Chci si nechat zařídit studium v zahraničí

Seznam našich spolehlivých agentur a škol zajišťujících studium v zahraničí Anglie, Austrálie, Irsko, USA Německo, Velká Británie, EU, Kanada
více informací»

Chci přímo kontaktovat zahraniční jazykové školy

Seznam spolehlivých zahraničních jazykových škol. Angličtina, němčina, francouzština, ruština, španělština…
více informací»

Chci si nechat zařídit práci v zahraničí

Seznam našich spolehlivých agentur zajišťujících práci v zahraničí - krátké pracovní pobyty i zaměstnání, au-pair, letní tábory, práce na farmách…
více informací»

Studium na High School v USA

Studijním pobytem na High School mám na mysli roční pobyt v jednom ze států USA v hostitelské rodině, kdy uchazeč navštěvuje příslušný ročník místní střední školy (zvané High School). Takovýto pobyt si lze zařídit u mnoha agentur a neziskových organizací do různých končin světa. Studenti na tyto pobyty jezdí z velké části proto, aby se zlepšili v místním jazyku a poznali tamější kulturu. Klasickým obdobím pro tyto programy je jeden školní rok, respektive 10 měsíců.

Jak se zúčastnit studijního pobytu v USA

Já jsem jeden z účastníků takovéhoto „pokusu“, který je ve skutečnosti v České Republice populární již několik let. Uchazeči si mohou vybrat, přes jakou organizaci si „zájezd“ zprostředkují. Častým subjektem tak bývají školy, komerční agentury či neziskové společnosti. Rozdíly mezi jednotlivými organizacemi tkví ve spolehlivosti, nutnosti odevzdat přihlášku v brzkém termínu, ceně za program, možnosti získat stipendium, rychlosti vyřízení či třeba v úspěšnosti, zda se do programu dostaneme.

Neziskové organizace zajišťující pobyt v USA

Všeobecně platí, že pokud chcete ušetřit, je dobré tak rok předem kontaktovat nějakou neziskovou organizaci, která se bude snažit vybrat včasně ideální umístění do budoucí hostitelské rodiny, zajistit často soukromou školu a získat co nejvíce peněz pro uchazeče tak, aby nemusel tolik platit. Za těmito výhodami se také skrývá nejedna stinná stránka. Především je třeba, aby se student, který chce vycestovat, zajímal o svůj pobyt dlouho dopředu. Další nevýhodou jsou četné a přísné podmínky, které musí každý účastník splnit. Prochází se tedy mnoha rozřazovacími testy a ústními pohovory. Při úspěchu se každý může těšit na navštěvování soukromé školy zdarma, dobrovolnou hostitelskou rodinu a další výhody.

Komerční organizace zprostředkovávající rok na střední škole

Jako protipól by se mohly jevit komerční agentury, které často velice profesionálně zařídí „vše“ za vás a výsledek bude velice podobný. Asi největším rozdílem je ale výběr často státní, nikoliv soukromé školy. To uchazeči ušetří několik set tisíc korun a na rázem se dostane na cenu, kterou zaplatí u neziskové organizace poskytující stipendia. Neplatí to samozřejmě vždy, díky flexibilitě nyní některé agentury nabízejí mnoho služeb navíc. Není větší problém si vlastně zaplatit cokoliv.

Další kroky

Další kroky jsou pak podobné. Uchazeči projdou různě obtížným a dlouhým testem, který má zpravidla poslechovou, gramatickou a ústní část. Při úspěchu student vyplní detailní přihlášku, oběhá si doktory, školu, úřady, ambasádu a pak všechno postupně dává k dispozici organizaci, s níž spolupracuje. Ta postupně odesílá materiály do cizí země. Často kooperuje s neziskovou tamější organizací, která pak přihlášky a další byrokracii zkoumá a přiřazuje k nim své „klienty“, dobrovolnické hostitelské rodiny. Za tyto rodiny neplatíte, berou si vás často kvůli tomu, aby poznali nové lidi či kulturu.

Já jsem se přihlásil na studijní pobyt v USA, jelikož mě zajímá, jak si tam lidé žijí a rád bych se přiučil něco málo anglicky. Spolupracoval jsem s komerční Student Agency, což byla jediná organizace, která mi odvolila zprostředkovat pobyt i ve zpožděném termínu. Nenašel jsem tehdy jinou lepší a líbilo se mi, že mi garantují nalezení hostitelské rodiny a školy. Přitom mi částka za program nepřipadala na jeden rok tak závratná.

Amerika ovšem není jedinou lokací, kam se dá za studiem na střední škole vyrazit. Oblíbené země jsou také Německo, Velká Británie, ostatní státy Evropy či třeba Jihoafrická republika.

Vřele doporučuji všem lidem, aby se rozhodli pro takovéto dobrodružství. Je to určitě dobrá zkušenost.

Autor: pepperos
Zdroj: Studujemevusa.com


Sdílet tento článek

Byl pro Vás článek užitečný?

  

Diskuze k článku

Chcete sledovat diskuzi ke článku e-mailem?
ak mate zaujem
Autor: Peto (29.08.2008)
tak si pozrite stranky www.exchangeusa.sk , kde najdete zazitky studentov studujucich na strednych skolach v USA ;)
Autor: mazadlo (09.06.2009)
a jestli mate jeste vetsi zajem, tak se kouknete na highschool-usa.blog.cz :)
znate nejake neziskove agentury?
Autor: Marketa (01.11.2009)
rada bych vedela jestli nekdo nezna nejake neziskove agentury s kterymi je to vse levnejsi jak tu pisete dekuji
 
Hledání v článcích

Hledejte například: Austrálie, studium v Anglii, Au-pair, práce v Německu, (jméno agentury), Erasmus, brigáda...oblibene

RSS Odebírat novinky přes RSS/XML

Hlavní článek:

Studium v zahraničí

Nazkušenou.cz on Facebook