Chci si nechat zařídit studium v zahraničí

Seznam našich spolehlivých agentur a škol zajišťujících studium v zahraničí Anglie, Austrálie, Irsko, USA Německo, Velká Británie, EU, Kanada
více informací»

Chci přímo kontaktovat zahraniční jazykové školy

Seznam spolehlivých zahraničních jazykových škol s formulářem pro přímý kontakt. Angličtina, němčina, francouzština, ruština, španělština…
více informací»

Chci si nechat zařídit práci v zahraničí

Seznam našich spolehlivých agentur zajišťujících práci v zahraničí - krátké pracovní pobyty i zaměstnání, au-pair, letní tábory, práce na farmách…
více informací»

Stipendium na středoškolské studium v USA

Studovat jeden celý rok na střední škole v USA je snem mnoha českých studentů, kteří by rádi zažili nějaké to dobrodružství a vzrušení z poznávání cizí země ještě při střední škole. Bohužel ne pro všechny mladé studenty je tato možnost středoškolského studia v zahraničí cenově dostupná. Právě pro ty však existuje řešení v podobě stipendijního středoškolského pobytu v USA od CCI!

Pokud je studium v USA vaším snem, máte v tom jasno už delší dobu a chtěli byste se do výběrového řízení o stipendium přihlásit rovnou, můžete tak učinit na webových stránkách českého zastoupení Camp Center International, kde mimo jiné naleznete i spoustu užitečných informací, zkušeností studentů či jejich rodičů a aktuálně vypsaných zahraničních studijních pobytů a kurzů.

Pro všechny ostatní zde přinášíme detailní informace o tom, co vše stipendijní roční středoškolský pobyt (High School Scholarship) v USA obnáší a co je k získání stipendia potřeba.

Tak především, studijní pobyty na střední škole v USA jsou určené pro studenty ve věku 15–18,5 let. Je-li vám tedy právě tolik nebo se k tomuto věku blížíte, pokračujte ve čtení směle dále.

Co vše stipendijní pobyt na střední škole v USA zahrnuje

Délka středoškolského stipendijního pobytu v USA je 10 měsíců tj. celý jeden školní rok! Celková hodnota stipendia je 250 000 Kč a tato cena zahrnuje:

 • platby týkající se americké střední školy
 • platby týkající se zajištění prověřené hostitelské rodiny v USA včetně ubytování a stravy
 • zdravotní pojištění po dobu studijního programu
 • zpáteční letenky do USA

Co stipendium nezahrnuje:

 • kapesné po dobu studia
 • poplatek za vystavení víza (na americké ambasádě v Praze)

Co je pro získání stipendia potřeba

Středoškolský student musí při žádosti o stipendium v USA splňovat tyto podmínky:

 • věk před odletem 15–18,5 let
 • prokázání dostatečné znalosti angličtiny v jazykovém testu (pohovor + test)
 • za poslední 3 roky studia nesmí mít horší známku z angličtiny než 2
 • nesmí mít horší průměr známek na vysvědčení než 2,0
 • nesmí mít za poslední 3 roky na vysvědčení známku 4

Pro získání stipendia je nutné projít výběrovým řízením, k němuž se můžete přihlásit zde: Stipendium na středoškolské studium v USA.

Součástí stipendijního výběrového řízení je:

 • osobní pohovor
 • test z anglického jazyka
 • zaslání kopií vysvědčení za poslední 3 roky
 • esej psaná v angličtině (minimum je 900 slov) o tom, proč se chce student zúčastnit studijního pobytu na střední škole v USA

Jak probíhá výběr studenta, který získá stipendium

 • studenta, který získá stipendium, vybírá vždy americká strana na základě výsledků testů, eseje, pohovorů, vysvědčení a doporučení
 • v každém školním roce vyhrává jen jeden student z celkového počtu přihlášených

Pokud jste stále plní zapálení a odhodlaní vycestovat za studiem do Ameriky, máte jedinečnou šanci. V roce 2016 žádalo o stipendium jen 30 studentů z celé ČR a šance jsou tak opravdu vysoké!

Ostatně, nevíme o lepší možnosti, jak si ještě v rámci střední školy procvičit a notně vylepšit svou znalost angličtiny, poznat americkou kulturu, nové prostředí, kamarády a vyzkoušet samostatný život na vlastní pěst, než je studium na střední škole v anglicky mluvící zemi.

Možnost rozšířit si své obzory ještě před tím, než se rozhodnete, jak se svým životem a budoucím studiem naložíte, je neopakovatelnou životní šancí a studium v USA je potom jednou z nejlákavějších možností!

Potřebujete více informací a stipendijním programu od CCI nebo chcete pomoci se studiem či jazykovým kurzem v zahraničí? Obraťte se na CCI – www.akcevpohode.cz. Tato agentura vyslala do zahraničí již přes 1000 studentů a právě ona, jakožto české zasoupení Camp Center International, má tyto stipendijní pobyty v USA na starosti.


Sdílet tento článek

Byl pro Vás článek užitečný?

  

Diskuze k článku

Chcete sledovat diskuzi ke článku e-mailem?
K článku zatím nejsou žádné komentáře. Chcete-li vložit komentář, klikněte na tlačítko Nový komentář.
 
Hledání v článcích

Hledejte například: Austrálie, studium v Anglii, Au-pair, práce v Německu, (jméno agentury), Erasmus, brigáda...oblibene

RSS Odebírat novinky přes RSS/XML

Nazkušenou.cz on Facebook