Chci si nechat zařídit studium v zahraničí

Seznam našich spolehlivých agentur a škol zajišťujících studium v zahraničí Anglie, Austrálie, Irsko, USA Německo, Velká Británie, EU, Kanada
více informací»

Chci přímo kontaktovat zahraniční jazykové školy

Seznam spolehlivých zahraničních jazykových škol. Angličtina, němčina, francouzština, ruština, španělština…
více informací»

Chci si nechat zařídit práci v zahraničí

Seznam našich spolehlivých agentur zajišťujících práci v zahraničí - krátké pracovní pobyty i zaměstnání, au-pair, letní tábory, práce na farmách…
více informací»

Střední škola v cizině: dveře ke studiu v zahraničí jsou otevřené dokořán

Zvládnu pobyt v zahraničí? Je studium na střední škole pro mě? Domluvím se v cizí zemi?

Každý, kdo kdy v životě stál před nějakým velkým rozhodnutím, zná dobře tyto pocity. Nejistotu, neustálé polemizování a přemýšlení nad klady a zápory myšlenky, která ti roste v hlavě. Na druhé straně cítíš obrovské vzrušení z neznámého i vůni dálek. Myšlenky ti nedají spát a dál tě svádí, abys v nich pokračoval a šel za svým snem.

Jakou střední školu zvolit? Který obor je pro mě ten pravý?

Výběr středních škol je sice v Čechách velký, ale proč se upínat pouze na studium v naší republice? Zahraničí je ti otevřeno dokořán také díky agentuře Kukubara, která se zabývá zprostředkováním studia na středních školách v zahraničí. A kombinace možností je nekonečná.

Přečti si, co studiem na střední škole v cizině získáš, co všechno studium obnáší a jak se na střední v zahraničí dostaneš.

Výhody studia v zahraničí


Změna je život. Rutina může být mávnutím proutku nahrazena vzrušením a neopakovatelnými zážitky. Studiem na střední škole v cizině získáš cenné zkušenosti, které ti otevřou obzory a mohou ti pomoci k nalezení místa v dnešním moderním, místy chaotickém, světě. Ne nadarmo se totiž mladí lidé vysílali do světa „na zkušenou“.

Jednou z nejcennějších dovedností, kterou na své cestě získáš, bude, mimo jiné, perfektní znalost cizího jazyka. Ten budeš mít možnost procvičovat přímo v reálném životě v zemích, kde se jím mluví.

V cizině se také osamostatníš a naučíš se spoléhat se při řešení každodenních problémů pouze na sebe. Samozřejmě ti vždy pomůže tvoje hostitelská rodina, místní koordinátoři nebo Kukabara. Ale prvotní aktivita a otevření problému bude na tobě.

Je jasné, že studium v zahraničí se bude později skvostně vyjímat ve tvém životopise. Výborná znalost jazyka, samostatnost a zkušenosti ze zahraničí budou jistě v budoucnu hrát velkou roli pro řadu tvých potenciálních zaměstnavatelů.

USA a Anglie jsou stále nejoblíbenější

Mladí lidé si studium na střední v zahraničí dokáží velmi živě představit. A to nejen díky americkým seriálům. Studium na střední škole v USA je totiž pojem. Legendární žluté školní autobusy, nepřeberné množství mimoškolních akcí, studentské kluby. To prostě chceš zažít.

Americké školy kladou důraz na volitelné předměty, rozvoj kritického myšlení, obhájení názoru a prezentaci prací před kolektivem třídy. Důležitý je také sport, který je na státních i soukromých školách všudypřítomný.

Střední školy v Anglii jsou postaveny na dochvilnosti a tvrdém řádu. Stejně jako americké školy podporují ty anglické volitelnost předmětů. Ve vybraných oblastech však půjdeš do hloubky.

Umístění ti může Kukabara zařídit po celé Anglii ve státních i soukromých školách. Setkáš se tam nejen s místními studenty, ale také se zahraničními. Těch je však menšina (cca 6 %). Zažiješ tak reálné prostředí studia na pravé britské střední!

Ideální hostitelská rodina

Během studia na střední v zahraničí budeš bydlet v hostitelské rodině. Ta ti poskytne ideální podmínky pro život v dané zemi a městě.

Stejně jako ty, je i hostitelská rodina podrobena výběrovému procesu. Cílem je, aby ti byla vybrána co nejvhodnější rodina, ve které se budeš cítit příjemně a se kterou budete mít mnoho společného. Po dobu studia se totiž stáváš členem své hostitelské rodiny, která tě bude dočasně brát jako svou dceru / syna.

Rozhodnuti? Co udělat?


Členové týmu Kukabara Agency se zprostředkováním studia na střední škole v zahraničí zabývají dlouhá léta. Rukama jim prošly tisíce studentů, s nimiž řešili různorodé situace.

Domluv si s nimi osobní schůzku, na které se dozvíš všechny podrobnosti a důležité informace. S agenturou si ujasníš své preference a studijní cíle. Kukabara ti pak nabídne nejvhodnější program.

Bude-li se ti líbit, stane se Kukabara tvým průvodcem na cestě za studiem v zahraničí. Pomůže ti s přihláškou na školu, s ubytováním, se zařízením letenky, víz i pojištění. Po vybavení všech formalit ti Kukabara předá užitečné informace na cestu. A hlavně s tebou zůstává v kontaktu po celou dobu studia.

Jak tedy začít? Navštiv web Kukabara Agency a domluv si s nimi schůzku.


Sdílet tento článek

Byl pro Vás článek užitečný?

  

Diskuze k článku

Chcete sledovat diskuzi ke článku e-mailem?
K článku zatím nejsou žádné komentáře. Chcete-li vložit komentář, klikněte na tlačítko Nový komentář.
 
Hledání v článcích

Hledejte například: Austrálie, studium v Anglii, Au-pair, práce v Německu, (jméno agentury), Erasmus, brigáda...oblibene

RSS Odebírat novinky přes RSS/XML

Nazkušenou.cz on Facebook