tak budu rada, kdyz se ozvete :)
Autor: Jana (14.09.2012)
Ahoooj... já jsem jako au pair teprve 6. den a už jsem velice na rozpacích.. au pair?? S dětmi ani rodinou se téměř vůbec nevídám.. stále jen uklízím dům a jediné chvíle kdy používám angličtinu jsou, když je mi něco vytýkáno a já vysvětluji, že jsem to bez informací nemohla vědět.
Spokojená tedy nejsem.. ani trochu. Jsou sice v rámci možností milí atd. ale chovají se ke mě opravdu jen jako ke služce.. jela jsem sem s tím, že se chci naučit anglicky a z toho asi nebude nic, protože mi rodina platí 70 liber na týden a škola je děsivě drahá. ¨
Nejvíce mě naštvala informace, že budu pracovat i v sobotu a to zadarmo. To by se jeden pos...!!! Už koukám po jiné rodině, tak to snad dobře dopadne.
Kdyby měl někdo zájem o pokec, tak můj e-mail je Papa.
au pair
Autor: Nikol (23.10.2012)
Ahoj holky,
prosím neplánujete někdo odjet jako au pair, nebo home assistant do Anglie? Chci jet na půl roku, ale když je s vámi nějaká zpřízněná duše, vždy je to lepší. :-)
Proto jsem se chtěla domluvit, jestli by do toho nešel někdo se mnou. Buď přes student agency, nebo si najít rodinu přes aupair-world.net. Anglicky jsem na tom tak středně, ne že bych nějak válela, to ne, ale na dovolené se vždy domluvím. Jsem na středně pokročilé úrovni, zhruba, pokud si moc nefandím :-) prosím ozvěte se mi někdo. klidně i na mail: díííky za všechny mailiky, pa Niki
Autor: Aneta (11.02.2013)
Ahojte, celkem jsem v šoku co jsem se tady dočetla. 16. 2. odlítám do Anglie. Budu ve městě Bray což je asi 30km od Londýna. Jestli jste nebo budete někdo poblíž tak se ozvěte na
Anglie
Autor: Ivča (01.06.2013)
Ahoj, chci co nejdříve odjet jako au pair do Anglie, našel by se nějaký společník? I klidně jako au pair couple.
Kdyžtak písněte
Au pair v anglii
Autor: Klára (18.07.2014)
Já jsem momentálně jako au pair v Basildonu kousek od Londýna už přes 8 měsíců a řeknu vám že jediný co chci je jet domů. Kromě toho že to město je naprostá díra, kde není co dělat a ani tu nejsou jiné au pair, tak není ani moc pěkné, aspoň že tu jsou nějaké obchody. Prostě jak tu nemáte auto, tak buĎ vyhodíte hrozný peníze za hromadnou dopravu, nebo budete sedět doma a nebo musíte šlapat po svých. Jsem u rodiny afričanů (Kena a Nigerie), kteří tu žijí již 15 let, mají 4 děti (18,11,5,2) ale první dvě nejsou jejího manžela ale někoho předtím než se poznali. Máma původně hledala pomoc, protože měla rakovinu prsu, takže byla pořád doma, takže jsem na to nebyla sama. Ona byla fajn, hodně jsme si povídali o všem možným, ale pak po 4 měsících co jsem u nich byla, tak umřela. Pak jsem u nich teda zůstala i nadále, ale už to bylo jen já a táta a děti. Po pohřbu tady došlo k několika konfliktům, např. že ten nejstarší kluk mi ukradl peníze, pak ukradl tátovi nové kreditní karty, které tady v Anglii běžně doručují skrz domovní schránku, pak s tou kartou nakupoval. Takže ho nevlastní táta vyhodil z domu, pak se ještě zjistilo že mu bral a dopisy a další a další věci. Teď je tu problém i s jeho mladším bráchou, který mu i přes výslovný zákaz dal balíček, který si ten zmetek objednal přes operátora (nový telefon) na tátův účet, který u operátora má. Ty dva nejmladší jsou spratci, ani tu v podstatě žádná výchova neprobíhá, když chce k objedu místo jídla sušenky tak se mu prostě dají sušenky aby nebrečel apod. Jsou chválený za každou blbost ale vynadáno nedostávají, já (nedobrovolně) a táta jsme jejich otroci. Co tu mám kamarádky, tak ty tady taky nejsou nejšťastnější, jejich děti jsou taky spratci. Zlatá česká výchova, děti v anglii jsou prostě spratci, rozmazlený, ničeho si nevážící. Naštěstí za skoro měsíc jedu domů. Au pair je jen a jen o rodině, ale bohužel si myslím že většina rodin bude podobných, je to prostě způsob jak děti "ne)vychovávat)".
Aupair uz nikdy vice
Autor: Terrinka (29.07.2014)
Ahoj holky,

rada bych se tu s vami podelila po dvou rokach o me zkusenosti. Psala jsem sem, kdyz jsem zacinala jako aupairka u jedne rodiny se tremi detmi a vse prvni dva tydny vypadalo skvele. Pak zacli prichazet problemy...rozmazleny deti se nedali udrzet pod kontrolou a uchylnej tatik mi lezl v noci do pokoje opilej a neustale si stezoval na svoji manzelku...no proste blazinec...navic jsem dam delala hroznou sluzku, ale rekneme si to na rovinu o tom prace aupairek je. Navic to bydleni s rodinou...jsem mela vic zakazu nez u mych rodicu :] a vecerku do dvanacti...Nakonec po mesici a pul jsem to vzdala. Nasla jsem si bydleni a normalni praci. Normalni mesicni plat je tu kolem 1000 liber, s ceho se da krasne vyzit a jeste neco usetrit, nasla jsem si tu spoustu kamaradu a pritele a jsem tu moc spokojena. Anglictina se mi hodne zlepsila a citim se tu fajn, mam tu svoji volnost. Od zari si zacinam delat kurs na sestricku u zubare a nevim jestli se mi jeste nekdy bude chtit vracet domu. A nic z toho bych nemela, kdybych zustala u rodiny a trapila se jako aupairka. Takze moje rada? Nasetrete si cca 30 000 Kc, to na prvni mesic na rozjezd staci, najdete si bydleni. Ja traba ziju na sharehousu pres bohemia world, coz je slovenska agentura a platim 270 na mesic. A nebojte v Londyne praci najde kazdy i s minimalni anglictinou. ;)
hledam praci
Autor: patrik (18.12.2014)
Ahoj hledam praci jako au-pair jsem.kluk a je mi 21. Zkousel jsem jak prez zname, tak.agentury ale bohuzel nemam asi stesti. Nevite nekdo o nejake pozici? I u staraich lidi, nebo cokoliv s ubytovanim ? Budu rad za vsechno dekuji .
Autor: klara (15.11.2015)
ahoj, posílám moji zkušenost jako au pair v anglii: klaravanickova.blogs…
zkušenosti a tipy
Autor: Blondýna z Londýna (22.01.2016)
Ahoj,mrkni se na tyto odkazy, kde se o tématu au pair programu v UK rozepisuju. Snad ti to pomůže.

blondvlasmapaapas.cz…
blondvlasmapaapas.cz…
Hledám rodinu
Autor: Verča (20.03.2016)
Ahoj, chci vyjet do anglie, nejlépe Liverpool a hledám rodinu o které bych měla nějaké reference. Nedělá někdo z vás aupair v Liverpoolu u normální rodiny a nekončí? Ráda bych se s někým vyměnila abych měla jistotu :)
 
Hledání v článcích

Hledejte například: Austrálie, studium v Anglii, Au-pair, práce v Německu, (jméno agentury), Erasmus, brigáda...oblibene

RSS Odebírat novinky přes RSS/XML

Zkušenosti našich čtenářů

Život a studium ve Skotsku

Nazkušenou.cz on Facebook