Chci si nechat zařídit studium v zahraničí

Seznam našich spolehlivých agentur a škol zajišťujících studium v zahraničí Anglie, Austrálie, Irsko, USA Německo, Velká Británie, EU, Kanada
více informací»

Chci přímo kontaktovat zahraniční jazykové školy

Seznam spolehlivých zahraničních jazykových škol. Angličtina, němčina, francouzština, ruština, španělština…
více informací»

Chci si nechat zařídit práci v zahraničí

Seznam našich spolehlivých agentur zajišťujících práci v zahraničí - krátké pracovní pobyty i zaměstnání, au-pair, letní tábory, práce na farmách…
více informací»

Práce na Aljašce


© Vlastimil Kotyk

Cestování mne bavilo snad hned od narození. A když jsem na nástěnce ve škole uviděl „Best summer of your life“ – možnost práce na J1 vízum v USA, dlouho jsem o plánech na léto neváhal. Když jsem se ještě seznámil s Petrem, který pracoval v létě v rybárně na Aljašce, bylo rychle jasno i o destinaci. Jeho vyprávění o nádherné divoké liduprázdné přírodě mne nadchlo.

Příprava na cestu

Pro získání pracovního povolení – J1 víza, bylo nutné kontaktovat jednu z agentur, které nabízejí program Work Experience (Work and Travel). Petr měl dobrou zkušenost se CCUSA. Dalším plusem této agentury bylo placení programového poplatku až po přijetí do programu. Do programu je člověk přijat, pokud splňuje podmínky programu stanovené vládou USA a po úspěšném absolvování přijímacího pohovoru v angličtině. Takže vlastně člověk nic neriskuje.

J1 vízum umožňuje strávit v USA celkem pět měsíců s tím, že pouze čtyři můžete i pracovat.
Pokud byste chtěli navštívit i Havaj, lze si pořídit i letenku Praha-Anchorage, a zpět Honolulu – Praha. Na Aljašce si pak již jen dokoupíte jednosměrnou letenku Anchorage – Honolulu.

Klikněte, zavolejte, zeptejte se
kvalifikovaná pomoc s hledáním kvalitní práce v zahraničí


© Vlastimil Kotyk

Cesta na Aljašku

Cesta na Aljašku je dlouhá, s několika přestupy. Anchorage - největší město Aljašky, bylo založeno v r. 1914 jako hlavní zázemí pro železnici do Fairbanks a je odrazovým můstkem téměř kamkoliv na Aljašce. Ubytování jsme si zařídili v příjemném Spenard International Hostel.

Petr zde byl již před rokem, a tak bez větších nesnází nacházíme úřad práce, kde se právě koná nábor na práci do rybáren - fish processing. Pokud máte pracovní povolení a jste schopni tvrdě pracovat, což představuje i šestnáct hodin denně a sedm dní v týdnu stát na nohou, tak vám promítnou dokumentární film a položí pár otázek. Poté nám oznámili, že jsme přijmutí. Pracovat budeme v rybárně Pederson Point (PPT) na západním pobřeží Aljašského poloostrova. Vzdušnou čarou je to asi 480 km jihozápadně od Anchorage. Když tuto práci berete, tak nevíte, kdy se vrátíte zpět, protože nikdo neví, kolik bude ryb a společnosti se upisujete na dobu „potřebnou“. Většinou to je kolem 4 týdnů. Pokud se ale rozhodnete dát výpověď, tak si platíte zpáteční cestu sami. Letenka stála necelých US$ 400. Jinak, než letecky se do této oblasti nedostanete.

Před odletem do rybárny Pederson Point (PPT) máme pět dní volna. A tak se vydáváme za ledovci, fjordy a zasněženými horami na nedaleký poloostrov Kenai.


© Vlastimil Kotyk

Práce v PPT

Letěli jsem nejdříve do King Salmon, zde jsme přestoupili do tří letadel. Rozdělili nás podle hmotnosti. Já jsem letěl v Cessna 208 Caravan pro 10 lidí. Byl to hornoplošník a připadal jsem si jako v safari. Škoda, že ten let trval snad jen deset minut :). Přistáli jsme na hliněné dráze, která byla ještě horší než běžná polní cesta...:)
Hned druhý den po příjezdu do rybárny jsme začali pracovat. Celý pracovní proces je zde rozdělen do třech oddělení. Butchreing - zde se ryby zabíjejí a vykuchají. Dalším oddělením je Grading - kde se ryby třídí podle jakosti a váhy a pak se dají na pár hodin zmrazit. Posledním oddělením je Case Up. V tomto oddělní se zmražení lososi jednotlivě balí do plastových sáčků a pak dávají do krabic. Takto jsou pak připraveny na export do Japonska.

Rybáren je na Aljašce hodně a pracovní i platové podmínky se u nich dost liší. Můžete být ubytování po dvou na pokojích, ale také spát ve stanech. Stejně si můžete platit dopravu sami a nebo vám ji platí rybárna. Jídlo a ubytování bývá zdarma. Také délka sezóny se v jednotlivých rybárnách liší, stejně tak druh zpracovávaných ryb. Proto doporučuji podívat se na stránky: Atsea.org a labor.state.ak.us.

Dalším místem, kde jsem na Aljašce pracoval a kde se mi líbilo ještě více, byl národní park Denali. Při vstupu do toho parku je několik hotelů a obchodů, kde se dá v sezóně pracovat. Sezóna začíná v květnu a končí v polovině září. Pracoval jsem jak u společnosti Aramark, tak u společnosti Princess.


© Vlastimil Kotyk

Hodnocení

  • Cesta na Aljašku mne obohatila nejen finančně, ale hlavně jsem poznal mnoho zajímavých lidí a získal další zkušenosti. Delší pobyt na jednom místě mi umožnil alespoň částečně více nahlédnout pod pokličku místním lidem.
  • Procvičení angličtiny je samozřejmostí.
  • Fakt, že jsem se na Aljašku ještě dvakrát vrátil potvrzuje, jak jsem si tuto oblast oblíbil.
  • Negativní stránka? S odstupem času mne žádná negativní věc nenapadá.

Autor: Vlastimil Kotyk

Informujte se o možnosti vrácení daní při práci v zahraničí.


Sdílet tento článek

Byl pro Vás článek užitečný?

  

Diskuze k článku

Chcete sledovat diskuzi ke článku e-mailem?
Zážitek
Autor: Milan (29.01.2009)
Teda ti reknu, to musel byt paradni zazitek..Chtel bych vyjet na Aljasku a vsechno to vyzkouset, je super, ze na takova mista se Cesi dostanou
Re: Zážitek
Autor: Maty (31.01.2009)
Ahoj Milane,taky jsem nadšený z tohoto článku.Rád bych vyjel,ale nemám a kým!!Moje angliština není dobrá.Právě proto mám důvod se v ní zdokonalit!Kdyby si měl zájem,jsem k dipozici!maty-bubenik@seznam.cz
Re: Re: Zážitek
Autor: Pepíno (10.06.2016)
ty nemáš dobrou ani tu češtinu vole :D :D :D
Fakt ? Slyšel jsem spíše opačné zkušenosti :)
Autor: David (03.02.2009)
Pokud je to pravda co píšeš, budu rád když mne kontaktuješ a poradíš co a jak. Rád se něčemu přiučím, odkazy jsou na nic, je jich plný net, ale konkrétní poznatky od konkrétního člověka jsem ještě neslyšel. Najdi si chvíli a písni pokud jsi psal pravdu, rád Ti zavolám a poslechnu si konečně někoho kdo tam "byl". e-mail: díky,D.
Re: Fakt ? Slyšel jsem spíše opačné zkušenosti :)
Autor: pepa (04.02.2009)
Cau jo mas pravdu taky jsme jenom vsude cetl jak je to super ale od nikoho jsme jeste nic neslysel realne! Pokud jse ti ozval nekdo tak me prosim kontaktuj na zatim diky
Re: Re: Fakt ? Slyšel jsem spíše opačné zkušenosti :)
Autor: Vlasta (15.02.2009)
Ahoj,

teprve nyni jsem se podival na ten clanek a uvidel vase poznamky. Co pisi je pravda. Nejdrive jsem jel s agenturou CCUSA do detskeho tabora. Na Program Work experience USA jsem nemel dost penez. Do tabora stacila tak petina, cca 10-12 tisic Kc. www.vlasta.org/cz/ce…

Pri sve treti navsteve jsem potkal Petra a ten se akorat vratil z Aljasky. Rok na to jsem ji navstivil.
Vsechny cesty jsou popsany na www.vlasta.org/cz/ce…

Hodne stesti.
Re: Re: Re: Fakt ? Slyšel jsem spíše opačné zkušenosti :)
Autor: Klára (12.03.2009)
Ahoj, muzu se zeptat na kolik to teda tak vyjde ta cesta?a kolik si clovek vydela?pokazde slysim neco jineho...hrozne rada bych tam jela.Jen mam z toho trochu strach.Hlavne z te prace.
No práda....
Autor: Ivo (28.02.2009)
Čirou náhodou jsem narazyl na tuto konverzaci.Velmi nerad bych otravoval,ale moc bych ocenil nějaké rady ohledně práce na ALJAŠCE.Kdyby se našla nějaká dobrá duše,která by mě mohla zasvětit.
Předem všem zpřízěným duším moc děkuji.
KONTAKT:
hladam pracu na Aljaske
Autor: Marek (15.06.2009)
prosim o njaky kontakt ,jak sa dostat na Aljasku,mam velki zaujem ,dakujem
Autor: jirka.vejvalka@seznam.cz (24.06.2009)
zdravim i ja mam zajem o praci na aljasce tak se chci zeptat a poprosit o pomoc od nekoho kdo se tam chysta nebo byl a taky na praci po sezone.
hledam praci na Aljasce
Autor: Petr (02.07.2009)
ahoj je nekdo kdo opravdu na Aljasce pracoval ?Konkretne na rybarskych lodich?Pokud ano muj kontakt je
Re: hledam praci na Aljasce
Autor: Diana Skalková (06.11.2009)
K Aljašce doporučuju ještě toto: www.czechtimes.cz/in…
Re: Re: hledam praci na Aljasce
Autor: RADEK (18.07.2012)
prosimtě můžu vědět víc ? děkuju
Re: Re: Re: hledam praci na Aljasce
Autor: Honza (21.07.2012)
Ahoj jj, pracoval jsem na Aljašce v rybárně 2 roky po sobě v letech 2009 a 2010. Nejlepší zkušennost mého života a poměrně dobře vydělaný peníze na následné cestování po státech ;-) Můžu jen doporučit někam takto vycestovat!
Re: Re: Re: Re: hledam praci na Aljasce
Autor: Matyas (31.07.2017)
Ahoj mam dotaz, zajímá me jestli se muže stát, kdyz přijedu na aliasku společně pracovat s kamošem, jestli me můžou poslat dříve domu než jeho. Slyšel jsem ze je to možné. Moc děkuji za odpověď.
Autor: Fiji (18.09.2009)
Ahoj, chci se zeptat jak je to na Aljašce s prací pro ženské pohlaví? Abych pravdu řekla, tak pracovat v rybárnách by můj žaludek asi nevydržel. A taky se chci zeptat, jak je to s ubytováním, je tam rozsáhlá síť hostelů nebo kempů? Díky a ahoj
Re:
Autor: Pavel (30.10.2009)
Ahoj,co se týče pracovních pozic na Aljašce pro holky jsou většinou trochu jiné. Já pracoval ve městě Seward a holky tam převážně delaly v egg room (zde se zpracovává kaviar) a nebo v konzervarne. Jednalo se o lehčí práci,ale taky to zadny med nebyl :-) Dale ohledne toho ubytovani,tak to je odlisne podle mista, kde pracujes. Ja bydlel ve stanech. Nekde je normalni ubytovani,ale zase si za nej platis,ja to mel zdarma a spat ve stanu bylo naprosto v pohode.Kazdy mel svoji postel,takze nelezel jsem nekde na zemi :-) Mam dost pratel, kteri pracovali v ruznych koutech Aljasky a tam ,kde jsem byl ja to byl rozhodne nejvetsi luxus! Ubytovani zdarma, obed zdarma a jelikoz sezona v cervenci byla hodne spatna, meli jsme od pulky cervence az do konce sezony i vecere zadarmo,coz nevim o nikom,ze by to tahle fungovalo v jinych mistech a to nemluvim o tom,ze jsem toho mohl snist kolich chtel :-D
Autor: Pavel (30.10.2009)
Cau, chtěl bych se zeptat,zda má někdo tušení jestli je možné pracovat na Aljašce a nebýt studentem. Letošní léto jsem byl na Aljašce v rýbárně a moc rád bych se opět vrátil, bohužel už nejsem student a bez pracovního povolení mě nikdo nikde nezaměstná :-( Vím, že existují jíná pracovní povolení než pro studenty,ale nemám tušení jak velká je pravděpodobnost, že takové povolení dostanu, narozdíl od J1 víza, které dostane každý... Pokud by někdo něco veděl písněte mi pls na maail:
Alaska
Autor: Honza (08.11.2009)
Ahoj, také jsem letošní léto strávil na Aljašce a prostě bomba! Hlavně to cestování, kde jsme se dostali v půjčeném autě až za severní polární kruh. Jsem v posledním ročníku na VŠ a na aljašku bych se chtěl také vrátit, ale ne práští rok, neboť mě čekají státnice. Vyrazím až rok po té co nebudu studentem a udělám to tak, že se znovu přihlásím do mag. studia, což není zadarmo a paltí se asi 3tis, ale máš potvrzení o studiu a můžeš žádat o J1! Uplně stejně to udělal kámoš o 2 roky starší a šlo to bez problémů! Tohle je asi jediná varianta jak dostat J1 když už nejsi student! Doufám, že jsem pomohl! Kdyby někdo něco chtěl:
Re: Alaska
Autor: Pavel (11.11.2009)
Janě tato alternativa mě taky napadla,ale to už bylo docela pozdě, už jsem byl za oceanem a řešit nějakou přihlašku bylo téměř nemožné. Jasně také jsem si říkal, že možná začnu další rok znova studovat, takže bych si dal teď rok oraz od Aljašky a jel tam až ten další,ale jedna věc mě štve. Nevím jak si to měl ty,ale jam měl na hodinu 7,25 $ + over time a po odpracovaní nějak 600 hodin se ti navyšuje hodinová mzda. Není to moc,aly když za léto vyděláš nejakou tu tisícovku,tak to hodí slušny prachy, a problém je v tom,že letos jsem si poměrnou část z 600 ti hodin odpracoval a další rok mohu na toto score navázat,ale jakmile si dám rok oraz,tak bude opět začínat s nulou.Teď už ti asi bude jasné, proč se tam tak chci vrátit nasledující rok.
Re: Alaska
Autor: Martina (01.12.2009)
T0ž by mě to zajímalo. Aljaška je můj dětský sen a ráda bych se tam podívala, jakk za prací tak pak cestování jenže už také nejsu student takže asi získání pracovních víz nebude tak snadné. Tak bych byla velmi vděčná za jakékoli info:)) Díky

Taky na Aljašku?
Autor: Janča (10.11.2009)
Ahojky, taky bych se v lete 2010 chtěla podívat tak na dva na tři měsíce na Aljašku,radši přes agenturu,ale určitě je lepší tam jen minimálně ve dvou,tak pokud máte taky někdo zájem tam jet,tak se můžem domluvit,snad by to šlo zajistit ve skupince přes agenturu. Kdyžtak se ozvi na .
Re: Taky na Aljašku?
Autor: Pavel (11.11.2009)
záleží jak tam chceš jed,jestli za prací a nebo pouze cestovat. Pro cestování nepotřebuješ agenturu,cestovní vízum není problém.Pokuď chceš jed za prací a poté popřípadě pocestovat,určitě to musís řešit přes agenturu. Každopádně doporučuji sehnat si práci sám,jinak tě agentura ohne o větší obnos peněz :-)Já si práci taky sehnal sám a to předem,než jsem tam jel a pohoda,problém byl v tom,že sezóna letos stála za prd, takže moc velké výdělky nebyly,ale na tu bídu,co jsem zažíl téměř celý červenec,to srpen zachráníl :-)
Re: Taky na Aljašku?
Autor: Villi (06.09.2011)
rozhodne ne přes agenturu... nedoporučuji.
Jet sama nebo s někým a praci tam vždycky najdeš. good luck
Autor: Štěpánka (14.11.2009)
Ahoj,také plánuji jet na prázdniny na Aljašku. Budu mít po maturitě, tak jakmile budu mít i po přijímačkách na vejšku, tak bych do toho ráda šla. Ryby mi kuchat vůbec nevadí :) Určitě bych do toho ráda šla s někým, ale práci abysme si našli sami...Ještě jsem se chtěla zeptat, jestli 18 let minimální hranice, nebo jestli můžou i mladší. Díky
Víza
Autor: Kwítko =) (18.11.2009)
zdravíčko, s kámoškou chceme taky v létě 2010vycestovat, ale jsme ještě na střední, a taky sme si řekly, že když už sme zvládly pár cest samy bez agentury tak nechceme ani ted zbytecne nejakou agenturu hledat jestli to neni nutne... proto se ptám vás znalých...
Jaké jsou způsoby sehnání VÍZ?? přesněji... stačí si koupit letenky, (nějak sehnat ty víza) a na místě si sehnat práci (máme již ted pár kontaktu) ale problém nám dělají ty víza...
děkuji moc za pomoc a jakékoliv rady...
Re: Víza
Autor: Pavel (25.11.2009)
Tak to vás asi moc nepotěším, protože, aby jste mohli v USA pracovat musíte mít k tomu příslušné vízum jako je např. J1 vízum, které není problém získat, ale musíte být minimálně studentem prvníko ročníku VŠ nebo voš. O vízum se žádá s dost velkým předstihem, než chcete odjed, čili rozhodně dříve, než budete na vejšku přijaté, takže na toto vízum nemáte nárok. Co se týče věkové hranice ta je 18 - 30. V této hranici můžete získat J1 vízum, ale také za podmínky být studentem vysoké. Eistují další typy víz jako jsou např. víza typu H (víza pro sezóní práce apd.), ale získat je, to už není jednoduché a navíc ne všude vám tyto víza budou akceptována. Do USA se jedině můžete podívat jako turista, kde se pouze elektronicky vyplní formulář DS 156, bližší info je na stránkách americké ambasády v Praze, a to je myslím vše a pak mužete vyrazit...A předpokládám, že i zde bude nějaká věková hranice, aby jste mohli cestovat do USA jako turista, myslím si, že pokuď nekomu je pod 18, musí mít nějaky doprovod, mohl by mít problém na imigračním v Americe, někdy jsou tam trochu akční :-D Jediné, co vám mohu poradit je, počkejte si ještě až budete studovat prvák na vejšce a pak nebudete mít žádný problém získat vízum.
Paráda !! :o)
Autor: zuzulka (09.12.2009)
Fakt skvělé že ses na Aljašku dostal :) moje kamarádka se tam bude za 2 roky stěhovat a já bych to ráda taky vyzkoušela ... I když si nejsem jistá, jestli se tam jako doktorka někde uplatním :D
Re: Paráda !! :o)
Autor: Villi (06.09.2011)
Jako doktorka určitě ne, ale rozhodně to stoji to za to.
Navic za jakoukoliv práci kterou tam budeš dělat budeš mít
rozhodne víc jak tady. good luck
Autor: Pavel (11.12.2009)
Můžeš zkusti se upltatnit, akorát jestli už nejsi student, tak s pracovním vízem to bude složité... Jinak nemocnice jsou všude :-). Tam kde jsem pracoval to bylo doslova na konci světa. Za dvě a půl hodiny cesty autobusem z lětiště do místa, kde jsem dělal, jsem potkal jednu benzinku, jinak lesy, hory a moře nic víc, prostě nádhera!! Do města vedla z jednoho konce silnice a na druhem konci jen hliněná cesta. dokonce tam jezdil i vlak, ale pak už mohl jed jenom zpátky, koleje už dál nevedly :D Bylo tam prostě krásně..
Fotky
Autor: Pavel (11.12.2009)
Zde je moje sbírka fotek z Aljašky. Je dobré udělat si aspoň obrázek o tom, jak to v rybárnách vypadá pro ty, co se tam chystají.. :-) mojzas.rajce.idnes.c…
Pracovní povolení
Autor: Štěpán (16.02.2010)
Zdravim,
zajímalo by mě, jak (a jestli) lze sehnat pracovní povolení na území USA. Dostudoval jsem teď VŠ a chtěl bych odjet za prací do Států. Jelikož jsem ale studium už ukončil, nemám nárok na J1 vízum, chápu-li to dobře.

Předem děkuju za případné rady
Re: Pracovní povolení
Autor: Pavel (19.02.2010)
Ahoj, mám stejný problém a snažil jsme se to řešit. Obratíl jsem se s dotazem na ambasádu a tady máš odpověď. Ale jak jsem psal ted Petrovi, tak ne všechny fabriky na Aljašce akceptují jiná víza, než J1. Je potřeba se zeptat... a tady máš tu odpověď z ambasady..

Vazeny Pane,K vyrizeni pracovniho viza musite mit jiz predem domluveneho pevneho zamestnavatele.Celý proces vyřízení pracovního víza začíná v USA, kde váš budoucí zaměstnavatel nakráčí na nejbližší imigrační službu, dnes úřad DHS – USCIS (Department of Homeland Security) a tam ve váš prospěch podá žádost o vyřízení pracovní petice. Schvalování trvá 2 – 3 měsíce a pokud je kladné, petice je zaslána na náš úřad a vy si můžete zažádat o pracovní vízum v Praze tak, jak je uvedeno na našich stránkách, prague.usembassy.gov… .S pozdravem, ConsPrague
Dotaz, žádost
Autor: Petr Nechutný (19.02.2010)
Ahoj,jmenuji se Petr a přiznám se, že jsem nyní bez práce.Říkal jsem si,že bych odjel pracovat na Aljašku.Dalo by se od někoho z Vás získat více informací?Byl by někdo ochotný poradit a případně doporučit?
Re: Dotaz, žádost
Autor: Pavel (19.02.2010)
Ahoj Petře, jestli dobře chápu, když si 4 roky pracoval v Anglii, tak už asi nebudeš student a to je velký problém! Protože získat jiné vízum, než J1, na které máš nárok pouze jako student je docela dost problém, navíc, co vím tak některé rybářské společnosti neakceptují víza typu H2 (víza pro dočasné sezóní práce) berou pouze J1 víza a bohužel se obávám, že tento typ víza nebude akceptovat žádná společnost, ale pouze moje doměnka. Kromě toho vyřízení víza H2 je určitě docela dost složité, protože tvůj budoucí zaměstnavatel musí nakráčet na nějaky úřad v Americe, kde musí něco vyřizovat a pak ti musí zaslat nějaký dopis s kterým jdeš na ambasádu žádat o vízum a přesto stále nemáš vyhráno. Ja letos zkončil studium a moc rád bych se vrátil zpět, ale prostě to nejde, jedine jako turista, a to jsou pro mě vyhozené peníze, když už jsme tam byl. A na černo tě ve fabrice nikdo nezaměstná. Nicméně pokuď se mýlím a jsi studentem, tak se mi ozvi na a budu se ti snažit poskytnout bližší info.
Dotaz, žádost
Autor: Petr Nechutný (22.02.2010)
Děkuji Ti moc. Máš ale pravdu. Studentem nejsem již hooodně dlouho. Bude mi letos 34let, což je asi dost problém, co? každopádně fajn, že ses mi ozval. Kdyby snad nějaká šance, tak mi kdyžtak napiš. Díky Ti Pavle. Hezký den. Petr
Re: Dotaz, žádost
Autor: Pavel (22.02.2010)
Zkus se mrknout po stránkách rybářských společností na Aljašce, myslím, že když něco rozumného zadáš do google, tak ti jich to najde fůru. A pak už jen je zkus kontaktovat mailem a zeptat se nato, jestli akceptují i jiná víza, než J1 a případně, zda jsou ochotní pomoct při jeho viřízení. A nebo si najdi práci někde jinde v USA a zkus to přes nějakou agenturu. Ta ti pomůže sehnat práci i vyřídí vízum, otázka je ovšem přes jakou agenturu, četl jsem i o některých, které tě oškubaly o peníze a nakonec si nikam nejel, ale našel jsem i kladné hodnocení, akorát pracovní pobyt v USA mu vyšel dráš, než mu agentura naslibovala..
Re: Re: Dotaz, žádost
Autor: Kristýna Mudrychová (30.11.2010)
Ahoj, moc se omlouvám, že otravuji, ale ráda bych se tě zeptala, jestli bych tě nemohla kontaktovat nebo se s Tebou sejít či jinak spojit a zeptat se na vše kolem práce na Aljašce, neboť jsem o tom již dlouho uvažovala a teď jsem se rozhodla, že bych to orpavdu chtěla zkusit, znám dva lidi, kteři tam byli a říkali právě také, že je to super, samozřejmě práce fůra, ale peníze a hlavně přído a zkušenost moc dobrá.
Prosím ozvi se, buď na mejl: nebo na 721858560, děkuju moc!! A pormiň, jestli tě otravuju...Zatím
Re: Re: Re: Dotaz, žádost
Autor: Ticháč (16.12.2010)
No já bych byl taktéž vděčen za info. A rád se přidám na cestu.
Autor: ivo (01.06.2010)
no je to moc fajn když se člověk dostane do země svych snu?
mysliš,že by se dalo na Aljašce zustat natrvalo?
Re:
Autor: Pavel (29.07.2010)
Tak na zůstat v USA na trvalo, tak nato zapomeň, leda, že by bi jsi se tam oženil s nějakou američanku :D
Re: Re:
Autor: Villi (06.09.2011)
zase nesmysl.... pro život v USA neni podminkou uzavřeni manzelství
zkušenost
Autor: ivoš (06.06.2010)
chystám se za praci na Aljašku vycestovat a každá dobrá rada a zkušenost je mi přínosem.diky
Re: zkušenost
Autor: Pavel (29.07.2010)
Info velmi rád poskytnu, ale pokuď chceš vycestovat do USA, tak vyřizování všech papírů trvá nekolik měsíců. zkrátka jestli chceš jed další leto na AK, tak je dobré si vyřídít pracovní smlouvu už v listopadu, možná dříve, pak by se ti mohlo stát, že už budou mít plný stav..
Práce na Alašce - zkušenosti
Autor: David (26.07.2011)
Doporučuji přečíst:
www.czechtimes.cz/cl…
Kto chce ist?
Autor: Katka (25.12.2011)
Zdravim nahodne som to ti nasla a rada by som aj hladala kto by bol natolko sialeny a siel by na vlastnu past.Pravdaze skusenosti su vitane a kto ma odvahu ist na Aljasku som tu
Re: Kto chce ist?
Autor: Maty (23.04.2012)
Ahoj,

Aljaška je teda pecka a láká mě taky bych to chtěl vyzkoušt, ale nejsem student takže nevím jestli by to bylo možné každopádně kdyby jo asi bych se nebránil...sháním práci v zahraničí a tohle by mlha být bomba, takže jestli máš pořád zájem, můžeme to začít nějakým způsobem řešit
Re: Re: Kto chce ist?
Autor: Pavel (29.04.2012)
Bomba to je, ale dostat pracovní povolení a nebýt student je problém. Existují programy přes které se dá cestovat do USA legálně dělat, ale co já vím, tak na AK se jedná především o sezóní práci, která je v podstatě určena výhradně lidem, kteří mají J1 vízum a to právě dostaneš pokuď si student. Samozřejmě amíci tam mohou také dělat a nemusí být studenti, ale pro ně to není zrovna perspektivní práce a nějak moc dobře placené. Určitě se dá dělat na AK např. v hotelu, kde je práce na celý rok, ovšem podmínka je kvalitní AJ a k tomu musíš sehnat agenturu která ti pomůže s vízem. Teda jestli nejsi jeden z těch šťastných, co má zelenou :) Já na AK pracoval jednu sezónu a kdybych měl dostatek finančních prostředků, tak neváhám a letím tam na léto hned! Bohužel jsem student, takže dát dokupy cca 45 tis. na náklady není zrovna jednoduché, když už si musím i platit zdravotní. Každopádně bych AK chtěl ještě někdy navštívit, protože krásnější místo, než AK jsem doposud neviděl :)
Re: Re: Kto chce ist?
Autor: Pavel (29.04.2012)
Bomba to je, ale dostat pracovní povolení a nebýt student je problém. Existují programy přes které se dá cestovat do USA legálně dělat, ale co já vím, tak na AK se jedná především o sezóní práci, která je v podstatě určena výhradně lidem, kteří mají J1 vízum a to právě dostaneš pokuď si student. Samozřejmě amíci tam mohou také dělat a nemusí být studenti, ale pro ně to není zrovna perspektivní práce a nějak moc dobře placené. Určitě se dá dělat na AK např. v hotelu, kde je práce na celý rok, ovšem podmínka je kvalitní AJ a k tomu musíš sehnat agenturu která ti pomůže s vízem. Teda jestli nejsi jeden z těch šťastných, co má zelenou :) Já na AK pracoval jednu sezónu a kdybych měl dostatek finančních prostředků, tak neváhám a letím tam na léto hned! Bohužel jsem student, takže dát dokupy cca 45 tis. na náklady není zrovna jednoduché, když už si musím i platit zdravotní. Každopádně bych AK chtěl ještě někdy navštívit, protože krásnější místo, než AK jsem doposud neviděl :)
Re: Re: Re: Kto chce ist?
Autor: Maty (01.05.2012)
Tak nevím jako moc je to jiné na Aljašce ale je to 2 mesíce co jsem odlej z Floridy kde jsem pracoval na zaoceánské lodi takže možná by se na to nějak dalodělat ale něco mi říká že jsem měl spešl víza jen pro práci na lodi a co C/D1 jestli to říkám správně.Prý je těžké dostat víza jako takové přímo na práci nez studenta.....Proto píši sem jestli tam někdo byl jako nestudent?
Aljaška
Autor: Petra (28.04.2012)
Ahoj, také bych ráda odcestovala za prací na Aljašku. Mohli by jste mi prosím poskytnout všechny potřebné informace? A kdyby chtěl jet někdo taky, byla bych velmi ráda. Ozvěte se prosím.
Re: Aljaška
Autor: Štěpán (03.05.2012)
Také by se mi hodily nějaké informace, chtěl bych letět na Aljašku ale né pracovat ale spíše si užívat (cestování, lyžování), hlavně bych si chtěl trošku zlepšit angličtinu která mi moc nejde. Můj kontakt, tak když se najde někdo kdo by byl tak ochotnej a poslal nějaký info. Moc děkuju. :)
NEstudent
Autor: Maty (04.05.2012)
Tak jsem našel jednu stránku která se zabývá prací na aljašce www.pracenaaljasce.c… a od všech co jsem četl tak zatím spokojenost, ale pro mě obrovský problém a to že můžete jet jen na J-1 víza takže se k Vám obracím s dotazem jestli nemáte někdo zkšenosti s tím že by jste se přihlásily na školu jen díky domu aby jste měli status studenta? a nebo někoho (nějakou agenturu která zprostředkovává tuhle práci na Aljašce bez nutnosti statusu studenta. Díky
Re: NEstudent
Autor: Pavel (13.05.2012)
Není mi známo, že by ti nějaká agentura vyřídila vízum, aby si mohl pracovat konkrétně na AK. Myslím, že lze si najít práci na AK, a to někde v hotelu na celý rok a získat přes agenturu vízum. Bohužel práce jako je v rybárně a národních parcích je pouze sezoní, takže zde zaměstnávají převážně studenty + občany USA. Kdyby šlo pracovat v rybárně i když nejsi student, tak neváhám a jedu tak na celou sezónu sedřít ze sebe kůži, protože bych se pak zbytek roku mohl válet a žít z toho, co jsem si vydělal. Musíš to brát z té stránky, že když umožní zahraničním lidem dělat ve státech, tak tím připravují své občany o práci.Takže když si student tak dostaneš pracovní vízum na 4 měsíce, což pokryje dobu, kdy táhnou lososy a je nejvíce ryb, tudiž je potřeba hodně lidí ve fabrikách. Do konce srpna skončí sezóna na lososy a studentí zvednou kotvy a jedou pryč a práci, která je stále, ale není ji příliš mnoho, už dělají dál jen občané usa. A tak to funguje i před tím, než začne sezóna na lososy. Navíc letos nastaly nějaké kroky ze strany vlády USA a dost lidi nikam neodjede, zkrátka jim byl pobyt zrušen, byla i snížena kvóta víz..i já bych na AK ještě rád někdy vrazil,ale ten vejlet je poměrně dost drahý a hlavně někdy přemýšlím, zda se mi ještě chce pracovat 16 hodin denně 7 dní v týdnu. Dá se to vydržet dva týdny, ale pak se dostaví taková únava, že tě na nohy nepostaví ani uvařené kafe v poměru 1:1 (jeden díl vody, stejný díl kafe) Každopádně to byla zkušenost k nezaplacení! A co je dost odrazující je, že nikdy nemáš jistotu, že bude dobrá sezóna. Sezóny se střídají, jeden rok dobra, druhý den slabá. Já zažil, že dva roky po sobě byla slabá. Vem si, že do toho dáš cca do 50 litrů na náklady. Minulý rok co mi říkala kamoška, tak vydělala 3500 dolarů, což nemáš ani 70 tisíc. Sice jsi 20 v plusu, ale věř mi, když je málo práce, tak o to víc se chodí bavit, takže ti předem říkám, že dorazíš v mínusu :)
Prace na Aljasce atd :)
Autor: Petr (30.10.2012)
Zdravim,
dneska jsem na netu nasel, ze vubec nejaka takova prace pro studenty existuje a hnedka jsme se o to se spolubydlicim zacli vice zajimat :) na webu je dost clanku od lidi, kteri uz to zazili, ale je proklate malo informacvi pro potencialni zajemce, zvlast kdyz nekdo nechce jet pres agneturu. Cetl jsem, ze ve fabrice je drtiva vetsina Cechu a Slovaku, takze by nebylo na skodu nekoho kontaktovat, aby se podelil o informace, popripade, pokud by letos jel znovu, tak by se dle meho nazoru dalo cestovat s nim a praci shanet az na miste a clovek nemusi davat cca. 10K agenture. Tot muj nazor, predem dekuji za info a pokud by se nekdo chtel podelit vice a zaslat kontakt, tak pls na
Autor: Pavlína (14.04.2013)
Ahoj všem,
v červnu odlétám pracovat na Aljašku (Wasiila). Je tu někdo, kdo jede také a nebo zná někoho, kdo má jet? Budu ráda, za jakýkoli kontakt.
Také bych se chtěla zeptat lidí, kteří již mají s touto zemí zkušenosti, jak je to tam s dopravou. Přilétám ve 23:30 do Anchorage, je pak možné se dostat autobusem nebo vlakem přes noc do Wasilly?
Re:
Autor: Pavel (08.05.2013)
Ahoj,

můžu se zeptat, kam tam jedeš pracovat? Právě dle mých informací je práce v rybárně už pasé.
Nový web o práci rybáře v Berinogvě moři beringseaversus.me - made by Czech :)
Autor: Daniel Hoksza (21.10.2014)
Zdravím, poslední 4 roky jsem pracoval na rybářské lodi v Beringově moři a vytvořil jsem web beringseaversus.me (stačí zadat bsvs.me) - najdete zde všechny dostupné informace o této práci v češtině i angličtině. Příběh na webu i článek v časopisu Respekt vám dá představu o tom, jak to tam chodí :) respekt.ihned.cz/?m=…
Práce Aljaška 2016
Autor: Patrik Johanik (13.11.2015)
Ahoj, našel jsem práci na Aljašce v rybárně na rok 2016.
Je to na 3.měsíce, vizum H-2B. Dříve to bylo pod vizem Work and Travel, ale ted už to je pro všechny nejen pro studenty. Zaregistroval jsem se a přišel ma email, že nábory se budou konat někdy v únoru, místo se ještě potrvrdí.
www.seafoods-alaska.cz
Re: Práce Aljaška 2016
Autor: mardji (04.12.2015)
Taky jsem se jim regnul a setkani jsem cetl na leden a mail mi jeste nedosel a jsme 3 co chceme jet tak pockam par dni a jinak googlime a vymyslime si sami cestu. Mam jeden kontakt na jednu rybarnu. No uvidime
Re: Re: Práce Aljaška 2016
Autor: Martin (16.12.2015)
Ahoj, taky by mi to zajímalo, ale jsem sám. Máš nějaké info? Díky
Re: Re: Re: Práce Aljaška 2016
Autor: mardji (01.06.2016)
Cus,pohovor vysel,vizum jsem dostal a letim 11.6 a jsem take sam.Zadne zkusenosti s tim nemam,tak pokud by se zde nekdo nasel kdo leti tento datum tak mne prosim kontaktujte na tel.608507500
Re: Práce Aljaška 2016
Autor: Jakub (14.02.2016)
Ahoj,
a chápu správně, že i studenti s H-2B vízem platí daně?
Re: Práce Aljaška 2016
Autor: Radek (17.02.2016)
Zdarec,

též jsem se tam zaregistroval, ale zatím chybí jakékoliv bližší info jak o dalším postupu, tak o věrohodnosti stránek. Kdo je vlastně provozuje a komu jde programový poplatek? Kromě mailu neuvádí nic.
Jiná práce???
Autor: Alice (03.02.2016)
Ahoj, chci se zeptat, jestli někdo nevíte o jiné práci na Aljašce než v rybárně a celkově mimo tento obor?
Děkuji :)
ALJASKA 2016
Autor: Majoma (28.03.2016)
Ahoj,chci taky letet, byl jsem na nejaky prednasce v Praze a nebyl jsem vybran,neznam duvod. Tak jsem se rozhodl,ze tam poletim naprimo, je tam plno prace ted v sezone, kdo by chtel taky,dejte mi vedet. Premyslel jsem jeste o Norsku,taky tam je hodne prace,ale je tam plno imigrantu ted a tak maji praci oni
 
Hledání v článcích

Hledejte například: Austrálie, studium v Anglii, Au-pair, práce v Německu, (jméno agentury), Erasmus, brigáda...oblibene

RSS Odebírat novinky přes RSS/XML

Nazkušenou.cz on Facebook