Chci si nechat zařídit studium v zahraničí

Seznam našich spolehlivých agentur a škol zajišťujících studium v zahraničí Anglie, Austrálie, Irsko, USA Německo, Velká Británie, EU, Kanada
více informací»

Chci přímo kontaktovat zahraniční jazykové školy

Seznam spolehlivých zahraničních jazykových škol. Angličtina, němčina, francouzština, ruština, španělština…
více informací»

Chci si nechat zařídit práci v zahraničí

Seznam našich spolehlivých agentur zajišťujících práci v zahraničí - krátké pracovní pobyty i zaměstnání, au-pair, letní tábory, práce na farmách…
více informací»

Sdružení INEX-SDA

Dobrovolnické práce zprostředkovává i sdružení INEX-SDA, které nabízí krátkodobé i dlouhodobé pobyty v zahraničí.

Workcampy

Krátkodobé pobyty - tzv. workcampy - trvají nejčastěji 2 až 3 týdny a dobrovolníci pracují na určitém projektu za jídlo a ubytování. Přijímací organizace někdy také zajišťuje dobrovolníkům program na volný čas – například výlety po okolí, exkurze apod.

Dobrovolníci si sami hradí dopravu, kapesné, zdravotní připojištění a případné poplatky za víza, mimo to platí sdružení INEX-SDA účastnický poplatek (2200 Kč k 1.12.2011) a u některých projektů i poplatek přijímací organizaci. Pracuje se obvykle 6 hodin denně, 5 dní v týdnu. Náplň práce se odvíjí od zaměření workcampu - může jít například o práce v sociální oblasti, životní prostředí, zemědělství, rekonstrukce objektů apod.

Dlouhodobé dobrovolnické pobyty

Dlouhodobé projekty trvají 1 měsíc až 2 roky. Dobrovolníci si hradí cestovní náklady, u některých projektů i kapesné, poplatek sdružení (2200 Kč u projektů v délce do 3 měsíců a 3000 Kč u delších projektů - platí k 1.12.2011) a v některých případech i poplatek přijímací organizaci. U pobytů delších než tři měsíce sdružení zpětně hradí část cestovních nákladů, pojištění, vízum a případné očkování a přípravu dobrovolníka na cestu.

Program GLEN

Mimo workcampů a dlouhodobých dobrovolnických pobytů zprostředkovává sdružení INES-SDA i účast v programu GLEN, v rámci něhož je možno zúčastnit se dobrovolnického projektu v rozvojových zemích Afriky a Asie.

Zkušenosti s prací dobrovolníka si můžete přečíst v článku Evropská dobrovolná služba – Dobrovolný sociální rok v Německu.

Více informací o sdružení a jeho programech můžete nalézt na internetových stránkách INEX-SDA


Sdílet tento článek

Byl pro Vás článek užitečný?

  

Diskuze k článku

Chcete sledovat diskuzi ke článku e-mailem?
K článku zatím nejsou žádné komentáře. Chcete-li vložit komentář, klikněte na tlačítko Nový komentář.
 
Hledání v článcích

Hledejte například: Austrálie, studium v Anglii, Au-pair, práce v Německu, (jméno agentury), Erasmus, brigáda...oblibene

RSS Odebírat novinky přes RSS/XML

Hlavní článek:

Dobrovolnictví

Nazkušenou.cz on Facebook