Chci si nechat zařídit studium v zahraničí

Seznam našich spolehlivých agentur a škol zajišťujících studium v zahraničí Anglie, Austrálie, Irsko, USA Německo, Velká Británie, EU, Kanada
více informací»

Chci přímo kontaktovat zahraniční jazykové školy

Seznam spolehlivých zahraničních jazykových škol. Angličtina, němčina, francouzština, ruština, španělština…
více informací»

Chci si nechat zařídit práci v zahraničí

Seznam našich spolehlivých agentur zajišťujících práci v zahraničí - krátké pracovní pobyty i zaměstnání, au-pair, letní tábory, práce na farmách…
více informací»

Odborné kurzy v zahraničí


© BEST Brno

Studujete a rádi byste vycestovali do zahraničí? Chcete si doplnit vzdělání a zdokonalit se v cizím jazyce? Vyzkoušejte odborné kurzy v zahraničí se studentskou organizací BEST.

BEST Brno

BEST (Board of European Students of Technology) je mezinárodní organizace sdružující studenty evropských technických univerzit. Byla založena v roce 1989 a o 16 let později vznikla i zatím jediná česká pobočka, kterou je BEST Brno při Vysokém učení technickém v Brně. Další se připravuje v Praze.

Organizace BEST pro studenty zajišťuje další (doplňkové) vzdělání v zahraničí, odborné kurzy a semináře, výměnné pobyty a stáže. Výhodou je, že náklady na kurzy hradí místní univerzita, takže jsou poskytované služby pro studenty finančně dostupné. Musí si hradit pouze náklady spojené s cestou a útratu.

V současné době BEST sdružuje 86 technických univerzit z 30 zemí Evropy s počtem přibližně 2900 studentů. Stále se ale rozvíjí a přibírá další členy.

Studenti nejenom že mohou vyjet do zahraničí, mají ale také možnost se zapojit do činnosti klubu a pomáhat spolupořádat různé aktivity a účastnit se mezinárodních projektů. Je to další z možností, jak mohou studenti při studiu získat nové zkušenosti a znalosti.

Kromě technických a jazykových kurzů pořádá organizace také tzv. oddechové kurzy (lyžování, surfování, atd). Tyto kurzy jsou ale narozdíl od kurzů technických plně hrazeny účastníky.

Jaký kurz

  • Technický kurz - je zaměřený na zvýšení a rozšíření profesních dovedností v určitém poli techniky, speciálně v moderních technických aplikacích.
  • Kurz kariérních dovedností -jde o kurz specializující se na netechnických předmětech zaměřených na rozvíjení osobních schopností, spojených s metodami práce, komunikace, techniky, marketingu, ekonomiky, projektového a organizačního managementu a práce v stresových situacích.
  • Jazykové kurzy BEST - jsou zaměřené na zvyšování znalostí účastníka v daném jazyce.

BEST organizuje také inženýrské soutěže.

Aktuální nabídku kurzů a další informace najde přímo na stránkách BEST Brno.


Sdílet tento článek

Byl pro Vás článek užitečný?

  

Diskuze k článku

Chcete sledovat diskuzi ke článku e-mailem?
BEST Praha?
Autor: Tomas T. (21.05.2010)
Chtěl jsem se zeptat, jestli je zatím jen pobočka BEST organizace jen v Brně, nebo i někde jinde v ČR, zatím jsem nic nenašel, jen Brno
Re: BEST Praha?
Autor: Hana (04.06.2010)
Ahoj Tomasi, zatim je jen v Brne, ale ta prazka uz se pripravuje.
Re: BEST Praha?
Autor: Pavel (11.02.2012)
Ahoj Tomáši. Pobočku organizace BEST můžeš najít už i v Praze zřízenou při ČVUT bestprague.cz/ .
 
Hledání v článcích

Hledejte například: Austrálie, studium v Anglii, Au-pair, práce v Německu, (jméno agentury), Erasmus, brigáda...oblibene

RSS Odebírat novinky přes RSS/XML

Nazkušenou.cz on Facebook