Chci si nechat zařídit studium v zahraničí

Seznam našich spolehlivých agentur a škol zajišťujících studium v zahraničí Anglie, Austrálie, Irsko, USA Německo, Velká Británie, EU, Kanada
více informací»

Chci přímo kontaktovat zahraniční jazykové školy

Seznam spolehlivých zahraničních jazykových škol. Angličtina, němčina, francouzština, ruština, španělština…
více informací»

Chci si nechat zařídit práci v zahraničí

Seznam našich spolehlivých agentur zajišťujících práci v zahraničí - krátké pracovní pobyty i zaměstnání, au-pair, letní tábory, práce na farmách…
více informací»

Do zahraničí jezdí Češi studovat převážně jazyky

Zájem o studium v zahraničí dle průzkumů stále roste. Většinu nadšených cestovatelů zajímá právě studium jazyků a jazykové kurzy v zahraničí.  Nejčastějším jazykem je právě angličtina. Jazykové vzdělávání v zahraničí však neznamená nutně vysedávání celé dny ve třídě!

Hurá za jazyky!

160141848Poptávka po jazykových kurzech v zahraničí se neustále zvyšuje.

Podle výzkumu britského časopisu Study Travel Magazine, který zkoumal 8 českých agentur, tvořících zhruba polovinu našeho trhu, ročně vyjíždí za studiem do zahraničí 3 466 z nás, což představuje nárůst o 12,1 % za minulý rok. Konečný počet studentů se tak pohybuje okolo 7 000. Na jazykové kurzy přitom vyráží většina z nás, 98,5 % Čechů. Ostatní pak cestují za středním a vyšším vzděláním. Graf - Důvody Čechů ke studiu v zahraničí

Podle již zmíněného odborného časopisu preferují Češi především levnější, evropské destinace, jako je Malta a jih Anglie, kde je studium cenově dostupnější. Nároční nejsme ani na ubytování – 62 % z nás dává přednost ubytování v hostitelské rodině. Průměrná délka pobytu pak činí 4 týdny. Důvody Čechů k absolvování studia v zahraničí jsou různé. Hlavní motivací je však současné či budoucí zaměstnání.

Kam do zahraničí?

dublin_1830978bV poslední době můžeme sledovat několik směrů, kterými se ubírá výběr zahraničních jazykových lekcí českými studenty a pracujícími. „Oblíbenou destinací pro jazykové kurzy se čím dál častěji stává Německo, jih Británie jako Bournemouth či Brighton, a hlavní město Irska Dublin. Češi se také začali zajímat o kvalitu škol a volí zejména kurzy zaměřené na přípravu na mezinárodní zkoušky,“ uvádí Jindřich Josífek, jeden z majitelů společnosti Czech-us, která jazykové zahraniční kurzy nabízí již řadu let.

Angličtina je u Čechů stále nejčastěji studovaným jazykem. Volí ji podle statistiky 80% Čechů. V závěsu se pak umisťuje němčina s osmi procenty. Můžeme však sledovat i další trend. „Protože mladší generace umí anglicky v dnešní době více než dobře, poptávají především výuku dalších jazyků, které se chtějí naučit. Na jazykové kurzy vyrážejí nejčastěji studenti a pracující ve věku 20-25 let. Specialitu poslední doby představují kurzy zaměřené na přípravu při hledání práce. Jedná se o nacvičování pohovorů, psaní životopisů a tvorbu motivačních dopisů v daném jazyce,“ uvádí Přemysl Piskač, druhý z majitelů společnosti Czech-us.

Klikněte, zavolejte, zeptejte se
kvalifikovaná pomoc s hledáním kvalitního studia v zahraničí

Spojit příjemné s užitečným

123507119V poslední době můžeme také pozorovat trend spojení jazykového kurzu s příjemnou letní dovolenou a nejrůznějšími doprovodnými aktivitami. Jazyková výuka totiž nemusí znamenat jen nudné celodenní vysedávání ve třídě. Můžete si ji nastavit zcela podle sebe a užít si tak mimo ní i mnoho zábavy či příjemného odpočinku na pláži. Jazykové školy samy pořádají nejrůznější doprovodné aktivity - exkurze, mezinárodní večery či sportovní turnaje. Stejně tak v portfoliu agentur naleznete řadu doplňkových aktivit, které vaši dovolenou zpestří. „Pro své zákazníky jsme schopni zajistit doprovodné aktivity jako například hodiny golfu, surfu, jízdy na koni, ale i třeba lekce tance,“ uvádí Jindřich Josífek.

Důvodem, proč poptávka po absolvování zahraničních jazykových kurzů roste, je pravděpodobně také to, že při finančním porovnání letní dovolené s tou doplněnou o výuku jazyka, se dostaneme k podobným částkám.

 Jaké benefity studium cizího jazyka v zahraničí přináší

Studium jazyka přímo v zahraničí přináší možnost celodenního používání jazyka. Kurzy v domácím prostřední toto nabídnout nemohou. Ať už komunikujete s obsluhou v restauraci či v obchodě s oblečením, všude jste nuceni mluvit cizím jazykem. Právě tím si prohlubujete své znalosti frází a obohacujete slovní zásobu. Nespornou výhodu představuje i odlišná národnost žáků ve vyučovací třídě, kde se během vyučování komunikuje jen cizím jazykem.

„Školy si zakládají na tom, aby měly různorodé mezinárodní zastoupení žáků. Češi tvoří maximálně 2 % ročně,“ uvádí Přemysl Piskač. „Přínos kurzu, mimo zdokonalení jazykové vybavenosti, spočívá především v náhledu do místní kultury, životního stylu a gastronomie dané země. Navíc získáte nové přátele, profesní kontakty a ze všeho nejvíce přijedete domů obohaceni o nové zážitky,“ dodává.

A pokud se vám do zahraničí přece jen nechce nebo vás doma drží závazky, jednou z alternativ je pomaturitní studium v ČR. Rok budete pět dní v týdnu docházet do jazykové školy, ale odměnou vám bude výrazný pokrok v jazyku.


Sdílet tento článek

Byl pro Vás článek užitečný?

  

Diskuze k článku

Chcete sledovat diskuzi ke článku e-mailem?
K článku zatím nejsou žádné komentáře. Chcete-li vložit komentář, klikněte na tlačítko Nový komentář.
 
Hledání v článcích

Hledejte například: Austrálie, studium v Anglii, Au-pair, práce v Německu, (jméno agentury), Erasmus, brigáda...oblibene

RSS Odebírat novinky přes RSS/XML

Nazkušenou.cz on Facebook