Chci si nechat zařídit studium v zahraničí

Seznam našich spolehlivých agentur a škol zajišťujících studium v zahraničí Anglie, Austrálie, Irsko, USA Německo, Velká Británie, EU, Kanada
více informací»

Chci přímo kontaktovat zahraniční jazykové školy

Seznam spolehlivých zahraničních jazykových škol. Angličtina, němčina, francouzština, ruština, španělština…
více informací»

Chci si nechat zařídit práci v zahraničí

Seznam našich spolehlivých agentur zajišťujících práci v zahraničí - krátké pracovní pobyty i zaměstnání, au-pair, letní tábory, práce na farmách…
více informací»

5 + 1 důvod proč se vydat na jazykový pobyt na Maltu

Stále přemýšlíte, kam vyrazit v létě? Chcete svůj čas využít efektivně, ale zároveň si užít teplého podnebí a dovolenkové atmosféry? Jazykový pobyt Vám přináší kombinaci obou a my jsme Vám proto sepsali 5 důvodů, proč se na jazykáč vydat zrovna na ostrov Malta, a přidali jsme i jeden, proč se tam vydat ještě letos!


1. Angličtina je všudypřítomná

Ačkoli má Malta svůj vlastní jazyk, tedy maltštinu, úředním jazykem je zde také angličtina. Malta byla 150 let britskou kolonií a nezávislost získala až v roce 1964. Anglicky zde mluví všichni. Je dokonce celkem běžné, že místní přechází z maltštiny do angličtiny v půlce věty. Mnoho obchodů, včetně těch historických, má anglické názvy, a dokonce zde potkáte i červené telefonní budky, se kterými se všichni jezdí fotit do Londýna. Na Maltě je ale lepší počasí!


2. Na Maltě je krásně po většinu roku

Počasí na Maltě je typicky středomořské. V létě je Malta prosluněná od rána až do večerních hodin a horké pláže ochlazují závany mořského větru. Na jaře a na podzim je chladněji, ale vyšší teploty i v těchto měsících často přináší horký vítr z africké Sahary. Koupání v moři je díky místnímu klimatu možné až do konce října. Není však zcela vyloučené ani v zimě.


3. Na ostrov jezdí studenti z celého světa

Díky své britské minulosti, počasí a široké nabídce kulturních i sportovních aktivit se Malta může pochlubit vysokým zájmem studentů z celého světa. Například do školy Maltalingua zavítalo v loňském roce přes 2500 studentů z více než 20 zemí světa. Ani nebudete vědět jak a při studiu angličtiny si uděláte nové přátele, které budete chtít vídat i nadále, a tak pojedete za rok za kamarádem třeba do Singapuru nebo do Osla!

Pokud používám slovo studenti, nemyslím pouze mladé do 25 let. Ale lidi všech věkových kategorií od dětí až po seniory. Na jazykových pobytech potkáte i byznysmeny, kteří si chtějí zdokonalit jazyk a odpočinout si od běžného pracovního stresu. Kdo ví? Třeba zde narazíte na zajímavý kontakt, který Vám pomůže profesně!


4. Studium jazyka je vyvážené s odpočinkem

Už jsme se výše zmínili o příznivých podmínkách pro koupání. Malta je pověstná svou křišťálově čistou vodou, která patří také k nejteplejším ve Středozemním moři. Z množství pláží si vybere každý. Na Maltě jsou pláže písčité i kamenité, mnohé z nich jsou nedotčené výstavbou a poskytují soukromí a klid. Zajímavá je například pláž Ramla l-Ħamra na ostrově Gozo - má nezvykle červený písek a je obklopena panenskou pobřežní vegetací, jejíž části jsou pro své unikátní přírodní bohatství chráněny coby přírodní rezervace.

U větších pláží je možné si v sezoně zajít na kávu, zmrzlinu nebo si vypůjčit slunečník. K dispozici jsou také půjčovny vybavení pro vodní sporty. Malta je skvělým místem například pro yachting a potápění. Klidné a čisté moře dělá z Malty ráj pro začínající potápěče. Pod vodou je možné spatřit mnoho útesů, jeskyní i lodních vraků.

Aktivity, jako jsou potápění, výlety k modrým lagunám nebo projížďky kolem ostrova, pořádají samotné jazykové školy. Jejich výukový program se většinou odehrává dopoledne, 4 až 6 hodin dle toho, jakou intenzitu kurzu si zvolíte. Ve volném čase poté můžete relaxovat a zkoušet nějakou ze zajímavých aktivit.


5. Nechybí ani pivo

Pivo patří k Čechům a našemu chápání pohodové dovolené neodmyslitelně. Že se ale pivnímu průmyslu daří i na Maltě, byste možná nečekali. Nejznámější maltské pivo je Cisk, které se zde vaří od roku 1929. Je charakteristické nejen svou zlatavou barvou, ale také nenapodobitelnou chutí. Je to ale také atmosféra na ostrově, která dodává pivu originalitu. Vychutnáte si je nejlépe se zvukem zvonů z maltských kostelů, zatímco pekaři a rybáři budou na okolních ulicích prodávat své zboží.

V hospodách narazíte také na piva z malých místních pivovarů. Zajímavou recepturu využívá například pivo Streeta. Patří mezi India Pale Ales (IPA), což jsou piva, která byla určena pro export do Indie a do kolonií. Aby přežila tuto dlouhou cestu, přidávala se do světlých piv zvláštní dávka chmele. Ta dodávala pivu také příjemnou vůni. Maltská Streeta je světlé pivo s ovocnou příchutí, které stojí za to vyzkoušet.


6. Valletta je město kultury pro rok 2018

Náš poslední důvod, proč vyrazit zrovna letos, je záplava kultury, která Vás na Maltě čeká. Hlavní město Malty, Valletta, se stalo Evropským městem kultury pro letošní rok. To znamená, že celý rok se zde konají různé koncerty, výstavy a happeningy, které mají představit návštěvníkům to nejlepší z maltské kultury. Celkem se na ostrovech Malta a Gozo odehraje 140 projektů a 400 událostí. Například v červenci čeká návštěvníky filmový festival a umělecký festival kombinující hudbu, tanec, divadlo, umělecké instalace, výtvarné umění, komunitní a interaktivní projekty. Srpen bude věnován literatuře a vědě a další události budou pokračovat až do konce letošního roku. Podívejte se na webové stránky Valletta 2018 a zjistěte, jaké události se konají v době Vašeho jazykového pobytu.


Sdílet tento článek

Byl pro Vás článek užitečný?

  

Diskuze k článku

Chcete sledovat diskuzi ke článku e-mailem?
K článku zatím nejsou žádné komentáře. Chcete-li vložit komentář, klikněte na tlačítko Nový komentář.
 
Hledání v článcích

Hledejte například: Austrálie, studium v Anglii, Au-pair, práce v Německu, (jméno agentury), Erasmus, brigáda...oblibene

RSS Odebírat novinky přes RSS/XML

Zkušenosti našich čtenářů

Pracovní zkušenost na Maltě

Nazkušenou.cz on Facebook