Chci si nechat zařídit studium v zahraničí

Seznam našich spolehlivých agentur a škol zajišťujících studium v zahraničí Anglie, Austrálie, Irsko, USA Německo, Velká Británie, EU, Kanada
více informací»

Chci přímo kontaktovat zahraniční jazykové školy

Seznam spolehlivých zahraničních jazykových škol. Angličtina, němčina, francouzština, ruština, španělština…
více informací»

Chci si nechat zařídit práci v zahraničí

Seznam našich spolehlivých agentur zajišťujících práci v zahraničí - krátké pracovní pobyty i zaměstnání, au-pair, letní tábory, práce na farmách…
více informací»

Au-pair v Rakousku

Základní informace

Au-pair pobyty v Rakousku nabízejí možnost naučit se německy a přitom zůstat nedaleko České republiky. Díky tomuto typu práce v zahraničí se zdokonalíte v němčině a poznáte kulturu našich sousedů.

Obecné informace o au-pair, hledání a výběru rodiny najdete v článku Au-pair pobyty.


Klikněte, zavolejte, zeptejte se
kvalifikovaná pomoc s hledáním kvalitní práce v zahraničí

Požadavky na au-pair v Rakousku

  • Svobodná a bezdětná osoba ve věku 18-28 let
  • Komunikativní znalost němčiny

Než do Rakouska odjedete, doporučujeme absolvovat kurz němčiny a zlepšit svou úroveň, tak abyste na místě naplno využili příležitost komunikovat s rodilými mluvčími. S výběrem kurzu vhodné pokročilosti Vám pomůže jazyková škola ve Vašem městě.

Podmínky

Au-pair v Rakousku pracuje 25 hodin týdně a může být několikrát týdně požádána o babysitting – večerní hlídání dětí. Hostitelská rodina poskytuje au-pair stravu, ubytování a kapesné ve výši minimální mzdy pro pomocnice v domácnosti (liší se podle typu práce a regionu). Kapesné se vyplácí 15x ročně - zahrnuje se do něj i 13. a 14. plat a vánoční odměna.

Náklady na dopravu si hradí au-pair sama, stejně jako si musí zajistit zdravotní pojištění. Je možné se domluvit s rodinou, že uzavře zdravotní pojištění za au-pair v Rakousku a odečte jeho cenu od kapesného, případně si ponechat české zdravotní pojištění (to znamená neodhlašovat se z něj), které ale nemusí pokrýt všechny výdaje při ošetření.

Během ročního pobytu má au-pair nárok na 30 dní placené dovolené. Návštěva jazykových kurzů není povinná, rodina by ale měla přispět na poplatky za kurz.

Administrativní náležitosti

Pro program au-pair nejsou v Rakousku vyžadována víza ani pracovní povolení. Po příjezdu je však nutné registrovat se na místních úřadech a rodina by měla au-pair přihlásit u AMS (Arbeitsmarktservice). Výpovědní lhůta smlouvy au-pair s rodinou je jeden týden.

Nabídky na práci au-pair v německy mluvících zemích můžete najít ve fóru Nazkušenou.


Sdílet tento článek

Byl pro Vás článek užitečný?

  

Diskuze k článku

Chcete sledovat diskuzi ke článku e-mailem?
svobodna
Autor: šarka (04.08.2010)
chtela bych pracovat v německu nebo rakousku ale nevím jak na to mužete mi poradit muj telefon736460394
Autor: Veronika (26.09.2010)
Dobrý den,chtěla bych najít místo s možností výuky v Rakousku jako ošetřovatelka u starších lidí.Mám 9 letou praxi v nemocnici jako ošetřovatelka,jsem svobodná a bez dětí.Můžete mi pomoct?venikka844@seznam.cz
Autor: juaraj (26.11.2010)
Můžete mi prosím poradit jak sehnat praci v Rakousku?? Německy se snad domluvím ale problém je něco najid, poradí mi někdo. Může to být cokoli. jsem pracoviteja svědomitej. Nekřák a alkohol nemusím uto mám. Díky za odpověd. EMAIL
Au pair Rakousko ( tirolske alpy)
Autor: wolny martina (21.06.2012)
Dobry den,

nase rodina hleda opet divenku do nasi rodiny.
Mame dve deti ve veku 13 a 10 let.
Divenka by mela byt aktivni ridicka,aspon zaklady NJ nebo AJ, byt komukativni,sportoven zalozena a mit rada nejen deti,ale i pejska (mame trite dite v podobe labradori slecny)
Nastup je mozny v podstate ihned na delsi dobu ( minimalne rok).
V pripade zajmu,prosim na
Autor: sellinn (09.10.2012)
Dobrý den, chtěla bych pracovat v Rakousku, ale bohužel nevím jak na to. Mohu poprosit o radu? Je mi 23 let, jsem svobodná, bez závazku, s německým jazykem nemám problémy. Děti i pejsky mám velice ráda.
Autor: Romana (08.03.2013)
Dobrý den jsem zdrav.sestra Dis.,ráda bych pracovala ve Švýcarsku nebo Rakousku jako pečovatelka o seniory buď vdomácím nebo nemocničním prostředí,mám dlouholetou praxi u seniorů,mám 3 děti a je mi 33 let,mám maturitu z Němčiny .Email
ošetřovatelka
Autor: Dandy (10.04.2013)
Hledám práci jako ošetřovatelka do Rakouska.Živnost mám,praxi 13 let.Certifikát taky.Prosím o pomoc na turnusy hledám do rodin.Pracovala jsem v Německu u starších lidí.Také v Seniorheimu.Děkuji
Autor: Barbora Závorková (22.05.2013)
Dobrý den, hledám práci v Rakousku jako au-pair,vychovatelka či pečovatelka. Mám vystudovanou pedagogickou školu a pracovala jsem s detmi v Praze, Brně a Anglii.Hraji na 3 hudebni nastroje a mam rada zviratka.Jsem aktivni ridicka a domluvim se anglicky.Nemecky neumim ale rada bych se zacala ucit.Prosim nevite nekdo o nejake praci?Klidne i dlouhodobe.Moc díky email:
Dobrý den
Autor: Petra (12.07.2013)
Dobrý den

hledám práci v Rakousku jako Au-pair k malým dětem na další školní rok 2013/2014.Nejlépe tak od října - listopadu 2013 v česko - rakouské rodinně, která shání nebo hledá chůvu k dětem. S dětmi zkušenosti mám dokonce i s kojenci. Umím vařit, pečlivá na uklízení a také se umím postarat o každodenní potřeby a aktivity malých dětí. Němčinu jsem se učila přes 11 let, úroveň středně pokročilá. Je pravdou, že jsem hodně toho zapoměla , ale myslím, že budu shopná se naučit znova.Vyšla jsem z mluvení v němčině, je mi 28let. Studovala jsem UK v Praze, ale studium přerušila.V německém jazyce spadla do úrovně zákládní, ale chce to chuť a hlavně mluvit. V zahraničí jsem takto nikdy nepracovala, ale hlídala jsem děti v českých rodinách. Zkušenosti i s prací na farmě a z toho oblíbenost flory a fauny.Určitě bych měla zájem pracovat po dobu 1 roku. Byla bych ráda za rodinu, která třeba potřebuje i pro své děti mluvení v češtině, i když není to podmínkou.Byla bych velmi ráda, kdyby se někdo ozval, řidičák nemám. Děkuje mnohokrát Petra :
Zdravotní sestra,au-pair,hospodyně,sportovní masérka hledá rodinu,která potřebuje zodpovědnou chůvičku ke svým dětem.....
Autor: Jana (22.07.2013)
Hledám práci v Rakousku(ve Vídní),jako au-pair k malým dětem nebo pečovatelka k seniorovi nejméně na jeden rok....Preferuji dlouhodobější spolupráci! Nastoupit mohu od srpna nebo září 2013 v česko nebo slovensko-rakouské rodině,která hledá spolehlivou,zodpovědnou chůvičku pro své děti nebo seniory. Jsem zdravotní sestra,au-pair,pečovatelka,hospodyně,sportovní a rekondiční masérka s letitou zkušeností s dětma od narození,do věku 18 let. Postarám se Vám o děti zdravé,nemocné i postižené. Pečuji o děti v českých,ale i rakouských rodinách. Mám čistý výpis RT,možno doložit...Naposledy jsem pracovala 8let a 2měsíce u rodiny ve Vídni. Jsem spolehlivá,zodpovědná,pečlivá,aktivní,loajální,flexibilní nekuřačka. Mám děti velice ráda a jejich oblibu si většinou získávám velice rychle....Ráda bych touto cestou našla milou,sportovní a pohodovou rodinu,která hledá ke svým dětem spolehlivou a usměvavou tetu...Bezpečí Vašich dětí je samozřejmostí! Děkuji za odpověď od rodiny,která nebere au-pair jako služebnou,ale člena rodiny a hledá pro své děti jen to nej....Přeji pěkný den,Vaše teta Jana :-)
Hledám práci jako au-pair v rakousko-české rodině
Autor: Denisa (03.09.2013)
Hledám práci jako au-pair v rakousko-české rodině. V případě zájmu mě kontaktujte a pošlu o sobě více informací :-)
Re: Hledám práci jako au-pair v rakousko-české rodině
Autor: Jan Mašlej (01.01.2015)
Dobrý den, moje dcera žije v Rakousku a shání pečovatelku k malému dítěti (2 roky)
E-mail:
tel.: 732569713
Re: Re: Hledám práci jako au-pair v rakousko-české rodině
Autor: Jan Mašlej (05.02.2015)
Inzerát již není aktuální!
Ošetřovatelka,zdr.masérka,výtvarnice
Autor: Jana (02.10.2013)
Nemluvím německy,ale domluvím se anglicky.Tudíž touto cestou hledám práci v Německu nebo Rakousku jen do české nebo smíšené rodiny.Hledám práci jako au-pair nebo práci pečovatelky k postiženým dětem nebo starým lidem.Praxe ve zdravotnictví - 17 roků. - 732455945
Práce pečovatelky nebo vychovatelky v Rakousku
Autor: Lenka (28.07.2014)
Dobrý den. Chci pracovat jako ošetřovatelka, pečovatelka o starší lidi nebo vychovatelka dětí. Mám kurz pedagogiky a psychologie, zakončený odbornou zkouškou s certifikátem, v ČR jsem měla hlídací agenturu dětí a mám praxi jako dobrovolnice v sociálně slabých rodinách. Je mi 49 let, jsem rozvedená, dva dospělí synové, kteří již mají svoje životy. Poradíte mi, kam se mám obrátit? Díky, L. - email:
zdrav.setra,au-pair,pečovatelka,masérka se Vám ráda postará o děti ,seniory a domácnost
Autor: Jana (12.10.2014)
Dobrý den,hledám práci v Rakousku(ve Vídni a okolí),jako au-pair k malým dětem nebo pečovatelka,která se postará o Vaše nejstarší členy rodiny - o seniory.Preferuji dlouhodobou spolupráci.Nastoupit bych mohla kdykoliv,dle Vašich potřeb v česko nebo slovensko-rakouské rodině,která hledá spolehlivou,zodpovědnou chůvu pro své děti nebo seniory. Jsem zdravotní sestra,au-pair,pečovatelka,hospodyně,sportovní a rekondiční masérka.Mám letitou zkušenost s dětma od narození,do věku 18let.Postarám se o děti zdravé,nemocné i postižené. Pečuji o děti v českých i rakouských rodinách. Mám čistý RT,nekouřím,nepiji alkohol. Naposledy jsem pracovala v rakouské rodině u třech dětí přes 8let ve Vídni. Jsem spolehlivá,zodpovědná,pečlivá,komunikativní,loajální,flexibilní,aktivní. Mám děti velice ráda a jejich oblibu si většinou získám velice rychle. Ráda bych touto cestou našla milou,sportovní rodinu,která hledá ke svým dětem spolehlivou a usměvavou tetu. Bezpečí Vašich dětí jsou samozřejmosti. Děkuji za reakce od rodiny,která nebere au-pair,jako služebnou,ale člena rodiny a hledá pro své děti jen to nejlepší. Přeji pěkný den,těším se na Vaše děti a dlouhodobou spolupráci Vaše teta Jana :-)
Au-Pair Rakousko 380 euro/měsíčně
Autor: Ivett (01.06.2015)
Dobrý den, hledám za sebe náhradu novou Au-Pair k 7-letému chlapci. Rakousko, Vorarlberg. Nástup od 1. září 2015. Pro bližší info pište na mail
pecovatelka
Autor: Hannelore Lucian (13.08.2015)
Dobry den,
hledam pečovatelku do Rakouska. Mám 12-ti letou dceru. Je postižena. Chodi sama, jen potřebuje dohled. Vyžaduje pozornost a hlídání. Je čistotná, klidná a hodná. Strava a ubytování zdarma. Pracovní smlouva je celoroční nebo sezónní, po domluvě. Němčina nutná! tel.+43 5583 3140-0.
Re: pecovatelka
Autor: Markéta Hejníčková (17.04.2016)
Hallo, ich bin 40 Jahre alt, aus Prag (Tschechien), geschieden, ohne Kindern. Ich habe letztes Jahr als Pflegekraft für Senioren im Deutschland gearbeitet. Ich komme gerne zu Ihnen nach Hause und werde mich um Ihre Tochter kümmern. Ich freue mich auf Ihre Antwort.

Hlídání dětí, osetrovatelka
Autor: Aneta (23.04.2018)
Hledám práci jako au-pair v Rakousko-české rodině, nebo jako ošetřovatelka starých lidí.
Re: Hlídání dětí, osetrovatelka
Autor: Sonenschein13@seznam.cz (03.05.2018)
dobry vecer,
jsme cesko.nemecka rodina zijici nedaleko Vidne.Hledame pro sveho 9 leteho syna od zari 2018 au-pair,Pokud mate zajem,prosime vas o blizsi informace na mail.
dekujeme za odpoved
Re: Re: Hlídání dětí, osetrovatelka
Autor: sonnenschein13@seznam.cz (03.05.2018)
hledame pro naseho 9 leteho syna au-pair od zari 2018.jsme cesko-nemcky hovorici rodina zijici nedaleko Vidne.
Autor: Aneta (23.04.2018)
Hledám práci v Rakousko-české rodině jako au pair, roky jsem se starala o deti mých příbuzných a kamarádů, půl roku jsem měla jeste s pritelem na starost půlroční holcicku, nebo jako osetrovatelka u starých lidi, rok a půl se již pohybují v domově pro seniory a praxi v tomto oboru mam.
Tel. Číslo - 732 221 793, e-mail -
Aupair u Klopeinersee leto 2019
Autor: Jana Schreiber (06.12.2018)
Hledam sikovnou vypomoc na leto ( nejradeji cerven,cervenec,srpen). Jsme cesko-rakouska rodina se 2 detmi ( v lete 3 roky a 1). Prace obsahuje hlidani prcku, pres poledne vypomoc v obcerstveni primo na plazi u jezera, a vypomoc trochu v domacnosti. Vse s mirou a v nejkrasnejsi oblasti Rakouska. Kapesne az 800 Euro mesicne, rada sdelim podrobnosti: Email: . Jana Schreiber
hospodyně
Autor: Jarka (01.01.2019)
Dobrý den, hledám česky mluvící rodinu (trochu se domluvím i německy) v zahraničí, která potřebuje hospodyni na plný úvazek. V případě zájmu mě kontaktujte na email :
Autor: Eva (08.04.2019)
Dobrý den hledám práci v Rakousku. Mám dva roky praxe v Rakousku jako aupair. V případě zájmu Vám mohu zaslat svůj životopis. Email
 
Hledání v článcích

Hledejte například: Austrálie, studium v Anglii, Au-pair, práce v Německu, (jméno agentury), Erasmus, brigáda...oblibene

RSS Odebírat novinky přes RSS/XML

Hlavní článek:

Au-pair pobyty

Nazkušenou.cz on Facebook