Chci si nechat zařídit studium v zahraničí

Seznam našich spolehlivých agentur a škol zajišťujících studium v zahraničí Anglie, Austrálie, Irsko, USA Německo, Velká Británie, EU, Kanada
více informací»

Chci přímo kontaktovat zahraniční jazykové školy

Seznam spolehlivých zahraničních jazykových škol. Angličtina, němčina, francouzština, ruština, španělština…
více informací»

Chci si nechat zařídit práci v zahraničí

Seznam našich spolehlivých agentur zajišťujících práci v zahraničí - krátké pracovní pobyty i zaměstnání, au-pair, letní tábory, práce na farmách…
více informací»

Pět kroků k vyhledání jazykového kurzu v zahraničí

Hledání jazykového kurzu v zahraničí je vcelku jednoduché, pokud postupujete v pěti krocích: stanovení země pro pobyt, agentury, vyhledání zahraniční jazykové školy, typu kurzu a jeho délky.

Hledání jazykového kurzu v zahraničí

houses-of-parliament-1Najít si správný jazykový kurz v zahraničí je jednodušší, než myslíte. Ať už s hledáním zahraničního jazykového kurzu pomáhá agentura nebo jej podřizujete vlastnímu úsudku a aktivitě, nemine vás 5 bodů:

 • stanovení země, typu kurzu a jeho délky,
 • výběr zahraniční jazykové školy a koneckonců i zprostředkující agentury (která je honorována přímo jazykovou školou za to, že vás k ní vysílá a vy neplatíte nic).

1) Stanovení země a města pro jazykový pobyt

jazykovy-pobyt-na-malteSprávné vyhledání země pro jazykový kurz zásadně ovlivní Vaše následné prožitky i způsob života, jaký povedete během Vašeho pobytu. Zde příklad:

 • vyznavačům poklidného životního stylu nepřiroste k srdci americké velkoměsto,
 • plážoví milovníci zase neuvítají např. Irsko nebo Skotsko.

Pozor také na stanovení města. Velká nabízejí nekonečné možnosti pro kulturní a další vyžití - jsou ale většinou dražší a setkáte se zde spíše s turisty a neosobním přístupem, nežli s národní tradicí. Vždy si vybírejte cílové země pro svůj pobyt, kde je vámi vybraná řeč zároveň oficiálním úředním jazykem.

jazykovy-pobyt-v-londyneDoporučení: Pro stanovení optimální země získávejte tipy v diskuzích na internetu, na známých autoritativních webech o studiu v zahraničí, nebo zkuste některou z osvědčených agentur pro studium v zahraničí, které jsou na českém trhu.

2) Vyhledání osvědčené agentury

Jak se vyznat v agenturách, které zprostředkovávají jazykové pobyty? Ty profesionální zajišťují svým klientům služby zdarma, a to vždy! Jsou honorovány přímo od jazykových škol v zahraničí, do kterých vysílají své studenty. Vy tak často hradíte za svůj pobyt stejnou, nebo částku často nižší, než kdybyste si vyřizovali pobyt sami. Je to tím, že agentury mají s řadou škol dohodnuté výrazněji nižší ceny s různými dalšími bonusy akčních nabídek. Hledání agentury se vyplatí, pokud vám poskytne dobré rady s výběrem školy, země (pokud se nemůžete rozhodnout sami), kurzu, sestaví cenovou nabídku a zajistí ubytování, víza, letenku a další nezbytnosti. Správné vyhledávání agentury opírejte hlavně o to, zda poskytuje služby na úrovni:

 • komplexní služby (zajištění pobytu včetně ubytování, letenek, cestovního pojištění, vrácení daní, slevových karet atd.)
 • možnost osobního setkání v kamenných kancelářích
 • konzultace a pomoc se zajištěním zahraničního pobytu zdarma
 • proškolené konzultanty, kteří mají s pobyty v zahraničí osobní zkušenosti
 • tištěné katalogy s přehlednými ceníky a pravidelně aktualizovaný web, na kterém se dobře a jednoduše orientuje
 • dlouholeté zkušenosti v oboru, reference od klientů
 • rychlé a přesné jednání, osobní přístup
 • snahu nabídnout vám takový kurz, který bude co nejvíce odpovídat vašim požadavkům a možnostem

3) Vyhledání jazykové školy v zahraničí

Volit můžete mezi dvěma základními typy jazykových škol:

 • velké mezinárodní instituce, na nichž je často studium prestižní záležitostí, menší nevýhodou však může být velké množství studentů ve škole, a tedy anonymnější prostředí,
 • menší až rodinné jazykové školy vyznačující se často rodinnou atmosférou a osobnějším přístupem.
 •  

Většina lidí se při hledání a stanovení jazykové školy v zahraničí opírá o názory a zkušenosti kamarádů a známých a jejich pozitivních referencí. Nemáte-li nikoho s obdobnými zkušenostmi, při stanovování správné zahraniční jazykové školy zvažte její nabídku:

 • široké spektrum nabízených kurzů (včetně kurzů pro individuální výuku, kurzů zakončených mezinárodními zkouškami, kurzů pro učitele jazyka)
 • kvalifikovaní učitelé (to, že je někdo rodilý mluvčí ještě nemusí znamenat, že je dobrý učitel)
 • členství v profesních asociacích a sdruženích
 • vybavení a zázemí školy (počítačová místnost, wifi, knihovna, společenská místnost, vybavení učeben)
 • národnostní složení studentů a zastoupení českých a slovenských studentů
 • pozitivní reference od studentů, kteří na dané škole v minulosti studovali
 • jasný a přehledný ceník, speciální nabídky
 • lokalita (dobrá dostupnost mhd a vzdálenost od místa ubytování)
 • nabídka ostatních služeb (ubytování, program mimoškolních aktivit, pomoc s hledáním práce)

4) Stanovení typu jazykového kurzu

Existují různé typy jazykových kurzů. Jsou to:

Jazykové kurzy pro dospělé

 • nejžádanější jsou kurzy obecné angličtiny/španělštiny/němčiny atd. ve variantě General (4 lekce denně) a Intensive (5 - 7 lekcí denně). Oba typů kurzů jsou běžně nabízeny v 5 – 7 jazykových úrovních, jsou tedy vhodné pro začátečníky až pokročilé
 • v nabídce jsou také kurzy zaměřené na odbornou problematiku (např. obchodní angličtina/španělština/němčina). Zde je nutná alespoň středně pokročilá úroveň jazyka
 • můžete se připravovat na mezinárodní jazykovou zkoušku, jako je FCE, CAE, CPE, TOEFL a další. U těchto kurzů se rovněž vyžaduje pokročilejší úroveň jazyka
 • někdy se dá kurz kombinovat i s neplacenou stáží (tzv. Internship) nebo s nějakou aktivitou, např. golfem, surfováním nebo potápěním

Jazykové kurzy pro děti a mládež

 • výuka je přizpůsobena potřebám a povahám mladých studentů od 8 do 21 let a typický je pro ně bohatý program spojený s velkou škálou aktivit

Jazykové kurzy pro manažery

 • jsou velmi intenzivní, probíhají ve skupinách o maximálně třech až čtyřech studentech a umožňují získat v krátké době odborné jazykové znalosti

Jazykové kurzy pro učitele cizích jazyků

 • zaměřují se na metodiku výuky cizího jazyka za pomoci praktických úkolů a aktivit
 • možnost získání mezinárodní zkoušky (CELTA, DELTA, TESOL)

Jazykové kurzy pro seniory

 • studium jazyka je spojeno s poznávacími výlety a dalšími aktivitami

Kurzy pro rodiče a děti (tzv. Family Package)

 • Nabízí možnost společného studia cizího jazyka pro rodiče a jejich děti. Poslední dobou stále oblíbenější způsob trávení rodinné dovolené.

Agentura Studyline dodává: Když si vyberete vámi preferovaný typ kurzu, zaměřte se ještě na to, pro kolik studentů je určen. Platí zde nepřímá úměrnost: čím méně studentů v kurzu, tím lepší individuální přístup školy ke studentu, o to intenzivnější výuka a tedy rychlejší pokrok ve vašem snažení.

5) Stanovení délky kurzu i pobytu

Stanovení délky studia jazykového kurzu by se mělo odvíjet od toho, jaké zlepšení jazykových dovedností očekáváte. Nezapomínejte na důležité pravidlo, že intenzivní jazykový kurz v zahraničí v délce deset týdnů vám pomůže postoupit o jednu jazykovou úroveň. Jazykové pobyty na celý akademický semestr (Academic Semester – 20 týdnů studia) vám pak umožní postoupit o dvě úrovně a v případě, že byste studovali celý akademický rok (Academic Year - 30 týdnů studia), můžete se zlepšit až o tři.V následujícím grafu můžete vidět průměrnou délku studia studentů z celého světa v nejžádanějších studijních destinacích.

graf-studyline

Kdy načasovat?

Doporučujeme si stanovit dobu 2 až 3 měsíce pro plánování a zařizování odjezdu. Časový předstih je totiž důležitý, zejména pokud se chystáte do země s vízovou povinností (vyřízení víza může trvat i 8 týdnů), nebo existuje riziko, že přes velký zájem ostatních studentů pro vás kapacita nezbude.

Slovo tvůrce článku:

Tvůrci článku jsou z agentury Studyline. Zde vám rádi zodpovědí jakékoliv otázky, třeba i osobně na pobočkách ve městech: Praha, Brno, Plzeň a Liberec.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Kontakty:

STUDYLINE Praha

Uhelný trh 9,

Praha 1

tel: 224 233 428, 603 150 050

e-mail: praha@studyline.cz


Sdílet tento článek

Byl pro Vás článek užitečný?

  

Diskuze k článku

Chcete sledovat diskuzi ke článku e-mailem?
K článku zatím nejsou žádné komentáře. Chcete-li vložit komentář, klikněte na tlačítko Nový komentář.
 
Hledání v článcích

Hledejte například: Austrálie, studium v Anglii, Au-pair, práce v Německu, (jméno agentury), Erasmus, brigáda...oblibene

RSS Odebírat novinky přes RSS/XML

Nazkušenou.cz on Facebook