Chci si nechat zařídit studium v zahraničí

Seznam našich spolehlivých agentur a škol zajišťujících studium v zahraničí Anglie, Austrálie, Irsko, USA Německo, Velká Británie, EU, Kanada
více informací»

Chci přímo kontaktovat zahraniční jazykové školy

Seznam spolehlivých zahraničních jazykových škol. Angličtina, němčina, francouzština, ruština, španělština…
více informací»

Chci si nechat zařídit práci v zahraničí

Seznam našich spolehlivých agentur zajišťujících práci v zahraničí - krátké pracovní pobyty i zaměstnání, au-pair, letní tábory, práce na farmách…
více informací»

Hledáte jazykovou školu?

Chystáte se do kurzu v jazykové škole? Správné rozhodnutí! Na trhu ovšem fungují stovky jazykových škol. A jejich úroveň je často proměnlivá. Zvolit dobře není jednoduché. Investujete nejen nemalou sumu peněz, ale také čas a vlastní námahu. Nebojte se proto vybírat a porovnávat jednotlivé konkurenční nabídky.

Vybírejte kurz, který se hodí právě pro vás

wanted dvakurzyKaždá kvalitní jazyková škola by měla před přihlášením nabídnout zájemci vstupní rozřazovací test. Sebelepší kurz vám nebude nic platný, pokud budete stále jen opakovat, nebo budou vaši spolužáci mnohem pokročilejší. Každý jazykový kurz by měl mít také předem jasně daný výukový program. Na základě výsledku testu a výukového programu je pak snadné zvolit kurz, který vám skutečně přinese zlepšení. Tam, kde vaši pokročilost příliš neřeší a nabízí vzdělávací program, který bude teprve po zahájení výuky přizpůsoben potřebám posluchačů, pravděpodobně výuka velký smysl mít nebude.  

Kolik nás v kurzu bude?

03_09_maturita1aOtevřené kurzy pro veřejnost nabízí oproti individuální výuce velkou výhodu, dostupnou cenu. Vždy se ale ptejte, jak velká bude výuková skupina. Zapomeňte na velké třídy jako na střední škole, takovou výuku již dnes žádná solidní jazyková škola nenabízí. Často se ovšem stává, že za stejnou cenu nabízí různé školy kurz, který má ve skupině 12 posluchačů, nebo jen 10. V některých případech stojí stejně kurzy, které se otevírají s 10, nebo i s 5 posluchači. Čím méně lidí ve skupině, tím větší šanci máte pro individuální práci a tím více si z kurzu odnesete. Každá škola by měla jednoznačně zaručit, jaká je nejvyšší hranice velikosti skupiny. Průměrný počet vám bude k ničemu, pokud zrovna vaše skupina bude příliš veliká. Vybírejte vždy i podle toho, aby byl počet lidí ve skupině co nejnižší. I výše zmíněný rozdíl dvanácti či deseti lidí hraje nemalou roli.  

Co je levnější? Kurz za 2000, nebo 3000 korun?

Porovnávejte dobře, jinak platíte zbytečně víc. Kurzy již od 1499 Kč! Takových nabídek uvidíte na internetu víc než dost. Na první pohled ovšem nemusí být zřejmé, že se jedná pouze o jednodenní školení. Vždy si pečlivě zjistěte, za jaký rozsah výuky máte danou cenu zaplatit. Ne každá škola tuto informaci zveřejňuje dostatečně otevřeně. Díky tomu se může stát, že některý zájemce spokojeně zvolí kurz, za který zaplatí „jen“ 2000 Kč. Ve skutečnosti se však jedná o krátké školení o dvaceti hodinách, zatímco jinde by za 3000 Kč dostal celý semestr s rozsahem výuky o polovinu vyšším. Jazykové vzdělávání samozřejmě plánujete dlouhodobě. Ano, v tomto ukázkovém případě je kurzovné 3000 korun levnější varianta, než kurz za 2000 Kč. Vždy porovnávejte, jaký rozsah výuky za své peníze skutečně dostanete.  

Široký výběr je dobrý. Ale otevře se váš kurz opravdu?

01_presto_PRpravyUrčitě je velmi důležité, aby se kurz konal na dobře dostupném místě a v čase, který vám vyhovuje. Ve větších městech nabízejí jazykové školy často výběr z řady kurzů v několika lokalitách. Je tedy z čeho vybírat. Některé školy se ovšem snaží ohromit zájemce nesmírně širokým výběrem z kurzů, které v praxi ani nemohou otevřít. Jen velmi těžko totiž získají potřebný počet zájemců, nemluvě o tom, že někdy je nabízených kurzů dokonce více, než míst v učebnách, kterými škola skutečně disponuje. Je celkem nemilé překvapení, pokud se kurz, na který jste připraveni, nakonec neotevře. Co v takovém případě škola udělá? Nabídne vám slevu na jiný kurz, či dokonce náhradou jiný kurz zdarma? I to může být dobrým kritériem výběru.  

A co když mi kurz nebude vyhovovat?

I v nejlepší škole se to může stát. Lektor vám není sympatický, spolužáci vám nesedí, nebo se ukáže, že z práce nestihnete být v kurzu včas. Co se stane poté? Umožní vám škola přestup do jiného kurzu? Nebo vám dokonce při odhlášení vrátí kurzovné? I o tom je dobré se informovat předem.  

S námi se domluvíte! Se zárukou.

Glossa – škola jazyků je kvalitní jazyková škola a rádi Vám to dokážeme. Právě probíhají zápisy do našich kurzů angličtiny, němčiny, francouzštiny, španělštiny, ruštiny a italštiny na šesti dobře dostupných místech Prahy u stanic metra Můstek, I.P. Pavlova, Jiřího z Poděbrad, Anděl, Kobylisy a Chodov. Kvalitu našich služeb dokazují nejen profesní certifikáty (ISO 9001:2008, britská akreditace City&Guilds, ACERT), ale zejména desítky tisíc spokojených studentů, kteří za dvacet let absolvovali naše kurzy. Vycházíme z komunikativní metodiky výuky, s námi se jazyky skutečně naučíte používat v praktických životních situacích. Naše ceny téměř nemají konkurenci – semestr kvalitního studia získáte již od 2680 Kč. U nás navíc platíte jen za služby, se kterými jste opravdu spokojeni. Žádné ukázkové hodiny, které nemusí mít nic společného se skutečným kurzem. U nás si během prvních dvou lekcí si na vlastní kůži vyzkoušíte, jestli Vám zvolený kurz vyhovuje. A v případě, že nikoli, vrátíme Vám kurzovné. V plné výši! Pokud ještě stále váháte, máme tu pro Vás další důvod, proč si vybrat právě školu Glossa. Ke každému veřejnému kurzu letos získáváte zdarma e-learning English University Online v hodnotě 1990 Kč!!  

Kontaktujte nás:

Glossa – škola jazyků
Jindřišská 11,
110 00 Praha 1
tel: 
224 219 484
e-mail: info@glossa.cz
http://www.glossa.cz


ZvirataRastr


Sdílet tento článek

Byl pro Vás článek užitečný?

  

Diskuze k článku

Chcete sledovat diskuzi ke článku e-mailem?
K článku zatím nejsou žádné komentáře. Chcete-li vložit komentář, klikněte na tlačítko Nový komentář.
 
Hledání v článcích

Hledejte například: Austrálie, studium v Anglii, Au-pair, práce v Německu, (jméno agentury), Erasmus, brigáda...oblibene

RSS Odebírat novinky přes RSS/XML

Další články k tématu

Jak správně vybrat jazykové kurzy

Nazkušenou.cz on Facebook