Chci si nechat zařídit studium v zahraničí

Seznam našich spolehlivých agentur a škol zajišťujících studium v zahraničí Anglie, Austrálie, Irsko, USA Německo, Velká Británie, EU, Kanada
více informací»

Chci přímo kontaktovat zahraniční jazykové školy

Seznam spolehlivých zahraničních jazykových škol. Angličtina, němčina, francouzština, ruština, španělština…
více informací»

Chci si nechat zařídit práci v zahraničí

Seznam našich spolehlivých agentur zajišťujících práci v zahraničí - krátké pracovní pobyty i zaměstnání, au-pair, letní tábory, práce na farmách…
více informací»

Moje tři měsíce na Work and Travel


Work and Travel v USA

Po kladných referencích mé kamarádky, která strávila léto v Americe jako plavčík, jsem se společně s přítelem rozhodla také vyrazit za oceán. Pracovat v USA jako lifeguard spadá pod program Work and Travel (W+T), kdy je možnost v USA pracovat po dobu 3 měsíců a následně strávit měsíc cestováním.

Před odjezdem

Nutnou podmínkou je být studentem prezenčního studia VŠ a mít také určité znalosti anglického jazyka. V našem případě, kdy jsme se rozhodli pro práci plavčíka, bylo ještě nutné splnit podmínky pro takovou práci – absolvovat kurz první pomoci, záchranářské techniky a také bazénové chemie. Po úspěšném absolvování profesionálně vedeného kurzu v Praze jsme se stali certifikovanými plavčíky amerického Červeného kříže. Dalším krokem bylo získání amerického víza, konkrétně varianty J-1. Pomohla nám agentura a tak se naše pasy brzy pyšnily americkými vízy.

Klikněte, zavolejte, zeptejte se
kvalifikovaná pomoc s hledáním kvalitní práce v zahraničí

Ještě z ČR jsme měli domluvenou práci s firmou Atlantic Pool Service, která sídlí v Alexandrii ve státě Virginia. Jedná se vlastně o předměstí hlavního města Washington. Po zakoupení letenek jsme se začátkem června vydali vstříc novým zážitkům za velkou louží.

První kroky v USA

Let přes Londýn rychle utekl a z letiště ve Washingtonu jsme se dopravili do naším zaměstnavatelem připraveného apartmánu. Apartmán byl jednoduše ale účelně vybaven pro 8 lidí. Hned druhý den po příletu nás vyzvedl náš supervizor a jeli jsme zařídit nutnou administrativu do kanceláře firmy. Po nezbytných procedurách nás následně odvezli na naše bazény. Dostala jsem na starost menší bazén v komplexu apartmánů, kam si mohli nájemci chodit zaplavat. Byla jsem z bazénu nadšená, hned se mi tam zalíbilo. Přítel poté odjel na svůj bazén, o který pečoval s dalšími dvěma plavčíky, shodou okolností také z ČR. Také on byl na svém bazénu velmi spokojený. Následující den jsme strávili zařizováním dalších nezbytností a to Social Security Number společně s vytvořením nového účtu v bance.

Od té doby naše dny v Alexandrii utíkaly velmi příjemně, kdy jsme pracovali zhruba 8-9 hodin denně, 5 dní v týdnu. Volné dny jsme využívali k výletům do centra Washingtonu, nakupováním či opalováním. Zhruba v polovině léta jsme se rozhodli pro dvoudenní výlet k Atlantickému oceánu do města Ocean City. Půjčili jsme si auto a vyrazili. Zhruba po 300 km jsme dojeli a hned se dychtivě vrhli do vln. Nemile nás překvapila teplota oceánu, ale to nám nebránilo si užívat krásně modré vody. Také druhý den jsme strávili na pláži a moře si dosytosti užili. Návrat do Alexandrie skrz průtrž mračen byl dobrým testem voděodolnosti našeho půjčeného vozidla. Všechno jsme zvládli a druhý den jsme opět hlídali naše bazény.

To nejlepší na závěr

Letní sezona v USA končí 7. září a bylo nutné bazény uklidit, vyčistit a rozloučit se s našimi pravidelnými návštěvníky. Zažili jsme toho s nimi hodně a tak nás velmi potěšilo, že s námi byli spokojení. Avšak náš pobyt v USA ještě nekončil, čekal nás New York! Tři dny v tomto úžasném městě byly jak z říše snů, kdy ohromení z mrakodrapů střídalo nadšení z pohledu na světové unikáty v Muzeu moderního umění. Oběd v Chinatownu za pomoci čínských hůlek byl povinností a ani my jsme neodolali. Na rozloučenou jsme zamávali Soše svobody a vydali se autobusem zpět do našeho apartmánu. Bylo třeba apartmán vyklidit, vše sbalit a čekal nás ještě krásný týden v Mexiku…ale o tom až jindy.

Prázdniny strávené v Americe byly naším nejkrásnějším létem, poznali jsme novou kulturu, udělali si nové přátele a obohaceni o fůru zážitků jsme se ke konci září vrátili do naší vlasti. Tento objektivní pohled říkáme vždy na otázky, jak jsme se měli a proto již mnoho našich kamarádů nyní přemýšlí, že se také stanou plavčíky v USA. Přeji jim, ať jim to vyjde!

Další zkušenosti plavčíků z Work and Travel v USA najdete v tomto článku.


Sdílet tento článek

Byl pro Vás článek užitečný?

  

Diskuze k článku

Chcete sledovat diskuzi ke článku e-mailem?
Mexiko
Autor: akvohir (16.03.2010)
Ahojik, diky za pekny clanek!! Ja se chystam letos, taky na plavcika a i se stejnou agenturou..a tak by me zajimal i vas vylet do Mexika..
W&T USA plavčík
Autor: W&T USA plavčík (25.10.2010)
Ahoj,jsme dva studenti VŠ a zhruba v půlce června 2011 plánujeme znovu vyrazit do USA přes program W&T USA jako plavčíci. Zkušenosti máme, rádi tedy poradíme ;) Chceme si vydělat a pak cestovat (je nám docela jedno kam, protože dříve či později stejně chceme vidět vše)...aby nás auto vyšlo výhodněji, rádi bychom našli další min. dva lidi, s kterými bychom se pak mohli podělit o pronájem (koupi) auta, ale samozřejmě nejen to, chceme si léto prostě užít s normálníma lidma ;) Takže pokud máte někdo stejné plány, budeme se těšit. Pavel a Zuzka mail:
WAT
Autor: ella (27.10.2010)
Ahojte, můžete mi říct, na kolik přibližně vám vyšly náklady - zajištění práce agenturou, všechyn požadované poplatky i včetně letenky? Díky moc
Re: WAT
Autor: Tomáš (01.01.2011)
Ahoj, celkový náklady se pohybují okolo 30000 Kč.
Re: Re: WAT
Autor: Lucka (18.03.2011)
A s cestováním? :)
Re: Re: Re: WAT
Autor: Tomáš (14.05.2011)
Tak to zalezi kam se chces podivat :)
Re: WAT
Autor: elda (17.05.2011)
Tady je o nakladech neco, i rozepsany jednotlivy polozky.
www.letovusa.cz/04/0…
Autor: lada (13.06.2011)
hm vsechno jen pro studenty pockejte az budete starý njn cesko
Parťák
Autor: Ivana (04.09.2011)
Ahoj, hodlám jet na WaT příští rok v létě. Vzhledem k tomu, že většina mých kamarádů už pracuje, jenom já pokračuju v doktorandském studiu, tak nemám nikoho, s kým bych jela. Nenajde se někdo nejlépe z Ostravy (abysme se případně někdy sešli a zjistili, jestli si rozumíme), který by se připojil?
Re: Parťák
Autor: Dan (06.11.2011)
Ahoj, kdyžtak napiš na mail: a domluvíme se :-) Mám taky takový plán, Dan
Re: Parťák
Autor: Domi (28.01.2012)
Ahooj, taky chci vyjet a zatím nemám s kým... tak pokud bys měla zájem, klidně napiš
Re: Parťák
Autor: Barbora (03.02.2015)
Ahoj, moje reakce na tyto komentáře je bohužel pozdní.
Ale taky jsme z Ostravy, kde studuji a proto bych se chtěla zeptat, jestli jsi na WaT byla a moc ráda bych se tě zeptala na podrobnosti.
Pokud si to přečteš, budeš mít čas a byla bys mi ochotna sdělit nějaké informace, budu moc ráda.
Můj e-mail je

Předem děkuji :)
USA-Brigáda
Autor: Bára (04.05.2013)
Zdravím,
chtěla jsem se zeptat,jestli někdo nemám zkušenost nebo neví o nějaké brigádě v USA pro studenty SŠ.
Jsem studentka 3 ročníku v oboru laboratorní asistent a tudíž bych mohla odcestovat pouze na 2 měsíce.
Šubyduby Amerika
Autor: Terence Hill (23.02.2015)
Na W&T jsem byl 2x. Prostě nejlepší léto v životě. Moc se mi líbí jak to tam funguje, jak se lidi navzájem respektují a jak si dovedou užít život. No počtěte sami na blogu moje postřehy :-) chcidousa.com/americ…
Zkušenost
Autor: Jan Jaroš (28.11.2016)
W&T program jsem zkusil letos poprvé a rozhodně to stálo za to! :) K tomuto nápadu mě přivedl brácha, který byl tuším 2x nebo 3x a nemohl si to vynachválit, tak jsem si říkal proč to nezkusit :). Agenturu jsem volil jako autor Czech Us, kde o mě bylo náležitě postaráno a dokázali mi i poradit s výběrem místa a pozice. Nakonec jsem letos dělal Beach service na Miami Beach :). Prostě pláž a sluníčko po celé léto :))

Cestování jsme měli po západě s půjčeným autem od Hertzu a vše bez problému. Je až neuvěřitelný, jak to v Americe jde všechno hladce a s úsměvem :).
Od léta jsem čekal jediné a to, že uvidím novou kulturu a poznám nové lidi. Lidí jsem poznal opravdu hodně a pravé americké kultury si užil ažaž :) Rozhodně to není poslední léto a chystám se vyjet znovu.... teda když Trump dovolí :D
Re: Zkušenost
Autor: Patrik (17.04.2017)
Ahoj, jak náročný bylo sehnat místo na Miami Beach? A jak to tam vycházelo s náklady na bydlení a podobný věci? Taky se chystám na W&T, každou radu ocením :)
Peníze
Autor: Vojta (12.12.2016)
Pěkný článek! Jinak Ti z Vás, co si stále neposlali peníze na český účet, využijte transferwise. Kurz je téměř stejný jako u ČNB a pokud využijete přiložený link, tak máte převod bez poplatku. Vzhledem k výši kurzu dolaru, který je nejsilnější za 13 let, se to určitě vyplatí. transferwise.com/u/dcc6d3
Autor: Michal (09.10.2018)
WAT je určitě super zkušenost a osobně může jedině doporučit. Na programu jsem byl již 5x s CCUSA a neměnil bych :-)
Autor: Sisa (26.02.2019)
Work and travel je podla mne skvělá zkušenost kterou doporučuji všem mladým lidem - studentům VŠ, uvidí nový svět, poznají americkou kulturu, zažijí skvělé zážitky a poznají nová místa a lidi....
 
Hledání v článcích

Hledejte například: Austrálie, studium v Anglii, Au-pair, práce v Německu, (jméno agentury), Erasmus, brigáda...oblibene

RSS Odebírat novinky přes RSS/XML

Nazkušenou.cz on Facebook