Chci si nechat zařídit studium v zahraničí

Seznam našich spolehlivých agentur a škol zajišťujících studium v zahraničí Anglie, Austrálie, Irsko, USA Německo, Velká Británie, EU, Kanada
více informací»

Chci přímo kontaktovat zahraniční jazykové školy

Seznam spolehlivých zahraničních jazykových škol s formulářem pro přímý kontakt. Angličtina, němčina, francouzština, ruština, španělština…
více informací»

Chci si nechat zařídit práci v zahraničí

Seznam našich spolehlivých agentur zajišťujících práci v zahraničí - krátké pracovní pobyty i zaměstnání, au-pair, letní tábory, práce na farmách…
více informací»

Studium v Německu

Němčina sice často bývá odsunována na druhou kolej kvůli angličtině, Německo či Rakousko však stále jsou našimi nejbližšími sousedy a mnoho Čechů se do těchto zemí vydává za studiem či prací. Studium v zahraničí je navíc nejlepší možností, jak rozmluvit svoji němčinu a poznat německou kulturu.

Jazykové školy v Německu

Většina z vás studovala němčinu během své školní docházky, případně v jazykových kurzech. Rozumíte psanému textu, mluvenému slovu jakž takž, ale samotná konverzace vám dělá potíže? Nejvyšší čas najít si 2-4 týdny dovolené a investovat do jazykového kurzu v zahraničí.

Jazykové kurzy v Německu jsou nabízeny v široké škále typů a úrovní. Vyberou si studenti, kteří žádají individuální kurzy, stejně tak zájemci o skupinovou výuku. Pokud se chystáte připravit na některou z mezinárodně uznávaných zkoušek z němčiny, vyberte si kurz přímo zaměřený na typ zkoušky. Tyto druhy kurzů obvykle trvají 8-12 týdnů, ne vždy je v ceně složení zkoušky započítáno.

Klikněte, zavolejte, zeptejte se
kvalifikovaná pomoc s hledáním kvalitního studia v zahraničí

Studium na vysoké škole v Německu

Kromě výměnných programů (Erasmus) či jazykových kurzů se nabízí i možnost absolvovat za hranicemi celé vysokoškolské studium. Podmínky přijetí se vždy odvíjí od dané vysoké školy a konkrétního oboru. U mnoha oborů je nastaven tzv. numerus clausus, studenti se tudíž přijímají na základě známek ze střední školy, nebo tzv. Wartezeit, čekací doby: čeká-li student určitý počet semestrů, nakonec bude přijat.

K žádosti budete zpravidla potřebovat vyplněnou přihlášku, kopii maturitního vysvědčení, tzv. Transcript of Records (tedy přehled splněných předmětů a výsledků zkoušek), studijní plán, motivační dopis, strukturovaný životopis, jedno nebo více doporučení od některého z pedagogů, případně doložit jazykovou způsobilost, u nadací pak někdy také příjem rodičů a vlastní.

Předpokladem pro úspěšné studium na německé univerzitě je pokročilá úroveň němčiny. Pokud nemluvíte plynně, je vhodné absolvovat intenzivní kurz němčiny ještě před odjezdem. S výběrem kurzu vhodné délky a pokročilosti vám pomůže jazyková škola ve Vašem městě.

Na střední škole v Německu

Studium v zahraničí na střední škole si pomalu získalo své příznivce i mezi českými středoškoláky. Rok v cizí zemi je přínosem po všech stránkách, kromě cizího jazyka se student naučí zodpovědnosti, pozná nové přátele a krajinu. Mnoho rodičů se však bojí pustit svého teenagera za studiem třeba do USA. Rok je přece jen dost dlouhá doba. Studium v Německu je tak ideální kombinací, jak se naučit perfektně německy a zároveň třeba na Vánoce navštívit rodinu.

Osvědčuje se myslet na jazykovou vybavenost už dopředu. Středoškolák, který před odjezdem do Německa navštěvuje kurzy němčiny, nestráví první měsíce v cizině tápáním a posunkováním a z ročního pobytu si může odvézt výborné znalosti němčiny.

Všichni studenti mají k dispozici kontaktního koordinátora, který spolupracuje se školou a studenti se na něj mohou obrátit, kdykoliv potřebují pomoc. Studium na střední škole je určeno pro samostatné teenagery ve věku 15-18 (někdy i 19 let). Za školní rok počítejte s náklady zhruba 110 tisíc (+ doprava, zdravotní pojištění a kapesné).


Sdílet tento článek

Byl pro Vás článek užitečný?

  

Diskuze k článku

Chcete sledovat diskuzi ke článku e-mailem?
K článku zatím nejsou žádné komentáře. Chcete-li vložit komentář, klikněte na tlačítko Nový komentář.
 
Hledání v článcích

Hledejte například: Austrálie, studium v Anglii, Au-pair, práce v Německu, (jméno agentury), Erasmus, brigáda...oblibene

RSS Odebírat novinky přes RSS/XML

Nazkušenou.cz on Facebook