Chci si nechat zařídit studium v zahraničí

Seznam našich spolehlivých agentur a škol zajišťujících studium v zahraničí Anglie, Austrálie, Irsko, USA Německo, Velká Británie, EU, Kanada
více informací»

Chci přímo kontaktovat zahraniční jazykové školy

Seznam spolehlivých zahraničních jazykových škol. Angličtina, němčina, francouzština, ruština, španělština…
více informací»

Chci si nechat zařídit práci v zahraničí

Seznam našich spolehlivých agentur zajišťujících práci v zahraničí - krátké pracovní pobyty i zaměstnání, au-pair, letní tábory, práce na farmách…
více informací»

Jak správně vybrat jazykové kurzy

Všude kolem sebe můžete narážet na různé jazykové školy a kurzy. Informace o nich si můžete přečíst na reklamních letáčcích, na nástěnkách či na internetu - všichni o sobě tvrdí, že jsou nejlepší, mají nejzkušenější lektory a moderní techniky. Jak si ale ověřit, že vám kurz opravdu něco přinese a nevyhodíte za něj jen zbytečně peníze? Následující rady vám pomohou vybrat si jazykový kurz přesně na tělo.

Zjistěte si všechny detaily

Snažte se co nejpodrobněji zjistit, jak bude kurz vypadat. Důležité například je, pro kolik lidí je kurz koncipován (čím méně lidí, tím lépe pro vás, velmi dobrá je skupina 6-8 lidí), z jakých materiálů se budete učit, kdo bude váš lektor, nebo jaké metody a pomůcky vyučující používá (zda a jak moc je používáno audio/video techniky, jestli je kurz zaměřený spíše na testování nebo na mluvení a podobně). Záleží také na vašich časových možnostech: kurz angličtiny můžete navštěvovat jedenkrát týdně na dvě hodiny, ale můžete se také zapsat na celoroční pomaturitní studium angličtiny a zlepšovat se v jazyce čtyři hodiny denně od pondělí do pátku.

Informujte se předem, jaké má škola požadavky na lektory - ptejte se například na vzdělání učitelů, jejich praxi atd. Dobré jazykové školy pořádají pro své lektory také metodické kurzy, na kterých se učitelé mohou naučit nové metody vedení hodin a předat je potom dále ve svých kurzech.

Informujte se o referencích a zkušenostech

Je dobré zjistit si (například od známých nebo na různých diskuzích), jak byli studenti daného kurzu spokojení. Pokud chcete dělat na závěr kurzu zkoušku, zjistěte si také, jaká byla úspěšnost v předešlých letech. Úspěch jiných vám sice zkoušku nezaručí, ale pokud bude úspěšnost velká, svědčí to také o kvalitě školy. Zkušenosti s jazykovými školami přímo od studentů pro vás na každý pád budou výborným vodítkem.

Vyberte si správnou úroveň

Nevybírejte si kurzy pro začátečníky, pokud máte základní znalost jazyka, opakování sice je matkou moudrosti, ale v tomto případě by vám kurz téměř nic nepřinesl. Toto pravidlo platí i naopak - nevytyčujte si ani nereálné cíle. U většiny kurzů je rozřazovací test, který by vás měl zařadit do správné skupiny. Pokud by ale vstupní test škola nenabízela, pořádně si rozmyslete, do jakého kurzu byste chtěli chodit - podívejte se například na učebnice, které se v kurzech mají používat. Pokud vám ani toto nepomůže při rozhodování, poraďte se přímo v jazykové škole.

Udělejte si rozřazovací test

Abyste si vybrali správnou úroveň, pomůže vám právě rozřazovací test. Podle toho, zda škola dělí studenty do skupin dle výsledků testů také zjistíte, že jsou kurzy na solidní úrovni a že se snaží vytvořit rovnocenné skupiny, ve kterých budou všichni alespoň na podobné úrovni. Některé školy dokonce umožňují přejít po pololetí do vyšších tříd, rychlejší studenti tak neztrácí motivaci ani čas. Obecně je lepší hlásit se do větších jazykových škol, které už mají zažitý funkční systém.

Podívejte se na vzorové hodiny

Některé jazykové školy umožňují, abyste se přišli podívat, jak probíhají jejich hodiny. Pokud uvažujete o škole, která takovéto kurzy pořádá, neváhejte a běžte si obhlédnout, jak to ve škole chodí. Je to jedinečná možnost, jak si udělat představu o průběhu kurzu a celém zázemí. Zjistíte také, jestli vám vyhovuje učitel, který má vaše kurzy vést.

Nevěřte zázrakům

Žádná supermetoda vás jazyk nenaučí sama od sebe. U každé je nutné studovat, metoda vám však může pomoci se správně namotivovat a zvýšit koncentraci. Výběr učební metody je velmi individuální věc, každému vyhovuje něco jiného. Je proto dobré se o vybrané metodě informovat předem a zkusit si zajít na zkušební hodinu, kde uvidíte, zda jste si vybrali správně.

Nevybírejte jen podle ceny

Správný kurz nehodnoťte jen podle ceny, ta většinou kvalitu kurzu ovlivňuje, ale nelze se na to stoprocentně spoléhat. Pokud je kurz podezřele levný, bývá v něm většinou nějaký háček (nekvalifikovaní učitelé, náboženský podtext hodin a podobně). Není ale nutné hnát se do nejdražších kurzů, které obvykle nebývají o tolik kvalitnější a cenově už jsou mnohdy na úrovni soukromých hodin. Raději se zaměřte na to, aby vám vyhovoval způsob vedení a zaměření jazykového kurzu a jeho úroveň. Po absolvování kurzu byste měli být ohodnoceni a měli byste také dostat certifikát o absolvování - ten můžete předložit například v novém zaměstnání.

Jazykový pobyt si užijte se vším všudy

Aby váš jazykový pobyt v zahraničí přinesl skutečné výsledky, snažte se učit i mimo školu. Nezavírejte se po kurzech na svém pokoji, ale choďte mezi lidi, komunikujte v cizím jazyce. Ideální je se dokonale obklopit jen cizím jazykem, který se chcete naučit. Čtěte knížky, dívejte se na filmy, ale rozhodně ne česky! Jen tak vás jazykový pobyt v zahraničí skutečně obohatí.


Sdílet tento článek

Byl pro Vás článek užitečný?

  

Diskuze k článku

Chcete sledovat diskuzi ke článku e-mailem?
Zkušenosti s jazykovým pobytem v zahraničí
Autor: Eva (15.05.2009)
Uvažuju o tom, že si zaplatím nějaký jazykový pobyt v zahraničí. Jsou ale hrozně drahé, tak nechci vyhodit zbytečně peníze. Nemáte někdo nějaké zkušenosti, jestli se jazykový pobyt vyplatí? Naučí mě tam opravdu něco? Dík všem za odpověď
rozhodne ANO!
Autor: Petra (13.09.2009)
Vim, ze ses na to ptala asi pred pul rokem, ale jazykovy kurz v zahranici je opravdu super! Nenalijou ti sice do hlavy o moc vic nez v cesku, protoze tam si to musis jednoduse nacpat sama, ale ukazou ti cestu a zlepsis se v komunikacnich dovednostech... no a navic ziskas spoustu zazitku:) Tenhle rok jsem mela stesti a trefila jsem na opravdu dobrou agenturu a skolu:) tak zatim pa
Re: rozhodne ANO!
Autor: Honza (11.01.2010)
A jakou školu a agenturu jsi vybrala? Dělají i NJ? Díky za info.
Re: rozhodne ANO!
Autor: lukas (16.01.2010)
Prosímm napiš jakou školu a kd a kolik to stálo, díky mooooc! chci také studovat v cizině
Re: Re: rozhodne ANO!
Autor: Petra (09.03.2010)
Tak jsem tady zase po pul roce:)) Byla jsem s Censu ve skole Clubclass a vyslo me to kolem 20 tisic.. Maji i jine skoly a staty... jejich stranky jsou myslim www.censu.net ... tak za ul roku zase ahoj:D
Autor: jakub (27.02.2010)
Nezná někdo nějakou levnou agenturu. Chci do Cardiffu, díky
kurz aj v zahraničí pro starší generaci
Autor: Hana (26.01.2011)
Kdo má zkušenost s jazykovým kurzem v cizině??? týden, pro starší..? díky
Re: kurz aj v zahraničí pro starší generaci
Autor: Dany (02.02.2011)
Ahoj, já jsem odjel do Mnichova a tam se zapsal do Münchner Volkshochschule na němčinu, mají spousta kurzů a není to drahý, kolem 200 euro měsíčně a je to denně. Akorát není lehký najít cenově dostupný bydlení, ale to je asi všude v cizině, jinak je to lepší se učit v cizině denně, než jednou týdně doma....
Jazyky
Autor: Martina Olbrachtová (12.03.2011)
Ahoj, zkuste tuhle :)Jazyková škola
Spravný výběr jazykové školy
Autor: Jan (05.02.2012)
Zdravím, nedávno jsem se rozhodoval kde si zlepším angličtinu, vybral jsem si tedy služby na www.bohemianschool.c… a mohu jenom vřele všem doporučit:-)
Jazykový kurz - angličtina
Autor: Domčex (28.05.2012)
Ahoj. Tak jsem se rozhodla udělat si kurz angličtiny, protože je čím dál víc potřeba. Jsem z Brna, ale nevím kde mám hledat, pro co se rozhodnout. Mát někdo nějaké zkušenosti?
Autor: Móňa (18.06.2012)
"Ahoj. Já jsem dělala také kurz Angličtiny..večerní v Brně. A našla jsem ho díky těmto stránkám www.ucednik.cz
Je tam spousta kurzů. Tak se můžeš podívat."
Autor: Domčex (17.07.2012)
Ahoj ucednik? neznám hned se podívám. Díky za radu. Snad tam najdu bylo by to super!!! :=)
Re:
Autor: David (19.07.2012)
Jojo učedník je super stránka. Kamoš si tam sháněl kurz na maséra. Sice se mu do toho moc nechtělo, ale jak je teď rád, že ho má. Vydělává si docela slušně. Tak snad tam najdeš i ty, co potřebuješ.
Autor: Domčex (24.07.2012)
Díky Davide, uz se na to dívam. Koukám, že tam je fakt dost kurzů na tu angličtinu a vůbec je tam dost kurzů. To jsou dobré stránky. Našla jsem tam kurz tayd blízko, kde bydlím. Tak si tam musím zavolat, snad budou mít brzkej termín :) tak ještě jednou děkuji
Re:
Autor: David (04.08.2012)
Nemáš zač, v pohodě. Hlavně, že si našla, co potřebuješ. Já se teďka rozhoduju, že si udělám barmanský kurz, dostal jsem totiž nabídku odket na Floridu pracovat jako barman, ale chtějí po mně papír no. Ale za ty peníze a zkušenost mi to asi stojí. Tady mě stejně nic nedrží.
Autor: Adela (10.08.2012)
Ahoj, hledám jazykovku v Brně na pomaturitní studium angličtiny a španělštiny. Zatím jsem si vybrala Amigas, protože tuhle kombinaci nabízí a četla jsem dobré reference na diskuzích. Máte s ní někdo zkušenosti nebo víte ještě o nějaké jiné?
Jazyková škola
Autor: Marta Kostanová (04.03.2013)
S jazykovým kurzem v zahraničí zkušenosti nemám, ale můžu vřele doporučit jazykovou školu JILL v Berouně nebo v Hořovicích. Perfektně mě připravili na zkoušku FCE :)
Autor: MichaelaBr (29.03.2013)
Já jsem si vybírala jazykovou školu v Ostravě a velmi se mi zamlouvala jazyková škola www.pygmalion.cz . Můžu jen doporučit
Tip na intenzivní kurz?
Autor: Marek (20.05.2013)
Gramatiku a psaní zvládám bez problémů, ale mluvení je horší... nemáte někdo vyzkoušený nějaký intenzivní kurz zaměřený na konverzaci? Ideálně něco kratšího, ať na to nepadne úplně celá dovolená?
Re: Tip na intenzivní kurz?
Autor: Anna (22.05.2013)
Kolega byl na kurzu v "anglické vesnici" Anglovile - je to jen 6 dní, ale asi to vážně funguje. Vrátil se vyčerpaný, prý to bylo, hlavně ze začátku, opravdu náročné - mluví se tam pouze anglicky a několik hodin denně jen ve dvou s rodilým mluvčím, takže dovolená to rozhodně není. Ale prý to byla výborná zkušenost a opravdu se rozmluvil, což byl cíl.
Já se učím přes online kurzy
Autor: Ivanka (14.12.2013)
Zjistila jsem, že mi nejvíce vyhovují moderní online kurzy, jako jsou kurzonline.cz je to kvalita za rozumnou cenu a v době internetu je to zkrátka pohodlný způsob učení.
TIPTOP linguea
Autor: Janik (12.02.2015)
Super na výuku angličtiny, nebo myslím i jiných jazyků je Tiptoplinguea. Dělají tu výuku přímo v kavárnách, kde sedíš na pivu a mluvíš přímo s rodilým mluvčím. Je to super na rozmluvení. Cenu teď nevím, ale bylo to kolem 1200? za ten semestr takže celkem fajn myslím. Dal se domluvit čas podle možností a vybrat i lektor. Já tam byla fakt strašně spokojená a hlavně jsem opravdu viděla zlepšení.
Jazyková škola
Autor: Tereza (07.10.2015)
Já jsem měla na gymnáziu 4 roky francouzštinu, ale jak to tak dopadá, pak už jsem se k ní nedostala a začala jsem pomalu zapomínat. A šlo to fakt rychle, i když jsem se domluvila i v cizině, tak za rok jsem si už téměř nic nepamatovala. A to mi přišlo líto. Ten jazyk miluju a tak jsem se s tím rozhodla začít něco dělat. Na doporučení paní učitelky jsem vyhledala jazykovou školu SJŠ Brno a rozhodla se zapsat do kurzu francouzštiny. Překvapili mě jejich nízké ceny a profesionální lektoři. No abych to shrnula, chodila jsem tam rok a hned bych mohla jet do Paříže s klidným svědomím, že se domluvím. Takže jazykové kurzy doporučuji tady, jsem s nimi opravdu moc spokojená.
Jazykové kurzy Ostrava
Autor: Pavel (01.11.2015)
Já jsem z Ostravy a před nedávnem jsem hledal školu, kde bych dohnal angličtinu, kterou jsem nutně potřeboval kvůli práci vylepšit. Vybral jsem si jazykovou školu a myslím, že mohu doporučit www.1stenglish.cz/, solidní cena a vstřícní přístup lektorů se kterýma jsem si opravdu pokecal :-)
Moje zkušenosti
Autor: Petra L. (20.12.2015)
Zdravím všechny, já osobně mám nejlepší zkušenost s jazykovkou Perfect World. Musím říct, že všechny zmíněné tipy z tohoto článku naprosto splňuje. Na svých stránkách www.perfect-world.cz mají mnoho referencí od studentů, absolvovala jsem u nich ukázkovou hodinu zdarma, na začátek mi také dali schůzku s určením úrovně zcela zdarma a hlavně na jejich kurzu jsem se konečně opravdu naučila...zkrátka super :)
Autor: annyz (18.03.2016)
Super článek, člověk si opravdu potřebuji nejdříve říct jaké má priority, při hledání toho správného kurzu. Mám velmi dobrou zkušenost s jazykovkou na Kotlářské v Brně - SJŠ - dělala jsem u nich němčinu a teď tam chodím na angličtinu. Vyhovují mi večerní kurzy i ceny a samozřejmě také jejich metody a přístup lektorů. Ještě jsem se tam nesetkala s nějakým nepříjemným lektorem nebo s někým kdo mi nesedl ale tohle je hodně individuální.
Jazykovka na Kotlářské
Autor: Daniela (01.06.2016)
Ahoj, já osobně si myslím, že není úplně nutné jezdit jazyky studovat do zahraničí. I zde v Čechách najdete kvalitní jazykové školy. Známá dala dceru do Brna a obě jsou nadšené. Studovat může hned několik jazyků. Samozřejmě, že studium v zahraničí má také své výhody, ale studium doma je finančně určitě méně náročné. Sjs-brno.cz nabízí spoustu nejrůznějších variant jak jazyky studovat.
Autor: Veronika Kubelková (27.09.2019)
Ahoj, osobně mohu velmi doporučit agenturu Eduaction First . Komunikace s nimi probíha bez problémů. Už mám koupený kurz na dalsí léto do Miami, tak kdyby jste měli nějaké otázky , neváhejte mi napsat na mail, nebo instagram @verca_kubelkova. Jelikoz uz mam koupený kurz, mohu vám dát slevu. Mám zkusenosti i s jinou agenturou a opravdu se to nedá s EF srovnat. Katalog zdarma vám pošlou, když si ho objednáte přes tento link; i.ef.com/ozgjkn7mu5
 
Hledání v článcích

Hledejte například: Austrálie, studium v Anglii, Au-pair, práce v Německu, (jméno agentury), Erasmus, brigáda...oblibene

RSS Odebírat novinky přes RSS/XML

Další články k tématu

Hledáte jazykovou školu?

Nazkušenou.cz on Facebook