Chci si nechat zařídit studium v zahraničí

Seznam našich spolehlivých agentur a škol zajišťujících studium v zahraničí Anglie, Austrálie, Irsko, USA Německo, Velká Británie, EU, Kanada
více informací»

Chci přímo kontaktovat zahraniční jazykové školy

Seznam spolehlivých zahraničních jazykových škol. Angličtina, němčina, francouzština, ruština, španělština…
více informací»

Chci si nechat zařídit práci v zahraničí

Seznam našich spolehlivých agentur zajišťujících práci v zahraničí - krátké pracovní pobyty i zaměstnání, au-pair, letní tábory, práce na farmách…
více informací»

Je lepší odjet s agenturou nebo na vlastní pěst?

Zvládnu si v zahraničí najít práci sám? Nemám raději obětovat pár tisíc agentuře, aby mi s mou cestou pomohla? To jsou otázky, které se honí hlavou nejednomu člověku, který se rozhodl pro práci v zahraničí.

Hodně lidí, kteří už mají s prací v zahraničí zkušenosti, si při slově agentura klepe na čelo. „Proč bych měl platit tak velké peníze za něco, co můžu zvládnou sám?“ je jejich hlavní argument. Někteří ale nejsou tak sebejistí, a přiznávají, že o agentuře nejdříve uvažovali.

Jako například Magda, která do Anglie odjížděla před dvěma lety. „S angličtinou jsem si moc nevěřila, a tak jsem chtěla využít služby agentury, aby mi se vším pomohla. Rozhodlo však to, že jsem neměla peníze a půjčovat jsem si nechtěla. Takže to tenkrát vlastně byla nutnost, i když dneska se tvářím, že jsem byla děsně samostatná,“ směje se.

Co vůbec agentury zprostředkovávající práci v zahraničí nabízejí?

Většina agentur nabízí zprostředkování práce hned z Česka, takže člověk do zahraničí odjíždí s tím, že už má zařízenou práci. Existují i programy, kdy si práci hledá v zahraničí člověk sám, od české agentury dostane tipy nebo kontakty. Programy, kde si člověk hledá práci sám, bývají levnější. V takovém případě využíváte jen ostatní služby agentury – zajistí vám ubytování a cestu, vízum, pokud ho potřebujete a ostatní doklady. Někdy je v ceně i spřátelená agentura v cizí zemi, která člověku pomůže v případě nesnází.

Nedobré zkušenosti

Kromě vysoké ceny za zprostředkování práce je dalším mínusem agentur špatná pověst. Občas se stává, že lidé při hledání práce naletí a už nikdy nevidí svoje peníze a ani nezískají vysněnou práci. V lepším případě do zahraničí odjedou, ale podmínky, ve kterých pracují jsou otřesné.

Špatnou zkušenost svých známých líčí například Slovák Matej. „V Anglii jsem potkal pár, který sbíral ovoce přes slovenskou agenturu, ale byli z toho v šoku. Bydleli v hnusných unimobuňkách a celý sběr ovládala bulharská „mafie,“ která rozhodovala o tom, kolik kdo za sběr dostane,“ vypráví.

Ne všichni však mají zkušenosti špatné, spokojený byl například Josef Baše, který s agenturou odjel pracovat do kanadského horského střediska a který svou zkušenost podrobně pro NaZkušenou.cz popsal. "Nikdy před tím jsem venku pracovat nebyl a agentura mi zprostředkovala pohovor s mým zaměstnavatelem už v Česku. To byl asi hlavní důvod, proč jsem se pro agenturu rozhodl. Otrlejší agenturu nepotřebují, ale pro línější nebo nezkušené se určitě hodí," říká.

Bez agentury se dá odjet i na aupair

Služby agentury dokáže v dnešní době velmi dobře nahradit internet, a tak se dá bez agentury odjet i na au pair pobyt, kde dívka obvykle musí mít sjednanou rodinu už před odjezdem.

Zkusila to třeba studentka Katka, která hlídala děti ve Francii. „Ze začátku jsem se trochu bála odjet bez agentury, ale našla jsem stránku, která mi připadala solidní. Rodiny musí zaplatit, aby na mě získaly konatkt, a díky tomu mi připadalo, že to rodiny musí myslet vážně. Je to samozřejmě míň jisté něž přes agenturu, ale ani ta nezaručí dokonalou rodinu,“ říká a dodává, že příště pojede zase bez agentury. „Vyhovuje mi možnost vlastního výběru,“ vysvětluje.

Agentura v zahraničí

Dobrým a hlavně levným způsobem, jak si najít práci v zahraničí je oslovit zahraniční agenturu. U většiny totiž člověk žádný poplatek neplatí, peníze agentura získává od zaměstnavatele. Práci takhle našel i již zmíněný Matej. „Byl jsem zaregistrovaný u více agentur a každý den je chodil otravovat, jestli pro mě něco nemají. Pracoval jsem pak pro tu, která mi práci dala jako první,“ popisuje.

Dalším velmi dobrým způsobem je sehnat práci přes známé. V takovém případě máte jistotu, že práce nebo alespoň agenura, jsou prověřené.

A na co si tedy při hledání agentury dát největší pozor?

  • Zkuste najít agenturu, o které víte, že s ní má někdo dobrou zkušenost. Doporučení od známých je úplně nejlepší.
  • Dejte si název agentury do googlu a podívejte se, jestli o ní někdo na internetu nepsal špatné reference.
  • Zeptejte se v diskuzi či ve fóru NaZkušenou.cz, jestli agenturu někdo nezná.
  • Nejezděte s neznámou agenturou nebo s agenturou která nemá internetové stránky nebo nejsou kvalitní. Firma, která vám má sehnat práci v zahraničí, by měla být schopná si takové základní věci zařídit.
  • Chtějte peněžní doklady od všeho. Některé neseriózní agentury nakupují levné letenky, ale svým klientům uvádí standardní cenu.
  • Solidní agenuta má kancelář a nenabízí vám schůzky po kavárnách.
  • Pokud se s vámi z agentury nechtějí sejít a všechno sjednávají jen po internetu, mějte se také raději na pozoru.
  • I když vám mohou poplatky agenturám připadat vysoké, příliš nízká cena je podezřelá.

Sdílet tento článek

Byl pro Vás článek užitečný?

  

Diskuze k článku

Chcete sledovat diskuzi ke článku e-mailem?
Autor: Monika (17.08.2009)
Dobrý den ráda bych odjela se svým přítelem pracovat do zahraničí ale nevíme na kterou agenturu se máme obrátit. Slyšela jsem od růyných prátel že agentury jsou většinou velké fiasko a jen z lidi tahají peníze.Prosím poradí mi někdo a nabídne svou pomoc?
Re:
Autor: Kent (04.09.2009)
Ladies and Gentlemen,
We offer this work:
Operators are looking for production work in England. Wages from 6.25 to 8.45 GBP per hour, paid overtime We require computer literacy and intermediate English, knowledge of soldering advantage. Send CV to . T: 604237078th
Repair Industry. We are currently looking for a number of technicians to fulfil some of our major contracts throughout the UK.
We require technicians in the Kent area, to work at our clients’ site in Ashford. The role will be working in an authorised service environment repairing phones from all of the major UK brands. You will be responsible for diagnostics and repairs and you will be required to work with a high level of precision and quality. All positions are full time and on an ongoing basis.
Candidates who have experience in servicing mobile telephones will be preferred and you will ideally have experience of component repair such as connectors, LCDs, flex, cameras, etc. Those candidates who have experience with PCB and electronic component level repairs will be ideal and may be able to demand the higher end of the wage range.
It would also be useful to have working knowledge of one or more of the major brands of mobile phone such as Nokia, Sony Ericsson, Samsung and LG.
Consideration may also be given to candidates who have an electronics qualification and have worked in a similar industry repairing consumer electronics or high precision assembling.
We can assist in relocating candidates who are prepared to move for these positions.
If you are interested in hearing about other opportunities within the mobile phone industry, please call the above numbers or send an email to the above address.
Location Ashford, Kent
Job type Contract
Contract length ongoing / full time
Salary/rate £6.67 - £8.21/hour plus Overtime, plus Shift Allowance Start date asap
Re: tip
Autor: vaša (16.10.2011)
tady je tip na jednu fakt už provařenou agenturu.. vlastní zkušenost s ní nemám.. ale důvěryhodná má být.. tak good luck
www.ottoworkforce.eu
Autor: vaša (16.10.2011)
www.ottoworkforce.eu
Re: www.ottoworkforce.eu
Autor: perla (30.03.2012)
Tak tahle agentura opravdu ne. Polská mafie, podvody na lidi, placené ubytko a doprava, za kterou firma inkasuje penize od klientu. Ottu se vyhnete velkým obloukem- stačí si projít diskuze- otto je nejhorsi agentura se kterou sem se setkal.
Agentury
Autor: Kopretina (08.09.2009)
Teda, po přečtení článku a hlavně komentářů pod ostatními články mám pocit, že všechny agentury zprostředkovávající práci v zahraničí jsou podvodníci. Čím to je? Je to vážně odvětví, které se hemží podvodníky nebo si jen ty podvedení neumí ověřit, s kým vlastně mluví? Jsem z toho taková zklamaná, má aspoň někdo pozitivní zkušenost?
Re: Agentury
Autor: Bohumil (25.11.2010)
Hledam jakou koliv praci dobre placenou podminky beru navedomi chci pracovat vzahranici nastup mozny ihned Svec Bohumil preji hesky den tesim se na vasi spolupraci Tl.773540970
Re: Agentury
Autor: David (26.04.2011)
Taky chtel by doznat neco o tej agenture v internete pro agenturu z dvadcatiletou tradice pišou nejak moc malo
Re: Agentury
Autor: Martin (25.08.2014)
Nie ono je to odvetvie kde sa to hemzi podvodnikmi..este som sa s normal agenturou nestretol.. yhybajte sa im jak sa len da
Hledání práce v Londýně
Autor: Zdenek (28.10.2009)
Dobrý den, mohl by mi někdo poradit na jakou agenturu se mám v Londýně obrátit, aby mi našla práci? Byl by někdo tak hodná a napsal mi www stránky, nebo alespoň jak se jmenují? Chci vycestovat na vlastní pěst.

Děkuji Zdenek
Re: Hledání práce v Londýně
Autor: martin (29.10.2009)
na práci v anglii můžu doporučit! agenturu VaV slovakia,byl jsem přes ní na farmě! v Blackmisteru a nebýt špatného počasí!...(za 3,5měsíce jsme nedělaly 33dní celkem) :) to nebylo až tak zlé.na druhý pokus pojedeme asi na vlastní pěst.tož tak.
Autor: Jirka (06.11.2009)
Dobrý den,nemohl bych někoho poprosit, zda-li neví o nějaké agentuře v USA na zprostředkování práce? Chtěl bych vycestovat na vlastní pěst a najít si práci, ale kdyby se nedařilo, tak bych chtěl mít možnost obrátit se na agenturu.. Děkuji :)
práce na vlastní pěst
Autor: kulich007 (01.02.2010)
dobry den chtel bych se zeptat kdo by mi pomohl vyhledavat praci anglii nebo londyně jenze ja nevim jak to mam udelat tak se ptam jestli nekdo neco nevi a nepodeli se semnou o to. ja jsem v anglii a nejak mi to tu nejde tak se jentak ptam.
préce
Autor: kulich007 (01.02.2010)
a jestl ineco vyte tak se mi rychle ozvete na muj e-mail nebo me segre
komando11@azet.sk
Autor: Roman (23.02.2010)
dobri den hladam pracu akmate nejaku dajtemi vediet na toto cislo tel 0944054267
Autor: Silvie Eliazbeth Bednářová (31.03.2010)
zdravím, ráda bych se zeptala, kdo by mi pomohl sehnat letní brigádu v Německu či Rakousku (2010). Děkuji

Práce v Italii
Autor: Lubomír (04.04.2010)
Dobrý den
Hledáme člověka, který by s námi chtěl vyrazit hledat práci přímo do Italii, popřípadě někoho kdo by poradil, kde konkrétně v Italii hledat práci. Odjezd plánujeme co nejdříve, podél Východního pobřeží. Pište na mail:
anglie
Autor: Tomáš Samek (12.04.2010)
Dobrý den. Nemohl by mi někdo poslat stránky nějakých solidních agentur?. Děkuji
mobile college
Autor: lenkovka (27.04.2010)
Dobry den, mate nekdo zkusenosti s zilinskou agenturou mobile college? premyslim o ni, ale ceny mi prijdou celkem drahe... uvitam jakoukoliv zkusenost... dekuji..
Re: mobile college
Autor: Natalia (04.09.2014)
Z vlastnej skusenosti mozem len doporucit. nechapem tie negativa co tu ludia pisu -v mojom pripade dodrzali vsetko, co nam slubili. Ja som cez nich pracovala v sklade a bratranec s Skotsku na hoteli. Poplatky nemaju najnizsie no su naozaj velmi ochotni a seriozni pri jednani..
doporucujem ako jednu z mala agentur, ktora plni svoje slovo..
Re: mobile college
Autor: Natalia (04.09.2014)
Z vlastnej skusenosti mozem len doporucit. nechapem tie negativa co tu ludia pisu -v mojom pripade dodrzali vsetko, co nam slubili. Ja som cez nich pracovala v sklade a bratranec s Skotsku na hoteli. Poplatky nemaju najnizsie no su naozaj velmi ochotni a seriozni pri jednani..
doporucujem ako jednu z mala agentur, ktora plni svoje slovo..
Brigáda v Německu či RAkousku
Autor: Richard (10.05.2010)
Ahoj, rozmýšlím se, zda využít služeb agentur nebo jít na vlastní pěst dle inzerátů? Co se týče agentur, máte někdo zkušenost s agenturami pro Německo a Rakousko? Díky za odpovědi na
Coolagent a GB job ltd
Autor: Martina (26.05.2010)
Ahoj mate niekto skusenosti s tymito agenturami ???a neviete mi niekto pomoct s brigadou v zahranici??dakuejm v GB
Re: Coolagent a GB job ltd
Autor: Simako.2003 (28.07.2010)
Ahoj, tak vidím že tu řešíte GB JOB, k téhle anglické agentuře vám můžu říct jen jediné, a to že je to neskutecny podvod, a pokud muzete, tak to rozhlašte, kde jen to jde. Byla jsem tam s přítelem před 2 týdny a pěkně jsme naletěli a tím přišli o 400 liber tak jsme ted docela zadluzeni nasim rodicum...prosim nikdo tam nejezdete, jinak taky narazite (toto je komentar co jsem nasel na nejakejch slovenskejch strankach ta holcina tam popisuje celkem podrobne jeji cestu)
Re: Re: Coolagent a GB job ltd
Autor: T.Kopec (01.02.2011)
Dík za info měl jsem tam jet tak ted to ruším. Co víte o té cestě jak to proběhlo pošlete odkaz
Autor: Lenka (06.07.2010)
Chtěla bych zkusit pracovat v Rakousku, ale nevím jak na to, abych nenalítla poraďte prosím někdo zkušený.
Autor: Tomáš (02.08.2010)
Dobrý den, chtěl bych vycestovat za prací do zahraničí ale nevim na jakou agenturu (v česku) bych se měl obrátit. Máte s nějakou dobrou zkušenost? Víte o nějaké solidní a férové?
Díky moc!! :)
POZOR NA GB JOBS
Autor: Janka (02.08.2010)
V zadnem pripade se neobracejte na GB agenturu. Okradou vas o penize a pokud se pokusite ohlasit to na patricna mista, tak vam budou vyhrozovat, ze na vas poslou chlapce a ti vam upravi vizaz......Dejte si pozor, jsou to podvodnici, kteri praktikuji ponekud nebezpecne metody. Je to ma vlastni zkusenost.Jana
Beznaděj
Autor: Iren (12.08.2010)
Dobrý den je mi 40 let neumím jazyky, je možnost vycestovat za prací a vydělat na dluhy ? Nebo jen agentury vás sesunou na ještě větší dno. Pokud máte skušenosti jak získat práci která by se vyplatila prosím dejte vědět moc děkuji!!!
sonyk001@email.cz
Autor: ježek vojtěch (06.10.2010)
ahojj lidi_potřeboval bych od vas poradit jaka agentura je fakt v poho aby se mnou nevyjebaly,chci vycestovat do anglie kvuli dluhum tedy v cechach...poradte mi na jakou agenturu jse mam obratit....dikk mooc
Ahoj
Autor: Iveta (15.10.2010)
Chtěla bych odjet do Glasgow za prací přes agenturu GB JOB ltd-máte nějaké zkušenosti a s touto agenturou-prosím napište reference
Práce řídiče kamionu v USA
Autor: Michal (29.12.2010)
Dobrý den,chtěl bych jit do USA jezdit s kamionem,nemáte někdo s touto prací zkušenosti a popřípadě můžete poradit a nebo dát nějaký kontakt a jak to tam chodí.Nabídne někdo pomoc ..moc moc děkuji :)
http://www.facebook.com/group.php?gid=135797899780882&v=wall
Autor: Majky (05.01.2011)
ahoj prosím nemáte někdo zkušenost s touto agenturou? nikde na netu jsem se o ní nic nedozvěděla. Předem moc díky za odpověď
popř. můžete psát na email:
Re: http://www.facebook.com/group.php?gid=135797899780882&v=wall
Autor: atm (10.01.2011)
Mám s nimi zkušenosti, byl jsem tam v létě 2010. Ve zkratce - Není to úplný podvod, agentura existuje, zajišťuje práci v Amsterdamu na Shipholu, takže se nemusíte bát, že vás tam unesou a prodaj, nebo z vás vytahají poplatky a pak zjistíte že žádná taková agentura neexistuje. Na druhou stranu, jednání s nimi není moc seriózní. Ano, pravda, bydlení zajištěné je a dokonce za něj opravdu nic nechtějí (a byty se dají, i když taky tam s tím byly menší problémy - můžou vyprávět ti, kteří zažili stěhování do campu, což já už jsem nezažil), ale jinak jednání s nima je někdy fakt na facku, nedá se na ně spolehnout. Slibovali, že mají zařízenou dopravu do Amstru a zpátky, nebo že jí proplatí (abych zase nelhal, je pravda, že Julián mi o tom dal vědět už před odjezdem, ale stejně..) jiná věc je už dopravování po Amstru. Do práce vás většinou ještě vezmou, protože na tom jim záleží. Z práce se už obvykle musíte dopravit sami (a to vězte, že dopravný stojí v Amstru fakt velký peníze - nejlevnější je 2,60€/lístek, a vlaky jsou ještě dražší, a lístky mezi sebou neplatí). Případně se s nimi domluvit, ale ti pokud slíbí že přijedou, tak se vám taky může stát že venku budete čekat do půlnoci a pak vám zavolají, že prostě nepřijedou. Směny se plánují večer předem, není výjímkou ani to, že vám ráno zazvoní mobil, ať vstáváte, že na vás čekají před domem, nebo že vám během 8 hod směny zavolají, že máte dělat další 8 hod a podobně. Smlouva je taková dost pochybná, nepodepisujete jí před odjezdem (vlastně ano, před odjezdem zpátky) a neplyne z ní nic, co by vám něco mohlo zaručit. A teď bonbónek na závěr. Podle všech výpočtů jsem tam měl za necelý měsíc práce vydělat asi 22000,- , z toho mi poslali asi takových 14000,- (s tím že je ještě posílali naprosto nepochopitelně po miniaturních částkách a na několikrát, takže jsem ještě další tak 1500,- ztratil na poplatcích + asi tak 10 000,- byly výdaje spojené s výletem - doprava do/z Amstru, doprava po Amstru, telefony, jídlo)..Zbylých 8 000,- se mi z nich nepodařilo vymámit ani po čtvrt roce, takže asi tak. Abych to shrnul - jako zkušenost výborná, práce sama o sobě (uklízecí práce na letišti) v pohodě a možnost navštívit Amsterdam a neplatit za bydlení je suprová, na druhou stranu jednání ze strany agentury je naprosto neseriózní, nezodpovědné a mají v tom strašný bordel. Navíc to, že mi neposlali přes 1/3 vydělaných peněz je teda opravdu šokující (jo, sice tam byli lidi kterým všechno chodilo v pohodě, ale stejně??)..Ale je to fakt škoda, kdyby se chovali trošku seriózněji a zodpovědněji, tak by to byla jedna z nejlepších brigád, co se dá najít. Ale takhle..Nevim nevim.. Jinak jakékoliv otázky klidně zodpovím na
Re: Re: http://www.facebook.com/group.php?gid=135797899780882&v=wall
Autor: Majky (10.01.2011)
moc moc díky za vyčerpávající informaci ohledně této agentury, jsem docela na vážkách a váš příspěvek mi pomohl, uvidím, ještě si to promyslím, Nemohla jsem na žádných fórech sehnat žádnou recenzi, vy jste zatím jediný, ale i tak moje intuice mi říkala, že to není tak růžový...v každém případě mi jde hlavně o zkušenost a poznat nějakou jinou zemi než česko. Ale pokud neproplácí peníze a jsou nespolehlivý, tak to asi není moc ok. V každém případě ještě jednou dík moc. Kdyžtak bych se s vámi ještě spojila na mejl. Majky
werk & IK czech
Autor: Majky (05.01.2011)
omlouvám se dala jsem tam špatný název. mám na mysli tuto agenturu dík
Re: werk & IK czech
Autor: atm (10.01.2011)
viz text nahoře..
Re: werk & IK czech
Autor: Jirka (06.08.2011)
Nasel jsem si pred lety sam praci v zahranici, zahranicni urady prace, vyzadovali vse podrobne a bylo hodne byrokracie ale jednali na rovinu. Nahodne jsem nyni naraozil na zminenou firmu Werk & IK czech, Jungmannova 7, Plzeň 301 00 ktera prilozenym zpuseobem komunikuje jen na zaklade jmena J a mobilniho cisla. Vsechni zahranicni uredni ce mi vzdy predstavovali jsmenem a dali mi vizitku a vedel jsem komu co davam a posilam. chtit kopie dokladu timto zpusebem je zpusob prace, ktery znamm pouze z nekterych asijskych zemi kde jsem take pracoval. Tak hodne stesti, vzor komunikace agentury prikladam:
kancelář si pronajímáme pouze na konkrétní dny, čas od času zastupujeme
zahraniční firmy, když hledají zaměstnance, proto nemáme stálou kancelář,
pouze sídlo, pokud je toto z Vaši strany podmínka, nemohu Vám pomoci,

děkuji a mějte pěkný den, J
Re: Re: werk & IK czech
Autor: . (06.08.2011)
.
Schanim praci v cizine
Autor: Jiri (05.01.2011)
Ahojky lidi nasel by se nekdo kdo take chce praci v cizine a nechce jedst sam a vý o dobre agenture ktera nam tu praci najde a nebo uz v tom umi chodit?Prosim napiste mi na email Moc vsem predem dekuji Jirka
VaV Slovakia, s.r.o.
Autor: Nikol (07.01.2011)
Dobrý den, nemáte někdo prosím zkušenosti s touto agenturou? Ráda bych s touto agenturou odjela do zahraničí a nerada bych aby to byly další z mnoha podvodníků.Děkuji za odpovědi
Re: VaV Slovakia, s.r.o.
Autor: Tereza (07.07.2011)
Ahoj, osobní ukušenost nemám, ale na nějakém fóru jsem na ně zahlídla samou chválu, tak snad jsou ok..
Au pair agentura Jana (Praha 6)
Autor: Petra (02.02.2011)
Zdravím, nebyl jste někdo prostřednictvím této agentury v zahraničí (Německo, Rakousko, Švýcarsko)? Předem děkuji za vaši odezvu!
au pair Německo
Autor: Veronika (18.02.2011)
Dobrý den,
chtěla jsem se zeptaat, jestli máte někdo zkušenosti s ag. Jana a jestli je spolehlivá.
Děkuji
Re: au pair Německo
Autor: Jana (13.04.2011)
Já s ní chci jet na dva měsíce do Německa. Zdála se mi dobrá. Nevíte o ní někdo něco víc? Už odesílám první platbu, tak abych o peníze nepřišla.. Prosím ozvěte se.
Re: au pair Německo
Autor: Daška Weigertová (21.02.2012)
Dobrý den, agentura Jana je velmi dobrá a spolehlivá.. zprostředkovala mi rodinu v Německu na rok. Velice milá a přátelská rodina. Agentůru Jana můžu jen doporučit!
Re: au pair Německo
Autor: Ludmila (25.06.2013)
Ahoj, já s ní zkušenost mám, už je to sice dýl ale pořád si to pamatuji. Byla jsem v Rakousku v Bad Gesteinu u jedné velké rodiny s 5-ti dětma, a ikdyž to nebylo vždy růžové tak mi Agentura Jana pomohla a nenechala mě na holičkách. Mimochodem sem si našla v Rakousku i mého nynějšího manžela :)
Prace
Autor: Libor (12.04.2011)
Dobry den,chtel bych jed pracovat do zahranici.Nevite o nejake solidni agenture?Co neni podvod atd.?Dekuji.libor2626@seznam.cz,mobil-606911031
Autor: n¨¨ (13.04.2011)
Nemáte někdo zkušenosti s agenturou Janou?
werk czech
Autor: Lucka (11.07.2011)
Neskutečné zacházení, ametéři! Pozor na ně, s horším jedním jsem se nesetkala...
Re: werk czech
Autor: Dan (28.07.2011)
můžete to prosím trochu rozvést? děkuji
agentura City Life Manchester, Ltd., www.huradoanglie.cz
Autor: Kristina (15.07.2011)
Ahoj,
chceme s přítelem po létě odjet do Anglie za prací, tak jsem hledala nějakou solidní agenturu, která by nám v začátcích pomohla. Na internetu jsem našla zajímavé webovky huradoanglie.cz, provozované Adamem Wojnarem. Zkoušela jsem se s ním zkontaktovat - postupně přes mail, FB a nakonec jsem vyzkoušela i ICQ. Ani v jednom případě p. Wojnar nereagoval - přesněji, na icq zareagoval slovy: "Jak Vám můžu pomoci?" a když jsem mu napsala, jaká je naše představa a důvod proč se obracím na jeho agenturu, tak bez odezvy. Máte někdo s ním či celou agenturou nějaké zkušenosti? Napište, budu moc ráda za informace. Příp. pokud někdo víte o solidní agentuře, která zprostředkovává i nekvalifikovanou práci v UK, napište taky.
Díky moc
Re: agentura City Life Manchester, Ltd., www.huradoanglie.cz
Autor: lenka (16.07.2011)
Ahoj, ja jsem odjela do anglie pres slovenskou agenturu mobile college, praci, ubytovani, vse zajistene a v pohode. Samozrejme ze poplatky tam jsou, ale ja jsem tu i na studijnim pobytu, pracovni by meli byt levnejsi. Take zalezi, co od toho ocekavate, jestli velke vydelky nebo to chcete spise kvuli anglictine a vydelat si na naklady..:) podivte se na stranky a uvidite: www.mobilecollege.sk . Ahoj a hodne uspechu:) L.
Re: agentura City Life Manchester, Ltd., www.huradoanglie.cz
Autor: Adam Wojnar (21.09.2011)
Dobrý den, omlouvám se, jestli jsem nereagoval na Vaše vzkazy. Připouštím, že jsem Vaši zprávu mohl přehlédnout. Jestli je ještě Vaše žádost aktuální, prosím kontaktujte mě na email: nebo telefonicky.
Děkuji
Werk & Ik czech
Autor: Moody (27.08.2011)
Zkušenost s brigádou zprostředkovanou českou agenturou. moodys.posterous.com…
Autor: kaca (04.10.2011)
s agenturou MOBILE COLLEGE mam take skusenosti zaplatite love nechaju vas tam dva mesiace a vykopnu vas hruuuza
Re:Mobile College
Autor: Natalia (04.09.2014)
Ja som pracovala vo Warringtone cez agenturu Mobile College cely jeden rok a bez akychkolvek problemov.. Pokial viem, tak prepustali len v januari a to hlavne tych, ktori pocas roka nepracovali tak ako mali -myslim, ze odkedy zacali v Marks and Spencer prepustat -tak agentura Mobile College ako jedna z mala okamzite prestala do danej oblasti robit nabory. Moj bratranec isiel v uvedenom obdobi cez nich na hotel (do Skotska)a doteraz tam bez problemov pracuje.. Takze ja na nich skutocne mozem povedat len to, ZE JE TO JEDNA Z MALA SERIOZNYCH AGENTUR (i ked ich sluzby su o cosi drahsie -radsej si za serioznost priplatim ako sa nechat podviest ako moja znama agenturou Job4uslovakia, s ktorou moj znamy pekne pohorel a zadlzil sa..
Autor: katka (04.10.2011)
tak bola som cez tuto agenturu minuly rok vo Warringtone nechali nas tam cez sviatky ked nas potrebovali a v januari nas vykopli po mesiaci a pol takze sme nic nezarobili len prerobili..a v zmluve mas napisane ze ti zarucuju pracu do 3 mesiacoch a pracu nam ziadnu nepozhanali a ani nam nevratili peniaze...takze vrazis do toho asi cca1000 eur a zarobis ....... .(hovno).....asi tak ale kazdy sa ponauci az na vlastnych skusenostiach...ale rada sa o to podelim...hrozna skusenost nikdy viac....a to este nehovorim o tom ake bolo ubytko asi 30km od fabriky nikto ti ani neukaze kde to je ani nic daju ti adresu a musis si zobrat taxi za 30 libier aby si tam vobec dosla na pohovor....no nikdy viac...neznasam ich....pa katka
Autor: Helca (24.11.2011)
Ahojky,mate nekdo zkusenosti s agenturou Mobile College? a neni 260e na poplatek pred odjezdem hodne? prosim poradte dik
Autor: dagmar (30.11.2011)
Dobry den mam zajem o praci jako pokojska pom sila v kuchyni v NEMECKU V RAKOUSKU I ITALII I casky maitel muze nabidnout skusenosti mam zatim dobre dekuji pis 732369257 ozvu se dekuji....leden 2012
BEZ agentury
Autor: Eleanor (10.01.2012)
Ahoj děcka, lepší je to bez.:) Myslím odjet bez agentury :D Na blind, na místě si najít ubytko a pak už se sama snažit najít job.Jezdím takhle do ŘEcka a je to nej, vždycky najdu práci a pokud se mi nelíbí, najdu jinou.:)
Agentura chce moc poplatků a pak už se o vás nezajímá, makáte jak služky za 400e a co z toho? Nej je spolehnout se sama na sebe.
Re: BEZ agentury
Autor: Klára (28.05.2012)
ahoj....a nemáš prosím nějaké kontakty v tom řecku?strašně ráda bych odjela bez agentury...díky za odpověd a pomoc(klaraangelova@centrum.cz)
Re: BEZ agentury
Autor: Petra (26.09.2012)
Ahoj, ráda bych odjela pracovat do Řecka, ale mám strach jen tak odjet a až na místě si hledat nějakou práci. Mohla bys mi prosím napsat nějaké své zkušenosti - např. kde hledat, případně nějaké tebou prověřené pracovní příležitosti?? ( ) Děkuji
Re: BEZ agentury
Autor: Tomáš (06.03.2015)
zdravím , můžete mi prosím dát nějaké informace o tom , jak odjet do zahraničí za práci bez agentury ? děkuji předem
WERK IK
Autor: Richard Halama (07.02.2012)
Zmíněnou agenturu WERK IK skutečně nedoporučuji. Bydleli jsme ve skutečně děsivých podmínkách(mohu poslat foto), byli jsme nuceni pracovat bez smlouvu, tu jsme podepsali až den před odletem (mohu poslat smlouvu SOFI a pracovní smlouvu, data nesedí), jednání agentury s námi děsivé a nakonec jsem nedostal zaplaceno s tím, že jsem naboural dodávku, ač nemám ani řidičský průkaz (komunikaci se šéfem mohu také přeposlat, pro představu, jak se agentura staví k problémům).
Krajně nedoporučuji. Kdo chce zaslat výše uvedené, není problém. Ozvěte se na mail:
WERK IK
Autor: Richard (07.02.2012)
Tuto agenturu naprosto nedoporučuji. Bydleli jsme v děsivých podmínkách (mohu zaslat foto), byli jsme nuceni pracovat bez smlouvy (mohu zaslat SOFI smlouvu z úřadu práce a pracovní smlouvu, data podpisu nesedí), jednání agentury bylo neskutečné a nakonec jsem nedostal výplatu, protože jsem prý naboural dodávku, argument, že nemám řidičák a mohu to papírem z úřadu dokázat jsem nepochodil (mohu zaslat mou mailovou komunikaci se šéfem, pro představu, jak se werk a ik staví k problémům).
Chcete li zaslat výše uvedené informace, napište mi na mail, milerád odpovím. Můj mail je:
Hurá do Anglie
Autor: Matka klientky (12.02.2012)
Není všechno zlato, co se třpytí
Práce v Německu
Autor: M.Zimmermann (06.04.2012)
Dobrý den, hledám práci v Německu,popřípadě v Rakousku, nevíte někdo o něčem? Děkuji

Práce na farmě v Německu
Autor: Michal (05.05.2012)
Ahoj či Dobrý den,
věděl by jste prosím někdo o spolehlivém kontaktu na nějakou ovocnou farmu v Německu prosím ?
Práce v Kanadě
Autor: Kaculik (08.07.2012)
Ahoj všem,

začala jsem uvažovat o práci v Kanadě. Chtěla bych do Quebecu, protože dělám fráncouzštinu a angličtinu a ráda bych využila oba jazyky. Nechce se mi jet jednak samotné, takže pokud byste tam někdo taky měl v plánu zamířit, tak by bylo fajn to zkusit společně. Jinak by mne zajímalo, jestli s tím už tady má někdo z Vás zkušenosti, jak se tam mám dostat (zda-li přes agenturu nebo lépe sama). Raději bych agenturu. Je to přece jen dost daleko. Nevíte náhodou o nějaké fakt prověřené z vlastní zkušenosti, abych nenaletěla? Díky za rady.
Autor: Barbora (21.01.2013)
Ahoj, chystám se společně se dvěma kamaradkami do Londýna za prací. Raději bychom odjely bez agentury, máte někdo nějaký tip na levné ubytování (ne na úplném okraji). Popřípadě kontakt na někoho, kdo by mohl ubytování nabídnout?
Díky moc :)
Autor: Barbora (22.01.2013)
Ahoj, chystám se společně se dvěma kamaradkami do Londýna za prací. Raději bychom odjely bez agentury, máte někdo nějaký tip na levné ubytování (ne na úplném okraji). Popřípadě kontakt na někoho, kdo by mohl ubytování nabídnout?
Díky moc :)
Autor: Barbora (22.01.2013)
Ahoj, chystám se společně se dvěma kamaradkami do Londýna za prací. Raději bychom odjely bez agentury, máte někdo nějaký tip na levné ubytování (ne na úplném okraji). Popřípadě kontakt na někoho, kdo by mohl ubytování nabídnout?
Díky moc :)
Autor: Barbora (22.01.2013)
Ahoj, chystám se společně se dvěma kamaradkami do Londýna za prací. Raději bychom odjely bez agentury, máte někdo nějaký tip na levné ubytování (ne na úplném okraji). Popřípadě kontakt na někoho, kdo by mohl ubytování nabídnout?
Díky moc :)
Letní brigáda ve Francii na farmě
Autor: Hanka (24.01.2013)
Dobrý den,
může někdo poradit, jakou nejrychlejší cestou lze sehnat seriozní brigádu na farmě ve Franci? Máte někdo zkušenosti? Díky moc!
Autor: Vendula (09.04.2013)
Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, zdali nemá někdo nějaký kontakt na dobrou agentůru v zahraničí. Chtěla bych odjet a nevim kam se mám obrátit.. Děkuji
Autor: Pavlína (18.04.2013)
Dobrý večer, chtěly bychom s kamarádkou odcestovat na léto pracovat do zahraničí. Jelikož můžeme jet pouze na dva měsíce, vyhazovat peníze agenturám se nám moc nechtějí a kord když některé jsou podvodníci. Je nám vcelku jedno, kam pojedeme (Evropa). A chtěla jsem se optat na jakékoliv informace, zkušenosti apod. Jak si je sháníte sami? Jestli na místě tím, že využijete tamější agenturu nebo sami aktivně hledáte. MOOOOC DÍKY ZA ODPOVĚDI. Pavlína
Firma Recrutment. http://www.recrutment.cz/prace-v-londyne/prace-v-londyne.htm
Autor: Jiri David (26.09.2013)
Muze mi nekdo poradit nebo z vlastni zkusenosti rict co je to za agenturu? Pisi ze zajisti bydleni+letenky+dopravu a zaplatit to vse muzeme az si na to vydelame. Nevim presne jestli tu praci take zprostredkovavaji. Dal jsem tam webove stranky na agenturu kdyz tak na ni mrknete. Nevim co si mam o tom myslet, bojim se at nenaletim. Moc Dekuji vsem za info.
Re: Firma Recrutment. http://www.recrutment.cz/
Autor: Mirka (12.12.2013)
Ahoj, Recrutment je skvela agentura, ale praci ti nezajisti. Nech si u nich prelozit zivopis. Jsou levni. Pokud hledas praci, zkus Student Agency

Mirka
Autor: franta franta (18.05.2014)
zdravíčko,má někdo nejaky pozitivní zkušenosti s agenturou? doporučte mi prosím nějakou,díky
agentura
Autor: Honza (17.02.2015)
Ahoj,

nevim, jestli tohle nekomu pomuze, ale kdyz si tak ctu ty zoufale prosby o info ohledne agentur, tak se musim pridat :)

v roce 2010 jsem odjel do Anglie na zkusenou. mel jsem jen zaplacenou letenku a par penez v kapse. uz v Cechach jsem se pokusil poohlednout se po levnem bydleni do zacatku a v tom jsem uspel, kdyz jsem se zkontaktoval s lidmi z Cech, kteri uz v Anglii nejakou dobu funguji. Vzdycky nekdo vi o volne cimre ;)

Priletel jsem ve ctvrtek dopoledne na Luton a na vlastni naklady se busem dostal ke slibenemu ubytku. Mistnost (5x2m v prizemi vedle kuchyne) za cca 200liber/mesic v Housesharu s jednim cechem, dvema Tanzanci a dvema anglany. O spolubydlicich jsem skoro nevedel, ze existuji. Mozna stesti :D

Tak jako tak zaklad meho behani druhy den byl v navsteve a registraci v Knihovne (internet zdarma) a nejake to cteni v ENG. :) Druha navsteva v bance, kvuli uctu, ale tam jsem se jeste musel vratit, protoze jsem nemel v ruce papir o ubytovani (vyzadovano pro zalozeni uctu). Ten vystavi majitel baraku vesmes na pozadani (a mozna zaplaceni zalohy).
Vynecham treti navstevu v Primarku, ktera pro vas nebude moc dulezita, ale jsem na svetry a meli je pekne v akci. Na CZK cca 150kc/kus a vsechny kvalitni a uzasny vyber. Ostatne tam jsem se jeste nekolikrat vratil i kvuli zbytku satniku.

Nejdulezitejsi ale je, ze hlavni navsteva byla v Pertempsu. Mistni personalni agenture. Ta mi po napsani testu z ENG (za A+ :P) a registraci nasla behem vikendu praci. V pondeli skoleni a nakup pracovnich bot a od utery jsem makal. odpoledni (14-22h) ve skladu Gist (cca 20min chuze od baraku) a navic u jidla Marks&Spencer. Proste pecka. :)

Prvni vyplata v patek 15dni po prijezdu do Anglie.
Abych rekl pravdu, tak ani v Cechach jsem se takhle rychle v praci k penezum nedostal.

Tim padem muzu vrele doporucit:

www.pertemps.co.uk/e…

- btw ja byl na pobocce Hemel Hempstead, Hertfordshire

(Snad vas pribeh moc nenudil, ale dlouho jsem nic nepsal, tak jsem si to chtel trochu zopaknout a ten odkaz je proto az na konci :D)

Hodne stesti vsem :)
Autor: Jorck Cherry (25.01.2017)
Zdravím krajany,člověk se nestačí divit co se vše dočte o východoevropanech po ruznejch webu a uz facebook,pohyby.uk nebo hedvabná stezka že sekrajané navzájem vysmívají kdo koho okrade nebo jak snadno příjít k librám bez párce atd. asi 10x za svuj pobyt v UK jsem slyšel od krajanu větu - hloupé stádo východoevropských nul co neumí anglicky !!! (češi,slováci,poláci aj.) co příjíždí krást britum práci a jsou 100% ochotně dřít v Anglii,Skotsku a Irsku jako otroci,za 5-7 £ na Hodinu na part time přes agentury nebo podvodníky a nakonec skončí jako bezdomovci nebo na sharehouse po 30lidech s psychickou ujmou a bez libry v kapse ... z mé zkušenosti jsem byl na tom otrochu lépe ja měl osudové štěstí že jsem potkal v praze skotskou turistku co má farmu ve skotsku a co i pracovala v londýně na vysoké funkci a tím jsem měl možnost a podporu v anglii ... Nakonec jsem se sni oženil a získal i legalní pobyt i lepší práci ...bohužel sňatek s britem/britkou je jedna ze šanci jak získat lepší práci a život a státní výhody než skončit jako bezdomovec nebo otrok na podvody. p.s. za určitou dobu jsem v UK potkal mnoho lidi ruzných národnosti a náboženství ale nikdy jsem neveřil že češi a slováci a poláci bez znalosti anglického jazyka a s tvrdou naivitou že budou vydělávat na full time 3000 £ a víc a mít vlastní bydlení a budou se mít lépe než v rodné zemi ... :whistle: :blink: bohužel pro naivní to byl životní podvod a pro některé životní zkušenost. za to palec nahoru !
UK
Autor: Marley (06.03.2017)
Bohužel Ilegální práce bez zdravotního pojištění nebo neplatící daně neboli i práce za minimální plat není u českých i slovenských i polských Imigrantů je tato životní cesta dost známá,státy jako je Kanada,Austrálie i USA mohou vyprávět jak tato východoevropská trojka bude ráda pracovat za plat podhranici chudoby a vstupovat do zemích (USA,Canada,Austrálie) na turistické vízum bez pracovního povolení a zdravotního pojistění kde nebude platit daně a žít na pokraji chudoby jako to zažívaly jejich krajané v 90.letech v USA,jde opravdu vidět že Češi i Slováci jsou stále nepoučitelný národ který je ochoten naivně dělat podřadně pozice na lichvařskou mzdu. DOUFÁM ŽE BREXIT UDĚLÁ ZA RAZANTNÍ ZMĚNY V IMIGRACI A ZAVEDE PRACOVNÍ VÍZA JAKO TO MÁ USA AUSTRALIE A CANADA !
Autor: Tereza (27.08.2017)
Dobrý den, prosím vás mohl by mi tu někdo doporučit dobrou agenturu na kterou se dá spolehnout do Anglie? Chtěli by jsme s přítelem odcestovat ale zatím jsem nenašla nějakou dobrou agenturu (např.: Otto.. už jen recenze mluví za vše.) Předem vám všem děkuji.
Autor: Hana (09.11.2017)
Ahoj, mate nekdo zkusenost s OTTO agenturou ?
Popripade nevite o nejake agenture co zajistuje praci v nizozemsku ?
Hledam praci kde neni nutna dobra znalost jazyka.
Re: otto
Autor: lukáš (03.01.2018)
já taky vůbec nevím zda se s nimi domluvit.na internetu se dočítám děsivé recenze ale už minimálně 6 let staré. a že by se z ničeho nic zlepšili to se mi taky nechce nějak věřit. třeba nám tu někdo odepíše
Agentury
Autor: Pavel Sysel (05.08.2018)
Vsechny agentury jsou tu jen pro to aby vas okradali o penize za nesmyslne sluzby. Vyuzivaji jen informace ktere jsou verejne dostupne aby bez hnuti prstu mohli jezdit v mercedesech. jestli se nechate napalit je to vase blbost.
Nejhorsi je v zahranici sehnat ubytovani. Praci vam vzdy zajisti prislusny PRACOVNI URAD aniz byvas nekdo obiral o prachy
Autor: Martina (03.01.2019)
Dobrý den,
ráda bych společně s kamarádkou vycestovala do USA, kde bychom chtěly 3 měsíce pracovat a poté 1 měsíc cestovat. Neznáte někdo nějakou stránku, kde by byly možné najít pracovní pozice v USA bz použití agentury?
 
Hledání v článcích

Hledejte například: Austrálie, studium v Anglii, Au-pair, práce v Německu, (jméno agentury), Erasmus, brigáda...oblibene

RSS Odebírat novinky přes RSS/XML

Nazkušenou.cz on Facebook