Chci si nechat zařídit studium v zahraničí

Seznam našich spolehlivých agentur a škol zajišťujících studium v zahraničí Anglie, Austrálie, Irsko, USA Německo, Velká Británie, EU, Kanada
více informací»

Chci přímo kontaktovat zahraniční jazykové školy

Seznam spolehlivých zahraničních jazykových škol. Angličtina, němčina, francouzština, ruština, španělština…
více informací»

Chci si nechat zařídit práci v zahraničí

Seznam našich spolehlivých agentur zajišťujících práci v zahraničí - krátké pracovní pobyty i zaměstnání, au-pair, letní tábory, práce na farmách…
více informací»

Studium angličtiny na Maltě ve škole Maltalingua

Dny zalité sluncem a azurově modré moře jen přes ulici? Splněný sen pro všechny, kteří by se rádi zdokonalili v angličtině a zároveň si užili pobyt u moře. Patříte mezi ně? Pak je právě pro Vás ideálním řešením škola Maltalingua, sídlící na ostrově Malta.

Pro koho je škola určená?


Školou Maltalingua každoročně projde okolo 2 500 studentů z celého světa. Na Maltu můžete vyrazit studovat angličtinu jako jednotlivci, v páru nebo můžete zabalit celou rodinu a strávit tak aktivní i pestrou dovolenou. Škola má pro všechny skupiny a věkové kategorie připravené výukové programy i volnočasové aktivity. Navíc se nově prezentuje i webovými stránkami v českém jazyce a má zástupce pro Českou republiku, takže pokud jste v angličtině zatím na nižší úrovni, nemusíte se bát jazykové bariéry při domlouvání pobytu. Podívejte se na video a zjistěte, jaká je Maltalingua.

Kde se škola nachází, jak vypadá a jak mě zabaví?


S umístěním to Maltalingua snad ani nemohla vymyslet lépe. Škola sídlí ve městě St. Julian, přímo nad zátokou Balluta Bay, která je pověstná nejen azurovou vodou, ale také svými restauracemi a pulzujícím nočním životem. O mimoškolní aktivity tu tedy není nouze. Ostatně mnohé z nich škola sama pořádá. Studenti se mohou těšit na potápění, školní grilování i poznávání ostrova. Oblíbenou volnočasovou aktivitou je celodenní výlet lodí na ostrov Comino do Blue Lagoon nebo plavba jeskyní Blue Grotto v typických maltských lodích.

Škola samotná sídlí ve dvoupatrové budově. V přízemí se nachází recepce, registrační oddělení a největší učebna školy, ve které se schází každé pondělí noví studenti k seznámení se školou a na rozřazovací test. V horním patře se pak nachází učebny, internetové studio a knihovna s možností vypůjčení DVD a knih v anglickém jazyce. Na střeše školy je velká terasa s bazénem, který je plně přístupný studentům. Můžete zde konverzovat s ostatními studenty, využít připojení na wifi nebo ochutnat nějakou maltskou specialitu ve školním bistru.

Jjazykových učeben je ve škole 12. Všechny jsou klimatizované a mají připojení na wifi. Maximální kapacita učeben je 12 studentů. Většinou se na hodině ale schází studentů 8-10, v závislosti na jazykové úrovni studentů a části roku.


Koupání v St. Peters Pool - přírodním bazénu s křišťálově průzračnou vodou.

 

Podle čeho mě zařadí do skupiny?


Každé pondělí se kromě uvítacího večírku pro nováčky koná také rozřazovací test. Ten se skládá z dotazníkové části (vybíráte možnosti a, b, c, d), menší písemné části a rozhovoru studenta s učitelem. Na základě výsledku Vás zařadí do skupiny studentů s podobnou jazykovou úrovní.

Jak intenzivní bude kurz angličtiny?


Jak intenzivně se budete učit jazyk je na Vás. Škola nabízí standardní kurz angličtiny, při kterém můžete pohodlně kombinovat jazykové studium a volnočasové aktivity. V tomto kurzu Vás čeká 20 lekcí týdně po 45 minutách. Pro ty studenty, kteří chtějí dosáhnout co nejlepšího výsledku za co nejkratší dobu, je určen intenzivní kurz v rozsahu 30 lekcí o 45 minutách za týden. Oba kurzy je možné kombinovat se soukromými lekcemi angličtiny, které se dají ke kurzu dokoupit.
Samotná náplň jazykového kurzu se soustředí kromě gramatiky také na poslech a psaní. Největší část ale tvoří konverzace. Kromě tradičních diskuzních témat Vás čekají také exkurze do maltské historie, kultury i kuchyně. Vyučující jsou místní, nebo učitelé z Británie, kteří se na ostrově usadili již před mnoha lety. Mohou Vám tedy nabídnout maximum jak z anglického jazyka, tak z maltské kultury.


Studenti jsou ve škole Maltalingua aktivně zapojováni do výuky.

 

Jsou kurzy vhodné pro podnikatele?


Rozhodně. Škola má v nabídce také kurzy obchodní angličtiny. Opět si zde můžete vybrat mezi variantou volnější - tedy 20 lekcí týdně, a variantou intenzivní - 30 lekcí za týden. Tyto kurzy jsou přístupné zájemcům od 18 let a předpokládají středně pokročilou vstupní úroveň jazyka.

Připravuje škola na jazykové zkoušky?


Ano. Můžete si zvolit přípravný kurz na mezinárodně uznávanou zkoušku IELTS. Výuka v tomto kurzu je intenzivní. Čeká Vás 30 lekcí týdně. Kurz ale není určen pro krátkodobé pobyty. Aby Vám byl tento kurz prospěšný, musíte jej navštěvovat alespoň čtyři týdny.

Mohu vyrazit na pobyt s rodinou?


Pokud Vás už nudí ležet každou dovolenou na pláži, můžete zkusit jazykový pobyt na Maltě s celou rodinou. Maltalingua nabízí jazykové programy pro děti od 8 do 12 let a pro mládež od 13 do 17 let. Vaše děti budou studovat jazyk hravou formou spolu se svými vrstevníky ve druhé budově školy, která je vzdálená 5 minut chůze od školy pro dospělé. Vy se můžete zatím věnovat studiu jazyka dle svých možností. Zároveň Vám zůstane dost času užít si rodinnou dovolenou u moře.


Pro děti a mládež jsou připravené aktivizační programy.

 

Kde budu bydlet?


Můžete si vybrat. Buď vyzkoušíte život mezi místními, tedy necháte se ubytovat v hostitelské rodině, nebo spolu s dalšími studenty můžete sdílet školní apartmán. V obou případech to na výuku nebudete mít daleko - hostitelské rodiny i apartmány jsou v okolí školy. Pokud máte rádi své pohodlí, může Vám škola zajistit také ubytování v hotelu za zvýhodněnou cenu.

S kým budu bydlet?


Pokud zvolíte apartmán, můžete si vybrat, jestli chcete mít samostatný nebo sdílený pokoj. Ceny se v této položce liší. Pokud preferujete soukromí, počítejte, že si za soukromý pokoj připlatíte cca 10 € za noc. Pokud je Vaším kritériem naopak rozpočet, můžete zvolit pokoj dvoulůžkový a škola Vám přidělí spolubydlící. Kvůli tréningu jazyka však počítejte s tím, že Váš spolubydlící bude z jiného státu. Zahraniční spolubydlící Vás donutí používat angličtinu i mimo školu a konverzace s novým kamarádem je tou nejlepší jazykovou praxí. Výjimku z tohoto pravidla tvoří páry, které jedou na jazykový pobyt společně. Apartmány mají zpravidla 3 až 4 ložnice, sdílené sociální zařízení a kuchyňku, kde si studenti sami vaří.

Pokud se chcete více dozvědět o životě na Maltě a zvolíte ubytování v hostitelské rodině, máte v ceně snídani a večeři. V hostitelských rodinách jsou standardní spíše jednolůžkové pokoje, ale i dvoulůžkový pokoj je možný. Kvůli zajištění stravy je ubytování v hostitelských rodinách standardně o 10 € vyšší než ubytování v apartmánech.


I takto může vypadat společné zázemí apartmánu.

 

Jak to mají s ubytováním rodiny?


Rodiny mohou, stejně jako ostatní studenti, zvolit hostitelskou rodinu. Pokud si však chcete užít vlastního soukromí, škola Vám může zprostředkovat ubytování ve vybraných tří až pěti hvězdičkových hotelech za zvýhodněné ceny. K dispozici jsou pro rodiny také soukromé apartmány. Děti a náctiletí mají svůj program, pro ty je možné zajistit ubytování v rezidenci hotelu Bella Vista ve městečku Buggiba nebo v hostitelské rodině.

Jak dlouho na Maltě zůstat?


Tuto otázku si většina z nás klade spíše z ekonomického hlediska. Kdyby tomu tak nebylo, zůstali bychom v maltském slunném ráji klidně celé léto. U Maltalingua však platí pravidlo, že čím déle na kurzu jste, tím méně za každý týden kurzu angličtiny zaplatíte. Zatímco standardní třítýdenní kurz angličtiny vyjde týdně na 230 €, za kurz na deset týdnů už týdně zaplatíte pouze na 190 €.

Vyplatí se vyrazit mimo letní sezonu?


Pokud Vás ekonomické hledisko pobytu skutečně trápí, zvažte, že vyrazíte mimo hlavní sezonu. Mezi 17. zářím a 15. červnem (mimo vánoční svátky) vycházejí kurzy o 20% levněji než v hlavní sezoně. Přitom na Maltě se většinou dá koupat od dubna až do listopadu a i v zimních měsících teploty málokdy spadnou pod 10 stupňů.

Ani o mimoškolní aktivity není mimo sezonu nouze. Můžete vyrazit například na projížďku na koních nebo na degustaci místních vín. Pokud vyrazíte na pobyt v únoru, čeká Vás velkolepý karneval na sousedním ostrově Gozo.


Všichni společně - ve škole Maltalingua se ze studentů a učitelů stává jeden tým.

 

Jak se na Maltu dostanu?


Letenka je jedna z mála věcí, které Vám škola nezařídí. Na webu školy ale naleznete vyhledávač letů, který Vám rychle zprostředkuje data i ceny aktuálních letů. Od dubna do října se dá na Maltu doletět přímo z Prahy. Mimo sezonu ale budete muset počítat s jedním přestupem, nebo vyrazit od některého z našich sousedů. Přímo se dá letět například z Mnichova, Vídně nebo Norimberku.

Jazykové kurzy začínají vždy v pondělí a končí v pátek. Škola tedy studentům doporučuje zajistit si letenky na víkend, protože ubytovat se v hostitelských rodinách nebo školních apartmánech je možné pouze od soboty nebo neděle.

Co dalšího kromě kurzu a ubytování ještě zaplatím?


Škola nemá žádné skryté poplatky za registraci nebo rezervaci. Na Maltě se ale platí tzv. Eco daň, která platí pro všechny ubytované hosty starší 18 let. Daň činí 0,50 € za noc a maximálně 5 € za pobyt. V případě delšího pobytu se tedy nemusíte bát, že by se daň nasčítala do závratných částek.

Při pobytu v hostitelské rodině, nebo apartmánech školy, je ještě nutné zarezervovat si transfer z letiště na ubytování který stojí 25 € na osobu. Pokud si rezervujete i transfer zpět na letiště, zaplatíte dohromady 40 €. Druhá cesta ale není pro studenty povinná, transfer zpět na letiště si můžete zařídit sami, podobně, jako studenti, kteří zvolili ubytování v hotelu. Děti a náctiletí mají dopravu z letiště a na letiště již zahrnutou v ceně pobytu a nemusí tedy nic dokupovat. Pokud cestujete ve dvojici nebo skupině, můžete využít na transfer množstevní slevu.

Jak školu hodnotí její studenti a další instituce?


Stále si nejste jistí, jestli je škola Maltalingua určena právě pro Vás? Možná Vás přesvědčí prestižní certifikát EAQUALS, který škola obdržela za excelentně odvedenou práci v oblasti výuky anglického jazyka. Škola dosáhla 8 z 12 bodů dokonalosti a řadí se k nejlepším na Maltě.
Pokud dáte spíše na osobní zkušenosti, zkuste se podívat na reference studentů, kteří školou prošli. Škola je také aktivní na facebooku. Zkuste tamní dění pár týdnů sledovat a zjistíte, jestli je pro Vás ta pravá.

Další informace o škole a studiu:


www.maltalingua.cz
Emailový kontakt pro Česko:j.stockertova@maltalingua.com
Maltalingua School of English -  2
Birkirkara Hill St. Julians
STJ 1141, Malta


Sdílet tento článek

Byl pro Vás článek užitečný?

  

Diskuze k článku

Chcete sledovat diskuzi ke článku e-mailem?
K článku zatím nejsou žádné komentáře. Chcete-li vložit komentář, klikněte na tlačítko Nový komentář.
 
Hledání v článcích

Hledejte například: Austrálie, studium v Anglii, Au-pair, práce v Německu, (jméno agentury), Erasmus, brigáda...oblibene

RSS Odebírat novinky přes RSS/XML

Nazkušenou.cz on Facebook