Chci si nechat zařídit studium v zahraničí

Seznam našich spolehlivých agentur a škol zajišťujících studium v zahraničí Anglie, Austrálie, Irsko, USA Německo, Velká Británie, EU, Kanada
více informací»

Chci přímo kontaktovat zahraniční jazykové školy

Seznam spolehlivých zahraničních jazykových škol. Angličtina, němčina, francouzština, ruština, španělština…
více informací»

Chci si nechat zařídit práci v zahraničí

Seznam našich spolehlivých agentur zajišťujících práci v zahraničí - krátké pracovní pobyty i zaměstnání, au-pair, letní tábory, práce na farmách…
více informací»

Při výběru jazykové školy se ptejte na její reference

Výběr jazykové školy obvykle určuje její poloha a nabídka kurzů. Pokud ale máte to štěstí, že si můžete z jazykovek v okolí vybírat, dbejte na zkušenosti studentů. Nejlepší je zeptat se přímo studentů, kteří do příslušné jazykovky chodili, nebo navštívit specializované jazykové portály.

Kde získat reference jazykových škol


Zkušenosti většího množství studentů s danou jazykovou školou získáte na tradičním zavedeném jazykovém portálu Jazykovky.cz, jehož velmi navštěvovanou rubrikou jsou on-line recenze jazykových škol a také seznam nejlépe hodnocených lektorů z konkrétních škol a jejich právě otevíraných kurzů. Důraz je zde kladen na slovní hodnocení školy, lektora a na počet hodnocení. Hodnocení jsou obsažná a zvlášť jsou hodnoceni lektoři školy. Obrázek o přístupu školy ke studentům si člověk udělá z reakcí školy na její hodnocení. Nově si nyní můžete porovnat, jaké ohlasy jsou na jednotlivé jazykové školy a lektory ve vašem městě a s výběrem tak začít právě podle toho, která jazykovka nebo lektor jsou ve vašem městě nejlépe hodnoceni. Vyfiltrujte si vaše město a srovnejte si, kde a proč se studentům v poslední době výuka nejvíce líbila. Několik větších měst jsme zde vybrali za Vás:

Na reference jazykových škol je zaměřen také nový projekt brněnských nadšenců Fairlist.cz. Hodnocení soukromých učitelů, nikoliv jazykových škol, nabízí známý portál nezávislých profesionálů Na volné noze.cz. Pokud nehledáte jazykovou školu, ale lektora na individuální kurz, je to dobrá volba. Také největší český katalog firem Seznam.cz zavedl hodnocení registrovaných firem, stejně tak i Google; zatím je ale počet hodnocení jednotlivých škol tak nízký, že nemá vypovídající hodnotu a nemá smysl se jím řídit. Dalším zdrojem referencí od studentů jsou webové stránky školy. Zde už nejde o nezávislý zdroj informací, nicméně školy si zpravidla nedovolí si hodnocení vymyslet. Kvalita zpracování referencí se však velmi různí. Spíše je třeba hledět na aktuálnost referencí, protože škola je živý organismus a v čase se mění. Řada škol má také vlastní facebookový profil, kde existuje možnost hodnocení. Informační přínos Facebooku je ale velmi malý. Hvězdičky jsou přidělovány buď všechny nebo jedna a slovní komentář se omezuje na několikaslovné výkřiky a i u opravdu velkých škol s 1000 studentů ročně se počet hodnocení omezuje na několik kusů nevalné hodnoty. Facebook je zkrátka volnočasové zábavní médium a jeho návštěvníky nelze znásilňovat k serióznímu hodnocení. Čest výjimkám.

Jedna reference nestačí


153974589Studium jazyků stojí hodně peněz a času a jít na slepo se nemusí vyplatit. A je to i zbytečné, pokud si můžete reference jazykové školy snadno získat. Pokud se ptáte svých známých, mějte na paměti, že jedna reference nestačí. Lektor, který sedl kamarádovi, nemusí sednout právě vám a učit vás pravděpodobně bude někdo jiný. To se týká i zázemí školy. Každý jsme jiný; co vyhovuje vám, nemusí vyhovovat mně a naopak. Snažte se vybrat jazykové školy s hodně referencemi. To je jistota. I průměrná škola několik dobrých hodnocení sežene, větší množství už ale těžko. Když o některé škole reference nezískáte ani na jejích stránkách, jděte o dům dál. Berte ale ohled na velikost školy. Malá jazykovka nemůže mít stovky referencí, protože tolik studentů zkrátka nemá.

Hodnocení školy je vždy subjektivní


158910747Je třeba si uvědomit, že jazyková škola se nemůže zavděčit všem a kvalita hodnocení se různí a je subjektivní. Jazykovky hodnotí ze svého úhlu pohledu jak nadšené teenagerky omdlévající při pohledu na lektora-sympaťáka, tak nevrlí bručouni, kterým se nezavděčí nikdo a na všem si něco najdou. Proto berte jednotlivá hodnocení s nadhledem a spíše si skládejte obrázek ze střípků mnoha hodnocení. Trochu jiná situace je u firemních jazykových kurzů, kde už kurzy školy hodnotí lidé zkušení, kteří mohou často porovnat přístup více škol a více lektorů. Tam už si uděláte obrázek i z menšího počtu hodnocení. Pokud si budete ověřovat doporučení vybrané jazykové školy, věnujte pozornost tomu, jak škola svým studentům na zapsané hodnocení odpovídá. Vypovídá to hodně o stylu její komunikace se studenty a zájmu o jejich názor.

Rozlišujte mezi kvalitou lektora a kvalitou školy


162387691 Při pročítání referencí věnujte pozornost tomu, zda student školy popisuje kvalitu zázemí školy a přístup jejich zaměstnanců nebo zda se soustřeďuje na výuku lektora. Samozřejmě platí, že vrána k vráně sedá a dobré školy mají i dobré lektory a pečují si o ně. Může se nicméně stát, že dobrý lektor zachraňuje pověst školy a nebo skvělá škola ne úplně odhadla svého nového lektora. Možná je nejlepší začít s výběrem kurzu podle hodnocení lektora, i když řada škol své lektory ještě nezveřejňuje.  

Zeptali jsme se jazykových škol

 1. Jakým způsobem poskytujete budoucím studentům vaše reference?
 2. Jak odměňujete studenty, kteří vás doporučí svým známým?
 3. Kolik procent studentů pokračuje ve studiu na vaší škole v dalším běhu kurzu?

1. Jak školy poskytují reference studentům?


Přestože školy z 83% uvádějí, že mají na svých stránkách reference studentů, kvalita prezentace těchto referencí je velmi nízká. Nejčastější chybou je umístění referencí na neviditelné místo webu, neodkazování na reference z kurzů, reference bez uvedení jména, data pořízení a zpravidla také jejich malý (až symbolický) počet. Reference jsou často prezentovány způsobem "aby tam něco bylo" - třeba jen jako seznam firem. Na obranu škol je třeba říci, že pravidelné, dlouhodobé a smysluplné pořizování referencí, jejich elektronické zpracovávání a efektivní publikování na webu je poměrně náročnou činností, na kterou řada škol z nedostatku času a technologií rezignuje. V lepším případě škola využije služeb portálů třetích stran (Jazykovky.cz, Fairlist), které získání, zpracování a publikování referencí zajistí. Rezignace na efektivní publikování referencí je paradox, protože 100% škol uvádí, že z referencí, tedy na doporučení, mají největší počet studentů. Školy tedy ve velké míře nevyužívají potenciálu referencí a neumějí nabídnout reference tam, kde student vybírá svůj kurz. Dobré zkušenosti studentů se školou tak zůstávají v rovině ústního podání a nedostanou se dále, než do jejich bezprostředního okolí. Existují ale i školy, které mají na svých stránkách reference velmi dobře zpracované, rozdělené podle druhů kurzů, ve velkém množství, s uvedením jmen lidí. Tyto školy zpravidla umí propagovat reference velmi dobře a využívají k tomu i portály třetích stran. Tlak na reference je vidět více ve větších městech, kde je konkurence větší a vztahy anonymnější. V menších městech školy často prohlašují, že reference nepotřebují. Lze spekulovat, že toto platí v městečkách, kde je jedna jazykovka. Kde jsou dvě a více, tak autentické reference s uvedením jména spokojeného studenta rozhodují ještě více než ve velkém městě. Pokud zájemce o studium na webu školy nebo oborového portálu najde reference svých známých, má škola studenta jistého.  Reference jsou tím peříčkem na vahách, které volbu rozhodne, pokud je cena za studium srovnatelná.

Graf - prezentace_referenci

Co nás nemile překvapilo:
 1. Řada škol, co v dotazníku uvedla zveřejňování referencí na Facebooku, tam neměla žádné nebo jednu až dvě (nebo jsme je nenašli).
 2. Řada škol, co uváděla dostupnost referencí na svém webu, tam také žádné reference neměla (nebo jsme je nenašli).
 3. Řada škol nepochopila otázku "jak poskytují studentům reference", a odpovídala na otázku "jak informují studenty o své nabídce".

2. Jak školy odměňují studenty za doporučení


Školy často nenechávají doporučování náhodě a doporučování své školy odměňují. V 57% oslovených  jazykových škol studenty za doporučení odměňují. Ve 13% oslovených škol to bývá sleva na kurzovném pro jednoho či oba studenty, v některých případech studenti dostávají hodiny zdarma. 10% škol je překvapivě striktně proti odměňování studentů za jejich doporučování. Některé šetří, jiné to označují za nečestné a jsou toho názoru, že hodnocení má být nezištné. Raději se tedy kamaráda optejte, zda za doporučení něco dostane nebo ne. Ať víte, na čem jste. Dle očekávání v Praze a v Brně odměňuje studenty daleko větší množství škol než v menších městech. Kde je menší konkurence, mohou si školy dovolit větší moralizování. Větší školy také odměňují více než menší. Řada škol používá slevu obchodně. Nedává slevu na aktuálně zakoupený kurz, ale na kurzy navazující nebo jiné (například individuální kurzy) z nabídky školy. Jiné školy (zvláště v Praze) počítají se světem protřelými studenty, kteří nehrají na nezištná doporučení. Studenti dostávají slevu na aktuálně zakoupený kurz nebo hotovost rovnou na dřevo. Studenti mohou ušetřit 5%-30% z ceny kurzu.

Graf - odmeny-studentům

V odměňování studentů za přivedení nového studenta jsou některé školy velmi kreativní. Nespokojí se s učebnicí, lekcemi navíc nebo slevou na kurz. Studenti dostávají pexesa, sladkosti, CD, omalovánky nebo školní deštník.

3. Pokračování studentů ve studiu


Šířit doporučení všemi formami mezi studenty se jazykovým školám rozhodně vyplatí. Podle vyjádření ředitelů jazykovek pokračuje ve studiu nejčastěji 60%-70% studentů skupinových kurzů pro veřejnost  Ještě vyšší procento studentů pokračuje ve firemních, odborných a individuálních kurzech.  Kdo studenta získá do školy, má ho často na několik dalších běhů kurzu. Pokračování studentů je věcí běžnou a často bývá chybně uváděno jako měřítko kvality školy. Některé školy správně upozorňují, že studenti častěji odcházejí z jiných důvodů než z nespokojenosti se školou. Nicméně pokud škola uvádí procento pokračujících studentů nad 90% nebo pod 50%, je to důvod k zamyšlení.

Co nám odpověděly konkrétní jazykové školy


Jazyková škola Channel Crossings, Praha (školu navštíví 4300 studentů ročně)
 1. Studenti si mohou reference přečíst na našem webu, zároveň je poměrně rozsáhlá databáze zveřejněna na portále fairlist.cz a nyní jsme začali reference zveřejňovat i na Jazykovky.cz. Pokud klient vyžaduje reference na konkrétního lektora nebo třeba i učebnici, jsme schopni poskytnout seznam kontaktů na míru tomuto požadavku.
 2. Za doporučení nového studenta poskytujeme tomu, kdo jej doporučil, finanční odměnu.
 3. Počet pokračujících studentů je různý podle toho, o kterou pobočku se jedná, a také zda je to pokračování mezi podzimním a jarním semestrem, anebo naopak mezi jarním a podzimním. Tím, že je v druhém případě mezi kurzy větší časová prodleva z důvodu letních prázdnin, je procento pokračujících studentů o něco nižší. V průměru v pobočce na okraji Prahy pokračuje 90 % studentů, v centru je to kolem 70 %. Často se u "odpadlíků" nejedná o úplné ukončení studia, ale o přechod např. na individuální výuku na míru.

Eva Havránková, marketing manager

Perfect World, Plzeň (školu navštíví cca 150 studentů a klientů ročně)
 1. Reference o naší jazykové škole a pokroku, který u nás studenti udělají, prezentujeme především na našich webových stránkách, a to v co nejvíce věrohodné podobě, v jaké je to jen možné- skenujeme příběhy, které studenti na konec svých kurzů či lekcí vlastnoručně píší. Tyto prezentujeme i na naší facebookové stránce.
 2. Studentů, kteří nás doporučí dále, je většina, a my je odměňujeme zpravidla individuálně. Pokud nás někdo doporučí více než 3x, získá několikero velmi lákavých výhod.
 3. Cca 90% - u nás je to většinou tak, že když k nám student nastupuje, neuvědomuje si, jak přesně a opravdově mu kurz pomůže a dodá sílu a motivaci pokračovat, a tak většina studentů, kteří zprvu ani pokračovat nechtěli, pokračují.

Dominika Pašková, jednatelka

BOHEMIA INSTITUT, Praha (školu navštíví cca 1000 studentů a klientů ročně)
 1. web, profesní portály a články věnované vzdělávání, letáky, tisk - tematické přílohy,...
 2. sleva pro oba, dle sezonních akcí i dárek, poděkování, možnost čerpání věrnostní slevy, kterou má doporučující (náš věrný student) i doporučeným studentem
 3. cca 40% studentů pravidelně meziročně pokračuje, cca 55% studentů přichází na přímou či nepřímou referenci

Eva Mocová, ředitelka

Mezinárodní jazykový institut, Most (školu navštíví 500-600 studentů ročně)

 1. web, plakáty, tisk, word of mouth,...reference klientů
 2. neposkytujeme odměny
 3. angličtina - většina studentů - cca 85% - chodí 2 - 4 roky (od úrovně A0 po získání certifikátu na úrovni B1 nebo B2); ostatní jazyky obvykle 1 - 2 roky

Marcela Hergesselová, ředitelka

Jazyková škola Domluvte se, Praha (školu navštíví 300 studentů ročně)

 1. web jazykové školy, Google Adwords, Seznam Sklik, PR články na rozličných portálech, jazykovky.cz, Google Adform
 2. Sleva ve výši 300Kč z ceny objednaného kurzu.
 3. 98%

Mgr. Kristýna Janstová, ředitelka jazykové školy

Jazyková škola Elvis, Praha 4 Nusle (školu navštíví 1500-2000 studentů ročně)
 1. Reference máme na našich webových stránkách a na facebooku. Velké procento našich nových studentů již ale s referencemi přichází, protože jim Jazykovou školu Elvis doporučili naši bývalí či současní studenti. Týká se to jak kurzů pro veřejnost, tak pomaturitního studia. Rovněž nezanedbatelné procento našich firemních klientů k nám přišlo na osobní doporučení. Obecně k nám chodí na osobní doporučení okolo 40-60% nových studentů.
 2. Namísto odměn ve formě slev se snažíme udržet velice příznivé ceny kurzů pro všechny studenty (ca 85-90 Kč/hod.). Slevy za doporučení nabízíme jen příležitostně, v rámci jednorázových akcí. O to jsme radši, že k nám přesto na doporučení studenti přicházejí. Je to forma přirozené zpětné vazby, že u nás byli lidé opravdu spokojeni.
 3. Alespoň dva návazné kurzy absolvuje u nás průměrně 80% studentů. Intenzivní kurzy angličtiny navštěvují především maminky na mateřské dovolené, podnikatelé, cizinci a lidé, kteří hledají zaměstnání a potřebují se v angličtině rychle zdokonalit. Ti absolvují v průměru dva až čtyři návazné kurzy, podle svých časových možností. Někteří pak přejdou studovat do méně intenzivních večerních kurzů. Minimálně dva návazné kurzy absolvuje 85% studentů. U večerních kurzů AJ a ŠJ studenti většinou absolvují všechny kurzy, které pokryjí školní rok. Protože nabízíme tři intenzity výuky, znamená to, že studenti absolvují během roku dva až šest návazných večerních kurzů pro veřejnost. Minimálně dva návazné kurzy absolvuje 90% studentů. Přípravné kurzy ke cambridgeským zkouškám z angličtiny (FCE, CAE, CPE) jsou u nás roční. Protože je příprava na zkoušky náročná, speciálně pro dospělé studenty, kteří mají práci a rodinu, přibližně 75% dospělých studentů si tuto přípravu naplánuje na dva roky, tedy absolvují dva návazné kurzy.

Michaela Miller, ředitelka jazykové školy

Glossa - škola jazyků, Praha (školu navštíví 1200 studentů ročně)

 1. Informace o naší škole i hodnocení studentů najdou zájemci na našem webu, na facebookovém profilu, v referencích na Seznamu a na Google Maps.
 2. Bonus za doporučení nenabízíme, o to raději odměníme naše věrné studenty slevou v navazujícím kurzu.
 3. Studentů, kteří se rozhodnou s námi pokračovat, jsou více než tři čtvrtiny.

Tereza Jandová, provozní ředitelka

Bohužel se více odpovědí (často vtipných i inspirativních) do článku nevešlo, můžete si je v úplné podobě prohlédnout zde: Úplný seznam odpovědí jazykových škol.

Jak tedy studenti hodnotí výuku a atmosféru v jednotlivých školách?


Tabulka byla zpracována ve spolupráci s Jazykovky.cz.

Název jazykové školyMěstoZkušenosti studentů
Kraj Hl. m. Praha
Glossa – škola jazykůPraha 1, Josefovreference
London Institute PrahaPraha 1, Nové Městoreference
MAVO jazyková školaPraha 1, Nové Městoreference
LITE anglická školaPraha 1, Nové Městoreference
Jazyková škola StoriesPraha 1, Nové Městoreference
EF Education FirstPraha 1, Nové Městoreference
LINGUA SANDYPraha 1, Nové Městoreference
STUDYLINEPraha 1, Staré Městoreference
Wall Street EnglishPraha 1, Staré Městoreference
BIEBPraha 1, Staré Městoreference
Jazyková škola Domluvte sePraha 2, Nové Městoreference
INSELSBERG & WINTONPraha 2, Nové Městoreference
Instituto CervantesPraha 2, Nové Městoreference
Belisha BeaconPraha 2, Vinohradyreference
Semantus LanguagesPraha 2, Vinohradyreference
Jazyková škola BritannikaPraha 2, Vinohradyreference
Lingua VivaPraha 2, Vinohradyreference
PROGRESS Language Institute Praha 2, Vinohradyreference
Glossa – škola jazykůPraha 2, Vyšehradreference
British Academy of languagePraha 3, Vinohradyreference
Glossa – škola jazykůPraha 3, Vinohradyreference
CONFUCIUS jazyková školaPraha 3, Vinohradyreference
Jazykové studio ROLINOPraha 3, Vinohradyreference
Jazyková škola MangguoPraha 3, Vinohradyreference
RNDr. Dana Čiháková – RODETPraha 3, Žižkovreference
Senso unicoPraha 3, Žižkovreference
Deep LanguagesPraha 3, Žižkovreference
ACIC - Studium v AustráliiPraha 3, Žižkovreference
AKCENT International House PraguePraha 4, Michlereference
Jazyková škola ElvisPraha 4, Nuslereference
hamko eventsPraha 4, Nuslereference
PolyglotPraha 4, Nuslereference
Jazyková škola Channel CrossingsPraha 5, Radotínreference
Glossa – škola jazykůPraha 5, Smíchovreference
INSELSBERG & WINTONPraha 5, Smíchovreference
Empire CZPraha 5, Smíchovreference
CinemaLinguaPraha 6, Břevnovreference
English LinkPraha 6, Hradčanyreference
Jazyková škola Channel CrossingsPraha 8, Karlínreference
Kukabara AgencyPraha 8, Karlínreference
PRAGUE INSTITUTEPraha 8, Kobylisyreference
Martina Vyhlídová - JŠ VISTAPraha 8, Libeňreference
Glossa – škola jazykůPraha 8, Nové Městoreference
BOHEMIA INSTITUTPraha 10, Strašnicereference
IguanalanguagesPraha 10, Vršovicereference
North TrainingPraha 10, Vršovicereference
JS FANPraha 11, Hájereference
Glossa – škola jazykůPraha 11, Chodovreference
Radka Malá – GiramondoPraha 12, Modřanyreference
Jihomoravský kraj
Jazyková škola JílekBrnoreference
Jazykové centrum CorrectBrnoreference
Nepustilova jazyková školaBrnoreference
Jazyková škola s právem SJZ PELICANBrnoreference
Anglické studioBrnoreference
HispánicaBrnoreference
MKM - Jazyková školaBrnoreference
Österreich Institut BrnoBrnoreference
ILC International House BrnoBrnoreference
Jazyková škola MundoBrnoreference
Albion – jazyková školaBrnoreference
Jazyková škola HelloBrnoreference
AMIGAS jazyková školaBrnoreference
BIEBBrnoreference
STUDYMIXBrnoreference
Jazykové centrum English4allBrnoreference
LITE anglická školaBrnoreference
NEXT languagesBrnoreference
PolyglotBrnoreference
TUČEK ENGLISHHodonínreference
Orange Academy plusIvančicereference
Orange Academy plusPohořelicereference
Orange Academy plusRosicereference
Orange Academy plusZnojmoreference
Moravskoslezský kraj
Jazyková škola MIRAMAREOstravareference
Ing. Yvona KorbelováOstravareference
PolyglotOstravareference
Mezinárodní jazykové centrumFrýdek-Místekreference
Dream FoundationHavířovreference
Plzeňský kraj
Perfect WorldPlzeňreference
Jazyková škola LvicePlzeňreference
PolyglotPlzeňreference
Centrum jazyků PlzeňPlzeňreference
Středočeský kraj
ENGLISHstayBerounreference
PROGRESS Language InstituteKladnoreference
LEVL languages KolínKolínreference
MLUVŠPANĚLSKYMladá Boleslavreference
Cool StudySedlčanyreference
Liberecký kraj
Jazyková škola StudylineLiberecreference
LITE anglická školaLiberecreference
AmelieLiberecreference
PolyglotLiberecreference
Olomoucký kraj
Vzdělávací centrum transperfectOlomoucreference
ComPassOlomoucreference
LITE anglická školaOlomoucreference
EuvitProstějovreference
Ústecký kraj
CleverDěčínreference
PERFECT imageMostreference
Jihočeský kraj
Gaudeo CBČeské Budějovicereference
CC škola jazykůČeské Budějovicereference
PolyglotČeské Budějovicereference
Pardubický kraj
Jazyková škola Klub Polabiny PardubicePardubicereference
Angličtina - individuální kurzyPardubicereference
Zlínský kraj
Německé jazykové centrumZlínreference
Jazyková škola ONLY4Zlínreference
Karlovarský kraj
Winfield, jazyková školaChebreference
Kraj Vysočina
Orange Academy plusVelká Bítešreference

autor: redakce Jazyky.com

Související články

Výuka jazyků v Ostravě – přehled jazykových škol

Výuka jazyků v Plzni – přehled jazykových škol

Výuka jazyků v Českých Budějovicích – přehled jazykových škol

Výuka jazyků v Liberci – přehled jazykových škol

Výuka jazyků v Olomouci – přehled jazykových škol

Výuka jazyků v Pardubicích – přehled jazykových škol

Výuka jazyků v Hradci Králové – přehled jazykových škol

Výuka jazyků v Ústí nad Labem – přehled jazykových škol

Výuka jazyků ve Zlíně – přehled jazykových škol

Výuka jazyků v Karlových Varech – přehled jazykových škol

Výuka jazyků v Jihlavě – přehled jazykových škol

Výuka jazyků v Brně – přehled jazykových škol


Sdílet tento článek

Byl pro Vás článek užitečný?

  

Diskuze k článku

Chcete sledovat diskuzi ke článku e-mailem?
Autor: annyz (03.03.2016)
Tak určitě ať člověk si chce zaplatit jakýkoliv kurz nebo si chce něco koupit tak je velmi důležité mít o tom reference. Bohužel někdy co člověk to názor, ale určitě to co převažuje bude asi pravdivé a objektivní. Bohužel když jsem si vybírala kurz Němčiny ve Zlíně nebo blízkém okolí, tak moc recenzí na jazykové školy nebo jazykové instituty nebylo. Na AJ, nebo ŠJ je recenzí spousta, ale na NJ skoro nic, zaprvé těch jazykových škol je málo, vyučujících pracujících samostatně nebo přes skype ještě míň. No nakonec jsem něco našla a tak jsem se tam přihlásila, chodím tam druhým rokem a naprostá spokojenost. Cena 250kč za 60 minut, super přístup vyučujících, konverzace, možnost mít lekci i přes skype pokud nevyhovuje dojíždět. Jedná se o Německé jazykové centrum ve Zlíně, tak třeba tato moje recenze někomu pomůže až bude hledat :-)
Re:
Autor: Jazykovky.cz (11.03.2016)
Je důležité nenechat si zkušenost pro sebe, ale napsat ji tam, kde ji uvidí hodně lidí. Stačí 2 minuty na vyplnění formuláře a uděláte škole dobrou službu: www.jazykovky.cz/hod…
Jazykovky
Autor: Petra Poláková (27.09.2016)
Mám zkušenosti s několika jazykovkami a podle mě záleží vždycky na člověku, co hledá, jestli malé skupinky nebo třeba i individuální výuku. Já jsem hledala něco na večer po práci a musím doporučit jazykovku na Kotlářské v Brně, mě přesvědčilo osobní doporučení kolegyně a pak taky, že lze absolvovat nějakou zkoušku, to se vždycky hodí, je to takový cíl a lákadlo to dát. Musíte se prostě při učení cítit dobře a já jsem byla ohledně tohoto víc jak spokojená.
Re: Jazykovky
Autor: Veronika Paty (18.11.2016)
Sdílím Váš názor paní Poláková :) Také jsem dlouho hledala správnou jazykovky. Naštěstí nabízejí mnoho z nich první lekci zdarma, tak jsem se mohla podívat na první hodinu jak probíhá vyučování. Mnohé si byly velmi podobné. Nakonec jsem si rovněž zvolila jazykovky na Kotlářské v Brně. Vyhovovala mi metoda učení a rovněž to, že to mám naproti škole :) Takže když mi skočila v úterý poslední přednáška, tak jsem proběhla přes silnici a strávila jsem další hodinu a půl osobního vzdělávání v angličtině :)
Autor: Patrik (03.05.2017)
Chodil tu někdo do jazykové školy v Ostravě? díky za tipy
 
Hledání v článcích

Hledejte například: Austrálie, studium v Anglii, Au-pair, práce v Německu, (jméno agentury), Erasmus, brigáda...oblibene

RSS Odebírat novinky přes RSS/XML

Nazkušenou.cz on Facebook